Circus Solero in Venray Hills in Kleindierenshow KSV Venray Cambrinus Scènes uit het Leven i j Vogelshow in Venray Boekrecensie Aanbiedingen! PEEL EN MAAS Donderdag 6 november 2008 - Pagina 21 Vier leerlingen van het Dendron College in Horst zijn tien dagen in Udavum Karangal op bezoek geweest. De reis werd helemaal betaald door een betrokken gulle particuliere sponsor. Sinds enkele jaren geven zij presentaties over Helpende Handen aan de eerste en derde klas leerlingen van deze middelbare school.Als tegenpres tatie sponsoren alle leerlingen het project door middel van een sponsorloop. Onder begeleiding van Bart Veldpaus van Helpende Handen hebben Marieke, Kelly, Guus, Max en docente Ine Schriever met eigen ogen kunnen zien waar het Dendron-sponsorgeld de afgelo pen jaren aan werd besteed. Vóór de reis hebben zij verschillende bijeenkomsten gehad. Elkaar een beetje leren kennen en weten wat ze te wachten staat is van groot belang. Ook de ouders wer den er natuurlijk bij betrokken. Op 7 oktober was de dag van vertrek. Iedereen was toch wel wat gespannen. Wat staat ons te wachten? Voor de eerste keer zo ver van huis met andere mensen en naar een totaal andere cultuur, met zoveel andere gewoontes dat is van zelfsprekend spannend. Inmiddels zijn zij weer veilig thuis. Het was een mooie prach tige boeiende en vooral leerzame ervaring voor allemaal. Ze hebben zoveel meegemaakt. Dat is eigen lijk niet goed over te brengen, KSV Venray e.o. houdt in het weekeinde van 8 en 9 november de jaarlijkse kleindierenshow in het pand van het voormalige gara gebedrijf Van Haren aan de Raad huisstraat in Venray. Men treft op de show de mooiste konijnen aan, de grootste en de kleinste duiven, grote hoenders en de wat kleinere dwerghoenders. Ook de water vogels zullen niet ontbreken, van de Carolinaeend tot de blauwe sneeuwgans. Alles wordt tentoon gesteld in een sfeervol aangeklede ruimte, met veel groen en andere attributen. Een volière met duif jes en een weide met loopeen den maken de zaak compleet. In een stand van boerderij Het Plat teland is het mogelijk kennis te zeker niet als je India niet kent. De eerste dag werden ze, door Pappa en enkele bewoners en kinderen, hartelijk ontvangen op de hoofd locatie. Enkele vrouwen deden een kleine lichtceremonie en van de kinderen kregen zij een mooie, kleurrijke verse bos bloemen. Het meeste indruk maakte toch wel het project, de bewoners en zeker de ontmoetingen met Pappa Vidyaakar. Zij zijn het er allemaal over eens; het is een zeer warme innemende man, die zoveel heeft gedaan en dagelijks doet voor veel kansarme mensen in India. Er wonen zoveel kinderen, volwas sen en ouderen, steeds stonden zij weer verbaasd wat deze man, zelf als kind opgegroeid in een krottenwijk, in de voorbije 25 jaar heeft klaar gekregen. Zij hebben bijna alle locaties bezocht. Overal werden ze bijzonder hartelijk ontvangen en rondgeleid. Op ver schillende locaties werden ze uit genodigd voor een speciaal klaar gemaakt etentje. De bewoners realiseren zich maar al te goed dat zij, mede door de steun van Den dron, een kans krijgen en liefdevol verzorgd en opgevangen kunnen worden. Daarvoor zijn zij hen erg dankbaar. Zij hebben, behalve goed rondgekeken, natuurlijk ook met de gehandicapte kinderen en de baby's geknuffeld en gespeeld. Ook mochten zij eten uitdelen aan de grote groep schoolgaande kinderen en opgenomen vrou- nemen van een grote sortering plattelandsproducten. Natuurlijk is het ook mogelijk een product te kopen. Dit jaar is er weer een grote verkoopklasse. Voor de jeugd is er de mogelijkheid om op zondag tussen 10.00 en 12.00 uur hun eigen huisdier (met uitzonde ring van honden en katten) mee te brengen en te laten beoordelen door de aanwezige deskundigen. Ze gaan dan met een certificaat naar huis terug. De kinderen kun nen zich verder vermaken in een grote knuffelhoek waar diverse dieren zich van dichtbij laten bekijken. Op zaterdagavond 20.00 uur is de officiële opening door de heer Van der Broeck, wethouder van de gemeente Venray met aan wen. De vier Dendron-leerlingen hebben ook een halve dag in een klas van de RamaKrishna Vidya Niketan School gezeten en mee gedaan. Een heel andere manier van leren. Grotere klassen en echt nog van buiten leren. De leerlin gen hebben natuurlijk ook iets mogen vertellen over Nederland en hun school. Een heel bijzon dere ervaring. Ook hebben ze natuurlijk foto's gemaakt van de inauguratiesteen voor de zestien nieuwe klaslokalen waar ook Den dron op vernoemd staat. Drie con ciërges van het Dendron hadden een mooi bedrag verdiend door op school extra werkzaamheden te doen. Ze hebben dit bedrag aan UK geschonken. Er wordt een mooi Ganesha-beeld (de geluks- god) van gekocht voor in de hal van deze nieuwe klaslokalen. Elke dag bidden de docenten en leer lingen straks, voor dit beeld, voor geluk en kracht. Natuurlijk zijn ze ook buiten het project gaan kij ken. Ze hebben in de stad Chen- nai het drukke gezellige George Town (oudste stadsdeel) bezocht. Na een bezoekje aan een krot tenwijk zijn zij naar Marina Beach geweest. De Tsunami heeft hier destijds veel slachtoffers gemaakt en enorme vernielingen aange richt. Dat maakte wel indruk. Ver der zijn zij enkele dagen met de slaaptrein naar Madurai (het Athe ne van Azië) geweest. Dit is een van de mooiste Tempelsteden van sluitend de prijsuitreiking voor de mooiste dieren. De show is voor publiek geopend op zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Sinterklaas bij De Evenaar Sinterklaas en zijn Pieterman nen brengen op zondag 16 november een bezoek aan De Evenaar in Venray. Natuurlijk mag iedereen de Sint en Pieten op zijn eigen manier begroeten of toezin gen. De kinderen dienen dit wel even van tevoren te melden bij de presentator. Het Sinterklaasorkest zorgt voor alle liedjes. Aanvang 15.00 uur. Zuid-India. Op de terugweg heb ben zij Mammalapuram bezocht. Dit dorpje heeft veel cultuurhis torische bezienswaardigheden. In Madurai hebben zij op een grote mooie Tempelolifant gezeten en haar later mee mogen helpen was sen. Een heel bijzondere ervaring. De dikke poten, stevige slurf en de rug van een olifant wassen doe je per slot niet elke dag. De olifant genoot er hoorbaar van. De laatste dagen werd het steeds warmer en vooral steeds benauwder en voch tiger. De moessonregens kwamen een week te vroeg en dat heb ben ae geweten. Alles stond blank onder water. Bijzonder om mee te maken, maar wel heel triest om te zien hoe de arme mensen in een lekkend hutje van plastic of palm bladeren moeten wonen. Opval lend is dat ze het zonder morren ondergaan. De laatste twee dagen hebben zij nog op het project doorgebracht. De laatste avond kregen zij een afscheidsfeestje aangeboden. De kinderen van Udavum Karangal hadden enkele mooie Indiase dansen ingestu deerd die ze hebben laten zien. Na een uitgebreid evaluatiegesprek met Pappa zijn zij zeer tevreden en een heel bijzondere levens ervaring rijker, uiteindelijk weer in het vliegtuig naar huis gestapt. Iedereen keek toch ook wel weer uit naar 'thuis'. Zie ook www.hel- pendehandenindia.nl. en www. dendroninindiawaarbenj ijnu Lezing over Kerstmis De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 17 november vanaf 19-30 uur een lezing in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beuken rode aan de Beukenlaan. De lezing wordt verzorgd door Theo Spronk en de titel is Rondom Kerst, verha len en afbeeldingen. Spronk heeft in de loop van de jaren een groot aantal afbeeldingen verzameld met het thema Rondom Kerst. Het betreft grotendeels Oud-Middel eeuwse afbeeldingen die in de 13e en 14e eeuw werden vervaardigd in opdracht van kerken, kloosters, adel of rijke kooplieden in Ita lië, Frankrijk en Vlaanderen. De afbeeldingen zijn vaak heel mooi maar bevatten bovendien allerlei bijzondere details, die pas beteke nis krijgen als men op de hoogte is van de achterliggende verhalen en legendes. In de presentatie wordt duidelijk gemaakt hoe in de loop van de eeuwen veranderingen zijn opgetreden in de manier waarop thema's rondom Kerstmis worden uitgebeeld. Het gaat daarbij om de hele kerstcyclus: Maria Bood schap, de Geboorte, Drie konin gen en de Vlucht naar Egypte. Voor alle duidelijkheid: ook al zijn veel afbeeldingen bijzonder fraai, het gaat niet om kunstbeschouwing. De bedoeling is om aan te geven hoe de afbeeldingen wat betreft inhoud en sfeer in de loop van de tijd veranderen en welke bijzon dere details er op te zien zijn.Tot ziens op maandag 17 november 2008 in zaal Het Trefpunt. St. Maartensoptocht in Venray Basisschool De Vlaswei houdt op zondag 9 november een St. Maartensoptocht in Venray. De start is om 18.30 uur bij 't Stek- ske. Joekskapel Um te Baöke gaat de optocht muzikaal begeleiden. De volgende route wordt gelo pen: Vertrek vanaf 't Stekske via Kruidenlaan. Vanuit Kruidenlaan richting Klaproos Koningskaars, Kroonkruid, Wijnruit, Walstro, Wasbloem, Penningkruid, Zwane bloem, linksaf Penningkruid weer op,Tormentil,Tijm, linksaf Teunis bloem, rechts Penningkruid weer op, oversteekpunt Penningkruid, linksaf Pinksterbloem op, verder linksaf weer terug bij 't Stekske. Hazepaeper Het nieuwe carnavalsseizoen, met nog even prinsTwan 1 en zijn adjudanten John en Jack aan het roer, wordt dit jaar geopend op 11 november om 19.55 uur op de Grote Markt in Venray. Aansluitend is er feest in café De Artiest. Hier worden ook de nieuwe bestuurs leden en de nieuwe leden van de Raad van XI worden geïnstalleerd. Onder muziek van Tiedelik kan het nieuwe seizoen worden inge leid. De zondag na de opening wordt traditioneel de Hazepae per gehouden. Dit jaar dus op 16 november. Sinterklaas brengt die dag ook een bezoek aan Venray. Daarna kan men een kijkje nemen in de foyer van de Schouwburg. Daar wordt een nieuwe cd en de Wakkere Pielhaas uitgereikt. Verder wordt het nieuwe boeren bruidspaar bekendgemaakt. Aan vang 14.33 uur. Nicky Romero in De Tijd Café De Tijd in Venray staat op vrijdag 7 november in het teken van Das'Hause met een optreden van Nicky Romero. Dit nieuwe concept geeft jonge Nederland se, aanstormende dj-talenten de mogelijkheid zich in Venray te laten zien. In een drie uur duren de set wordt het publiek ver wend met electro, club en house. Romero, slechts negentien jaren jong, gaat Venray laten zien wat de housescene van tegenwoor dig inhoudt. De avond begint om 22.00 uur met de eigen, vertrouw de sound van Dj Sjuut. Hills staat op zondag 9 novem ber op de planken van het Cam- brinus Muziekpodium in Horst. Hills is het pseudoniem van multi- instrumentalist Anne-Maarten van Heuvelen, die al twee keer eerder op het Cambrinuspodium stond als bassist van het multiculturele muziekproject NO Blues. Onder de naam Hills speelt hij rootsy singer/songwriter liedjes overgoten met een stevige scheut blues. De zanger/bassist van de MarbleTones en NO Blues schreef zijn debuutplaat Friday the 17th in het voorjaar van 2006, tussen het toeren met zijn bands door. Hills kocht op zijn vijftiende ver jaardag zijn eerste basgitaar. En daarmee ontkiemde een carrière als muzikant. Op zijn zeventiende schreef hij zijn eerste liedjes.Toen St. Maarten in Veltum Jong Nederland Venray en Wijk- vereniging Veltum houden op dinsdag 11 november de jaarlijkse St. Maartenoptocht door de wijk Veltum. De optocht vertrekt om 18.45 uur vanaf verenigingsge bouw van Jong Nederland aan de Kempweg. Tijdens de tocht is er voor de kinderen een verrassing en wordt het hele gebeuren muzi kaal begeleid door een plaatselijke joekskapel. De optocht eindigt bij het verenigingsgebouw van Jong Nederland, alwaar een kamp vuur ontstoken gaat worden. De organiserende meisjesgroep van Jong Nederland geeft een twee tal optredens en voor de mooiste lampionnen is een prijsje wegge legd. Route van de optocht: Start blokhut Jong Nederland, Weg in de Berg, Haammakersstraat, Vel- tumse Kleffen, Blauwververstraat, Vollenbergstraat, Rochusstraat, Engelenstraat, Monikesstraat, Gra- tenstraat, Haammakerstraat, Voge- zenlaan, Eifellaan, Oerallaan, Dolo mietenlaan, Kempweg, blokhut Jong Nederland Venray. Joekskapellen festival Joekskapel Krom dur d'n Bocht uit Leunen en stichting Leunse Evenementen Organisatie hebben de handen ineen geslagen voor het organiseren van hun eerste joekskapellenfestival genaamd Toeternietoe 2008. Wie de sfeer van de joekskapellenmuziek wil ervaren is op 13 december vanaf 20.00 uur welkom in gemeen schapshuis De Brink in Leunen. Acht joekskapellen gaan deze avond strijden voor de le prijs en publieksprijs en staan samen garant voor een knalfeest. Deze avond zijn er optredens door: de Baetere Helft, de Hofbende en de Pretband uit Venray, Kei d'r Nève uit Geijsteren en Naovenant en Krom dur d'n bocht uit Leunen. Ook zijn er optredens van twee joekskapellen uit Midden-Lim burg, die beide in de top 3 geëin digd zijn bij joekskapellenfestival LKZH in Heythuysen. Dit zijn de Baerekepel uit Heel en Jonk Vleisj uit Dieteren. DJ Leon gaat deze avond presenteren. www.vandenmunckhof.nl Circus Solero komt met een vernieuwd programma naar Ven ray op het terrein bij de GGZ en basisschool De Hommel aan de Oostsingel De voorstellingen worden gehouden op woensdag 12 november om 19 00 uur, don- hij drieëntwintig was, woonde hij een half jaar in New York en ging daar serieus aan de slag met het schrijven van eigen werk. Bij terugkomst besloot hij een solo plaat te maken. Het duurde nog zes jaar en een EP van zijn band Black Apple voordat de plaat klaar was. Hills speelde na terugkomst uit New York met een lange lijst van bands waaronder de Marble Tones, NO Blues, Judge Abraham and the Jury, Kill City Rebel en Rude Rich and the High Notes. Daarnaast toerde hij de afgelopen jaren als bassist door Europa met Ameri-kaanse bluesacts waaron der de Tony Vega Band en Wolf Mail en dit jaar nog als bassist bij Tracy Bonham. Het concert begint om 16.00 uur. Meer informatie op www.cambrinusconcerten.nl. Monniken en Roggebrood Adelbert Venray houdt op maan dag 10 november de derde lezing van dit seizoen in het Theehuis van het Odapark in Venray. De lezing wordt gegeven door dr. A. Gabreëls-Festen en draagt de titel Monniken en Roggebrood. Gabre- els heeft haar artsexamen behaald aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen. Daarna is zij begonnen met de opleiding Neurologie. Ze werkt op het laboratorium van de afdeling Neurologie met als aan dachtsgebied perifere zenuwaan doeningen. Zij is gepromoveerd op erfelijke vroegdebuterende zenuwaandoeningen. Naast ande re bestuursfuncties is zij lid van de Raad van Toezicht van de St. Maartenskliniek. Het onderwerp Monniken en Roggebrood is een cultuurhistorische beschouwing over een (bijna) verdwenen aan doening. Het betoog wordt met dia's geadstrueerd.Aanvang 20.15 uur. Introducés zijn van harte wel kom. St. Maartensoptocht In 't Brukske is Venray wordt op dinsdag 11 november een St. Maartensoptocht gehouden. Om 18.15 uur kunnen de kinderen bij De Kiosk een lampion afha len. Zelfgemaakte lampionnen worden met iets extra's beloond. Om 18.30 uur vertrekt de optocht vanaf De Kiosk door verschillende straten van de wijk. Muziekkapel Lang Zök gaat de tocht muzikaal begeleiden. Bij terugkomst wordt het St. Maartensvuur ontstoken. Bij zeer slecht weer gaat de optocht niet door. Sint Maarten in Antoniusveld In Antoniusveld wordt op dins dag 11 november ter ere van het feest van Sint Maarten de jaarlijkse lampionnentocht gehouden voor de kinderen. De tocht trekt vanaf 18.30 uur samen met Sint Maarten en onder begeleiding van muziek van MMSK Sint Petrus Banden door de wijk. Kinderen kunnen zich met hun lampionnetjes verzamelen in de Wilhelmina Druckerstraat ter hoogte van het kapelletje. Na afloop van de tocht kan iedereen zich warmen aan het Sint Maar tensvuur derdag 13 november om 16.15 uur en om 19.00 uur, vrijdag 14 november om 16.15 uur en om 19-00 uur, zaterdag 15 november om 15.00 uur en om 19.00 uur en zondag 16 november om 14.00 uur. Circus Solero komt met een internationaal programma met Vogelvereniging De Huisvriend houdt van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november een vogel show. De leden van vogelvereni ging De Huisvriend presenteren hier hun beste vogels. Een twintig tal leden hebben ruim 180 vogels ingezonden welke zullen strijden om de diverse prijzen. Kleur- en postuur kanaries, exo- ten en een groot aantal Europese cultuurvogels zijn op deze show In het boek Je mag mij altijd bellen 1001 dagen van rouw ver telt schrijfster Karin Kuiper over de eerste 1001 dagen na de dood van 'haar betere ik', haar man (en schrijver) Karei Glastra van Loon. Op zijn veel te vroege dood volgde een periode van vallen en opstaan, waarin het verlies als zoutzuur doorvrat. Plotseling behoorde Karin tot dat lastige volkje van weduwen en weduw naars. Zonder hulp van anderen redt niemand het, maar toch stond bovenaan haar ergernissenlijst het goedbedoelde zinnetje 'Je mag me altijd bellen'. Want hoe welge meend ook, dit is 'hulp' die je met lege handen achterlaat.Ómdat je in je diepste wanhoop niet wilt bellen en niet kan bellen, omdat je slechts denkt: Nee, het gaat niet! Zij moeten mij bellen! Het duurde honderden dagen, onder meer Friese paarden, kame len, lama's, een duivenshow, pony- dressuur, clownerie, acrobaten, trapeze, hoela hoep, jongleurs en luchtacrobatiek. De kaartvoorver- koop is van 10.00 tot 12.00 uur voor aanvang van de voorstellin gen aan de circuskassa. te bewonderen. De vogelshow wordt gehouden in de sportkan tine van sporthal De Raaijhal in Overloon. De officiële opening is vrijdag 7 november om 20.00 uur waarna de show tot 22.00 uur bezocht kan worden. De verdere openings tijden van de show zijn op zater dag 8 november van 13.00 tot 20.00 uur en op zondag 9 novem ber van 10.00 tot 16.00 uur. maar uiteindelijk volgde er een periode waarin ze terugveerde en haar levenslust hervond. Je mag mij altijd bellen is een boek voor lotgenoten en hun omstanders. Het boek is bij Boekhandel Van den Munckhof aan de Hofstraat in Venray te koop voor 14,95 euro. Theater de Tiendschuur in Horst brengt een eigen pro ductie op de planken. Deze keer is gekozen voor SUHL, oftewel Scènes uit het Leven. De voorstelling is te zien op dinsdag 18 november in Kun stencentrum Jerusalem in Venray en op zondag 23 en dinsdag 25 november in de Kasteelboerderij in Horst. SUHL is ontstaan vanuit improvi satieoefeningen rond Non-verbaal spel. Aangrijpende en komische scènes en situaties uit het leven van een aantal personages die pro beren zo goed mogelijk een dag door te komen. Het non-verbale spel, in samenwerking met stevige virtuoze monologen leveren een kijkspel op dat de moeite van het bekijken waard is. De voorstelling, door elf spe lers gespeeld, laat een dag zien uit het leven van een aantal mensen. Vanaf het krieken van de ochtend tot laat in avond. De personages komen in herkenbare situaties terecht die soms pijnlijk zijn, soms komisch. Het publiek wordt deel genoot van hun leven en zien hoe de spelers proberen hun dag zo goed als mogelijk te leven. Het is het resultaat van een jaar zoeken naar herkenbare situaties uit het leven van verschillende personen. Voor meer informatie en reser veren kan men kijken op www. detiendschuur.nl. Kunst Cultuur Ambassadeurs voor Helpende Handen KARIN KUIPER

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21