Op zoek naar een UNJEK GESCHENK? m \mwm Winters Desselke Laat u eens theatraal verwennen! Kaartjes in ruil voor cadeau's Sixtiesnight Kélsmiddeg Het weerzien Site- „Nicci Gerrard Donderdag 4 december 2008 - Pagina 15 PEEL EN MAAS Programma Schouwburg Venray Hassan's Angels zijn op 9 december te zien in Schouwburg Venray Diner, drankje theatervoorstelling in een stijlvolle cadeauverpakking! Hm k Voor meer informatie belt u 0478-530999 of kijkt u op www.schouwburgvenray.nl THEATERCAFÉ-DINER (U iKUSt Venrayse fotografen in 't Freulekeshuus Hassan's Angels is terug met een nieuwe formule en Home for Christmas van en door het Venray's Mannenkoor met spe ciale gasten. Op de kalender van Schouwburg Venray staan komende week twee voorstel lingen. Hassan's Angels is terug met een nieuwe formule. Inci Lulu Pamuk en ElvanAkyildiz presente ren op dinsdag 9 december vanaf 20.00 uur in de schouwburg in Venray Goed Nieuws Uit Neder land. Want wanneer hoorde men voor het laatst goed nieuws over allochtonen? Eens een allochtoon, altijd een allochtoon toch? Has san's Angels vechten tegen het Sinds enige tijd heeft Schouwburg Venray samen met theatercafé De Artiest een bijzonder cadeau in de vorm van 'Theatraal verwennen'. Theatraal verwennen is een fraaie luxe cadeaubox met daarin een of meerdere geschenkbon nen voor een avondje theatraal verwennen. Een avondje theater wordt gecombineerd met een twee- of driegangenmenu, maar het kan ook andersom. Een diner wordt afgesloten met een avondje theater. "Het bijzondere van het cadeau is, is dat de ontvanger zelf kan bepalen wanneer hij of zij er gebruik van maakt en zelf de voor stelling kan kiezen", vertelt Anne- Christine Liebrand, directeur van de schouwburg."Bij de cadeaubon hoort een lijst met voorstellingen die bij de kassa van de administra tie opgevraagd kan worden. Daar kan ook de voorstelling worden vastgelegd. Op de avond van de voorstelling liggen de kaarten dan klaar." Dan komt ook theatercafé De De Samenwerkende Lim burgse Theaters willen iets doen voor het goede doel en hebben hulp nodig voor het realiseren van de actie Niet Goed? Theater terug! Feit is dat cadeaus wel eens tegenvallen en terug worden gebracht naar de winkels. Om dit 'probleem' op te lossen bieden de Samenwerkende Limburgse Theaters de 'oplossing' om van een minder leuke ervaring een memorabele en leuke avond te maken. Men kan minder geslaagde negatieve image dat zij als Turkse krijgen opgespeld en laten in hun programma zien dat een alloch toon, of twee best leuk kan zijn. Hassan's Angels presenteren daar om het nieuws anders! Zij laten de toeschouwers kennismaken met de mens achter het nieuws. Zodat men weer weet voor wie ,em werkelijk bang moet zijn. In Goed Nieuws Uit Nederland worden sketches, liedjes en per soonlijke verhalen in hoog tempo afgewisseld. Hilarisch cabaret met een aangrijpende ondertoon. De kracht van Hassan's Angels en van hun voorstelling zit hem in het feit dat twee allochtone dames toegankelijk cabaret maken voor een breed publiek.Achter iedere Artiest in beeld. "Wij ontvangen de mensen rond 18.00 uur en zij kun nen dan gebruikmaken van een diner. Afhankelijk van het soort bon is dat een tweegangen- of driegangenmenu"vertelt Wilbert VanWaaijenburg van De Artiest. Voor 'Theatraal verwennen' zijn twee cadeaubonnen beschikbaar ter waarde van 25 en 40 euro. "Voor de applausbon krijgt de gast een tweegangenkeuzediner, een kop koffie of thee en een voorstel ling. Voor de bravobon ontvangt men een driegangenkeuzediner met een drankje en een kopje kof fie of thee, in combinatie met de voorstelling." De bon is het ideale cadeau voor Sinterklaas, Kerstmis, het kerstpakket of zomaar voor een jubilaris, huwelijk of andere gele genheid. "Het mooie is dat wan neer iemand zo'n bon krijgt en hij of zij met meerdere personen wil gaan, er cadeaubonnen bijbesteld kunnen worden", aldus Anne- Christine. "Het is weer eens wat anders", vult Wilbert van Waaijen- burg, die dit "het leukste cadeau van Venray vindt", aan. cadeaus op zaterdag 3 januari bij het theater inleveren voor twee toegangskaarten voor een voor stelling van het huidige seizoen. De ingeleverde cadeaus worden afgegeven aan de Voedselbank in Venray. Voordeel van de actie is dat reeds gekochte geschenken niet teruggebracht of geruild wor den bij de winkels, maar bij het theater. Op ansichtkaarten bij de win kels wordt de actie uitgelegd, Deze kaarten worden meegegeven bij alle aankopen die in de decem bermaand gedaan worden. sketch en scène zit een dubbele boodschap. Ze gaan niet alleen met hun Turkse achtergrond aan de haal maar ook met hun Neder landse, ze zijn immers ingeburgerd volgens de Nederlander. Zaterdag 13 december vanaf 20.00 uur en zondag 14 december vanaf 14.30 uur kan men Home for Christmas van het Venray's man nenkoor bezoeken in de schouw brug.Ieder jaar weer zie je dat het koor in beweging is qua repertoire en performance. Dit jaar kan men genieten van een voorstelling met een aantal Venrayse gasten. Denk hierbij aan close harmonie group Confetti, Ron Barents, vocal group De Kélsmiddeg wordt op 8 februari in Venray gehouden. De organisatie is druk bezig met het vastleggen van arties ten voor deze unieke middag. Daarbij gaat het vooral om het vastleggen van artiesten die nog niet in Venray opgetreden hebben. Als eerste act voor de komende Kélsmiddeg heeft de organisatie De Brandweermeisjes vastgelegd. Omdat de gemeente Venray op zoek is naar vrijwilligers voor de brandweer heeft de AAR gemeend een duit in het zakje te doen door deze zoektocht een plaats te geven in het programma van de Kelsmiddég. Alle niet uitgebluste kéls uit Rooy worden daarom van harte aangemoedigd zicht te melden als vrijwilliger bij de brandweer. Om twijfelaars over de streep te trekken treden op de Kelsmiddég De Brandweermeisjes op,. De Brandweermeisjes zijn er In De Witte Hoeve aan de Gas- straat in Venray wordt op zaterdag 27 december een Sixtiesnight gehouden met muziek uit de jaren '50, '60 en '70. De avond wordt geopend door de band The Dixie Aces (foto) met gitarist Bert Smeets en zangeres Terry White. Zij brengen muziek van onder meer Elvis, Ricky Nelson en The Shadows. De tweede act bestaat uit Rene Innemee. Innemee staat VET en het combo onder leiding van Otto Kooien. Daarnaast Ellen en Sanne Valkenburg, die met hun altijd ontroerende stemmen het VMK zullen ondersteunen. Dit jaar ziet men in een ongekend decor in stijl een verhaal voorbij zien komen, waarin natuurlijk de (koor)muziek de grootste rol zal spelen.Voor de pauze met tal van aantrekkelijke hedendaagse muziek en na de pauze natuurlijk het vleugje kerst wat past in de tijd van het jaar. Voor reserverin gen kan men contact opnemen via telefoon (0478)530999- Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl voor alle binnen- en buitenbrand jes. Ze zijn licht ontvlambaar. Heb ben vaak voor hete vuren gestaan. En rukken dan uit in vol ornaat. In 't heetst van de strijd gooien ze graag nog wat olie op het vuur. Hun motto is: beter een goede paal dan een verre vlam. Een komische muzikale act door twee vurige vrij gezelle dames. Ze gooien al hun charmes in de strijd als ze zingen over brandend zand, de verleiding van doktor B. en brandende liefde. Ze nemen je mee naar het echte leven van een brandweermeisje en laten de gevaren zien waaraan ze bloot staan.Altijd met brandwe rende panty's, heuse brandblusap- paraten en een grote dosis humor. Twee dames met een act om van te smelten. Maak het zelf mee en voel de hartstocht van de twee brandweermeisjes op zoek naar een nieuwe vlam in hun leven. Voor meer informatie: www. aldadjudanterooj.nl deze avond onder begeleiding van The Dixie Aces. Als laatste is er een optreden door de sixtiesformatie The Fabulous 6Ts uit Engeland. Deze band bestaat al meer dan twintig jaar en brengt nummers van The Beatles, The Stones en Manfred Mann. Kaarten reserveren kan via telefoon (0478)580624 en (0478)581626 of via e-mail 1-lin- ders@home.nl. Zie ook www. timeswitch. web-lognl Lezing Adelbertvereniging De laatste lezing van 2008 wordt gehouden op 9 december vanaf 20.15 uur in het theehuis van het Odapark in Venray. De lezing wordt gegeven door professor dr. E.M. Mulder en staat in het teken van Hildegard von Bingen. Mulder was van 1982 tot 2007 als hoogleraar Muziekweten schap en Algemene Cultuurwe tenschappen verbonden aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Een bijzondere plaats in haar werk wordt ingenomen door leven en werk van Hildegard von Bingen aan wie zij boeken, artikelen en talloze lezingen wijdde. Mulder is ondermeer voorzitter van de Stichting Hildegard von Bingen. De Duitse Von Bingen (1098-1179) verwierf al tijdens haar leven als invloedrijke abdis van een groot klooster een grote naam. Zij was een universeel geleerde die vele talenten en disciplines in werk en denken gelijktijdig uitdroeg. Zij oversteeg daarbij de grenzen tussen benaderingen die wij van daag als natuurwetenschappelijk respectievelijk filosofisch ervaren. Haar medium, de overdrachtsvorm waarvan zij zich bediende en waarin zij haar kennis vergaarde was 'het visioen' dat haar gewaar werd uit 'de stem van het levende licht'. Het klinkende licht, talloze eenstemmige muziekwerken met eigen Latijnse teksten, getuigen van haar indringende wereldbeeld en haar visie op de oerkrachten van het bestaan. Het woord sym fonie, symphonia duidt bij Von Bingen op een kosmologische samenhang die zij als muzikaal ervaart: unisono: Einklang. Mens en kosmos vormen een klinkend geheel. Accordeons centraal Op zondag 7 december houdt het Trio Buddiger een accordeon- en harmonicafestival met een open podium in het Brabantse café Plein 27 in Maashees, vanaf 13.00 tot 18.00 uur. Spelers en partners hebben gratis toegang. Opgave en inlichtingen: Ger Buddigger, telefoon 0485-34267, of Joke Nooijen telefoon 077- 3982232 Rain Poets XL in Cambrinus De Rain Poets XL staan op zon dag 7 december op de planken van het Cambrinus Muziekpodium in Horst. De singer-songwriters Ries de Wit en Armand Wijskamp uit Arnhem zijn in 2000 begonnen als The Rain Poets. De eerste vijf jaar traden ze op als duo. Sinds de release van de cd Soundtrack in 2005 wordt live in allerlei bezettin gen opgetreden en in de XL-bezet- ting is dat met drummer Martij n Peters (Backwater, Novact), bassist Jeffrey Brugman en gitaristtoetse nist Hans van Binsbergen. Muzi kaal ontstaan daardoor diverse smaken als 'klein en intiem' tot de fullsize vijfmans sound van de The Rain Poets XL met elementen uit onder meer rock, pop en folk. Grote voorbeelden van de band zijn David Bowie, Jeff Buckley, Led Zeppelin en Radiohead. Het optre den begint om 16.00 uur. Geijsteren en zijn monumenten In zaal Het Trefpunt in ver pleeghuis Beukenrode aan de Beukenlaan in Venray wordt op maandag 15 december vanaf 19.30 uur een lezing gehou den door de Geschied- en Oud heidkundige Kring Venray e.o. De lezing wordt verzorgd door C.W.J. baron de Weichs de Wenne en gaat over Geijsteren en zijn (natuurjmonumenten, een landgoed in ontwikkeling door de eeuwen heen. In de dertiende eeuw werd door de toenmalige eigenaar van de heerlijkheid Geijsteren, de familie van Straelen, huis Geijs teren gesticht. Door de eeuwen heen kwam het landgoed in han den van diverse families. In 1804 was het in handen van de familie Schellaert van Obbendorf en werd geërfd door Marianne Louise van Hoensbroek. Zij huwde de West- faalse edelman Caspar Carl von Weichs de Wenne en daardoor kwam Geijsteren in het bezit van deze familie die Geijsteren nog steeds in bezit heeft. Na de ver woestingen in 1944 van het kas teel door bombardementen vond geen herbouw plaats en ging de familie elders op het landgoed wonen. Momenteel worden de resten van het kasteel gerestau reerd. Bij de lezing door baron de Weichs de Wenne worden door Peter Jacobs dia's getoond van de familie, het kasteel voor en na de brand van 1919, het landgoed en de karakteristieke boerderijen en huizen in Geijsteren. Zoals gebrui kelijk is de lezing ook voor belang stellende niet-leden toegankelijk. Tot en met 1 maart 2009 is in museum 't Freulekeshuus in Venray de expositie Ven rayse Fotografen te zien. In een serie artikelen publiceert Peel en Maas de komende tijd tien foto's die in het museum te zien zijn. In de vierde afle vering: Een winters Desselke in de jaren '50 van de vorige eeuw. De Venrayse fotograaf Peter Swenker (1921 - 2004) maakte deze foto in de tijd dat het nog gewoon was als er volop sneeuw lag in de winter. Het Desselke is een van de wijken rondom de oude kern van Venray die gebouwd zijn in de jaren na 1965. Op de foto is in de verte de grote kerk van Venray te zien. GEMEENTEARCHIEF Swenker heeft de winterse sfeer in zijn foto goed getroffen. De foto is afkomstig uit de collectie van het Gemeentearchief Venray. Het is een van de ruim honderdvijftig foto's op de tentoonstelling Ven rayse Fotografen met foto's van Peter Swenker, Gerard Kruijsen, uit de collectie van Jan van der Put ten en van de Venrayse Fotoclub. De keuze is gemaakt uit de rijke fotoverzameling van het Gemeen tearchief Venray en van Museum Clash of the Cover Bands Na twee halve finales vindt op zaterdag 13 december vanaf 19.30 uur de finale van Lim burg plaats van Dommelsch Clash of the Cover Bands 2008 in MC De Bosuil in Weert. Dit is de laatste hindernis op The only road to Paradiso voor de zeven overgebleven coverbands. In deze regiofinale wordt duide lijk welke coverbands de twee tickets winnen voor Paradiso in Amsterdam. De twee winnaars, de vakjury- en de publiekswinnaar mogen hun provincie vertegenwoordigen in de landelijke halve finales op zaterdag 7 maart 2009 in Paradiso. Het programma van zaterdag 13 december bestaat uit Lukazz, een viermans rockcoverband uit Weert/Heerlen, Pigtail, een rockco verband uit America/Horst, Lucie's Janis, een bluesrock coverband uit Maastricht, PitchLight een soul-, pop- en rockcoverband uit Gre- venbicht, Deal!, een pop-, rock- en discocoverband uit Bunde,The Sparks een rock and roll cover band uit Horst aan de Maas en Catfight, een pop-, rockcoverband uit Roermond. Kaarten zijn te bestellen via www.theclashofthecoverbands. com 't Freulekeshuus. Swenker heeft in Venray veel foto's gemaakt van dorpsgezichten, industriële gebouwen, klassenfoto's en fami liefoto's. Kruijsen fotografeerde vooral mensen, kunst en architec tuur. Van de Venrayse fotoclub is een mooie selectie monumenten foto's te zien, gemaakt in 1987. In de museumcollectie bevinden Na een stukgelopen relatie in Italië woont Marnie weer in Londen, waar ze in een piep klein poppenmuseum werkt. Als ze op een ochtend onver wacht een telefoontje krijgt over Oliver, haar grote jeugd liefde, is dat het begin van Marnies terugkeer naar het verleden. Ralph, de gezamenlijke jeugd vriend van Marie en Oliver, blijkt ernstig ziek. Om bij hem te kun nen zijn in deze zware periode, vertrekt Marnie naar Ralphs bui tenhuis in Schotland. Hier komen de herinneringen aan haar jeugd jaren in alle hevigheid naar boven: Marnies gevoelens voor Oliver en Ralphs onbeantwoorde liefde voor Marnie. Wat is er al die jaren geleden precies gebeurd, waarom is het contact tussen de drie ooit verbroken - en kunnen ze het ver leden achter zich laten? Het weerzien is een prachtig verhaal over vriendschap, liefde, loyaliteit en de kracht van herin neringen. Nicci Gerard was lange tijd journaliste, onder andere bij zich de oudste foto's van de Grote Kerk en van het oude standbeeld van Hensenius uit 1881 van foto graaf J.WA. van Dijk. Het museum is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot en met 1 maart 2009- de gerenommeerde Britse krant The Observer, en ze is de vrouwe lijke helft van het schrijversduo Nicci French. In 2003 verscheen haar solodebuut De Onderstroom. Het weerzien is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 19.95 euro. Bijzonder cadeau schouwburg en Artiest Boekrecensie in Peel en Maas —i Het weerzien Kunst Cultuur Hassan's Angels en Home for Christmas A.r'" lllïll iciiimiot Theatraal Verwennen is een samenwerking tussen Schouwburg Venray en Theatercafé de Artiest

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15