Gemeente Venray Deur staat altijd open voor overleg zichtlocatie Tweede editie van Venrays sportcafé Verkopers aan huis Reisdocument Veel belangstelling voor zichtlocatie Venray Havenbedrijf Rotterdam bezoekt Wanssum Kijk ook op www.venray.nl Venray timmert aan de weg PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden M 'V Gaat u binnenkort op wintersport of naar het zonnige Zuiden? Houd er dan rekening mee dat het aanvragen van een nieuw paspoort of identiteitsbewijs vijf werkdagen duurt. Een reisdocument kan met een spoedprocedure na twee werkdagen worden geleverd. Daarvoor worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. De tweede editie van het Venrays sportcafé vindt plaats op maandag 15 december. Het door de gemeente georganiseerde sportcafé is een bijeenkomst voor alle Venrayse sportverenigingen en andere bij de sport betrokken partijen, zoals onderwijsinstellingen en Synthese. Tijdens het sportcafé praten gemeente, sportverenigingen en andere betrokken organisaties elkaar bij over actuele ontwikkelingen op sportgebied in Venray. Dit keer staan onder andere het Venrays Sportgala, het oprichten van een Venrays sportplatform en de komst van zogenaamde combinatiefunctionarissen op de agenda. Het Venrays sportcafé op 15 december vindt plaats in De Witte Hoeve en begint om 19.30 uur. De bij de gemeente bekende verenigingen en organisaties hebben een uitnodiging ontvangen, maar ook alle andere geïnteresseerde inwoners en organisaties zijn van harte uitgenodigd om het sportcafé bij te wonen. -Vs Venray, focus op mensen Donderdag 4 december 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 49 De gemeente Venray ontvangt geregeld meldingen van inwoners die door huis-aan- huisverkopers contracten aangeboden hebben gekregen. Veel mensen weten niet goed hoe hiermee om te gaan. De regels voor de verkoop aan de deur zijn duidelijk vastgelegd in de landelijke Colportagewet. Colporteurs hebben geen aparte vergunning van de gemeente nodig; de gemeente weet dan ook niet welke colporteurs hier actief zijn. Namens gemeente Als er mensen bij u aan de deur komen en zeggen dat zij namens de gemeente Venray een contract (bijvoorbeeld over beveiliging of het schoonmaken van containers) willen aanbieden, ben dan alert. De gemeente heeft geen enkel bedrijf hiertoe opdracht gegeven. Mocht dit in de toekomst ooit gebeuren, dan zal de gemeente dit altijd eerst aankondigen op deze gemeentepagina en op haar website. Contract opzeggen Mocht u belangstelling hebben voor producten of diensten die een huis-aan-huisverkoper u aanbiedt, weet dan dat de verkoper u meteen duidelijk moet maken dat hij iets wil verkopen. En dat u het contract altijd binnen acht dagen kunt opzeggen via een aangetekende brief. Wilt u meer informatie over colporteren, kijk dan op de website www.consuwijzer.nl en zoek op trefwoord 'colportage'. Tijdens de raadsvergadering van 4 november is Twan Jansen benoemd tot wethouder Wel zijn. De 60-jarige Jansen volgt Mathieu Emonts op, die onder grote druk van de fracties is opgestapt. Twan Jansen neemt de 'klus' met beide handen aan en vindt het een eer dat de PvdA hem heeft gevraagd. Hij keert nu na ruim elf jaar terug in de politiek. Jansen was van 1986 tot 1997 lid van de gemeenteraadsfractie van de PvdA, waarvan vijfjaar lang fractievoorzitter. Na 26 jaar in het onderwijs, koos Jansen in 1997 voor een managementfunctie binnen de gemeente Venray. Hier heeft hij tot 2006 vele ondersteunende zaken op het gebied van informatisering, automatisering, personeel 8i organi satie en financiën voor zijn rekening genomen. Vanaf 2006 was hij beleidsmedewerker bij de afdeling Welzijn en schreef hij nota's op het terrein van Maatschappelijke Diensten. Zo ook de nota's van vrijwilligersorganisatie Match en het Moedercentrum. Twan Jansen over zijn voorganger: "Mathieu Emonts heeft echt goed werk verricht en ik ga de uitdaging aan om de klus tot een goed einde te brengen." Open en eerlijk Twan Jansen wil in ieder geval eerlijk en open met elkaar omgaan. "De deur staat altijd open voor overleg. Je kunt het niet iedereen naar de zin maken, maar je kunt wel een heel eind komen", aldus Jansen. Input van anderen vormt de basis voor het concretiseren en afwikkelen van een aantal zaken uit zijn brede portefeuille. Speerpunten voor het komende jaar zijn onder andere jeugdbeleid, onderwijs en kinderopvang, accommodatiebeleid, werk- en bijstandsproblematiek en de gezondheidszorg. Ontgroening en vergrijzing Volgens Jansen moet er voor de scholen gekeken worden naar een oplossing voor de negatieve gevol gen van ontgroening en vergrijzing. Er moet vanuit sociaal en vakkundig oogpunt en op een verantwoorde manier een standpunt over worden ingenomen. Dit geldt ook voor de perikelen rondom de activiteiten voor de jeugd. De gemeente wil de jeugd op bepaalde gebieden ondersteunen via subsidies; jonge ren krijgen de ruimte om zelf iets te organiseren voor hun doelgroep. Wat betreft het accommodatiebeleid geeft Jansen aan dat er oplossingen in zicht zijn voor de verschillende locaties die nu in de publiciteit zijn. "Maar wekelijks komen er weer zaken op het terrein van accom modatie bij. Na overleg worden er alternatieven in beeld gebracht. Alles gebeurt in samenspraak, open en eerlijk. We zoeken altijd samen naar een oplossing", aldus Jansen. Trendbreuk Op het gebied van de Wet werk en bijstand heeft afgelopen jaar een trendbreuk plaatsgevonden: voor het eerst sinds tijden is het aantal bijstandscliënten gedaald. "Dit resul taat is te danken aan de gezamen lijke inspanning van de gemeente en het CWI", vertelt Jansen. "Nu gaan we ons richten op de laagste inkomensgroepen. Die gaan we ondersteunen, onder andere via een schoolfondsregeling, een jeugd cultuur- en een jeugdsportfonds." Wethouderschap Twan Jansen heeft genoeg te doen de komende periode maar gaat de uitdaging graag aan. Het wet houderschap is Jansen in principe voor één jaar toegekend: eind 2009 zijn de verkiezingen vanwege de gemeentelijke herindeling. Of Twan Jansen zich dan weer verkiesbaar stelt? "Om echt een stempel op het beleid te drukken is één jaar veel te kort. Dus als het goed bevalt, wie weet. Mits de PvdA dan natuurlijk een goede verkiezingsuitslag behaalt", besluit Jansen. De Venrayse bedrijven Inther Logistics Engineering en Numac hebben als eerste bouwgrond gereserveerd op het bedrijvenpark De Hulst II. Het college van B en W van de gemeente Venray besloot in april de zichtlocatie op de Hulst II in te vullen als een hoogwaardig bedrijvenpark. De afgelopen maanden is er hard gewerkt aan een nieuw concept, waar grote belangstelling voor blijkt te bestaan. De zichtlocatie van de Hulst II, in totaal circa zeven hectare groot, moet een representatieve uitstraling krijgen gezien de etalagefunctie aan de A73. Doelgroep zijn kennisintensieve bedrijven uit bijvoorbeeld de (zakelijke) dienstverlening en research development. Daarnaast kunnen er aanvullende voorzieningen komen, zoals bijvoorbeeld een hotel. Kwaliteit en duurzaamheid Volgens wethouder Heidens is de keuze van Inther en Numac voor de zichtlocatie een logische. Heidens: "De zichtlocatie biedt een optimale omgeving voor kennisintensieve bedrijven zoals Inther en Numac. Uitstekend ontsloten op een hoogwaardig in te richten plek. Dit is precies wat we bedoelen in onze Economische visie, waarin de aandacht voor kwaliteit en duurzaamheid voorop staat." Naast Inther en Numac hebben meer bedrijven concrete belangstelling getoond voor de zichtlocatie. Verkavelingsplan Op dit moment wordt een stedenbouwkundig verkavelingsplan afgerond. Wethouder Heidens: "Dit doen we zoveel mogelijk in samenspraak met de betrokken ondernemers. Door nu al goed te luisteren naar de markt, kunnen we samen een geweldig plan realiseren." Een delegatie van het Havenbedrijf Rotterdam bezocht onlangs op verzoek van de burgemeesters Joep Hahn (Meerlo-Wanssum) en Jos Waals (Venray) de haven van Wanssum. Het Havenbedrijf Rotterdam juicht verdere groei van containeroverslag langs de grote rivieren toe. Deze groei is in Wanssum mogelijk en past binnen de plannen van de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum. In twee helikopters werd de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum en de ligging van de haven ten opzichte van de regio en het Duitse achterland vanuit de lucht bekeken. Tijdens een boottocht volgde een bezichtiging van de haven, waar de containerterminal van Wanssum is gevestigd. De terminal wordt geëxploiteerd door BCTN (Binnenlandse Container Terminals Nederland bv) en de grond is in eigendom van het Havenbedrijf Rotterdam. Tijdens de boottocht werden de plannen toegelicht in het kader van de gebiedsontwikkeling, waarvan Wanssum onderdeel uitmaakt. Gebiedsontwikkeling De haven in Wanssum is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot een belangrijk overslagcentrum van containers. Deze containers komen per binnenvaartschip aan en gaan voor de laatste kilometers per vrachtauto naar Venrayse bedrijventerreinen. De haven kan zich mede verder ontwikkelen door de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum. Hierin speelt de haven van Wanssum een cruciale rol. De rondweg die binnen de gebiedsontwikkeling om Wanssum komt te liggen, zal hierbij een nieuwe provinciale verkeersader worden. Door deze ontwikkelingen is er meer bedrijvigheid mogelijk in de haven en wordt de leefbaarheid in de woonkern van Wanssum vergroot. Ook kan hierdoor de noodzakelijke verruiming van het Molenbeekdal ter hoogte van Wanssum worden gerealiseerd, zodat er bij hoogwater voldoende doorstroming is in de oude maasarm. Meer containertransport Het containertransport over de hele wereld heeft in de afgelopen decennia een ongekende vlucht genomen. Een groot deel van de containers dat nu met zeeschepen in Rotterdam aankomt, moet vervoerd worden naar het achterland, tot ver over de grenzen van Nederland. Transport over de weg van al deze containers is niet meer mogelijk. De wegen zouden bij Rotterdam overvol raken. Zeker met de verwachte groei van de containeroverslag in de komende jaren. In de nabije toekomst zullen daardoor meer containers vervoerd moeten worden over het spoor en via de grote rivieren. 1. tot eind januari: reconstructie Engesteeg-Zuivelweg, gedeelte Heidseweg tot afrit N270. Burggraaf STATIONSWEG West Centrum V akwater Brukske Gemeente VeHTCiy

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19