Gemeente Venray Venray geeft ruimte aan kunst Regionaal Centrum Jeugd en Gezin Openbare bekendmakingen Collectes Nieuwe straatnamen 50 euro winnen met VIP-afval Vacatures Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Openingstijden Week 39 Venray start in samenwerking met de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum met de ontwikkeling van een Centrum Jeugd en Gezin (CJG). Het college van B en W heeft deze week de gezamenlijke startnotitie vastgesteld. Het centrum wordt uiterlijk begin 2010 gerealiseerd. Een CJG is een inloopcentrum voor kinderen, jongeren en ouders. Ouders kunnen er bijvoorbeeld terecht met allerlei opvoedkundige vragen. Het CJG is niet alleen een bundeling van kennis, maar het kan waar nodig ook direct opvoed- en gezinsondersteuning bieden. Bij de keuze van de vorm en de locatie staat de kwaliteit van de dienstverlening centraal. Ouders, kinderen en diverse organisaties worden nadrukkelijk betrokken bij de ontwikkeling van het CJG. Elke gemeente moet uiterlijk in 2011 minimaal één fysiek inlooppunt hebben met internet- of telefonische ondersteuning. Gemeentehuis Besluit nadere regels subsidieverstrekking Vastgesteld Straatnaamgeving Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Ontwerpbesluiten Verleend Wet milieubeheer Melding Ontwerpbesluit Besluiten Ontheffing stookverbod Verleend Donderdag 25 september 2008 - Pagina 22 In de nota 'Ruimte voor Kunst' beschrijft de gemeente een ambitieus programma om in de komende jaren kunst te plaatsen in openbare ruimte. Door deze actieve aanpak wil Venray zich onder scheiden als een gemeente waar kunst er toe doet. Aanleiding is het kunst- en cultuurbeleid dat is opgesteld door de samen werkende belanghebbenden in Venray. Wethouder Patrick van der Broeck: "Venray en kunst zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dit bleek tijdens verschillende interactieve bijeenkomsten over het kunst- en cultuurbeleid." Deze lijn wil het college de komende jaren voortzetten en versterken, volgens Van der Broeck. "Na de discussie over de kunstwerken van De Waan, met name de 'geknakte kruisen', zijn we op zoek gegaan naar een nieuwe invulling van het kunstbeleid. Dit heeft geleid tot een groot aantal initiatieven voor de komende jaren." Nieuwe plaats Er wordt de komende jaren vooral veel aandacht besteed aan het centrum. Bij de invulling van Centrum op de schop is afgesproken kunst een grote rol te geven. Hierdoor krijgen veel kunstwerken een beter passende plaats. Zo komt Henschenius op de kop van het nieuwe Henseniusplein en krijgt 'De bedroefde man en zijn opstandige geest' weer een plek in het centrum. Kunstvormen Nieuwe kunstvormen krijgen ook een plaats, onder andere in de Wilhelmina- straat komt'2D-kunst': vitrines waarin kunstenaars en verenigingen hun werk of activiteiten kunnen delen met het publiek. Opvallend is het idee om in de Grotestraat een tweetal vitrines ('kijkgaten') te maken in het wegdek. Voor andere kunstwerken wordt een plek gezocht aan de singels. Kunstwerken De Waan De kunstwerken van De Waan zouden geplaatst worden op de rotondes. Het college doet nu het voorstel om meer de relatie met de psychiatrie te zoeken, door plaatsing van deze kunstwerken op de terreinen van St. Anna en Servaashof. De geknakte kruisen kunnen daardoor op hun huidige plaats blijven. De rotondes aan de belangrijkste invalswegen krijgen een extra accent door het plaatsen van wisselende kunstwerken. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De gemeente Venray is weer een aantal straatnamen rijker. In Venray en in verschillende kerkdorpen zijn plannen vast gesteld en op diverse plekken wordt hard gewerkt aan nieuwe straten. De toekomstige straatnaamgeving van het woningbouwplan Aan den Heuvel is uitgebreid met de straten Scholekster, Grutto, Wulp en Water snip, aansluitend bij het al eerder vastgestelde gebiedsthema 'vogels'. Op de hoek van de Noordsingel en de St. Jozefweg is gestart met de bouw van appartementen. De uitbreiding sluit de bestaande straat aan en krijgt daarom ook de naam De Heuvelaar. Woningbouw Voor het tennispark in Landweert loopt een procedure om er woningen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Industrieterreinen Op 9 maart 2005 is reeds De Voorde vastgesteld. De Germaan en De Romein zijn destijds op de plank gelegd voor eventuele uitbreidingen op De Hulst II. Door de gerealiseer de nieuwbouw zijn deze straten nu in gebruik genomen. Industrieterrein De Blakt is uitgebreid met de Bellstraat, Van Leeuwenhoekstraat, De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 23 september gevallen op lotnummer 4017075 bij VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze C1000. te bouwen. Daarmee wordt ook een nieuwe straat gerealiseerd. De naamgeving sluit aan bij het al bestaande thema 'kruiden'. De naam Monnikskruid past dan ook goed bij de bestaande straatnamen Muurpeper, Morgenster en Melisse. In Veulen zullen woningen worden gebouwd nabij De Vlies. In overleg met de dorpsraad Veulen is besloten de nieuwe straat ook De Vlies te noemen, omdat deze uitbreiding aansluit aan de bestaande straat. Newtonstraat en Edisonstraat. Bij deze straatnaamgeving is aanslui ting gezocht bij beroemde personen die een uitvinding of ontdekking deden of die bestaande uitvindingen aanmerkelijk verbeterden. De gemeente Venray is op zoek naar nieuwe medewerkers: - Commandant Brandweer Venray en Meerlo-Wanssum - Juridisch medewerker grond en economische zaken - Stedenbouwkundig tekenaar - Medewerker planeconomie/ financiële zaken grondbedrijf - Senior jurist bouwen - Planeconoom Kijk voor meer informatie op www.venray.nl Vacatures. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Burgemeester en Wethouders hebben het'Besluit nadere regels subsidieverstrekking' vastgesteld. Het 'Besluit nadere regels subsidieverstrekking' treedt op 1 oktober 2008 in werking en ligt vanaf 26 september 2008 ter inzage. Burgemeester en Wethouders hebben besloten de onderstaande straatnamen vast te stellen: - Scholekster, Grutto, Wulp en Watersnip te Venray - voor de toekomstige straatnaamgeving voor de uitgifte Ruimte voor Ruimte aan de Beekweg Buitenweg - Nieuwe Overloonseweg te Venray - voor de bestaande straat in het plan Aan den Heuvel - Doortrekken straatnaam De Vlies te Veulen - voor het woningbouwproject - Doortrekken straatnaam De Heuvelaar te Venray - voor het woningbouwproject - Monnikskruid te Venray - voor de nieuwbouw woningen in de wijk Landweert - De Germaan te Oostrum - voor de openbare toegangsweg vanuit de Deurneseweg voor het bedrijventerrein De Hulst II - De Romein te Oostrum - voor het bedrijventerrein De Hulst II - Bellstraat, Van Leeuwenhoekstraat, Newtonstraat en Edisonstraat te Venray - voor op het bedrijventerrein De Blakt. U kunt de desbetreffende stukken van 26 september t/m 6 november 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u binnen zes weken na deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Kleindorp 8 - vergroten van de woning (nr. ba080395) - Sparrendreef 12/15 - plaatsen kozijn in achtergevel (nr. ba080396) - Handrik 2 - veranderen van zij- en achtergevel, entree stal (nr. ba080397) - Kranendries 3 - bouwen van een woning (nr. ba080398) - Grotestraat 53 - plaatsen van lichtreclame (nr. ba080399) - Wolfskers 19 - bouwen van een overkapping (nr. ba080400) - Vennootstraat 2 (Spurkterweg) - plaatsen van een tourniquette in de erfafscheiding (nr. ba080401) - Hoopweg 20 - voor de bouw van een kelder (nr. ba080402) - Koepas 8 - voor de bouw van 14 chalets (nr. ba080403) - Heidse Peelweg 41 - vergroten woning met bijgebouw (nr. ba080404). Sloopvergunningen - Heidse Peelweg 41 - geheel slopen garage/berging (nr. slp080049). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Heidse Peelweg 60 - bouwen van een sorteerloods (nr. ba080267) - Vredeweg 5 - verbouwen van de woning (nr. ink0803679) - Rouwkuilenweg 43 - vergroten van de woning (nr. ba080304) - Grootdorp ongenummerd - realiseren van een aanbouw (nr. ink0803793) - Spurkt 12 - gewijzigd uitvoeren verleende bouwvergunning ba030245 (bouwen van een varkensstal (nr. ba080291) - Beekweg 98 - bouwen van een mestopslagloods (nr. ba080297). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 26 september 2008 t/m 6 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen, wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen fase I met vrijstelling - Hoensel 1 - veranderen schuur tot woning (nr. ba070540, verzenddatum 19/09). Bouwvergunningen - Kleindorp 8 - vergroten van de woning (nr. ba080395, verzenddatum 19/09) - Sparrendreef 12/15 - plaatsen kozijn in achtergevel (nr. ba080396, verzenddatum 19/09) - Wolfskers 19 - bouwen van een overkapping (nr. ba080400, verzenddatum 19/09) - Laagheidseweg 23 - bouwen van een sleufsilo (nr. ba080356, verzenddatum 19/09) - Rotven 7 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080351, verzenddatum 19/09). Sloopvergunningen - Boshuizerweg 4 - slopen van een garage/berging (nr. slp080032, verzenddatum 19/09). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Straatnaamgeving. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit mestbassins milieubeheer - Volen 7 te Heide - Mts. Michels-Classens, Volen 7 te Heide, in verband met het verplaatsen van een mestbassin (MM080026). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 26 september 2008 t/m 9 oktober 2008 (twee weken) inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Laagriebroekseweg 30 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan H. Peters, Laagriebroekseweg 30 te Leunen voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (MM080002). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 26 september 2008 t/m 6 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Rotven 7 te Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.B.C.M. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirlo voor het niet bouwen van de mestsilo, de opvangput achter de varkensstal en het niet bouwen van het gebouw (Milin08006) (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 26 september 2008 t/m 6 november 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Geysterseweg 26 te Oostrum - verleend aan mevr. M.E. Verkoeijen-Verzijl - Enge Steeg ongenummerd te Leunen - verleend aan dhr. H.W.M. Hendrix - De Hoef ongenummerd te Leunen - verleend aan dhr. H.W.M. Hendrix. voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen in het buitengebied op de locatie: - Horsterweg ongenummerd te Leunen - verleend aan dhr. P.H.G.M. Martens. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 26 september 2008 t/m 6 november 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 25 september 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray 27sep. - Banenmarkt, CWI Venray 28 sep. - Koopzondag 28 sep. - Derde-Werelddag St. Mondiaal Platform 28 sep. - Boekenmarkt Kiwanisclub 29 sep. t/m 5 okt. - Consolida tion, educatie bevrijdingskamp, Nijverheidsstraat en/of De Barrier 21 t/m 27 sep. - Fonds verstandelijk gehandicapten 28 sep. t/m 4 okt. - Dieren bescherming Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22