Gemeente Venray iSllfe Mff «UT MjS" Jos Waals geeft startsein brandweercampagne Snoeien vermindert overlast Info-avond Moedercentrum en Match Ven ray se bij Nationaal Jeugddebat Gratis rookmelders Inzameling grof huishoudelijk afval Ouder worden in gemeente Venray Venray zo'l mooi! Winnaar VIP-loterij PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden 'kfi: De gemeente houdt op donderdag 13 november vanaf 19.30 uur een openbare informatieavond in de raadzaal van het gemeentehuis. Onderwerpen dit keer zijn de bedrijfsvoering van het Moedercentrum en Match, naar aanleiding van vragen en opmerkingen uit de commissie Maatschappelijke Diensten. Deze avond is in eerste instantie bedoeld voor de raads- en commissieleden. Maar inwoners van de gemeente Venray zijn ook van harte welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. Vanaf 19.30 uur krijgt u een presentatie over de bedrijfsvoering van het Moedercentrum en vanaf ongeveer 20.45 uur wordt de bedrijfsvoering van Match gepresenteerd Centrum op de schop •V> Venray, focus op mensen Donderdag 6 november 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 'i; yMi f-V, !^®ni In november start de gemeente Venray met het snoeien van de beplanting in de wijk Brukske, enkele delen van Landweert en het Centrum. De werkzaam heden hebben tot doel overlast door overhangende takken te verminderen en de beplanting te verjongen. Het snoeiwerk zal in het begin goed zichtbaar zijn, maar herstelt zich gedurende het jaar snel. De gemeen te verwacht dat de werkzaamheden in februari klaar zijn. In het voor jaar van 2009 worden tevens de heesters in de hele gemeente gesnoeid. De gemeente streeft er naar elk jaar een gedeelte van de beplanting te snoeien, zodat alle planten en bomen elke drie tot vijf jaar gesnoeid worden. Heeft u vragen over de snoeiwerkzaam- heden? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten op telefoonnummer (0478) 52 33 33. Maandag 3 november gaf burgemeester Jos Waals het startsein voor een campagne om vrijwilligers voor de brandweer Venray te werven. Door zwaailichten op geparkeerde auto's te plaatsen, veranderden 1000 auto's in Venray in brandweerwagens. De maand november staat in Venray in het teken van een wervings campagne. Want de brandweer Venray is op zoek naar zes extra vrijwilligers. De slogan "In ieder schuilt een brandweerman m/v" moet duidelijk maken dat mensen die werken bij de vrijwillige brand weer, mensen zijn zoals u en ik. Mensen die een normale baan hebben of thuis voor de kinderen zorgen. Zij dragen een week per maand een pieper bij zich en als die afgaat haasten zij zich naar de brandweerkazerne om hulp te bieden bij brand, een ongeval of dieren in nood. Er kan dus in iedereen een brandweerman of -vrouw schuilen. Eerste actie De eerste actie in het kader van de campagne vond afgelopen maandag plaats. Door 1000 zwaailichten te plaatsen op geparkeerde auto's, wil de brandweer laten zien dat er in iedereen een brandweerman of -vrouw kan schuilen. Er volgen deze maand nog allerlei acties. Zoals het verspreiden van ansichtkaarten in Venray, Leunen en Oostrum, posters op driehoeks-borden, advertenties en de speciale website www.venray.nl/brandweer. Allemaal bedoeld om geïnteresseer den uit te nodigen voor de info middag op de brandweerkazerne op 29 november. Meer weten? Wilt u meer weten over werken bij de vrijwillige brandweer? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Op maandag 27 oktober hebben ruim ÏOO jongeren uit heel Nederland de politici in Den Haag op scherp gezet. Onder leiding van de voorzitter van de Tweede Kamer, mevrouw Verbeet, presen teerden de deelnemers van het Nationaal Jeugddebat hun plannen aan de Kamerleden. Een van de deelnemers was de Venrayse Anne Thielen, 17 jaar en oud-leerlinge van het Raayland College. Nadat Anne bij de provinciale voorrondes was geselecteerd, mocht ze met de overige deelnemers aan de slag om voorstellen te maken die tijdens het nationaal jeugddebat verdedigd moesten worden. In een debatweekend en twee intensieve voorbereidingsdagen leerde ze de kneepjes van het vak en werden de probleemstellingen besproken en beargumenteerd. Anne werd ingedeeld in een fractie met het onderwijs als onderwerp. Samen met haar fractieleden stelde zij dat de kwaliteit van de leraren in het onderwijs voor verbetering vatbaar is. Voorstel Als oplossing heeft haar fractie het OKE plan bedacht. "OKE staat voor Onderwijs Kwaliteit en Evaluatie", vertelt Anne. "Dit plan, dat van overheidswege verplicht moet worden gesteld, houdt in dat leerlingen drie keer per jaar een meerkeuze vragenlijst moeten invullen. Hierin geven zij aan hoe zij de kwaliteit van het onderwijs en de leraren ervaren. De directie van iedere school moet de antwoorden bespreken en dient maatregelen te nemen voor zover dat noodzakelijk is", legt Anne uit. Dit voorstel werd afgelopen maandag door de jonge debaters voorgelegd aan mevrouw Van Bijsterveldt, staatssecretaris van Onderwijs. Hoewel zij enthousiast was over de inzet van alle deelnemers, was de staatssecretaris van mening dat dit OKE plan niet door de overheid moet worden opgelegd, maar dat de evaluatie meer vanuit de jongeren zelf moet komen. Maar mevrouw Van Bijsterveldt heeft Anne en haar fractie uitgenodigd om in april 2009 verder te brainstormen over dit onderwerp. Elk jaar vindt in oktober de nationale brandpreventieweek plaats. Wonen Venray en de brandweer Venray concentreren zich dit jaar op het preventie middel rookmelder. Dat houdt in dat elke huurder van Wonen Venray een gratis rookmelder ontvangt. Daarnaast controleert de brandweer samen met Wonen Venray de appartementen complexen op brandveiligheid. Woningen die niet eerder door Wonen Venray voorzien zijn van optische rookmelders, ontvangen zo'n gratis rookmelder. Als eerste zijn de bewoners van de apparte mentencomplexen aan de beurt. Dat zijn ongeveer 1500 appartementen. Binnen twee jaar wil Wonen Venray al haar woningen voorzien hebben van optische rookmelders. "ARKTSTR. GROT^ MARK® schouten' STRAATJE SCHOUW BURG PLEIN HENSENIUS' PLEIN st*aat Centrum op de schop 1. t/m 7 november: Grotestraat, gedeelte Passage-Schoutenstraatje. 2. 6 t/m 21 november: Grotestraat, gedeelte Schoutenstraatje-Grote Markt Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 11 november door de firma Maessen Recycling. De inza meling gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen moet bellen op telefoonnummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken voor deze datum. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal twee m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Zo'n 20.000 inwoners van de provincie Limburg hebben begin oktober de vragenlijst 55-plus Monitor Limburg 2008 ontvangen. In de vragenlijst staan onder andere vragen over medicijngebruik, mogelijke letsels, alcoholgebruik, mantelzorg, gezondheid en de kwaliteit van leven. De gemeente wil haar beleid afstemmen op de wensen en behoeften van de 55-plussers en heeft de GGD Noord- en Midden-Limburg gevraagd een enquête onder de inwoners van 55 jaar en ouder te houden. Bent u één van de inwoners die deze vragenlijst heeft ontvangen? Vul de vragenlijst 55-plus Monitor Limburg 2008 in en stuur deze terug in de bijgesloten antwoordenvelop. Vanaf het voorjaar van 2009 rapporteert de GGD Noord- en Midden-Limburg regelmatig over de resultaten. Hulp nodig? Wilt u hulp bij het invullen van de vragenlijst of heeft u een andere vraag? Bel het telefoonteam 55-plusmonitor van de GGD Noord- en Midden- Limburg op (077) 850 49 22 (maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur). U kunt ook een e-mail sturen aan 55plusmonitor@ggdnml.nl of op de website naar de meest gestelde vragen kijken: www.ggdnml.nl actueel. Installatie door de brandweer Om er zeker van te zijn dat de rookmelders op de juiste plek worden bevestigd, regelt Wonen Venray dat de brandweer de rook melders plaatst. In de periode november 2008 tot en met januari 2009 gaan brandweerlieden belangeloos op pad om de rook melders te installeren. Appartementencomplexen Verder heeft de brandweer samen met Wonen Venray bekeken hoe ze de appartementencomplexen nog veiliger kunnen maken. Er werd bijzondere aandacht besteed aan de algemene ruimten, vluchtwegen en hun aanduiding. En er is speciaal gelet op de aanwezigheid van brandbare spullen. Ook is er gekeken of er voldoende verlichting, eventuele extra (nood)verlichting, rookmelders en (blus)middelen aanwezig zijn in de algemene ruimten. Conclusie Bart Cox, medewerker preventie van de brandweer Venray, vertelt: "Algemene conclusies waren dat er meer noodverlichting in bergingen moet komen en vluchtwegen nog beter aangegeven kunnen worden. Bovendien kwamen we hier en daar zelfsluitende brandwerende deuren tegen die open gehouden werden met haakjes. Dat mag niet en de extra sluitingen op vluchtdeuren die we aantroffen zijn ook niet toegestaan. Verder werd er in enkele complexen brandbare aankleding in vluchtwegen geconstateerd. Deze aankleding dient verwijderd te worden omdat dit bij brand het vluchten uit het gebouw kan belemmeren." De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 4 november gevallen op lotnummer 5000050 bij VIP Kiosk (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieks- balie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. Unieke ervaring "Het is indrukwekkend om daadwerkelijk in de Tweede Kamer te staan en het woord te mogen voeren", aldus Anne. "Van voorzitter mevrouw Verbeet heb ik geleerd dat een goede voorbereiding het halve werk is. En je moet altijd de argumenten goed voor jezelf op een rijtje hebben", voegt ze toe. "Ik vond het een unieke ervaring om aan het Nationaal Jeugddebat mee te doen; praten met bekende ministers zoals de heer Rouvoet, gefilmd en gefotografeerd worden tijdens het debat en op die heerlijke blauwe stoelen mogen zitten. En als nu blijkt dat ons voorstel ook nog ergens toe leidt dan is dat helemaal mooi meegenomen!", besluit Anne Thielen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19