Twee kampioenen TV Ysselsteyn Een tegen een is de basis van voetbal Petrus Sjoeltoernooi geslaagd Titelstrijd ATV Venray op een hoog niveau Wedstrijd gestaakt door gladheid Banden wint schoolbowlen Peter Willems tweede in Finland O-Voetbal ff ff PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 16 oktober 2008 - Pagina 28 Kinderen genieten tijdens techniekkampioenschappen - ATV Venray De Peelrunners Quads in Overloon PC Sint Jan bij SV Venray Vind je het leuk om te voetballen dan is dit je kans! S~ Venray niet ontvangen? Bel 582877! Sportnieuws -info Jr X/-'m <- "*T;> TZ. ;.v ,t Deze jonge voetballer probeert de bal zo vaak mogelijk hoog te houden. In de najaarscompetitie KNLTB wisten twee van de acht deelnemen de teams van TV Ysselsteyn beslag te leggen op het kampioenschap. Het eerste herenteam acteerde in de eerste klasse en wist voor het Ruim vijftig wedstrijdatleten hebben deelgenomen aan de jaar lijkse clubkampioenschappen baanatletiek van ATV Venray voor de pupillen, junioren, senioren en de NSG-atleten. Onder goede weersomstandig heden werden door enkele atleten persoonlijke records behaald en wer den een aantal goede prestaties door de atleten in de diverse categorieën geleverd. Ook de NSG-atleten waren goed in vorm en werden diverse prestaties van 2007 verbeterd. Ook enkele clubrecords werden verbe terd. Bij de jongens pupillen B werd het record hoogspringen uit 2002 van Bob Keijzers verbeterd. Jakob Pütz sprong 5 centimeter hoger en zette het record op 95 centimeter. Bij de pupillen jongens A evenaarde Olie van den Boom het record hoog- Het jaarlijkse sjoeltoernooi van Sjoelclub Venray in Leunen was met ruim 90 sjoelers uit Limburg en Brabant een groot succes. Er werd gestreden om de punten in negen gemengde klassen. Op dit toernooi dat meetelt voor de Limburg Bokaal vielen vijf sjoelers van Sjoel club Venray in de prijzen. In de klasse F behaalde Frans Geurts een eerste plaats. In de klasse F werdTruus Schoeber tweede. Anny van der Heijden kwam in de klasse G op een derde plek terecht en Judith Kateman op een eerste plaats in de klasse H. Ook was er een eerste plaats voor Andre Terste- gen in de klasse I. Uitslagen overige sjoelers: Klasse D 8e Harrie Rongen. Klasse D 12e Mariet Aarts (Sevelo). Klasse F 4e Mien Clas sens. Klasse F 6e Mimi Jansen. Klasse F 13e Paul Bouten. Klasse G 5e Bas Pastors (ISBV). Klasse G 10e Regien Sanders. Klasse H 6e Frans van Soest (ISBV). Klasse I 14e Wim Pijnenburg. tweede jaar op rij het kampioenschap in de wacht te slepen. Het herenteam wist de directe bela gers van het lijf te houden door met 2-2 gelijk te spelen tegen de nummer springen van 1.30 meter. Sandra Kleus- kes verbeterde haar eigen record op de 60 meter sprint. Haar record bij de meisjes junioren D stond op 8.26 seconden en werd aangescherpt tot 8.2 seconden. De grote deelname van de jeugdat- leten toonde aan dat de atletieksport duidelijk is de lift zit. Het talrijke publiek genoot heeft genoten van dit kampioenschap dat de jaarlijkse afslui ting van het baanseizoen betekent. Na de herfstvakantie start het veldloop- en indoorseizoen weer. De volgende atleten mochten plaatsnemen op het erepodium: Jongens pupillen C: 1. Jakob Pütz. 2. Westly Classens. Meisjes pupillen C: 1. Jitte Goossens. 2. Rebica Flinsenberg. Jongens pupillen B: 1 Thomas Vrouwenvelder. Meisjes pupillen B: 1. Nicole Schellekens. 2. Emma Ruiter. 3. twee 't Root 1 uitAsten. Verder was er nog een kampioen bij het tweede mixteam dat door een 3-1 overwinning niet meer in te halen was door de nummer twee uit Gemert. Sanne van Melis. Jongens pupillenA: 1 Max van Haren. 2. Olie van den Boom. 3.Valentijn Ruiter. Meisjes pupillenA: 1. Femke Riensema. 2. Mijke Gijsen. 3. Daphne de Beer. NSg-atleten mannen: 1Christian Lucas. 2. Fred Haighton. NSG-atleten vrouwen: 1. Marleen Stevens. 2. Pauline Aarts. 3. Anouska Boekelman. Jongens D: 1. Jesper Vrouwenvelder. 2. Mark Hofma. 3. Tijmen Witvliet. Meisjes D: 1. Sandra Kleuskens. 2. Lisanne Elshof. 3.Aukje Michiels. Jongens C: 1Joris Terhaag. 2. Bob Keijzers. Meisjes C: 1Suzan Ste vens. 2. Brigitte Witvliet. Jongens B: 1. Erik Stevens. 2. Don Keijzers. Meisjes B: 1Carmen Linssen. 2. Jasmine Bombala. 3. Maud Verstap pen. Jongens A: 1. Bart ter Huurne. 2. Mike van Houdt. Meisjes A: 1. Diane van Gorp. 2. Yvette Jacobs. Vrouwen Senioren: 1. Hanneke van Oosterhout. Atletiek Uitslag Marathon Eindhoven: Hans Smits 3:44:23. Harrie Mathijsen 4:16:05. Halve Marathon Eindhoven: Louis Beurskens 1:52:19. Peter Gerrats 1:52:32. Harry van der Borg 1:54:53. Jo Klerken 1:56:07. Anne-Marie Goossens 1:57:44. Lilian Aben 1:57:58.Tot en met zaterdag 18 oktober vervallen de trainingen voor de pupillen c/d junioren, en NSG- groep. Aanmelden voor deelname aan Limbracrosscompetitie 2008-2009 kan via info@atletiekvenray.nl. of www.atletiekvenray.nl. De trainingen vanaf 19 oktober: Woensdag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag zaal (De Weert) 18.00-19.00 uur. Donderdag baan 19.00-20.30 uur.A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Don derdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donder dag (niet 16 oktober!) 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dins dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden. Agenda: 19 oktober Amsterdam Marathon, 26 oktober Weert IJzeren Manloop (LimBracross) Triatlon De Zandhazentocht trok ruim 650 deelnemers. Uitslag NK Run-Bike-Run in Oss: Dames 8 1. Tessa Jerzykow- ski 30:10, Dames 10 2. Vera Wismans 50:42, Heren 10 2. Finn Timmermans 47:00, Dames 12 4. Imke v.d. Munck- hof 46:14. 6. Veerle Nelissen 48:40. 7. Mieke Reintjes 48:51. Dames 14 2. Mirthe Nelissen 1:18:12 Heren 14 11. Stan Gorree 1:11:53. 12. Maikel Wismans 1:12.58 Programma: 25 oktober Off-road Duatlon Weert. Zie www.twenray.nl. of www.atletiekvenray.nl. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Don derdagavondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda 19-10 Amsterdam marathon, aan vang 10.30 uur 25-10 Nettetaler halve marathon 21.1 km.,aanvang 14.45 uur 26-10 Blerick Bridge to Brigdeloop 5 en 10 km., aanvang 10.30 uur 26-10 Najaarsveldloop 5 en 10 km., aanvang 11.00 uur 26-10 Leudalbosloop 3,6,9,12 en 15 km., aanvang 10.00 uur Wedstrijduitslagen staat op www. peelrunners.nl. Onder toeziend oog van MSV Overloon houdt de Nationale Quad Racing bond in het weekend van 18 en 19 oktober de allereerste Interna- tions. Dit is een Internationaal Quad weekend met sterallures. Circuit duivenbos is met haar breed zandcir- cuit een ideaal circuit voor de snelle 4-wielers. Alles komt hier naar voren, zware zand, springheuvels, snelheid en goede stuurmanskunst. Genoeg ingrediënten om topcoureurs uit heel Europa aan de tand te voelen. Tijdens deze dagen komen de jeugd, hobby rijders junioren, nationalen en inters aan de start. Op zondag maken de nati ons hun debuut. Deze rijders komen uit heel Europa en zetten hun beste rijders in om zoveel mogelijk punten te scoren en kans te maken voor de dagoverwinning. Ook rijden er diver se rijders van MSV Overloon meer tus sen alle internationale rijders, en zij dingen mee naar de grootste bokalen! Lokale favorieten zijn namen alsTwan Vink uit beugen, Piet de Bruyn uit Vierlingsbeek, Albert Melis uit Heijen, Merijn Bloemen uit Venhorst en Chris Ermens uit Vortum-Mullem. Voor zon dag staan er drie manches van elke klasse op het programma, met als hoogtepunten de Nations klasse en de Ronny Smits CUP Beide dagen begin nen de wedstrijden om 10.00 uur. Sint Jan houdt in het weekeinde van 25 en 26 oktober een indoor selectiewedstrijd. Op zaterdag wor den de ponyrubrieken verreden. Op de zondag starten de paarden. Deze wedstrijden worden gehouden in de manege van Hermkushof aan de Weverslo. Voorafgaand aan de eerste selectie paardenspringen kan men tussen 19.00 en 21.00 uur een oefen- parcours komen springen. Verder is de mogelijkheid om binnen los te rijden. Voor iedereen met een lichamelijke of geestelijke beperking, die wil voetballen. Wat training wordt gegeven op woensdag 18.00 uur Wedstrijden zijn op zaterdagmorgen 12.00 uur Waar SV Venray, Sportpark de Wieën aan de Sportlaan te Venray Info voor meer informatie kun je bellen met Karin Peeters tel. 06-27379033 of Sjef Keijzers tel. 06-42345187 Bijna 90 jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar hebben afgelopen dinsdag op sportpark De Wieën in Venray deelgenomen aan de voor ronde van de Nederlandse teeh- niekkampioenschappen Moves Skills. Kappen en draaien, passen en veel partijvormen vormden de ingrediënten van deze voetbaldag. De beste voetballers in de ver schillende leeftijdsklassen mogen op zondag 26 oktober deelnemen aan de landelijke finale op sport park Papendal. Op de twee bijvelden van sportpark De Wieën verloopt alles op rolletjes. De jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar zijn onderverdeeld in kleinere groepen en worden begeleid door medewerkers van Sportpartners en trainers van gastheer SV Venray. Zo nemen onder andere de eerste elftalspelers Freek De wedstrijd van de basketballers van Jumpers'76 inVeghel tegen Hout- man-Attacus is afgelopen zaterdag gestaakt na het tweede kwart. Door de warmte buiten vormde zich een dun laagje condens op de vloer. Ook kon hier niks aan veran derd worden door de deuren open te zetten. De scheidsrechters namen daarom ook de beslissing om de wedstrijd te staken omdat er zich te gevaarlijke situaties voor deden. De wedstrijd zal, bij een stand van 32-27 in het voordeel van de thuis- De jeugdrijders waren voor het eerst te gast op het Vossenberg- circuit in Meijel, waar prachtige wedstrijden verreden werden. De zware zandbaan die bekend staat dat hij behoorlijk zwaar kan zijn lag er perfect bij en ook de rijders waren zeer te spreken over het prachtige circuit. Ook de club had alles tot in de puntjes verzorgd en niets werd aan het toeval overgelaten. Voor deze wedstrijd hadden zich 194 rijders aangemeld en de wedstrijden wer den verreden onder een stralende hemel en het was dan ook aangenaam najaarsweer. Bij de 65 automaten wist Cas van der Heijden een 12e plek in de wacht te slepen door de manches op een 11e en een 12e plek te doen afsluiten. Een 10e plaats bij de 65 versnellingen kleine wielen kwam in handen van Tino Broere, hij wist na een verbeten strijd ook de manches op een 10e plaats af te sluiten. Bij de 85 kleine wielen B reed ook Max van der Heijden een prachtige wedstrijd en mocht met een 8e plek in het dag klassement huiswaarts keren en in de manches eindigde hij op een 11e en een 8e plaats, terwijl bij de 85 kleine wielen A Jeremy de Vink een 6e plek op zijn naam wist te schrijven nadat hij op een 10e en een 6e plek werd afgevlagd. Door de manches op een 13e en een 16e plaats af te sluiten eiste Jules Deenen een 13e plek en werd Bart Piioers de 18e man nadat Thoone enAngelo van Mil en de voet baldames Janine Rongen en Elke Bex- kens een groepje voor hun rekening. In circuitvorm oefenen ze verschil lende basisvormen van het voetbal spel. Een balletje hooghouden, par tijvormen, trappen en passen. Marcel Lucassen kijkt naar een groep jongens die op het doel aan het afwerken is. "Eigenlijk is de rij te lang, staan de kin deren teveel stil, maar ze hebben van morgen heel intensieve oefenvormen gedaan. Deze afwerkvormen zien we ook als een soort van rustpauze." Vorig jaar werden voor het eerst de Nederlandse techniekkampioen schappen Moves Skills gehouden. Op achttien locaties namen toen bijna l600 kinderen deel. Dat de formule is aangeslagen, bewijst het deelnemers veld van dit jaar: ongeveer 3500 kin deren verdeeld over 36 locaties. "We zijn door ouders dan ook uitgeroepen tot het kwalitatief beste voetbaleve nement", zegt Lucassen niet zonder ploeg, nu verderop in het seizoen opnieuw gespeeld gaan worden. Jum pers'76 heeft nu twee weken rust waarna het aan zal treden tegen de koploper in de le klasse B van Rayon Zuid: BC Jink uit Cuijk. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur hij een 20e en een 17e plek op zijn naam schreef. Bij de 85 grote wielen was de 22e stek voor Lynn Hubers weggelegd nadat hij op een 22e en een 21e plaats de eindstreep wist te passeren, Jop Koopmans bezette de 23e plek in het dagklassement en in de manche werd hij op een 24e en een 22e plaats afgevlagd. Maik Hubers mocht na het rijden van de manches die hij op een 25e en een 23e plek afsloot een 24e plek veilig te stellen. Bij de MX 2 jeugd schreef Bryan Ker sten een 27e plek op zijn naam door op een 26e en een 24e plek de man ches op te eisen en was de 30e stek voor Jos Hubers weggelegd door ook de manches beide keren als 30e af te sluiten. Een 21e plaats bij de veteranen kwam in handen van Jeu Hubers die in de manches op een 19e en een 20e plek werd afgevlagd. Het seizoen loopt ten einde en dat betekend dat de eerste kampioenen bekend zijn geworden op het circuit de Vossen- berg te Meijel. In verschillende klas sen werden de eerste kampioenen bekend en zij werden dan ook voor de bekeruitreiking in de bloemen gezet. Net als gisteren lag de zware zandbaan er perfect bij en ook had MCC Meijel alle tot in de puntjes verzorgd zoals we van hun gewend zijn. Was het gisteren nog aangenaam najaarsweer, nu was het een mistig, maar later brak de zon nog even door. Voor deze wedstrijd hadden zich 231 riiders aanpemeld waaronder enkele trots. Zo'n acht jaar geleden vond hij in René Meulensteen, de huidige techniektrainer en assistent van Alex Ferguson bij Manchester United, een partner om hun ideeën over voetbal bij elkaar te brengen. Techniek en coördinatie verwerkten ze samen in een opleidingsmodel. In een van de ruimten in de kantine van SV Ven ray komt niet veel later de laptop op tafel. Schema's, sheets, oefenvormen, een stroom van informatie die door de bezeten voetbaltrainer mondeling wordt toegelicht. Welke spelers maken het verschil, vraagt Lucassen, om meteen het ant woord te geven. "Voetballers die de een tegen een als geen ander beheer sen. Die vaardigheden onder de knie hebben om hun tegenstander uit te spelen. Die spelers maakten vroeger het verschil en dat is nog steeds zo." De wisselbeker van het 28e School- bowlingtoernooi is gewonnen door de Petrus Bandenschool met een gemiddelde van 433.33. In groep 6 was de winnaar de Molenbeekschool uit Oostrum met 421 pins. Tweede werd Regina Pacis uit Vredepeel met 381 pins en als derde eindigde de Hommel met 374. In groep 7 scoorde de St. Jan de Doper uit Merselo met 369 het hoogst, gevolgd door De Keg met 434 en De Meent uit Leunen met 428 pins. In groep 8 was de Petrus Bandenschool de beste met een score van 539. De rijders met een afvaardiging waar door het gehele een Internationaal tintje kreeg. De wedstrijd werd offici eel geopend door de wethouder van sportzaken van de gemeente Meijel, de heer Berden, die weer blij dat te motoren konden ronken op de Vos- senberg. Bij de MX 3 Inters wist Emile Cox op de 3e trede van het erepodium plaats te nemen om na een felle strijd een 4e en een 3e plek in de wacht te slepen. Beide keren ging Maarten van der Aa op een 14e plek over de meet om in het dagklassement een 15e plaats veilig te stellen. Bij de MX 1 Inters werd Marc Josephs de 22e man in de manches ging hij als 23e onder de finishvlag door en was de 24e plek voor Ruud Pijpers weggelegd nadat hij ook de manches op een 24e plek beëindigde. Ook Werner Kuenen reed een sterke wedstrijd, hij wist de 4e beker in ontvangst te nemen om de manches als 4e en als 3e man veilig te stellen. Bij de MX 3 Senioren reed ook Han de Lange de sterren van de hemel, de le manche sloot hij af met een 4e plek en in de 2e manche werd hij achter de winnaar afgevlagd om in het dagklassement een prachtige 3e plek op te eisen. Paul Eickmans wist nog net binnen de top vijf te eindigen nadat hij een 6e en een 7e plek op zijn conto bij schreef. Met een 14e en een 6e plek kwam de 8e plaats in het dagklasse ment in handen van Marcel Ruyten en sloot Edwin Logt ens de le manche met een 3e nlek af en in de 7e man- In het opleidingsmodel van Lucas sen en Meulensteen staat centraal hoe je die vaardigheden oefent, ongeacht het talent en de leeftijd van kinderen. "Die vormen staan 's morgens en 's middags centraal tijdens de Neder landse techniekkampioenschappen. Daarnaast is er veel aandacht voor de wedstrijdvormen: een tegen, twee tegen twee tot vier tot vier. Wedstrijd jes waarin de kinderen de vaardighe den hebben geoefend in de praktijk kunnen brengen." Aan het einde van de dag zijn de winnaars bekend die naar de natio nale finale in Papendal mogen. Dat zijn bij de 7-8 jarigen Narjiss Ahamad (TSC'01), 9-10 jarigen Roel Cornelis- sen (SV Venray), 11-12 jarigen Luca Schraven (Wittenhorst), 13-14 jarigen Jimmy Lucassen (Lucassen) en bij de meisjes Myrthe Moorrees (SVVenray). Kruudwis kwam tot 491 en de St. Odaschool uit Ysselsteyn werd met 451 derde. Uitslag 28e Schoolbowlingstoer- nooi Groepen 6: 1 De Meulebeek, Oostrum 421. 2 Regina Pacis, Vrede peel 381.3 De Hommel 374. Groepen 7:1 St. Jan De Doper, Mer selo 469. 2 De Keg 434. 3 De Meent, Leunen 428. Groepen 8: 1 Petrus Bandenschool 539. 2 De Kruudwis 491. 3 St. Oda Ysselsteyn 451. De wisselbeker was voor de Petrus Bandenschool 433,33 che viel hij terug naar een 29e plek wat hem een 11e plek opleverde in het dagklassement. Met een 31e en een 17e plaats kwam de 23 plaats in het algemeen klassement op naam te staan van Mare van Dijck. Bij de MX 3 Junioren werd Jan Kuenen de 20e man, hij passeerde op een 22e en een 18e plaats de meet. Een 5e plek bij de MX 1 Junioren kwam in handen van Luuk Simons met een 7e en een 3e plek na het rijden van de manches. De 28e stek was voor Rob Jacobs wegge legd en sloot de manches als 24e en als 31e man af. In het dagklassement ging Thijs Hubers als 33e en 28e over de eindstreep wat hem een 32e plaats opleverde, terwijl Koen Pijpers in de le manche een 34e opeiste en in de 2e manche niet meer van start ging. Tijdens de Motorcross des Nations in Finland, waarbij de beste Neder landse rijders van de Pre-70 te gast waren, werd Peter Willems met zijn team fraai tweede. Willems rijdt al ver schillende jaren mee bij de Pre-70 op een Husqvarna van voor 1965 zowel op nationaal als internationaal terrein. De NK wedstrijden worden verreden over elf wedstrijden van elk twee manches waarbij hij Jan Keijzer, zijn naaste concurrent, achter zich wist te houden en in de EK wedstrijden werden de rollen omgedraaid en ein digde Peter Willems op tweede plaats. Komende weekend is er een interna tionaal weekend voor Quad in Over loon en verder valt zondag de beslis- sine in de EK Ziisnannen in Heeswiik. Op de foto de prijswinnaars Frans, Truus, Anny, Judith en Andre.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28