Stedelijke vernieuwing Gemeente Venray Zwetsen in de kroeg genomineerd Buitenschoolse sportactiviteiten in Brukske Parel in de zorg Positief over speelruimteplan Onderzoek naar leefbaarheid Informatie over uw wijk of dorp? Kijk eens op www.gebiedspanel.nl. Centrum PEEL EN MAAS De Week van de Geschiedenis (van 11 tot en met 19 oktober) reikt jaarlijks een prijs uit aan een project dat bij een breed publiek interesse wekt voor historie. BiblioNu Venray, Historisch Platform Venray, Museum 't Freulekeshuus en het Gemeentearchief bieden samen een gevarieerd programma. Het Venrayse project Zwetsen in de kroeg is, evenals negen andere Nederlandse activiteiten, genomineerd voor de prijs in 2008! Zaterdag 11 oktober van 14.00 tot 17.00 uur komen mensen in de cafés in Venray en omringende kerkdorpen bij elkaar om te 'zwetsen' over vroeger. In elk café over een ander thema. Bijvoorbeeld kerk en het rijke roomse leven, kroegverhalen of het verenigingsleven. Om het 'zwetsen' te bevorderen kan iedereen zijn eigen verhaal kwijt. De toegang is gratis. De prijsuitreiking is tijdens de Nacht van de Geschiedenis op zaterdag 18 oktober. Op woensdag 15, zaterdag 18 en zondag 19 oktober zijn er in Venray nog meer activiteiten binnen het kader van de Week van de Geschiedenis. Kijk op www.weekvandegeschiedenis.nl voor meer informatie. Centrum op de schop Gemeentehuis Openingstijden *V> Venray, focus op mensen Donderdag 18 september 2008 - Pagina 17 MARKTSTR. GROTE MARKT schouIten- ST RAAIT JE SCHOUW BURG PLEIN *?bTe~ straat De gemeente Venray verstrekt een subsidie van ruim twee duizend euro aan basisschool De Estafette voor buitenschoolse sportactiviteiten. In het school jaar dat net van start gegaan is, organiseert de basisschool in Brukske voor de tweede achtereenvolgende keer sport activiteiten waar de kinderen na schooltijd aan deel kunnen nemen. Om de activiteiten gestalte te geven werkt de school samen met een zestal sportverenigingen uit de gemeente Venray. Gedurende zesendertig weken kunnen de deelnemende kinderen (vanaf groep twee mogen ze mee doen) in blokken van zes weken kennismaken met een keur aan sporten: tafeltennis, badminton, volleybal, handbal, zaalvoetbal en basketbal. Kinderen actief Het project, dat door het Huis voor de Sport ondersteund wordt, vond in 2007 voor het eerst plaats. Toen in samenwerking met vijf sport verenigingen. De kinderen betalen om een heel schooljaar mee te kunnen doen slechts vijf euro. En ervaren trainers van de verenigingen begeleiden de kinderen tijdens de blokken. De gemeente Venray en de organisatoren leveren hiermee een bijdrage aan de verbreding van het aanbod aan naschoolse activiteiten in de wijk. Bovendien willen gemeente en school op deze manier kinderen in de gelegenheid stellen om actief aan sport te doen. Voor meer informatie over de buitenschoolse sportactiviteiten kunt u zich wenden tot basisschool De Estafette. "Hospice Zenit is een parel in de zorg. We mogen er trots op zijn dat in Venray zo'n prachtig privaat initiatief is ondernomen." Zo vat wethouder Mathieu Emonts de ervaringen samen die het college van Burgemeester en Wethouders heeft opgedaan bij een bezoek aan het hospice. Sterven is loslaten en afscheid nemen van een dierbare. Een emotioneel proces dat bij voorkeur in de eigen, vertrouwde omgeving Gemeente Venray participeert in het 'ISV-2 programma'. Dat betekent dat de gemeente een budget heeft ontvangen van het Rijk voor projecten die deel uitmaken van de stedelijke vernieuwing. De afkorting ISV-2 staat voor 'periode twee van het investeringsbudget stedelijke vernieuwing'. Voor Centrum-West in Venray is een bedrag van ruim vierhonderdduizend euro gereserveerd. Inmiddels is besloten hoe dit bedrag besteed gaat worden. Een van de voorwaarden van het Rijk is dat het geld alleen besteed mag worden aan fysieke projecten. Het 'leggen van steentjes' kost vaak veel geld en een bedrag van vierhonderdduizend euro lijkt weinig voor een grote wijk als Centrum-West. Het ISV bekostigt niet alle maatregelen, maar is vooral bedoeld om ervoor te zorgen dat projecten die al op stapel staan versneld uitgevoerd kunnen worden. Bovendien is het ISV bedoeld voor het bekostigen van extra maatregelen. Kennedyplein en omgeving In Centrum-West is ervoor gekozen om het ISV-2 budget te gebruiken voor de herinrichting van de openbare ruimte op het Kennedyplein en in de omgeving van het plein. Begin volgend jaar begint de gemeente met plaatsvindt. Soms is dat echter niet mogelijk. Daarom is het goed om te weten dat er een alternatief is voor opname in ziekenhuis of verpleeghuis. Een plek om menselijk en waardig, omringd door naasten, de laatste levensfase in te gaan en af te sluiten. Thuis Meer dan 150 vrijwilligers bieden gast en familie in Hospice Zenit een 'thuis'. Op afstand en in nabijheid, in een open en opgeruimde sfeer. Bijdrage Voelt u zich aangesproken door dit initiatief? Kijk dan eens op www.hospicezenit.nl. U kunt op vele manieren, bijvoorbeeld als sympathisant, donateur of vrijwilliger, uw steentje bijdragen. Maandagavond 8 september kwamen bewoners van de gemeente Venray bijeen om te reageren op het speelruimteplan 'Ruimte voor de Jeugd in Venray'. In een presentatie lichtte de gemeente de criteria en uitgangspunten toe, die gelden voor de aanleg of opheffing van speelvoorzienin- gen. De reacties waren veelal positief. De jeugd speelt vooral buiten om anderen te ontmoeten en samen te spelen. Omdat er steeds minder jeugdigen per woning zijn, is de kans dat kinderen elkaar tegen de herinrichting van het gebied tussen de Westsingel, Kempweg, Langeweg en de Langstraat. Efficiënt De riolering en het bovenliggende wegdek zijn verouderd en aan vervanging toe. Om de wijk in één keer mooi op te knappen en dit zo efficiënt mogelijk aan te pakken, gaat de gemeente integraal te werk. Dat wil zeggen dat er tegelijkertijd oog is voor het groen in de buurt, waar nodig de openbare verlichting wordt verbeterd en de nodige parkeer- en verkeersmaatregelen worden getroffen. Zo wordt er bijvoorbeeld ingevoerd dat er in delen van het gebied slechts dertig kilometer per uur mag worden gereden. Deze integrale aanpak is mogelijk door de beschikbaarheid van het ISV-2-budget. Daardoor kunnen de verschillende projecten tegelijkertijd worden uitgevoerd. Bewoners De bewoners van de wijk zijn tijdens een bijeenkomst geïnformeerd over de plannen voor de herinrichting. Tijdens deze bijeenkomst is een klankbordgroep in het leven geroepen. De gemeente overlegt regelmatig met de klankbordgroep over de herinrichting van het gebied. komen op de speelplekken in de straat kleiner geworden. Om ervoor te zorgen dat de kinderen elkaar makkelijker vinden, wil de gemeente in meer grotere speelplaatsen voorzien waar de hele buurt of wijk terecht kan. Bovendien zijn de nieuwe toestellen op de grotere speelplaatsen meer dan voorheen geschikt voor samenspel. De kleine speelplekken kunnen dan opgeheven worden. Avontuurlijk spelen Na de presentatie ontstond een levendige discussie. Bewoners benadrukten het belang van 'avontuurlijk spelen', zoals men dat van vroeger kent. De huidige regelgeving voor veiligheid maakt dat het spel op de terreinen minder avontuurlijk kan zijn dan de spelletjes die de kinderen vroeger deden in hun omgeving. Maar tegelijkertijd is er een trend om de speelterreinen weer verrassender te maken. De gemeente volgt de ontwikkelingen op de voet en probeert in ieder geval al zoveel mogelijk natuurlijke materialen te gebruiken, zoals bijvoorbeeld een boomstam. Uitwerking Bewoners waren positief over de ontwikkeling van de speelruimte in Venray en stemden in met het plan. De gemeente gaat de plannen dan ook verder uitwerken in overleg met de betreffende wijken, dorpen en scholen. De gemeenteraad stelt het speelruimteplan dit najaar vast. De gemeente Venray heeft bureau Spark Result opdracht gegeven onderzoek te doen naar de leefbaarheid in de wijken Brabander, Vlakwater en Smakterheide. Met behulp van een schriftelijke enquête wordt de inwoners van deze wijken gevraagd naar hun mening over de situatie in hun eigen wijk. Deze enquête maakt deel uit van een groter onderzoek naar omstandigheden die van invloed zijn op de leefbaarheid in de dorpen en wijken van de gemeente Venray. Door middel van dit grootscheeps onderzoek wil de gemeente in kaart brengen hoe het is gesteld met de leefbaarheid in de verschillende kernen. Dit onderzoek is een vervolg op de Leefbaarheidsmonitor uit 2001. Tegelij kertijd wordt het bestaande beleid op dit gebied geïnventariseerd. Tot slot stelt de gemeente, samen met haar partners, de mogelijkheden tot verbetering en verandering van het gemeentebrede beleid vast. Methode Omdat er over de wijken Brabander, Vlakwater en Smakterheide relatief weinig bekend is en omdat deze wijken (nog) geen wijkraad hebben, doet het onderzoeksbureau in opdracht van de gemeente Venray daar een schriftelijke enquête. In de overige kernen (dorpen en wijken) van Venray wordt gewerkt met bestaande informatie en diepgaande gesprekken met vele betrokken personen en organisaties. Eindrapportage Het leefbaarheidsonderzoek richtte zich vóór de zomer op de tien dorpen en zal na de zomer in de tien wijken van Venray plaatsvinden. De volledige Eindrapportage Leefbaarheid voor alle Venrayse wijken en dorpen is dit najaar gereed. Vooruitlopend op de herindeling is het college van B en W voornemens het onderzoek tevens uit te laten voeren in de kernen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren. Centrum op de schop 1. toten met 26 september: Kleinestraat 2. tot en met 26 september: Schoutenstraatje 3. tot en met 3 oktober: Passage Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaamheden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17