Gemeente Venray j H Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijven Werkzaamheden Enge Steeg - Zuivelweg Openbare bekendmakingen Collectes Bouwvergunning nodig of niet? Vacatures Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden m Op 10 november 2008 starten de werkzaamheden aan de Enge Steeg en Zuivelweg. Het betreft een integraal project waarbij de riolering in de Enge Steeg gedeeltelijk wordt vergroot en beide wegen zo worden ingericht dat er veilig 60 km per uur gereden kan worden. Verder krijgt een gedeelte van de Zuivelweg een nieuwe asfaltdeklaag. Begin februari is het werk gereed. Gedurende de werkzaamheden is de Zuivelweg vanaf de rotonde nabij Intratuin tot aan de afrit van de Deurneseweg afgesloten voor doorgaand verkeer. De Enge Steeg wordt geheel afgesloten voor doorgaand verkeer. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Heeft u vragen over de werkzaamheden? Dan kunt u contact opnemen met de gemeente Venray op telefoonnummer (0478) 52 33 33. U kunt vragen naar projectleider Robin van 't Veer. Vergaderingen Bouwplannen Aangevraagd Ontwerpbesluiten Verleend Wet milieubeheer Besluiten Kapvergunningen Verleend Ontheffing Stookverbod Verleend U i twegverg u n n i ng Besluit Donderdag 6 november 2008 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 De bedrijventerreinen Smakterheide, Keizersveld, de Hulst en de Witte Vennen ontvingen afgelopen week het Keurmerk Veilig Onder nemen Bedrijventerreinen (KVO-B). Tijdens de bijeenkomst werd door de samenwerkende partijen een convenant ondertekend, waar mee nog eens wordt benadrukt dat alle partijen de samenwerking de komende jaren willen voortzetten. De gezamenlijke inzet voor verbetering van de veiligheid wordt hiermee nog eens formeel bevestigd. Platform Beveiliging Bedrijventerreinen Venray, bestaande uit vertegenwoor digersvan Parkmanagement Venray, Ondernemersvereniging Smakterheide en Keizersveld, ondernemers De Hulst/ De Witte Vennen, politie, brandweer en de gemeente werken intensief samen om criminaliteit en overlast aan te pakken. Certificaat In heel Nederland worden momen teel veel bedrijventerreinen veiliger gemaakt met behulp van de KVO- methode. Het KVO-B is een direct gevolg van afspraken die in 2000 zijn gemaakt door MKB-Nederland, VNO-NCW, de verzekeraars en de ministeries van Economische Zaken, Justitie en Binnenlandse Zaken. In Limburg heeft MKB-Limburg de coördinerende taak en helpt zij bedrijventerreinen op weg naar de verwerving van het certificaat. Resultaten Parkmanager Birgit Kainama: "De toekenning van KVO-B aan de bedrijventerreinen is vooral een erkenning van de resultaten die de samenwerking tussen alle betrokken partijen heeft opgeleverd. Verhoging van de deelnemingsgraad (nog niet alle ondernemers doen mee) is dan voor de komende tijd ook een belangrijk streven van Parkmanage ment Venray en Platform Beveiliging Bedrijventerreinen Venray." Voor het bouwen van een bouwwerk is in principe een bouwvergunning vereist. Er zijn verschillende soorten vergunningen. Maar, er zijn ook uitzonderingen: de vergunningvrije bouwwerken. Meestal zijn kleine bouwwerken bij woningen zoals een afscheiding tussen balkons of dakterrassen, zonweringen of rolluiken, maar ook dakkapellen en bijgebouwen aan de achterkant van een woning bouw- vergunningvrij. Deze bouwactivi teiten kunt u uitvoeren zonder dat u toestemming van de gemeente hoeft te vragen. Op de website vrom.nl/bouwvergunningen_online kunt u door het invullen van een paar vragen nagaan wanneer een bouwwerk vergunningvrij is. Daarnaast kunt u bij de publieks- balie in het gemeentehuis diverse folders ophalen over vergunningvrij bouwen. Vergunning licht Kleinere bouwwerken die niet voldoen aan de eisen voor bouw- vergunningvrij, zoals een dakkapel of een bijgebouw aan de voorkant van een woning, zijn meestal licht- vergunningplichtig. De gemeente toetst deze bouwwerken aan het bestemmingsplan, de welstands criteria, de vereisten voor een monumentenvergunnings, de gemeentelijke bouwverordening en de eisen met betrekking tot con structieve veiligheid uit het bouw besluit. Vergunning regulier Alle overige bouwwerken, zoals grote uitbreidingen van woningen (bijvoorbeeld een dakopbouw) en andersoortige gebouwen (zoals industriegebouwen en agrarische bedrijfsgebouwen) zijn regulier vergunningplichtig. De gemeente toetst ook deze bouwwerken aan het bestemmingsplan, de welstands criteria, de vereisten voor een monumentenvergunning en de gemeentelijke bouwverordening. Vervolgens beoordeelt de gemeente het plan vooraf op alle technische eisen uit het bouwbesluit. Beoordeling schetsplan Voordat u een officiële bouwaan- vraag indient geeft de gemeente Venray u de mogelijkheid om een schetsplan in te dienen. Zo'n plan wordt ook wel welstandsplan ge noemd. Dit plan toetst de gemeente alleen aan de stedenbouwkundige voorschriften van de bouwverorde ning, het bestemmingsplan, de welstandscriteria en bij een monu ment of de monumentenvergunning is verleend. Nadat een schetsplan is goedgekeurd kunt u dan een of ficiële bouwaanvraag indienen. De gemeente kijkt eerst of de bouw aanvraag hetzelfde bouwwerk betreft als in het schetsplan en als dat klopt, dan wordt getoetst aan de eisen van het bouwbesluit. Voor deel van deze werkwijze is dat bij met name langdurige en onzekere vrijstellingsprocedures de relatief dure technische gegevens zoals con structietekeningen en berekeningen pas bij de bouwaanvraag hoeven te worden aangeleverd. Tevens is er voldoende tijd voor aanpassin gen van het ontwerp om te voldoen aan het bestemmingsplan of de welstandscriteria, zonder dat de vergunning moet worden gewei gerd wegens wettelijke termijnen. Het daadwerkelijk bouwen is pas toegestaan na het verlenen van de bouwvergunning. Aanvraag bouwvergunning Voor het aanvragen van een bouw vergunning kunt u het ingevulde formulier Aanvraag bouwvergunning opsturen naar de gemeente Venray. Dit formulier is verkrijgbaar bij de publiekbalie in het gemeentehuis of op www.vrom.nl. De gemeente adviseert om, voordat u een bouw vergunning aanvraagt, een schets plan in te dienen. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Ontwerper infrastructuur - Verkeerskundige Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 11 november 2008, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Deze vergadering is een voortzetting van de raadsvergadering van 4 november 2008. Als enig agendapunt komt aan de orde: - Behandeling van de vaststelling programma beg roting 2009 gemeente Venray. Bouwvergunningen - Melchiorhof 12 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080457) - Eijckenhof 11 - bouwen van een garage met opbouw (nr. ba080458) - Rosa Manusstraat 60 - bouwen van een overkapping (nr. ba080459). Sloopvergunningen - Smakterweg 23 - gedeeltelijke sloop van de gevels (nr. slp080059) - Mgr. Hanssenstraat 12 - gedeeltelijke sloop van de aanbouw (nr. slp080060). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Rotven 8 - bouwen van twee pluimveestallen (nr. ba080392). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 7 november 2008 t/m 18 december 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Randenrade 17 - vergroten van de woning (nr. ba080451, verzenddatum 31/10) - Veenmos 22 - bouwen van een garage/berging (nr. ba080414, verzenddatum 31/10) - Mambostraat 148 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba080452, verzenddatum 31/10) - Melchiorhof 12 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba080457, verzenddatum 31/10) - Keizersveld 89 en 91 - bouwen van kantoren, showroom en parkeergelegenheid (nr. ba080060, verzenddatum 29/10) - Lollebeekweg 45 - bouwen van een schuur (nr. ba080281, verzenddatum 31/10) - Buizerdlaan 17 - bouwen van een woning (nr. ba080377, verzenddatum 31/10). Sloopvergunningen - Beekweg 98 - slopen van de stal (nr. slp080055, verzenddatum 31/10). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Puttenweg 134 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M. Derks, Puttenweg 134 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (Mm080009) - Rouwkuilenweg 14 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Janssen-Jansen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij (Mila080020) - Pottevenweg 10a-12 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.G.A. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor een varkensfokkerij, varkensmesterij, rundveehouderij en biogasinstallatie met een WKK (verzoek vergunninghouder) (Milin08004). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 7 november 2008 t/m 18 december 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt - als onverwijlde spoed dit vereist - u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. - Knopkruid - voor 5 bomen i.v.m. opdrukken trottoir en parkeerplaatsen, herplant 2 bomen - Aronskelk - voor 8 bomen i.v.m. opdrukken trottoir en parkeerplaatsen, herplant 1 boom. U kunt de desbetreffende stukken van 7 november 2008 t/m 18 december 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Loonsedijk 12 te Merselo - verleend aan dhr. G.J.C. Hendriks - Roland 2 te Castenray - verleend aan dhr. P.C.M. Philipsen - Veulenseweg 31 a te Veulen - verleend aan dhr. B.M.M. Burgers - St. Jozeflaan 64 te Smakt - verleend aan dhr. G.J.M. Hermsen - Zwartwater 2 te Vredepeel - verleend aan V.O.F. van Zutphen. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locatie: - Horsterweg 17 te Leunen - verleend aan dhr. W.H.J. Vervuurt. Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locatie: - Meerselsepeel ong. te Veulen - verleend aan dhr. R.G.M. Volleberg. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 7 november 2008 t/m 18 december 2008 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. - Overloonseweg 79A - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 7 november 2008 tot en met 18 december 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. 6 november 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray 7 t/m 9 nov. - Kleindier tentoonstelling, voormalige garage Van Haren op Raadhuisstraat Venray 9 nov. - Hobbymarkt, Hotel Asteria Venray 11 nov. - Openingsceremonie carnavalsseizoen 13.00 - 14.00 uur, Grote Markt Venray t/m 8 nov. - Alzheimer Nederland 10 t/m 15 nov. - Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) 11 nov. - Grof huishoudelijk afval Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Gemeente Venray, Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20