Uw kerst- of nieuwjaarswens op Peel en Maas TV? Website www. peelenmaastv.nl Venraynaar van het jaar 2008 wordt mede mogelijk gemaakt door: U kunt iemand voordragen SOS-cadeautasjes gemaakt van affiches Jubilarissen St. Oda Winnaars ballonwedstrijd Vier generaties SOS Vriendenmeeting in zaal De Kei Geijsteren PEEL EN MAAS Donderdag 20 oktober 2008 - Pagina 25 Venraynaar van het jaar 2008 is een initiatief van drie ondernemers waarmee lokale televisie in Venray wordt geïntroduceerd. Tijdens de feestdagen worden twee uitzendingen gemaakt die in het teken van deze verkiezing staan. De uitzendingen zijn te zien via het kanaal van Kabelkrant Venray. Onder de naam Peel en Maas TV wordt gestart met televisie uitzendingen op hetVenrayse kabelnet. Het eerste programma wordt uitgezonden op 25 en 26 december. Tijdens de kerstdagen worden vijf genomineerden aan u voorgesteld. U kunt dan via de website www.peelenmaastv.nl die binnenkort actief wordt, uw stem uitbrengen. Stemmen per SMS is ook mogelijk. Op oudjaarsavond en nieuwjaarsdag wordt het tweede programma uitgezonden met daarin de bekendmaking van de Venraynaar van het jaar 2008. Dat kan.Voor zowel particulieren als bedrijven bestaat de mogelijkheid om een kerst- en/of nieuwjaarswens in beeld en geluid over te brengen. Die boodschap wordt dan geïntegreerd in een of beide televisieprogramma's rondom de Venraynaar van het jaar. Tarieven: Particulieren (5 sec.) 35,- Bedrijven (5 sec.) 150,- Opnames hiervoor worden gemaakt in de periode van 8 t.m. 12 december. Voor meer informatie bel 0478-582727 (Arie Snellen of Christ van den Munckhof) of mail naar info@vandenmunckhof.nl Binnenkort wordt de website www. peelenmaastv.nl actief. Daar kunt u dan alles teruglezen over de plannen voor lokale televisie en de verkiezing van de Venraynaar van het jaar. Vanaf 25 december tot en met 28 december kunt u via deze website ook uw stem uitbrengen. Stemmen via SMS kan ook. Binnenkort krijgt u daar meer informatie over. Gemeente Venray Rabobank Ven ray Zwembad Company Van Haren Autobedrijven Hofmans Tapijten Ricor Van den Munckhof bv Ambaum Media en Communicatie AWA productions Elke inwoner van de gemeente Venray kan voorgedragen worden. Kent u iemand van wie u denkt dat hij of zij in 2008 iets bijzonders heeft gedaan of gerealiseerd, dan kunt u die persoon voordragen. Denk daarbij aan mensen die anderen geholpen hebben, een bijzondere (sport)prestatie hebben neergezet of op een of andere manier iets bijzonders voor Venray of deVenrayse gemeenschap hebben gedaan of betekend. Uit alle voordrachten worden vijf kandidaten genomineerd. Vul onderstaand formulier in en beargumenteer uw voordracht met ongeveer vijftig woorden. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Telefoon: e-mail: draagt Venraynaar van het jaar 2008. Mijn argumentatie is als volgt: .voor als kandidaat voor de titel Gegevens voorgedragen kandidaat: Adres: Postcode en Woonplaats: Telefoon: e-mail: U kunt uw voordracht opsturen naar Peel en Maas, Postbus 15800 AA Venray. Mailen kan ook naar redactie@vandenmunckhof.nl. In dagactiviteitencentrum De Lindehof in Wanssum hebben bezoekers van affiches van SOS Meerlo-Wanssum speciale kleurrij ke SOS- cadeautasjes gemaakt. In de voormalige boerderij/slijterij aan de Meerloseweg in Wans sum worden dagelijks voor een kleine groep mensen dagactivitei ten ontwikkeld en aangeboden. De Lindehof biedt mensen een warme veilige plek, waar zij zich thuis kunnen voelen. Een plek, waar veel te doen en te leren valt. Een plek waar respect en individuele behoeften en talenten belangrijke pijlers zijn. De omvang en aard van de begeleiding sluiten nauw aan bij ieders vraag. De Lindehof vormt een plek waar je gestimu- De SOS-cadeautasjes leerd wordt je creativiteit te ont wikkelen. In teamverband wordt gewerkt aan de totstandkoming van zinvolle verkoopbare produc ten. En zo gebeurde het ook met de affiches van SOS Meerlo-Wans sum, die dankzij de creativiteit van de bezoekers werden gevouwen tot cadeautasjes. Afgelopen zondag heeft fanfare St. Oda in Merselo-Vredepeel vijf jubilarissen in het zonnetje gezet. Theo Koppes en Dré van de Venne vierden hun 40 jarig lidmaatschap en werden bedankt voor hun enorme inzet en betrokkenheid bij St. Oda.Theo is een zeer goede trompettist die vaak gastmuzi kant is bij muziekverenigingen in de regio. Dré is begonnen bij de drumband en nu alweer acht jaar de voorzitter van St. Oda. Een functie die hij met verve vervuld. Frank Janssen en William Arts zijn beiden muzikant in hart en nieren en 25 jaar lid van de vereniging. Samen spelen ze met Theo naast de fanfare ook in de bekende feestband de Rosentaler. Mariëlle Rieter heeft ook haar sooren ver diend in de muziek op de bugel en het mee organiseren van jubile- is ook alweer 25 jaar lid. Zij staat umfeesten is voor haar gesneden Speculaasactie gestart Sinterklaas is alweer in Neder land. Zoals ieder jaar heeft hij honderden helpers, waardoor hij op alle plaatsen tegelijk kan zijn. Vorige week vrijdag was een van zijn helpers al op het gemeente huis in Horst en kwam wethou der Marcella Dings-Polderman, enkele pakken speculaas aanbie den voor het luttele bedrag van 5,-. Hij kwam dus geen cadeautjes brengen zoals gebruikelijk, maar geld ophalen. Dit moment was de start van de speculaasactie die Sinterklaas jaarlijks samen met de Stichting Nativitas en het Citaver- decollege houdt en waar de amb tenaren van de gemeenten Horst aan de Maas, Sevenum en Meerlo- Wanssum graag aan meedoen. In verband met de drukte van Sin terklaas namen op 20 september jl. de leerlingen van het Citaverde- college deze taak van Sinterklaas over. Zij proberen zoveel mogelijk speculaas aan familie, vrienden en bekenden te verkopen. Zoals altijd worden met de opbrengst de kin dertehuizen van mama België op het Indonesische eiland Flores ondersteund. Tijd voor een boek? hofstraat 6 venray Herstelplan Limburgse Maasheggen Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben onlangs beheer- pakketten voor de Maasheggen goedgekeurd, waardoor boeren en andere grondeigenaren een pas sende vergoeding ontvangen voor het beheer van de heggen. Een en ander heeft geleid tot het project Maasheggen - de schop in de Grond. Dit project wordt uitgevoerd door Agrarisch Perspectief Maasduinen dat zich tot doel stelt de Maasheggen in ere te herstellen, zowel kwalitatief als kwantitatief. Grondeigenaren die een bijdrage willen leveren aan het herstel van de landschap pelijke en natuurlijke kwaliteiten van het gebied, kunnen hiervoor Maasheggen pakketten afsluiten. Naast de mogelijkheid om een beheerpakket af te sluiten voor bestaande hagen wordt een her stelactie uitgevoerd om bestaande hagen die gevoelig zijn voor bacte- rievuur te vervangen door nieuwe hagen. Het project Maasheggen - de schop in de Grond wordt mede gesubsidieerd en mogelijk gemaakt door provincie Limburg Platteland in Uitvoering en de gemeenten Bergen, Gennep en Mook en Middelaar. Na het succes van de eerste vriendenmeeting in 2007 van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum heeft het bestuur besloten ook dit jaar weer zo'n gezellige, informatieve bijeenkomst te organiseren. De avond is spe ciaal bedoeld voor de vrijwil ligers van SOS Meerlo-Wans sum en het Wereldfestival en de mensen en bedrijven die jaarlijks als Vriend van SOS en donatie overmaken. Bedoeling van deze meeting is om op informele wijze bij elkaar te zijn, foto's en video's te bekij ken en onder het genot van een hapje en een drankje te genieten van bijzondere muziek. Boven dien wordt er veel bijgepraat. Er is dit jaar veel gebeurd binnen de SOS-organisatie. Het schoolge bouw in Kalundu View is dankzij de steun van velen bijna klaar, het Wereldfestival is een groot succes geworden, SOS heeft een prachtig kunstwerk geplaatst op de rotonde in Wanssum er zijn weer veel acties gevoerd door bij voorbeeld de scholen met goede financiële resultaten. Bovendien heeft de SOS Jongerengroep een eigen gezicht gekregen. Muzikaal wordt deze Vriendenmeeting opgeluisterd door het duo Two of a Kind met internationale muziek en cultureel amusement. De SOS Vriendenmeeting is op zaterdag 29 november van 19-30-23.00 uur in zaal De Kei in Geijsteren. In verband met de organisatie is aanmelding via e-mail adres info@ sos-meerlowanssum.nl of een tele foontje (0478698241) van belang. Het programma van de avond ziet er als volgt uit: vanaf 19-30 uur ontvangst met muziek van Two of a Kind en om 20.00 uur de officiële start met onder andere de presentatie van de jongeren groep. Ook wordt voor het eerst het videoverslag van het Wereld festival 2008 gedraaid en worden actuele foto's getoond van de nieuwe school in Kalundu View. Verder zijn er plannen om reizen te organiseren naar Zambia. Dat plan wordt tijdens de Vrienden meeting nader uitgelegd. Tijdens de Vriendenmeeting is ook de SOS-verzamel-dvd te bestellen. Daarop staan onder meer reportages van het Wereld festival, het plaatsen van het Paas eilandbeeld in Wanssum, een vide overslag van het kunstproject van de jongerengroep met de abri's, een reportage van de grote boe kenbeurs in Venlo en een safari in Zambia. De SOS verzamel-dvd kost slechts 10 euro. Op de goed bezochte zesde werelddag van het Mondiaal Plat form Venray in september zijn ruim 450 ballonnen opgelaten. Een aantal daarvan is in Duitsland terechtgekomen, gevonden en teruggestuurd. De ballonnen van de drie winnaars zijn alle drie in Essen terechtgekomen op een afstand van ruim 75 km. Sem Ron gen heeft de eerste prijs gewon nen. Zijn ballon is het meest zui delijk te rechtgekomen. De ballon van Noah Remrno en die van Dani- que Linskens zijn iets minder ver gekomen. Zij hebben daarmee res pectievelijk de tweede en derde prijs gewonnen. De drie winnaars hebben uit de handen van Piet Kroft, voorzitter van het Mondiaal Platform Venray, een cadeaubon ontvangen die ze konden beste den in de wereldwinkel in Venray. De drie prijswinnaars: links Danique, in het midden Sem en rechts Noah. Met de geboorte van Cécile Jacobs is Venray weer een familie met vier generaties rijker. Daniëlle Jacobs-Thomassen is de gelukkige moeder van Cécile, terwijl groot moeder Maria Thomassen-Ver- schuuren en overgrootmoeder Paula Verschuuren-Gommans ook in de vreugde delen. Doe mee aan de verkiezing van Venraynaar van het jaar 2008! alfiid klaar voor rle verenipinp en koek. van

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25