Gemeente en dorpsraad Leunen op een lijn PLIV vrijwilligersorganisatie van net jaar 2008 «y Project Groene Goud succesvol Kleur inspiratie Certificaten voor bedrijven terreinen Politie gaat met sms-aiert werKen \ew°^ V oV\p\® 0 0 SMS-Alert extra ogen en oren voor politie EEN NIEUW KUNSTGEBIT KOST U BIJ ONS ECHT NIETS rïONDZORG kunst binnen bereik Kurstjens van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl VENRAY 0478-514468 PEEL EN MAAS Donderdag 30 oktober 2008 - Pagina 5 Projectleider komt voor 1 juli 2009 met uitgewerkt centrumplan De dorpsraad van Leunen is niet opgestapt. Het conflict met de gemeente over de trage voortgang van het centrum plan is vorige week uitgespro ken. De wethouders Van Dijck (PvdA) en Teunissen (Lokaal Aktief) hebben toegezegd dat er een externe projectleider wordt aangetrokken. Die zal voor 1 juli 2009 met een con creet plan, inclusief een finan ciële onderbouwing, komen over de herinrichting van het centrum van Leunen. In september luidde de dorps raad de noodklok. De leden dreig den met opstappen omdat het centrumplan al jarenlang in een impasse verkeert. Leunen was de besluiteloosheid van de gemeente en Wonen Venray meer dan beu. In een gepeperde brief aan het colle ge werd een ultimatum gesteld. De dorpsraad eiste voor 20 oktober duidelijkheid. De reguliere dorps raadvergadering van maandag 20 oktober werd om die reden uit gesteld naar donderdag 23 okto ber. De woensdag ervoor had een delegatie van de dorpsraad in het gemeentehuis een gesprek met de twee betrokken wethouders. De uitkomst van het onderhoud stemde de dorpsraad voorlopig tevreden. Zodat de explosieve sfeer tijdens de doprsraadverga- dering van afgelopen donderdag weer verdwenen was. Dorpsraad is vooral blij dat de gemeente de regie nu zelf in handen neemt. Voorheen lag de trekkersrol bij Wonen Venray als eigenaar van het voormalige Rabobank-kantoor. De dorpsraadleden vinden het wel jammer dat de projectleider er niet twee, drie jaar eerder is gekomen. Dat had veel ergernis en verloren tijd bespaard. Het vorige centrumplan werd ruim een jaar geleden afgeblazen. Vanwege een tekort van ruim 3 miljoen euro. Dat plan ging uit van de sloop van drie gebouwen (Rabobank, gemeenschapshuis de Brink en verenigingsgebouw de Schakel) rondom het dorpsplein. Het bleek te hoog gegrepen. Achter de schermen heeft de dorpsraad afgelopen jaar veel werk verzet. De besturen van de Brink en de Schakel zijn het samen eens geworden. Ze willen straks onder een bestuur verder in een nieuw multifunctioneel gebouw. In het nieuwe centrum plan zou verenigingsgebouw de Schakel blijven staan. De voorma lige kleuterschool kan worden uit gebreid met een gemeenschaps ruimte en een sportzaal. De Brink zou worden gesloopt waardoor het gerenoveerde dorpsplein een meer open verbinding krijgt naar de Albionstraat. Het plein ligt nu teveel opgesloten tussen de gebouwen in. Wonen Venray gaat op de plaats van de Rabobank woningen voor senioren of zorgwoningen bou wen. De woningcorporatie heeft toegezegd voor 2013 nieuwbouw te realiseren. Het Platform Lage Inkomens Venray is zaterdagmiddag in een bomvolle foyer van de schouw burg door de jury uitgeroepen tot vrijwilligersorganisatie van het jaar 2008. De publieksprijs ging naar de afdeling Venray van de Zonnebloem. Ruim 400 bezoekers lieten zich door het Steunpunt Vrijwilligers werk Venray Match een hele mid dag verwennen door entertain ment en verwensessies. De prijzen voor de vrijwilligersorganisatie van het jaar 2008 en een prijs voor de twee door de jury geko zen overblijvende genomineerden werden uitgereikt door wethou der Elly van Dijck. Alle overige genomineerden (Jeugdsoos Vrede- peel, de Wereldwinkel, het Rode Kruis, de vereniging Kruisen en Kapellen en de Avondvierdaagse) kregen nog een aandenken en een juryrapport uitgereikt. Door car toonist Ted Lenssen van nieuws blad Peel en Maas werd van iedere genomineerde organisatie een herkenningsbeeld getekend. Op het eind van de middag werden door de voorzitter van Match, Piet Kroft, en de ontwerper, tevens lid pr-commissie, Kees Moerkerk, een beeldmerk onthuld. Het idee voor het beeldmerk kwam van Bert Albers. De tekst op dit beeldmerk is 'Vrijwilligers de smeerolie van de maatschappij'. Het uitgebeel de 'oliemannetje' zal regelmatig De trotse winnaars Jet Erben Miep Klisters van Platform Lage Inkomens Venray terugkeren in de publiciteit en verdere activiteiten van Match. Meer informatie over deze vrij- willigersdag staat op www.vrijwil- ligerswerkvenray.nl. De gemeente Venray heeft in samenwerking met de poli tie, Essent en Wonen Venray vorige week donderdag in het kader van het project het Groene Goud een hennep kwekerij in een appartement aan de Kiosk in Venray opge ruimd. Uit de aangetroffen resten van de professioneel opgezette hen nepkwekerij blijkt dat er circa 400 hennepplanten gestaan hebben die al waren geoogst. Het gehele appartement werd gebruikt voor de hennepteelt en in de kelder zijn diverse materialen voor de kwekerij aangetroffen. Het oprui men van de hennepkwekerij is onder verantwoordelijkheid van de gemeente gedaan. De gemaakte kosten zullen bij de hennepkwe ker in rekening worden gebracht. Naast het strafrechtelijke traject en de rekening van de gemeente Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk mag de hennepkweker ook nog nota's van Essent en Wonen Ven ray tegemoet zien. Het project het Groene Goud richt zich onder meer op het controleren van vrij gekomen agrarische bebouwin gen en woningen. Niet gebruikte of leegstaande champignoncellen, schuren, loodsen e.d. zijn plekken om illegaal een hennepplanten in te kweken. Criminelen stropen het platteland af en huren daar leegstaande panden. Ook worden mensen door deze criminelen in de ellende gestort doordat zij een zolder, kelder of andere ruimte in huis afstaan voor hennepteelt. Het Groene Goud presenteert de teler, maar ook degene die de gelegenheid biedt, namelijk op alle fronten de rekening. Het project Het Groene Goud is een collectieve samen werking van zeven gemeenten, de politie, het Openbaar Ministerie, Essent, de LLTB, Wonen Limburg, de provincie en UWV waarin zij de illegale hennepteelt wil ont moedigen. De samenwerking moet leiden tot de opsporing en ontmante ling van criminele bendes die zich schuldig maken aan de teelt van hennep en het plegen van allerlei misdrijven die hieraan zijn gerela teerd. Deze ontmoediging is mede noodzakelijk omdat de huidige hennep vaak een zeer hoog gehal te van THC, de werkzame versla vende stof, bevat. Hierdoor is het gebruik met meer zo onschuldig als wordt verondersteld, is het schadelijk voor de gezondheid en werkt het verslaving steeds meer in de hand. Het Platform beveiliging bedrij venterreinen Venray krijgt maar liefst vier certificaten van het Keurmerk Veilig Ondernemen Bedrijventerreinen (KVOB). De certificaten hebben betrekking op de bedrijventerreinen Keizersveld, Smakterheide, De Hulst en De Witte Vennen. Venray heeft daar mee in een recordtempo deze cer tificaten binnengehaald. Begin dit jaar, in februari, werd gestart met het project. Aanleiding was met name het gegeven dat industrie terrein Smakterheide wereldwijd een van de hotspots is waar het gaat om incidenten op logistieke bedrijventerreinen. Daarnaast heeft Keizersveld meer met balda digheid en kleine criminaliteit te maken. Dit voorjaar werd een vei ligheidsanalyse gemaakt waarbij onder andere gekeken werd naar onveiligheidsgevoelens, beheer en onderhoud, overlast, graffiti en vernieling, diefstal, inbraak, bero ving en roofovervallen, bedreiging en intimidatie en de brandveilig heid. Het onderzoek heeft er toe geleid dat door het Platform vier werkgroepen zijn geformeerd die zich bezig gaan houden met maar liefst 28 actiepunten die de veilig heid van de Venrayse bedrijven terreinen moet verhogen. Deze actiepunten zijn vastgelegd in een plan van aanpak dat elk kwartaal zal worden geactualiseerd. Naast enkele strategische maatregelen, zoals het onderzoeken van een realisatie van een afgesloten par keerterrein, het ontwikkelen van een nieuw veiligheidsconcept en het zoeken naar samenwer king met andere gemeenten zoals Venlo, omvat het plan van aanpak ook een aantal praktische zaken. Denk daarbij aan herziening van de openbare verlichting, meer openbaar vervoer naar bedrij venterreinen, verbetering van de bewegwijzering maar ook wer ken aan de bewustwording van de ondernemers en vergroten van de aangiftebereidbaarheid bij inbraak en diefstal. Een afgesloten parkeerterrein voor vrachtwagens moeten leiden tot minder lading diefstallen en een grotere ver keersveiligheid op de bedrijven terreinen. Het meest interessante is het ontwikkelen van een nieuw veiligheidsconcept. Als eerste terrein zal Smakterheide aan de beurt zijn. Zaken die daarin aan de orde komen zijn een cameraplan en een plan met betrekking tot het afsluiten van (een deel van) het terrein met slagbomen. Ook zal de financiële haalbaarheid van een dergelijk veiligheidsconcept onderzocht worden. Eind 2009 moet duidelijk zijn of een derge lijk veiligheidsconcept voor Smak terheide maar ook Keizersveld haalbaar is. De certificaten wor den donderdag 30 oktober (van daag) uitgereikt door Tjeu Naus, bestuurslid van de Stichting Bevei liging Bedrijven Limburg. Tevens zal door betrokken partijen een convenant ondertekend worden voor het verdere vervolg van het beveiligingstraject. Een keer in de twee jaar zal een hercertificering plaatsvinden. li) U) UI De zeven gemeenten en de politie in het district Venray zijn gestart met de service SMS- Alert. SMS-Alert is de derde van in totaal dertien acties in het kader van het anti-inbraak- project Waak voor Inbraak. Een integraal project waarbij de politie samenwerkt met de zeven gemeenten Bergen, Gennep, Mook en Middelaar, Meerlo-Wanssum, Sevenum, Horst aan de Maas en Venray, het Openbaar Ministerie en diverse woningcorporaties en de Provincie Limburg om burgers te betrekken bij de veiligheid in de eigen buurt. SMS-Alert is een gratis service waarmee de politie burgers met een SMS-bericht heel snel kan informeren over actuele incidenten die zich in een buurt voordoen. Denk hierbij aan een vermist kind, overvallers op de vlucht, actieve inbrekers enzo- EVA in gesprek over afvalbeleid Wethouder Patrick van den Broeck brengt op donderdag 6 november een bezoek aan moe dercentrum EVA in Venray. In de bijeenkomst die gepland staat van 10.00 tot 11.30 uur wordt gespro ken over het afvalbeleid van de gemeente Venray. In eerdere, open gesprek ken van vrouwen met de lokale politici, wijkplatform en politie zijn onder andere allerlei zaken besproken die maken dat vrou wen zich onveilig voelen. Een van die onderwerpen is het afval beleid. Uit de gesprekken zijn de volgende punten met betrekking tot het afval naar voren gekomen. Het afval wat gedumpt wordt, zorgt voor een omgeving zonder respect voor elkaar. Het huidige afvalsysteem werkt met het uit gangspunt de grootste vervuiler betaald. Er is echter een groep mensen die niet wil betalen voor hun afval en dit overal achterlaat. Dit blijkt uit afvalzakken in de ber men, uit afvalzakken die langs de containers liggen in het weekend en witgoed en meubels die blijven staan. Hiervan zijn veel andere mensen de dupe en het levert een onprettige woonomgeving op. In de afvalwijzer van de gemeente Venray staat hoe en wanneer het afval opgehaald wordt en waar men terecht kan om bepaald afval weg te brengen. Het taalgebruik in de afvalwijzer is echter voor een grote groep inwoners van de gemeente Venray, zowel autoch toon als allochtoon, te moeilijk. Als tip is genoemd om meer sym bolen en beter begrijpbare taal te gebruiken in de afvalwijzer. EVA wil alle vrouwen die in hun woonomgeving last hebben van rondzwervend afval en die het afvalbeleid aan het hart gaat, uit nodigen deze morgen met de wet houder in gesprek te gaan. Boek Jos Waals in de winkel Het boek 'Een boekje van eigen deeg' van burgemeester Jos Waals is vanaf vandaag verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof. Waals kreeg het boek, waarin ongeveer zestig columns van eigen hand staan, als cadeau op zijn 65e verjaardag. Het idee om dit boek te realiseren kwam van zijn kinde ren. Het boek kost 9,95 euro. De opbrengst komt ten goede aan de kankerbestrijding. voorts. Kortom alle informatie die de veiligheid in een wijk vergro ten, komen in aanmerking. Wijkbe woners kunnen de politie helpen door tips en andere bruikbare gegevens door te geven. SMS-Alert is een succesvol middel gebleken om burgers actief te betrekken bij de opsporing van verdachten en vermiste personen.Andere politie regio's hebben er inmiddels heel goede resultaten mee behaald. De SMS-berichten worden verstuurd aan de hand van postcodes en zijn gericht op een bepaalde wijk. De politie informeert ook na ieder SMS-Alert over de afloop. Burgers kunnen de politie helpen door tips en bruikbare informatie door te geven via het telefoonnummer dat in het SMS-bericht wordt ver meld. Meer informatie over de werking en het aan- en afmelden voor SMS-Alert is terug te vinden op de website www.waakvoorin- braak.nl. Gezamenlijk het aantal woninginbraken terugdringen. Dat is wat de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray (Bergen, Gennep, Meerlo-Wanssum, Mook en Middelaar, Sevenum, Venray en Horst aan de Maas) samen met de politie, de woningcorporaties, het Openbaar Ministerie, de Pro vincie Limburg en vertegenwoor digers uit de bouwwereld willen bereiken. De doelstelling van het project Waak voor Inbraak is het aantal woninginbraken in 2008 niet verder te doen stijgen ten opzichte van 2006 en in 2009 met 30 procent terug te dringen. Er is een plan samengesteld bestaande uit dertien acties om deze doel stellingen te gaan realiseren. Een van deze acties is SMS-Alert. De start van het project vond in mei van dit jaar plaats met het uitrei ken van het inbraakpreventiemid del SelectaDNA in de Venrayse wijk Brukske. De tweede actie is communicatie als bindmiddel. Een goed voorbeeld hiervan zijn de mediaberichten in de vakantietijd en de brief die naar alle inbrekers en helers in het district Venray is verstuurd. De dertien acties zijn gericht op het prikkelen van de burger in het nemen van verant woordelijkheid met betrekking tot het veranderen van de situatie en dus het zelf ondernemen van actie. Door deze actieve houding nemen gevoelens van onveiligheid af en wordt de sociale samenhang en sociale controle vergroot. Dit heeft een positieve invloed op de leefbaarheid. De nadruk van de aanpak ligt op preventie en op verbetering van de opsporing van de daders. Nieuwe inzichten, nieu we ontwikkelingen en nieuwe instrumenten zijn actief meegeno men in het samenstellen van het actieplan. De acties zijn niet alleen toepasbaar in het district Venray, maar kunnen ook uitgezet worden in andere districten en na evalua tie mogelijk als best-practice gaan fungeren. Bestrijding van wonin ginbraken is belangrijk, omdat tel kens weer uit onderzoek blijkt dat de impact van een woninginbraak op het slachtoffer groot is. Iemand dringt je 'huis' binnen en zit onge vraagd aan je spullen. Dat voelt als een inbreuk op het privéleven en het persoonlijke integriteit. De emotionele schade is vaak veel groter dan de materiële schade, die immers vaak door de verzeke ring wordt gedekt. Veel slachtof fers hebben nog jarenlang last van gevoelens van onveiligheid. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 en implantaat gedragen protheses Wij nemen Uw eigen risico voor onze rekening Patersstraat 16, 5801AV Venray www.centrum-mondzorg.nl -JM 5.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5