sassii— Centrum Venray GD 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk mnsm de graaf Venray op de Schop, BERDEN op z'N KOP! MAGAZIJNVERKOOP KORTINGEN 50%-70% £jE zijn binnen!"v voor dé specialist tegels sanitair en tgftlwtffen! En verder: Bandoetere 30 a 40%! www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Anke Barents presenteert Gouden bruidspaar in Meerlo Honderdnegenentwintigste jaargang - week 42 - donderdag 16 oktober 2008 Fraaie zege SV Venray Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Kunst Cultuur 14-21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 23-28 Kerkelijke diensten 30 Berden Mode Venray staat tijdens 1 week op z'n KOP! We vegen de magazijnen flink schoon met een legendarische 5.000 stuks dames - heren merkkleding START: zondag 19 oktober om 12.00 uur in de kelder. op deze EXTRA KOOPZONDAG zijn ALLE AFDELINGEN geopend van 12.00 - 17.00 uur en ontvangt u op reguliere aankopen DUBBELE SPAARPUNTEN! Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Wethouder Teunissen onder grote politieke druk Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) kwam dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling flink onder vuur te liggen. Veel fracties vinden dat Teunissen te slap optreedt waardoor er nauwelijks goed kope huurwoningen in Ven ray worden gebouwd. Dit jaar staat de teller nog op nul en ook in 2009 zal er nauwelijks in de goedkope huursector gebouwd worden. De politiek eist dat Teunissen niet langer lijdzaam toekijkt maar actie onderneemt. De wethouder verdedigde zich heftig. Hij zit in de klem bij pro jectontwikkelaars en woningcor poratie Wonen Venray, die moeilijk in beweging te krijgen zijn. De geplaagde wethouder ziet maar één mogelijkheid: leegstaande woningen opkopen en ombou wen voor sociale huur. "Maar dit heeft zijn prijs. Geef mij een zak geld om huizen op te kopen", waarschuwde Teunissen op voor hand. Daar schrok de commissie niet van terug. Ze eisen dat de wet houder deze noodmaatregel door zet en met een plan terugkomt in de gemeenteraad. "Ik zal met een concreet voorstel komen. Inclusief een financiële paragraaf", beloof de Teunissen. In de gemeente Ven ray staan momenteel meer dan duizend woningen te koop. Er zijn nog steeds teveel bouwplannen voor (duurdere) appartementen. Terwijl er een schrijnend tekort is aan sociale huurwoningen. Het opschonen van de wachtlijst door Wonen Venray lost het pro bleem niet op. De gemeenteraad heeft de woonvisie vastgesteld. Daarin staat dat 30 procent van de nieuwbouw uit huurwonin gen moet bestaan. In 2007 werd slechts 8 procent gehaald. Dit jaar is het helemaal bedroevend en in 2009 zal het niet veel beter zijn. Teunissen zei zich 'groen en geel' te ergeren dat het maar niet wil vlotten. Hij verklaarde dat het achteraf een foute beslissing is geweest om in 2006 twee flats in Veltum (96 woningen) te slopen. Op zijn vroegst komt er in 2009 nieuwbouw voor terug. "Dit kan ik niet meer terugdraaien. Daarom zal er in Brukske niets gesloopt worden. Ik wil het niet nog een keer meemaken." De flats in Vel tum waren goedkoop en ruim van opzet en dus gewild bij de huur ders. Willy Traa, voorzitster van de huiirdersvereniging, uitte even eens haar grote zorgen. "Wonen Venray is nog nergens begonnen met bouwen. Terwijl de bouw tijd zeker tien maanden bedraagt. De wachtlijsten blijven oplopen. Ondertussen geven ze elkaar de schuld. Wonen Venray zegt dat de gemeente te traag is met de pro cedures. En de gemeente vindt dat Wonen Venray niet voortvarend is. De huurders kunnen alleen maar onmachtig toekijken." Tino Zandbergen (inVENtief) haalde uit naar Teunissen. "De wet houder doet het niet goed. Hij zit in de greep van de projectontwik kelaars. En daar kom je moeilijk uit. En met Wonen Venray komen we ook geen steek verder. De resultaten zijn beschamend. Dit is desastreus." LEESVERDER OP PAGINA 3- Hannes geniet deze week van een welverdiende vakantie. Tot volgende week Waals beter dan Hannes? Burgemeester Jos Waals vindt zichzelf een betere columnist dan Hannes, die iedere week de voorpagina van Peel en Maas siert. Maandag in de commissie Stedelijk Beheer hoopte Martin Wijnhoven (Samenwerking) dat Hannes ooit melding zou maken van het goede politieke besluit om het Speelruim teplan vast te stellen. "Ik schrijf wel twintig keer betere columns dan Hannes", schamperde Waals die erkend columnist is bij Fanray en het Venrays Mannenkoor. Waals dinsdag 65 jaar Burgemeester Jos Waals viert komende dinsdag zijn 65e ver jaardag. Het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is voor Waals geen reden zijn ambt neer te leggen. Alhoewel hij in 2003, bij de verlenging van zijn ambts termijn met zes jaar, zei dat hij deze periode niet zou vol maken en in 2008 zou stoppen. Vorig jaar kwam Waals op zijn besluit terug. Hij wilde zijn volledige derde ter mijn, die eindigt op 1 september 2009, afmaken. Waarschijnlijk blijft hij nog een paar maanden langer omdat op 1 januari 2010 de samenvoeging met drie dor pen van Meerlo-Wanssum een feit is. Uitgerekend komende dinsdag houdt de gemeenteraad een inge laste vergadering. Waals zal daar niet bij zijn, want hij viert zijn verjaardag aan de Turkse kust. Waals werd op 21 oktober 1943 geboren in Dreumel, in het land van Maas en Waal. Hij studeerde sociologie in Groningen. Vanaf 1980 was hij burgemeester van Nootdorp, een kleine gemeente onder de rook van Den Haag. In 1991 volgde hij in Venray burge meester Harry Defesche op, die na veertig jaren in overheidsdienst op zijn zestigste verjaardag stopte. Defesche is ruim vijftien jaar in Venray geweest. Op 16 februari 1976 volgde hij Frans Schols op die naar Den Haag vertrok. 'Dorpskermissen al jaren hetzelfde' De vernieuwing heeft nog niet toegeslagen op de dorpskermis sen. "Al jarenlang zien we steeds dezelfde attracties terug", zei Sieb Nijssen (CDA) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Er zou meer wisseling in het aanbod moeten komen. Zodat de kermis sen weer attractiever worden." Het is lastig de dorpskermissen op de been te houden. Op veel plaatsen in Limburg is de jaarlijkse kermis al verdwenen omdat het financieel niet meer haalbaar is. In Venray kunnen de verlieslijdende kermissen van de dorpen rekenen op steun van de winstgevende grote Venrayse kermis. Burgemees ter Waals zegde toe in overleg te gaan met de exploitant. "We zullen bekijken of we een kwaliteitsslag kunnen maken." Dertien cafés in Venray, Castenray en Oirlo stonden afgelopen zaterdag in het teken van 'zwetsen in de kroeg'. Tijdens de middag werden er verhalen verteld over diverse the ma's uit het vroegere leven in Venray. Iedere kroeg heeft een geschiedenis en de meeste verhalen beginnen vaak in de kroeg onder het genot van een alcoholische versnapering. Bekende en minder bekende Venraynaren vertelden zaterdag in de kroegen een verhaal, waarna andere kroegzoekers hun ervaringen deelden. 'Schoolpleinen buiten schooltijd openhouden voor jeugd' Het nieuwe Speelruimteplan is gericht op alle kinderen van nul tot en met achttien jaar. Het aanbod varieert sterk: van kleine speelplekken in de straat tot grotere buurtspeel- plaatsen waar ook de oudere jeugd elkaar kan ontmoeten. De groep van twaalf tot acht tien geeft de meeste overlast in de buurt. Uit een enquête onder 235 jongeren van het Raayland College blijkt dat de jongeren op hun beurt vaak last hebben van 'boze' mensen die hen wegsturen. De kinderen van de basisschool vinden hondenpoep het meest vervelend op hun speelterrein. Op de tweede plaats vinden ze het niet leuk dat boze volwasse nen het speelplezier bederven. Voor de oudere jeugd is dit zelfs de grootste ergernis. Er wordt regelmatig politie op hun dak gestuurd. De jongeren zijn het beu om telkens weggestuurd te worden als ze ergens rondhangen. De gemeente Venray wil de groep van twaalf tot achttien zeker niet vergeten. Na het verlaten van de basisschool verandert hun gedrag buitenshuis. Het samen spelen op kleine speelplekken in de buurt maakt plaats voor het elkaar ont moeten. De mobiliteit neemt toe. Het kletsen en samen rondhangen gebeurt vaak op ontmoetingsplek ken in andere wijken of in het winkelcentrum. "De groep van twaalf tot acht tien wordt inderdaad vaak ver guisd", zei Leo Everaerts (Lokaal Aktief) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "Ze worden door buurtbewoners niet geaccepteerd. Maar zij moeten ook hun eigen stekkie kunnen krijgen." Martin Wijnhoven (Samenwerking) was het er helemaal mee eens. "Het rondhangen van jongeren heeft een veel te negatieve lading. Dat is niet nodig. Ook zij hebben een eigen plek nodig om te kletsen en samen rond te hangen. Daar is niks mis mee." Burgemeester Waals gaf de loka le partijen gelijk. "De gemeente moet er inderdaad voor zorgen dat jongeren de ruimte krijgen elkaar te ontmoeten. Hangjonge ren worden vaak gestigmatiseerd. Als het echt leidt tot overlast, dan moet er worden ingegrepen. Toch moeten we hier voorzichtig in zijn en tolerantie betrachten", aldus Waals. In het Speelruimteplan wordt rekening gehouden met de leeftijdsopbouw in een wijk. Voor komen moet worden dat er speel- voorzieningen staan die niet meer gebruikt worden omdat er te wei nig kinderen zijn. Enkele kleinere speelplaatsen worden opgeheven. Er komen in de wijken grotere sport- en spelspeelplaatsen voor terug. Cees van de Molengraft (inVENtief) vindt dat er te weinig aandacht is voor toezicht door vol wassenen. "Deze link ontbreekt. Het hoeven niet alleen ouders te zijn maar alle ouderen in een wijk kunnen zorgen voor meer soci ale controle ."Wiske Koster (CDA) vindt het van groot belang dat de schooljeugd wordt uitgenodigd buiten te spelen. "Want ze krijgen vaak vierkante ogen van de com puter en de tv." Het CDA wil dat ouders en de buurt vroegtijdig bij de inrichting van een speelplek worden betrokken. "We moeten ook snel inspelen op de behoef ten. Zo zijn er bijvoorbeeld in Brabander veel kleine kinderen. Dan heb je andere speeltoestellen nodig", aldus Koster die ervoor pleitte de speelpleinen van de scholen buiten schooltijd open te houden voor de jeugd. "Dat kan met toezicht door ouderen die er hier eventueel een kleine vergoe ding voor krijgen." Burgemeester Waals erkende het belang van samenwerking met de basisscholen. "De gemeente is bereid de scholen te helpen met het aanleggen van speelvoorzienin- gen op de schoolpleinen. Ander zijds kunnen de scholen voor hun gymlessen gebruik maken van de grotere buurtspeelplaatsen. De gemeente en de scholen kunnen samen ook beter co-financiering regelen bij bijvoorbeeld Jantje Beton of het Johan Cruyff Foun dation", vertelde Waals. De uitvoe ring van het Speelruimteplan kan pas in 2010 van start gaan omdat het geld nog niet is opgenomen in de meerjarenbegroting. Vooruit lopend hierop stelt de gemeente alvast twee mobiele skatebanen (30.000 euro) en vier pannakooi- en (36.000 euro) beschikbaar. Door middel van een prijsvraag kan de jeugd een plan indienen om een skatebaan of pannakooi in hun wijk op dorp te plaatsen. ^UI^MAR-WAT-WMf £26,50 17,95 €21,- nbeperkt ,sselen eve Henseniusplein-Schouwburgplein Woensdag 22 oktober van 10.00 tot 17.00 uur CAMPS OPTIEK DENKT U AAN HET BELASTINGVOORDEEL "De nieuwe collecties i1 m I rig 5 tapijt en gordijnen O i I iljj '4 II li 0 !'<niTiJ9Tl Dj) 10";) 'Ti) TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl MAAS berden Noodplan voor goedkope woningen Uit de oude doos Hangjongeren hebben last van 'boze' mensen r;»fW vrijdag, zaterdag en zondag)^ t- -A BRADERIE EDWIN S BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 2% www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl cPs RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1