VELE LAARZEN NU €100,- €100,- KORTING Informatie over ismakogie Kerstshows SwartWit Kerstshow Week van de chronisch zieken Gratis rookmelders... Dorcas Voedselactie Marktkoopman in hart en nieren Laco Vitaal De Fantasie Clowns 0478-514468 PEEL EN MAAS Donderdag 30 oktober 2008 - Pagina 9 /{parte c>c/wmefp £r De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. houdt op maandag 3 november een informatie- en doe- avond over ismakogie. Ismakogie leert wat verantwoord bewegen is. De Westerse bewegingsleer is gericht op het bewust worden van de mogelijkheden van het lichaam en om daar zo optimaal mogelijk mee om te gaan. Het is ontwikkeld in Wenen door pro fessor Anne Seidel met als slogan Niet alleen mooi lijken, maar ook mooi zijn. Ismakogie herstelt het evenwicht in lichaam en geest. Zo is ismakogie een ideale com pensatie voor de veelal niet meer zo gezonde Westerse manier van leven en kan moeilijk bewegende gewrichten weer soepel maken. Ismakogie lukt het om spieren, die we dagelijks negeren of vanwege klachten ontzien, opnieuw te acti veren. Het doel is om door middel van oefeningen alle spieren en alle gewrichten van het lichaam weer op de juiste wijze te gebruiken. Daarbij maakt deze bewegingsleer gebruik van de wisselende wer king tussen strek- en buigfuncties van de spieren. De aangegeven bewegingen kunnen nooit schade aanrichten omdat ze binnen het vermogen van de lichamelijke functies liggen en op een natuur lijke wijze verlopen. Klachten als: koude voeten, doorgezakte voe ten, verslapte bekkenbodemspie- ren, hoofdpijn, rug-, nek- en schou derklachten worden voorkomen of verminderd. Er wordt stapsge wijs geoefend tot dat de spieren hun opdrachten weer zelfstandig vervullen, hetzij bewust gestuurd of instinctief. De oefeningen zijn geschikt voor mannen en vrou wen van alle leeftijden. De avond vindt plaats op maandag 3 novem ber en start om 19-30 uur in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Op vrijdag 12 decem ber staat vanaf 18.00 uur een fees telijk kerstdiner in hotel Asteria in Venray gepland voor leden met introducés. Erna de Swart en Gina Steg- meijer van SwartWit Kleurrrijk Wonen houden in november twee kerstshows. Drie jaar geleden begonnen beiden met het geven van workshops aan vrienden en bekenden. Al snel bleek dit een succes en groeide het aantal cur sisten. In de daarop volgende jaren hebben zij steeds gezorgd voor nieuwe, gevarieerde en verras sende workshops. Twee jaar gele den hebben ze een start gemaakt met het aanbieden van woon -en tuinaccessoires, kinderartikelen, opgeknapte meubelen en brocan- te. Ze houden jaarlijks in Swolgen en Sevenum een voorjaars- en een kerstshow. Tijdens deze shows worden de nieuwe trends op woongebied getoond. De kerst shows van dit jaar zijn op zaterdag 8 november aan de Mgr. Aerts- straat 37 in Swolgen en op zondag 23 november Scheperstraat 8 in Sevenum. U bent beide dagen van harte welkom tussen 13-30 en 19-30 uur. Tevens zijn de dames erg blij en trots dat ze 8 november de volgende stap kunnen zetten in het jonge bestaan van SwartWit Kleurrijk Wonen. Deze dag ope nen ze namelijk hun winkel aan de Mgr.Aertsstraat 37 in Swolgen. U kunt dan wekelijks bij terecht op vrijdag en zaterdag van 13-30 - 17.00 uur. Voor meer informatie kijk op www.swartwit.info of bel 0478- 692836. In Overloon wordt van don derdag 13 tot en met zondag 16 november door Berly-Fleur een groot opgezette kerstshow gehouden. Op de locatie waar de kerstshow eerder werd gehouden, staat momenteel een grote bouwput. Berly-Fleur is tijdelijk elders in Overloon gevestigd en daar door ontstond het idee om de interesse te peilen bij een aantal andere ondernemers in Over loon. Acht ondernemers hebben gereageerd en gaan meedoen aan Kerst op Locaties 2008. Aan de Stevensbeekseweg is dat Berly- Fleur, aan de Vierlingsbeekseweg zijn dat MG Events&Travel, PLUS Verbeeten en Emofra, aan de het 14 Oktoberplein De Heeren van Overloon en aan de Venrayseweg Home Body, ijssalon Clevers en Salon Toine. Vanaf donderdagmorgen 13 november staan deze bedrijven in het teken van Kerst op Locaties. Men kan genieten van demonstra ties, er worden kleding en sieraden getoond en er wordt gezongen. Verder is er onder meer Oosten rijks spek, kan men kerstpakket ten bekijken en sinterklaasliedjes zingen aan de piano. Met de tuc- tuc kan men gratis van de ene naar de ander locatie gebracht worden. Bij elke deelnemer ontvangt men een stempel op een speciale kaart. Is de kaart vol dan kan men deze inleveren en zo meedingen naar mooie prijzen. Celstraf voor steekpartij Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft vier jaar onvoorwaardelijke celstraf geëist tegen een 22-jarige man uit Irak. Justitie verdenkt hem ervan dat hij op 13 juli dit jaar in Venray heeft geprobeerd om drie mensen te vermoorden. De Irakees stak met een mes in op het drietal. Hij ver wondde ze, maar de drie overleef den de steekpartij. De rechtbank doet op 7 november uitspraak. In de week van de chronisch zieken van vrijdag 7 tot en met donderdag 13 november besteedt MEE Noord- en Mid den-Limburg extra aandacht aan deze groep. In de infor matiecentra in Venlo en Roer mond zijn leestafels ingericht met materialen die betrek king hebben op leven met een chronische ziekte. In De Roos in Weert staat op donderdag 13 november ook een leestafel. De boeken, folders en dvd's kan men kosteloos van MEE lenen. MEE is een onafhankelijke cliëntondersteuner voor iedereen met een beperking. De deskundi gen van MEE informeren, advise ren en ondersteunen, zodat u zo zelfstandig mogelijk kunt leven. Ook ouders, hulpverleners en andere belangstellenden kunnen met hun vragen bij MEE terecht. Men kan tijdens de week van de chronisch zieken op de vol gende tijdstippen bij de vestigin gen terecht: in Venlo aan de Drie Decembersingel iedere werkdag van 8.30 tot 17.30 uur. Op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 12.30 is men welkom aan de Zwartbroekpoort in Roermond. In De Roos aan de Beekstraat in Weert staat op don derdag 13 november van 13.00 tot 16.30 uur een leestafel klaar. Op alle locaties zijn eveneens informatiemedewerkers aanwezig om vragen te beantwoorden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Desie Repping, staf medewerker pr communicatie via telefoon 06-10621244 of e-mail d.repping@infix.nl. Voor de dertiende keer wordt in de week van 2 tot en met 9 november de Dorcas Voedselac tie gehouden. Op meer dan dui zend locaties in Nederland wordt voedsel ingezameld voor de aller armsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan 400 kerken en 600 supermarkten betrokken. Dit jaar wordt de actie voor het eerst georganiseerd in samenwer king met GrootNieuwsRadio, een christelijk radiostation dat uit zend via de ether op 1008 AM. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de armoedegrens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economische situatie waarin hun land verkeert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektriciteit en verwarming. Voor overige zaken als voedsel en kleding blijft dan onvoldoende middelen over. Daarnaast heerst in Oost-Europa een hoge werkeloos heid. Een sociaal vangnet zoals we dat in Nederland hebben, kennen ze daar niet. Geen werk betekent vaak geen inkomen. Ook hebben veel mensen in Oost-Europa te lij den onder de enorme prijsstijgin gen die worden veroorzaakt door de voedselcrisis. In maart dit jaar heeft Dorcas een vergelijkingson- derzoek gedaan naar de prijzen in Nederlandse en Oekraïense super markten. De prijzen lagen op dat moment in de supermarkten in Oekraïne 20 procent hoger dan bij ons. Veel van de aangeboden arti kelen waren bovendien van slech te kwaliteit. In 2007 werden tij dens de voedselactie ruim 48.000 voedselpakketten ingezameld. Dit jaar streven we ernaar om 50.000 voedselpakketten in te zamelen. Het is de bedoeling dat de eerste 20.000 voedselpakketten voor de kerst op plaats van bestemming terecht komen. Meer dan 600 supermarkten verlenen hun mede werking aan de voedselactie. Vrij willigers van Dorcas delen voed- sellijstjes uit aan het winkelende publiek. Op deze lijstjes staan pro ducten die in de voedselpakketten gaan. De klanten kunnen één of meerdere producten van het lijstje kopen en afgeven aan de vrijwil ligers. Op 5 november wordt in veel kerken Dankdag voor Gewas enArbeid gevierd. Honderden ker ken zamelen tijdens deze diensten voedsel in. In Venray wordt op 8 november de Dorcas Voedselactie gehouden in PLUSmarkt G. van Dijck aan de Kruidenlaan. Direct na de voedselinzameling worden de etenswaren naar verschillende regiocentra gebracht. Daar zorgen honderden vrijwilligers ervoor dat al het voedsel wordt uitgesor teerd en in pakketten wordt inge pakt. Zodra de voedselpakketten verzendklaar zijn gemaakt, gaan vrijwillige chauffeurs op pad naar Oost-Europa om de pakketten daar af te leveren. Ze zorgen vaak zelf voor een gesponsorde vracht wagencombinatie. De overige transportkosten worden betaald van giften die tijdens de Dorcas Voedselactie in de collectebussen worden gedeponeerd. Voor het eerst dit jaar houdt Dorcas de Dor cas Voedselactie samen met Groot NieuwsRadio. Gedurende de gehe le actieperiode, die loopt tot eind december, is via GrootNieuwsRa dio de voedselactie te volgen. In reclamecommercials wordt opge roepen om mee te doen aan de actie. Daarnaast wordt regelmatig in de verschillende programma's aandacht aan de actie gegeven. Ook is GrootNieuwsRadio actief met het werven van vrijwilligers en chauffeurs voor de transporten naar Oost-Europa. De luisteraar kan de voedselpakketten volgen tot op plaats van bestemming. In de week van de actie wordt dage lijks om 19.45 uur het Dorcas Voedselactie Journaal uitgezon den. GrootNieuwsRadio is een christelijk radiostation dat via de ether uitzend op de middengolf op 1008 AM. Meer informatie is te vinden op www.grootnieuwsra- dio.nl. Maandag reed marktkoopman Poels uit Herten (gemeente Roer mond) voor voor dag en dauw naar Venray om in het centrum voor de laatste keer zijn markt kraam in te richten. Een rit die Poels officieel al bijna 44 jaar wekelijks maakt maar hij stond vroeger ook al met zijn vader in Venray op de markt. De stoffen van Poels waren al vanaf het begin van de markt op de weekmarkt te verkrijgen. Sinds die tijd hebben de bezoekers van de weekmarkt stofhandel Poels gekend als een marktkoopman die altijd aanwe zig was en zijn klanten kundig te woord stond. Eerst op de Grote Markt en sinds de centralisatie Marktkoopman Poels wordt het in de bloemetjes gezet door Patrick van der Broeck. van de weekmarkt in 2004 op het Schouwburgplein. Met het vertrek van Poels is één van de langst op de weekmarkt aanwezig zijnde markthandelaren niet meer actief aanwezig. Zijn collega-handelaren kennen hem als een vakman met wie het prettig samenwerken was. Maandag heeft wethouder Patrick van der Broeck, samen Helene Busser, medewerkster markten, in aanwezigheid van de marktkoop lieden, afscheid genomen van Poels en hem bedankt voor zijn samenwerking. Laco Recreatie met meer dan 40 sportcentra in heel Neder land organiseert van maandag 10 november tot en met zon dag 16 november 2008 zijn jaarlijks terugkerende Week van Laco Vitaal. Laco sport centrum De Sprank in Venray doet ook mee. Bewegen is gezond voor jong en oud. Zeker als de jaren gaan tellen is het belangrijk de ledematen zo soepel mogelijk te houden. Vanuit deze gedachte organiseert Laco jaarlijks de Week van Laco Vitaal. Tijdens deze week kunnen niet- leden vrijblijvend kennismaken met het Laco Vitaal fitprogramma. Gezellig fit worden en fit blijven. Het fitprogramma is helemaal afgestemd op de actieve senior. In een ontspannen sfeer en in hun eigen tempo werken deelnemers aan hun conditie. Dat kan gezellig in een groep of individueel, vol gens een persoonlijk programma. Elke Laco-accommodatie biedt in de Week van Laco Vitaal een eigen fitprogramma. Ook Laco sportcen trum De Sprank. Geïnteresseerden kunnen zich behalve voor het fit programma ook aanmelden voor een gratis Vitaalcheck en ontdek ken hoe vitaal ze op dit moment zijn. Bij inschrijving voor een Laco Vitaal jaarlidmaatschap in de Week van Laco Vitaal ontvangen nieuwe leden 50% instapkorting en een maand gratis lidmaatschap. Het fitprogramma bekijken en aanmel den voor de gratis Vitaalcheck kan via www.lacovitaal.nl Aanmelden kan ook telefonisch bij de De Sprank, 0478-512888 of via email sprank@laco.eu. Elk jaar vindt in oktober de nationale brandpreventie week plaats. Wonen Venray en de brandweer Venray hebben hier dit jaar het thema 'rook melders' aan gekoppeld. Dit betekent dat elke huurder van Wonen Venray een gratis rook melder ontvangt. De eerste rookmelder is dinsdagmiddag geïnstalleerd door Bart Cox van de brandweer en Wout Dinghs, manager Technisch Beheer bij Wonen Venray. De gemeente Venray en Wonen Venray hebben veiligheid hoog in het vaandel. Zo ook de brandvei ligheid. Daarom krijgen alle huur woningen van Wonen Venray een gratis rookmelder. Dit geldt voor woningen die niet eerder door Wonen Venray voorzien zijn van optische rookmelders. Als eerste zijn de bewoners van de woonge bouwen (gestapelde bouw) aan de beurt. Dat zijn ongeveer 1500 appartementen. Binnen twee jaar wil Wonen Venray al zijn wonin gen hebben voorzien van opti sche rookmelders. In geval van brand kan een rookmelder levens redden. Mensen met werkende rookmelders in huis hebben 100% meer kans een woningbrand te overleven. Rookmelders waar schuwen razendsnel bij brand, waardoor waardevolle tijd ontstaat om te ontsnappen. Om er zeker van te zijn dat de rookmelders op de goede plaats worden bevestigd, regelt Wonen Venray dat de brand weer de rookmelders in de wonin gen gaat plaatsen. In de periode november 2008 tot en met janu ari 2009 gaan de brandweerlieden belangeloos op pad om de brand melders in de woningen van de woongebouwen te installeren.Ver- der gaat de brandweer samen met Wonen Venray bekijken hoe ze de De familie Van Hooren kijkt goedkeurend toe hoe de rook melder wordt geïnstalleerd door Bart Cox en Wout Dinghs. woongebouwen nog veiliger kan maken. Dat doen ze vanaf 20 okto ber. Er wordt dan bijzondere aan dacht besteed aan de algemene ruimten, vluchtwegen en hun aan duiding en de aanwezigheid van brandbare spullen. En er volgt een check of er voldoende verlichting, eventuele extra (nood)verlichting, rookmelders en (blus)middelen aanwezig zijn in de algemene ruimten. Het theateractief centrum van hetVincentiushuis (onderdeel van activiteitencentra GGZ Noord en Midden- Limburg) brengt in november maar liefst negen voor stellingen van de belevingstheater voorstelling De Fantasie Clowns op de planken. Een unieke serie voorstellin gen die uitgevoerd wordt door toneelspelers die allemaal een verstandelijke of lichamelijke beperking hebben. Maar voor wie toneelspelen een prima manier is om zich te uiten en plezier te beleven. Bij deze serie voorstellin gen draait het niet om dialogen of teksten maar het gaat vooral om zintuiglijke prikkelingen en om beleving. De deelnemers aan de voorstelling hebben samen met hun begeleiders zo'n anderhalf jaar lang gewerkt aan de voorbe reidingen, repetities en het maken van decors en aankleding voor de theaterruimte. In de voorstelling wordt nagenoeg niet gesproken. Er wordt vooral geacteerd, met ondersteuning en begeleiding van muziek. Daarnaast is het een inter actieve voorstelling; het publiek zit tussen de spelers en wordt ook regelmatig bij het theaterstuk betrokken. De serie voorstellingen betreft een aantal besloten voor stellingen voor de families van acteurs, (basis)scholen, cliënten, medewerkers en hun kinderen. Op dinsdagavond 11 november is er een voorstelling voor het grote publiek in de theaterruimte van het Vincentiushuis aan de Heuvel straat in Venray. De voorstelling begint om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. De entree bedraagt 1 euro. Iedereen is van harte welkom bij deze unieke the atervoorstelling. De aankleding van de theaterruimte is gereali seerd na een succesvolle oproep in de media om stoffen en mate rialen. Dit heeft zoveel spontane reacties en bijdragen opgeleverd dat de theaterruimte en de acteurs keurig aangekleed de voorstelling uit kunnen voeren. Paters straat 16, 5801AV Venray www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9