Nieuwe website WinterZon Festival Expositie Female Intuition Musical Heks op de planken Die zomer Verhalen over ridders en kastelen Concert voor wapenbroeders Expositie Mieke exposeert Swaentje voor Paul van Doesum mode centrum Pfstifi# Tlkeden PEEL EN MAAS Donderdag 2 oktober 2008 - Pagina 13 Mooi de Mooiste Herenmode Festival vindt plaats op 15 maart 2009 Venray investeert in vakantiemarkt De vakantiemarkt is een groei ende markt, waarin weekendjes weg of shortbreaks een steeds grotere rol gaan spelen. Om hier optimaal op in te spelen heeft de Euregio aan RTB KAN (Regionaal Bureau voor Toerisme Knooppunt Arnhem-Nijmegen) opdracht gege ven een marketingplan te ontwik kelen. De gemeente Venray heeft 6700 euro beschikbaar gesteld om samen met enkele buurgemeen ten dit plan te ondersteunen. Doel is om meer aandacht te trekken voor de grensregio als toeristische bestemming. 'Cool Breaks in the Lower Region' heeft betrekking op het gehele gebied van Arnhem- Nijmegen, Noord-Oost Brabant, Noord-Limburg en het aangren zende gebied in de deelstaat Nord Rhein Westfalen. Belangrijkste financiers van dit project zijn de Euregio's Rijn-Maas-Noord en Rijn-Waal. Verder wordt hieraan bijgedragen door de provincies Gelderland, Brabant en Limburg, Nord Rhein Westfalen, diverse grotere gemeenten en de klei nere gemeenten binnen de regio Maasduinen en de Peel en Maas regio. Cool Breaks richt zich op twee doelgroepen: de bewoners van de grensregio en de Europese shortbreakers, die vanuit Barce lona, Edinburg, Glasgow, London, Milaan en Stockholm aangevlogen kunnen worden op Airport Weeze. "Venray hoopt met zijn Centrum op de Schopproject daarvoor een interessante optie te kunnen bieden. Voorts is het project niet alleen interessant voor de lokale economie maar natuurlijk ook voor de grotere projecten waarin we als gemeente Venray participe ren, zoals bijvoorbeeld de Floria- de", aldus wethouder Lei Heidens. Geslaagde studiemiddag KVG KVG Venray heeft een studie middag gehouden over vrouwen, eicellen en genen. Professor dokter Klasien Horstman gaf deze lezing over genetisch onderzoek, eiceldo natie, stamcelonderzoek en allerlei onderzoeken tijdens en direct na de zwangerschap. Dit is een voor beeld van een lezing waarvan het KVG er de afgelopen jaren al vele heeft gehouden. Iedere maand wordt een onderwerp behandeld, zoals iriscopie in oktober en in november het terracottaleger van Xian. Behalve deze lezingen zijn er voor de bijna 200 leden die de vrouwenvereniging telt nog een groot aantal mogelijkheden voor activiteiten, bijvoorbeeld lezen en bespreken van boeken, wandelen, kijken naar kunst, zingen en deel nemen aan cursussen. Daarnaast is het gezellig om elkaar tijdens de koffieochtenden en het zondag- middagtreffen te ontmoeten. Infor matie over het KVG is verkrijgbaar via telefoon (0478)585136. Wandeling in Castenray Twee dagen lang zijn er wande lingen gehouden door de Caselse vennen. Meer dan dertig inwoners van Castenray hebben deelgeno men aan deze avontuurlijk tocht in 'onze achtertuin'. Aanleiding voor de wandel tochten was dat de dorpsraad de nieuwe boswachter Andy Lie- brand van Staatsbosbeheer had uitgenodigd om te praten over dit gebied. Men vond dat het, vooral als het veel geregend had, vaak niet meer toegankelijk was. Moes ten er misschien knuppelbruggen of ander dingen worden geplaatst om het zo makkelijker te maken om er door te wandelen. Vanuit Staatsbosbeheer was het ant woord duidelijk nee, laat het zo en zorg dat het een spannende route blijft. Het is uiteindelijk een moe rasgebied en daar moet men af en toe tot in de enkels in de modder kunnen staan. Het was Liebrands idee een rondleiding door het gebied te geven en zo iedereen de kans geven om hier meer van af te kunnen komen weten. In samen werking met de heemkundever- eniging van Castenray werden het leerzame wandelingen. Bij Ir ok galerie lijstenmake rij kunstuitleen aan de Mel- dersloseweg in Horst wordt op zondag 5 oktober de ten toonstelling Female Intuition geopend. Op deze expositie tonen acht kunstenaressen glaskunst, kunsttassen, siera den en schilderijen. Ans Bakker uit Amersfoort toont haar bijzonder geblazen glaskunst uit de nieuwe serie. Bakker gebruikt verschillende materialen zoals glas, koper, ijzer en recycled things. Liesbeth Rom- mers uit Apeldoorn laat haar sie raden van ronde vormen in een materialenmix zien.Ambachtelijk, vrouwelijk en eigentijds. Rom- mers ontwierp ook sieraden voor leden van het koninklijk huis. Kat- halijne Hes laat schilderijen zien. Deze Amsterdamse kunstenares schildert mysterieuze portretten, dansfiguren en dieren. Suggestief en met een grote dynamiek. De uit Venlo afkomstige Iris Slock toont poëzie en fantasie geschilderd op doek. Kleurgebruik, compositie en ritme zijn essentieel in haar werk. De figuratieve schilderijen van Jacqueline van Lieshout uit Uden zijn vervaardigd in warme kleuren en met verschillende materialen tot stand gekomen. Aniek Martens uit Arnhem is aanwezig met haar kunsttassen. Inspiratiebronnen zijn onder meer barok en fifties- glamour. De combinatie van antieke en nieuwe materialen en voor werpen maakt elke tas tot een unicum. Annette Boots uit Horst toont eigenzinnige schilderijen op paneel, in een mix van materialen en technieken. Speciaal voor deze gelegenheid gaat Ankie Martens een afbeelding van Boots schil derij verwerken in een kunsttas. Jacolien Bouwmeester uit Broek op Langendijk laat deze keer een expressievolle schilderijenserie met geitjes zien. Deze zondag zijn de deuren open van 13-00 tot 17.00 uur. De expositie loopt tot en met 1 november. Zie ook irok@ irok.nl. of www.irok.nl. Zaterdag 11 oktober auditie Dit jaar start de afdeling musical van Kunstencentrum Jerusalem met een productie groep die komend seizoen de musical Heks! gaat uitvoeren in de Schouwburg Venray. Kunstencentrum Jerusalem heeft in het komende seizoen een nieuw aanbod: Musical pro ductiecursus, waar getalenteerde jongens en meisjes vanaf 12 jaar worden klaar gestoomd voor een rol in een musical. Na een auditie positief te heb ben voldaan gaan getalenteerde meiden en jongens, die genoeg in hun mars hebben op dans, zang en theatergebied, intensief werken met drie vakdocenten aan de musical Heks! gebaseerd op het boek Heksendochter. De musical zal volgend seizoen uit gevoerd worden in de grote zaal van schouwburg Venray. Iedereen vanaf 12 tot 16 jaar wordt uitge nodigd auditie te doen op zater dag 11 oktober van 12.30 uur tot 14.30 uur. Voor deze auditie moet je iets zingen, bewegen en acte ren. Zorg er voor dat je een (musi- cal-)lied kan zingen en dat je een stukje tekst hebt geleerd. Deze tekst mag alles zijn, als het maar een bestaande (niet zelf geschreven) tekst is en de lengte ongeveer 200 woorden. Aanmel den kan via email Myrna@kun- stencentrumjerusalem.nl. Vermeld je naam, leeftijd en telefoonnum mer. Natuurlijk is het ook mogelijk in te stappen in de musicalklas voor kinderen vanaf 8 tot 16 jaar. Hier voor gaat geen auditie vooraf. Boekrecensie in Peel en Maas In deze virtuoze coming of age-roman schetst Wanda Rei- sel op onstuimige wijze de seksuele verwarring van een zeventienj arige. Dana Davidson is net zeventien. In de zomer van 1970 is ze alleen in het statige huis aan het Vondel park. Het is een warme, nieuwe zomer. Alles moet anders, alles moet open - de instituties, de rela ties, de deuren en de ramen. Maar het is niet alleen een veranderen de tijd, ook in Dana zelf raakt alles op drift. De wanden van haar vei lige wereld beginnen te schuiven. Heen en weer geslingerd tussen de wil tot overgave en de angst zichzelf te verliezen, probeert zij zich staande te houden tussen de talloze verleidingen. Ze wordt op de proef gesteld. Het echte leven bonkt op de deur. Wanda Reisel (Curacao, 1955) heeft diverse romans en toneelstukken op haar naam staan. Haar romans Baby Storm (1966) en Een man een man (2000) stonden op de shortlist van de Libris Literatuur Prijs, de roman Witte Liefde (2004) werd genomi neerd voor deAKO Literatuurprijs en bekroond met de Anna Bijns Prijs 2007. Die zomer kost 18.95 euro en is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Koos Albers, Frans Bauer, Thomas Berger, Corry Konings, Jan Smit, Dennie Christiaan en de Boem Box Band: het is slechts een kleine greep uit het artiestenarse naal dat in de afgelopen jaren te zien en te horen was op het tweejaarlijkse WinterZon Festival in de Bloemenveiling Flora Holland te Venlo. Ook in 2009 treden weer tal van artiesten van formaat op voor mensen met een beperking en hun begeleiders. Wie dat zijn, maakt de organisatie binnenkort bekend. Fijn om te weten is natuurlijk wel de datum waarop het muziek spektakel over een aantal maan den gaat plaatsvinden: zondag 15 maart. Kijk op de nieuwe website, www.winterzonfestival.nl, voor het laatste nieuws. De geschiede nis van het WinterZon festival in een notendop. Door vriendenclub OV Concordia'62 werd in 1992 in de Mèrthal in Horst een con cert op touw gezet met Rowwen Hèze. Voor dat spektakel werden des tijds ook kaartjes gekocht door verstandelijk gehandicapten uit Horst, die maandelijks bij elkaar kwamen voor een disco. Dit fes tijn was voor hen dé kans om de populaire Americaanse band onder leiding van Jack Poels live te zien optreden. Onder de bezoe kers waren ook diverse jongens en meisjes die in een rolstoel zaten. Overleg met het management van Rowwen Hèze leerde de organisa tie echter dat het juist voor deze groep moeilijk is om zich zonder gevaar in het gewoel van de dui zenden bezoekers te begeven. Om die reden werd in overleg met de ouders en/of begeleiders besloten om het concert niet te bezoeken met deze groep gehandicapten. Wél beloofde de organisatie om speciaal voor hen een con cert met Rowwen Hèze te organi seren. Om deze belofte na te kun nen komen, werd contact gezocht met de Rotary Horst-Sevenum e.o., die het plan direct omarmde. In 1993 was het zover en puilde de Mèrthal uit met mensen met een beperking en hun begeleiders, die met volle teugen genoten van het concert van Rowwen Hèze.Van- Corry Konings is een van de topartiesten die het WinterZon Festival in de afgelopen jaren bezochten. wege dit succes werd besloten om het concert een vervolg te geven, maar nog groter van opzet, in de bloemenveiling FloraHolland in Venlo. Daar vindt op zondag 15 maart 2009 dus voor de achtste keer het WinterZon Festival plaats, van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie over de arties ten die dan optreden, volgt bin nenkort. De organisatie is momen teel de laatste puntjes op de i aan het zetten en treedt over enkele weken met het complete pro gramma naar buiten. Verhalenverteller Frans van der Pas vertelt op woensdag 15 oktober in een sfeervol decor een spannend verhaal over de avonturen van de tienjarige Meindert, een jongen die rond 1600 in de buurt van Venray leefde. In aangepaste kleding ontvangt verteller Frans zijn jeugdige toehoorders. Als dienaar Ruben verplaatst hij zich met de kinderen naar lang ver vlogen tijden. Het eerste gedeelte van zijn presentatie is interactief en ook informatief Allerlei wetens waardigheden uit de tijd van de kastelen en ridders komen aan bod en worden tot leven gebracht door de aanwezige historische voorwerpen. Hoe ziet een kasteel er uit, wat was de functie van een kasteel, wie woonden er op een kasteel en wat waren de taken van een kasteelheer? Deze en andere vragen komen spelenderwijs aan bod met behulp van wandplaten, attributen zoals een schandpaal, maliënkolder, schild, zwaard, kruis boog en andere voorwerpen. Dan volgt in het tweede gedeelte het verhaal van Meindert. Met behulp van de opgedane informatie uit het eerste deel kun nen de kinderen zich uitstekend inleven en zullen ze ademloos meeleven met de avonturen van Meindert. Er zijn deze dag twee voorstellingen; vanaf 14.00 uur voor kinderen van vijf tot negen jaar en vanaf 15-30 uur voor kin deren van 9 tot 12 jaar. Aanmel den kan via mbakker@biblionu. nl. of bij Bibliotheek Venray via telefoonnummer (0478)581970. Deze activiteit wordt gehouden in het kader van De Week van de Geschiedenis, met als thema Ver halen van Nederland. BiblioNu Venray, Historisch Platform Venray, Museum 't Freulekeshuus en het Gemeentearchief Venray hebben de handen ineen geslagen en een gevarieerd programma opgesteld. Behalve de verhalen over rid ders en kastelen worden er nog diverse andere activiteiten gehou den. Op zondag 19 oktober wordt in Museum 't Freulekeshuus gekletst over het Internaat Jerusa lem, op zaterdag 18 oktober vindt de activiteit Venrayse personen en families uit het Venrayse verleden, plaats in het gemeentehuis. En op zaterdag 11 oktober kan men Zwetsen in de Kroeg in diverse horecagelegenheden in Venray en de kerkdorpen. Met dit programma heeft de organisatie de nominatie voor de Prijs van de Week van de Geschiedenis 2008 behaald. Op zaterdag 18 oktober wordt bekendgemaakt wie de prijs gewonnen heeft. In zaal 't Brugeind in Meerlo wordt voor de Bond van Wapen broeders afdeling Venray e.o. op dinsdag 7 oktober een concert gegeven. Dit concert wordt ver zorgd door showorkest De Ech- tenraayer Muzikanten. Alle wapenbroeders, oud-mili tairen, oude en jonge veteranen, die gediend hebben in de krijgs macht, zijn uitgenodigd dit unieke concert bij te wonen. Kaarten reserveren kan bij Herman Janssen via telefoon (0485)521496 of bij Henny Meijer via telefoon (0478)582992. Aan vang 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19-30 uur. Tot begin januari 2008 expo seert kunstenaar Guus Verzellen- berg uit Boxmeer in grand-café De Rooijerie in Venray. De getoonde schilderijen uit de serie 'bestem ming' werden gemaakt in de jaren 2002 tot en met 2005. Het beeld in deze reeks wordt gedicteerd door een ogenschijnlijk streng volgehouden lijnenspel met vaste onderlinge verhoudingen. Het spe len met dit gegeven en het materi aalgebruik leveren een fascineren de variatie abstracte vormen, die soms verwijzen naar voorwerpen, dan weer architectonische of land schappelijke kenmerken dragen. Op andere schilderijen lijkt het grafische lijnenspel slechts een aanleiding om met kleur te spelen. Het is vooral ook een zoeken naar vereenvoudiging, verstilling soms. De lust tot experimenteren laat zich echter niet onderdrukken en uit zich in de uitdrukkelijke ver schillen in techniek, de plasticiteit van de verf, de gelaagdheid, de verschillende mate van transpa rantie.Naast huisarts is Verzellen- berg een hartstochtelijk schilder en tekenaar. "Ik ets en maak ruim telijk werk. Ik ben gefascineerd door het creatieve proces zelf. Uit de wisselwerking tussen mijzelf, het materiaal en het onderwerp ontstaat een spanning, een dia loog. Hierin gaat het schilderij een eigen leven leiden en dat bepaalt dan ook wat er verder tijdens dat schilderen gebeurt." F-Act in halve finale De uit Horst-Venray afkomstige band F-Act staat op zaterdag 1 november in de tweede regionale halve finale van The Clash of the Cover Bands 2008 in Muziekcen trum De Bosuil in Weert. In totaal strijden in twee halve finales elf bands in 'The only road to Para- diso'. Dit jaar vindt de vijfde editie van The Clash of the Cover Bands plaats. John Van den Borne, orga nisator en initiatiefnemer: "Al vijf jaar blijkt Nederland onuitputtelijk rijk te zijn aan coverbandtalent. In de afgelopen vijf jaar hebben wij aangetoond dat de beste muzikan ten en vocalisten van Nederland ook in coverbands spelen en zich aanmelden voor 'The Clash'. Van amateurs tot professionals die de belangrijkste ingrediënten om muziek te maken gemeen heb ben: ambitie, lol en beleving. Ook dit jaar hebben de voorrondes dat weer aangetoond. Het totale niveau van de muzikanten is de afgelopen vijf jaar elk jaar weer hoger gebleken. Dat maakt het steeds weer spannender en speci aler, zowel voor het vele publiek als ook voor mijzelf. De regionale finalerondes zullen gaan uitwijzen welke bands hun regio mogen gaan vertegenwoordigen in de landelijke halve finale op zaterdag 14 februari 2009 in de poptempel van Nederland: Paradiso." Muzikale zondag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 5 oktober van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale mid dag plaats met een optreden van soloartiest Joop Onkels. Onkels repertoire bestaat uit Nederlands talige liedjes, Engelstalige en Duit se nummers. Belangstellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De orga nisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restau rant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Het Expositiecentrum Grubben- vorst aan de Lottumseweg 43 in Grubbenvorst wordt nieuw leven ingeblazen. De Geijsterse kera miste Mieke van Uden is een van de kunstenaars die aan de eerste grote expositie deelnemen. Mieke van Uden doet aan deze expositie mee omdat ze de filoso fie en de kwaliteit van het centrum waardeert en graag weer eens in haar vroegere woonplaats Grub benvorst wil exposeren. "Ik heb er enorm veel zin in en hoop weer veel oude vrienden en bekenden te ontmoeten", aldus Mieke van Uden, die destijds nog Mieke van Vroonhoven heette.Tegelijk met Mieke van Uden exposeren ook Andre Strasek, Jan van Oort, Suzan Paulissen en Hannie Verbrugge. De officiële opening is zondag 5 oktober en wordt verricht door wethouder van cultuur van de gemeente Horst a/d Maas, Mar- cella Dings. De opening is om 15.00 uur. Na de verhuizing van galerie Judy Straten naar Horst is er weinig kunst meer te bewon deren in Grubbenvorst. Voor de eigenaar van deze locatie aan de Lottumseweg is het belangrijk dat een aantrekkelijke showroom op een unieke locatie niet leeg komt te staan. Expositiecentrum Grubbenvorst is een expositie centrum waar kunstenaars onder bepaalde voorwaarden hun kunst kunnen exposeren. Het centrum biedt kunstenaars een platform Paul van Doesum krijgt op zaterdag 18 oktober om 20.00 uur in Hotel-Brasserie De Zwaan het Silveren Swaentje uitgereikt. Van Doesum is een van de oprichters van het Literair Café Venray, waar van hij al sinds 1991 voorzitter is. Paul van Doesum heeft op een zeer creatieve wijze verbindingen weten te leggen met veel, vooral culturele, geledingen in Venray, de regio en de provincie. Daarmee is het Literair Café uitgegroeid tot een podium, dat niet alleen de aandacht vestigde op het werk van bekende schrijvers in Neder land en België, maar ook, samen met het Kunstencentrum, kansen bood aan de kunstuitingen van jeugdig talent. Door het Literair Café zijn fiets- en wandelroutes ontworpen, die de deelnemers voeren langs de vele kunstwerken die in Venray zo rijkelijk aanwezig zijn. Het Literair Café wist auteurs van beneden de grote rivieren aan te sporen en te inspireren om met hun verhalen mee te dingen naar de ereprijs: De Raadselige Roos. In de loop der jaren nam het aantal deelnemers alsmaar toe; inmid dels zijn het er meer dan honderd. Samen met Amnesty Internatio nal wist Paul van Doesum Mozes Izagawa naar Venray te halen, een gebeuren dat grote aandacht in de media kreeg. Van Doesum is nog steeds de man met de cre atieve ideeën, die zijn inspiratie telkens weer op zijn omgeving weet over te dragen. Als voorzit ter van het Literair Café heeft hij veel kunstzinnige en leuke plan nen ontworpen en uitgewerkt, vaak samen met andere geledin gen en organisaties. U kunt daar over lezen in de artikelen van zijn hand, die maandelijks in de Peel Maas verschijnen. Op zaterdag 18 oktober zal hem voor zijn grote verdiensten het Silveren Swaentje worden uitgereikt. Bij deze uitrei king is iedereen welkom, die Paul wil bedanken voor al datgene, wat door hem tot stand is gebracht. van waaruit zij kunnen werken aan hun naamsbekendheid. Expo sitiecentrum Grubbenvorst is de schakel tussen kunstenaar en con sument. Bezoekers die al voor de opening een kijkje willen nemen en de kunstenaars willen ontmoe ten, zijn ook welkom op vrijdag 3 oktober van 15.00 tot 20.00 uur en zaterdag 4 oktober van 13-00 tot 17.00 uur. Expositiecen trum Grubbenvorst is telefonisch bereikbaar via 077-3662136 en heeft een eigen website www. expo-grubbenvorst.nl De poezenvrouw, een creatie van Mieke van Uden. Die zomer Kunst Cultuur www.mooidemooistemode.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinde ren Roggel - Boxtel - Panningen - Horst algemene info 0475-491 384

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13