Nieuwe locatie ADHD-café Nominatie Newtricious Steun voor reclameheffing Open dag Dierendokters Ronald start als De Klussenier Overgewicht jongeren Wisseling directie Werkgroep wil glas-in-loodraam Overname De Golfhorst afgerond Woon Event start met luchtballon Feestelijke Open Dag Dierendokters Venray! Nie UWe Uniek, w\V l Zondag 5 oktob 12.00 -16.00 uur Gunhoek Stationsweg 111a Venray Rondleiding Uitgebreide informatiemarkt www.uwdierendokter.nl Demonstratie Doggydance Konijnen/cavia- speelhoek voor kinderen info@uwdierendokter.nl 0478-581336 ook voor üw tuin VENRAY PEEL EN MAAS Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 9 De 32-jarige Wendy Zwart opent dinsdag 7 oktober het Impuls AD(H)D-café op de nieuwe locatie. Mensen met AD(H)D en aanverwante stoornissen kunnen elkaar nu één keer in de maand treffen bij Sportcafé De Wetteling aan de Zuidsingel 2 in Venray. Het AD(H)D-café is op iedere eer ste dinsdag van de maand, van 20.00 tot 22.30 uur Het café is een gezellige, laag drempelige omgeving waar lot genoten met elkaar in contact kunnen komen om ervaringen te delen. Het doel is om mensen die gediagnosticeerd zijn, of mensen die een sterk vermoeden heb ben, met elkaar in contact te laten komen. Daarnaast kan de coördi nator ervoor zorgen, dat mensen aan de juiste psychiatrische hulp komen. Ook partners, ouders, lera ren en werkgevers zijn bij ons van harte welkom voor informatie of vragen. Tot op heden is er name lijk nog altijd veel onbekend in de Nederlandse maatschappij; in rela tie tot mensen met psychiatrische stoornissen. AD(H)D'ers vallen daarom tussen wal en schip. Daar wil de ervaringsdeskundige iets aan doen in samenwerking met de landelijke stichting Impuls. Wendy Zwart was ruim vier jaar geleden één van de drijvende krachten achter het AD(H)D-café in Helmond. Ook eerder, in Eind hoven, heeft zij haar steentje bij gedragen. In Venray bleek de vraag naar een dergelijke plek voor lotgenoten in 2007 groot te zijn, alleen was er nog geen initiatief.Al die tijd heeft zij hieraan gewerkt om dit samen met specialisten mogelijk te maken. In de toekomst is het namelijk ook mogelijk om - bij voldoende vraag - forumavon den te organiseren. Specialistische artsen van het GGZ NML kunnen de vragen van bezoekers en hun omgeving beantwoorden. Wendy Zwart benadrukt: "Het belangrijk ste is toch dat het een avond is waar men (h)erkenning bij elkaar vindt en steun. Al is het maar om mensen die het hebben te laten zien dat ze niet alleen zijn." Met de uitreiking van de Food Valley Award 2008 bekroont de Stichting Food Valley het meest innovatieve initiatief binnen de voedings(gerelateerde) industrie in Nederland. De award wordt uitgereikt tijdens de Food Valley Conferentie op 7 oktober in Cine- Mec in Ede. Drie inzendingen zijn genomineerd: EBI Food Safety BV uit Wageningen met het Bacterio- fagen Technologie Centrum voor bestrijding van gevaarlijke bacte riën, Newtricious BV uit Oirlo met verrijkte eieren ter preventie van blindheid en Solanic BV uit Fox- hol met eiwit uit aardappelen. In 2007 is door Newtricious en Globus ei een onderzoek gestart waarbij eieren worden verrijkt met carotenoïden. Carotenoïden zijn natuurlijke pigmenten die onder meer voorkomen in mais en groene bladgroenten en hebben een beschermend effect op Leef tijdsgebonden Macula Degenera tie (LMD), een ernstige oogafwij king waartegen nog steeds geen behandeling mogelijk is. De ziekte heeft een grote impact op het welbevinden van mensen omdat het leidt tot blindheid. Er ontstaat een blinde vlek in het centrum van het gezichtsveld waardoor o.a. gezichten herkennen en deel nemen aan het verkeer niet meer mogelijk is. In Nederland is er bij 100.000 mensen de LMD-diagnose gesteld, een veelvoud aan mensen heeft hoogstwaarschijnlijk het probleem in een vroeg stadium zonder te weten wat het is. Ook eieren zijn een bron van caroteno- iden. Dus onderzocht Newtricious hoe met verrijkte voeders 'speci alty' eieren geproduceerd kunnen worden. Het ei heeft als voordeel dat de natuurlijke pigmenten aan het vet van de dooier worden gebonden waardoor ze beter opge nomen worden door het lichaam. Het Academisch Ziekenhuis Maas tricht heeft deze speciale eieren gedurende drie maanden getest bij 100 vrijwilligers.De vakgroep Humane Biologie van de Universi teit Maastricht volgde de effecten van factoren als het cholesterolni veau en andere risicofactoren voor hart- en vaatziekten Een groep kreeg iedere dag een normaal ei, een groep kreeg iedere dag een verrijkt ei en een groep behield hun normale voedingspatroon. De eerste resultaten, die net bekend zijn, zijn goed en laten een flinke verhoging van deze stoffen in de bloedspiegel zien. Tevens was er al een stijgende trend te zien in het macula pigment. Het choles terolniveau bij vrouwen die iede re dag een ei aten gaf een lichte verhoging, bij mannen was dit nihil. In de komende tijd worden in Maastricht mensen een langere tijd gevolgd om deze effecten nog eens duidelijk aan te tonen. Zie voor meer informatie www.macu- laegg.com. Jos Nelissen (midden) is met Newtricious genomineerd De Venrayse centrumonderne mers hebben vorige week woens dagavond ingestemd met de invoering van een reclameheffing. Met die heffing moet het moge lijk zijn om in het centrum onder meer activiteiten te ontplooien en de promotie van het centrum te verbeteren. Uitgangspunt van de reclameheffing is dat elke onder nemer een bepaald bedrag betaalt voor de reclame die aan de buiten gevel is bevestigd. De omvang van die reclame bepaalt de uiteindelij ke bijdrage. Deze bijdrage, begroot op ongeveer anderhalve ton, kan worden gebruikt voor activiteiten en promotie. Ook het aanstellen van een centrummanager gaat tot de mogelijkheden behoren. Voor deel van deze constructie is dat alle bedrijven bijdragen aan activi teiten in het centrum. Vooraf was nog onduidelijk of de reclameheffing ingevoerd kan worden. Met name de horeca ondernemers hebben de nodige vraagtekens, waarbij zij aangaven dat een nieuwe impuls voor het centrum wel belangrijk is. Na een inleiding vanThieu de Wit uit Hel mond, die daar nauw betrokken is bij het centrummanagement, ontstond een levendige maar ook constructieve discussie over de invoering. Diverse ondernemers plaatsten met name kanttekenin gen bij het feit dat nu ingestemd wordt met een plan, waarvan nog niet duidelijk is hoe het uitge voerd gaan worden. Uiteindelijk brachten 101 ondernemers een stem uit. Het voorstel werd met 65 tegen 36 stemmen (2 blanco). Alle partijen gaan zo spoedig mogelijk aan tafel zitten om de uitvoering van de reclameheffing gestalte te geven. Ook de rol van Venray Centraal als belangenbe hartiger van de centrumonderne mers zal door dit besluit anders ingevuld gaan worden. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Dierendokters Venray houdt op zondag 5 oktober een feestelijke open dag. Tussen 12.00 en 16.00 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen achter de schermen van de nieuwe dierenkliniek aan de Stationsweg in Venray. Er is deze middag een demonstratie Doggy Dance, een konijnen- en caviaspeelhoek voor kinderen en een uitgebreide informatiemarkt met diverse dierenorganisaties. Aanwezig zijn bijvoorbeeld Stich ting Hulphond, de dierenambu lance, de kynologenclub en een dierenportretfotograaf. Tevens worden om 15.00 uur de prijs winnaars van de fotowedstrijd bekendgemaakt. Klanten van Dierendokters konden hiervoor de leukste digitale foto van hun huisdier(en) inzenden. Alle bezoe kers aan deze open dag ontvangen een leuke attentie. Dierendokters Venray verhuisde eind augustus van de Oude Oostrumseweg naar het nieuwe pand aan de Stations weg. Op deze locatie biedt Die rendokters vanuit een moderne kliniek de best mogelijke zorg aan alle soorten gezelschapsdieren. De nieuwe kliniek is voorzien van uitstekende onderzoek- en behan delingsvoorzieningen. De dieren artsen beschikken er over een digitaal röntgenapparaat, maken regelmatig echo's en zijn in staat om snel bloedonderzoek uit te voeren. Ook is er hier de moge lijkheid om huisdieren te laten trimmen en/of zelf te wassen. Die rendokters biedt vanuit klinieken in Venray, Sevenum en Reuver de best mogelijke zorg voor huisdie ren in de regio's Noord- en Mid den Limburg. De dierenartsen van deze praktijk zijn bevoegd om alle diersoorten te behandelen. Onder het motto Uw dier, onze Zorg hel pen ze dagelijks niet alleen hon den en katten, maar ook fretten, konijnen, cavia's, kleine knaagdie ren, vogels, schildpadden en ande re reptielen. Binnen de bedrijfs voering van Dierendokters wordt de inrichting en organisatie van de praktijk voortdurend getoetst aan de overheidsbepalingen op het gebied van arbeidsomstan digheden, apotheekregelgeving en milieuwetgeving. Hiermee vol doet Dierendokters aan de hoogst mogelijke kwaliteitseisen. De medewerkers van Dierendokters houden hun vakkennis continue bij door nascholing, literatuurstu die en samenwerking met diverse specialisten. Ze zijn daardoor op de hoogte van de nieuwste tech nieken en therapieën voor alle gezelschapsdieren. Naast de die renklinieken beschikt Dierendok ters ook over een eigen apotheek én Dierenkappers, een gespecia liseerde trim/wassalon. Men kan daar terecht voor de vachtverzor ging van diverse diersoorten door rijksgediplomeerde trimmers. Tenslotte is de praktijk ook een erkend leerbedrijf voor paraveteri- nairen in opleiding. Meer informa tie over Dierendokters leest men op www.uwdierendokter.nl. Een droom is in vervulling gegaan voor Ronald Don ders. Op 1 augustus ging, na maandenlange voorbereiding, de vlag uit. Hij startte op die datum zijn eigen bedrijf en als De Klussenier Ronald Donders is hij beschikbaar voor ver bouwingen, renovatie en alle soorten klussen. Het zal wel betekenen dat zijn hobby, het restaureren van oude auto's en motoren, voorlopig even naar de achtergrond gaat. Ronald Donders (35) is een veelzijdige vakman die al zijn hele leven actief is in de bouw en tech niek. Na een technische scholing heeft hij in diverse banen zijn kennis verder verdiept. Recent was hij de vakkundige installateur van complete serres, deuren en vensters. In zijn vrije tijd was hij een hartstochtelijke klusser die voor familie, kennissen en vrien den volop kluste. Een badkamer of keuken plaatsen, inclusief lood- gieterwerk en elektriciteit, is geen enkel probleem. Regelmatig werd hem gevraagd waarom hij niet voor zichzelf begon en dat zette hem aan het denken. Hij ging ech ter niet over één nacht ijs en liet zich uitgebreid informeren wat er allemaal bij komt kijken om een eigen klusbedrijf te beginnen. Uiteindelijk kwam Ronald met De Klussenier in contact. Het bleek net het zetje in de rug te zijn dat hij nodig had om zijn bedrijf echt te beginnen. RonakL Het was een prettig contact want die for mule blijkt me op het lijf geschre ven. Deze franchiseformule is echt een uitkomst voor een startende ondernemer. Als basis van deze speciale klusformule geldt dat je geen dure investeringen hoeft te doen die terugbetaald moeten worden, maar het 'verhuren' van je vakkennis om zo de kosten laag te houden. De organisatie achter De Klussenier regelt allerlei zaken voor je of ze helpen je ermee." Het werkgebied heeft hij al afgebakend. Hij richt zich op par ticulieren, maar ook bedrijven kunnen bij hem terecht. In de praktijk blijkt het moeilijk te zijn om gekwalificeerd personeel voor allerlei werkzaamheden te krijgen omdat aannemersbedrijven zich vooral op het grote werk als inno vatie en renovatie richten. Ronald Donders werkt vanuit zijn huis aan de Veldenseweg 12 in Venlo. Hij is bereikbaar onder telefoonnummer 077 8515603 of 06 54901300. U bereikt hem ook via r.donders@klussenier.nl of via de website www.klussenier.nl Deze week starten negen gezondheidsinstellingen in de Euregio Maas-Rijn het samenwer kingsproject EuPrevent dat zich richt op de bestrijding van overge wicht en de verbetering van kwa liteit van leven van jongeren in de Euregio Maas-Rijn. EuPrevent wordt voor een peri ode van drie jaar gesubsidieerd uit Interreg-middelen; een Europees stimuleringsfonds voor grens overschrijdende samenwerking. Overgewicht en obesitas vormen een ernstig en toenemend volks gezondheidsprobleem. Voor de persoon in kwestie veroorzaakt overgewicht ernstige gezond heidsrisico's en vermindering van de kwaliteit van leven. Voor de samenleving veroorzaakt collectief overgewicht in de bevolking een grote economische schade. Alleen het ziekteverzuim als gevolg van overgewicht in de Euregio Maas- Rijn (3,9 miljoen inwoners) wordt geschat op jaarlijks ruim 140 miljoen euro. De meeste gezond heidswinst is haalbaar wanneer de bestrijding van overgewicht zich richt op de doelgroep jongeren. Oostrums bouwbedrijf bestaat 75 jaar Raedts Bouwbedrijf bestaat dit jaar 75 jaar. Driekwart eeuw nadat zijn vader het bouw bedrijf startte, neemt Henk Raedts als laatste van de fami lie afscheid van het Oostrumse bouwbedrijf. Ruud Craenmehr heeft sinds 1 januari de taken van Henk overgenomen. Het afscheid en jubileum wordt vrijdagavond in de Venrayse schouwburg gevierd. "Vader startte in 1933 met een bouwbedrijf. Het was crisis, hij zat zonder werk en ging als zelfstan dige van start. Geen gemakkelijke start want na de crisis kwam de oorlog", vertelt Henk Raedts. Na die oorlog ging het beter.Voor een bouwbedrijf was er veel te doen tijdens de wederopbouw. "Daar kwam vervolgens de industria lisatie bij en de groei van Venray vanaf de jaren zestig. Er werd toen veel voor particulieren gebouwd en in die tijd begonnen we even eens met projectmatige woning bouw. Daar hebben wij als bedrijf goed van kunnen profiteren." Henk zelf trad in 1968 toe tot het bedrijf van zijn vader, nadat broer Jan dat al tien jaar eerder deed. "In 1972 droeg vader het bedrijf definitief over." Wat volgde waren makkelijke en moeilijke jaren. "In de tachtiger jaren realiseerden we ons dat we ons op meer discipli nes moesten richten. Zo hebben we Kobus Nederland mee opge richt, een landelijk opererend netwerk van klus- en onderhouds bedrijven. Ook zijn we toen met de rioolservice gestart. Daarnaast hadden we veel bouw- en onder houdswerk voor grotere bedrijven zoals Nestlé en Inalfa." Een zware klap kwam in 1992, toen broer Jan plotseling overleed. "Jan was het gezicht van het bedrijf", ver telt Henk, die in datzelfde jaar zijn echtgenote verloor. "Toch hebben we samen met het personeel de schouders eronder gezet en de draad goed opgepakt." Door ontwikkelingen in de bouw, met name de opkomst van projectontwikkelaars, werd steeds meer samengewerkt met andere bouwbedrijven uit de regio. Dat leidde in 1995 tot de fusie met Bouwmij Janssen. "Dat was een goede stap en we hebben al die jaren prima samen kunnen wer ken. Zij als bouwbedrijf, wij als onderhoudsbedrijf." Omdat zowel bij de Bouwmij als bij Raedts geen opvolgers in de familie waren, Ruud Craenmehr (I.) en de vertrekkende man bij Raedts Bouwbedrijf, Henk Raedts (foto: Lennard Heijer, PanSign Com municatie) werden in 2006 de aandelen over gedragen aan de Aan de Stegge Groep."Voor ons een prettige stap omdat de beide bedrijven onder hun eigen naam door konden gaan." Eind vorig jaar maakte Henk Raedts kenbaar het rustiger aan te willen doen. In Ruud Craenmehr, die sinds 2004 werkzaam was bij Bouwmij Janssen, werd een opvol ger gevonden."De koning is dood, leve de koning", zegt Henk Raedts nu. "Ik ben niet meer belangrijk, Ruud wel." De 30-jarige Craen mehr heeft binnen de organisa tie een bliksemcarrière gemaakt. "Mijn ambities lagen hoog en de bouw heeft mij altijd getrokken. Mijn vader werkte op de bouw en zelf ben ik na de lagere school naar de lts gegaan omdat ik de bouw in wilde. Via mts, hts enTU ben ik uiteindelijk hier terechtge komen. Op de calculatieafdeling leerde ik veel van de bouw en na een jaar werd mij gevraagd of ik de projectontwikkeling wilde lei den. Toen vervolgens Henk ken baar maakte te stoppen werd van uit de organisatie aan mij gevraagd zijn taken over te nemen. Na een interne voorbereiding ben ik eind vorig jaar op deze rijdende trein gesprongen en heb ik me vast gebeten in de organisatie", aldus Craenmehr. Hij heeft ongeveer een half jaar nodig gehad om de organisatie goed te leren kennen en is nu volop bezig om de lijnen voor de toekomst uit te zetten. "Voor Raedts Bouwbedrijf zie ik de toekomst goed in. We zitten goed in het werk en er liggen vol doende kansen." En Henk Raedts? Hij woont nog weliswaar naast zijn oude bedrijf, maar kan goed afstand nemen. "Ik heb een nuttige invulling voor mijn vrije tijd. Zo ben ik actief in de Raad van Arbitrage voor de bouw, adviseer ik mensen op bouwgebied en heb ik nog een aantal maatschappelijke activitei ten. Vervelen doe ik me dus niet." Vrijdagavond wordt in de schouwburg van Venray stilge staan bij het bedrijfsjubileum en het vertrek van Henk Raedts met een concert van de Oostrumse harmonie Sub Matris Tutela, samen met het orkest van Guido Dieteren. In Grote Kerk De stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St. Petrus' Bandenkerk zet zich momenteel in voor de realisa tie van een gebrandschilderd glas-in-loodraam dat een plek zou moeten krijgen boven het dagaltaar in de zuidoosthoek van de kerk. Woensdagavond werd een kleine expositie geopend, waarbij kerkbestuur en suppoosten kennis konden nemen van de twee ontwer pen. De stichting heeft zich in het verleden al een aantal keren inge zet om de Grote Kerk die pracht en uitstraling te geven die het voor de Tweede Wereldoorlog had. Denk daarbij aan de bouw van de toren, de aanschaf van het orgel, de restauraties van het Marianum en Petrus Paus en het verwerven van de neogotischa altaren uit Breda. Met de realisatie van een gebrandschilderd glas-in-loodraam zou opnieuw een stukje oude glo rie herwonnen kunnen worden. De werkgroep heeft daarvoor twee kunstenaars uitgenodigd om een ontwerp te maken. Het zijn Dieter Hartmann uit Keulen wiens werk onder meer in de Stiftkirche in Kleve is te zien en de Deventer- naar Huub Kurvers. Zijn werk is te bewonderen in de kathedraal van Roermond.Beide kunstenaars heb ben bij hun opdracht als thema de patroonheilige van de kerk, Petrus' Banden.Verder dient het ontwerp in harmonie te zijn met de ramen van het hoogaltaar en de ramen in de zuidgevel van de kerk. De ontwerpen zijn te bewon deren in de Grote Kerk. Kerkbe zoekers kunnen bovendien hun mening geven over de beide ont werpen. Ook als zij denken dat het aanbrengen van een nieuw glas-in- loodraam niet nodig is, kunnen zij dat kenbaar maken. Aan het eind van het jaar zal de stichting, in overleg met het kerkbestuur, een beslissing nemen. Ondertussen start de stichting ook een actie voor het zoeken van sponsoren. Voor de realisatie van het raam zal ongeveer 80.000 euro nodig zijn. Momenteel is de stichting al zeker van een bijdrage van 15.000 euro. Deze week is het contract gete kend voor de overname van de activiteiten van De Golfhorst. De overname omvat alle activitei ten van de Golfhorst BV en heeft geen werkgelegenheidseffecten. Han Groothuizen, Nel de Swart en John Sanders zullen de dagelijkse leiding overdragen aan Derk Jol les die vanaf vandaag de functie van manager gaat bekleden. Het personeel en het bestuur van de Golfvereniging zijn geïnformeerd en hebben positief gereageerd. "Door deze overname openen we voor De Golfhorst nieuwe mogelijkheden om verder te pro fessionaliseren. In ons 10 jaar bestaan hebben wij een prachtige baan kunnen neerzetten. Met veel plezier en voldoening hebben wij de De Golfhorst ontwikkeld tot wat het nu is - een professioneel golfcomplex met alle voorzienin gen en een sfeer die maakt dat het goed toeven is op de baan. Dat draag je niet zomaar over aan iemand anders. Wij hebben goed gezocht en in Jasper Gorter, namens de kopende partij en die zelf een professioneel golfverle- den heeft, hebben wij een partij gevonden die kan zorgen voor continuïteit en groei - met behoud van het karakter van De Golf horst", aldus Nel de Swart. Jasper Gorter ziet in deze over name een jongensdroom in vervul ling gaan en zal, als adviseur, nauw betrokken zijn bij De Golfhorst. "Wij verheugen ons op de samen werking met de medewerk(st)ers en het bestuur van de golfvereni ging. Samen zullen we de nodige investeringen doen waardoor onze baan nog succesvoller kan worden." "De Golfhorst kenmerkt zich door gastvrijheid, toegankelijk heid en gezelligheid - iedereen moet zich bij ons prettig voelen - dat willen wij behouden en waar wenselijk verbeteringen door voeren die ten goede komen aan deze kernwaardes. Wij zijn Nel, Han en John zeer dankbaar voor het goede werk dat zij de afgelo pen jaren hebben verricht om van De Golfhorst een succesformule te maken waar voor eenieder een plek is binnen de golfsport." voegt Derk toe. Voor meer informatie over De Golfhorst kunt u contact opnemen met Derk Jolles (077-4649070). Kijk ook op www.degolfhorst. nl en www.golfverenigingdegolf- horst.nl. De Golfhorst ligt in de Peel, bij het dorpje America, op de grens van Brabant en Limburg. Opge richt in 1998 door Toon Beerens en Han Groothuizen en in 2006 fors uitgebreid. De baan beschikt naast de 18 holes over een 9-holes par 3 baan en een 9-holes 'kabou- terbaan'. Op de 18 holes baan is een GVB verplicht, op de 9-holes par 3 baan kan iedereen terecht die de basisprincipes van het golf- spel kent. Online reserveren kan via www.degolfhorst.nl. Vrijdagmiddag 3 oktober start het Woon Event Fraay Venray met een officieel tintje. Om 17.00 uur zal boven het Schouwburgplein een luchtballon omhooggaan met daarin onder andere burgemeester Jos Waals en wethouder Elly van Dijck. Vanuit deze luchtballon vallen vervolgens 500 pingpongballen naar beneden als opmaat voor de actie'Laat de ballen maar vallen'. Deze actie krijgt bij de afsluiting van het Woon Event een vervolg met maar liefst 5000 ballen. Mocht het zo zijn dat door weersomstandigheden het oplaten van de luchtbal lon onverantwoord is, dan zal de Venrayse brandweer met een lad derwagen bijspringen zodat Woon Event Fraay Venray toch een pas sende start krijgt. Bij deze Peel en Maas treft u een bijlage aan waarin u alles kunt lezen over het Woon Event. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK- KOPERWERKEN 0478-511 094 Top Support dakwerken V.O.E Stationsweg 124B Venray-Oostrum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9