~£S=- Volharding bakt er niks van SSS'18 kansloos Koude kermis Oostrum Tevredenheid overheerst De Schijnwerper^ Koen van Bree. ES Summa m Topschutters® Klassement lm Suïhma H G> PEEL EN MAAS Donderdag 18 september 2008 - Pagina 16 top inn town 1^ Vroege topper eindigt in 1-2 nederlaag SSS'18 krijgt ex-hoofdklasser Panningen op bezoek Hoofdklassers Venray en EW geven elkaar niets toe Trainer Poels: "We hadden kunnen winnen' Cursussen voor arbiters Hoofdsponsors: FLE> TRONICS 51 Kledingsponsors: iPORT2000 De redactie van Peel en Maas zet ook in h^voetbalseizoeït»J008-2009^ lijks een speler, trainer of ander 'voetbaldier' van een amateurverehigiflsuiMle gemeenten Venray en Meerlo-WanssmKin de schijnwerpers. Ook spelers 'an SSS'18,Volharding en Holthees woaren in de rubriek'De schijnwerper op...' ian de tand gevoeld. De gastspeler yptërspelt net als de voetbalkenners van het1 en- rayse nieuwsblad ook nu weame uitslagen van tien amateurduels. Zijn de v or- spellingen van de gastspej<ff beter, dan wint hij een bal voor de jeugdafde ing van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn tan het HenseniuspleinjirVenray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalsc ore mee naar enkelej»rachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze w^k in de schijnwerper: Koen van Bree, linkshalf van SSS' 18. Naam: Koerman Bree Leeftijd' Woonplaats: Overloon Partner: Nee, ik ben vrijgezel Kinderen: Nee Beroep/ studie: Bedrijfseconomie in Nijmegen Club: SSS'18 Positie: Linkshalf Hoogtepunt: De twee kampioenschap pen met SSS'18 Dieptepunt: Heb ik nog niet gehad Vorige club: Ik heb alleen bij SSS'18 gevoetbald Beste trainer: Karei Janssen Grootste ergernis: Vertraging met de trein Beste boek/tijdschriff:Voetbal Interna tional Beste film:The Butterfly Effect Andere hobby's: Uitgaan en pokeren Lievelingseten: Chinees Drank: Bier Mooiste vrouw:JenniferAniston Favoriete club: SSS'18 enAjax Favoriete speler: Van der Vaart Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse: Rhode Wie wordt laatste in jullie klasse?:Wilhelmina'08 Koen redactie UNA-SV Venray 0-1 1-1 Volharding-Milsbeek 1-1 2-1 SSS'18-Panningen 2-1 3-1 01ympia"18-Swolgense Boys 2-0 2-1 Leunen-Boekel Sport 1-0 2-0 ACVW-TOP'27 0-2 1-1 Quick Boys-Holthees 2-0 3-1 SVOC'Ol-GFC'33 1-0 3-1 Hegelsom-Ysselsteyn 1-1 1-2 Merselo-VIOS'38 0-1 2-2 Chris van Duijnhoven van Volharding scoorde in de afgelopen week 5 punten in deze rubriek, redacteur Ron Koenen van Peel en Maas 4. Door zijn 'zege' wint Van Duijnhoven een bal voor de jeugdafdeling van de Vierlingsbeekse tweede klasser. In het klassement bezet hij de tweede plaats, ruim achter Freek Thoone. Stand: 1) Freek Thoone (Venray) 10 punten 2) Chris van Duijnhoven (Volharding) 5 punten Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 i Maatwerk in financiële zekerheid Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2007-2008. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2007-2008. U wordt verzocht de namen van de topscorers doorgeven via het email adres manuelc@summa.nl. SVOC'01 gaat ook na de tweede speelronde aan de leiding met zeven doelpunten, gevolgd door Oostrum en United met vier goals. Teamklassement 1) SVOC'01 7 2) Oostrum en United 4 4) Venray, Volharding, SSS'18 en Swol- gense Boys 3 8) Leunen,Ysselsteyn en BW 2 11) Holthees en Merselo Individueel klassement: 1) Tom Strijbos (SVOC'01) en Chris Wilschut (Oostrum) 3 3) Freek Thoone (Venray) en Luc Maas (SVOC'01) 2 NWC- Volharding: 4-0 (3-0). Na een goede opening van het seizoen, vorige week thuis tegen PSV'35 (3-2, red.), bakte Volhar ding er zondagmiddag uit tegen NWC helemaal niets van. Met pre cies dezelfde cijfers als vorig jaar kregen de roodwitten in Asten een stevig pak slaag: 4-0. Het was alleen aan keeper Erik Hubers te danken dat de uitslag uiteindelijk niet nog veel hoger uitviel. Er ligt voor de nieuwe trainer Step- han Sijbers een schone taak bij Volhar ding. Hoe slaag ik erin om de wissel valligheid uit de ploeg te krijgen? Dat is het manco waar de Vierlingsbekena- ren al een groot aantal jaren mee te kampen hebben. Twee of drie wed strijden op een rij goed spelen is en blijft een groot probleem. Binnen vijf minuten moest Volharding-goalie Erik Hubers zondag al handelend optreden nadat de sterspeler van NWC, Appi Bazi, alleen voor hem verscheen. Een verkeerde terugspeelbal van Kevin Reijnders twee minuten later leidde voor Volharding een dramatische mid dag in. Het presentje van Reijnders werd door René Peters dankbaar aanvaard: 1-0. Reijnders werd gelijk geslachtofferd door trainer Sijbers en vervangen door Bart Willems. Een razendsnelle aanval van de thuisploeg werd in de 18e minuut afgerond door Martijn Ghielen: 2-0. Weer drie minu ten later was het verdediger Jeroen van Bussel die koppend voor 3-0 zorg de. Volharding werd compleet onder de voet gelopen door een veel fellere tegenstander en een grote afstraffing hing in de lucht. Nog voor rust zorgde doelman Erik Hubers er echter met fantastische reddingen voor dat de score niet verder opliep.Tot driemaal toe redde Hubers in een rechtstreeks duel met een NWC-speler. Direct na rust probeerde Volharding het tij nog te keren door wat energieker de duels in te gaan, maar het bleek een ver keerde felheid. Binnen vijf minuten kregen invaller Johan Vullings en Rob Branje de gele kaart, en aanvoerder Gijs Ermers kon zelfs inrukken toen hij een NWC-speler al dan niet bewust zou hebben getrapt. NWC slaagde er niet in om de numerieke meerderheid echt uit te drukken in de score. Met dank aan Erik Hubers. Opnieuw zag hij tot viermaal toe een speler alleen op zich afkomen, maar steeds redde de goalie voortreffelijk. Alleen Rene Peters wist in de 77e minuut nog een keer het net te vinden, waarmee hij de eindstand bepaalde op een nog magere 4-0. Sparta'25-SSS'18: 3-0 (2-0). Het eerste uitduel van het Over- loonse SSS'18 in tweede klasse H eindigde in een 3-0 nederlaag bij Sparta'2 5 uit Beek en Donk. Sparta'2 5 was op alle onderdelen sterker en won verdiend. Vanaf het beginsignaal van scheids rechter Oppers uit Echt was het Sparta dat de toon zette. De thuis ploeg speelde fel en zette veel druk op de bal, waardoor SSS'18 moeite had met de opbouw. In de twintigste e minuut kreeg Sparta'25 loon naar werken, toen Rene Brouwers een vrije trap vanaf de rand van het straf schopgebied wist te verzilveren: 1-0. Drie minuten later miste een prima schot van Paul Janssen het Sparta- doel op een haar na. Maar het bleef toch Sparta dat beter combineerde en wederom Rene Brouwers wist de Spartanen in de 31ste minuut met een schitterend doelpunt op 2 - 0 te zet ten. Met kunst en vliegwerk wist het Overloonse team de rust te halen, hoewel met een beetje geluk het net voor het rustsignaal nog 1-2 had kunnen worden. Maar helaas voor de gasten werd de bal na een corner van de doellijn gehaald. Wie verwacht had dat dit een opmaat was voor de Over- loners om de bakens te verzetten in de tweede helft, kwam bedrogen uit. Sparta liet de Overloners weliswaar iets meer komen, maar dit leidde niet tot kansen. Sparta bleef gevaarlijk bij snelle aanvallen en in de 56ste minuut was het Robert Engels die op kracht de Overloonse achterhoede, inclusief doelman Claes, wist te kloppen: 3 - 0. De wedstrijd was gespeeld. SSS'18 stribbelde nog wel wat tegen, maar werd met een verdiende 3-0 neder laag naar huis gestuurd. Zondag speelt SSS'18 thuis tegen Panningen. Oostrum-FCV 1-2 (0-1). Doelpunten: 45. Paul Mestrum 0-1; 66. Paul Mestrum 0-2; 75. Chris Wilschut 1-2. Scheidsrech ter: Janssen. Toeschouwers: 100. Oostrum: Kessels; Camps, Steef Emons, Willems en Janssen; Sch- lepers (57. De Kleijn), Bouwsema, Custers en Van Delft (55. Kem pen); Wilschut en Van Tilburg (75. Giel Emons). Door Jan Leijsten Oostrum heeft de goede com petitiestart in de vijfde klasse F geen passend vervolg kunnen geven. FCV, ook winnaar in de eerste competitieronde, ging met de hoofdprijs van de Oostrumse kermis aan de haal: 1-2. Iets was op basis van een sterkere twee de helft van de Venlonaren niet onverdiend was. Na drie minuten Ruud Custers door het midden op Chris Wilschut die naast schoot. Terwijl aan de overzijde doelman Ralph Kessels een schot van Tim Achten net onder de lat tot corner verwerkte. Het gemis aan een Venray wacht geladen UNA Venray treedt in het derde hoofdklasseduel op sportpark Zeelst in Veldhoven aan tegen UNA, de nummer twee van vorig seizoen. In tegenstelling tot Ven ray kende UNA - toch een van de titelfavorieten - een tegenvallende seizoensopening. De geel-zwarten staan na twee duels nog altijd met lege handen. Net als overigens regerend kampioen Deurne. UNA zal zondag voor eigen publiek erop gebrand zijn de eerste drie punten te pakken. Venray en UNA zijn allebei begon nen aan hun twaalfde hoofdklasse jaar. Toch troffen de twee clubs elkaar nog niet eerder in competitieverband. Toen Venray in 1982 zijn hoofdklas sedebuut maakte, was UNA net gede gradeerd. De club uit het stadsdeel Zeelst kende vorig seizoen zijn beste prestatie door als tweede te eindigen. UNA was met 59 treffers de meest productieve hoofdklasser.Topschutter Timmy Strijbosch, afkomstig uit Bel gië, scoorde negentien keer en routi nier Carlo Vorstenbosch vijftien maal. UNA hield zijn selectie vrijwel intact en wist nog enkele versterkingen bin nen te halen. Er spelen ook enkele ex-profs van Eindhoven zoals Dragan Thijssens, Eric van Adelberg en Erwin Isbouts. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen. Nieuwkomer Venray kende zonder meer een goede start. Peter Nabbe is nu al de enige doelman in de hoofdklasse B die nog niet hoefde te 'vissen'.Voor de Venray- se defensie wordt het zondag weder om een vuurproef tegen het offensief sterke UNA. Trainer Jan Poels zal zijn basiselftal wellicht intact laten. In de tweede klasse H krijgt debu tant SSS'18 het gevallen voetbalbol- werk Panningen op bezoek. Drie jaar geleden was Panningen nog een hoofdklasser en vertoefden de Over loners in de vierde klasse. Het ver schil van vier klassen is sindsdien als sneeuw voor de zon verdwenen. Bij de ex-hoofdklasser is het geld op en trainer John Versleeuwen moet het met eigen spelers zien te rooien. Pan ningen vergaarde vier punten, drie meer dan SSS'18 dat zal hopen op een stunt. De enorme wisselvalligheid speelt Volharding nog steeds parten. Na de keurige 3-2 winst op PSV'35 verloren de Vierlingsbekers kansloos bij NWC (4-0).Trainer Stephan Sijbers schuwt impopulaire maatregelen niet. Kevin Reijnders werd zondag het eer ste slachtoffer. Uit zijn foutieve terug speelbal kwam NWC in de zevende minuut op 1-0. Twee minuten later kon Reijnders alweer gaan douchen. Volharding speelt zondag thuis de derby tegen Milsbeek, dat een tegen vallende start kent.De wedstrijd Leu- nen-Boekel Sport in de vierde klasse G heeft voor trainer Paul Cuppen een speciaal tintje. De Leunen-coach woont namelijk in Boekei, dat vooral bekendheid kreeg door fietslegende Leontien van Moorsel. Leunen en Boe kei Sport bevinden zich in de langge rekte middenmoot.Acht van de twaalf clubs in 4 G hebben drie punten. Ook nieuwkomer Swolgense Boys staat op drie punten. De ploeg van Henk de Bijl reist zondag af naar Boxmeer voor de confrontatie met titelfavoriet Olympia'18. De Boxmeerse ploeg, gedegradeerd uit de derde klasse, heeft noe wat recht te zetten na het 5-4 verlies bij Venhorst. In de vijfde klasse F spelen de vier regionale clubs weer allemaal een uit duel. Holthees is na twee verliesbeur- ten nog altijd puntloos. De hekken sluiter gaat in Venlo op bezoek bij het sterke Quick Boys dat de koppositie al heeft ingenomen. De manschappen van Hans Winkelhag lijken zondag weinig kans te hebben de nul weg te poetsen. Maar het balletje kan soms raar rollen. Oostrum zal uit bij Mel- derslo drie punten moeten ophalen in de kopgroep te komen. SV United pakte zondag een knappe 2-0 zege op DEV-Arcen. Dit weekeinde wacht de uitbeurt bij VCH, dat sterk gestart is. DegradantTOP'27 staat met slechts een puntje voorlaatste. De Tienrayna- ren willen graag meedoen om de prij zen. Dan zal wel gewonnen moeten worden bij nieuwkomer AC VW SVOC'01 behoort in de zesde klas se E tot de vier topclubs die nog geen steek hebben laten vallen. Ook de komende tegenstander GFC'33 heeft de maximale score van zes punten. Zondag treffen de topploegen elkaar op sportpark De Heesakker in Oirlo. Het oude manco speelt Ysselsteyn weer danig parten. Zelfs een straf schop ging er zondag niet in. Trainer David Wijnands, zelf ooit een veel scorende spits, zal zijn aanvallers het vertrouwen moeten schenken. Zon dag uit bij Hegelsom, dat zichzelf als voornaamste titelkandidaat bombar deerde, wacht een zware klus. BW' 27 probeert thuis tegen Kronenberg van de hatelijke nul af te komen. Merselo krijgt in de zesde klasse F VIOS uit Beugen op bezoek. De Brabanders worden getraind door ex-Merselo spe ler leroen Denissen trainer - FCV-coach Bert Rhieter over leed drie weken bij een bedrijfson geval - was merkbaar want iedereen bemoeide zich met de organisatie. Elk balbezit werd door een derde van de ploeg becommentarieerd, zowel in negatieve als in opbouwende zin. Waarbij interim-trainer Huub Breuren zich verbaal nog het minst liet gel den. Hij wordt binnenkort opgevolgd door de uit Oostrum afkomstige John van der Wijst, die eind oktober 2007 opstapte bij SV United. Van der Wijst had van 2001 tot 2004 al FCV onder zijn hoede. Ruud Custers, beslist niet in beste doen, kon vanaf twintig meter aanleg gen, maar hij miste het doel. Om even later een van zijn zeldzaam mooie ope ningen te vinden, waardoor Chris Wil schut alleen op het doel kon afgaan. De talentvolle spits stuitte echter op doelman Martin Ververgaert. Na een halfuur verwierf FCV zich een overwicht. Dit was ook niet zo moeilijk omdat de thuisclub de nodi ge moeite had de bal in de eigen gele deren te houden. Toch even leken de manschappen van trainer Ruud Ver meer het goede spoor te vinden. Met een mooie aanval via Stan Janssen, Bastian Bouwsema en Ruud Custers werd Chris Wilschut bereikt, die hoog opspringend over kopte. Acht minu ten voor rust een pass van Wilschut op de snel startende Jelle van Tilburg, die langs de uitlopende keeper de bui tenkant van de paal trof. "Hier had ik moeten scoren", gaf hij na afloop toe. Het gebrek aan organisatie en het ongecontroleerde naar voren gaan van de defensie lagen niet aan de basis van de 0-1 achterstand vlak voor rust. De oorzaak was balverlies op het middenveld waardoor Roel Hendriks kon voorgeven op Paul Mestrum, die in het hart van de defensie tussen drie Oostrumers in de bal ontving. Mestrum draaide en scoorde: 0-1. De Venlonaren mochten technisch wel iets vaardiger zijn, maar een gelijke stand had voor rust de verhoudingen beter weergegeven. Na de pauze schoot Jelle van Til burg uit de draai rakelings over. Maar de Venlonaren trokken toch het spel naar zich toe. De bezoekers hadden het meeste balbezit tegenover het toe kijkende Oostrum dat steeds verder in het FCV-net verstrikt raakte. De 0- 2 van de niet al te grote Mestrum, die opnieuw een trio verdedigers in de luren legde, scoorde ditmaal achter waarts koppend. Met de 0-2 leek de beslissing gevallen. Alhoewel elftallei der Marcel Holtackers er nog wel in geloofde. Wellicht tegen beter weten in. Of zou hij zijn team niet overschat ten? Het laatste leek het geval toen zeventien minuten voor tijd de verre uittrap van Ralph Kessels Chris Wil schut bereikte. De spits haalde ineens prachtig uit over doelman Verver gaert: 1-2. In plaats van er nu met z'n allen de schouders eronder te zetten, kwam in het slotkwartier het offen sief nauwelijks van de grond. Jelle van Tilburg gaf na afloop blijk van realis me. "Deze nederlaag hebben we aan onszelf te wijten.Te vaak kwamen we een metertje tekort." Zijn trainer Ruud Vermeer: "De eerste helft heeft veel energie gekost. Ondanks de nederlaag ben ik over de instelling van de jon gens niet ontevreden. Want ze wilden wel. Voor rust was het nog redelijk. Inderdaad hielpen we FCV wel om in de wedstriid te komen Sportnieuws -info Limburgse derby eindigt doelpuntloos Venray-EW 0-0. Scheidsrechter: Tempelaar (Dordrecht). Toeschouwers: 1000. Gele kaart: Ruud Keijzers, Tom van Bergen, Wout Gom- mers, Angelo van Mil (Venray), Kristof Aelbrecht en Luc Joor- dens (EW). Venray: Nabbe; Keijzers, Gee- nen, Van Mil en Ooms; Van Ber gen, Gommers, Crooij en Cus ters; Thoone en Hendrix (56. Joosten). Door Henk Willemssen Venray tegen EW, de allereer ste Limburgse hoofdklassederby van dit seizoen, eindigde zater dagavond onbeslist: 0-0. De dui zend toeschouwers zagen vooral na rust een boeiend voetbalge vecht. Venray en EW hielden het tempo hoog en zochten de aan val. Er werd ook tot op het randje van het toelaatbare gespeeld, de arbiter trok zes keer geel, maar uiteindelijk leverde de slijtage slag geen winnaar op. EW is uitgegroeid tot een Lim burgse topploeg. De club uit Echt pikt vooral jonge talenten op die het net niet redden bij VW, MVV of For- De botsing in beeld. Venray-aanvaller Freek Thoone komt hard in op EW doelman Jort Berghuis. Beiden kunnen na verzorging verder. tuna Sittard. Ook haalde de club top pers als Jeroen Evelein en aanvoerder Dennis Welters weg bij concurrent Meerssen. Trainer Dominik Vergoos- sen, die ook als jeugdtrainer actief is bij VW en Fortuna Sittard, heeft een goed voetballend team geformeerd dat aanvallend sterk is. De zo solide Venrayse defensie bleef bij de ouverture tegen OJC Ros malen moeiteloos op de been. En ook tegen de zo gevaarlijke spitsen van EW stond de Venrayse defensie als een huis. Met vier punten uit twee wedstrijden kunnen de rood-wit- ten nu al spreken van een geslaagde rentree op het hoogste platform. De spanning was zaterdagavond om half acht voelbaar op De Wieën dat aardig volstroomde. In de negende minuut botste Freek Thoone, na een een tweetje met Bob Crooij, op doelman Jort Berghuis (zie foto). Beiden bleven geblesseerd liggen. Thoone krabbelde als eerste overeind. Ondertussen werden de lichtmasten ontstoken. De EW-keeper, die last had van zijn onderarm, had wel vijf minuten ver zorging nodig. Zoals de gehele eerst helft herhaaldelijk werd onderbroken door blessurebehandelingen. Arbi- "En voorzitter, tevreden?", vraagt trainer Jan Poels zaterdag avond aan preses Sjef Keijzers. "Jawel", luidt het antwoord ietwat voorzichtig. "En toch hadden we kunnen winnen", meent Poels. "EW mocht dan wel optisch ster ker zijn, maar de beste kansen waren voor ons." Hoe dan ook Venray en EW kon den zaterdag leven met de 0-0 remise. Het was een echte derby vol strijd waarin de Limburgse topclubs elkaar niets toegaven. Na afloop staat doel man Peter Nabbe een sigaret te roken Binnen de voetbalsport is drin gend behoefte aan aanvulling van het scheidsrechterskorps. Begin okto ber starten in diverse plaatsen in de regio cursussen BOS (Basis Opleiding Scheidsrechter). De plaats is afhan kelijk van het aantal deelnemers dat zich meldt vanuit een bepaalde regio. De opleiding is voor diegenen, die interesse hebben in het leiden van wedstrijden veldvoetbal. Deelnemers worden opgeleid tot KNVB- of ver- enigingsscheidsrechters en de cursus omvat een theorie- en praktijkgedeelte van in totaal zeven bijeenkomsten van drie uur. Om deel te nemen dient men minimaal zestien jaar oud te zijn. Voor geïnteresseerden die deze leeftijd nog niet bereikt hebben, bestaat de mogelijkheid om de pupillen (7 tegen 7) en/of junior (jeugd)scheidsrecht erscursus te volgen. Dit kan ook met een heel jeugdteam van een bepaalde voetbalvereniging) Scheidsrechters- vereniging Horst-Venray maakt zich sterk voor werving, opleiding en begeleiding van scheidsrechters en heeft succesvolle scheidsrechters in zijn ledenbestand. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij de KNVB district zuid 2, postbus 100, 6118 ZJ Nieuwstadt, t.a.v. mevrouw R. Marx. Voor informatie kan men contact opnemen met P. Hanen, secretaris scheidsrechtersver. Horst-Venray, Burg. Esserstraat 70, 5801 EB Venray, tel. 510974,mail niethanen@home.nl. tegen de buitenmuur van het kleedlo kaal. Nu Rob Scholten er niet meer bij is, is Nabbe nog de enige paffer in het Venrayse team. "Ja, ik kan het nog niet laten", zegt de uit Boxmeer afkom stige sluitpost. Nabbe kreeg dit jaar stevige concurrentie van de van .JVC Cuijk teruggekeerde Niels Nielen. Peter Nabbe won de strijd voor de plek onder de lat en hij hield ook in het tweede hoofdklasseduel de nul vast. Vorig seizoen lukte hem dat zeven duels lang. "Ik ga nu voor de acht", lacht hij. "Ik heb eigenlijk een vrij rustige avond gehad. Bijna net zo rustig als vorige week in Rosmalen." De Venrayse defensie is slechts op een plek gewijzigd. Angelo van Mil neemt de positie in van Rob Schol ten. "We zijn erg goed op elkaar inge speeld. We geven heel weinig kansen weg", zegt Nabbe. "Angelo past er per fect tussen. Hij heeft de rol van Rob prima overgenomen." Peter Nabbe is ook content over de start. "Ja, met vier punten uit twee duels moeten we tevreden zijn. Ook gezien onze voorbereiding. We wisten dat EW heel dreigend was. Ze hebben erg goede spitsen. De 'nul' was daarom heilig voor ons. En als die kopbal van Daan erin was gegaan, dan hadden we nog gewonnen ook." Dat was ook het gevoel dat bij Jan Poels overheerst."Ik ben vooral tevre den over de manier waarop we heb ben gespeeld", zegt de trainer. "Voor rust was het lastig. Het spel lag vaak stil. Na een halfuur kregen we meer controle. Daarvoor miste Bob Crooij een dikke kans alhoewel hij een goede wedstrijd speelde." Ook Poels roemt zijn solide defensie. "EW is een gevaarlijke ploeg die steeds dreigend is. Maar als je ziet hoe weinig kansen ze krijgen, dan zegt dat veel over onze verdediging. Ik denk dat het publiek een leuke wedstrijd heeft gezien. EW wilde ook voetballen." Wat de trainer wel enige zorgen baart zijn de vele gele kaarten. Na twee duels staat de teller al op zeven. Dit leidt onherroepelijk spoedig tot schorsingen. "In de hoofdklasse moet je er wel stevig ingaan", weet Poels uit ervaring. "Dan loop je het risico kaar ten te krijgen. Maar goed, we hebben niet voor niets een brede selectie." ter Tempelaar trok dan ook terecht negen minuten extra tijd bij. Aan de overzijde kon EW-topschutter Jeroen Evelein twee keer inkoppen maar de precisie ontbrak. In de Venrayse defen sie keerde de van een enkelblessure herstelde Ruud Keijzers terug op zijn vaste stek als rechtsachter. Luuk Snij ders moest daardoor plaats nemen op de bank. Keijzers speelde een uitmun tende wedstrijd. Niet alleen verdedi gend maar ook aanvallend schakelde hij zich steeds goed in. De beste kans was na twintig minuten voor Venray. Uit een prachtige bal van Freek Thoo ne kon Bob Crooij (randje buitenspel) alleen op het doel afgaan. De Eindho- venaar was niet koelbloedig en zag de bal nog ruim voorlangs verdwijnen. Toch was het eerste halfuur voor de Midden-Limburgers. Dat verander de een kwartier voor rust. Venray leek de plankenkoorts van zich af geschud te hebben en toonde meer brutaliteit. Toch moest de thuisclub constant op zijn hoede zijn. Dat merkte de jonge voorstopper Angelo van Mil die twee keer kort na elkaar aanvallend bal verlies leed. Dat zijn de momenten waarop EW loerde. Met spelbepaler Tom Timmermans (ex-VW) als sluip moordenaar achter de spitsen Evelein en de ervaren Belg Aelbrecht (oud prof van MW en Eindhoven). Het liep voor de thuisclub telkens goed af. Het Venrayse gevaar moest vooral komen van Freek Thoone die met enkele mooie acties waardering oogstte van het publiek. In de zesde minuut van de blessuretijd leek Venray op voor sprong te komen. Dave Hendrix kreeg vrije doortocht en hij scoorde. Maar de grensrechter bedierf het feestje want hij had buitenspel geconsta teerd. Na de hervatting werd de derby opener. Beide ploegen bleven er ste vig ingaan wat over en weer tot irri taties leidde. Koen Ooms brak door over de linkerflank. Hij liet twee EW'ers staan en kwam in kansrijke positie maar de linksachter mikte iets te hoog. Even later een mooie aanval die begon bij invaller Bas Joosten. De Overloner passte op Thoone die Bob Crooij de diepte instuurde. Crooij omspeelde de uitgelopen doelman maar de hoek was toen te moeilijk. Libero Joost Bosma kon de te slappe inzet nog voor de lijn weghalen.Aan- voerder Wout Gommers, die stevige duels uitvocht met Tom Timmermans, kleunde er weer eens stevig in en ontving ook geel. Toen een minuut later Angelo van Mil de gele prent zag, begon het publiek te morren en liet zijn afkeuring blijken aan leids man Tempelaar. Freek Thoone werd hard onderuit geschoffeld door Luc Joordens. De zesde gele kaart werd met applaus begroet. Nog geen zestig seconden later was het bijna raak. Uit een loepzuivere vrije trap van Wout Gommers verscheen Daan Geenen vogelvrij voor het EW-doel. De libe ro knikte in maar de bal verdween rakelings langs de paal. Dit was dé kans van de wedstrijd. Het werd op het eind steeds meer een slijtageslag. EW-spits Jeroen Evelein kopte nog eens in maar opnieuw was Peter Nabbe op zijn post. Enkele corners van de ijverige Tom van Bergen zorg den voor gevaar maar niemand was op het juiste moment ter plekke. Uit een pass van Van Bergen kon Thoone uithalen, maar goalie Berghuis redde waardoor de 0-0 op het scorebord bleef staan. S^A^nrav SPORT 2000 J SPECIAL MEMBER: ING Bank, Venray Personato Werving Selectie Intratuin, Venray SUMMA Advies Groep B.V. Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen AMBASSADOR MEMBER: Janssen Venray Stucadoors B.V. Gemeente Venray; JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heidens Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten GOLDEN MEMBERS: Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Art.com K- Rental Nijmegen, Harm en Karei Leenders De Bruijn B.V. Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden De Lekkernij-'tAnker, Merselo Euroshutters Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Eye Watch Security Group Flextronics Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen GGZ Groep Manders Automation van Haren Autobedrijven B.V. Hamilton Makelaardij Manders Verhuur Mari, Wanssum Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Muermans Projectontwikkeling Management B.V. Meidon Plastics B.V., Bergen Ib. McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers Nelipak B.V. NLW Groep Numac Nederland B.V. Notariskantoren Venray 0TT0 Work Force B.V. Verkeersschool Nottelman Peeten BV Installatietechniek Pansign Communicatie Peka Kroef B.V. PDS Products Plus G. van Dijck Venray Van der Putt Advocaten Rabobank, Venray Peelrand Makelaardij B.V. Rühl Haegens, Molenaar, Accountants PROF NORM, Jan van Dijck Venray Vie Curi Vitaal Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode MEMBERS: Rocom Telecommunicatie B.V. De Aanpak Bouwservice B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. ABN/AMR0 Bank Rooijerie Uitmarkt Adecco Saarloos Automotive Equipment, Venray Administratiekantoor Van Dijck Lenders Salarispoint, Oirlo Argowil B.V Selexicon B.V. Atec Aanhangwagens B.WTrailer World, Cuijk Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Auto Arena Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Sport 2000 Steenhandel Kusters Avydo accountants en belastingadviseurs De Swing B.V. Restaurant, America BIAIS Research Technology Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Bax Financieel Advies B.V. Tandartsenpraktijk Venray Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Thuijls Beheer B.V. Tempo-Team Uitzendbureau Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Calmness Sauna - Relaxroom Thomassen Interieurs BV Topsportive Cocosoft Timber Hirsi Europe BV Communicatiehuis Centennial Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Toverland Culinair Creatief Ruud Welbers Trade Port Trailer Service B.V. DatZitt Horeca Projectmeubilair Uitzendburo Mondial Dinessen Reclame BV, Boxmeer VB&C Deloitte,Venlo Vera Venray BV Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Verstraaten Business Travel Derksen Dienstverlening Verspreidingsburo Periodiek Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Volantis - Hollman Adviseurs Electro Martens Installatie B.V. Websdesign Wejebe Blitterswijck B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERW0LAR B.V. Wellness and Sports Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Partycentrum "De Witte Hoeve" Feenstra Warmte Totaal Zorg WIK0 Investments Feestcafe De Koets Wonen Venray First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Fortis Bank, Venray Vrienden SV Venray Frank Eibers Assurantie Advies Addit BV Gamma, Venray Feestcafé de Koets Van Gansewinkel B.V. Golfcomplex De Golfhorst Gilde BT Manders Verhuur Gossimijne, bar-bistro Munckhof reizen, Horst van Grinsven Drukkers, Venlo Sport Lavit Healthcare Group, Venlo Taxatiebureau Dirkx van Soest Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Van Heyster Relatiegeschenken B.V. Hotel Asteria Van Neerbos Bouwmaterialen Group

Peel en Maas | 2008 | | pagina 16