"Bekroning van jarenlang werken" Wethouder roemt initiatief van jongeren SOS Meerlo-Wanssum Venrode zingt Kerstconcert in Mariakapel Kerstconcert in Castenray Niets PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 december 2008 - Pagina 18 Succes voor Meerlose dirigent met Harmonie Somerens Lust De 47-jarige Meerlose diri gent Geert Mooren mag zijn toch al grote erelijst met Harmonie Somerens Lust uit Someren uitbreiden met een eerste prijs met lof der jury. Tijdens de zondag gehouden concertwedstrijden van Bra bant in Veldhoven scoorde dit muziekgezelschap 90,16 pun ten, het hoogste aantal punten van deze wedstrijddag. "Het is een fantastisch succes voor het hele korps", vertelt Geert Mooren daags na het succes. Mooren heeft met het muziek gezelschap, dat in 1991 een trans formatie onderging van fanfare tot harmonie, het ene na het andere jaar succes binnengehaald en grote concerten gegeven in Barce lona,Valencia en Praag. In 2000 ging Harmonie Some rens Lust voor de eerste keer met Mooren op concours en het was meteen een schot in de roos. Het orkest promoveerde naar de ere- afdeling en werd later met lof der jury ook nog landskampioen. In 2004 promoveerde Mooren met het muziekgezelschap naar de superieure afdeling (le divisie). Tevens werd dat jaar wederom het landskampioen gewonnen Har monie Somerens Lust is, volgens Geert Mooren, een dynamisch en overwegend jong orkest met 95 enthousiaste muzikanten. Daar naast heeft de vereniging ook nog eens 55 jonge muzikanten in het opleidingsorkest, is er een slag werkgroep, een majorettekorps, een bigband en zijn er ongeveer 100 leerlingen in opleiding. "Al met al een situatie waardoor we de toekomst van het orkest en de gehele vereniging met veel vertrouwen tegemoet durven te zien"aldus de succesvolle Meer lose dirigent. Hij spreekt over een fantasti sche harmonie, die de afgelopen maanden op zeer intensieve wijze naar dit nieuwe succes heeft toe gewerkt. Zondagmiddag speelden De succesvolle dirigent Geert Mooren uit Meerlo. de muzikanten de sterren van de hemel en raakten de juryleden zo onder de indruk van het concert dat ze er het predicaat lof der jury aan verbonden. "Het is de bekroning van jaren lang werken", aldus Geert Moo ren. De Meerlonaar is verder ook dirigent van een ander succesvol Brabantse harmonie, Semper Uni- tas uit Sambeek, en sinds 2007 van het Symfonisch Blaasorkest Dru- nen. Bovendien is hij als docent en Hafacoördinator verbonden aan het Kunstcentrum Jerusalem te Venray. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is een expositie inge richt over de twaalf maanden van het jaar. Centrale thema's zijn de middeleeuwse tijdbeleving en de werkzaamheden op het platteland gedurende het jaar. De tijdsbeleving werd rond het jaar 1500 niet gedicteerd door het kwartshorloge, de vertrektijden van treinen, de vaste werktijden enz. maar veel meer door de stand van zon en maan en de kringloop van de seizoenen. Dit alles in een eindeloze herhaling in een wereld die onveranderd bleef. De werk zaamheden op het land sloten daar volledig bij aan. Dit is onder meer te zien op de afbeeldingen (miniaturen) in middeleeuwse getijdenboeken. De expositie Die twelf maendekens 's Jaers loopt tot 1 november 2009- Museum De Locht is te vinden aan de Kop- pertweg in Melderslo. Kerstmarkt Servaashof Er wordt op donderdag 11 december van 16.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. Er is een grote assortiment aan zelfge maakte artikelen van onder meer hout, gips, stof, sieraden en kaar ten. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door pianiste Elvira en kinderkoor De Bandelieren. De markt vindt plaats in Arbeidsge- bouw D'n Herk op Servaashof in Venray. De organisatie is in han den van het Intern Activiteiten Centrum van de GGZ Noord en Midden Limburg. Kerstmarkt Vrouwenvereniging Vierlings beek/Groeningen houdt op zondag 14 december een kerst/ hobbymarkt in Zalencentrum Concordia. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. Er zijn stands met onder meer keramiek, tassen, kaarten, tuinbeelden, kerst- en bloemstukj eskinderkledingspeel- goed, Unicef en sieraden. Voor de kinderen wordt door Pimper nel enkele voordrachtjes gedaan. Ook wordt er aan de inwendige mens gedacht. Zo is er soep, zijn er wafels en glühwein. Verder is er een optreden door het jeugdor kest van harmonie De Herleving en volksdansgroep Vigro. Ook de Kerstman is aanwezig. Kerstmiddag Kinderen die op zondag 14 december streekmuseum De Locht in Melderslo bezoeken mogen hun eigen kerstboompje versieren. Dit gaan doen nadat ze eerst met drie warme bakkers van De Locht hun eigen kerstkransjes en koekjes gebakken hebben. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondag 7 decem ber de klokkenmaker aan het werk. Wie goed bij de tijd wil zijn mag deze demonstratie niet missen. Bezoekers kunnen bij hem ook terecht voor adviezen met betrekking tot reparatie van oudere klokken. Tevens is er een demonstratie likeur maken. Voor bezoekers is het zeker de moeite waard om de wisselexpositie Die twelf maendekes s'jaers te bezoe ken met onder andere een twaalf tal middeleeuwse afbeeldingen van het leven op het platteland van rond het jaar 1500. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Angels Rule Het kwartet Angels Rule, bestaande uit Marlies Driessen, Caroline Ermers,Anneke Miggiels en Roel Verheggen, verzorgt op dinsdag 23 december het kerst concert 'Sparkling Christmas' in de grote zaal van hotel Riche in Boxmeer. De vier zingen kerstlie deren, afgewisseld met de mooiste luisterliedjes aller tijden. Pianist Robert Lemmens en de zangers Jos Wetzel en Frank Schrijen ver lenen hun medewerking aan het concert, dat om 20.30 uur begint. Entree: 10 euro. Belangstellenden dienen zich voor 10 december aan te melden voor het concert. Dit kan door een mail te sturen naar angelsrule@live.nl of te bel len, telefoon: 06-53676032. Meer informatie staat ook op de web site www.angelsrule.web-log.nl. Glas in Lood De werkgroep Glas in Lood is een onderdeel van de Stichting tot Behoud en Restauratie van de Beeldenschat van de Grote Kerk in Venray. Zij beoogt in het raam boven het dagaltaar van de Grote Kerk te voorzien van gebrand schilderd glas. Daarvoor hangen achter in de kerk twee ontwerpen van twee verschillende glazeniers. Iedereen kan daarover zijn mening geven. De kostprijs van zo'n gebrandschilderd glas bedraagt ongeveer 80.000,-.Tot nu toe is er ruim 40.000,- binnengekomen op rekening 42.11.66.177 van de Stichting Behoud en restauratie Beeldenschat van de Grote Kerk in Venray. Openingstijden Odapark Het Odapark in Venray heeft de openingstijden tijdens het win terseizoen gewijzigd. Het park is van woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur geopend.Tot 15 februari kan men in het Odapark de spraakmakende tentoonstelling Sioux in Paradise van de internationaal bekende Belgische kunstenaar Johan Muyle bezoeken. Daarnaast is in de win terperiode een bezoek aan de beeldentuin van het Odapark, met prachtige natuur en opmerkelijke kunstwerken van internationaal bekende kunstenaars, de moeite waard. In het terminalgebouw van Airport Weeze vindt op zater dag 13 december de Special Christmas Market plaats. De muzikale invulling van het programma biedt een afwisselend repertoire. Koren uit Nederland en Duitsland, solisten en gospelgroe pen gaan onder de grote kerst boom in de terminal optreden. De Kerstmarkt in het terminal gebouw van Airport Weeze is geopend op zaterdag 13 en zon dag 14 december van 10.00 tot 18.00 uur. Venrode zingt op 13 december vanaf 12.00 uur onder meer de volgende liedjes: So this is Christmas, When a child is born, Glory in the highest en Thank god it's Christmas. Wethouder Carla Brugman van de gemeente Meerlo- Wanssum roemt het initiatief van de SOS Jongerengroep die de afgelopen maanden de ver vallen en smerige bushokjes heeft opgefleurd. Ze deed dat zaterdagmiddag tijdens de offi ciële oplevering van de laatste vier bushokjes in bijzijn van de jongeren, een delegatie van het bestuur van SOS Meerlo- Wanssum en rayonleider Peter Vugts van Veolia Transport. De zeven vervallen en met affi ches en graffiti volgeplakte abri's waren al jaren een doorn in het oog voor velen.Totdat ze door de jongerengroep van SOS Meerlo- Wanssum onder handen werden genomen. Ze zijn voorzien van bij zondere kleurrijke schilderingen van taferelen die een relatie heb ben met de derde wereld. Zaterdagmiddag startte de oplevering bij de bushalte aan de Hoofdstraat in Meerlo. Daar vertelde Marit Brugman uit Blitterswijck aan de gasten dat de tekeningen van deze abri zijn ontworpen door kinderen met een beperking van het logeerhuis 't Raayke in Meerlo. Per bus reed het gezelschap via de Afrikaanse abri in Tienray (ontworpen door leerlingen van het Raayland Col lege in Venray) naar Swolgen. Leidster van het abri-kunstproject, Ilse Grob, meldde dat ze in Zuid- Afrika bij een educatief project heeft gewerkt en dat de straatkin deren toen het ontwerp hebben gemaakt dat nu op een van de Rayonleider Peter Vugts (Veolia Transportrechts op de foto) en wethouder Carla Brugman (naast hem) met een delegatie van de SOS- jongeren en SOS-bestuur bij een van de abri's in Swolgen. Swolgense bushokjes prijkt. De tweede Swolgense abri is voor zien van de iconen van de acht millenniumdoelen. In zaal Wilhelmina werd ver volgens de film Mondiale Abri's Meerlo-Wanssum vertoond waarin filmmaker Marijn Poels heeft vast gelegd hoe de bushokjes er ooit uitzagen en welke energie en cre ativiteit de jongeren hebben inge zet om deze abri's te verfraaien. Deze korte documentaire wordt binnenkort ook uitgezonden via de landelijke digitale zender GOED TV. Wethouder Brugman vond het geweldig dat de jongeren op deze wijze in actie zijn geko men om verdere vernielingen van de abri's uit te sluiten en tegelijk met de fraaie beschilderingen een goede boodschap uit te stralen. "Het gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum is trots op jul lie", aldus de wethouder. Peter Vugts van Veolia Transport sprak over een uniek project langs de busroute in Meerlo. "Onze chauffeurs hebben het vaak over dit project en vinden het een verfraaiing van de lijn", aldus de rayonleider van de bus onderneming. Volgens hem is er in het hele land geen tweede pro ject dat zijn gelijkenis met dat van Meerlo-Wanssum heeft. ren van de kerk gaan om 19 00 uur open. Het daadwerkelijke kerstconcert begint om 19-30 uur. Liefhebbers van een sfeer vol, authentiek kerstconcert kunnen op zondag 7 decem ber hun hart ophalen aan het kerstconcert in De Mariakapel in Holthees. Het concert wordt uitgevoerd door mezzosopraan Monique van der Hoeven, op piano begleid door Jeroen Snijder, en het vocaal ensemble Coro Incanto onder lei ding van dirigent Véron Jongstra. De Mariakapel biedt het pas sende decor voor dit concert dat begint om 15-30 uur. Monique van der Hoeven (mezzosopraan) is opgeleid in de klassieke zang door zangpedagoge Ank Reinders en studeerde in Londen bij Annet te Thompson en Theresa Goble. Sinds 2007 wordt ze gecoacht door mezzosopraan/harpiste Rachel-Ann Morgan. Monique treedt op als soliste bij concerten van koren en orkesten en zong als operazangeres diver se rollen. Met de Engelse pianist Robin Bowman nam ze drie cd's op, en in Nederland vormt ze al tien jaar een vast duo met pianist Jeroen Snijder. Daarnaast treedt ze regelmatig op samen met Germine Janssens, harpiste, met wie ze het duo Voz'Arpa vormt. Verder is zij zangdocente aan Theater Stichting Kwibus inYsselsteyn en heeft zij een privépraktijk. Jeroen Snijder is vanaf veertienjarige leeftijd opge leid door Gerard Hengeveld. Hij vervolgde zijn pianostudie aan het Utrechts Conservatorium. Na zijn pianostudie studeerde hij enkele jaren muziekwetenschappen aan de Universiteit Utrecht. Zowel tijdens als na zijn studie hield hij zich intensief bezig met liederenrepertoire. Hij vormt met diverse zangers en instrumentalis ten een vast duo. Het duo Monique van der Hoeven en Jeroen Snijder brengt tijdens het concert in de Mariakapel liederen van Mozart, Schubert, Wolf, Fauré, Brahms, Oomen en Hengeveld. Jeroen zal deze verbinden door een zelfbe dacht thema/verhaal. Vocaal Ensemble Coro Incanto is in 2007 ontstaan uit het Lim burgs Projectkoor, dat in 1995 werd opgericht. Een optreden met het kamerkoor Cantate eind 2006 was de opmaat voor de start. Het gemengde koor telt nu 18 leden, die afkomstig zijn uit de hele pro vincie Limburg. Incanto staat voor betovering. Het koor betovert met de stem en wil op een zo hoog mogelijk niveau zingen en ple zier aan de muziek beleven. Elke repetitie en optreden zijn daarom een feest. Véron Jongstra is de dirigent. Zij is verder docent aan de Streekmuziekschool Kerkrade en aan Kreato Thorn. Naast solo optredens als pianiste begeleidt zij zangers, koren en instrumen tale solisten. Zij is ook dirigent van het Chè- vremonts Mannenkoor uit Kerk rade en het Meijels Vrouwenkoor. Het programma voor het concert in de Mariakapel varieert van reli gieus tot sfeervolle kerstliederen, die a capella of met pianobege leiding worden gezongen. Al met al belooft het een haast klassiek, sfeervol vocaal kerstconcert te worden. Kaarten voor dit concert zijn te bestellen en te reserveren via de voorverkoopadressen in Fanfare Dorpsklank uit Cas tenray houdt op zondag 14 december een kerstconcert met als thema Gospel in de helemaal in kerstsfeer omge toverde H. Matthiaskerk in Castenray. In het voorjaar begint een com missie aan de organisatie van een kerstconcert. Dit jaar bestond deze commissie uit vier muzikanten van de fanfare, de voorzitter namens het bestuur en de dirigent. Een kleine commissie, die hun schou ders er goed onder heeft gezet om ook dit jaar weer een heel uniek kerstconcert te creëren. Dit jaar is gekozen voor het thema Gospel. Om dit een extra tintje te geven, zal gospelformatie JOY uit Oos terhout, Noord-Brabant, medewer king aan dit concert verlenen. JOY is een gospelformatie van formaat. Ze werd in 1998 opge richt en is door de jaren heen uit gegroeid tot een groep die al vele uitvoeringen op hun naam heeft staan. JOY gaat optreden in traditio nele choirrobes. Uitgangspunt is samen de gospelmuziek beleven en uitdragen op de toehoorders. Ook fanfare Dorpsklank hoopt met dit kerstconcert in het teken van de gospelmuziek de mensen te raken en blij te maken. Ook het leerlingenorkest onder leiding van Will Jacobs en fanfare Dorpsklank, onder leiding van Martijn Pepels, gaan op een sfeer volle manier de boodschap van de gospel beleven. Na het concert is er tegenover de kerk, in en bij café De Koster nog een gezellig samen zijn met accordeonmuziek.Alle bezoekers krijgen van fanfare Dorpsklank een glaasje aangeboden. De deu- Holthees; de familie Ermers via telefoon (0478)636480 en bij de familie Wijenberg, via telefoon (0478)636390. Kaarten zijn ook te bestellen via www.mariakapel. nl. Tenslotte zijn kaarten vanaf een half uur voor aanvang van het concert nog te verkrijgen aan de ingang van de kapel, voor zover er dan nog kaarten beschikbaar zijn. Muzikale zondag Op de Servaashof in Venray wordt op zondag 7 december van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag gehouden met een optre den van slagwerkgroep Drums en Roses uit Lottum. Drums en Roses slaat op alles, van de originele sna- redrum, de Afrikaanse djembé en zelfs huis-, tuin- en keukenmateri alen, zoals kliko's, lepels en olieva ten. Van de traditionele Radetzky mars, tot aan Samba en Japanse muziek, ze spelen het allemaal. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambou- rin op de Servaashof aan de Stati onsweg in Venray. De organisatie is in handen van het Intern Acti viteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg Wat gebeurt er als U niet adverteert Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18