Bridge in Venray e.o. Attentie voor mantelzorgers Tiende Kiwanis boekenmarkt Amnesty op Werelddag L Het huis op orde én een luisterend oor ZORG GROEP Zorg aan Muis r -r GROENEKRUIS www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 www.younghairshop.nl Huishoudelijke hulp thuis PEEL EN MAAS Donderdag 25 september 2008 - Pagina 32 BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Klavertje Vier NRBC BC Venray Bridge- kroegentocht Overloonse Bridgeclub Opanka Paranormale avond in 't Brukske Oud papier Ismakogie voor reumapatiënten SPO Venray en regio De Springplank VPTZ zoekt vrijwilligers ZijActief Oostrum Geslaagd Wereldwinkel Mantelzorg: compliment Tijd voor een boek? van den munckhof bv hofstraat 6 venray Dien Wolters-Pouwels (74) uit Oostrum De ontvangst in huize Wolters in Oostrum is hartelijk. Het dorp viert kermis en volgens mevrouw Wolters "hoort daar vlaai bij". "Dat is met zorg eigenlijk net zo", aldus mevrouw, "ook daar is sfeer heel belangrijk. Zorg is meer dan alleen het huis aan kant. Het klikt tussen mij en mijn huishoudelijke hulp. Als je alleenstaand bent, is het fijn dat je met iemand kunt praten. Steevast nemen Anita en ik op vrijdag samen de week door. We hebben altijd gespreksstof." Zin in huishoudelijk werk bij mensen thuis? Het bridgeseizoen is geopend met de openingsdrive. De winnaars waren de dames Clazien Baak Annie van den Munckhof met 63-33 procent. Er was een gedeelde tweede plaats voor het echtpaar Toos en Wïm Ambrosius en voor de heren Toon den Brok en Math Keulards met 57.50 procent. Verder was er nog een gedeelde derde plaats voor de dames Annie Clermonts met Mia Koopman en Corrie Hartong met Trudy Jeurissen met 57.08 procent. In de rode lijn won het echtpaar Kika en Bram van Nieuwenhuijzen de eerste plaats met 63.75 procent, gevolgd door de dames Riet Dobbe en Mien Kuenen met 63.58 procenten. De dames Rieki van Bree en Wies Burg werden derde met 63.08 procent. In de eerste laddercompetitie was de eerste plaats voor de dames Clazien Baak en Annie van den Munckhof met 63.75 procent. Tweede waren Toon den Brok en Math Keulards met 62.50 procent, terwijl de dames Mien Kue nen en Truus Kusters Truus de derde plaats bezetten met 57.92 procent. In rood wonnen de dames Rieki van Bree en Wies Burg met 60.94 procent, gevolgd door de dames Doortje van Melick en Annemie Vossen met 60.05 procent. Derde waren dames Riet Dobbe en Jo Linders met 59.90 pro cent. Met ladderen promoveren weke lijks de twee hoogst scorende paren van de rode lijn naar de gele en degra deren de twee laagst scorende paren van de gele lijn naar de rode. De eerste laddercompetitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 68,23 procent voor Toine Tiggel- oven en Jeanne Korsmit. Bets Bister- veis en Nel Lagarde bezetten de twee de plek met 66,15 procent. Derde met 55,73 procent waren Truus Michels en Jo Linders. In rood waren de win naars met 66,67 procent Tiny Schami- nee en Frans Oudenhoven, gevolgd door Mien en Jac. Spreeuwenberg met 57,50 procent. Derde met 56,94 procent waren Mariet Backus en Ton Swaghoven. Tijdens de tweede competitieavond werd gespeeld in twee lijnen van res pectievelijk 11 en 12 paren. De A-lijn werd aangevoerd door Petra en Jan Heinekamp met een score van 57.50 procent.Tweede waren Greetje Brant- jes en Jos van Rens. Zij behaalden 54.17 procent. Op de derde plaats ein digden Annie en Onniek Karagozyan met 53.13 procent. In de B-lijn was de hoogste score voor Janny Jungslager en Sjef de Vocht met 61.67 procent. De tweede plaats ging naar Ad en Janny Hijl met een score van 57.08 procent en de derde plaats werd gedeeld door de paren Antoinette Schaeffers met Clazien Baak en Jos en Mieke van Osch met 54.58 procent. Na de jaarvergadering is er een vrije drive gehouden. In de A lijn waren Miny en Wiel Verhoeven de winnaars met 75 procent. De tweede plaats was voor Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 57.08 pro cent. Derde waren Lily Tissen en Jan Tiggeloven met 52.50 procent. In de B lijn waren Annie van Binsbergen en Leny van Klink de beste met 55.63 procent. Tweede waren Gert Claes- sens en Truus Kok met 55.21 procent. Derde waren Bets Bistervels en Corry van Meijel 54.84 procent. Vanavond wordt de eerste zitting van de zomer competitie gehouden. Verder zijn er ook viertallen. De tweede zitting van de eerste competitie voor het nieuwe seizoen is gespeeld. In de gele lijn werden Theo Jakobs en Jan Stiphout eerste met een score van 57,64 procent. De tweede plaats was voor Jos Manders en Jac Meeusen met 56,67 procent en als derde eindigden Mientje en Toon Jakobs met 55 procent. In de rode lijn werden Ilona Orosz en Cor Oostveen eerste met 62,65 procent, gevolgd door Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer met 58,92 procent. Derde werden hier Riky Erps en Ine Nillesen met 57,25 procent. In de groene lijn werden Adrie en Piet Koek eerste met 65,42 procent, gevolgd door Corrie Jenniskens en Mariet Strijbosch met 59,17 procent.Wiel Stoffels en Caroli na Wikkers derde met 56,25 procent. De ouverture van het wedstrijdsei zoen bestaat uit een laddercompetitie van vijf avonden. Na de eerste avond waren de winnaars in de gele lijn Greetje Gielen en MiepTepas, gevolgd door Frans van Lieshout enWim Man ders. Derde waren Lucy Keizers en Thea Martens. In de rode lijn waren Mia Koopman en Riet Manders de beste. Frank Bender en André Poels waren tweede en de derde plek ging naar Wies Appels en Charlotte Olisla- gers. In de groene lijn bezetten Ger Keizers en Wim Teunissen de eerste plaats. Annet Paris en Mieke Stappers bezetten de tweede plaats en derde waren Herma Darmstadt en Carolina Wikkers. De tweede avond waarbij de effecten van het laddersysteem al enigszins herkenbaar waren eindigde als volgt: In de gele lijn waren de win naars Mia Koopman en Riet Manders. Tweede waren Ron van Gaal en Edtih Ottenheyml. In rood bezetten Mia en Ger van Boekei de eerste plek en tweede waren Klazien Baak en Ton van Jaarsveld. Derde waren Marie Kersten en Frans van den Heuvel. In groen waren de winnaars Corrie Borssen en CiskaVoss. Tweede waren Annie Röttgering en Toos Willems en Nellie Coenen en Toos van Haren bezetten de derde plaats. De 14e Venrayse bridgekroegen- tocht is afgelopen zaterdag gehouden. Er verzamelden zich 180 bridgeparen bij Dansschool Janssen om hun route briefje in ontvangst te nemen en ver volgens uit te zwermen naar diverse Venrayse horecagelegenheden. Na vier ronden kon men de lunch gebrui ken. Na nog vier ronden te hebben gespeeld verzamelden de deelnemers zich weer bij Dansschool Janssen voor de prijsuitreiking. Op de tweede competitieavond waren de beste in de gele lijn Riet Dobbe en Mien Kuenen met 57.81 procent, gevolgd door Nelly en Bert Vloet met 57.81 procent. Derde waren Luus enWim van Son met 53-13 pro cent. In de rode lijn was het sterkste paar Lucy en Jan Kroef met 63.75 pro cent. Tweede waren Hein Tak en Teun Willems met 58.75 procent. Ricky Henckens en Leny Jansen bezetten met 58.13 procent de derde plek. In de groene lijn was de eerste plaats voor Irma Huijs en Adele van Leuken met 60.42 procent. Koos Bongers en Toon Coopmans waren tweede met 58.33 procent en Jo Kok en Johanna Manders waren met 57.81 procent derde. Opanka bereidt zich voor op het 30-jarig jubileum. Dit wordt gevierd op 9 november met een dansfestival vanaf 14.30 uur in het gemeenschaps- huisYsselsteyn. De demonstratiegroep laat een nieuwe Roemeense dans zien en ook de jeugdgroepen geven een demonstratie. Ook zijn er optre dens van de gastgroepen Maroesjka uit Heeze en Marije uit Deurne. De voorverkoop is op maandagen van 19-15 tot 19-45 uur in Wijkcentrum Veltum in Venray. De kassaverkoop is op 9 november vanaf 13.30 uur aan de kassa van gemeenschapshuis Yssel- steyn. Daarnaast geeft Opanka ook les sen in Internationale Dans. En voor de jeugd is er Kidsdance en Street dance. Voor meer informatie over het festival of de lessen kan men contact opne men met Jolanda Jaspers via telefoon (0478)510995, e-mail info@opanka.nl. In wijkcentrum De Kiosk in 't Brukske in Venray wordt op zaterdag 27 september een paranormale avond gehouden. Aan de hand van foto's of een ander persoonlijk stuk kan Mieke de Hoog uit Boxmeer haar paranor male medium overbrengen. De mee ting begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. Leden van DOS halen op vrijdag 26 september oud papier op in de wijk Veltum. Het betreft het gedeelte dat gelegen is tussen de straten Kemp- weg, Westsingel, Langstraat en Weg in den Berg. Aansluitend wordt ook in gezameld in de wijk De Brabander (inclusief de Overloonseweg gren zend aan die wijk). Er wordt om 13.00 uur begonnen en daarom graag tijdig het papier goed gebundeld aan de straatkant gereed zetten. De Reumapatiëntenvereniging Ven ray e.o. houdt op maandag 3 novem ber vanaf 19 30 uur een informatie- en doeavond over ismakogie in De Kemp haan aan het Kennedyplein in Venray. Ismakogie leert wat verantwoord bewegen is. De westerse bewegings leer is gericht op het bewust worden van de mogelijkheden van het lichaam, om daar zo optimaal mogelijk mee om te gaan. Het is ontwikkeld door professor Anne Seidel. Ismakogie kan moeilijk bewegende gewrichten weer soepel maken. Klachten als koude voeten, doorgezakte voeten, verslapte bekkenbodemspieren, hoofdpijn, rug- nek- en schouderklachten worden voorkomen of verminderd. De oefe ningen zijn geschikt voor mannen en vrouwen van alle leeftijden. De zaal gaat open om 19.00 uur. De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio vergadert op maan dag 29 september vanaf 8.30 uur op het kantoor van SPO Venray aan de Eindstraat in Venray. De vergade ring bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Inwoners van Venray kunnen het openbare gedeelte van de vergadering bezoeken. Opgeven kan via telefoon (0478)516215. Er wordt een oriëntatietocht voor de kinderen van de groepen 4 en 5 gehouden op donderdag 25 septem ber. Van 18.30 tot 20.00 uur wandelt men, onder begeleiding, door het cen trum. Het thema van de tocht is Kijk goed om je heen. De uitslag van sterkste jongen/ meisje; bij de jongens was de winnaar Sam, gevolgd door Hicham. Derde was Rocco. Bij de meisjes heeft Sil- vana gewonnen. Tweede was Fleur en derde Sanne. Maandag 29 september van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3. In het kader van Dieren dag wordt er een dierenbingo gehou den. Dinsdag 30 september clubavond voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur gaat men bij goed weer naar de bossen voor het spel Water, vuur, spons. Als het weer het niet toelaat, wordt er een appel-ei tocht gehouden. Donderdag 2 oktober knutselen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. De stichting VPTZ stelt zich ten doel om praktische hulp en onder steuning aan ongeneeslijk zieken thuis en aan de mensen in hun naaste omgeving te bieden. Het gaat hierbij om:'er zijn', waken, helpen bij de ver zorging, tijdelijk aflossen van de naas te betrokkenen, anderszins ondersteu nen. Deze hulp wordt verleend door vrijwilligers. Zij worden voor dit werk getraind via een speciale cursus en worden in hun werk ondersteund door de coördinatoren. De vraag naar vrijwilligers neemt toe. De vrijwil ligersorganisatie Vrijwilligers Pallia- tieve Terminale Zorg is voornemens een nieuwe cursus te starten. Dit hangt af van het aantal deelnemers. Het kan gaan om 1 of 2 dagdelen in de week, afhankelijk van het aantal hulpvragen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met een van de coördinatoren via telefoonnummer 06-55790271. In D'n Oesterham in Oostrum wordt op donderdag 2 oktober vanaf 20.00 uur een lezing over de thuiszorg gehouden. Bep Holla geeft informatie over de Wet Maatschappelijke Onder steuning, de WMO, de Thuiszorg en het armoedebeleid. Verder is er op dinsdag 4 november de workshop fietsbanden maken. Opgeven kan tot en met 4 oktober bij Annelies Joos- ten via telefoon (0478)580848 of via e-mail hay.joosten@home.nl. Men kan ook een briefje in de bus doen bij de Randenrade 78. Peter de Jong, oud-inwoner van Maashees, is aan de universiteit van Tilburg geslaagd voor de studierich ting Beleid- en Organisatieweten schappen. De themaruimte van de Wereld winkel in Venray is ingericht met speelgoed uit Sri Lanka. De komende periode ligt de nadruk op speelgoed. De importeur heeft regelmatig con tact met de producenten in Sri Lanka. Dit land wordt al jaren geteisterd door burgeroorlogen. Lanka Lamai (kin derhulp Sri Lanka) heeft tot doel om de arme bevolking van Sri Lanka te ondersteunen. Scholen, bibliotheken, kindertehuizen en opleiding van de kinderen kunnen door afname van de producten gefinancierd worden. Het motto is dat elk kind recht heeft op een goede opleiding. Lanka Lamai werkt volgens het principe van de eerlijke handel en geeft een goede prijs voor de producten. Eén keer per jaar worden de projecten en de pro ducenten bezocht. Gelet wordt op de kwaliteit van de producten, het milieu en de werkomstandigheden en oplei ding van de werknemers. Het speel goed wordt gecontroleerd volgens de CE- normen op verf en veiligheid en is educatief verantwoord. Belangstel lenden zijn van harte welkom om een bezoek te brengen aan de Wereldwin kel aan de Henseniusstraat in Venray. In Nederland is een op de tien mensen mantelzorgen Veel man telzorgers combineren hun zorg taken met andere bezigheden zoals zorg voor het eigen gezin, een baan of een opleiding. Zij doen dat met liefde en uit gene genheid, maar de taken kunnen ook zwaar zijn en vaak jarenlang duren. Daarom worden mantelzorgers op de Dag van de Mantelzorg in het zon netje gezet en kan men een attentie voor ze aanvragen die op 10 novem ber bij deze mantelzorgers in Noord- Limburg gratis wordt thuisbezorgd. Wie om welke reden dan ook zorg nodig heeft en die hulp krijgt van een mantelzorger kan blijk geven van zijn waardering door ze aan te melden voor een attentie! De Dag van de Mantelzorg is een landelijk initiatief. In Noord-Limburg wordt de waarderingsactie voor mantelzorgers georganiseerd door Mantelzorgonder steuning Noord-Limburg (onderdeel van de Zorgondersteuner) in samen werking met de welzijninstellingen Synthese, Vorkmeer enWel.kom. Men sen die zelf zorg ontvangen van een mantelzorger of iemand kennen die mantelzorg verleent kunnen tot en met 31 oktober bij deze instellingen de naam van de mantelzorger door geven. Er zijn 1500 attenties in heel Noord Limburg te verdelen. Een aan meldingsformulier kan men aanvra gen bij de steunpunten mantelzorg in de buurt. Een aanmeldformulier kan men ook downloaden op www.dezor- gondersteuner.nl. Zondag 28 september vindt voor de tiende keer een grote boekenmarkt in Venray plaats. De organisatie hiervan berust al voor de zesde keer bij de Kiwanisclub Schieëpersland uit Ven ray. Vanaf 11.00 uur kan men in Venray terecht op het Schouwburgplein. Er staan daar meer dan 50 kramen met boeken. De Kiwanis hebben inmid dels duizenden boeken verzameld, uitgezocht, geselecteerd, geordend, geprijsd, gerubriceerd voor deze grootse boekenmarkt. Er zijn boeken te koop van allerlei kaliber, romans, detective, oorlogsboeken, boeken over religie, natuur, kookboeken, kinderboeken, reizen, geschiedenis, sport,boeken over de regio. De netto opbrengst van de boekenmarkt gaat naar het bekende koor de Zangers van St. Frans uit Venray. Dit koor zal tijdens de boekenmarkt ook een aantal con certen geven. Dit koor telt momenteel 35 leden, waarvan tien meisjes. Ze hebben concerten gegeven in diver se landen van Europa, Amerika en Canada. Het koor heeft een rijk ver leden. Volgend jaar viert dit koor haar 50-jarig jubileum. Het wil dan graag beschikken over een goede computer, printer en kopieerapparaat, waarme de zij bladmuziek kan kopiëren. Naast de bemanning van de kramen door de Kiwanis, zullen er ook een aantal bemenst worden doorVeldeke, Histo risch Platform, IVN en diverse andere verenigingen. Zo zullen er ook een aantal professionele boekenverkopers op de markt staan. Er is ook gezorgd voor een hapje. Tijdens de open zon dag zullen er in Venray nog verschil lende activiteiten plaats vinden van het Mondiaal Platform, de kunsten centra en de schouwburg. De openingstijd is van 11.00 tot 17.00 uur. Mantelzorgers die aan de vastge stelde criteria voldoen komen in aan merking voor het Mantelzorgcompli ment (een bedrag van 250 euro). De overheid spreekt hiermee haar waar dering uit voor het belangrijke werk dat mantelzorgers verrichten. Op 2 september sprak de Tweede Kamer over het Mantelzorgcompliment. Vol gens staatssecretaris Bussenmaker dient de uitvoering van het mantel zorgcompliment vereenvoudigd en verbreed te worden. Hiervoor komt zij in oktober met een voorstel. Het Steunpunt Mantelzorg Synthese Ven ray geeft informatie aan mantelzor gers die zich afvragen of ze ook dit jaar weer in aanmerking komen voor het mantelzorgcompliment. Mantel zorgers die zorgen voor iemand die een indicatie heeft voor AWBZ-zorg, van langer dan zes maanden, komen in aanmerking voor het bedrag van 250 euro. Het gaat om zorg waarvoor anders professionele hulp nodig zou zijn. Mantelzorgers kunnen het mantelzorgcompliment aanvragen bij de Sociale Verzekeringsbank. Een mantelzorger hoeft over het mantel zorgcompliment geen belasting te betalen. Het heeft ook geen gevolgen voor een uitkering, de zorgtoeslag of de huurtoeslag. Mantelzorgers uit de regio Venray kunnen zich voor vragen of hulp rondom het Mantelzorgcom pliment of andere mantelzorgzaken wenden tot het Steunpunt Mantel zorg Synthese Venray aan de Leunse- weg 51 in Venray. Dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Men kan een afspraak maken via tel.(0478)517317 of e-mail unitvenray@synthese.nl. Actie Amnesty Peel Maas Amnesty Peel Maas is op zondag 28 september een van de orga nisaties die op het Schouwburg plein van Venray voor supermarkt Albert Heijn actie gaan voeren in het kader van de Werelddag, geor ganiseerd door het Mondiaal Plat form Venray. Deze dag wordt actiegevoerd voor een eerlijk proces voor Abdullah al- Mansouri. Al-Mansouri, woonachtig in Maastricht en ook daar actief voor Amnesty International, zit nu al ruim twee jaar zonder aanklacht en proces gevangen in Iran. Amnesty Internatio nal vraagt voor hem een eerlijk pro ces na aanklacht van een internatio naal erkend misdrijf. Wanneer het niet mogelijk is een dergelijke aanklacht tegenAbdullah al- Mansouri in te dienen, vraagt Amnesty International zijn vrijlating. Amnesty International is uiterst bezorgd over het lot van Al-Mansouri. Het aantal executies in Iran neemt toe en men sen die tot onderdrukte minderheids groepen horen, zoals de Arabische Ahwazi, lopen extra gevaar. Al-Mansouri is voorzitter van de Ahwaz Bevrijdingsorganisatie (ALO). Deze organisatie van uit Iran gevluch te Ahwazi streeft naar een zelfstandige staat voor Arabieren afkomstig uit de Al-Ahwaz regio. Dit gebied is voor Iran van groot belang vanwege de olievoorraden. Al-Mansouri vluchtte zelf in 1988 uit Iran, kreeg een vluch telingenstatus en uiteindelijk de Nederlandse nationaliteit. Sinds 1989 woont hij met zijn vrouw en vier kinderen in Limburg. Hij is actief lid van de Amnestygroep Maastricht en werd voor zijn inzet op allerlei maat schappelijk gebied onderscheiden als lid in de Orde van Oranje-Nassau. Al vaker werden voor Al-Mansouri acties ondernomen. Bij de stand kunnen voorbedrukte kaarten ondertekend worden die naar de autoriteiten in Iran gestuurd worden. op zorg Mevrouw Wolters-Pouwels woont in Oostrum. Met haar man verhuisde ze van een oude boerderij ("uit 1717") aan de Geijsterseweg naar een nieuwbouwwijk in Oostrum. Lang hebben ze samen niet kunnen genieten van hun nieuwe woning. "Mijn man leed aan de ziekte van Alzheimer. Hij kreeg thuis zorg, maar ging ook een aantal dagen per week naar de dagbehandeling in verpleeghuis Beukenrode in Venray. Later was permanente opname in Beukenrode noodzakelijk. Vrij onverwacht, na een verblijf van een week in Beukenrode, is mijn man overleden. Deze maand was het 13 jaar geleden. Maar goed dat ik destijds verhuisd ben. Op de boerderij was geen verwarming en waren niet die voor zieningen die ik nu heb. Ruim drie jaar geleden heb ik een aanrijding gehad, ik kwam met mijn fiets ten val. Ik heb er diverse breuken aan mijn bovenarm en een beschadigde zenuw aan overgehouden. Sinds die tijd ben ik niet meer in staat om zelf zwaar huishoudelijk werk te Noord- en Midden-Limburg verrichten. Koken lukt nog wel en stof afnemen ook, al gaat dat niet zo snel. Gelukkig is Anita er. Die poetst, strijkt, zeemt de ramen. Een keer per week komt er een collega van Anita om me te helpen bij het douchen." Anita Verstegen komt sinds driejaar over de vloer bij mevrouw Wolters. Ze is medewerker huishoudelijke verzorging van Zorggroep Noord en Midden-Limburg. Ze begon haar Loopbaan als oproepkracht in verpleeghuis Beukenrode. Sinds een aantal jaren werkt Anita bij de thuiszorgorganisatie van de Zorggroep, bij Groene Kruis Zorg aan Huis. Anita: "Het is net wat mevrouw zegt, ik ben er niet alleen voor de strijk. Het sociale aspect is minstens zo belangrijk. Mensen zoals mevrouw Wolters zijn afhankelijk van de zorg van andere mensen. Ze kunnen bijvoorbeeld niet zelf boodschappen doen, niet fietsen. Dan wordt je wereldje wel erg klein. Want een bezoek aan een supermarkt is er ook om sociale contacten op te doen. En goed voor je gezondheid, wantje bent buiten, in de frisse lucht. Helaas is dit voor steeds meer mensen niet meer mogelijk. Ik wil er daarom voor zorgen dat mevrouw nog wél een praatje met iemand kan maken. Dat ze op een andere manier toch nog in contact komt met mensen." Dien Wolters: "Soms heb ik behoefte aan een luisterend oor of wil ik 'gewoon' even mijn verhaal kwijt. Nou, dan ben je bij Anita aan het goede adres, want die neemt de tijd. En ze krijgt toch haar werk of tijd af. Mijn man is in het verleden goed verzorgd door de mensen van Groene Kruis Zorg aan Huis. Dus toen ik zelf hulp nodig had, heb ik weer gekozen voor het Groene Kruis. Ik ben er heel tevreden over. De benadering is prima, ik zie elke week hetzelfde gezicht en mocht Anita onverwacht niet kunnen komen werken, dan krijg ik een telefoontje. Dan is er een ander gezicht, maar krijg ik toch de vertrouwde hulp die ik gewend ben. Ik zou graag weer willen fietsen, maar dat kan ik niet meer. Als ik weer val, kan ik niet meer zelfstan dig blijven wonen. En hier, met de hulp van Anita en mijn kinderen en kleinkinderen kan ik me redden. En er wonen behulpzame mensen in de straat die ook het nodige werk voor me doen. Ze helpen me met oud papier, lege flessen, boodschappen etc. Ik heb het weieens moeilijk, maar ik probeer er het beste van te maken. Ik pluk de dag en hoop dat ik hier nog lang kan wonen." Wij zoeken medewerkers die onder schooltijd beschikbaar zijn. Dienst verbanden tot 18 uur per week zijn bespreekbaar. Neem voor informatie of opgave contact op met Ingrid Keijsers, telefoon 06-53289429.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 33