DE GOUDEN LEEUW The Sparks in regiofinale beste coverbands Eerste boek Sjef voor zus Jet Prijs voor ZijActief Leunen zorg de Keizer Jongeren werken in Rio de Janeiro JOURNAAL NIEUWE Info dag 22 november PEEL EN MAAS www.ongekendwonen.ni PEEL EN MAAS Het De Gouden Leeuw Journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen van het wooncomplex De Gouden Leeuw. Uniek gelegen tussen stad en natuur aan de voet van het Venrayse centrum, op loopafstand van winkels en voorzieningen. 11.00-13.00 uur Locatie: Langeweg (op de bouwlocatie) Op zaterdag 13 december in De Bosuil in Weert Tijdens de jaarvergadering van ZijActief Limburg in Roermond is de prijs voor de beste public rela tions uitgereikt aan de ZijActief afdeling Leunen voor de inzet en het resultaat van de ledenwerfactie afgelopen zomer. De afdeling Leu nen is als gevolg van deze actie om nieuwe leden te werven gegroeid van 99 naar 128 leden. Een leden- stijging van 30 procent. In de jaar vergadering van de afdeling werd deze actie aangekondigd. Er is een plan gemaakt waarin stond hoe men het gingen aanpakken, wat het zou kosten en hoeveel uur ze er mee kwijt zouden zijn. Het hebben van een goed plan bleek belangrijk te zijn. Toen het adres senbestand problemen oplever den hoefde het bestuur alleen dit Vervolg voorpagina Einde dreigt voor verhuurbedrijf in Swolgen Dat beleid maakt onder strenge voorwaarden de vestiging moge lijk van niet-agrarische bedrijven in de buitengebieden. Verlaten boerderijen kunnen zo worden gebruikt voor bijvoorbeeld trainin gen en opleidingen, toeristische activiteiten of zorgvoorzieningen. De gemeente Meerlo-Wanssum en de provincie Limburg vinden dat de verhuur van evenemen tenwagens ook past in dat beleid, omdat het onder meer gaat om een kleinschalige activiteit. Boven dien wordt met de vestiging van het bedrijf aan de Gun voorkomen dat de oude champignonkwekerij in verval raakt. Maar de Raad van State vindt dat helemaal niet is aangetoond dat het om een kleinschalige acti viteit gaat. Ook vindt de Raad dat niet elk bedrijf in een oude boer derij kan kruipen, omdat die het behoudt voor verval. Directeur Robert Nabben van het verhuursbedrijf noemt de uit spraak van de Raad van State 'niet best'. "Maar we laten het er niet bij zitten. Ik ga contact opnemen met mijn advocaat, want ik wil doorprocederen. We gaan hier in ieder geval niet weg." Een woordvoerder van de gemeente Meerlo-Wanssum laat in een reactie weten dat de gemeen te op korte termijn in gesprek gaat met Nabben over de mogelijk te nemen vervolgstappen. detail aan te passen. Om zich dui delijk als ZijActief te presenteren werd het briefpapier van ZijActief Limburg besteld. Na een aankondi ging in De Ruuper werden begin juni de brieven op alle adressen in Leunen door een aantal leden rondgebracht en weer opgehaald. Dat koste behoorlijk wat tijd en inzet. Wel bleek dat waar jongere mensen actief waren ook jongere leden zich aanmeldden. ZijActief Leunen is nu nog meer dan voorheen een actieve en bekende vereniging voor en van de vrouwen in het dorp. De prijs, een gratis workshop voor de hele afdeling, wordt in overleg met de leden en het bestuur van ZijActief Limburg in 2009 gehouden. Gezamenlijke handhavingsactie Henseniusstraat Op verzoek van de gemeente Venray hebben diverse overheids diensten woensdagmorgen een pand gecontroleerd aan de Hen seniusstraat in Venray. Tijdens de controle zijn diverse overtredin gen geconstateerd. Met name de slechte brandveiligheid was voor burgemeester Waals reden het pand te sluiten. Totdat het pand voldoet aan de vereiste brandvei ligheidsnormen mogen de huur ders niet terugkeren naar hun woning. Een bewoner die illegaal verbleef in het pand werd aange houden vanwege openstaande boetes. De reden van de geza menlijk controle waren diverse signalen en vermoedens over onder andere het huisvesten van illegalen, onjuiste belastingop- gaven en het niet voldoen aan brandveiligheidsnormen. Omdat de gemeente niet voor alle over tredingen het bevoegde gezag is, heeft zij collega-overheidsinstan ties ingelicht. Burgemeester Waals spreekt van een succesvolle actie. "Diverse vermoedens werden tij dens de controle bevestigd. Door het gezamenlijke optreden kun nen de geconstateerde overtredin gen direct door de verschillende instanties worden aangepakt", aldus Waals. -> De Venrayse formatie The Sparks hoort bij de zeven beste coverbands van Limburg en staat als runner-up in de regiofinale van Limburg op zaterdag 13 december in MC De Bosuil in Weert. Aanvang: 19.30 uur. In deze finale zijn twee tickets te winnen voor de landelijke halve finales in dé poptempel van Nederland: Paradiso in Amsterdam. De vakjury- en de publiekswin- naar plaatsen zich direct voor Paradiso. De band The Sparks moet nog één hindernis nemen om te kun nen schitteren op het podium van dé poptempel van Nederland, waar ze de strijd aan zal gaan met de andere regiowinnaars vanuit het hele land. Ook wordt in Para diso de jaarlijkse dvd The Clash of the Cover Bands 'Live on stage in Paradiso' opgenomen, die landelijk wordt gereleased in alle filialen van Pree Record Shop, Van Leest en Music Store. Ook nu weer wordt het hele optreden opgenomen en daarvan wordt van het beste nummer een single geproduceerd, waarmee de formatie The Sparks The Clash Hitlijst' gaat bestormen. Want hoe hoger de band in deze hitlijst staat, hoe meer airplay ze krijgt in het radioprogramma van 'The only road to Paradiso' op diverse radiostations. Op zaterdag 13 december bindt de band de muzikale strijd aan met Pigtail uit Horst-America, Lukazz uit Weert/Heerlen, Catfight uit Roermond, Lucie's Janis uit Maastricht, PitchLight uit Greven- bicht en DEAL! uit Bunde Naast de strijd om als band een plek in Paradiso te veroveren, gaat ook de strijd om de individuele awards van start. De individuele bandleden maken namelijk ook kans op een award voor beste vocalist, gitarist, bassist, toetsenist of drummer van 2008. Ook de bandleden van de bands die afval len tijdens één van de regiofinales of landelijke halve finales in Para diso maken, tot de landelijke finale op zaterdag 11 april 2009 in 013 in Tilburg, deel uit van deze race. De individuele awards worden tijdens de landelijke finale in Tilburg uit gereikt door organisator en initia tiefnemer John Van den Borne en De Venrayse formatie The Sparks hoort bij de zeven beste coverbands van Limburg en staat als runner-up in de regio- finale van Limburg op zaterdag 13 december in MC De Bosuil in Weert. Jongeren in de leeftijd van 18 tot 30 jaar krijgen via twee orga nisaties in Nederland de unieke kans om enkele maanden als vrij williger te gaan werken in straat kinderprojecten in Rio de Janeiro (Brazilië). Dat is mogelijk dankzij een subsidie van de Euopese Unie aan de organisatie Solrisa, van de Venrayse Jeannette Boumans, die al enkele jaren in Rio de Janeiro woont. Boumans werkt in Nederland samen met de Stichting Sint Mar- tinus en in Rio de Janeiro met de organisaties AMAR en Sao Mar- tihno. Deze twee organisaties zijn opgericht door de Limburgse missionaris Martin Cox. De Neder landse stichting krijgt vaak vragen via de website van studenten om enige tijd met straatkinderen te mogen werken om daar ervarin gen op te doen. Dankzij het initi atief van Jeannette Boumans is er nu een professionele ondersteu ning in Rio de Janeiro en onder dak. In april van dit jaar heeft Solrisa samen met een andere partneror ganisatie in Nederland (Code-X International) een plan ingediend (EVS - European Voluntary Service) voor groepen vrijwilligers (18-30 jaar). Onlangs heeft Boumans be richt ontvangen van de Europese Unie dat zij vanaf januari 2009 Werken met straatkinderen geeft veel voldoening. een groep van maximaal vijftien vrijwilligers mogen begeleiden bij AMAR. Deze straatkinderorgani satie werkt met kinderen van de straat en met favela-kinderen in de arme noordzijde van deze Brazili aanse stad. Onlangs heeft AMAR nog een nieuw educatief centrum geopend dat met steun vanuit Nederland is gebouwd.AMAR is ook blij met het aanbod van uit Europa. In de praktijk blijkt vaak dat jongeren die enige tijd in Rio hebben gewerkt terug in Nederland zich ontpoppen tot ware ambassadeurs voor de organisaties. Bovendien is het een fantastische kans voor de vrijwil ligers, omdat het grootste gedeelte gesponsord word door de EU. De vrijwilligers betalen alleen hun verzekering. Op dit moment heb ben zich al zes geïnteresseerden gemeld bij Solrisa en er is dus nog plaats voor negen personen. Op de website www.solrisa. org onder EVS wordt precies uit gelegd aan welke voorwaarden de jongeren moeten voldoen. Nadere informatie is ook te vinden op de site van de Stichting Sint Martinus: www. sintmartinusnewsman, com. de 3FM-presentatoren Giel Beelen en Gerard Ekdom. Iedereen die op zaterdag 13 december aanwezig is, mag weer een stem uitbrengen op zijn of haar favoriete band. Tij dens de landelijke halve finales in Paradiso zal de presentatie weder om in handen zijn van Giel Beelen en Gerard Ekdom! Schrijver Sjef Rambags uit Venray heeft afgelopen zaterdag zijn boek Mannen zijn geen sletten officieel gepresenteerd in boekhandel Van den Munckhof aan de Hofstraat. Het eerste exemplaar overhandigde hij aan zijn oudste zus Jet. Op de foto van links naar rechts Riet Rambags, de vrouw van Sjef, die het schilderij voor de omslagfoto maakte, zus Jet, Sjef Rambags en Lambert, de man van Jet. Is kopen op dit moment verstandig? De Gouden Leeuw: meer buiten wonen Beschikbaarheidoverzicnt Donderdag 20 november 2008 - Pagina 9 Keizersveld 9 5803 AM Venray De Gouden Leeuw www.zorgdekeizer.nl Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur GEZONDE ZAKEN Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Medisch Fitness 0478-851111 Psycholoog 06-11357866 Oefentherapie Cesar en kinder oefentherapie 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventiecentrum 06-57559794 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 Coaching en counseling 06-11357866 meer informatie: BOUWSTATUS - Zeven bouwlagen reeds gereed U denkt na over het verkopen van uw huidige woning om mogelijk te kiezen voor de unieke ligging van De Gouden Leeuw in Venray. Samen met uw partner of wellicht als single wilt u genieten van een actieve toekomst, zonder de verplichte nummers in uw huidige woning zoals achterstallig onderhoud, het intensief tuinieren en de zolder en garage opruimen. U wilt nu actief kiezen voor een gezonde, comfortabele toekomst waar u beiden nog lang van kunt genieten. Afwachten tot een van de partners 'niet anders kan' geeft straks onnodige stress en minder keuzevrijheid. Echter is dit het goede verkoopmoment? Uit het laatste cijfer van het kadaster blijkt dat apparte menten in Limburg erg in trek zijn (7,5% toename en 6,5% duurder afgelopen kwartaal). Dit is vooral te verklaren uit de groei van 900.000 55+ huishoudens tot 2025 van het CBS. Meer comfort in wonen is de komende jaren gewenst en reeds in volle gang in Limburg. Volgens hoogleraar Conijn houdt de gemid delde Nederlander nog steeds een flinke overwaarde over, ook als de prijzen wat dalen. Omdat in Nederland er nog steeds een schaarste is aan nieuwe woningen verwacht hij geen grote prijsval zoals in Spanje of Engeland. Carel Fijen ondersteunt zijn betoog: "Daarnaast bieden we diverse faciliteiten om niet met twee woningen te blijven zitten. Nu verkopen is nog steeds de beste optie omdat de vraag naar middenklasse woningen de komende jaren juist ietwat terugneemt, wat blijkt uit diezelfde CBS cijfers. En mensen zijn verbaasd wanneer blijkt dat ze netto al voor 461,- per maand in De Gouden Leeuw kunnen wonen". Kom as zaterdag voorbij op de Info Dag of maak een afspraak met de makelaars om bovenstaand te bespreken. 29 woontorenappartementen en 12 vleugelappartementen Status per 17 november 2008 37% verkocht 12% onder optie 51% nog beschikbaar

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9