De Schijnwemerop Jean Aerts (BWF23) 1 I "De gifbeker is nog niet leeg" Wijnands en Ysselsteyn gaan uit elkaar Merselo verliest van Sambeek Dramatisch verlies Venray tegen DESK y Merselo-coach Refwutu molesteert arbiter Veldvoetballers beginnen aan tweede seizoenshelft SVVenray mg Kledingsponsors: m Summa m Topschutters J Klassement 0 PEEL EN MAAS Donderdag 4 december 2008 - Pagina 21 top inn town Aanvoerder Gommers blijft strijdvaardig Persoonlijke fouten, blessure Geenen en schorsingen Crooij en Thoone MANDE MAKEffS L Busreis SV Venray Leidsman Peters doet aangifte bij politie wegens mishandeling Hoofdsponsors FLE> TRONICS 51 Kledingsponsors: iPORT2000 te- de an ian en- ek- De redactie van Peel en Maas zet ook in voetbalseizoenzöQ8-2009 w lijks een speler, trainer of ander 'voetbajmer' van een amateurveremgtug ui gemeenten Venray en Meerlo-Wansspm in de schijnwerpers. Ook spelers SSS' 18,Volharding en Holthees wonnen in de rubriek'De Schijnwerper op...' de tand gevoeld. De gastspeleyrcorspelt net als de voetbalkenners van het rayse nieuwsblad ook nu wew de uitslagen van tien amateurduels die dat W' end gespeeld worden. Tm/kAc voorspellingen van de gastspeler beter, dan t 'int hij een bal voor de jotlgdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikl wordt gesteld dooo6port-Inn aan het Henseniusplein in Venray. Ook dinget deelnemers medmn totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redt :tie van Peel en Mms doet mee om de eer. Deze weebmi De Schijnwerper: JeanAerts, voorstopper van BW'27. Naam: Jean Aerts Leeftijd: 20 Woonplaats: Tilburg, in het weekend Blitterswijck Partner: Ik heb een vriendin Studie: Bedrijfseconomie Club: BW'27 PositieVoorstopper Hoogtepunt: Moet nog komen Dieptepunt: Eigenlijk geen, ik heb bijvoorbeeld geen zware blessures gehad Beste trainer:Alle trainers zijn goed Slechtste trainer: Daar geen ik maar geen antwoord op Beste boek/tijdschrift/krant: Voetbal International en Peel en Maas Beste film: Pulp Fiction Andere hobby's: Stappen Lievelingseten: Rijst Drank: Bier Mooiste vrouw: Chantal Janzen Favoriete club: Liverpool enAjax Favoriete speler: Steven Gerrard van Liverpool Favoriete vakantieland: Zweden Wie wordt kampioen in jullie klasse?: GFC'33 Wie wordt laatste in jullie klasse?: RKDSO Dirk de Brouwer (Merselo) scoorde met zijn voorspellingen slechts een puntje, net zo veel dan redacteur Henk Lammen. Daarbij moet wel worden aangete kend dat maar liefst zes duels werden afgelast, dus alles is nog mogelijk. De Brouwer staat voorlopig wel laatste in het klassement. Jean redactie Longa-Venray 0-1 1-1 PSV' 3 5-Volharding 1-3 1-1 Swolgense Boys-Boekei Sport 1-1 2-1 Venhorst-Leunen 2-1 2-2 SV United-FCV 0-2 1-3 Holthees-VCH 0-3 1-2 TOP'27-EWC'46 1-1 1-0 Oostrum-ACVW 2-0 2-1 Resia-Ysselsteyn 3-1 1-1 BW'27-SVOC'Ol 3-2 1-2 Stand: 1) Bas van Aken (Swolgense Boys) 12 punten 2) Freek Thoone (Venray) 10 punten 3) Ludo Gommans (Holthees)9 punten 4) Koen van Bree (SSS '18) en Willem Reintjes (SV United) 6) Rob van Ooi (Leunen) en Sander Peeters (Ysselsteyn) 7) Chris van Duijnhoven (Volharding) 8) Ward van Rijswick (TOP'27) 9) Steef Emons (Oostrum)* 10) Dirk de Brouwer (Merselo)** Steef Emons heeft de afgelaste wedstrijd Swolgense Boys-Hapse Boys nog tegoed. 8 punten 7 punten 5 punten 4 punten 3 punten 1 punt. Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 rV,Maatwerk in financiële zekerheid Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2008-2009. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2008-2009. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement blijft Volhar ding koploper ondanks het feit dat de tweedeklasser afgelopen weekend niet in actie kwam. Oostrum en Yssel steyn delen met 22 treffers de tweede plaats. In het individuele klassement een nieuwe koploper, Freek Thoone van hoofdklasser SVVenray.Thoone scoor de afgelopen weekend drie keer en gaat nu aan de leiding met elf doel punten. Chris van Duijnhoven (Vol harding) is nu tweede met 10 goals. Teamklassement 1) Volharding 26 2) Oostrum enYsselsteyn 22 4) Venray 21 5) SV United 18 6) SSS'18 17 7) Leunen 15 8) TOP'27 14 9) Holthees 12 10) SVOC'01, Merselo en Swolgense Boys 11 13) BW'27 7 Individueel klassement 1) Freek Thoone (SVVenray) 11 2) Chris van Duijnhoven (Volharding) 10 3) Tom Hendriks (Leunen) 8 4) Stan van Raaij (SSS'18) 5) Ruud Custers (Oostrum) 6 6) Chris Wilschut (Oostrum), Johan Vullings (Volharding), Geurt Clevers (SV United), Niek van Lin (TOP'27) en Paul Jeurissen (Ysselsteyn) 5. "Een bittere pil. De gifbeker is nog niet leeg", zei de teleurgestel de aanvoerder Wout Gommers na afloop van het 3-4 verlies tegen DESK. "We krijgen de doelpun ten veel te makkelijk tegen. Net als tegen Schijndel scoren we drie keer en toch verliezen we. Dat mag gewoon niet gebeuren." In de eerste zes wedstrijden hoefde Peter Nabbe slechts zes keer te vissen. In de volgende vijf duels moest de doelman liefst 22 keer de gang naar het net maken. Met een gewijzigde opstelling hoopte trainer Jan Poels tegen DESK het lek boven te krijgen. Tevergeefs. Het wegvallen van de ervaren libero Daan Geenen was een fikse streep door de rekening. Gee nen verwacht er voor de winterstop niet meer bij te zijn. De drie jonkies Van Mierlo, Van Mil en Keijzers in de Venrayse defensie worden voor de leeuwen geworpen in de hoofdklasse waarin het wemelt van ervaren rotten en geslepen ex-profs. "Tot aan de 1-1 controleerden we de wedstrijd", vindt Jan Poels. "Na de gelijkmaker sloeg de vertwijfeling toe. Die 1-2 was een cadeautje. Bas mag op dit niveau nooit de bal zo verspelen. En de 1-3 (eigen kopgoal van Ruud Keijzers, red.) was helemaal onbe nullig", verzuchtte Poels. "Wij geven gewoon de doelpunten weg. Terwijl wij zoveel moeite moeten doen om zelf te scoren. En dan zit het ook alle maal tegen. Freek miste net het geluk om de 4-4 te maken." Thoone stond op scherp en wist dat de volgende gele kaart een schor sing zou betekenen. Toch ging hij in de 88e minuut verbaal in de slag met de arbiter over een vermeende vrije trap die hij niet kreeg. "Freek had gelijk maar hij benadeelt hiermee wel zijn team", aldus Poels die deze week flink moet puzzelen om zondag in Til burg tegen hekkensluiter Longa een winnend elftal op de been te krijgen. Met het ontbreken van Geenen, Crooij en Thoone mist de geplaagde trainer bijna zijn gehele as. "We moeten kij ken hoe we dit oplossen. We hebben zondag maar één ding te doen, en dat is winnen. Maar we moeten bovenal rustig blijven en erin blijven geloven." Wout Gommers ziet nog lichtpunt jes in deze donkere tijden. "Aan inzet en bezieling ligt het niet. Iedere wed strijd weer krijgen we kansen genoeg. Daar moeten we vertrouwen uit put ten. Het zijn telkens individuele fouten die ons opbreken. Dan moet stoppen anders wordt het moeilijk winnen." David Wijnands (33) stopt na dit seizoen als trainer bij Ysselsteyn. De oud speler is bezig aan zijn tweede seizoen bij de zesdeklasser. Wijnands volgde in april 2007 tussentijds de opgestapte Hans Winkelhag op. Ysselsteyn degra deerde dat seizoen uit de vijfde klasse. Vorig jaar eindigde de club als zesde in de zesde klasse E. Na een slechte start zijn de Ysselsteyners nu opgeklommen naar de vijfde plaats. Merselo-Sambeek 1-2 (1-0). Doelpunt Merselo: Roy Swinkels. Rode kaart voor Merselo-trainer Bonny Refwutu vanwege handtas telijkheden tegen scheidsrechter Chris Peters. Merselo verloor in de zesde klasse F met 1-2 van Sambeek. Halverwege leidden de geel-zwarten met 1-0 door een treffer van Roy Swinkels. Binnen een kwartier na rust boog Sambeek de achterstand om in een 1-2 voor sprong. In de 65e minuut was er een opstootje rond Merselo-trainer Bonny Refwutu die daarna slaags raakte met arbiter Chris Peters. Refwutu kreeg rood en het duel werd tien minuten onderbroken. Het was op deze kille zondagmid dag dat Merselo direct vanaf de aftrap een geweldige kans bood om direct Sambeek op achterstand te zetten. Met een steekbal werd Merselo spits Kevin van Rooij vrij voor de doelman gezet, die werd meteen omzeild, maar de hoek om te kunnen scoren werd hierdoor wel erg lastig, en zo mislukte deze grote kans. Maar ook hierna bleek dat de twee teams er voor wil den gaan zondag, ze stonden beide immers in de onderste regionen en wilden gaan voor de volle winst. Zo ontstond een levendige wedstrijd met kansen en kansjes voor beide teams. Het was Sambeek dat in de 9e minuut op voorsprong leken te komen toen een snel uitgevoerde counter over links werd gespeeld en met een beweging passeerde de linkerspits de Merselose rechtsback om met een bekeken schot doelman Johan Loonen kansloos te laten. Loo- nen kreeg echter hulp van zijn rech ter doelpaal, de terugspringende bal werd direct opgeruimd. Dat Merselo niet kansloos was bleek in de 18e minuut. Een hoekschop werd in eer ste instantie weg gewerkt, maar Wim van Tilburg kreeg een tweede kans op een voorzet, en die werd door de doelman van Sambeek tegen de lat gedrukt. Drie minuten later kopte aan de andere kant Paul Koppes een inzet van de lijn. In de 40e minuut kwam de thuisploeg op voorsprong. Na een voorzet van rechts werd de bal door de Sambeekse doelman slecht ver werkt en belandde tussen twee Sam- bekers in. Roy Swinkels bedacht zich niet en schoot de bal tussen beide verdedigers binnen. In blessuretijd kregen de gasten een uitgelezen kans om gelijk te maken. Een toegekende penalty werd echter door Johan Loo nen uit het doel geranseld. Met een 1-0 stand voor Merselo gingen beide partijen rusten. In de tweede helft kwam er een andere tegenstander uit het kleedlokaal scheen, want de gasten gingen meteen op jacht naar de gelijkmaker. Binnen een kwartier bogen zij de 1-0 achterstand om in een 1-2 voorsprong. Na ruim een uur spelen sloegen bij Merselo-trainer Ref wutu de stoppen door. Hij vergreep zich aan scheidsrechter Peters uit Wanssum en kon met een rode kaart inrukken. Gaandeweg werd Merselo weer sterker, kwam terug in de wed strijd, en kreeg kansjes om de gelijk maker te kunnen maken. Inzetten van Mark Maassen, Paul Koppes en Joris van Els troffen geen doel en zo moest de thuisploeg uiteindelijk berusten in een 1-2 nederlaag. Sportnieuws -info Venray-DESK 3-4(1-2). Doelpunten: 15. Freek Thoone 1-0; 19- Robert Fuchs 1-1; 35- Niels Vreven 1-2; 49. Ruud Keijzers (eigen doel) 1-3; 75- Freek Thoo ne (strafschop) 2-3; 80. Roel Wil- lemse 2-4; 84. Tom van Bergen 3-4. Scheidsrechter: Oskam (Rijswijk). Toeschouwers: 400. Rode kaart: 70. Niels Vreven DESK) vanwege natrappen. Gele kaart: Bob Crooij, Angelo van Mil en Freek Thoone (Venray). SV Venray: Nabbe; Van Mierlo, Geenen (44. Keijzers), Van Mil en Ooms; Joosten (74. Hlimi), Gom mers, Snijders en Van Bergen; Crooij en Thoone. Door Henk Willemssen Het was een dramatische zondag middag voor Venray. Het cruciale staartduel tegen DESK ging met 3-4 verloren. Nog voor rust viel Daan Gee nen uit met een spierblessure in het bovenbeen. De libero is pas na de winterstop weer inzetbaar. Bob Crooij en Freek Thoone incasseerden geel en zijn komende zondag uit tegen hek kensluiter Longa geschorst. De proble men stapelen zich op voor trainer Jan Poels die ondanks alle tegenslag het hoofd koel probeert te houden. In de hoop het lek te dichten koos Poels tegen DESK voor een andere strijdwijze. Dat ging ten koste van Hans Custers en Ruud Keijzers die voor het eerst dit seizoen op de bank moesten plaatsnemen. Voorstopper Angelo van Mil en middenvelder Luuk Snijders - die samen met de van een schorsing teruggekeerde Wout Gom mers centraal speelde - kregen hun basisplaats terug. Tom van Bergen verhuisde in de middenlinie naar de linkerflank en aanvaller Bas Joosten Venray-aanvaller Bob Crooij (rechts) probeert met handen en voeten voor bij de laatste man van DESK te komen, terwijl Freek Thoone op de loer ligt. werd rechtshalf. Freek Thoone was voorin de frontsoldaat met Bob Crooij als 'valse' spits er achter. Venray koos voor een behoudende start. In plaats van direct de tegenstan der onder druk te zetten, hoopte Poels zo zijn onzekere ploeg weer aan het voetballen te krijgen. De verwachting was dat DESK evenmin zou komen. En dat kwam uit. Venray kende een goed begin. Al in de tweede minuut onder schepte Tom van Bergen de bal en hij stuurde direct Freek Thoone op avon tuur. De aanvaller werd net buiten de zestien getorpedeerd voor aanvoer der Jeffrey Ramstijn. Na een kwartier opnieuw een opening Van Bergen op Thoone die bewaker Jorg van der Lin den simpel afschudde. De uithaal van Thoone strandde in een woud van benen maar hij kreeg een herkansing en nu was het wel raak. Doelman Entile Aalbers was kansloos tegen het geplaatste schot laag in de hoek: 1-0. Een mooie opsteker voor Venray dat na vier verliespartijen smachtte naar succes. De vreugde was evenwel van korte duur want vier minuten later werd de opgerukte Mark Klijn geen strobreed in de weg gelegd. De rechtsback kon een voorzet op maat geven die door ex-prof Robert Fuchs op waarde werd geschat: 1-1. De geslepen captain Ramstijn ging binnen de zestien neer in een duel met Renty van Mierlo, die voor de tweede keer in de basis stond. Arbi ter Oskam had er goed het oog in en liet doorspelen. Na een half uur vond Freek Thoone bij de tweede paal Bob Crooij die de bal niet langs doelman Aalbers kreeg. De Venrayse defensie moest alert zijn op de potige aanvallers Jelle Hak- kert en Michiel Smulders die steevast door de lucht werden aangespeeld. Vooral ex-RKC'er Fuchs was met zijn indraaiende voorzetten een gevaar lijke aangever.Vaak met kunst en vlieg werk wist de Venrayse afweer stand te houden. In de 35e minuut verspeelde Bas Joosten, die onwennig en ongeluk kig was op zijn nieuwe positie, de bal. DESK schakelde snel over tot de aan val. Angelo van Mil moest met een sli ding aan de noodrem trekken. Michiel Smulders ging neer maar de arbiter gaf voordeel doordat de opgekomen links achter Niels Vreven de bal overnam en de 1-2 binnenschoot. Tot overmaat van ramp verstapte vlak daarna organisator Daan Geenen zich. Hij greep naar zijn bovenbeen en het was einde oefening. Invaller Ruud Keijzers (21) vormde nu samen met Angelo van Mil het hart van de defensie. Van Mil vierde vorige week, net als Renty van Mierlo, zijn twintig ste verjaardag. Bob Crooij kreeg nog een kans maar opnieuw pakte keeper Aalbers de bal klemvast. In de blessu retijd van de eerste helft ging Crooij hard door op de irritante Ramstijn die met een wraakactie Crooij wegduwde. Oskam gaf alleen de Venraynaar geel. Tijdens de rust werd de veldver- lichting ontstoken. Freek Thoone kon al snel uithalen maar zijn slappe schot was een makkelijke prooi voor de DESK-goalie. Bij een hoge bal van Robert Fuchs haperde het tussen libe ro Keijzers en sluitpost Peter Nabbe. De bal viel bij Ruud Keijzers ongeluk kig op het achterhoofd en verdween zo in de kruising: 1-3. Deze treffer is symptomatisch voor de benarde posi tie waarin Venray zich momenteel bevindt. Het sluwe DESK probeerde het spel te ontregelen. Aanvoerder Ramstijn ging theatraal tegen de vlakte na een duel met Wout Gommers. Oskam liet terecht geen verzorging toe. Angelo van Mil ging ten koste van geel fors het duel in. Niels Vreven kon zich niet beheersen en trapte na: rood. Het spel lag weer stil omdat Ram stijn verzorging nodig had. Luuk Snij ders was laaiend op de trage DESK- verzorger. "Dit is al de zesde keer dat ie zo sloom doet." Tom van Bergen, een van de betere Venraynaren, snelde het strafschop gebied binnen. Daar werd hij gehaakt door de zojuist ingevallen Joost Willem Bink: penalty. Een klusje voor Freek Thoone die via de vingertoppen van goalie Aalbers het net vond: 2-3. Vijf minuten later werd alle hoop weer de grond in geboord. DESK schoot de bal buiten om verzorging toe te staan. Venray bezorgde de bal vervolgens terug bij doelman Aalbers die met een vrije uittrap Roel Wil- lernse bereikte. De invaller troefde door het centrum Ruud Keijzers af en hij verscheen vrij voor het doel: 2- 4. Het was nog niet gedaan. In de 84e minuut Freek Thoone met een lage schuiver die bij de tweede paal werd binnen getikt door Tom van Bergen: 3- 4.Thoone schoot vanaf de rand van de zestien recht in handen van de keeper en invaller Klialld Hlimi joeg de bal nog over het doel. Net als vrijdag in de zaal uitte Thoone te luidruchtig zijn ongenoegen wat hem op de valreep nog geel opleverde. Dat kon er ook nog wel bij voor Venray. SV Venray geeft belangstellenden op zondag 7 december de gelegen heid om gebruik te maken van een supportersbus om de uitwedstrijd Longa tegen SV Venray te bezoeken. Inschrijven kan in de kantine of via de website van SVVenray. De bus ver trekt om 12.45 uur vanaf Den Bog- gerd richting Tilburg. Scheidsrechter Chris Peters uit Wanssum is zondag gemolesteerd door Merselo-trainer Bonny Ref wutu. De leidsman gaf Refwutu de rode kaart waarna de trainer met zijn hand uithaalde in het gezicht van Peters. Met een bloedende wang en lip moest de Wanssum- mer het duel tijdelijk staken. Precies drie maanden na de competitieouverture beginnen de veldvoetballers aan de tweede sei zoenshelft. De competitie kende tot nu toe een redelijk voorspoe dig verloop. Alleen afgelopen zondag werden voor het eerst op grote schaal wedstrijden afgelast. De KNVB heeft dit jaar nog drie wedstrijdrondes gepland: op 7, 14 en 21 december. Alleen de hoofdklasse B is een week eerder klaar. Na het uit- duel tegen Longa van komende zon dag sluit Venray op 14 december thuis tegen Gemert het jaar af. In de hoofd klasse spelen de clubs 26 wedstrijden. De ontmoeting met Gemert is de laat ste van de eerste helft. Op 25 januari hervat Venray de competitie met de thuiswedstrijd tegen OJC Rosmalen. De andere klassen kennen een winterstop die ruim twee maanden duurt. Op zondag 8 maart 2009 staat het eerste volledige programma weer op de rol. Vanaf 25 januari kunnen er inhaal- en bekerduels ingepland wor den. Veel hangt af van de weersom standigheden in de komende weken. Kan er nog drie zondagen gewoon doorgevoetbald worden, dan hoeven de meeste clubs voor carnaval (zon dag 22 februari) niet meer in actie te komen. Vooral voor de kleinere dorps clubs is carnaval en voetbal in die periode geen gelukkige combinatie. Venray gaat zondag op bezoek bij Longa in Tilburg. Beide clubs werden afgelopen seizoen kampioen in de eerste klasse. Nu sluiten ze de rang lijst. Tussen 1982 en 1995 vonden 22 ontmoetingen plaats waarin de hoofd klassers elkaar goed in evenwicht hielden. Negen keer werd het een gelijkspel, Venray won zeven maal en Longa zegevierde zes keer. Volharding gaat in de tweede klasse H op bezoek bij PSV'35. Beide clubs zitten in de lift. Op 7 september won nen de Vierlingsbekers thuis met 3-2. SSS'18 speelt de uitwedstrijd tegen Milsbeek. Tijdens de ouverture in de tweede klasse werd het een 3-3 remi se nadat de Overloners een 3-0 voor sprong verspeelden. In de vierde klasse G probeert Leunen uit bij Venhorst tot succes te komen. Op 7 september gingen de oranje-witten voor eigen publiek met 0-1 onderuit tegen Brabanders. Dat was direct een domper op de eerste competitiedag. Nieuwkomer Swol gense Boys bewaart er betere herin neringen aan want de rood-zwarten vierden de rentree in de vierde klasse met een 0-2 overwinning op Boekei Sport. Daar zal het team van trainer Henk de Bijl zondag in de thuiswed strijd tegen de Brabanders opnieuw voor tekenen. Door het onverwachte verlies van Quick Boys, zag Oostrum in de vijfde klasse F de achterstand op de koploper slinken tot vier punten. De Oostrummers ontvangen AC VW dat afgelopen zondag in de Venlose stads derby Quick Boys verrassend de eer ste nederlaag bezorgde. SV United is na een mindere serie afgezakt naar de negende plaats. De fusieclub kan drin gend een succesje gebruiken. Zondag komt FCV op bezoek dat eveneens in een slechte periode verkeert. Het betekent het weerzien met trainer John van der Wijst die in oktober 2007 opstapte bij SV United. Begin dit seizoen ging Van der Wijst aan de slag bij zijn oude club FCV Het wisselvallig presterendeTOP'27 gaat thuis tegen hekkensluiter EWC voor de volle winst. Drie maanden geleden in Well bleven de Tienray- naren nog op een 1-1 remise steken. Holthees krijgt VCH op bezoek, mits de perikelen met legionellabacterie op het sportpark zijn opgelost. Hol thees begon de competitie met een 3- 0 nederlaag tegen de club uit Blerick. In de zesde klasse E gaat de num mer vijf Ysselsteyn voor een stunt bij koploper Resia. Op de openingsdag verloren de Ysselsteyners nog met 0-1 van de ploeg uit Wellerlooi. In Blitters wijck staat de derby BW'27-SVOC'Ol op het programma. BW'27 sluit de ranglijst en wacht nog altijd op de eerste zege. Degradant SVOC'01 ver toeft in de middenmoot. Merselo heeft vrijaf in de zesde klasse F. Door Henk Willemssen De uit Cuijk afkomstige Refwutu verliet na het incident spoorslags het sportpark van Merselo. Hij was zon dagavond niet bereikbaar voor com mentaar. Chris Peters deed begin deze week aangifte bij de politie vanwege mishandeling. Dit is een vuistregel voor scheidsrechters in geval van molestatie. Merselo-Sambeek was tot de 63e minuut een sportief duel in de zesde klasse F. Halverwege leidde Mer selo met 1-0 door een doelpunt van Roy Swinkels. Binnen een kwartier na rust boog Sambeek de achterstand om in een 1-2 voorsprong. In de 63e minuut ging een Merselo-speler fors in op een tegenstander. Het gebeurde vlak voor de dug-outs. Peters floot voor een vrije trap en stond verzor ging van de geblesseerde Sambeke- naar toe. "De trainer van Merselo rea geerde nogal heftig en hij begon te schelden. Eerst heb ik het genegeerd. Die emoties sloegen evenwel over op de spelers van Merselo. Omdat de trainer olie op het vuur gooide, ben ik rustig op hem afgelopen en heb hem even apart genomen. Ik wilde hem niet provoceren. Toen reageerde hij nog feller en hij zei dat ik knet tergek was. Toen toonde ik hem de rode kaart. En meteen kreeg ik als een klauw zijn hand in mijn gezicht. Omdat het nogal hevig bloedde heb ik de wedstrijd tijdelijk gestaakt om me te laten behandelen. Na een kwar tiertje heb ik het duel weer hervat." Het is de eerste keer in zijn loop baan dat Peters zo'n vervelend inci dent meemaakt. Hij heeft niet overwo gen het duel voorgoed te staken. "Nee, ik beschouw dit puur als een incident. Het bestuur van Merselo heeft me goed opgevangen. De voorzitter heeft diverse keren zijn excuses aangebo den. Als ik definitief had gestaakt, dan dupeerde ik ook de club. En dat wilde ik niet. Ik heb wel geëist dat die man niet meer langs de kant zou staan." Elftalleider Harrie Litjens heeft het incident gezien maar hij wilde er niet over uitweiden. "We moeten het eerst intern bespreken en op papier zetten." Litjens had zondag na de wed strijd geen contact meer gehad met Refwutu. Voorzitter Tinus Ewals zit net als zijn medebestuursleden behoorlijk met de kwestie in de maag. De Mer selose voetbalclub staat allesbehalve bekend om negatieve uitspattingen. "Wij betreuren het ten zeerste wat er is gebeurd. We hebben namens de club excuses aangeboden aan scheids rechter Peters", zegt Ewals die het gedrag van zijn trainer zwaar afkeurt. "Dit kan niet en dit mag niet."Voordat het bestuur eventuele maatregelen neemt, wil Ewals eerst van de hoed en de rand weten. "Want zo kennen wij de trainer helemaal niet. We wil len daarom weten wat er achter zit en hoe het zo ver heeft kunnen komen. Dat gaan we eerst eens onderzoeken met alle betrokkenen erbij. Als de fei ten op tafel liggen, dan bekijken we welke stappen we gaan zetten." Refwutu is bezig aan zijn eerste seizoen bij Merselo. De Cuijkenaar kan ongetwijfeld een fikse straf tege moet zien. "Dat is verder een zaak van de tuchtcommissie", zegt Chris Peters die tevens voorzitter is van de scheidsrechtersvereniging Horst-Ven- ray."Ik heb een rapport geschreven en daarin de feiten weergegeven. Ik ben er behoorlijk van geschrokken. Zoals iedereen die het gezien heeft. Er was verbijstering alom." Toch laat Peters zich niet uit het veld slaan. "Blijkbaar moet iedere scheidsrechter dit een keer meemaken. Maar zondag ga ik weer gewoon de wei in." SPORT A \2000j J SPECIAL MEMBER: Personato Werving Selectie SUMMA Advies Groep B.V. AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heidens GOLDEN MEMBERS: Art.com De Bruijn B.V. Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Euroshutters Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep De Golfhorst van Haren Autobedrijven B.V. Hamilton Makelaardij Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Kyoto Koi Farm Muermans Projectontwikkeling Management B.V. McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. 0TT0 Work Force B.V. Price Cleaning Peeten BV Installatietechniek Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Vie Curi Vitaal Autowijk Keizi Autoschade V De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AM R0 Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. vijk Keizersveld e Venray o accountants en belastingadviseurs B|A|S Research Technology Bax Financieel Advies B.V. Bilderberg Hotel, De Bovenste Molen Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Brienen aan de Maas Ten Brinke Hekwerken BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Calmness Sauna - Relaxroom Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair Dinessen Reclame BV, Boxmeer Deloitte.Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERW0LAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Fortis Bank, Venray Frank Eibers Assurantie Advies Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro van Grinsven Drukkers, Venlo Healthcare Group, Venlo Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING Bank, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn K- Rental Nijmegen, Harm en Karei Leenders Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Laat en Gulikers, Horst De Lekkernij-'tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meidon Plastics B.V., Bergen Ib. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Van der Putt Advocaten Peelrand Makelaardij B.V. PROF NORM, Jan van Dijck Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Selexicon B.V. Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren Expo S0 Sport '2000 Steenhandel Kusters De Swing B.V. Restaurant, America Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Tandartsenpraktijk Venray Thuijls Beheer B.V. Tempo-Team Uitzendbureau Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Topsportive Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Toverland Trade Port Trailer Service B.V. Uitzendburo Mondial VB&C Vera Venray BV Veritas Venray Verstraaten Business Travel Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Weiebe Blitterswijck B.V. Wellness and Sports Partycentrum "De Witte Hoeve" WIK0 Investments Wonen Venray Vrienden SV Venray Addit BV Munckhof reizen, Horst P.Ponjee Sport Lavit Taxatiebureau Dirkx van Soest Van Heyster Relatiegeschenken B.V. Van Neerbos Bouwmaterialen Group

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21