Markt een uur langer open Werelddag in het zonnetje Voldoende bouwplannen voor kerkdorpen Bezwaren tegen chalets verworpen Noodlokalen basisscholen vuil en ongezond Broers Reintjes murw gebeukt PAK JE KANS... Kurstjens PAK EEN PAK ÉN NOG ÉÉN... PAUL BROUWER 4 PEEL EN MAAS Alleen Smakt valt buiten de boot Afkoopregeling? Functiewijziging? Concurrentiebeding? Julicher Meijer Woninginbraak in Venray contactlenzen Einde aan juridische strijd tegen gemeente GEHELE VOORRAAD KOSTUUMS (300 PAKKEN OA HUGO BOSS EN TAILOR HOFF) TIJDELIJK VAN 498-789 EURO NÜ VOOR 229 EURO ÉN HET 2E PAK VOOR 159 EURO! EXTRA AANBIEDINGEN SPORTIEF JACK IN DIVERSE KLEUREN VAN 1 69 VOOR 79 EURO LAMSWOOL PULLOVERS VELE KLEUREN DESSINS VAN 9995 VOOR 49 EURO PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 3 De weekmarkt op maan dag begint binnenkort een uur eerder. De marktcommis- sie heeft al eerder verzocht of de openingstijd van 12.00 uur vervroegd kan worden. Uit een enquête onder de marktkooplieden blijkt dat een meerderheid voorstander is van een opening om 10.00 uur. De gemeente heeft beslo ten de begintijd op 11.00 uur te zetten. De officiële openingstijd is momenteel van 12.00 tot 16.00 uur. Maar in de praktijk nemen de verkopers het niet zo nauw. In de loop van maandagochtend draait de markt al volop, terwijl er 's middags na vier uur de handel ook nog gewoon doorgaat. Tijdens het marktoverleg op 21 april is het verzoek voor ruimere openingstijden met de markt kooplieden besproken. Omdat niet iedereen op een lijn zit, is besloten een enquête te houden waaraan 45 marktkooplieden deel namen. Een ruime meerderheid (28) is voor vervroeging van de openingstijd, 15 zijn tegen. Twee marktkooplieden willen alleen in de zomermaanden eerder open. Een kleine meerderheid (15 van de 28) is voor een begintijd van 10.00 uur. Maar dit stuit op prak tische bezwaren. De opbouw van de marktkramen begint nu al om half zeven in de ochtend. Om de markt om 10.00 uur te kunnen openen, zou in alle vroegte al om half zes begonnen moeten wor den met het neerzetten van de kramen. Dit betekent voor omwo nenden van het Henseniusplein en Schouwburgplein maandag ochtend wel erg vroege overlast. Bij een openingstijd van 11.00 uur kan gewoon het huidige werk schema worden aangehouden. Tussen 6.30 en 8.00 uur wordt de markt opgebouwd. De marktkoop lieden hebben dan nog voldoende tijd hebben om hun kramen in te richten. Zou de markt om 10.00 uur beginnen dan moeten de marktkooplieden, die normaal pas om 12.00 uur hun kraam openen, twee uur eerder starten. In 2009 wordt in het project 'Centrum op de schop' het Hen seniusplein en het Schouwburg plein heringericht. Dat betekent dat de weekmarkt tijdens de werk zaamheden een aantal maanden moet verhuizen. De markt zal in deze periode gehouden worden op de parkeerplaats in de Gouden Leeuw. Na de herinrichting van de twee pleinen kunnen niet alle kra men op hun huidige plek terugke ren. De gemeente maakt in over leg met de marktcommissie straks een nieuwe opstelling. Er is tevens afgesproken om het maximale aantal van vijf verplaat singen per jaar te laten vervallen. De laatste jaren was dit telkens een groot struikelblok voor de organisatie van het schaatsfestijn op het Schouwburgplein. Omdat de weekmarkt al met carnaval en kermis verplaatst wordt, resteren er voor de ijsbaan nog drie maan dagen. Waarvan er een maandag al nodig is voor het afbreken van de schaatsbaan. Hierdoor zou Venray on Ice slechts twee weken kun nen duren. Terwijl een periode van vier weken rond de kerstva kantie wenselijk is. De gemeente vindt dat het schaatsfestijn een belangrijke bijdrage levert aan een attractief centrum. Het evenement kan rekenen op een brede maat schappelijke steun. Er is daarom afgestapt van het maximum aantal dagen voor verplaatsing van de markt vanwege een evenement. De nieuwe regel is dat de markt alleen verplaatst kan worden voor carnaval, kermis en het schaatsfes tijn. Zonder dat daarbij een aantal dagen is opgenomen. De opzet blijft om tijdens Venray on Ice een volledige weekmarkt te houden. Waarbij de opbouw, bevoorra ding en afbouw van het schaats- evenement niet tot overlast voor de bezoekers aan de weekmarkt mag leiden. Venray on Ice wordt dit jaar gehouden van 7 december 2008 tot en met 4 januari 2009- De marktcommissie kan zich vinden in het nieuwe voorstel. Mocht het schaatsevenement een jaar niet doorgaan, dan hoeft de markt alleen voor kermis en car naval te wijken. In Venray vond afgelopen zondag voor de zesde keer de Werelddag van het Mondiaal Platform Venray plaats. Meer dan vijftien organisaties en groepen hebben onder een stralend septemberzonnetje laten zien wat zij doen om kleinschalige projecten in onder meer India, Sri Lanka, Bangladesh, Ghana en Marokko te ondersteunen en met welke van de acht millenniumdoe len zij zich bezig houden. Muziek, zang, dans en entertainment op verschillende plekken trok een groot publiek naar het Hensenius- en Schouwburgplein. Vele bezoe kers waren geïnteresseerd in de informatie die in de vele stands werd gegeven. Voor de jongere kinderen waren de ezels een bijzondere trekpleis- Een prachtige living statue trok zondag veel bekijks ter. Het Mondiaal Platform kijkt terug op een geslaagde manifes tatie. In negen van de tien Ven- rayse kerkdorpen zijn vol doende woningbouwplan nen voor de komende vijftien jaar. De enige uitzondering is Smakt, waar op korte termijn niet gebouwd kan worden vanwege de stankcirkels. De gemeente bezit in Smakt ook geen grondposities. In de woonvisie van 2007 was nog geen woningbouwprogram ma voor de kerkdorpen opgeno men. Omdat de ruimtelijke visies nog niet helemaal klaar waren. Eind 2007 zijn deze visies vastge steld en toen is duidelijk gewor den waar woningbouw in de kerk dorpen kan plaatsvinden. Voor de dorpen is nu op dezelf de wijze een woningbouwpro gramma opgesteld, als eerder voor de plaats Venray. In het woning bouwprogramma zijn niet alle locaties meegenomen die in de ruimtelijke visies staan. Omdat een deel zoeklocaties zijn waar voor nog geen concrete plannen zijn. WOONVISIE Volgens de woonvisie is er de komende vijftien jaar behoefte aan 530 woningen. Er zijn momen teel concrete plannen voor 303 woningen. In het woningbouw programma zijn tevens een aantal locaties opgenomen waarvan de aantallen nog niet bekend zijn. De gemeente verwacht dat er voor de meeste dorpen voldoende plan nen zijn om te voorzien in de woningbehoefte. Het overgrote deel van de plannen bestaat uit grondgebonden woningen in de koopsector. Dit sluit vrij goed aan op de woningbehoefte in de dor pen. Zoals blijkt uit het woning marktonderzoek dat Companen begin 2007 heeft uitgevoerd. Toch is er ook vraag naar ande re woningtypen. Vooral in de gro tere kerkdorpen is er behoefte aan grondgebonden 'nultreden- woningen' in de huursector. Deze seniorenwoningen komen nog onvoldoende in het programma aan bod. Er is weinig vraag naar gestapelde woonvormen in zowel de huur als de koopsector. Voor hoogbouw zijn ook weinig bouw plannen in de dorpen. LEUNEN In Leunen kunnen de komende vijf jaar 46 woningen gebouwd worden op drie locaties. De Steeg (36), café-zaal Martens (8) en in de Van Berlostraat (2). Het cen trumplan kan wellicht ook nog in deze periode gerealiseerd worden, maar hiervan zijn nog geen aantal len van bekend. Wonen Venray wil op de plek van de Rabobank seni orenwoningen bouwen. Heide kan er op korte termijn elf woningen bij krijgen, waar van acht in het bouwplan aan de Groeneweg. Daarnaast komen er twee woningen aan de Heidseweg en een aan de Meester Driessens- straat. Na 2012 kan de bouwlo catie van de gemeente aan de Groenweg (22 huizen) ontwik keld worden. Ysselsteyn zit de komende jaren ruim in de bouwlocaties. Dertig woningen aan de Timmermann- sweg-Ringweg en 25 huizen op de locatie Kerkweg 22. Voor de voormalige Rabobank en de Boe renbond zijn nog geen aantallen opgenomen. In Merselo gaat het om vijftien woningen. Dertien in de hoek Grootdorp/Vloetweg en twee aan Kleindorp. In Vredepeel kunnen op de locatie bij het tankstation zeven huizen gebouwd worden. Daar naast is er plek voor vijf ruimte voor ruimte woningen. Er wordt tevens nog een nieuwe uitbrei- dingsplek gezocht. In het centrum van Oostrum komen tien woningen op de hoek Mgr. Hanssenstraat-Watermolen- weg (Rabobank) en elf woningen op de plek van de fletsenzaak van Swinkels op de hoek Mgr. Hanssenstraat-Oosterthienweg. In Oostrum-oost is er nog plek voor een woning en op het Bam-terrein aan de Stationsweg komen zes woonwerkkavels. Voor de verdere uitbreiding aan de noord-oostkant zijn nog geen aantallen bekend. OIRLO In Oirlo komen 35 woningen op de zuid-oostlocatie, achter het oude Rabobankgebouw. Aan de Hoofdstraat zijn vier huizen gepland. Dan zijn er nog drie loca ties die verder uitgewerkt moeten worden: centrumplan (Hesen), Philipsen en Jacobs/Voesten, beide aan de Hoofdstraat. In Castenray kunnen twintig woningen gebouwd worden op de locatie van loonbedrijf Hen- drix-Smits aan de Lollebeekweg. De planning is na 2012. Op de uitbreidingslocatie aan de Vlies in Veulen is de komende jaren ruim te voor vijftien woningen. Camping De Walnoot mag op het kampeerterrein aan de Koepas 8 in Oirlo 44 chalets plaatsen. De gemeentelijke hezwaarcommissie heeft de bezwaren van de buurtbewo ners Geurts en Verberne ver worpen. Op het campingterrein staan nu veertig vervallen en brandon- veilige caravans. Die zullen ver vangen worden door 44 chalets die onderdak kunnen bieden aan 176 buitenlandse werknemers. Voor een goede huisvesting zal ook de sanitairruimte worden ver groot. Om al op korte termijn de logiesvoorzieningen in gebruik te kunnen nemen, heeft eigenaar Van Heumen alvast een bouwaanvraag ingediend voor achttien tijdelijke chalets. Die mogen maximaal vijf jaar blijven staan. In een later sta dium volgt de bouwaanvraag voor de overige 26 chalets die perma nent worden geplaatst. Het initi atief is in strijd met het bestem mingsplan 'Buitengebied'. Daarom is er een vrijstellingsprocedure nodig voor de verlening van de bouwvergunning van de achttien tijdelijke chalets en de vergroting van de sanitairruimte. De twee bezwaren van omwo- INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray nenden zijn door de commissie bezwaarschriften behandeld op 24 juni 2008. Het college heeft het advies overgenomen om beide ongegrond te verklaren. Wel wordt er door de eigenaar, op ver zoek van de bezwaarmakers, nog aan drie voorwaarden voldaan. Dit is de toezegging dat de huidige veertig stacaravans daadwerkelijk worden verwijderd. De bomen mogen niet gekapt worden en er komt een toezichtcamera aan de achterzijde van het perceel. Dit om schade aan de aanliggende aardappelakkers te voorkomen. De initiatiefnemer heeft tijdens de hoorzitting bevestigd dat hij hier aan zal voldoen De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Pinkster bloem die in de nacht van zaterdag op zondag tussen 04.00 en 06.00 uur plaatsvond. De inbreker(s) wist (en) de woning via de ach terzijde te betreden. Eenmaal bin nen werden onder andere enkele mobiele telefoons, een laptop, een fototoestel en een autosleutel meegenomen. Met de autosleutel werd een personenauto die bij de woning geparkeerd stond meege nomen. De auto werd zondagoch tend door surveillerende agenten aangetroffen op de Kruisstraat. De politie is op zoek naar getuigen van de woninginbraak. Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Er is flink wat mis met de noodlokalen bij de basis scholen De Landweert en De Meent in Leunen. Leerlingen en leerkrachten kampen met gezondheidsklachten. Naar aanleiding hiervan is er een Arbo-onderzoek uitgevoerd. Het blijkt dat de situatie in de noodlokalen onacceptabel is. De kooldioxidewaarden zijn te hoog. Daarnaast zijn de noodloka len sterk verontreinigd, met name de vloerbedekking is erg vies. Het onderzoek werd eind februari 2008 in opdracht van schoolbe stuur SPOV uitgevoerd. Al langere tijd waren er klachten van leer krachten en ouders van leerlingen die les krijgen in de noodlokalen. Om de kooldioxidewaarden te verlagen, zouden de lokalen beter geventileerd moeten worden. Dit blijkt niet afdoende. Het vaker ven tileren door het steeds openzetten van ramen en deuren is niet effec tief gebleken. De vloerbedekking bleek zelfs sterk verontreinigd te zijn. De lokalen moeten vaker en beter worden schoongemaakt en de vloerbedekking zou grondig worden gereinigd. Beide scho len en de SPOV hebben in eerste instantie deze maatregelen geno men om de problemen te lossen. De noodlokalen zijn aan de bin nenkant grondig gereinigd, even als de vloerbedekking. Het bleken slechts halve maatregelen. Een bouwkundig adviseur van de gemeente stelt dat het plaat sen van mechanische klimaat beheersing nodig is voor een goede ventilatie. Omdat deze maatregel erg prijzig is, heeft de SPOV gevraagd of de gemeente de kosten wil delen. Daarnaast dient er bij de noodlokalen van De Landweert nog buitenonder- houd plaats te vinden, wat voor rekening van de gemeente komt. De totale kosten voor het renove ren van de noodlokalen bedraagt 109-000 euro. Hiervan betaalt de gemeente 46.515 euro. In alle lokalen worden de vloerbedek king en de plafondplaten vervan gen. De muren worden opnieuw geverfd, de dakbedekking wordt nagekeken en lekkages hersteld. Ook De Vlaswei maakt gebruik van de twee noodlokalen van De Landweert. Na de renovatie en het jaarlijks onderhoud kunnen de noodlokalen weer mee tot 2015, zegt de gemeente. Volgens de laatste leerlingenprognoses zal De Landweert tot 2011, De Vlas wei tot 2015 en De Meent nog tot 2014 gebruik moeten maken van de noodlokalen. Er is nog gekeken of de schoolwoningen in de wijk Landweert een alterna tief voor de noodlokalen kunnen zijn. Deze schoolwoningen zijn op dit moment in gebruik door basisschool De Kruudwis. Over een paar jaar komen ze vrij. De Landweert en De Vlaswei zeggen beide dat dit voor hen geen optie is. De twee scholen hebben over het algemeen grote groepen waar voor de lokalen van de schoolwo ningen te klein zijn. De kosten van verbouwing van de schoolwoningen wegen niet op tegen het beperkte aantal jaren dat er nog gebruik van wordt gemaakt. De scholen geven er de voorkeur aan dat de noodlokalen worden opgeknapt. Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl Het gerechtshof in Den Bosch heeft de broers André en Leo Reintjes in het onge lijk gesteld. De eigenaren van Reintjes Advies aan de Leun seweg liggen al jaren in de clinch met de gemeente over de ontsluiting met het ach terliggende bedrijventerrein De Brier. Na de uitspraak van de rechtbank in Roermond was Reintjes in hoger beroep gegaan bij Hof. De broers Reintjes uit Leunen leggen zich bij de uitspraak neer en gaan niet in cassatie. Daarmee komt een einde aan een slepen de juridische affaire die Reintjes 200.000 euro heeft gekost. Waar van 50.000 euro kosten voor de advocaat om de procedures tegen de gemeente te voeren. De rest zijn renteverlies en de talloze uren die erin gestoken zijn. In 2003 verhuisde het groeiende bedrijf Reintjes Advies vanuit een woning in het centrum van Leunen naar het kantoorpand aan de Leun seweg. Bij de koop zat een flink perceel aan de achterzijde inbe grepen. Dit grenst aan De Brier waar later woonboulevard Woon- Max zich vestigde. Reintjes zegt van de gemeente de toezegging te hebben gekregen om zijn per ceel aan de achterzijde te kunnen ontsluiten. Omdat die belofte niet gestand werd gedaan, liet Reintjes in 2006 beslag leggen op het ter rein waar de woonboulevard in aanbouw was. De gemeente dien de een schadeclaim van 17.178 euro in, die Reintjes inmiddels heeft betaald. De ellende begon toen de gemeente haar voormalige gemeentewerf aan 3W Vastgoed verkocht en daarbij 'vergat' het perceel van Reintjes te ontsluiten. Dit terwijl de gemeente bij eer dere plannen voor dit perceel een achterontsluiting zelfs verplicht stelde, aldus Leo Reintjes. Tijdens de ontwikkelingsfase beloofde wethouder Heidens mee te wer ken aan een ontsluiting via de ach terzijde of via het kantoorperceel aan de Leunseweg. Toen bleek dat hij zijn belofte niet nakwam - en de gemeente op het terrein van de broers onrechtmatig bomen gekapt had - legde Reintjes net voor de grondoverdracht aan 3W beslag op de voormalige gemeen tewerf. "Met als doel in gesprek te komen over de gedane belofte", verklaart Leo Reintjes. "In plaats van een gesprek ontsloeg het col lege in het geniep zakenpartner 3W van haar renteverplichting en legde de rekening op ons bordje neer." Het gerechtshof heeft de claim van de gemeente toegewezen. Reintjes kon niet bewijzen dat de gemeente beloftes had gebroken. "Wij, maar ook andere onderne mers op De Brier, zijn met belof tes aan het lijntje gehouden om ons van procedures af te houden", beweert Leo. "Ook naar andere ondernemers op De Brier is Hei dens zijn beloftes niet nageko men". Reintjes voelt zich gemangeld tussen het verbond van gemeente en projectontwikkelaar. De laatste ontwikkeling is dat er wellicht toch een verbindingsweg komt naar WoonMax. Volgens Leo Rein tjes onder de voorwaarde dat het vrachtverkeer over zijn terrein mag rijden. Hij staat niet te sprin gen en zegt nu op zijn beurt alle tijd te willen nemen. Het terrein is eigendom van ING Real Estate. Omdat WoonMax kampt met een tekort aan parkeer gelegenheid, heeft de eigenaar nu wel oren naar een ontsluiting richting de Leunseweg. WoonMax zou dan in de drukke weekeinden gebruik kunnen maken van de parkeerplaatsen bij bijvoorbeeld Synthese en Reintjes. EXCLUSIEVE HERENMODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TEL 0478 510943 WWW.PAULBROUWER.NL Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3