Gemeente Venray College van B en W in het veld Centrum i|| Aankondiging BOM+ Inspecties geschiedenis Cool Breaks Langdurigheids toeslag, ook voor u? Loting bouwkavels Vredepeel Centrum op de schop in volle gang PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden ondertekend Sinds september 2003 is de regelgeving Bouwblok Op Maat Plus (BOM+) van toepassing. Concreet houdt dit in dat er bij de bouw van agrarische woningen en bedrijven in het buitengebied een beplantings- en water- of infiltratieplan moet worden uitgevoerd. De afgelopen weken heeft de gemeente Venray geïnspecteerd of de BOM verplichting nageleefd wordt. Dat bleek in een aantal gevallen niet te gebeuren. De gemeente Venray geeft de bedrijven de gelegenheid om in het komende plantseizoen wel te voldoen aan de BOM+ regelgeving. De bedrijven die het betreft, zullen persoonlijk bericht ontvangen. Volgend jaar, aan het eind van het plantseizoen, inspecteert de gemeente Venray opnieuw. Als blijkt dat de BOM+verplichting nog steeds niet wordt nageleefd, beraadt de gemeente zich op gerechtelijke stappen. Zoals beschreven in de borgingsovereenkomsten die de agrariërs hebben Centrum op de schop Ook voor schuldhulpverlening kunt u terecht bij de gemeente. Bel voor meer informatie de afdeling Publieksdiensten. (II *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 9 oktober 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 41 Van 11 tot en met 19 oktober 2008 vindt de Week van de Geschiedenis plaats. Het thema van dit jaar is 'Verhalen van Nederland'. Een gevarieerd programma is opgesteld door BiblioNu Venray, Historisch Platform Venray, Museum 't Freulekeshuus en het Gemeentearchief Venray. In diverse horeca gelegenheden in Venray en omringende kerkdorpen komen op zaterdag 11 oktober van 14.00 tot en met 17.00 uur mensen bij elkaar om te "zwetsen" over hoe het vroeger was. In elk deelnemend café staat een ander thema centraal, zoals kerk en het rijke roomse leven, kroegverhalen en het verenigings leven. De toegang is gratis. Genomineerd 'Zwetsen in de kroeg' is genomineerd voor de 'Week van de Geschiedenis- prijs 2008'. Dat heeft de landelijke organisatie Anno, een promotie bureau voor de Nederlandse geschiedenis bekend gemaakt. Op 18 oktober 2008 wordt de prijs uitgereikt. Omdat ze graag willen weten wat er leeft en speelt in en om Venray gaan burgemeester en wethouders elke week 'het veld in'. Afgelopen week gaf het bestuur van LLTB Venray en omstreken wel heel toepasselijk invulling aan deze wens. Op de platte kar werden het college van B en W samen met een aantal medewerkers van de gemeente naar de proefvelden van PPO - AVG gereden. PPO staat voor Praktijkonderzoek Plant Omge ving. PPO Vredepeel is één van de vier locaties voor agrarisch praktijkonderzoek in Nederland én onderdeel van Wageningen Universiteit Researchcentrum. Terugkijkend op het bezoek was vooral het unieke en tevens veel zijdige karakter van het bedrijf onderwerp van gesprek. Een locatie voor proefaanleg en uitvoering, deskundigheid en verwerking van geoogste producten. Maar ook voor het organiseren van bijeenkomsten en het volgen van rondleidingen. En er worden excursies georganiseerd en demonstraties gegeven. Tenslotte is PPO Vredepeel sinds januari 2008 ook hét kenniscentrum voor de open teeltsectoren in Zuid Oost Neder land. Concrete projecten De bezoekers werden uitgebreid voorgelicht over wat (Europese) wet- en regelgeving betekent voor agrarische bedrijven. Maar ook over concrete projecten zoals de bestrijding van schadelijke aaltjes in de grond door het planten van Afrikaantjes op deze plekken. Of het reinigen van drainwater en het filte ren en recyclen van kunstmestresidu uit het grondwater. De prominente aanwezigheid van de agrarische sector in Venray en de kansen voor de Venrayse land- en tuinbouw op het gebied van klimaat en energie kwamen ook aan de orde. Alle deel nemers waren het eens: het bezoek was een geslaagde wederzijdse kennismaking. De vakantiemarkt is een groeiende markt, waarop "weekendjes weg" of shortbreaks een steeds grotere rol spelen. Om hier optimaal gebruik van te maken heeft de Euregio RTB KAN (Regionaal Bureau voor Toerisme Knooppunt Arnhem-Nijmegen) een marketingplan laten ontwikkelen. De gemeente Venray ondersteunt dit plan samen met enkele buurgemeenten en heeft 6.700 euro beschikbaar gesteld. Het doel is de aandacht te vestigen op de regio als toeristische bestemming. "Cool Breaks in the Lower Region" heeft betrekking op het gehele gebied van Arnhem tot Nijmegen, Noord-Oost Brabant, Noord Limburg en het aangrenzende gebied in de deelstaat Nord-Rhein Westfalen. Doelgroepen Voor de bewoners in de grensregio is een drietal programma's ontwikkeld. Om de mensen te doen beseffen hoe aantrekkelijk de regio is. Voor de Europese shortbreakers wordt het aanbod gepositioneerd als Fresh (verfrissend), Stylish (mode en design) en Desirable (exclusief). De Langdurigheidstoeslag is de financiële tegemoetkoming van de gemeente, waarvoor mensen in aanmerking komen die tussen 23 en 65 jaar zijn en die al lange tijd van een minimum inkomen leven. Denk aan mensen die moeten leven van een bijstands uitkering of arbeidsongeschikt heidsuitkering. De toeslag kan elk jaar worden aangevraagd en er gelden de volgende voor waarden. marktstr. GROTE MARKT SCHlOUTEN STR1AATJE SCHOUW BURG PLEIN HENSENIUS- PLEIN korte- StRAat Ridders en kastelen Bij BiblioNu Venray wordt op woens dag 15 oktober, om 14.00 uur voor kinderen van vijf tot negen jaar en om 15.30 uur voor kinderen van negen tot twaalf jaar, een spannend verhaal over de jonge Meindert verteld door Frans van de Pas. Aan melden kan via MBakker@biblionu.nl of bij de bibliotheek Venray. Deel name is gratis. Evenementen volgende week Op zaterdag 18 oktober vertelt Frans van de Pas in het gemeente huis alles over Venrayse personen en families. Een dag later organi seert 't Freulekeshuus een middag over hoe het leven op het internaat Jerusalem was. Volgende week vindt u op deze pagina's meer informatie over de activiteiten. Voor meer informatie en locaties: www.venray.nl ga direct naar week van de geschiedenis. Op woensdag 5 november om 19.00 uur wordt via een loting de volgorde bepaald voor de verkoop van drie particuliere bouwkavels in het plan 'kerk dorp Vredepeel'. Inschrijving voor deze loting kan van vrijdag 10 oktober tot en met vrijdag 31 oktober bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeen tehuis van Venray. De grootte van de kavels varieert van 451 m2 tot 453 m2. Ze zijn be- Communicatiecampagne RTB KAN heeft een communicatiecampagne ontwikkeld. Met folders, free publicitity, radio, TV en internet wordt de aandacht gevestigd op een dagje uit, leuke evenementen, en mooie routes onder het motto '2-Land, lekker ontspannen tussen Maas en Rijn' (www2-land.nl). 'Come and visit the Lower Rhine and discover 2 countries in one' wordt de slogan voor de internationale doelgroep. Deze wordt gebruikt op internet (www.lower-rhine. com), maar ook in bussen, taxi's en treinen, in brochures op luchthavens en in hotels in de bekende grote Europese steden zoals Londen, Barcelona, Milaan en Stockholm. Transport In het concept speelt de nabijheid van Airport Weeze een belangrijke rol in de pogingen een internationale doelgroep naar de regio te trekken. Maar andere transportmiddelen verdienen evenzeer de aandacht. - U woont in Venray. - U bent 23 jaar of ouder en jonger dan 65 jaar. - U heeft gedurende een ononder broken periode van vijf jaar geen hoger inkomen gehad dan de voor u geldende bijstandsnorm. - U heeft in die vijfjaar in totaal niet meer dan 600,53 euro (grens 2008) aan inkomsten uit arbeid, of inkomsten in verband met arbeid gehad (bijvoorbeeld een WW- of ZW-uitkering). - U heeft in die vijf jaar voldoende geprobeerd aan het werk te komen en het werk te behouden. - U verbleef in die vijfjaar niet in detentie. - Uw vermogen is lager dan de voor u geldende vermogensgrens (voor echtparen en alleenstaande ouders: 10.650 euro en voor alleenstaanden 5.325 euro). Wanneer u volledig arbeidsonge schikt bent geldt de voorwaarde dat u actief werk moet zoeken niet. De toeslag in 2008 - Voor alleenstaanden 341 euro per jaar. - Voor alleenstaande ouders 436 euro per jaar. - Voor gehuwden of samenwonen den 486 euro per jaar. Toeslag aanvragen? Een aanvraagformulier kunt u afhalen bij het Zorgloket in het gemeentehuis. In de toelichting bij de aanvraag staan de bijstands normen vermeld. Fleeft u nog vragen? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten of kijk op www.venray.nl. stemd voor de bouw van vrijstaande woningen. De grondprijs in 2008 bedraagt 225 euro per m2, exclu sief BTW. De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezinsleden, gedu rende drie jaren na voltooiing van de bouw te bewonen. Individuele inschrijving Per echtpaar of paar (samenwonen de) partners mag zich slechts één persoon inschrijven. Bij constate ring van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55 euro. Dit bedrag wordt niet terug betaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevuld inschrijfformulier als het inschrijfgeld moeten voor 31 oktober zijn ontvangen. Als dat het geval is, ontvangt u een informatiepakket, alsmede een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u dit informatie pakket, voordat u zich inschrijft voor de loting, bij de afdeling Publieks diensten inzien. De loting wordt verricht door één van de notarissen van het notariskantoor Mathijsen en Weijs uit Venray. Centrum op de schop 1. tot en met 10 oktober: Passage 2. van 29 september tot en met 24 oktober: Grotestraat, gedeelte Flenseniusplein - Passage Infopunt bibliotheek Fleeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. Het Schoutenstraatje is klaar en momenteel wordt er hard gewerkt aan de afwerking van de Passage. De werkzaamheden aan de Grote straat (het gedeelte tussen het Flenseniusplein en Grote Markt) lopen nog tot en met november. Volgend jaar staan de drie pleinen met de eromheen gelegen aanloop straten op het programma en in 2010 volgen de Bleek en de School straat. Rondom de kerst, carnaval en de kermis liggen de werkzaam heden stil om teveel overlast te voorkomen. U heeft vast al gezien dat de gemeente Venray volop bezig is met de herinrichting van het centrum. Het project 'Centrum op de schop' heeft als doel het 'fraayste' centrum van Noord- Limburg te scheppen. De herinrichting omvat een volledig vernieuwde bestrating van grijze natuursteen met nostalgische bruine straatsteentjes. Het straat- meubilair wordt van roestvrij staal afgewerkt met hout. En er worden veel forse bomen geplant, om het hele centrum een groenere uitstraling te geven.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19