Gemeente Venray Veranderingen voor de weekmarkt Loting kavels Brabander Aan den Heuvel Openbare bekendmakingen Collectes Geen buitenlandse werknemers op Mob-complex Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op woensdagavond 24 september heeft in het gemeentehuis de loting plaatsgevonden van twaalf vrije-sectorkavels in het plangebied Brabander Aan den Heuvel. De kavels liggen aan de Boomvalk, nabij de Beekweg, in het tweede gedeelte van het plangebied. Na opening van de bijeenkomst door de projectleider van de gemeente, volgde een korte uitleg rondom de procedure van de loting. Notaris Paantjes bepaalde vervolgens in welke volgorde de gesloten enveloppen van de 22 inschrijvers geopend dienden te worden. Bij het openen van de enveloppen werden direct de namen bekendgemaakt van degenen die de kavels toegewezen kregen. De komende weken worden persoonlijke verkoopgesprekken ingepland, in de volgorde zoals bepaald door notaris Paantjes. Zodra bekend is wanneer een volgende loting plaatsvindt, informeert de gemeente u daar tijdig over. Nadere regels Verkeerszaken Verordeningen Beleid Beleidsregels Bouwplannen Wet geluidhinder Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 De weekmarkt in Venray profileert zich steeds meer als een openluchtwarenhuis, waar een breed assortiment van producten wordt aangeboden. Om de dienstverlening aan de bezoekers van de markt te verbeteren, is de begintijd van de weekmarkt vervroegd van 12.00 naar 11.00 uur. De eerstvolgende markt van 6 oktober begint dus al om 11.00 uur. Verder zijn er nog enkele wijzigingen. Met instemming van de markt- commissie en na overleg met de marktkooplieden, is in de regels rondom de weekmarkt ook opge nomen dat de weekmarkt tijdens carnaval, kermis en een schaats- evenement verplaatst kan worden. Evenementen Tijdens carnaval vervalt de week markt al sinds jaar en dag, tijdens de kermis wordt de weekmarkt op de Julianasingel geplaatst. En tijdens het schaatsevenement wordt de markt rondom dit evene ment geplaatst. De opzet is en blijft om ook tijdens het schaats evenement een volledige markt te plaatsen. Natuurlijk moet de opbouw, bevoorrading en afbouw van het schaatsevenement zodanig gepland worden dat bezoekers aan de weekmarkt daarvan geen over last ondervinden. De gemeente Venray ziet af van de plannen om het Mob-complex in Ysselsteyn aan te kopen voor de huisvesting van buitenlandse werknemers. Dat heeft het college van B en W deze week besloten. Met de verruiming van de regels door de provincie Limburg eerder dit jaar vervalt de noodzaak voor grootschalige huisvesting op het Mob-complex. Het besluit van het college om af te zien van het Mob-complex valt samen met het vaststellen van nieuw gemeentelijk beleid voor de huisvesting van buitenlandse werknemers. De huisvesting van werknemers uit de zogenaamde MOE-landen (Midden- en Oost-Eu ropa) in deze regio was de laatste jaren problematisch. Zo werden veel medewerkers slecht of zelfs illegaal gehuisvest. De gemeente kon daar moeilijk tegen optreden doordat alternatieve huisvesting ontbrak. Het nieuwe beleidsplan moet een einde maken aan deze situatie. Werkconferentie Aan een door de gemeente georga niseerde werkconferentie op 18 juli namen alle partijen deel die betrok ken zijn bij dit huisvestingsprobleem, zoals uitzendorganisaties, werk gevers, huisvesters, vertegenwoor digers van dorps- en wijkraden en de Venrayse politiek. Doel van de bijeenkomst was het uitwisselen van kennis en ervaring om zo tot een mogelijke oplossing te komen. De uitkomsten zijn verwerkt in het nieuwe gemeentelijke beleid. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 23 september 2008 vastgesteld: - Nadere regels weekmarkt Venray - Branchebesluit markt gemeente Venray. In de nadere regels is vastgelegd waar en wanneer de weekmarkt in Venray gehouden wordt en welke eisen aan de standplaatsen gesteld worden. In het branchebesluit staat een verdeling van de te verkopen producten op de weekmarkt. De nadere regels en het branchebesluit treden op 1 oktober 2008 in werking en liggen ter inzage. Besluiten - Besluit tot aanwijzing van plaats, tijdstip en wijze waarop tegen betaling parkeerbelasting mag worden geheven. U kunt de desbetreffende stukken van 3 oktober 2008 t/m 13 november 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vastgesteld De gemeenteraad heeft de volgende structuurvisie vastgesteld: - Ontwikkelingsperspectief, inclusief het generiek grondbeleid. Daarmee is de van rechtswege ontstane structuurvisie 'Ruimte voor de toekomst' herzien. Op grond van artikel 2.1 van de nieuwe Wro is een gemeente verplicht om voor haar hele grondgebied een door de gemeenteraad vastgestelde structuurvisie te hebben. Het Ontwikkelingsperspectief geeft in ruimtelijk, maatschappelijk en economisch opzicht uitdrukking aan de koers uit de strategische Visie op hoofdlijnen. Het betreft een structuurvisie op strategisch niveau met daaraan gekoppeld een uitvoeringsprogramma. Het structuurplan 'Ruimte voor de toekomst' is per 1 juli 2008 op grond van de overgangsregeling van de nieuwe Wro de structuurvisie van de gemeente Venray geworden. Middels het vaststellen van het Ontwikkelingsperspectief, inclusief het generiek grondbeleid als structuurvisie, is de tot heden geldende structuurvisie in haar geheel herzien. De structuurvisie treedt op 2 oktober 2008 in werking en ligt ter inzage. Vastgesteld De gemeenteraad heeft de volgende beleidsnota vastgesteld: - Nota Kampeerbeleid. In deze nota is het kampeerbeleid voor de gemeente Venray vastgelegd. Omschreven is hoe met het kamperen op de reguliere kampeerterrein wordt omgegaan. Daarnaast is aangegeven hoe de regels zijn met betrekking tot het kamperen buiten kampeerterreinen. De beleidsregels treden met onmiddellijke ingang in werking en liggen ter inzage. Vastgesteld - Verordening vestigen uitsluitend recht voor specifieke diensten gemeente Venray. De gemeenteraad heeft deze verordening op 23 september 2008 vastgesteld. De verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van haar bekendmaking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 3 oktober 2008 inzien. - Procedureverordening voor advisering tegemoetkoming in planschade 2008. In deze verordening worden regels gegeven over de aanwijzing van een adviseur en de wijze waarop deze tot een advies komt in het kader van een verzoek tot tegemoetkoming in planschade. Op 1 juli 2008 is de Wet ruimtelijke ordening (Wro) en het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) met een bijbehorend complex van wet- en regelgeving in werking getreden. Het Bro verplicht de gemeente tot vaststellen van dergelijke regels in een verordening. Deze verordening treedt in werking op de eerste dag na deze openbare bekendmaking, met uitzondering van een aantal gevallen, waarop de 'Procedureregeling planschade- vergoeding 2005' van toepassing blijft. Deze uitzonderingen zijn in de verordening zelf opgenomen. Na inwerkingtreding van de verordening zal de werking van de beleidsregel, zoals eerder door Burgemeester en Wethouders bij vergadering van 12 augustus is vastgesteld, komen te vervallen. De gemeenteraad heeft deze verordening op 23 september vastgesteld. De verordening treedt met terugwerkende kracht op 1 juli 2008 in werking. U kunt de desbetreffende stukken met ingang van 3 oktober inzien. Aangevraagd Bouwvergunningen - Koepas 4 - bouwen van een machineberging (nr. ba080405) - Ysselsteynseweg 82a - veranderen voor- en rechtergevel van de hal (nr. ba080406) - Blakterweg 5 - bouwen van een overkapping/kasconstructie (nr. ba080407) - Oude Oostrumseweg 26 - voor het verbouwen van een praktijkruimte naar kinderdagverblijf (nr. ba080408) - Hoek Noordsingel/St. Jozefweg ongenummerd - plaatsen van een religieus kunstwerk (nr. ba080409) - Bosweg 47 - plaatsen van een mobilehome (nr. ba080410) - Mambostraat 128 - vergroten van een woning (nr. ba080411) - De Bleek 78 - gedeeltelijk veranderen winkelpui (nr. ba080413) - Puttenweg 114 - fase II, vergroten van de woning (nr. ba080412) - Veenmos 22 - bouwen van een garage/berging (nr. ba080414) - Westsingel 42 - wijzigen voorgevel en bouwen van een carport (nr. ba080415) - Gildestraat 14 - vergroten van de woning (nr. ba080416) - Kuiperstraat 11 - vergroten van de woning (nr. ba080417) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van een woning met garage (nr. ba080418) - Pioniersstraat 36 - veranderen woning en bouwen van een serre (nr. ba080419) - Oude Oostrumseweg 1 - veranderen van de woning (nr. ba080420) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba080421). Sloopvergunningen - Eijkenhofweg 3 - slopen van een varkensstal (nr. slp080050) - Spurkterdijk 30 - slopen van een poortgebouw en de aula (nr. slp080051) - Blakterweg 5 - slopen van bijgebouwen (nr. slp080052). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Molenhofweg 5a - bouwen 2-onder-l-kap woning (nr. ink0803627) - Herik/Honingklaver ongenummerd - bouwen van 2 woningen (nr. ink0803666) - Ysselsteynseweg 42 - uitbreiden varkenshouderij (nr. ink0803665) - Ripseweg 10 - verbouwen van de woning (nr. ba080313). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 oktober 2008 t/m 13 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Buizerdlaan 23 - bouwen van een woning met een garage en carport (nr. ba080324). U kunt de betreffende stukken van 3 oktober 2008 t/m 16 oktober 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Twistweg 9 - veranderen boerderij (nr. ba070296, verzenddatum 30/09). Bouwvergunningen - Donkweg/De Schans ongenummerd - voor de bouw van 52 appartementen (nr. ba060564, verzenddatum 30/09). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Voormalig tennispark Landweert - bouwen 35 woningen (ink0804036). U kunt de desbetreffende stukken van 3 oktober 2008 t/m 16 oktober 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een - op verzoek - te houden openbare zitting. Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - De Voorde 28 te Oostrum - Moduslink BV, De Voorde 28 te Oostrum, in verband met het oprichten van een bedrijfsgebouw voor logistieke doeleinden (MM080010). Besluit landbouw milieubeheer - Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn - dhr. J.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn, in verband met het oprichten/veranderen van het akkerbouwbedrijf (MM080013). Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 3 oktober 2008 t/m 16 oktober 2008 (twee weken) inzien. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 99 te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van C.J. Coenen, Puttenweg 99 te Ysselsteyn vooreen vleesvarkenshouderij t.b.v. de inrichting aan de Heidseschoolweg la te Heide (verzoek vergunninghouder) (Milin08009). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 3 oktober 2008 t/m 13 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Startnotitie Een mededeling is ontvangen om een wijziging/uitbreiding te realiseren. Ter voorbereiding van de hiervoor benodigde milieuvergunning, dient voor deze activiteit een milieu-effectrapportage te worden gemaakt. De startnotitie is ingediend voor: - Teeuwenhofweg ongenummerd te Leunen - V.MJ. Cornelissen-Keijsers, Teeuwenhofweg 18 te Leunen, voor een vleesvarkenshouderij (Ink0804700). U kunt de desbetreffende stukken van 3 oktober 2008 t/m 13 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen over het geven van richtlijnen inzake de inhoud van het milieu-effectrapport bij Burgemeester en Wethouders. Mede op basis van de binnengekomen zienswijzen zullen de richtlijnen voor het maken van de milieueffectrapport worden opgesteld. De richtlijnen zullen ondermeer betrekking hebben op de te beschrijven alternatieven en effecten. 2 oktober 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Huisvesting Als de raad in november met het voorstel instemt, zal huisvesting mogelijk worden in reguliere woningen, vrijkomende complexen, zoals agrarische bebouwing, kloos ters of kantoorpanden. Maar ook op campings en op agrarische bedrijven mogen mensen gehuisvest worden. Aan de huisvesting worden wel duidelijke randvoorwaarden gesteld. Zo moet op iedere locatie het beheer geregeld zijn, gelden eisen voor het minimale woonoppervlak en moet er ruimte aanwezig zijn voor ontspanning. Verschillende bestaande situaties zullen nu binnen de regelgeving vallen en kunnen, eventueel na aanpassingen, worden gelegaliseerd. t/m 5 okt. - Consolidation, educatie bevrijdingskamp, Nijver heidsstraat en/of De Barrier 3 okt. - Woon Event Fraay Venray, opstijgen luchtballon, Schouwburg plein Venray 3-4 okt. - Harmonie Sub Matris Tutela Guido Dieteren, Schouwburgplein Venray 4-5 okt. - Samengestelde wedstrijd Ysselsteyn 9 okt. - Banenmarkt, CWI Venray t/m 4 okt. - Dierenbescherming Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Gemeente Venray, Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20