Ballonvaart Volksuniversiteit ledereen aan het werk! Nieuwe wintercollectie Actieplan Quick Wins binnenhavens Open dag VieCuri Platteland Naar een toekomst die Werkt Culinair Creatief helpt studio Stijlvol ambachtelijk maatwerk <3 1 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 28 Mevrouw van Elzakker is de winnares van de ballonvaart voor twee personen, die door de Volksuniversiteit Venray e.o. werd verloot onder alle ingeschreven cursisten, in het kader van het twintigjarig jubileum. Mevrouw van Elzakker volgt de cursus Engels voor senioren omdat ze anders niet goed kan communi ceren met haar kleinkinderen in Australië. Eigenlijk is het van de zotte dat niet iedereen aan het werk is. Vanuit die gedachte ont stond in 2006 BV Limburg, een pilotproject waarin Limburgse werkgevers, gemeenten, UWV en CWI gezamenlijk mensen aan het werk krijgen. Het pas verschenen boekje Iedereen aan het werk! licht de BV Lim burg-aanpak toe. BV Limburg kreeg in 2006 een IPW-subsidie van het ministerie van SZW Het ministerie noemde het plan van aanpak 'innovatief, sprankelend en verbredend'. Het ministerie zag mogelijkheden voor het verder activeren van het uitke ringsbestand met dit innovatieve platform, dat met name gespitst is op samenwerking, ontzorging en uitstroom/activeren van de fase 3- en 4-doelgroepen. BV Lim burg wil de werkloosheid in 2015 opheffen, de Wet Werk en Bijstand betaalbaar laten uitvoeren, en mensen laten participeren die nog niet voldoen aan alle eisen van de arbeidsmarkt. De deelnemende gemeenten zijn Horst aan de Maas, Helden, Venray, Meijel, Maas- bree, Kessel, Meerlo-Wanssum en Sevenum. De overige partners zijn CWI, UWV FNV NLW Groep, MKB én grote ondernemingen. BV Limburg gebruikt innovatie ve projecten om mensen aan het werk te krijgen, zoals participatie- banen en groepsdetacheringen. In het boekje Iedereen aan het werk! worden verschillende succesvolle projecten toegelicht, zoals DHL, Thuiszorg Noord-Limburg en hét succesverhaal Art.com. Dit van oorsprong Amerikaanse bedrijf levert ruim 300.000 posters, prints en aanverwante artikelen, die alle maal worden verkocht via internet. Bij het bedrijf zijn vijfentwintig 'BV Limburgers' verantwoordelijk voor het verpakken van frames, afbeeldingen en ingelijste posters, gemiddeld 750 per dag. 'Mensen die waren ingeschreven als werk zoekende doen nu volop mee aan het arbeidsproces - en met zicht baar plezier,' zegt general manager Ronald Amersfoort in de nieuwe publicatie. Ook Arie Stas, voorzitter van de stuurgroep van BV Limburg, kijkt tevreden terug: 'De instrumenten die we wilden onderzoeken, met name groepsdetachering en parti- cipatiebanen, zijn goed uit de verf gekomen. Wat ik ook heel positief vind, is dat we erin geslaagd zijn een goede werkgeversbenadering te ontwikkelen. We benaderen werkgevers vanuit één punt en we doen dat in goed overleg met de Limburgse Werkgevers Vereni ging (LWV).' Stas heeft een werk groep ingesteld die de mogelijkhe den onderzoekt om de pilot, die eindigt op 31 december 2008, een structureel vervolg te geven. Traditiegetrouw slaan de mode zaken van Venray-Centraal de handen ineen om in het voor- en najaar een modezondag te orga niseren, waarbij de nieuwste col lectie kleding en accessoires aan het publiek getoond wordt. Het herfstzonnetje wilde meewerken en de sfeer op de Grote Markt met al zijn terrasjes vormde afgelopen zondag het perfecte decor rondom de catwalk waar de modellen zich presenteerden. Naast de profes sionele dames- en herenmodellen mocht dit keer ook een groep van maar liefst zestien kinderen hun opwachting maken. Gekleed in outfits van Jos Arts en gestoken in het moderne schoeisel van Nimco maakten zij onder aanmoediging van hun trotse ouders hun mode debuut op het podium. Bij de kin deren mag alles. Lekker spontaan Op de catwalk in Venray werd zondag de nieuwe wintercollec tie gepresenteerd. de winter in met makkelijke en fleurige kleding en schoenen. De dames- en herenmode werd ver zorgd door Berden Mode, I-Ris Mode en D.Company. De laars is weer helemaal terug deze winter. Ook de korte rok, uiteraard met maillot, mag gezien worden naast de pantalon. Voor de dames veel kleurrijke wollen vesten of over- gooiers. De heren kiezen deze winter voor de meer casual uitstra ling. Over elkaar gedragen blouses en truien geven samen met de stoere schoenen een sportief win- terbeeld. Moderne brillen maken het geheel compleet. De collectie van Camps Optiek biedt hiertoe onbeperkte mogelijkheden. Onderzoek: De inwoners van Noord- en Midden-Limburg maken zich niet uitzonderlijk ongerust over de omgevingsrisico's. Ze ervaren criminaliteit, trans port van gevaarlijke stoffen en drinkwaterproblemen als meest bedreigende risico's. Dit blijkt uit een onderzoek van Actorion Communicatie Adviseurs onder inwoners van de gemeenten Bergen, Roerda len, Venlo, Venray en Weert. Inwoners van Noord- en Mid den-Limburg willen graag via het plaatselijke of regionale huis-aan- huisblad over omgevingsrisico's geïnformeerd worden. Ook brie ven, folders en de website van de gemeenten worden gewaardeerd, naast de regionale kranten en loka le tv-omroepen. Overigens wen sen de mensen niet overvoerd te worden met informatie. Een keer per jaar is voldoende, of als er iets ingrijpends in de buurt gebeurt. Bijvoorbeeld de komst van bedrijf dat met gevaarlijke stoffen werkt. In totaal hebben meer dan der tienhonderd inwoners de vragen lijst ingevuld. De uitkomsten uit de vijf gemeenten zijn representatief voor de gehele regio. Overigens zegt bijna 70% van alle respon denten dat ze nog nooit iets heb ben meegemaakt, waarbij ze op dat moment behoefte hadden aan informatie over risicobronnen. De inwoners van de gemeenten vinden dat zowel de gemeente als de risicobedrijven verant woordelijk zijn voor een veilige leefomgeving. Slechts een derde deel van de respondenten is ech ter van mening dat de gemeente risicobronnen goed controleert. Dit komt overeen met het feit dat veel mensen (80% van de respon denten) informatie verlangen over wat de gemeente precies doet om rampen te voorkomen. Hier lijkt dus zeker nog een slag gemaakt te kunnen worden door gemeenten. Wat de communicatie over omgevingsrisico's betreft, vindt men dat zowel de overheid als het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor het verstrekken van informa tie. Hierbij vindt men de overheid wel met afstand de meest betrouw bare bron: slechts 17% denkt dat als bedrijven burgers informeren, ze dit open en volledig doen. Voor de overheid bedraagt dit percen tage 85%. Wel dicht men risicobe drijven meer kennis over risico's toe dan de overheid: 51% om 30%. Slechts 19% van de mensen vindt dat ze zelf de verantwoordelijk heid heeft naar informatie over risico's te zoeken. SIRENE De meeste mensen (80%) geven aan dat als de sirene gaat, er iets ernstigs bij hen in de buurt is. 69% geeft aan dat ze dan ook daadwer kelijk weten wat ze moeten doen. 11% van de respondenten zegt dat ze gewoon doorgaan waar ze mee bezig zijn, wanneer de sirene gaat. Vreemd genoeg wijst de praktijk echter uit dat de meeste inwoners niet reageren als de sirene op een ongewoon tijdstip afgaat. Er zijn veel voorbeelden waar mensen zelfs de plaats van het incident gaan opzoeken. Direct omwonenden vinden informatie over risico's niet belangrijker dan het algemene publiek. Ook zijn ze niet meer betrokken bij het onderwerp. Wel vinden ze het minder riskant om in de buurt van een risicobron te wonen, dan inwoners die op gro tere afstand zitten. Ook houden ze beter in de gaten wat er allemaal gebeurt rondom risicobronnen. Verder willen omwonenden meer detailinformatie over de aard en eventuele gevolgen van risico bronnen in hun omgeving. Bijvoor beeld over een bedrijventerrein, snelweg of spooremplacement. Het volledige onderzoeksrapport is in te zien via de websites van de gemeenten die hebben deelgeno men aan het onderzoek. In de bibliotheek in Venray is vrijdag het startsein gegeven voor de communicatiecampagne die het RooyNet bekendheid moet geven bij het grote publiek. Wil van Ham stelde namens de CAI één van de informatiezuilen in werking en lichtte toe waarom de CAI het belang van RooyNet onderstreept en op een aantal punten financieel ondersteunt. Deze informatiezuilen met grote touchscreens geven uitleg hoe RooyNet te gebruiken. Doel hier van is een verbinding te maken tussen de oude media (de folder) en de nieuwe media (internet/ informatiezuilen) en daardoor ook mensen die nog niet met deze nieuwe media om kunnen gaan op weg te helpen. Er komen voorlopig twee zuilen in Venray te staan, een in de bibliotheek en één in het gemeentehuis in Venray. De provincie Limburg gaat bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat een actieplan aanbieden voor de binnenha vens in Limburg. Het gaat hier om de eerste tranche 2008 voor Quick Wins in binnenha vens. De rijksoverheid heeft hier voor landelijk 62 miljoen euro ter beschikking gesteld om maatrege len van provincies en gemeenten mee te financieren, die hiervoor gezamenlijk een actieplan moe ten opstellen. Ook moeten zij zor gen voor cofinanciering van die projecten. De provincie Limburg heeft nu samen met een aantal gemeenten een actieplan opge steld dat zij op 1 oktober 2008 bij de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat indienen. Dit najaar neemt de staatssecretaris hierover een besluit. Binnenvaart is een efficiënte en duurzame vervoers wijze. Acht Limburgse gemeenten hebben een binnenhaven, op ruim 550 hectare bedrijventerreinen. Ze zijn van strategische betekenis voor het vestigen van industriële en logistieke bedrijven in Limburg. Het actieplan bevat maatregelen voor verbetering van de havens, zoals het verdiepen daarvan, het aanleggen en herstellen van kades en het aanpassen van wegontslui- tingen. In totaal vragen Gedepu teerde Staten in deze tranche een subsidiebedrag van 6,5 miljoen euro bij het Rijk. Zelf draagt de provincie daar 2,5 euro miljoen aan bij. De acht gemeenten die een project voor deze aanvraag aangemeld hebben, moeten geza menlijk minimaal 5,8 euro miljoen bijdragen. In deze eerste tranche gaat het om de gemeenten Maas tricht, Stein, Sittard-Geleen, Echt- Susteren, Maasgouw, Roermond, Venlo en Meerlo-Wanssum. In de tweede tranche zullen mogelijk projecten in Weert (nieuwe over- slagterminal), Gennep (ontwikke ling regionaal overslagcentrum) en Born (herinrichting havenei land) ingediend worden. Deze voorstellen moeten in het najaar van 2009 bij Verkeer en Waterstaat worden ingediend. Collecte Prinses Beatrixfonds De jaarlijkse collecte voor het Spierziekte Prinses Beatrixfonds heeft door de inzet van de collec tanten in heel Venray een prachtig resultaat bereikt. De opbrengst is als volgt: centrum 4.900,00. Cas- tenray 345,43. Heide 386,30. Leunen 793,92. Merselo 440,44. Oirlo 535,90. Oostrum 451,78. Smakt/Holthees 359,33- Veu len 358,39. Vredepeel 150,50. Ysselsteyn 1188,50. De totale opbrengst bedroeg 9-910,49. Decokay Floor Decor In het artikel over de nieuwe woonspecialist Decokay Floor Decor is abusievelijk een verkeerd adres gepubliceerd. Het juiste adres moet zijn Plataanstraat 10a in Venray. niet ontvangen? Bel 582877! In VieCuri Medisch Centrum in Venlo wordt op zaterdag 11 okto ber van 11.00 tot 15.00 uur een open dag gehouden. Op deze dag is men van harte welkom om het nieuwe Centrum voor Diagnos tiek te komen bezichtigen. Behalve uitleg over de werk wijze in het Centrum voor Diag nostiek, worden de bezoekers rondgeleid langs de afdelingen die aan dit centrum verbonden zijn. Zo is het mogelijk om de laboratoria te bezoeken om met eigen ogen te zien hoe het bloed wordt onderzocht. Ook zijn de afdelingen nucleaire geneeskun de, radiologie en de apotheek in de route opgenomen. De mede werkers van de afdelingen geven uitleg over hun werkzaamheden. In het Centrum voor Diagnostiek kunnen patiënten terecht voor meerdere diagnostische onder zoeken, zoals bloedprikken, ECG- onderzoek of voor het maken van een röntgenfoto. Dit gebeurt in de vorm van een 'one stop shop ping concept'. De patiënt kan zich bij de ontvangstbalie in één keer aanmelden voor verschillende onderzoeken. Een speciaal patiën tenvolgsysteem bepaalt de meest optimale routing. De onderzoeken worden zo gepland dat de patiënt niet steeds opnieuw hoeft aan te sluiten in de rij. Bovendien vinden de onderzoeken allemaal plaats in het Centrum voor Diagnostiek waardoor de patiënt niet meer het ziekenhuis door hoeft naar de ver schillende afdelingen. De Vereniging Kleine Kernen Limburg (VKKL) houdt op vrij dag 3 oktober het tweede Plat- telandsParlement Limburg in gemeenschapshuis D n Wieksjlaag in Beringe. Statenleden en gede puteerden van de provincie wor den dan rechtstreeks door actieve bewoners uit de dorpen geïnfor meerd over wat er speelt in de kleine Limburgse kernen. Dorpsra den willen op het PlattelandsParle- ment het gesprek aanknopen over de spanningen in het buitenge bied rond de vestiging van grote bedrijven, de woningbouw in dorpen, maar ook de zorgen over effecten van bevolkingskrimp en wat de provincie kan doen om de betrokkenheid van inwoners in dorpen te vergroten of om dorps ontwikkelingsplannen uit te voe ren? De afstand tussen dorpen en de provincie is nog steeds groot. In de dagelijkse praktijk heeft de dorpsraad vooral te maken met de gemeente. Maar ook de provin cie heeft invloed op de leefbaar heid in dorpen. Op het gebied van wonen, werken, jeugdzorg, openbaar vervoer en de inrichting van het landelijk gebied heeft de provincie belangrijke taken. Er hebben zich inmiddels meer dan 160 deelnemers aangemeld. Ook veel Statenleden willen het debat aangaan met actieve bewoners van Limburgse dorpen. Het Plat- telandsParlement start om 13.00 uur aansluitend op de vergadering Statencommissie Sociale Domein in de Wieksjlaag in Beringe. Zelfs de Tweede Kamerleden, Ger Koopmans en Ine Aasted-Matsen, grijpen het PlattelandsParlement Limburg aan om zich te infor meren door de dorpsbewoners. Tevens zijn wethouders en raads leden van plattelandsgemeenten van de partij. Het Citaverde College en NLW Groep houden op vrijdag 10 oktober in Venray het symposium Naar een toekomst die Werkt. Dit symposium staat in het teken van een nieuwe vorm van prak tijkonderwijs die door Citaverde College en NLW Groep is ontwik keld en succesvol in de praktijk wordt toegepast. Het symposium wordt ingeleid door Ludo Daems, een boeiende gastspreker die het publiek op een bijzondere wijze zal aanspreken. Vervolgens wordt in zeven workshops aandacht besteed aan de verschillende aspecten van dit praktijkonder wijs zoals: het belang van een goede intake, de voordelen van EVC, opleiden op de werkplek en E-learning op verschillende niveaus. Aan het eind van de mid dag wordt het officiële samenwer- kingsconvenant getekend tussen Citaverde College en NLW Groep. Het symposium vindt plaats bij NLW Groep aan de Smakterweg in Venray. Meer informatie over het symposium is te vinden op www. nlw.nl. Deze nieuw ontwikkelde onderwijsvorm richt zich vooral op mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt en het onderwijs. De deelnemers worden opgeleid bij het bedrijf waar ze uiteindelijk ook hun werkplek zullen hebben. Het merendeel van het onderwijs vindt plaats direct op de werk vloer onder leiding van docenten en de voormannen van het bedrijf zelf. Bedrijf en school hebben een gezamenlijke verantwoordelijk heid voor het onderwijs en heb ben daar ook allebei hun speci fieke taken in. Voordeel is dat de lijnen op deze manier heel kort zijn. Ook kan er snel worden gere ageerd wanneer deelnemers drei gen vast te lopen. Op dit moment lopen er meerdere opleidingen en zijn er al een aantal succesvol afgesloten. De Brabantse Claire is bekend van het programma 'De Gouden Kooi', waar zij met een aanzienlijk geldbe drag tijdens de halve finale vrijwillig de villa verliet om haar grote droom waar te kun nen maken: het oprichten van een uitgebreide luxe salon voor haarmode, nagelstyling en make up. Culinair Creatief Ruud Welbers deelt de passie voor het onder nemersschap met Claire. Vanuit diezelfde passie zijn er contacten gelegd tussen Claire en het party en cateringbedrijf en dat resulteert in een samenwerkingsverband met betrekking tot de opening van Studio Claire in Hilversum op 12 oktober. De opening zal van hoge kwaliteit zijn, perfect passend bij het image van Studio Claire en dat is Culinair Creatief Ruud Welbers wel toevertrouwd. Er zal een hoog gehalte aan BN'ers aanwezig zijn, veel schrijvende pers en paparazzi fotografen en ook RTL-Boulevard zal tv-opnames maken voor de uit zending van maandag 13 oktober. Culinair Creatief Ruud Welbers is een vooruitstrevend bedrijf, dat dergelijke uitdagingen zeker niet uit de weg gaat. Het is een top- organisatie in de party- en cate ringwereld voor particulieren en bedrijven, waar men terecht kan voor eenvoudige tot zeer exclu sieve catering, hetgeen voor ieder een is weggelegd. Dat nu ook de grotere evenementenbureau's en BN'ers de weg naar Culinair Cre atief Ruud Welbers vinden, is dan ook niet zo vreemd. Het is niet de eerste keer overigens, dat zij cate ring verzorgen voor celebraties, al eerder hebben zij iets dergelijks verzorgd voor onder andere Van den Ende Producties. Claire en Huub (haar medespeler en man, waarmee zij getrouwd is in De Gouden Kooi) hebben dan ook het volste vertrouwen in de opening, die volgens hen helemaal top gaat worden, dankzij onder andere de verzorging door Culinair Creatief Ruud Welbers. Mat van Loon Parketvloeren: Het lijkt onwaarschijnlijk, maar er zijn meer dan 4.000 verschil lende mogelijkheden voor het aanschaffen van een parketvloer. Het doen van een juiste keuze voor een gepaste parketvloer is daarom een complexe bezig heid. Iedereen heeft zo zijn eigen wensen en voorkeuren. Daarnaast spelen de omstandigheden waar een parketvloer moet komen ook een belangrijke rol, bijvoorbeeld in de woonkamer, slaapkamer, hal of keuken. Factoren als dagelijks gebruik, het binnenklimaat, huis dieren, kinderen, etc. zijn enkele voorbeelden waarmee rekening moet worden gehouden. Dan zijn er nog de vele verschillende hout soorten, kleuren, stijlen en leg- en afwerkmethodes en manieren van onderhoud. Goed en objectief advies voordat een parketvloer wordt gelegd, is bijna onontbeer lijk. Mat van Loon uit Rijkevoort is een vakman die echt verstand heeft van parketvloeren en die een indrukwekkende lijst van fraaie vloeren, door hem gelegd, op zijn naam heeft staan. Samen met zijn vrouw Suzanne is hij vanaf 1995 zelfstandig onderne mer. Suzanne adviseert vanuit de winkel, Mat komt als dat nodig is kijken op locatie om zo een goed onderbouwd advies uit te bren gen. Behalve vloeren die alleen gelegd kunnen worden door een vakman, is er ook een groot assor timent die door handige doe-het- zelvers kan worden gelegd. In de toonzaal in Rijkevoort is op grote en kleinere panelen te zien wat het effect van een bepaalde vloer is. Zowel gelegd door de vakman als zelf gelegd. Om alvast inspi ratie op te doen is een bezoekje aan de website www.vanloonpar- ketvloeren.nl zeker aan te raden. Een van de toppers in het doe- het-zelf assortiment is de Aubrey parketvloer. Aubrey blijft zoals het is gelegd en werkt nauwelijks. Zo zorgeloos kan een zelfgelegde nieuwe houten vloer dus zijn. Om een echte Aubrey parket voor iedereen aantrekkelijk te maken zijn er huis aan huis actiekaarten verspreid. Tegen inlevering van deze kaart ontvangt iedere klant die voor 1 november 2008 een Aubrey parketvloer bestelt 10% korting. Veilig internet ZijActief kring Noord houdt op dinsdag 28 oktober vanaf 20.00 uur een thema-avond over veilig internet voor kinderen, in samenwerking met stichting De Kinderconsument. Tijdens deze avond, gehouden in zaal Brugeind in Meerlo, krijgen de deelnemers, praktisch en zonder computerjar gon, informatie en tips om thuis en op school, het internet voor kin deren veiliger te maken. Iedereen, ook grootouders zijn deze avond welkom. Opgeven kan bij Ria Lie- brand via telefoon (0478)550466 of bij Mientje Wester via telefoon (0478)588600. Opgeven kan ook via rialiebrand@xs4all.nl. of rnien- tj ewester@planet.nl Promotie Gijs van Elswijk uit Venray is gepromoveerd tot doctor in de medische wetenschappen aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. Informatie hierover is te vinden op http ://www. umcnnl/scientist/ onder Science Agenda. Speel-o-theek Venray Vorig jaar is het interieur van de Speel-o-theek Venray in een nieuw jasje gestoken. Tevens is er aller lei nieuw speelgoed aangeschaft, waaronder de WH-spelcomputer en aangepast speelgoed voor min- dervalide kinderen. Nu wordt er achter de schermen door enkele vrijwilligers hard gewerkt om de hele uitleenadministratie te auto matiseren. Ook is er een website in de maak. Om al dit mogelijk te maken en de speel-o-theek draai ende te houden wordt doorlo pend gezocht naar vrijwilligers. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Petra van Boven via telefoon (0478)588595 of met Daniëlle Weijs via telefoon (0478)512243. Geslaagd Bas van Lieshout is cum laude afgestudeerd in de experimentele natuurkunde aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen. 'Inwoners regio niet erg ongerust' Twee informatiezuilen... vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28