Koopzondag EmAHEKBT UKnNG VENRAY ï2K55?^-*~ AutoArena de graaf Polen-campus in Ysselsteyn van de baan KOOP ZON DAG AutoArena Venray Vanaf 22 september op Keizersveld. nu tijdelijk, dus kom snel Ig>. dé specialist tegels sanitair en werfeeïiI Rosentaler naar Gouden bruidspaar in Swolgen Merselo speelt gelijk En verder: Bandoetere €26,50 www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 ;VOOr BOXMEER Alle broeken 3 halen, 2 betalen DUTHLER Honderdnegenentwintigste jaargang - week 39 - 25 donderdag 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 23-29 Kunst Cultuur 30-31 Kerkelijke diensten 34 28 september 2008 open 12.00-17.00 uur Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Omstreden PvdA-wethouder wacht raadsvergadering niet af Krokodillentranen Mijn vrouw en ik vroegen ons laatst af wat je nou precies bedoelt als je zegt dat iemand krokodillentranen huilt. Zijn dat grote tranen? Of juist klein? Hui len krokodillen wel? Op al deze vragen heb ik dinsdagavond tij dens de raadsvergadering in Ven ray een antwoord gevonden! Kro kodillentranen huilen, dat is doen alsof je heel verdrietig bent, maar het eigenlijk niet meent. Als je als politiek geloofwaar dig wilt zijn en blijven en het vertrouwen van burgers in het openbaar bestuur wilt vergroten, dan zul je in mijn ogen niet moe ten acteren zoals de fracties in de Venrayse gemeenteraad. Daags na zijn opstappen werd Mathieu Emonts door alle partijen, inclu sief de oppositie, de hemel in geprezen. Alles is koek en ei, alles is vergeven en vergeten, eigenlijk is er niet veel aan de hand. Hij was alleen te betrokken, te soci aal, te aardig en te weinig daad krachtig. Aldus de fracties. Nou, dat lijkt me toch een essentiële eigenschap voor een wethou der. Om die reden kreeg hij toch ook ladingen kritiek over zich heen tijdens zijn ruim zes jaar durende wethouderschap? Bij voorbeeld als het ging over het Moedercentrum, de regiotaxi, het multifunctioneel centrum, het jongerencentrum en de sporthal? Verschillende fracties vonden toch dat hij zijn zaken niet op orde had en dreigden toch met een motie van wantrouwen tegen Mathieu te komen? De PvdA-wet- houder lag de afgelopen tijd toch herhaaldelijk onder vuur, of ver gis ik me nou? Tja, je moet het maar kunnen, zo'n schijnheilig toneelstukje opvoeren. Ik krijg er in ieder geval onnoemelijke jeuk van. Hannes Werkstraf voor diefstal met geweld De rechtbank in Roermond heeft dinsdag de 36-jarige Ali D. veroordeeld tot een werkstraf van 80 uur. De Venraynaar van Marok kaanse afkomst is schuldig bevon den aan diefstal met geweld. De uitspraak wijkt sterk af van de eis van het Openbaar Ministerie (OM): achttien maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. Vol gens de rechtbank is bewezen dat de man op 30 maart dit jaar in Venray een plaatsgenoot heeft bedreigd en geslagen met een pistool, en zo een geldbedrag en een mobiele telefoon heeft buitge maakt. D. is geen onbekende van justitie. Hij had nog een voorwaar delijke straf uitstaan. De rechtbank bepaalde dat deze sanctie - 240 uur werkstraf - nu ook ten uitvoer wordt gelegd. Dat betekent dat D. in totaal 320 uur werkstraf moet verrichten. Doet hij dat niet, dan moet hij 160 dagen de gevangenis in. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Mathieu Emonts (54) is maandag opgestapt als wet houder van Maatschappelijke Diensten. De PvdA'er wilde de raadsvergadering van dins dag, waarin hij zwaar onder vuur zou komen te liggen, niet afwachten. De kans was groot dat hij dan weggestuurd zou zijn. Hij wilde de criticasters van CDA, Samenwerking en WD blijkbaar voor zijn. De PvdA verliest binnen een paar maanden tijd zijn beide wet houders. Per 1 mei verliet Hassan Najja al de politiek. De PvdA heeft besloten toch in het college te blij ven. Waardoor de kersverse wet houder Elly van Dijck, amper drie maanden in functie, niet wordt meegesleurd in de val van Emonts. Emonts wil geen commentaar geven op zijn abrupte vertrek. In een summier persbericht laat de ex-wethouder weten te zijn opge stapt in het belang van Venray. "De ontwikkelingen van de afgelopen periode lieten mij geen andere keuze. Het komt ten goede aan Venray als de politieke rust terug keert." Volgens voorlichter Jolanda Bosch wil Emonts het laten bij deze verklaring. "Dat is aan hem en dat moeten we respecteren." Ook zijn brief aan de gemeente- raad, waarin hij zijn ontslag aan- kondigt, is kort en zakelijk. De portefeuille van wethou der Emonts (welzijn, onderwijs en sociale zaken) wordt tijdelijk waargenomen door zijn vaste ver vanger, CDA-wethouder Van der Broeck. De PvdA zal op zoek gaan naar een vervanger. De huidige raadsperiode eindigt vervroegd op 1 januari 2010 vanwege de herin deling. Het opstappen van Emonts komt niet echt als een verrassing. De wethouder lag al veel langer onder vuur. In de vorige raadspe riode - van 2002 tot 2006 - over leefde de PvdA'er al moties van afkeuring en van wantrouwen. De kritiek bleef aanzwellen en esca leerde tijdens de commissieverga dering van 4 september. Toen was al duidelijk dat een raadsmeerder- heid van CDA, Samenwerking en WD geen enkel vertrouwen meer heeft in Emonts. In het verleden maakten al vaker PvdA-wethouders hun periode niet af. In 1982 was Henk Willems de allereerste linkse portefeuil lehouder in Venray. Hij stopte in november 1989 omdat hij promo veerde tot burgemeester in Wouw. Zijn opvolger Bert Kersten haakte in 2000 om gezondheidsredenen af. Kersten lag eind vorige eeuw zwaar onder vuur door de proble men met de schouwburg en de omstreden woningbouw binnen een stankcirkel in Merselo. Vanaf medio 2001 tot aan de verkiezin gen van maart 2002 nam Truus Kemmelings het wethouderschap tijdelijk waar. In mei 2002 promoveerde Emonts van raadslid tot wethou der. Hij zegde zijn baan als mana ger zorg bij verpleeghuis Elzen horst op. Na de voor de PvdA zo succesvolle verkiezingen van maart 2006 mocht de partij ander halve wethouder leveren. Emonts keerde ondanks alle kritiek terug op zijn post. Hassan Najja werd deeltijdwethouder maar hield het na twee jaar alweer voor gezien. Hij is nu directeur van Wonen Horst. Hij werd onlangs in juni opgevolgd door Elly van Dijck die de zesde PvdA'er ooit in het Ven rayse college is. Bij zijn aantreden in mei 2002 besefte Emonts dat hij voor een onzeker wethouders- bestaan koos. "Ik grijp deze kans aan en daarbij horen risico's. Daar maak ik me geen zorgen over. Ik kom wel weer ergens aan de bak. Wie dan leeft, wie dan zorgt", zei hij destijds. Overigens is het in Venray nog nooit voorgekomen dat een wet houder door de gemeenteraad de laan werd uitgestuurd. De wethou ders die in het nauw zaten, zoals in dit geval Emonts, hielden de eer aan zichzelf. De PvdA laat weten het besluit van Emonts te respecteren. Bin nen de partij is de laatste week flink gesproken over de politieke situatie. "Dit nadat duidelijk is geworden dat het politieke draag vlak bij andere partijen ontbrak", aldus fractieleider Bert Linskens. De partij vindt dat Mathieu Emonts zich kwetsbaar heeft opgesteld. "Dat verdient respect. De Partij van de Arbeid betreurt het dat deze opstelling niet heeft geleid tot een heroverweging bij betrokken fracties." Dinsdag in de raadsvergadering haalde Linskens uit naar de pers. "De berichtgeving in de media heeft een mogelijke oplossing voor de ontstane situatie ernstig beperkt." De PvdA'er nam "ferm afstand van het insinuerende beeld dat door de redactie van Peel en Maas wordt opgeroepen". Het is bij de PvdA ook helemaal verkeerd gevallen dat de naam van de ambtenaar, die de omstreden nota's over Match en het Moeder centrum opstelde, is genoemd in deze krant. Het gaat om de voor malige PvdA-fractievoorzitter en raadslid Jansen. "Deze vermelding getuigt van weinig respect en integriteit", oordeelt Linskens. TAPIJTCEIMTRUM Julianasingel 7 €17,95 PEEL-BRUNCH iedere zondag vanaf 11 -00 uur Onbeperkt HOTEL ASTERIA VENRAY ©osselen www.asteria.nl Meer informatie zie www.autoarena.nl In goede handen. De huisvesting van vijfhon derd voornamelijk Poolse werknemers in het mobilisa tiecomplex in Ysselsteyn is definitief van de baan. Gister middag om vijf uur werden omwonenden en de dorpsraad door wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) op de hoogte gesteld. Het college denkt dat er binnen de gemeente Venray voldoende andere, kleinscha lige mogelijkheden zijn om 500 tot 750 buitenlandse werk nemers te huisvesten. In februari 2008 lanceerde Teunissen het plan om het mob- complex, dat eind dit jaar wordt afgestoten door Defensie, aan te kopen. De gemeente was al langer op zoek naar een grootschalige huisvesting.Aan de Timmermanns- weg inYsselsteyn meende het col lege een mooie locatie gevonden te hebben, waar ook al de nodige voorzieningen aanwezig zijn. De inwoners van Ysselsteyn dachten daar er echter heel anders over en de weerstand nam hand over hand toe. Later keerde ook de dorpsraad zich tegen het plan. Tegelijkertijd kwam afgelopen voorjaar de versoepeling van het beleid van de nrovincie.Waardoor er veel meer mogelijkheden ont staan om, ook in niet-agrarische gebouwen, buitenlandse werkne mers te huisvesten. Teunissen ver klaarde gisteren dat de kritiek van uit het dorp heeft meegespeeld in het besluit. "Maar het was niet van doorslaggevende betekenis. Want overal zal opvang van werk nemers weerstanden oproepen. Zoals nu in Veulen", aldus Teunis sen die zegt voldoende alternatie ven te zien om de vele honderden momenteel slecht gehuisveste werknemers een beter onderdak te bieden. Lees verder op p. 5 www. 28 SEPTEMBER OPEN PODIUM optredens HALVE MARATHON Bodypainting In de haven van Wanssum hielden de brandweerkorpsen van Ven ray en Meerlo-Wanssum samen met een duikploeg van de Bergense brandweer een oefening. De brandweerkorpsen van Ven ray en Meerlo-Wanssum kwamen maandagavond in actie bij een in scène gezet waterongeval met gewonden in de haven van Wans sum, waarbij drie personenauto's betrokken waren. Een auto lag in het water, een tweede balanceer de op de rand van de kade en een derde stond ondersteboven op het terrein van Linskens Shipyard. Het betrof een eindoefening, die begon met een briefing in de kazerne in Meerlo en tot circa 22.00 uur duurde. Naast brand weermensen nam ook het duik team van de Bergense brandweer met succes aan de oefening (tech nische hulpverlening in combina tie met een waterongeval) deel. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Iwon «■ris OndwnMiMi* Oub Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl ..ü—UiULLUfr Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. ook geldig op alle rokken www.duthler.com MAAS berden Mathieu Emonts gooit bijltje erbij neer Auto te water! n./W vrijdag, zaterdag en zondag)^ A ptpn! Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 5 Winkets epen vin 11.00 tot 17.00 U vindt een Duthler winkel in het centrum van: mode voor het hele gezin Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1