Een verklaring van erfrecht houdt risico in Actie tegen chaos rondom school Millenniumdoelen "Fijn om met lotgenoten samen te zijn" Weidehof een bijzonder project Woon Event met veel activiteiten Met Em-Té naar Night of the Proms Gunhoek Boek bestellen? ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 18 september 2008 - Pagina 9 Hennep in maïsveld Venraynaar aangehouden Gezinsviering Rommelmarkt Workshops bij Bloemsierkunst len Met Combi Dom Melskens naar Photokina! Dansavond Kinderpostzegels Oud papier millennium Herdenkingsdienst voor overleden kinderen in Ysselsteyn www.vandenmunckhof.nl De Hoveniers 0478-571800 Grote begrafenisonder nemers als Monuta, Dela en Yarden, maar ook Postbus 51, sporen de mensen aan ze snel mogelijk een verklaring van erfrecht te vragen bij de nota ris. Ook banken als Fortisbank en Rabobank doen dat. Rabo bank en Fortisbank doen de aanbeveling om "binnen enke le werkdagen"de stap naar de notaris te zetten. Inmiddels is vastgesteld dat het advies van begrafenisondernemers en banken geen goed advies is. Ook de Consumentenbond vindt het advies van de banken niet erg verstandig. Een erfgenaam heeft het recht een nalatenschap te aanvaarden dan wel te verwerpen. Zouden er alleen maar schulden zijn, dan is het alleszins redelijk de nalaten schap te verwerpen. Is het niet zeker of er schulden zijn, dan is zogenaamd beneficiair aanvaarden van de nalatenschap een mogelijk heid. Eventuele schulden worden dan betaald uit de opbrengst van de erfenis. De schulden vervallen als de opbrengst van de erfenis niet groot genoeg is. Maar zolang u niet zeker weet of u de erfenis wel wilt aanvaarden, doet u er goed aan zeer voorzichtig met de nalatenschap om te springen en u zeker niet als eigenaar van de erfe nis te gedragen. Alleen al de aanvraag doen bij een notaris of deelnemen aan besprekingen over de erfenis kan geïnterpreteerd worden als een daad van aanvaarding. Een eenmaal gemaakte keuze is niet meer te herroepen. Wan neer het advies van begrafenis ondernemers en banken direct wordt opgevolgd, kan het wel eens zo zijn dat u erfgenaam bent geworden van een schuldenlast in plaats van baten. Dat kan nooit uw bedoeling zijn en evenmin de bedoeling van een bank of begra fenisondernemer. De aansporing is niet goed en maakt de bank medeplichtig aan het mogelijke leed van de erfgenaam. Voor het beneficiair aanvaarden van de erfenis bestaat een bedenk tijd van maximaal drie maanden. Met de Consumentenbond zijn wij het dan hartgrondig eens. Gebruik die tijd voor een verstan dige beslissing Het is dan ook goed dat de Rabo bank Venray u niet meer onmid dellijk naar een notaris stuurt, maar pas na zeven dagen contact met u opneemt en vervolgens een gesprek aangaat om de bankzaken die er zijn met Rabobank Venray met u door te spreken. Daarmee krijgt u de tijd en de gelegenheid om tot een verstandige beslissing te geraken. Henk Steenbekkers, lidvan een speciale commissie die de Rabobank Venray heeft gead viseerd bij een nieuwe manier van werken na het overlijden van een klant. Dinsdagmiddag zijn in een maïsveld aan de Kuulenweg in Vredepeel hennepplanten aan getroffen. In totaal bleken 95 hennepplanten tussen de maïs te staan. Deze zijn in beslag geno men en vernietigd. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Agenten hebben woensdag op de Geulweg in 's-Hertogenbosch een 38-jarige Venraynaar aange houden voor inbraak en dief stal van een auto. Na een tip dat de man was overlopen bij een inbraak op het volkstuintjescom plex en was gevlucht in een auto, zagen surveillerende agenten het voertuig de Geulweg inrijden. Na een stopteken bleek dat de auto in de nacht van maandag op dins dag was ontvreemd aan De Donk in Berlicum. De Werkgroep Gezinsviering Petrus Bandenkerk houdt op zon dag 21 september om 11.00 een gezinsviering in de Grote Kerk. Onder het motto Met een schone lei Beginnen komt men bijeen om samen de eucharistie te vieren. In Zorgcentrum Het Schutters veld aan de Bergweg in Venray wordt op zaterdag 20 september van 14.00 tot 17.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst van de rommelmarkt komt geheel ten goede aan de opknapbeurt van de activiteitenruimte. De opknapbeurt wordt mede moge lijk gemaakt door Omroep Max. Er worden veel leuke spulletjes, klein huisraad, speelgoed, snuis terijen en andere spullen te koop aangeboden die beschikbaar zijn gesteld door bewoners, familiele den, medewerkers en vrijwilligers. Naast bloemwerk, van boe ketten, bruidswerk tot rouw- bloemwerk, verzorgt Bloem sierkunst len in Ysselsteyn ook workshops. Komend weekend, zaterdag 20 septem ber van 10.00 tot 13.00 uur en zondag 21 september van 11.00 tot 16.00 uur, kunt u de voorbeelden van de najaars workshops komen bekijken. U vindt hier bloemwerk in de thema's: herfst, advent, kerst en winter. Natuurlijk kunt u zich op deze dag ook inschrijven. De work shops zijn inclusief alle materialen en er zijn geen inschrijfkosten. De workshops kunnen op aanvraag ook op locatie gegeven worden. Een nieuwe activiteit van Bloem sierkunst len is grafonderhoud. Tegenwoordig laten veel mensen zich cremeren omdat zij hun kin deren niet willen belasten met de zorg voor een graf. Maar ook niet iedereen is in staat om het graf van zijn dierbare overledene te onder houden. Denk hierbij eens aan ouderen die slecht ter been zijn of in een bejaarden-/ verzorgings tehuis wonen en kinderen die ver weg wonen. Bloemsierkunst len biedt hiervoor de oplossing, een abonnement op het onderhoud van een bestaand graf. Meer informatie vindt u op www.bloemsierkunstien.nl of bel met 0478-561226 06-23327490. Bloemsierkunst len, Ysselsteyn- sewee 61 .Ysselstevn. Wilt u de laatste snufjes weten op foto- en videogebied, maar heeft u geen zin om zelf in de auto te stappen om naar de internationale beurs Photo kina in Keulen te rijden? Dan heeft Combi Dom Mels kens in Venray en Boxmeer de ideale oplossing voor u. Want op zondag 28 september reist het personeel van de fotospeciaalzaak per touringcar naar de grootste foto- en videobeurs ter wereld, en weet u wat zo mooi is? Als u snel bent, mag u met de bus van Combi Dom Melskens mee! Het uitje met Combi Dom Mels kens naar de Photokina duurt de hele dag. Mensen die belangstel ling hebben en mee willen naar de beurs, betalen 32,50 euro voor de busreis en de entreekaart. Ze kun nen dus meteen naar binnen en hoeven niet te wachten bij de kas sa's van de beurs. Maar ze moeten bij ons in de winkel wel even van tevoren reserveren en betalen." Wilt u mee met Combi Dom Melskens naar de Photokina in Keulen? Loop dan even binnen bij een van de vestigingen van de fotospeciaalzaak, in Venray of Boxmeer. De reis kost 32,50 euro, inclusief busreis en toegangskaart. Meld u snel aan (vol=vol). Voor meer informatie: Combi Dom Melskens, Schoolstraat 15 in Venray, telefoon: 0478-583467, of Combi Dom Melskens, Steenstraat 150 Boxmeer, telefoon: 0485- 571471. Dance Events Veltum houdt op zaterdag 20 september een dans avond en de workshop Dans van het jaar 2008 in activiteitencen trum 't Schöpke aan de Veltumse Kleffen in Venray. Aanvang 21.00 uur. Vanaf woensdag 24 septem ber 12:00 uur gaan in het hele land ruim 240.000 kinderen eropuit om kinderpostzegels en kaarten te verkopen. Sinds 1948 is het elk jaar opnieuw een race om zoveel mogelijk bestellingen op te nemen, in weer of wind. De afgelopen zes tig jaar is het doel van de kinder postzegelactie hetzelfde gebleven: kinderen helpen andere kinderen die het minder goed hebben. Met het ingezamelde geld steunt Stichting Kinderpostzegels Nederland honderden projecten in binnen- en buitenland waarin veiligheid en ontwikkeling van kinderen in een achterstandsposi tie centraal staan. Het thema van de kinderpostzegelactie dit jaar is: 'Laat kinderen leren'. Kijk voor meer informatie over de kinderpostzegelactie op www. kinderpostzegels.nl. Atletiek Triatlon Vereniging Venray haalt op woensdag 24 september oud papier op in de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruis straat, St Franciscuslaan, St. Anto- niusstraat, Paterslaan e.o. en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg. De bewo ners worden verzocht uiterlijk om 18.30 uur het oud papier in dozen of gebundeld aan de straatkant sereed te zetten. Op basisschool De Meule- beek in Oostrum wordt don derdag (vandaag) het startsein gegeven voor de landelijke actie 'Op voeten en fietsen' naar school'. In samenwer king met WN zijn er die och tend verschillende activiteiten. Van 8.15 tot 9.30 zal wethou der Patrick van der Broeck bij de activiteiten aanwezig zijn. Peter Winnen is die ochtend ook op school van de partij. Hij zal leerlingen van groep 7 en 8 assisteren bij het con troleren en repareren van fiet sen. Dubbel geparkeerde auto's, kin deren die aan de straatkant uit de auto springen en auto's die voor de schoolingang de stoep blok keren. Drie kwart van de basis scholen vindt dat ouders in toene mende mate verantwoordelijk zijn voor de verkeerschaos en onvei ligheid rondom hun school. Om de strijd aan te binden tegen deze zorgelijke ontwikkeling organi seert Veilig Verkeer Nederland op 18 september de landelijke actie dag 'Op voeten en fietsen naar school'. In Limburg doen honder den kinderen, hun ouders en 75 scholen mee. In Oostrum gaan de kinderen van de onderbouw van basisschool De Meulebeek met 't boemeltje naar school: doeltref fend, veilig, gezond en vooral heel erg leuk. Zelf veilig naar school fietsen of lopen is belangrijk voor kinderen en hun ontwikkeling. Tegenwoordig brengen veel ouders hun kinderen met de auto, omdat ze de schoolroutes te onveilig vinden. Maar door al die extra auto's wordt de situatie voor de lopende en fietsende kinderen nog onveiliger. Om deze trend te doorbreken houdt Veilig Verkeer Nederland jaarlijks de actiedag'Op voeten en fietsen naar school'. Het is dan de bedoeling dat alle kinde ren lopend of fietsend naar school komen. Veel scholen vragen deze dag op een ludieke manier aan dacht voor de onveilige schoolom- geving en -routes, 't boemeltje is een dergelijk ludiek alternatief waarbij kinderen met opvallende hesjes in een loopbus onder bege leiding van ouders via een veilige looproute naar school lopen. Op de - vooraf bepaalde - vertrek punten en opstaphalten kunnen kinderen op de trein stappen. WN Limburg streeft - mede in het kader van de provinciale cam pagne 'autoluwe schoolomgeving' - naar structurele boemeltjes. Wij zijn continue op zoek naar scho len, waarmee we samen de ver keerschaos rondom de school, door bijvoorbeeld het boemeltje in te zetten, kunnen aanpakken. De kinderen van groep 4 t/m 6 in Oostrum doen gedurende vier weken mee aan de stickeractie. Vanaf 18 september krijgen de kinderen voor iedere keer dat zij te voet of met de fiets naar school komen van hun leerkracht een sticker op hun stickerkaart. De scholen zijn weer begonnen en de dagen worden weer korter. Tijd om de fietsen, waarmee de leerlingen naar school gaan, te onderwerpen aan een keuring. De bovenbouwleerlingen komen met de flets naar school en gaan in de ochtend aan de slag met het con troleren en repareren van eikaars fietsen. Verkeersongevallen met lopende en fietsende kinderen gebeuren voor ruim 90% binnen de bebouwde kom op minder dan een kilometer van huis af. Veilig Verkeer Nederland vindt het zor gelijk dat kinderen niet meer op jonge leeftijd leren hoe het ver keer werkt. Zij doet wat aan die bezorgdheid door vraaggericht en samen met mensen oplossingen te realiseren voor meer veiligheid. In een serie artikelen stelt Bart Veldpaus namens het Mondiaal Platform Venray de millenniumdoelen voor. Tij dens de Werelddag in Venray op zondag 28 september wordt er ruim aandacht besteed aan deze voor de kansarme mede mens zo belangrijke onder werpen. De armoede halveren en minder mensen honger ten opzichte van 1990. In 2000 hebben regeringsleiders van de 189 landen met elkaar afge sproken om vóór 2015 belang rijke vooruitgang te boeken op het gebied van armoede, onderwijs, gezondheid en milieu. Deze week meer over Millenniumdoel 8: verbeter de wereld en begin bij jezelf. De eerste zeven millenniumdoe len gingen over het verbeteren van de situatie in ontwikkelingslanden. Het achtste doel gaat over wat de rijke landen zouden moeten doen of veranderen om de andere mil lenniumdoelen te kunnen realise ren. 'Verbeter de wereld en begin bij jezelf!' Ieder land geeft 0,7% uit aan ontwikkelingssamenwerking. Om de eerdere millenniumdoelen te kunnen realiseren hebben de 189 landen afgesproken jaarlijks 0,7% van hun Bruto Nationaal Product uit te geven aan ontwik kelingssamenwerking. In totaal zou dat ongeveer 226 miljard 143 miljard) moeten zijn. Helaas zijn er maar weinig landen die zich aan deze afspraak houden. Zoals ook in andere artikelen nu ook weer enkele cijfers. In totaal is er slechts 107 miljard 68 miljard) voorhanden. Veel lan den geven beduidend minder dan afgesproken werd (Amerika slechts 0,22%, Italië 0,29%, Duits land 0,36%, Engeland en Frankrijk 0,47%). Nederland en Luxemburg zijn de beste jongetjes van de klas. er r eer 11 j ke li a ink I sclauldenverlichliriE en hul» ontwikken Zij geven respectievelijk 0,82 en 0,84%. En dan te bedenken dat er in 2006 wereldwijd 1.024 miljard 950 miljard) uitgegeven werd aan defensie. Dat is 137 per wereldburger. Amerika gaf dat jaar 561 miljard (44% van het totale budget) uit aan defensie. De Irak oorlog kost Amerika per dag 87 miljoen dollar. Ongelofelijke getal len. Aartsbisschop Desmond Tutu: 'De winsten van de wapenhandel stromen naar de rijke landen, maar de schadelijke gevolgen ervan treffen vooral de ontwikkelings landen. Meer dan tweederde van de waarde van alle wapens wordt verkocht aan Afrika, Azië, het Mid den-Oosten en Latijns Amerika. Het is geen toeval dat vele van de armste landen in de wereld recent te maken kregen met gewapende conflicten. Bovenop de doden, de gewonden en de verkrachtingen die door de dokt worden, zorgen die conflicten nog voor extra kosten, omdat ze de infrastructuur voor gezond heidszorg en onderwijs verwoes ten.' De armoede en vele ziektes zouden in enkele generaties uit geroeid kunnen worden als er een fractie van de uitgaven voor oorlogstuig zou besteed worden aan de vrede. Volgens ramingen die voor het Amerikaans Congres gemaakt werden, besteden landen in Azië, het Midden-Oosten, Latijns Amerika en Afrika jaarlijks gemid deld 22 miljard dollar aan wapens. Met dat geld hadden die landen vóór 2015 elk kind naar school kunnen sturen en ze zouden de kindersterfte met tweederde kun nen verminderen. Zo zouden twee van de millenniumdoelstellingen gerealiseerd worden. Volgens veel deskundigen kan het aan pakken van de millenniumdoelen een stuk eenvoudiger. Zij zeggen dat de Derde Wereld beter geholpen zou worden als we de handel eerlijker zouden maken. Als we een 'eerlij ke prijs' voor de koffiebonen zou den betalen of zouden toestaan dat ontwikkelingslanden kant-en- klare koffie exporteren in plaats van alleen koffiebonen, levert dat de Derde Wereld miljarden euro's extra op. En hetzelfde geldt voor een heleboel andere producten zoals cacao/chocolade, theebla deren/thee, katoen/kleding. Veel ontwikkelingslanden roepen al jaren dat zij meer kansen moe ten krijgen om hun producten in het Westen te verkopen. Als zij meer kunnen verkopen tegen een hogere prijs is ontwikkelingshulp misschien helemaal niet meer nodig. Als arme landen in Afrika en Azië hun aandeel in de wereld handel met één procent zouden vergroten, dan kunnen miljoenen mensen de armoede ontstijgen. Ook hier kunnen wij op ons eigen leefniveau een wezenlijke bijdra ge leveren door bijvoorbeeld de koffie bij de Derde Wereldwinkel te kopen en kritisch te zijn bij de aankoop van kleding die onder slechte omstandigheden en tegen beschamend lage lonen in Derde Wereldlanden gemaakt is. 'Echte beschaving bestaat niet in de vermenigvuldiging van behoeftenmaar in de vrijwillige beperking ervan. Dat is de enige manier om werkelijk gelukkig te zijn en je ontvankelijker voor anderen te maken! Mahatma Gandhi Bart Veldpaus (Helpende Han den) bartveldpaus@hotmail.com. Jij, onzichtbaar bij mij'. Dat is het thema van de herden kingsdienst voor overleden kinderen die zaterdagmiddag 20 september om 13.30 uur begint in de kerk van Yssel steyn. Niet alleen ouders die hun kind verloren zijn, zijn welkom in de kerk, maar ook broers en zussen, andere fami lieleden en vrienden. Kape laan Crasborn begeleidt de dienst, waarbij ook vertegen woordigers aanwezig zijn van de Vereniging van Ouders van Overleden Kinderen (VOOK). Peel en Maas sprak met Joske Roos, zelf lotgenoot, die met haar verhaal in Peel en Maas de hoge drempel om naar zo'n bijeenkomst te gaan, hoopt weg te nemen. "We weten zelf als lotgenoten hoe moeilijk het is", vertelt Joske Roos. "Maar we hebben ook erva ren dat het erg fijn kan zijn om met lotgenoten samen te zijn. Dit hebben we tijdens de vorige her denkingsdienst ervaren en tijdens de regiomiddagen en/of inloop avonden van de VOOK. Daar mag je je verhaal van je overleden kind altijd blijven vertellen, want het verdriet draag je levenslang met je mee. Toen onze zoon verongeluk te, zei een oma van een vriendje tegen mij, met een warme hand op mijn schouder: 'now hedde levenslang'. Dat begrijp je in het begin niet, maar wat heeft ze een gelijk! Ik kom haar nog regelmatig tegen en dan praten we over onze jongens. Zij moet hem al ruim 40 jaar missen en ik nu 354 weken, maar de pijn en het gemis is voor ons allebei hetzelfde." Het maakt volgens Joske Roos Het strooien fietsje van de overleden zoon van de familie Roos heeft een prominente plek in de tuin gekregenonder een boom die hun zoon zelf nog mee heeft geplant. geen verschil of je kind al lang geleden is overleden, nog maar pas, of dat je kind nu 0, 17 of 51 jaar was bij overlijden. "In de her denkingsdienst zijn we er voor elkaar en zorgen we er samen voor dat ze nooit worden verge ten. En vergeten worden ze toch ook weer niet, want zo kregen wij twee jaar geleden totaal onver wacht het communiefietsje van onze zoon terug. Onwetend dat hun zoon er al een paar jaar in het dorp op rondgefietst had, was ik ontroerd, toen ze vroegen of wij het fietsje terug wilden hebben. Het raakte me diep, maar we von den het tegelijkertijd supergewel- dig dat mensen op zo'n moment aan je denken. Ik ben aan de slag gegaan met gekregen stro en wik keldraad, om zo een blijvende her innering aan onze zoon te maken. Emotioneel gezien was het een zware taak voor mij. Het strooien fietsje moest klaar zijn voor de geboortedag van mijn zoon. Het was letterlijk bloed, zweet en tra nen om op deze manier iets voor je kind te doen, maar uiteindelijk is het me gelukt en heeft het me in het rouwproces enorm gehol pen." PROMINENTE PLEK De familie Roos heeft het fietsje een prominente plek in hun tuin gegeven, onder de boom die hun zoon zelf nog mee heeft geplant. "Misschien dat lotgenoten er iets aan hebben om van de spullen van je kind een mooie herinnering te maken. Mij heeft het in ieder geval wel geholpen. In de herdenkings dienst hebben we bewust gekozen voor het thema 'Jij, onzichtbaar bij mijvan het cd-boekje van Marinus van de Berg, omdat onze kinderen altijd en overal bij ons zijn." De muzikale omlijsting in deze dienst wordt door lotgenoten ver zorgd. Ouders van kinderen die overleden zijn, wordt gevraagd om goed op tijd te komen en een foto in een lijst mee te brengen. De kinderen en hun namen krijgen nadrukkelijk een plaats tijdens deze dienst. Na afloop van de dienst is er nog gelegenheid om na te praten en een kopje koffie of thee te drinken. "Hopelijk zijn er veel lotgenoten die op zaterdag 20 september de stap durven te nemen om samen met ons deze herdenkingsdienst bij te wonen, want verdriet draag je samen en zeker niet alleen", besluit Joske Roos. Mochten er nog vragen zijn over de herdenkingsdienst en/of over de vereniging VOOK, neem dan contact op met contactouder Joske Roos, telefoon 0478-542072. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK KOPERWERKEN 0478-511094 Top Support dakwerken V.O.F. Stationsweg 124B Venray-Oostrum v/ww.keyframeie Door bouwbedrijf Van Uden uit Uden wordt in Wanssum een zeer divers nieuwbouw project gerealiseerd. Wanssum kenmerkt zich door de rustige leefomgeving waar de bossen, jachthaven en de golfbaan op steenworp afstand liggen. Voorzieningen als een basis school, supermarkt, bakker cafetaria, doe-het-zelver zijn aanwezig. De vijftien woningen aan het Weidehof worden gesitueerd in een rustige, doodlopende woon straat. Door de diversiteit in de woningen is er voor ieder wat wils. In het plan wordt gestart met een viertal levensloopwoningen met berging. Vervolgens worden er vier vrijstaand geschakelde woon huizen met berging gebouwd, drie vrijstaande woonhuizen met garage en vier twee-onder-een kap woningen met garage. Binnenkort word er een start gemaakt met de bouw van de levensloopwoningen. Deze wonin gen hebben een inhoud van ca. 420 m? en liggen op kavels vanaf 205 m?. Bij de indeling van deze vier halfvrijstaande woningen is er rekening gehouden met ver schillende fasen in het leven van de bewoners. Hierdoor zijn deze woningen geschikt voor jonge gezinnen met kinderen maar ook voor senioren. Door de situering van de slaapkamer met badka mer op begane grond maakt het wonen op een niveau mogelijk. Prijzen vanaf 229.000 euro,- v.o.n. Bij de bouw wordt gebruikge maakt van duurzame materialen met een hoog afwerkingsniveau. Belangstellenden kunnen komen kijken bij Peelrand Nieuw bouw, waar ze middels bouw tekeningen, art impressions en bouwmaterialen een indruk kun nen krijgen van dit bouwproject. Tevens is er een infodag op 20 september van 11.00 - 15.00 uur op het bouwterrein aan de Beemd weg in Wanssum. Het Woon Event Fraay Ven ray belooft in oktober een zeer geslaagd evenement te worden. Het initiatief van een aantal Ven- rayse ondernemers en instanties telt ruim tachtig deelnemers die de woonmaand oktober alle eer aandoen. Wonen is een breed begrip. Nieuwbouw, verbouw, verhuizen, woninginrichting, woondecoratie, kunst, tuinen, allemaal zaken die iets met wonen te maken heb ben. Al deze facetten zijn in Ven ray gebundeld in het Woon Event Fraay Venray. De hele maand okto ber bruist Venray van de activitei ten. Bovendien maakt u als consu ment ook nog eens kans op een aantal mooie prijzen waaronder een woonmetamorfose ter waarde van 500 euro. Op 3 oktober zal op spectaculai re wijze het Woon Event geopend worden. Tijdens die opening kan de consument al zijn voordeel doen middels de actie "Laat de ballen maar vallen". Vijfhonderd pingpongballen zullen vanuit een luchtballon naar beneden vallen. De Venrayse makelaars houden op 4 oktober hun open huizen route en ook Wonen Venray houdt die dag open huis. Een week later, zaterdag 11 oktober, staat in het teken van trendwachen, bij woon-, trend- en doe-het-zelf winkels. Op minge bied staat Rob's Roadshow (tv- tuinman Rob Verlinden) op het Schouwburgplein en verder zal een treintje pendelen tussen Intra- tuin en het centrum. In de herfstvakantie van maan dag 13 t/m zaterdag 18 oktober is er een kinderspeurtocht door het centrum, die vertrekt vanaf het VW-kantoor en eindigt in de bibliotheek. Kunst in de etalage, een activi teit van de Venrayse ondernemers en de kunstwerkplaats, vindt ook dit jaar weer plaats. Kunst in de etalage duurt van 17 oktober tot en met 2 november. Op 18 oktober is er een nieuw- bouwfair in de schouwburg. Alle nieuwbouwprojecten van Venray en omgeving presenteren zich daar. Verder kunt u een woonad- viespanel raadplegen en is er op het Schouwburgplein een bedrij- venpresentatie. Deze bedrijven hebben allen iets met wonen te maken. Denk daarbij aan keukens, bestrating, dakkapellen, schilder werk, tuinen etc. Op het Schouwburgplein staat ook een hoogwerker. U kunt vanaf een hoogte van 53 meter genie ten van het uitzicht boven Ven ray. Noem het maar een Gouden Leeuw -experience. De kunst van het wonen is het thema voor zaterdag 25 oktober. Kunst, woondecoratie en tuinen staan deze dag centraal. Ook het Odapark, de Kunstwerkplaats en het GGZ-museum doen deze dag mee, evenals galerieën zoals Abra- ham'sArt enAmba. Op zaterdag 25 oktober wordt het Woon Event afgesloten met een grote loterij. Centrumbezoe kers krijgen in de maand oktober gratis loten en dingen mee naar tal van prijzen. Ook de actie "Laat de ballen maar vallen" wordt her haald, maar nu met maar liefst 5000 ballen. Van maandag 15 september tot zondag 5 oktober heeft Em- Té Venray een unieke spaar actie waarbij de supermarkt helemaal in het teken komt te staan van The Night of the Proms. Em-Té nodigt klanten uit te spa ren voor gratis toegangskaarten voor het spektakel dat op woens dag 12 en donderdag 13 novem ber zal plaatsvinden in het Gelre- dome in Arnhem. Het evenement staat sinds jaar en dag bekend om de geslaagde mix tussen klassieke en moderne muziek. In totaal kun nen maar liefst 35.000 klanten onder meer genieten van optre dens van The Simple Minds, Sinead O' Connor en Live. Bovendien is er dit jaar een bijzondere mysterie guest, speciaal omdat deze editie van Night of the Proms een heuse jubileumeditie is. Het is namelijk de tiende keer dat er avonden exclusief voor de klanten van Em- Té gereserveerd zijn. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9