>7 WÊL m Omroep werkt aan lokale tv eventN venray de graaf CD 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk UITNODIGING Lees alles over het Woon Event in de speciale bijlage! www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Nalatenschapsplanning en schenken? Rongji dié specialist voor tegels, sii)la)F en tegelwerken Basisschool Swolgen Diamanten bruidspaar in Oirlo L SV United klopt EWC En verder: Bandoetere Honderdnegenentwintigste jaargang - week 40 - donderdag 2 oktober 2008 ifri /a1 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13-21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 23-27 Kerkelijke diensten 30 VRIJDAG 3 OKTOBER FRANKWALDER DAG Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Teleurstelling over getreuzel gemeente bij centrumplan Mooi was die tijd... mosselen www.asteria.nl **o, CAMPS OPTIEK VAKMANSCHAP EN KWALITEIT VINDT U DICHTBIJ. Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www, driessen-pfpnl Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 iviviv. rongen vof. n l Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosch a d e Ve n ray EN MAAS ,>2 —XI berden Dorpsraad Leunen dreigt met opstappen De dorpsraad van Leunen is de besluiteloosheid rondom het centrumplan meer dan beu. In de laatste emotionele dorpsraadvergadering was de sfeer explosief. Een aantal leden dreigde het bijltje erbij neer te gooien. Het recente bericht van de gemeente waar in het nieuwe dorpshart van Leunen opnieuw op de lange baan wordt geschoven, is de druppel die de emmer doet overlopen. In een gepeperde brief aan het college eist de dorpsraad voor 20 oktober opheldering. Zo niet, dan is de kans groot dat de voltallige dorpsraad opstapt. Begin september had een afvaardiging van de dorpsraad een gesprek op het gemeentehuis, waarbij de wethouders Emonts en Van Dijck aanwezig waren. Een week later volgde de brief die helemaal verkeerd viel. "Heel frustrerend en teleurstellend", rea geert dorpsraadvoorzitter Jeroen van de Leur. "Dit project loopt nu al vier, vijf jaar. We willen dat de gemeente eindelijk eens meer doet dan alleen maar praten en luisteren. Ze moeten eens ophou den met die doorschuiftactiek." In het schrijven stelt de gemeente voor het centrumplan straks op te nemen in het DOP (dorpsont wikkelingsplan). "Een truttig ant woord. Dit betekent opnieuw ver traging", zegt Van de Leur. Coördinerend wethouder Teu- nissen zegt dat hij nog maar wei nig bemoeienis heeft met het cen trumplan. "Het valt meer onder de portefeuilles van Van Dijck en Emonts. Maar ik vind wel dat er voor 20 oktober een fatsoenlijk antwoord moet komen", reageert Teunissen. Emonts is inmiddels opgestapt. Van de Leur vindt dat Teunissen er zich wel erg mak kelijk vanaf maakt. "Want hij heeft juist een belangrijke rol. Omdat het plan zoveel facetten heeft, is hij naar voren geschoven als over koepelend wethouder vanuit het college." Ruim een jaar geleden werd het centrumplan afgeblazen. Omdat het een tekort opleverde van 3,1 miljoen euro. Het plan was drie gebouwen (Rabobank, gemeenschapshuis de Brink en verenigingsgebouw de Schakel) te slopen en te vervangen door nieuwbouw met appartementen erboven. Tevens zou er een nieuw dorpsplein komen. TELEURSTELLING De dorpsraad reageerde toen al teleurgesteld omdat het nauwe lijks betrokken was bij het besluit. "Toch hebben we in het afgelo pen jaar niet stilgezeten", zegt de dorpsraadvoorzitter. "We zijn met de besturen van de Brink en de Schakel op een lijn gekomen. Daar hebben we veel tijd ingestoken. De Brink en de Schakel willen straks onder een bestuur verder in een nieuw gebouw." Er werd een nieuw en goedko per plan ontwikkeld. "Ons ideaal beeld hebben we flink afgetuigd. We denken nu een realistisch plan te hebben dat financieel haalbaar is." Uitgangspunt is dat verenigings gebouw de Schakel blijft staan. Er zijn twee opties. Of er komt een gemeenschapsruimte met een volwaardige sportzaal met alle voorzieningen. Of er wordt een multifunctionele ruimte bijge bouwd, waarvan een gymzaal deel uitmaakt. Dit is vergelijkbaar met de opzet zoals nu in het gemeen schapshuis. De eerste optie kost circa 1,3 miljoen euro, terwijl het tweede alternatief zes tot zeven ton kost. "Het gebouw van de Schakel is op zich best goed en bruikbaar. De aanbouw komt aan de voorzijde, op de plek waar de speelplaats is." Het gemeenschaps huis, dat verouderd is en tevens een sta-in-de-weg is voor het dorpsplein, wordt afgebroken. Wonen Venray, eigenaar van de Rabobank, kan seniorenwo ningen bouwen op de plek van het bankgebouw. Waar nu het gemeenschapshuis staat, zou par keergelegenheid kunnen komen. Met dit plan stapte de dorpsraad naar de gemeente toe. In de hoop dat er eindelijk een doorbraak zou komen. Dat bleek ijdele hoop. LEESVERDER OP PAGINA 7. M-W is een mooie dame van bijna veertig jaar oud. Een kleine vrouw met een apart karakter, zeker zeven schoonheden en af en toe wisselende stemmingen. Aan de ene kant is ze erg groen, aan de andere kant erg grijs en grauw. Ze houdt van water, van bos, van jetskiën, van asperges, van sport en spel en draagt de Maas en het plaatselijke vereni gingsleven een warm hart toe. Ze is bourgondisch en sociaal, welis waar niet zo rijk, maar blijft toch een aantrekkelijke partij voor partners. Op 1 juli 2009 wordt ze veer tig jaar en dat wil ze maar wat graag vieren met iedereen die haar lief is. Maar hoe? Hoe vier je je veertigjarige verjaardag, terwijl je weet dat je een paar maanden later afscheid moet nemen van je geliefden? Met een sprookjesach tig dagje uit naar de Efteling voor de hele bups? Met een groot aan tal boottochtjes over de Maas? Of wordt het toch een zeskamp tus sen de drie dorpen die bij Venray en de drie die bij Horst aan de Maas komen? Gaan we een duel uitvechten om haar, zij die veer tig jaar lang zo goed voor haar onderdanen zorgde, maar vanwe ge een gebrek aan financiën en een teveel aan taken haar fami lie moet opsplitsen? Nee, mag ik hopen, een standbeeld in alle dorpen als herinnering aan al die mooie jaren als trotse zelfstandi ge, dat lijkt me een betere keuze. Zet in het hart van alle dorpen een mooi standbeeld neer, een karakteristieke bronzen beeld van een trotse H(h)a(a)(h)n ter herin nering aan al die mooie jaren en geef alle onderdanen een cheque van veertig euro. Want geld maakt niet gelukkig, maar je kunt er wel iets mee kopen waarvan of waar mee je gelukkig wordt. Bijvoor beeld een tegeltje met daarop de volgende tekst: Meerlo-Wanssum: 'Mooi was die tijd Toen wij verliefd en samen waren Nog jong en onervaren Net als de storm vloog ieder uur snel voorbij Mooi was die tijd Maar dat geluk, die mooie uren Konden niet eeuwig duren' Ik ga Corry Konings alvast bel len en haar vragen of ze mee wil werken aan zo'n bijzonder tegel tje... Andere tips zijn ook welkom: helphannes@hotmail.com. Ik zal M-W dan met een passend jubi leum- en afscheidscadeau verras sen... Hannes De vergeten slag... -y- Meer dan duizend schoolkin deren van de hoogste groepen van de basisscholen uit Noord- Limburg en oostelijk Noord- Brabant krijgen in de laatste week van september een uniek educatief programma voorge schoteld over de vergeten slag tijdens de Tweede Wereldoor log. De kinderen bezoeken in Venray de historiekampen die zijn ingericht door de werk groep Lucky Seventh, de orga nisatie van Lest We Forget. De vrijwilligers proberen de herinnering levend te houden aan deze barre tijd, om de vele bur gers en jonge militaire slachtoffers te blijven eren. Maar ook om het verhaal van toen door te vertel len. Alles draait om de slag rond Venray en Overloon. Op 29 sep tember 1944 werd operatie Mar ket Garden met het terugtrekken van de laatste Britse parachutisten vanuit Arnhem als een gedeeltelijk succes afgesloten. Oost- Brabant en Noord-Limburg daartegen ston den aan de vooravond van wat de geschiedenis in gaat als de verge ten slag. In de bijna tweeënhalve maand durende strijd die volgde, veranderde het gebied in een uit gestrekte puinhoop. Een strijd in modder en regen, uitgevochten door Engelse, Amerikaanse en Duitse eenheden, met zeer veel slachtoffers tot gevolg. Lest We Forget laat in zijn derde uitvoering de meer dan duizend aangemelde leerlingen zien hoe en waarmee deze strijd werd gevoerd. Vrij dagmiddag 3 oktober sluiten de laatste kinderen de rij. Op zater dag 4 en zondag 5 oktober is het publiek welkom op het terrein aan de Maasheseweg (achter Mc Donald's) in Venray. Het kamp is geopend van 09-00 uur tot 17.00 uur. Entree: kinderen t/m 12 jaar gratis, volwassenen 2 euro. Wie meer informatie wenst, kan kijken op de websites www.lestwefor- De leerlingen van De Hommel brachten maandag een bezoek aan het legerkamp in Venray, waar ze een educatief program ma volgden over de vergeten slag. get.nl. of www.luckyseventh.nl. Omroep Venray zoekt zo snel mogelijk een tijdelijke manager die werkt aan een bedrijfsmatige visie om lokale tv voor te berei den. Dit is een van de actiepunten die het bestuur van de omroep onderneemt naar aanleiding van een adviesrapport van onder zoeksbureau Bolk en Bolk uit Maastricht. Dit bureau deed een haalbaarheidsstudie naar lokale tv in Venray. De manager die het bestuur zoekt, gaat een program- mavoorstel en bedrijfsplan voor lokale tv ontwikkelen, de benodig de subsidies en samenwerkings verbanden voorbereiden en het eventueel benodigde personeel werven. Het bestuur wil daarna met het programmavoorstel van de nieu we manager in overleg gaan met onder andere de gemeente Venray. Doel van het overleg is om tot een meerjaren overeenkomst te komen voor financiële steun en samen werking. Ook gaat het bestuur in overleg met andere partners zoals uitgeverij Van den Munckhof BV, die de lokale kabelkrant verzorgt, en collega-omroep Reindonk in Horst aan de Maas over vormen van samenwerking. Primair is de insteek van het omroepbestuur om zo mogelijk gezamenlijk met Van den Munckhof het product tv te kunnen ontwikkelen, omdat dit bedrijf al een private kabelkrant exploiteert. Daarnaast zoekt de omroep bedrijven en instanties voor structurele financiering van lokale tv in Venray. De doelstelling is om 200.000 euro te verkrijgen om met tv-uitzendingen te kun nen starten. De financiële situ atie van Omroep Venray is op dit moment gezond, maar er zijn geen financiële middelen voor nieuwe investeringen. Het bestuur wil de manager uiterlijk 1 januari 2009 geworven hebben, zodat deze uiterlijk eind 2009 een bedrijfs plan klaar kan hebben. Wellicht kan lokale tv in Venray dan vanaf 2010 een feit zijn. Hoewel Omroep Venray op dit moment een gezonde organisa tie is, beseft het bestuur ook dat een professionaliseringsslag van de huidige vrijwilligersorganisatie nodig is. Het huidige bestuur zet zich sinds zijn aantreden begin 2007 al in voor een professio nalisering en verjonging van de organisatie. De verbreding van het huidige aanbod van radio en internet, met in de toekomst ook kabelkrant en tv, zou deze profes sionalisering compleet maken. Dan heeft Omroep Venray een compleet media-aanbod. Omroep Venray is, net als alle andere lokale omroepen, genood zaakt om op de snelle ontwikke lingen in de mediawereld in te spelen, zo blijkt ook uit het onder zoek. Doet de omroep dit niet, dan ziet de toekomst er somber uit en vreest het bestuur voor het voort bestaan van de omroep. (iedere vrijdag, zaterdag en zondag) Onbeperkt HOTEL ASTER1A VE ptpnl Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-: ft EDWIN S. BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _qJs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1