GD de graaf sterk in schadewerk Bekeuringen bij alcoholcontrole 't PELGRIMSHUIS Schadeclaim 10 miljoen euro van de baan Henschenius moet weer verhuizen 250.000ste passagier.... Voor Dinnershow dé specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! Margo 25 jaar Ven ray pakt punt tegen EVV Tussen Kunst Kids geslaagd En verder: www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere MdtiiiUiULLUfr Honderdnegenentwintigste jaargang - week - donderdag 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-22 Kunst Cultuur 23-24 Kerkelijke diensten 26 Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN De gemeente Venray hoeft de schadeclaim van 10 miljoen euro niet te betalen. De GGZ Noord- en Midden-Limburg had de claim ingediend omdat de gemeente de ontwikkeling van het St. Annaterrein ver traagd zou hebben. De arbi tragecommissie heeft anders beslist. De GGZ, eigenaar van het instituutsterrein, wilde meer woningen bouwen waardoor het in 2000 door de gemeenteraad vastgestelde globaal stedenbouw kundig plan moest worden gewij zigd. De gemeenteraad, met in het kielzog het college, heeft dit altijd geweigerd. De schadeclaim van 10 miljoen euro wierp jarenlang een scha duw over de bouwplannen van St. Anna. De arbitragecommissie heeft nu eindelijk een tussenvon nis gedaan over het alsmaar voort slepende conflict. De commissie oordeelt dat de gemeente niet in strijd heeft gehandeld met de samenwerkingsovereenkomst. De uitspraak is voor de GGZ een tegenvaller.Toine van der San- den, voorzitter van de Raad van Bestuur: "Uiteraard zijn wij teleur gesteld over deze uitspraak. Wij waren in de oprechte overtuiging dat onze eis gerechtvaardigd was. Het spreekt echter voor zich dat wij de uitspraak respecteren en vooruit kijken naar de belangen van St. Anna en de samenwerking hierin met de gemeente." De gemeente is uiteraard ver heugd. Wethouder Lei Heidens: "Deze arbitragezaak had een impact op alle betrokkenen. Toch zijn wij gezamenlijk steeds doorge gaan met de voorbereidingen voor St.Anna." De gemeente en de GGZ hebben nog een ander menings verschil. De gemeente heeft des tijds voor 2,1 miljoen euro voorbe- reidingskosten gemaakt. Hiervan zou de helft vergoed worden door de GGZ, zoals in de overeenkomst was vastgelegd. De GGZ heeft altijd geweigerd de ingediende facturen te betalen. Het wilde niet verder gaan dan een bedrag van 317.600 euro. Dit is namelijk de helft van de begrote voorbe- reidingskosten van 635.200 euro. De GGZ wilde niet meebetalen aan de forse kostenoverschrijding. De arbitragecommissie heeft hier over nog geen uitspraak gedaan. Er zal eerst een zitting komen waarin beide partijen moeten verschijnen. Tijdens deze zitting krijgen de gemeente en de GGZ de gelegenheid om hun verhaal te doen over de kosten die door de gemeente aan de GGZ in rekening zijn gebracht. En of dit terecht is gebeurd. Op basis hiervan zal geprobeerd worden tot een schik king te komen. Inmiddels hebben beide par tijen overleg gevoerd. Er is afge sproken om voor 1 januari 2009 een minnelijke regeling te treffen. Zowel de gemeente als de GGZ hebben er vertrouwen in dat dit lukt. De arbitragecommissie heeft met het oog hierop de zitting met drie maanden uitgesteld. CAMPS OPTIEK VAKMANSCHAP EN KWALITEIT VINDT U DICHTBIJ. Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Bij een alcoholcontrole op diverse locaties in Venray zijn vrijdagavond enkele bekeuringen uitgeschreven voor het rijden onder invloed van alcohol. Vanaf ongeveer 22:00 uur tot omstreeks 04:00 uur controleerde de poli tie op de Deurneseweg, Leunse- weg en de Stationsweg in Venray. In totaal werden ongeveer 570 bestuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol. In totaal wer den drie bekeuringen uitgeschre ven. Onder andere een 16-jarige jongen uit Den Bosch werd op de bon geslingerd door de politie. Hij werd namelijk betrapt achter het stuur van een personenauto. Alle bekeuringen zijn uitge schreven op de Leunseweg. Tijd voo hofstra; r een b at 6 ver ioek? iray www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Arbitragecommissie stelt GGZ in ongelijk over geschil St. Anna 559~ p.p. www.asteria.nl Corry Post werd vrijdag fees telijk onthaald door de Stich ting voet- en fietsveer Blitters- wij ck-Wellerlooi. Zij was namelijk de 250.000ste passagier op de veerboot en dat Jan Bartels feliciteert Corry Post. werd op passende wijze gevierd. Corry Post kreeg bloemen, een pakket met streekproducten en een oorkonde waarop stond dat ze levenslang gratis gebruik mag maken van het veer. Het voetveer is in april 2002 in de vaart gegaan na een afwezig heid van bijna 50 jaar. In 2001 liet de Stichting voet- en fietsveer Blit- terswijck-Wellerlooi bij scheeps- wef Woudenberg in Beneden- Leeuwen een nieuwe veerboot bouwen. De ramingen waren dus danig dat 12 000 overzettingen op jaarbasis te halen moest zijn. In 2002 werden echter al 35000 pas sagiers overgezet en vrijdag werd al de 250000ste passagier begroet. De veerboot is uitgegroeid tot een belangrijke schakel in het toeris me van Noord-Limburg. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY Hotel, asteria venray Racen Ja, ik ben ook zo'n ouder. Ik ben ook zo'n papa die zijn kinderen met de auto naar school brengt. Natuurlijk, wat moet je anders? Vrouwlief zit al voor zeven uur in de auto op weg naar haar werk, twee lieve kinderen moeten naar school en ons derde schatje dum pen we dagelijks in de crèche. Om 6.15 uur rinkelen bij ons alle alarmbellen, een kwartiertje later hebben alle drie de kinderen plus papa en mama de kleren al (half) aan en vliegen we met z'n allen naar beneden om de tafel te dek ken. We proppen de boterham men bij de kinderen naar binnen, smijten wat melk in hun keelga ten en pakken de broodtrommel tjes van K3, Cars en Assepoester vliegensvlug in met wat boter hammen met worst (dat gaat het snelst) en een gezonde appel. Een kusje van mama, een aai over de bol en daarna staat papa - die meestal geen kusje krijgt - er hele maal alleen voor. Maar gelukkig hebben we tv, met een druk op de knop zorgen Brum, de WaWa's enTimon en Pumbaa er wel voor dat het rustig is in de kamer. Nog even scheren, tandjes poetsen, de kruimelzooi in de keuken oprui men, de jassen pakken en daarna snel met de hele bende naar de auto. Starten, racen en remmen, vijfhonderd meter later. Natuur lijk, het is geen afstand, maar wel gemakkelijk om snel met de auto naar school te scheuren. En even, heel even, dubbel parkeren voor de school mag toch ook? En de kinderen snel uit de auto laten springen en zelf naar de klas laten lopen is toch helemaal geen probleem? Daar worden ze toch zelfstandig van? Natuurlijk ben ik medeverant woordelijk voor de verkeerschaos rondom school, maar ja: wat moet je anders als werkende papa? We willen toch drie keer per jaar op vakantie, om de twee jaar een nieuwe auto en met Kerstmis een lekkere kalkoen met een toefje kaviaar kunnen eten! 'Op voeten en fietsen naar school', nee, ik zie die landelijke actie niet zo zitten. Maar ik ga donderdagmorgen toch maar even naar het startsein bij de basisschool in Oostrum kijken. Hoe laat begint die actie? Om 8.15 uur? Dat wordt weer racen tegen de klok! Ik kom met de auto, zeker weten! Hannes Alle kunstwerken krijgen andere plek in opgeknapt winkelcentrum Bij de werkzaamheden van het project 'Centrum op de schop' verdwijnen tijdelijk alle kunstwerken uit het Venrayse winkelcentrum. Om straks bijna allemaal op een andere plaats terug te keren. Geen enkel kunstwerk behoudt zijn vertrouwde plek. Ook Hen schenius moet er weer aan geloven. Het meest bekende Venrayse beeld verhuist straks naar zijn nieuwe plek aan de oostkant van het plein tussen Leo Nooijen en La Promenade in. Van daaruit kijkt Henschenius vanuit een ander gezichtsveld uit over zijn plein. Het wordt de derde verhuizing van het huidige betonnen, zit tende beeld dat na de Tweede Wereldoorlog is gemaakt. Zo'n twintig jaar geleden stond hij nog op de hoek bij de Grotestraat met de rug naar het plein toe. De gemeente dacht toen aan de over zijde een betere plek gevonden te hebben, met uitzicht over het plein. Nu komt ie weer dichtbij zijn oude stek te staan. Het vorige beeld is in oktober 1944, vlak voor de bevrijding, door oorlogshande lingen vernield. Het was toen een staand beeld dat midden op het Henseniusplein stond met een hek eromheen. Hier heeft het 62 jaar gestaan. De Venrayse geleerde Godefridus Henschenius leefde van 1601 tot 1681. Ruim tweehon derd jaar na zijn overlijden werd in augustus 1882 het uit Franse steen vervaardigde beeld in zijn geboortedorp geplaatst. Niet alle kunstwerken keren terug. Zo is er straks geen plaats meer voor 'Rust in de arena'. In de volksmond beter bekend als de 'boot in de Bleek'. De boot is onlangs nog opgeknapt maar vol gens de gemeente past het niet meer in de beoogde invulling van de Bleek. Wat er met de ijzeren boot gebeurt, is nog onduidelijk. 'Er wordt een passende oplossing voor gezocht'. Wethouder Van der Broeck licht toe dat er op het pleintje verlichting komt op drie beton nen roterende zuilen. Zoals ook in Amsterdam te zien is. Leerlin gen van Gilde Opleidingen en het Raayland College worden bij dit project betrokken. Het beeld van de Piëlhaas ver dwijnt voor de Schouwburg. De Piëlhaas krijgt straks een nieuw onderkomen op het Henseni usplein, onder de boom bij de onderdoorgang naar de Gouden Leeuw. Voor Albert Heijn keert De Kringloop niet terug. De hardste nen ronde bank wordt afgebro ken. Het beeld met sokkel verhuist naar de kop van de Grotestraat, bij de boom voor café In d n Engel. De Schaapskudde, halverwege de Schoolstraat op het pleintje voor De Bleek, krijgt een nieuwe plek in het historische hart van Venray. Dit stukje Venrayse histo rie keert terug tussen de Latijnse school (De Klokkenluider) en het oude Raadhuis (Rooyerie). De Vriendschap staat er aan de Leeuwstraat wat verloren bij, naast het oude brouwershuis. De gemeente vindt dat het beeld een intiemere plek verdient. Op de hoek Schoolstraat-Schou tenstraatje wordt een passende locatie gezocht. Het kunstwerk Rendez-vous, voor de ingang van de schouwburg, komt niet meer terug in zijn huidige vorm. De pla quettes op rode stelten symboli seren de zes kunstuitingen die in de schouwburg te zien zijn. Het werk wordt gedemonteerd en de zes plaquettes worden naast de hoofdingang van de schouwburg aan de gevel bevestigd. 'De bedroefde man en zijn opstandige geest' verdween een paar jaar geleden van de hoek Grotestraat-Grote Markt. Het staat sindsdien in de tuin van het gemeentehuis, vlak bij de voor malige ingang van de trouwzaal. Deze ruimte is niet meer voor het publiek toegankelijk. Het beeld komt straks terug in het winkel centrum. Het krijgt een plek in de Schoolstraat, bij de verbinding tus sen Grote Markt en de Bleek. De Ontmoeting heeft voorheen ook in de Grotestraat gestaan. Het kunstwerk is daarna verplaatst naar het grasveld bij de Grote Kerk. Ook dit beeld is straks weer in het winkelcentrum te bezich tigen. Alleen is nog niet bekend waar. De gemeente wil kale straat- wanden gaan 'behangen' met schilderijen. Zo leent de blinde muur in het Schoutenstraatje, tus sen feestcafé De Koets en de Gro testraat, zich prima voor ingelijste kunst. Wethouder Van der Broeck vertelde dat hij in overleg is met Free Recordshop om ook de zij gevel aan de Wilhelminastraat voor dit soort kunst te benutten. Tevens denkt Van der Broeck aan de onderdoorgangen bij 't Upke en bij Albert Heijn. "Dit zijn nu stinkende en ongezellige doorgan gen. Daar loop je niet graag. Met verlichting en kunst kunnen we het er veel leuker en aantrekkelij ker maken." De cultuurwethouder is niet bang voor vernielingen. "In Helmond hangen er al kunstwer ken aan muren. Daar hebben ze geen last van vandalisme. Dus ik hoop dat in Venray ook iedereen er met zijn vingers vanaf kan blij ven." Lees verder op p. 3 vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u MAAS in schadewerk EDWIN BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 berden www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _(>)st' van den bv RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Dinnershow Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data Nieuwe show: 13 en 20 sept., VÖL, S/OL Kerstshow: 13 en 27 december Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1