Gemeente Venray Jongeren onderzoeken Venrays jeugdbeleid O I De Flierefluit wijkt voor woningbouw Nieuw beleid naamgeving van straten Win een skatebaan of pannakooi Monitor woningbouw in Venray Subsidie t aanvragen eenvoudiger 50 euro voor leeg blikje PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Vooruitlopend op de verdere uitvoering van het Masterplan Brukske wordt het leegstaande schoolgebouw van De Flierefluit aan de Kiosk 116 in Brukske gesloopt. In de toekomst komen hier woningen. De gemeente zaait gras in zodat de wijk tot die tijd gebruik kan maken van de locatie. De gemeente verwacht vandalisme en overlast rondom het pand te voorkomen door nu alvast het leegstaande schoolgebouw te slopen. Basisschool De Flierefluit is op 1 augustus met basisschool De Foekepot opgegaan in de samenwerkingsschool De Estafette. Deze nieuwe school is gehuisvest aan de Kiosk 3, het gebouw van de voormalige Foekepot. De Stichting Primair Onderwijs Venray en regio (SPOV) heeft afgelopen juli aangegeven het leegstaande pand van De Flierefluit niet meer nodig te hebben. Conform het Masterplan Brukske wordt de locatie van de te slopen school gebruikt voor woningbouw. Centrum op de schop tv -V> Venray, focus op mensen Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 40 Vanaf november zal een speciale commissie het college van B en w adviseren bij het vaststellen van nieuwe namen voor onder andere straten, plantsoenen en steegjes. Een voorstel daartoe zal het college in november aan de gemeenteraad voorleggen. Door dit nieuwe beleid wordt het proces rondom straat- naamgeving geformaliseerd en wordt het transparanter hoe namen tot stand komen. Voor een goede afstemming en het creëren van draagvlak vindt de gemeente het belangrijk zowel intern in de eigen organisatie als extern goed te communiceren over de naamgeving van straten. Commissie Interne afstemming vindt plaats in een commissie naamgeving, waarin ambtenaren van verschillende afdelingen zitting hebben. Externe afstemming blijft gebeuren door advies te vragen aan het Lokaal Historisch Platform en, afhankelijk van de locatie waar de naamgeving betrekking op heeft, de dorps- of wijkraad. Na het inwinnen van deze adviezen stelt het college van B en W de nieuwe (straat)namen uitein delijk vast. Functie straatnaam Veel mensen hebben er belang bij dat straten mooie, welluidende en onderscheidende namen krijgen. Bewoners gebruiken de straatnaam om bezoekers de weg naar hun huis te wijzen. Straatnamen kunnen voor anderen dienen als een soort richtingaanwijzers of geheugen steuntjes. Voor postbezorgers en medewerkers van hulpdiensten zoals politie, brandweer en ambulance zijn ze een houvast bij hun werkzaam heden. En voor de taalkundige is een straatnaam een interessant onderdeel van het taalsysteem. r Op vrijdag 26 september brachten zestien eerstejaars studenten van de opleiding Pedagogiek van de Hogeschool Utrecht een bezoek aan de gemeente Venray. Zij voelden de gemeente aan de tand over het jeugdbeleid. Venray maakt namelijk, samen met elf andere gemeenten, kans op de Jong Lokaal Bokaal. Vooral het initiatief'Mijn idee is geld waard!' heeft voor deze nominatie gezorgd. De Jong Lokaal Bokaal is in het leven geroepen door de Nationale Jeugdraad en het Ministerie voor Jeugd en Gezin. Hiermee willen zij gemeenten belonen die niet alleen veel doen voor jongeren, maar ze ook laten meedenken en hun ideeën vertalen in goed beleid. Jongerenparticipatie Na de eerste selectieronde, die bestond uit het beoordelen van beleidsstukken, verslagen en andere bijdragen, stuurde de Nationale Jeugdraad vorige week jongeren- teams op pad om op bezoek te gaan bij de genomineerde gemeenten. Kritische blik De studenten onderzochten met een kritische blik hoe jongeren- participatie en jeugdbeleid in de praktijk vorm krijgen. Ze keken naar de thema's inspraak in beleid en politiek, vrijetijdsbesteding, kansen en talenten, openbare ruimte en huisvesting. In gesprek De studenten gingen in gesprek met zowel vertegenwoordigers van de gemeente als jongeren die in Vooruitlopend op de uitvoering van het speelruimteplan stelt de gemeente Venray enkele skatebanen en pannakooien (kleine voetbalpleintjes) beschikbaar. Dit heeft het college van B en w deze week besloten bij het vaststellen van het speelruimteplan. De Venrayse jeugd kan deze zelf via een prijsvraag aanvragen. Verder wil het college, vooruitlopend op de uitvoering, starten met een tweetal kleine speelplekken en een buurtspeelplek. Als de raad in november instemt, gaat de gemeente de komende vier jaar de plannen samen met de dorps- en wijkraden, scholen en betrokken inwoners uitvoeren. Betrokken Bij de totstandkoming van het Venrayse speelruimteplan 'Ruimte voor de jeugd in Venray' is de Venrayse jeugd intensief betrokken. Zo hebben basis schoolleerlingen een dag lang, op kosten van de gemeente, allerlei speel toestellen getest en hebben daarbij hun wensen aangegeven. Ook heeft de gemeente een enquête gehouden onder ruim 200 Venrayse jongeren. Speelplekken Een aanzienlijke verandering in de komende jaren is de centralisatie van speelruimtes: het aantal kleine speelplekken neemt af maar er komen meerdere grote speelplekken bij. De belangrijkste reden hiervoor is de afname van het aantal kinderen per wijk. Een bijkomend voordeel is dat de gemeente meer kan inzetten op kwaliteit en onderhoud van de speelvoorzieningen. Het speelruimteplan bevat criteria en uitgangspunten voor het aanleggen en opheffen van speelvoorzieningen. Bij de uitvoering van de plannen worden inwoners, scholen, dorps- en wijkraden betrokken. de gemeente wonen. In café 't Podium kregen zij verschillende presentaties van de gemeente en van jongeren zelf. Daarna gaf een Venrayse skater op de nieuw aan te leggen skatebaan in Landweert nog een presentatie over hoe de samenwerking op dat gebied met de gemeente is verlopen. Als afsluiting hielden vijf jongeren nog een rap over de afstand tussen de politiek en jongeren. Finalisten Aan de hand van de bevindingen van de teams zal een jury bestaande uit experts en jongeren drie finalisten voor de Jong Lokaal Bokaal kiezen. De bokaal wordt op 20 november 2008, de dag van de Rechten van het Kind, door minister Rouvoet uitgereikt. Kijk voor meer informatie op www.jonglokaalbokaal.nl. De eerste monitoringsrapportage woningbouw is gereed. Bij vaststelling van de woonvisie in oktober 2007 werd afgesproken om jaarlijks een monitor op te stellen. Deze wordt gebruikt om tijdig in te kunnen spelen op ontwikkelingen op de woningmarkt en het woningbouwprogramma indien nodig te actualiseren. De monitor blikt terug naar het afgelopen jaar en laat zien in hoeverre de doelstellingen uit de woonvisie behaald zijn. Daarnaast kijkt de monitor vooruit tot en met 2021 op basis van de huidige woningbouwplannen. Hierbij is ook het actuele woningbouwprogramma van de kerkdorpen meegenomen. Gerealiseerd in 2007 - In 2007 zijn 131 woningen gebouwd, waarvan 75 in de kerkdorpen. Vooral in Oostrum en Merselo zijn veel woningen gerealiseerd. - In de woonvisie is opgenomen dat 25% van de te bouwen woningen levensloopbestendig moeten zijn, in 2007 is dit gelukt. - Het realiseren van (sociale) huurwoningen ligt minder op schema. In 2007 zijn weinig woningen van dit type gebouwd. Dit is een zorgwekkende ontwikkeling. De gemeente Venray en Wonen Venray hebben daarom een taskforce woningbouw opgericht. Deze moet de realisatie van (sociale) huurwoningen waar mogelijk versnellen. Ook wordt gekeken of op andere locaties meer huurwoningen kunnen komen. - De meeste opgeleverde woningen in 2007 waren grondgebonden. Dit sluit prima aan op de grote behoefte aan dit type woningen in Venray. Programma 2008-2022 - Het woningbouwprogramma 2008-2022 voor de kerkdorpen is bekend. Het programma laat zien dat er voor bijna alle kerkdorpen woningbouw plannen zijn. - Het bouwprogramma komt tegemoet aan de ambitie om tenminste een kwart van de nieuwbouw levensloopbestendig te bouwen. Van de woningen die gepland zijn in Venray kern zal 36% levensloopbestendig gebouwd worden. - Er zijn nog te weinig plannen voor (sociale) huurwoningen. De taskforce woningbouw moet hier verandering in brengen. - Verder zijn in de nieuwe plannen voor St. Anna minder appartementen opgenomen. Dit sluit beter aan bij het streven om minder appartementen in het woningbouwprogramma op te nemen. marktstr t KPASSAGE HENSENIUS- Post*trAat stRaat Centrum op de schop 1. tot en met 10 oktober: Passage 2. van 29 september tot en met 24 oktober: Grotestraat, gedeelte Henseniusplein - Passage Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaamheden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. Het aanvragen van een subsidie bij de gemeente Venray wordt vanaf nu eenvoudiger. Het college van B en w heeft vorige week de regels aangepast voor het verkrijgen van een subsidie. Daarnaast zal ook de verant woording voor subsidieaanvra gers eenvoudiger worden, gaat de gemeente betere prestatie afspraken maken en kan er voortaan in één keer voor vier jaar in plaats van één jaar sub sidie worden aangevraagd. De gemeente subsidieert jaarlijks ruim 200 instellingen. Deze instel lingen met 5.000 vrijwilligers en 10.000 leden en deelnemers wordt gevraagd bij te dragen aan de sociale samenhang, leefbaarheid en levendigheid in wijken en dorpen. Alle instellingen geven hier met hun activiteiten op hun eigen manier inhoud aan. Eenvoudiger Door te werken met standaard aanvraagformulieren moet het voor instellingen makkelijker worden subsidies aan te vragen en te ver antwoorden. Zo hoeven vrijwilligers- instellingen, die minder dan 25.000 euro subsidie per jaar ontvangen, geen activiteitenplannen en jaarver slagen meer in te leveren. Subsidies voor vrijwilligersinstellingen kunnen vanaf 2009 voor vier jaar worden aangevraagd. Tot nu toe kon dit slechts voor een jaar. Uniformiteit Met de aanpassing van de regels wil de gemeente Venray ook meer uniformiteit realiseren bij subsidie aanvragen. Daarom zijn er nu regels opgenomen die gelden voor alle instellingen. Om toch maatwerk mogelijk te maken, zijn specifieke regels opgenomen die per beleids terrein verschillen. Door deze aanpak ontstaat meer openheid en duidelijkheid voor de instellingen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 30 september gevallen op lotnummer 2011875 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Coop.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19