Topprestatie Culinair Creatief De oplossing voor nagelbijters FYSIOtherapeuten voorkeursleverancier VGZ Tien jaar Peter Nellen Keukens Ondernemers betalen later 100% spaarwinst bij Plus Maud Swinkels: derde plaats Straatkinderen centraal op Martinusdag Gunhoek =i ook voor üw tuin PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Wordt u gevonden door uw doelgroep? Culinair Creatief Ruud Wel- bers heeft de opening verzorgd van Studio Claire. Oprichtster en Brabantse Claire is bekend van het programma De Gou den Kooi, waar zij met een aanzienlijk geldbedrag tijdens de halve finale vrijwillig de villa verliet. Claire en Huub (haar medespe ler en man, waarmee zij getrouwd is in De Gouden Kooi) waren zeer tevreden over de totale verzor ging door Culinair Creatief Ruud Welbers. Claire schreef hierover: "Wat een mooie dag heb je voor ons verzorgd, Yvonne, samen met Ruud en niet te vergeten jullie team. Heerlijke hapjes, alles was perfect. Je bent een ware engel, ik zal het nooit vergeten. Van de entree tot vertrek, je was er voor me en hebt alle zorgen rondom van me afgenomen." Huub: "Super feest gehad! Ruud, Yvonne en medewerkers, jullie zijn helden!" Dit zijn slechts enkele reacties. Ook de overige gasten waren zeer onder de indruk van de partyca- De omstreden Huub van Balle- gooy Yvonne Ruud Welbers en Claire van Ballegooy-Recourt. teraar uit Venray. Zo ook de wed dingplanner die het huwelijk op televisie destijds compleet heeft verzorgd. Zij maken toch veel mee, maar een cateraar die alles zó tot in de puntjes verzorgt als deze, hadden ze nog niet meege maakt. "Een goede snelheid in het personeel qua rondgaan en oprui men, zeer vriendelijke bediening, een hele klus om zoveel mensen te voorzien van een culinair hoog standje, wat vlekkeloos verliep. Dat alles bij elkaar is heel belangrijk." Bij Culinair Creatief vindt men dat overigens vanzelfsprekend. "Het was een erg leuke uitdaging. De medewerkers hebben geno ten van deze dag, zoals zij overi gens van elke partij weer kunnen genieten", aldus Yvonne Welbers. Momenteel wordt bekeken of een verdere samenwerking tot stand gebracht kan worden voor diverse projecten, wellicht zelfs voor een televisieprogramma. Deep Dry Needling in Venray In de praktijk voor fysiothera pie, sportfysiotherapie en manu ele therapie Cats Selder wordt sinds juni een nieuwe techniek toegepast: Deep Dry Needling (DDN). Bij DDN wordt met acupunc tuurnaalden zogenaamde trigger- punten aangeprikt. Dat zijn pijn lijke spierverhardingen met een karakteristieke pijnuitstraling. De techniek blijkt zeer effectief te zijn en kan in veel gevallen leiden tot het snel verminderen van de pijn- klachten. De werking van DDN is inmiddels ook wetenschappelijk aangetoond. Natuurlijk is er ook aandacht nodig voor bijvoorbeeld een verkeerde werkhouding, teveel spierspanning, chronische overbelasting e.d. DDN is overi gens geen vorm van acupunctuur. De praktijk van Cats Selder is gespecialiseerd in klachten van nek, schouder en arm en hebben voor Deep Dry Needling een spe ciale opleiding gevolg en dat heeft geleid tot certificering voor deze techniek. Behandelingen vinden plaats na afspraak en worden door ziektekostenverzekeraars als fysiotherapie vergoed. Voor meer informatie, telefoon 0478-512296 of mail naar cskfysio@xs4all.nl Cats Selder is gevestigd in het Medisch Centrum Antoniusveld aan de Stationsweg 60C in Venray. Vliegactiviteiten In verband met de oefening Advanced Windmill vinden van dinsdag 11 tot en met vrijdag 14 november vliegactiviteiten plaats boven en rondom luchtmachtba sis De Peel. De vliegbewegingen vinden plaats van dinsdag 11 tot en met donderdag 13 november van 9-00 tot 23.00 uur. Op vrij dag 14 november wordt gevlo gen van 09-00 uur tot 13.00 uur. De oefening Advanced Windmill heeft als doel het opleiden van zogenaamde Forward Air Control lers, militairen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituaties leren samen werken met vliegtuigen van ver schillende NAVO-bondgenoten. Hiertoe vinden gedurende het jaar verschillende oefeningen plaats in het luchtruim boven en rondom luchtmachtbasis De Peel. Er wordt niet gevlogen beneden de toege stane hoogte en de vliegtuigen starten en landen niet op lucht machtbasis De Peel. Naast deze oefening blijven de dagelijkse vliegoperaties van de Koninklijke Luchtmacht en haar NAVO-part- ners gewoon plaatsvinden. Voor eventuele geluidhinderklachten kan contact worden opgenomen met het klachtennummer van de Koninklijke Luchtmacht via tele foon 0800-0226033. Er zijn verschillende rede nen waarom iemand zichzelf het nagelbijten heeft aange leerd. Het kan zijn dat u door middel van het nagels bijten uw nagels kort houdt. Deze groep mensen zijn de ratio nele nagelbijters. Zij doen het bewust, en kunnen door mid del van de juiste informatie en hulpmiddelen geholpen wor den om te stoppen met nagel bijten. Veel van de mensen blijken te denken dat ze in deze groep val len. Net als de rokers die zeggen te kunnen stoppen wanneer ze willen, maar in de praktijk niet stoppen. Deze groep prevaleert het korte termijnvoordeel boven de lange termijn. Want gevolgen heeft nagelbijten wel degelijk, en dan niet alleen op esthetisch vlak. U bent in staat om met uw pro bleem om te gaan. Uw omgeving echter niet. En stoppen met nagel bijten is mogelijk voor iedereen die dit wil. Naast het bestrijden van het gevolg kan Mondzorg Ven ray ook de oorzaak van het nagel bijten aanpakken. Goed onder houd van uw nagels is belangrijk. Door te leren hoe u uw nagels mooi kunt houden, krijgt u er plezier in. De kans dat u terugvalt in uw oude eigenschappen ver kleint hiermee sterk. Uw nagels moeten wennen aan de nieuwe situatie. Dit gewenningsproces kan afhankelijk van de ernst van uw situatie tot enkele maanden duren. In deze tijd wordt u bege leid door een erkend nagelstyliste. Eerst met vervangende nagels en later met het onderhoud van uw echte nagels. Bij de bestrijding van het nagelbijten wordt een in de tandheelkunde veel gebruikte shield toegepast. Dit is een door zichtig plaatje waarmee de onder tanden beschermd worden, en de tanden geen grip meer hebben op de nagels. Het effect is dat u dus niet meer kunt bijten. Het plaatje is eenvoudig te verwijderen en schoon te maken.Tijdens het eten heeft u er dus geen last van. Het vergt echter in het begin de disci pline om het plaatje in te houden, en niet voortijdig te verwijderen. Het plaatje gaat lang mee, maar voor de behandeling is zes weken voldoende. Het is belangrijk dat uw nagels na deze behandeling er goed uit blijven zien. De nagelstyliste van Mondzorg Venray kan u daarbij helpen. Voor meer informatie www.stop-nagelbijten.nl of bel 0478-514468. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Wie klachten krijgt of heeft bij het bewegen van rug, nek, schouders of andere gewrich ten, kan zelf initiatieven nemen om deze klachten te verminderen. Soms betekent dit wat meer rust nemen en soms kan de oplossing ook zit ten in juist meer bewegen. Komt u er zelf niet uit dan kan FYSIOtherapeuten mogelijk een bijdrage leveren om samen met u te zoeken naar een passende oplossing. Zonder verwijzing van een arts is het mogelijk een advies te vragen aan de fysiotherapeut. De fysiotherapeut kan een belang rijke bijdrage leveren aan het weer zelfstandig kunnen bewegen, beperken van klachten of leren omgaan met beperkingen. Om zorg en zorgpremie betaalbaar te houden maken verzekeraars in toenemende mate afspraken met voorkeursleveranciers die kwa litatief goede zorg leveren tegen een aantrekkelijke prijs. Een van de grootste voorkeursleveranciers is Vitaal en Fysiotherapie, een lan delijk netwerk van fysiotherapie- praktijken waarmee VGZ, Trias, IZZ een contract hebben afgeslo ten. FYSIOtherapeuten-Eindstraat maakt deel uit van deze keten en is daarmee ook voorkeursleveran cier. Alle praktijken die aangesloten zijn bij Vitaal en Fysiotherapie zijn of worden binnenkort ISO-HKZ gecertificeerd waardoor kwaliteit van zorg, medewerkers, praktijk voering en de gehele keten zijn gegarandeerd. Ook maakt de ver zekeraar afspraken met de voor keursleveranciers over de wacht tijden zodat zorg snel en effectief geleverd wordt. FYSIOtherapeu ten-Eindstraat houdt zich al sinds 2000 bezig met arbeidsgerela- teerde fysiotherapie. Deze zorg is specifiek voor werkgerelateerde klachten aan het bewegingsap paraat. Twee fysiotherapeuten uit de praktijk hebben een opleiding gevolgd tot arbeidsfysiotherapeut en kunnen zowel in de behandels- essies maar ook op de werkplek een analyse doen van de proble matiek en hier vervolgens pas sende oplossingen voor bieden. Veelal is deze zorg onderdeel van zogenaamde bedrijfszorgpakket- ten die verzekeraars aanbieden aan werkgevers. Ook werkgevers die geen bedrijfszorgpakket heb ben afgesloten bij een verzekeraar kunnen van deze diensten gebruik maken. Een onderdeel van FYSIO therapeuten-Eindstraat is Bewegen op Maat dat zich bezig houdt met preventieve activiteiten op het gebied van bewegen onder des kundige begeleiding. Bewegen op Maat is bij uitstek geschikt voor mensen op alle leeftijden die een actieve leefstijl na streven, voor mensen die een nieuwe heup of knie hebben of een andere ingreep ondergaan hebben waar mee zij uitgerevalideerd zijn. Drie groepen zijn speciaal toegankelijk voor mensen met fibromyalgie. Deze groepen zijn opgezet in samenwerking met Reumavereni ging Venray. FYSIOtherapeuten- Eindstraat is een praktijk voor algemene fysiotherapie, lymfedrai- nage, arbeidsgerelateerde fysiothe rapie en preventie. FYSIOtherapeuten, Eindstraat 32 Venray, tel. 0478-550255, mail fysiother.eindstraat@hetnet.nl of kijk op www.VGZ.nl/www.vitaal- fysiotherapie.nl In 2008 startte Peter Nellen met een eigen keukenbedrijf. Peter ambieerde altijd al het zelfstandig ondernemerschap maar het starten van een keu kenbedrijf lag niet meteen voor de hand, totdat hij bij een bedrijf voor bouwmateri alen kwam te werken. "Daar merkte ik dat de keukenbran che een boeiende en afwis selende bezigheid was", aldus Peter Nellen. Zijn bouwtechnische achter grond, Peter is van huis uit bouw kundig tekenaar, kwam in die branche goed van pas. In tien jaar tijd heeft Peter Nellen een goede en betrouwbare naam opge bouwd in de regio. Enerzijds door de kwaliteitskeukens die geleverd worden, anderzijds door het feit dat alle werkzaamheden in eigen beheer plaatsvinden. "Dat begint met het opmeten, het eventueel uitvoeren van kleine verbouwin gen, het verzorgen van het instal- latiewerk en het zelf afmonteren. Daardoor kunnen we afspraken ook goed nakomen", stelt Peter. Inmiddels zijn zeven personen werkzaam bij Peter Nellen. In de showroom staan gemiddeld zo'n 20 keukens opgesteld die regelma tig verwisseld worden om een zo breed mogelijk zicht op de heden daagse keuken te geven. Keukens worden uitsluitend verkocht met merkapparatuur en de werkbla den kunnen worden uitgevoerd in hout, kunststof, terrazzo of steen. "Een deel van het succes wordt ook veroorzaakt door ons prijs beleid. Wij bieden keukens aan in een goede prijs-kwaliteitver- houding. Geen sensatiekortingen maar gewoon een goede gunstige prijs. Daarnaast staat de service hoog in het vaandel. Zo is er twee tot zeven jaar garantie op appara tuur en keukenmeubelen. Verder zijn we CBW erkend en kunnen mensen ter vervanging ook losse apparatuur bij ons kopen. En onze levertijden liggen tussen de zes en tien weken." Wie een kijkje wil komen nemen bij Peter Nellen Keukens is van harte welkom in de show room aan De Hulst 9a in Venray- Oostrum. De showroom is met uitzondering van maandag dage lijks geopend vanaf 9-00 tot 18.00 uur (vrijdag koopavond tot 21.00 uur). Op zaterdag is de showroom van 10.00 tot 16.00 uur open. Wel is het raadzaam om vooraf een afspraak te maken. "Zo kunnen wij u optimaal van dienst zijn", besluit Peter Nellen. Voor meer informa tie, en een aantal fantastische jubi leumaanbiedingen, kunt u terecht op www.peternellenkeukens.nl Waals opent Rick Beerkens Massage Afgelopen zaterdag opende bur gemeester Waals de nieuwe prak tijk van Rick Beerkens Massage. Dat gebeurde op traditionele wijze. Rick Beerkens had voor een CDA- groen lint gezorgd dat door Waals werd doorgeknipt. In de warme oosters aandoende praktijkruimte kunt u terecht voor een klassieke massage, sportmassage, ontspan ningsmassage, hotstone massage, stoelmassage, kruidenstempel massage, oorkaarsen branden en guasha. Ook kunt u bij Rick Beer kens terecht voor stresscounse- ling, het volgen van cursussen en workshops. Nieuw voor Venrays is de massageparty. Wilt u eens wat anders dan een standaard party, ga dan voor een massageparty. Voor minimaal vier klanten kunt u een of meerdere masseurs boeken die u en uw gasten een avondje in de watten leggen. Ondernemers die stoelmassage in hun Arboplan willen verwerken en daarmee het ziekteverzuim drastisch naar beneden willen brengen, kunnen bij Rick Beerkens vragen om een demonstratie of direct over gaan tot het maken van een afspraak. Tot 1 januari 2009 biedt Rick Beerkens een korting aan van vijf euro op alle massages behalve de stoelmassage. Hiervoor betaalt u geen achttien maar slechts vijftien euro. Rick Beerkens Massage is geves tigd in De Clockert, Bergweg 4. Voor een behandeling dient u een afspraak te maken via 06- 11129285 of info@rickbeerkens. nl. Voor meer informatie kunt u terecht op www.rickbeerkens.nl Onkruidbestrijding Al ruim zeven jaar is Timmer mans Agri Service uit Veulen actief in Venray op het gebied van onkruidbestrijding op trot toirs en verhardingen. Een aantal jaren gebeurde dit met behulp van zogenaamde quads. Sinds kort beschikt Timmermans over een nieuwe machine waarmee het onkruid op duurzame wijze wordt bestreden. "Met behulp van een twintigtal sensoren wordt bepaald waar onkruid staat en waar wel of niet gespoten dient te worden. We maken daarbij gebruik van biolo gisch afbreekbare bestrijdingsmid delen waardoor het milieu zo min mogelijk belast wordt", vertelt Gerton Timmermans. "Bovendien kunnen we de hoeveelheid bestrij dingsmiddelen ook nog eens doseren." Sinds de ingebruikname is de hoeveelheid bestrijdingsmid delen met ruim 25% verminderd. In Venray werkt Timmermans met een gecombineerde bestrijding. Door middel van borstelen wordt de hoeveelheid onkruid al tot een minimum beperkt waardoor bestrijding met vloeistof ook mini maal is. "Daarnaast kennen wij de gemeente waarin we werken inmiddels zeer goed. We weten waar de lastige plekjes zitten die extra aandacht nodig hebben om een onkruidvrij straatbeeld te krijgen. Wij zijn een van de eerste bedrijven in Nederland die met deze moderne apparatuur werken. Met deze apparatuur werken we ruimschoots binnen de normen die voor deze werkzaamheden zijn opgesteld", aldus Gerton.Tim- mermans is dermate tevreden dat inmiddels een tweede machine is besteld. De huidige kredietcrisis vormt in hoog tempo hét excuus om leveranciersreke ningen later dan normaal te betalen. Dat signaleert incas so- en gerechtsdeurwaarder organisatie Flanderijn. Om die reden verscherpen vooral mkb- ondernemers in snel tempo hun incassoprocedures nu ze moeilijker toegang krij gen tot kortlopend krediet van banken en meer afhankelijk zijn geworden van inkomende kasstromen. De excuses die ondernemers aanvoeren lopen uiteen van wer kelijke betalingsproblemen, gele- genheidsexcuses tot simpelweg platte smoezen. "We stellen er regelmatig vraagtekens bij", zegt zegt Noud Geboers van Flanderijn en Geboers in Venray. "Veel bedrij ven hebben opeens spaartegoe den bij Icesave staan, andere heb ben zeer veel aandelen Fortis die niets meer waard zijn. Noem het maar op. Het patroon dat we nu zien herkennen we overigens. De periode in 2001 bijvoorbeeld net na de aanslagen van 9/11, grepen veel ondernemingen aan om later te betalen en ook reorganisaties door te voeren." Flanderijn ziet op dit moment vooral de betalingsachterstanden oplopen tussen bedrijven in het mkb onderling. Het bedrijf advi seert ondernemers vooral tijdig aan de bel te trekken en het niet te laten aankomen op gerechtelijke procedures die kostbaar kunnen zijn en vaak lang duren. "Nu zien we veel excuses bij het mkb. Het is wachten tot de consument zijn excuses klaar heeft. In dat geval zullen de debiteurenportefeuilles snel oplopen bij woningcorpora ties, nutsbedrijven, verzekeraars en anderen." Volgens Noud Geboers is momenteel dit de top vijf van excuses: 'Ik heb mijn geld in aan delen Fortis belegd', 'ik heb geld uitstaan bij Icesave', 'mijn bank heeft de geldkraan volledig dicht gedraaid', 'mijn klanten betalen mij ook niet', 'ons bedrijf heeft alle leveranciersbetalingen op 90 dagen gezet'. Tot en met zaterdag 15 november levert een vol PLUS- punten spaarboekje geen 6 euro aan contanten op, maar een PLUSpuntencheque ter waarde van 8 euro. In plaats van 50% spaarwinst, ontvangt de consument nu tijde lijk 100% spaarwinst. Deze PLUS- punten boodschappencheque kan worden verzilverd tijdens de feestdagen van 15 tot en met 31 december 2008. Het spaarsysteem van PLUS werkt als volgt. Bij elke euro aan boodschappen kan de consument een PLUSpunt kopen a 0,02 euro per stuk. Voor een volle spaarkaart zijn 200 PLUSpunten nodig. Dat kost de consument dus 4 euro en levert haar tijdens deze periode 8 euro op. In vergelijking met welk spaarsysteem dan ook, heeft PLUS het meest winstgeven de spaarsysteem van Nederland. Nergens maakt de consument zoveel winst op spaarzegels. Kijk voor meer informatie op www.plus.nl Maud Swinkels, hairstyliste bij Salon Toine in Overloon, heeft in Utrecht de derde plaats behaald tijdens de Trend Vision Awards. De feestelijke uitreiking vond plaats in de Central Studio's in Utrecht. Deze wereldwijde competitie is uniek. Een talentenjacht voor jonge, enthousiaste kappers. Nadat alle inzendingen eerder dit jaar waren binnengekomen bij de organisatie, werden de beste 20 genomineerd voor de finale. Foto graaf Peter Arts maakte de eerste fotoserie, op basis waarvan Maud Swinkels werd gekozen voor de eindstrijd. Bedoeling was dat elke deelnemer een trend uit 2008 vertaalde naar een bijpassend kap sel. Maud Swinkels had als model Angela Schraven en zij deden mee in de 'Factory Lyrics' trend. Meer dan 800 kappers keken toe hoe Schraven op de catwalk haar trend vision toonde. Nadat Maud Swinkels haar model had voor bereid in een aparte ruimte van de studio's, kwam de beauty- en vakpers jureren. Daarna volgde de show, waarin alle deelnemers zich konden presenteren. De assistente van Swinkels was Jeanine Egel meers. Zowel model als assistente zijn werkzaam bij Salon Toine. Salon Toine houdt op 15 en 16 november een modeshow in de salon, samen met Mode by I-ris. In het vroegere restaurant De Zonnebloem van Sint Anna in Venray vindt zondag 9 november de tweejaarlijkse Martinusdag plaats van de gelijknamige stichting Sint Martinus. Deze organisatie zet zich al twintig jaar in voor de straatkinderen van Rio de Janeiro. In het bestuur van de stichting hebben onder ande re zitting Bernard Ruyten uit Venray en René Poels uit Meer- lo. Paul Raedts, afkomstig uit Oostrum, is voorzitter. Pater Martin Cox uit Zuid-Limburg, de oprichter van de straatkin deren hulporganisaties in Rio, is erebestuurslid. Hij is zondag ook van de partij in Venray. Tussen 13.00 tot 14.00 uur is de ontvangst in het restaurant en de mogelijkheid om de nabij gelegen galerie AbrahamnArt met veel Braziliaanse moderne kunst te bezoeken. Deze galerie is een van de sponsoren van de straat kinderorganisaties. Om 14.00 uur begint het officiële programma met onder andere een inleiding door voorzitter Paul Raedts en een presentatie van fotograaf Ton Hendriks uit Amsterdam. Hij maakte bijzondere portretten van straatkinderen in Rio. Marijn Poels toont een korte indrukwekkende video over ontwikkelingshulp en straatkinderen enVenraynaar Bram Reijnders, oprichter/directeur van galerie AbrahamArt, vertelt over zijn betrokkenheid bij de straat kinderen. Jeannette Bouwman -haar ouders wonen in Venray- uit Rio de Janeiro vertelt over haar ervaringen met straatkinderen, het nieuwe huis voor straatkinde ren dat de Stichting Sint Martinus heeft gebouwd in Rio en haar vrij- willigersondersteuning via Solrisa. Penningmeester Piet van den Heuvel geeft inzicht in het finan ciële reilen en zeilen van de Stich- René Poels tussen de straatkin deren ting Sint Martinus en journalist René Poels verhaalt over zijn recent bezoek aan de metropool Rio de Janeiro. Tenslotte wordt de tweejaarlijkse Martinusspeld uit gereikt. Muzikaal wordt deze dag met wereldmuziek opgeluisterd door Peter van de Water uit Meer- lo. Deze bijeenkomst is speciaal bedoeld voor sympathisanten en donateurs. Mensen die deze mid dag willen bijwonen dienen zich aan te melden op het e-mail adres: rag.poels@home.nl of even bellen: 0478698241. Donderdag 6 november 2008 - Pagina 11 Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 een abonnement waard

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11