^Ingezonden Foto-expositie in bibliotheken Eerste prijs joekskapel Afscheid Paul Brouwer Sub Matris Tutela huldigt jubilarissen Jubilarissen Ven rays Mannenkoor PEEL EN MAAS Donderdag 4 december 2008 - Pagina 11 Zondag om 14.00 uur opening De stichting Venray Events houdt ook dit jaar weer het schaatsfestijn Venray on Ice. Het bestuur van de stichting (Joop Goossens, Tom Smits en René Duijkers) heeft in samen werking met Peter Berg (JP Art) en Maria Clarke (Eijdems Internet) enorm veel werk verzet om de schaatsbaan in Venray voor elkaar te krijgen. Het schaatsfestijn in hartje Ven ray wordt wederom hoofdzakelijk financieel mogelijk gemaakt door sponsoren buiten het centrum van Venray. Naast de gemeente Venray is Rabobank Venray weder om hoofdsponsor van Venray on Ice 2008/2009. De opening van het ijsspektakel is op zondagmiddag 7 december om 14:00 uur op het Schouwburg plein en wordt gepresenteerd door Rob van Lieshout. Vanaf dat moment kan iedereen weer genieten van het kunstijs in het centrum van Venray. Dit jaar krijgt Venray een schaats baan, die nog nooit eerder zo indrukwekkend is geweest. De baan krijgt een oppervlakte van maar liefst 600 m2, 150 m2 meer dan vorige jaren. In het midden van de schaatsbaan komt een eiland, waar omheen geschaatst kan worden. De aankleding van dit eiland wordt verzorgd door Intratuin Venray en Hoveniersbe drijf Keuten van Loon. Voor meer informatie over de schaatstarieven kijk op de website www.venray- on-ice.nl. De koek en zopie wordt dit jaar gerund door Twan van Bussel (Feestcafé De Koets) en Wendy Dakkus (Eetcafé De Graaf). De koek en zopie wordt als eenApres Schétshut ingericht. De Apres Schétshut wordt onder meer verwarmd met een open haard van Huub Penders (Cosy Heat te Wanssum). Voor feesten en partij en (bijvoorbeeld een kerstborrel) in de Apres Schétshut kun je mai len naar eetcafedegraaf@home. nl. Er staat op het Schouwburg plein ook een snackbar, die wordt gerund door de familie Mom men. Dit jaar is er tevens gezocht naar een samenwerking met de schouwburg om de drukbezochte horeca-avonden mogelijk te blij ven maken. Het horecaprogramma kan als volgt worden samengevat: - zondag 7 december 'opening ijs baan' Na de opening van de schaatsbaan is de Apres Schétshut geopend. De opening van de schaatsbaan wordt in Apres Schétshut opgeluisterd met een optreden van Big Benny en 's avonds met een optreden van Beppy Kraft. - donderdag 18 december 'Venray on Ice-diner' Het Venray on Ice-diner vindt plaats op de vide van de schouw burg op 18 december vanaf 19:00 uur. Dit betreft een negengangen diner, dat wordt verzorgd door Culinair Creatief in samenwerking met De Artiest. Tevens zal er een schenking aan een goed doel wor den verricht. Losse kaarten hier voor zijn te koop a 100 euro per stuk bij De Artiest. - zaterdag 20 december 'Pentago- navond'. De Pentagonavond vindt plaats in de foyer van de schouwburg. Kaar ten hiervoor zijn te koop vanaf 7 december bij De Artiest. Kaarten in de voorverkoop kosten 6 euro en bij de kassa 7,50 euro. - dinsdag 30 december 'Poker avond'. De vorig jaar erg succesvolle pokeravond krijgt een vervolg op de vide van de schouwburg. Kaar ten hiervoor zijn te koop vanaf 7 december bij de Artiest en kosten 5 euro per stuk. Voor meer informatie zie www. venra.y-on-ice.nl! Tijdens de opening worden diverse passe-partouts van de ver schillende acties verloot worden. De aanleg van de ijsbaan is in volle gang. De eerste actie is de kleurwed- strijd van Peel en Maas-Van den Munckhof By waarbij zes passe partouts weggegeven worden voor de mooiste creaties. Verder worden er onder de bezoekers, die de bonnetjes op de kermis of van de basisscholen hebben inge vuld en ingeleverd, vijf keer twee passe-partouts verloot. Deelne mers aan de loting zijn verplicht om bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn. Indien iemand niet bij de prijsuitreiking aanwezig is, wordt zijn of haar prijs gegeven aan de volgende getrokken deelnemer Ook is er een sms- actie op touw gezet door Atlantic Tele com. Maak kans op een passe partout voor Venray On Ice door het woord IJS naar 4411 te sms'en (55 cent per ontvangen bericht). Deze prijsuitreiking zal ook plaats vinden tijdens de opening op 7 december om 14.00 uur. Vanaf 7 december gaat de sms-wedstrijd door en maak je elke dag kans op een schaatskaart. Sms IJS naar 4411 en maak kans op die gratis schaatskaart (35 cent per ontvan gen bericht). Het is goed om te weten dat het bij beide acties niet om een abonnementsdienst gaat. Voor meer informatie: www. venray-on-ice.nl. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Ons mooie Schuttersveld Een paar jaar geleden zijn veel oudere mensen overgehaald om van de Schuttersveldflat naar het Sint Jozef kwartier te verhuizen. De flats zouden niet meer vol doen aan de hedendaagse eisen. Het is misschien wat aan de kleine kant, dat klopt. Zeker voor rolstoe lers. Maar niet iedereen zit in een rolstoel. Het Schuttersveld zou snel afgebroken worden, werd de bewoners wijsgemaakt. Integen deel zou ik zeggen. We zijn nu al weer een paar jaar verder. En Het Schuttersveld is prachtig gewor den. De hele flat heeft een nieu we kunststoframen met sereens gekregen en een nieuwe keuken. En alles is prachtig geverfd.Verloe derd zou ons mooie Schuttersveld zijn, las ik in Peel en Maas. Nou, dit is maar ten dele waar. Er zijn enkele bewoners die zich niet aan de regels houden. Die moeten dan aangepakt worden. En een inbraak kan overal gebeuren. Nu is het net of Het Schuttersveld een plek is waar je als oudere niet moet gaan wonen. Nou, het is hier goed ver toeven. De laatste paar jaar zijn er ook ouderen via Wonen Venray komen wonen die tussen de 50 en 70 jaar oud zijn. Zij wonen er met veel plezier, lekker dicht bij het centrum. En niet te vergeten goed betaalbaar. Ideaal voor ouderen. Het Schuttersveld is al 48 jaar een bijzonder mooi woonplekje in ons nog mooiere Venray. M. Hendriks, Venray In de maand december is bij BiblioNu Horst en Venray een ten toonstelling te zien over 60 jaar rechten van de mens. De expositie in Horst, gehouden door Mondiaal Platform Horst aan de Maas wordt op 10 december geopend door de wethouder van cultuur, Marcella Dings. Een groep leerlingen van Dendron is aanwezig en deelt zelf gebakken koekjes uit. Vanuit de bibliotheek is er een fakkeloptocht naar het gemeentehuis, waar een vlam wordt gemaakt van stoepkrijt met een rand van waxinelichtjes. In Venray verzorgt de lokale afde ling van Amesty International de expositie. In Venray is de expositie te zien vanaf 3 december. Op 10 december is het precies zestig jaar geleden dat door de landen van de Verenigde Naties een belang rijke verklaring over de rechten van de mens werd opgesteld en aangenomen. Deze Universele Ver klaring omvat dertig artikelen, die in de tentoonstelling worden uit gebeeld door pakkende foto's met korte bijbehorende tekst. Helaas is het ideaalbeeld dat met de Univer sele Verklaring nagestreefd wordt nog steeds niet bereikt. Daarom is het goed dat door veel mensen, vaak onder moeilijke en gevaar lijke omstandigheden, gewerkt wordt voor de realisatie van de mensenrechten. Denk hierbij aan moedige vrouwen in Zimbabwe die met vreedzame demonstraties protesteren tegen de verslechte rende economische, sociale en mensenrechtensituatie in dat land. Aung San Suu Kyi, leidster van een geweldloze politieke bewe ging in Myanmar en winnares van de Nobelprijs van Vrede in 1991, heeft al vele malen huisarrest opgelegd gekregen door het mili taire regime. Ook nu staat ze weer lange tijd onder huisarrest omdat ze vreedzaam verzet blijft plegen tegen de militaire onderdrukking. Deze moedige vrouwen kan men vanaf begin december een solida riteitsbetuiging sturen via www. vlammenvoordevrijheid.nl. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum heeft tijdens de Caecili- aviering haar jubilarissen gehul- digd.Tijdens een brunch, die werd voorafgegaan door een mis in de kerk van Oostrum waarin de harmonie musiceerde, stond de voorzitter stil bij de verdiensten van vier jubilarissen. Samen goed voor 115 jaar muziekgeschiede nis. Dit waren Frits Euwes (15 jaar lid), Jacqueline Weijs (25 jaar lid), Maurice Mater (25 jaar lid) en Jan Weijs (50 jaar lid). Waardering werd uitgesproken voor de grote verdiensten van deze leden voor de vereniging. Na het uitreiken van de insignes met bijbehorende Afsluiting Lourdesjaar Op maandag 8 december vindt de afsluiting plaats van het Lour desjaar in Tienray. Mgr. De Jong opende op 8 december 2008 in de bedevaartsplaats Tienray het jubileumjaar van 150 jaar Lourdes, dat exact een jaar later plechtig wordt afgesloten. De vieringen op maandag 8 december beginnen om 18.30 uur (rozenkransgebed in de grot) en 19.00 uur (plechtige heilige mis). De kerk van Tienray is overdag geopend van 10.00 uur t/m 16.00 uur in de wintermaan den en vanaf de zomertijd t/m 18.00 uur. Ook is er de mogelijk heid om een eigen intentie op te schrijven in het intentieboek bij de Mariagrot. Vondel speelt in voorjaar 2009 Al vele jaren is het zo dat Toneelgroep Vondel uit Castenray, medio december, haar toneelvoor stellingen heeft. Maar niet dit jaar. De voorstellingen staan gepland op vrijdag 27, zaterdag 28 en zon dag 29 maart 2009- Meer informa tie over Toneelgroep Vondel staat op http://castenray.dorpenvenray. nl/vondel. Op de foto ziet u op de achter ste rij Maurice Mater, Jacqueline Weijs, Jan Weijs en Frits Euwes, op de eerste rij geflankeerd door hun partners. oorkonde, gingen de jubilarissen met hun echtgenoten op de foto. Win bij omroep Op zaterdag 6 december kunt u bij Omroep Venray twee kaarten winnen voor het Oud Nieuw Disco Classics feest in De Wette- ling in Venray. L!nQ Events, een organisatiebureau uit Horst, heeft voor de jaarwisseling een groots programma in elkaar gestoken. Behalve disco classics deejay Corné Kleijn is er speciale aan dacht voor de jaarwisseling mid dels een spectaculaire show en kan de bezoeker rekenen op vol doende voorzieningen om een geweldige jaarwisseling te bele ven. In het radioprogramma Total Dance met Andre van der Heijden wordt hier uitgebreid op ingegaan. De organisator gaat een tipje van de sluier oplichten over wat de bezoeker allemaal kan verwach ten. Wie kans wil maken op de twee kaarten, kan op 6 december tussen 20.00 en 21.00 uur luiste ren naar Total Dance bij Omroep Venray 90.2 FM of via kabel 87,5 FM. Gratis schaatsen Venray on Ice houdt dit jaar een actie waarbij men kans maakt op een kaartje voor een schaatsblok of een passe-partout voor vier weken gratis schaatsen. Het werkt als volgt: sms voor 6 december, IJS naar 4411 om kans te maken op een passe-partout. Tijdens de opening op zondag 7 december wordt door loting bekendgemaakt wie de passe-partout gewonnen heeft. Na 7 december wordt deze sms actie voortgezet. Wie dan IJS naar 4411 sms't maakt elke dag kans op een gratis kaartje voor een schaatsblok. De jongeren van de SOS Jongerengroep Meerlo-Wans- sum gaan de pinbox van de Rabobank, die pal voor het gemeentehuis van Meerlo staat, opfleuren. Dat hebben de jongeren zaterdag gemeld aan wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte). De wethouder heeft de jonge ren benaderd na het succes van de bushokjes. Zoals bekend is er over de plaatsing van de pinbox nog al wat gedoe geweest in Meerlo. Veel inwoners vinden dat de box niet past voor het gemeentehuis en anderen vinden de box onoog lijk. In de gemeenteraad werd het idee geboren om de SOS-jongeren in te schakelen de pinbox op te fleuren. Samen met de jongeren bekeek de wethouder zaterdag de pinbox en gaf zij aan wat de bedoeling precies is. De jongeren zullen de komende maanden twee ontwer pen maken, die vervolgens wor den voorgelegd aan de directie van de Rabobank Venray en het gemeentebestuur. "Het is een geweldige uitdaging om dit pro ject aan te nemen", aldus Ilse Grob van de jongerengroep. "We krijgen weer een bijzonder aanbod om onze boodschap te verspreiden." Onder haar artistieke leiding wer den eerder dit jaar de vier ijzeren bushokjes tot ieders tevredenheid gepimpt. Wat er precies op de pin box wordt geschilderd, is nog niet bekend. Wel moet de afbeelding een relatie hebben met het werk van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum en de derde wereld. Om zoveel moge lijk jongeren te betrekken in dit project wordt een oproep gedaan Wethouder Brugman van Meerlo-Wanssum geeft tekst en uitleg bij de pinbox. aan het adres van alle jongeren in de gemeente Meerlo-Wanssum om een kleurrijk ontwerp te maken. Creatieve jongeren in de gemeen te Meerlo-Wanssum die suggesties over de invulling van dit project kunnen hun schetsen inleveren bij SOS Meerlo-Wanssum, Van Myrlaerstraat 26, 5864 BN Meerlo of bellen met 0478-692399- Het beste ontwerp wordt aangebracht op de pinbox. Joekskapel Krom dur d n Bocht uit Leunen bestaat anderhalf jaar en heeft opnieuw bewezen suc cesvol te zijn op joekskapellenfes- tivallen. In het vorige carnavalsseizoen hebben de leden al de eerste prijs behaald bij het joekskapel- lenfestival van De Baerekapel in Heel. Afgelopen zaterdag is Krom dur d n bocht met een volle bus met muzikanten en supporters afgereisd naar Dieteren voor het deelnemen aan hun tweede joeks- kapellenfestival in hun muzikale carrière. Dit joekskapellenfestival werd georganiseerd door zaate hermenie Jonk Fleisj en er waren elf deelnemende joekskapellen en zaate hermeniekes waaronder de nummers een, twee en drie van joekskapellenfestival LKZH in Heythuysen. Krom dur d n bocht vertrok uiteindelijk zaterdagavond terug naar Leunen met de eerste prijs. Op zaterdag 13 december houdt Krom dur d n bocht samen met Leunse evenementen organi satie hun eerste eigen joekskapel lenfestival Toeternietoe 2008 en gaan verschillende joekskapellen uit de regio het dak van gemeen schapshuis De Brink in Leunen eraf blazen. Met ingang van 1 januari neemt Paul Brouwer afscheid van de Venrayse modewereld. Na vijfen twintig jaar vindt Paul dat het tijd geworden is voor andere zaken. Zijn bedrijf wordt overgenomen door Monique Krens-Oudenho- ven, die al 23 jaar onder Paul werk zaam is. Brouwer startte in 1983 in Venray met Caesar, mode voor jonge mannen, in de Grotestraat. In 1990 verhuisde het bedrijf naar het monumentale pand van Lei Rutten, midden in diezelfde Grotestraat. Onder de naam Paul Brouwer werd het bedrijf voortge zet en kon de consument terecht voor topmerken, zoals Boss, Cor- neliani en Paul en Shark. Daarnaast ging Paul Brouwer zich ook op het exclusieve damessegment. Het monumentale pand werd ingrij pend verbouwd en de zaak werd in 2000 zelfs uitgeroepen tot een van de mooiste modewinkels van Nederland. Daaraan kwam een abrupt eind in de nacht van 10 op 11 januari 2004. Een uitslaan de brand legde het hele pand in de as. Paul Brouwer ging echter niet bij de pakken neerzitten en opende al vrij snel zijn winkel aan de Wilhelminastraat, waar de modezaak nog steeds is gevestigd. Na 25 jaar vind Paul dat het tijd is om het stokje over te dragen. Monique Krens is al jaren, naast Paul, het gezicht van de modezaak. Onder de naam Paul Brouwer en Co wordt de zaak vanaf 1 januari voortgezet. De winkel ondergaat vervolgens een metamorfose. Bovendien wordt het assortiment uitgebreid met nieuwe dames- merken, zoals McGregor, Scarva, Brease, Apanage en Pierre Cardin jeans. De bestaande herencollec tie met alle topmerken blijft ove rigens behouden. Tot die tijd kan de consument nog profiteren van 'gouden handdruk aanbiedingen' met kortingen tot maar liefst 80 procent. En met het oog op de feestdagen wordt de gehele voor raad kostuums aangeboden voor slechts 229 euro. Daarbij krijgt men het tweede kostuum voor slechts 159 euro. In partycentrum De Witte Hoeve in Venray is 29 novem ber de jaarlijkse feestavond voor de leden en partners van het Venrays Mannenkoor gehouden. Dit jaar stonden de volgende leden in het zonne tje: Ben Min en Henk Jansen vanwege hun 25-jarig lidmaat schap, Loet Janssen en Tonny van den Boom zijn 12,5 jaar lid. De jubilarissen werden uit gebreid toegesproken door voorzitter Theo Janssen en de VMK-beschermheer Jos Waals(burgemeester van Venray). Daarbij werden naast de bloemen ook de traditionele jubileumte gels en -borden uitgereikt door burgemeester Jos Waals. In de huldigingsrede gingen zij onder meer in op de verdiensten van de leden voor het koor en hun trouwe opkomst, gelardeerd met enkele humoristische wapenfei ten. Na deze huldigingen was het woord aan de, speciaal voor deze gelegenheid naar Venray gekomen, voorzitter van de zangersbond KNZV-Limburg, Joos Truijen (oud- Venrayenaar en nu burgemeester van Flunsel). Truijen sprak, naast de felicitaties aan de jubilaris- De jubilarissen samen met hun partners op de foto. sen, ook lovende woorden aan het VMK, met name voor de suc cesvolle vernieuwende en ver jongende aanpak. Daarna reikte hij aan Ben Min en Henk Janssen de bondsspeldjes en de oorkon des voor 25 jaar lidmaatschap uit. Na dit alles vond een uitge breide receptie plaats en bracht het koor de jubilarissen nog een korte serenade. De in Griekse stijl en met veel attributen en decors versierde zaal was de ambiance van een bijzondere sfeer. Er was muziek, terwijl dansgroep Opanka de aanwezigen enthousiast maak te met Griekse dansen! Uiteraard werden nog de nodige acts ten tonele gebracht door onder meer de eigen VMK-groepjes, zoals GZN en de Vette Naaf. De koorleden hebben het de komende tijd druk in verband met de voorbereiding op twee eindejaarsconcerten in de Venrayse schouwburg op zater dag 13 en zondag 14 december. Voor 14 december om 14.30 uur zijn nog kaartjes verkrijgbaar via www.venraysmannenkoor.nl, via telefoon (0478)589207 of aan het loket van de schouwburg. Foto Hoedemaekers Venray on Ice van start Pinbox Meerlo met een boodschap

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11