Arbiters beschermd tegen strenge rapporteurs Valse start eerste divisie Toon en Rex in de prijzen NK motorcross in Well Clubrecord voor Niek Aarts Triplettencompetitie Voetbalacadamy gestart 1 Fietspuzzeltocht VZO geslaagd Venlo gastheer Vuelta 2009 Gunhoek ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 11 september 2008 - Pagina 28 KNVB bedenkt eerlijker beoordelingssysteem voor scheidsrechters Twee clubs komen niet opdagen PDV De Zwaluw Mountainbike vereniging Schaakvereniging Venray Dartclub De Buren ATV Venray Avondloop Herten Venray De Hoveniers <14711-57im De Piëlhaas Wandeling Tijd voor een boek? hofstraat 6 venray Bewust in beweging Printwerk? www.vandenmunckhof.nl Sparen bij PLUS Aanpakken van stress Iedere weekeinde struinen rap porteurs de velden af of om de KNVB-scheidsrechters te beoor delen. De rapporten zijn voor een arbiter van groot belang, want hiermee valt of staat een moge lijke promotie of degradatie. Wat iedereen, en vooral de scheids rechters, drommels goed weet is dat de ene rapporteur de andere niet is. Er zijn strenge en er zijn milde. Je zult als scheidsrechter maar de pech hebben het hele seizoen te wor den beoordeeld door alleen strenge rapporteurs. Dan zal het eindcijfer lager uitvallen dan dat van een colle ga, die wellicht minder goed gefloten heeft maar het geluk had dat hij alleen maar soepele beoordelaars langs de lijn trof. "Rapporteren is mensenwerk", zegt de KNVB. De voetbalbond wil abso luut niet de integriteit of objectiviteit van de rapporteurs in twijfel trekken. Toch heeft de KNVB besloten een puntensysteem in te voeren waardoor de verschillen tussen de strenge en soepele beoordelaars worden genivel leerd. "Hierdoor krijgt de scheidsrech ter een eerlijkere beoordeling voor de prestatie die hij of zij heeft geleverd.". Maurice de Hond, zelf scheids rechter in groep 1, heeft onderzoek gedaan. Het blijkt dat rapporteurs, die ongeveer evenveel scheidsrechters in dezelfde klassen beoordelen, gemid deld uiteenlopende cijfers geven. Het gemiddelde van alle rapporten komt uit op 8,6. Maar er zijn er die gemid deld een hoger cijfer geven dan een 9 terwijl anderen gemiddeld nog niet op een 8 uitkomen. De invloed van de rapporteurs is erg groot op de carrièrekansen van de scheidsrechters. De onderlinge beoor delingen verschillen te veel. Dat vindt de KNVB onwenselijk alhoewel er toch duidelijke en eenduidige instruc ties zijn. In de praktijk blijkt het heel lastig te sturen. Elke rapporteur han teert toch zijn eigen normen. Dit heeft volgens de voetbalbond niets te maken met de deskundigheid. Maar uitsluitend met het feit of de rappor teur streng dan wel tolerant is. Welnu, aan deze ongewenste situ atie gaat de KNVB nu een einde maken. De rapportcijfers van iedere rap porteur gedurende een heel seizoen worden omgezet in punten tussen 0 en 100. Een voorbeeld. Een rappor teur geeft als hoogste cijfer een 9,8 en als laagste cijfer een 7,8. De arbiter die een 9,8 scoort krijgt 100 punten. De scheidsrechter met een 7,8 krijgt 0 punten. Degene die er met een 8,8 precies tussenin zit krijgt dus 50 pun ten. En zo worden alle gegeven rap portcijfers omgezet in een getal op de schaal tussen 0 en 100. Het eindcijfer dat de arbiter uitein delijk krijgt, is het gemiddelde aantal punten dat hij bij de diverse rappor teurs krijgt. Hiermee hoopt de voet balbond een eerlijker en objectiever beoordelingssysteem te krijgen. Rapporteurs zijn veelal oud-scheids- rechters. De arbiters worden op zeven onderdelen beoordeeld zoals het lopen op het veld, de omgang met spelers en supporters en het toepas sen van de spelregels. Elke arbiter krijgt per seizoen zeven beoordelin gen. Van iedere groep wordt een klas sement opgemaakt. In de top, groep 1, zijn negen scheidsrechters actief in de hoofd- en eerste klasse. De laat ste twee van de ranglijst degraderen straks naar groep 2 die negentien arbi ters telt. Zo is er een piramideopbouw die doorloopt tot groep 5. Behalve de beoordelingen moeten de scheids rechters jaarlijks een spelregeltoets afleggen en twee keer per seizoen is er een conditietest. De eerste divisie D in het zaal voetbal is vrijdag met tien clubs van start gegaan. FV Dreamers uit Geleen kwam niet opdagen bij de thuiswedstrijd tegen 't Kesjotje. Hetzelfde geldt voor Bende'92 uit Landgraaf, dat op bezoek moest bij ZWM/Campus. Zoals het er nu naar uitziet verdwijnen deze twee clubs definitief uit de competitie. Waardoor er nog slechts tien van de twaalf overblijven. Promovendus Lake Valley uit Ven- ray werd vorig seizoen in de hoofd klasse al geconfronteerd met twee verenigingen (Reuver en Fortuna'71) die het einde van het seizoen niet haalden. Dat nu op landelijk niveau al voor de ouverture twee ploegen afhaken, zegt veel over de teloorgang van het zaalvoetbal in Limburg. Lake Valley en de negen andere teams zul len deze competitie slechts achttien duels afwerken. Lake Valley-voorzitter Geert Kem- melings ziet toch ook een lichtpuntje. "Het enige voordeel is dat wij dit seizoen niet kunnen degraderen. We kunnen nu verder bouwen aan de toe komst met de zekerheid dat we in de eerste divisie blijven." Lake Valley was vorig jaar een mid denmoter in de hoofdklasse. Doordat hoger geklasseerde clubs weigerden te promoveren, kregen de Venray- naren een kans om landelijk te gaan spoelen die ze met twee handen aangrepen. "Het probleem in Zuid- Limburg zijn de vergoedingen", weet Kemmelings. "Spelers krijgen er wel 150 tot 200 euro per wedstrijd.Als ze ergens nog meer kunnen krijgen, dan zijn deze broodvoetballers na een jaar weer vertrokken. Kijk maar eens naar de talloze overschrijvingen. Je ziet halve verenigingen van hot naar haar verkassen." Lake Valley won vrijdag met 5-1 van ODV Yerna. De Maastrichtse ploeg raakte op de laatste dag van de over schrijvingsperiode het merendeel van de spelers kwijt. FV Dreamers verloor veel spelers aan Fermonia Boys. Er bleef daardoor geen representatief team over. Min of meer hetzelfde geldt voor Bende'92 dat in tegenstelling tot FV Dreamers er naar buiten toe open in is geweest. Naast de vergoedingen speelt ook de moeizame samenwerking met het veldvoetbal de zuidelijke verenigin gen parten. Toon Wilms is op de nationale kam pioenswedstrijd politiehond 1 2008 met zijn hond Rex op de tweede plaats geëindigd. Deze wedstrijd werd gehouden op zaterdag 5 september en zondag 6 september in stadion De Vliert in Den Bosch. Zondags werd ook de uitslag van beide dagen bekendgemaakt. Motorcrossclub MCV Well houdt op zondag 14 september, onder auspi ciën van MO Nederland, haar eerste wedstrijd dit jaar meetellend voor het Nederlands kampioenschap. De titel strijd barst los in de klassen Inters MX 2 en MX 3 en de Inters/Nationalen Quads. Tevens starten de zijspannen, de MX 3 Senioren en de MX 1 Nati- onalen. Paul Eickmans uit Wellerlooi en Marcel Ruyten uit Venray gaan als eersten van start bij de MX3 Senioren en kunnen beiden voorin eindigen, evenals Jordy van der Sterren uit Lot- tum en Wesly Tassenaar uit Nijmegen, die in de klasse MX1 Nat. starten. Bij de MX3 Inters, met als clubvertegen woordigers Ulf Simon en Olaf Szukat, komt Emile Cox uit Wanssum, die de laatste drie wedstrijden op zijn naam heeft geschreven, in actie. Randy Peters start bij deMX2 Inter klasse, evenals Menno Verleng uit Velden. Hij zal in Well, op zijn thuiscircuit, toch in de buurt van topmannen als Martijn Romviel uit Veghel moeten blijven, wil hij de vierde plaats die hij vorig jaar voor het N.K. behaalde, nog evenaren. De wedstrijden gaan om 11.30 uur van start. Het motorcrosscircuit van Well, aan de Wezerweg langs het eve nemententerrein, is te bereiken door de borden te volgen vanaf de rijksweg N271 richting Duitse grens. Jeugdatleet Niek Aarts uit Vierlings beek heeft tijdens de le Nacht van Nij megen Atletiek op de 5000 meter een nieuw clubrecord en een persoonlijk record gelopen: 16.11,37 minuten. Het zes weken oude clubrecord bij de B-junioren stond al op naam van Niek in een tijd van 16.34,02. Robin Teu- nissen, Laurens Stam en Niek liepen samen de 5000 meter. Al gauw werd een tweede kopgroep gevormd. Het tempo werd door Robin en Niek hoog gehouden en Laurens volgde. Na 3000 meter moest Laurens een gaatje laten vallen en kwam 30 meter achter op het groepje. De laatste ronden gingen snoeihard voor beide atleten. Robin trok sterk door en finishte in een per soonlijk record van 16.06,72. Niek kwam enkele seconden later binnen. Twintig seconden later kwam Laurens binnen en verbeterde zijn persoonlijk record met meer dan een minuut in een tijd van 16.32,64. Voor Robin was dit de eerste keer dat hij een 5000 meter op de baan liep. An Lenders kwam op de 3000 meter uit. Zij ging van start in de hoop een tijd rond de 10.15 minuten te realiseren. Na 1400 meter kreeg An kramp in haar maag en moest het tempo laten zakken. Zij finishte uiteindelijk in een tijd van 10.35,06, slechts zes seconden boven haar persoonlijk record. Uitslag wedvlucht Orleans Saran (jonge duiven); zeven deelnemers, 57 duiven. 1, 13, 15 L. Snijders. 2, 3, 10 Chr. Gerrits. 4,6,7,8,9,11,12 van Haren-Stiphout. 5 M. Basten. 14 W. Bouten. Uitslag wedvlucht Orleans Saran (oude duiven); vijf deelnemers, 43 duiven. 1,4,5,11 M. Basten. 2,3,6,7 A. Sijbers. 8,9 H. Philipsen. 10 H. Litjens. Uitslag wedvlucht Epehy (jonge duiven); 1 P. van Zwamen. 2,8, 22, 23 van Haren-Stiphout. 3, 7, 9, 13, 21 M. Voesten en dochter. 4, 5, 11 N. van Hoof. 6,15,20 W Bouten. 10 H. Litjens. 12 J. van Kessel. 14,18,25 Chr. Gerrits. 16, 24 A. Sijbers. 17 H. Peeters. 19 P Loonen. Uitslag wedvlucht Epehy (oude dui ven); 1,3,4,6,7,9,13,15,23 P. Loonen. 2 N. van Hoof. 5,18 P Smits. 8,16 Chr. Gerrits. 10, 17, 19 H. Peeters. 11, 14 van Haren-Stiphout. 12, 20 M. Basten. 21, 22 M. Voesten en dochter. 24 W. Bouten. Op zaterdag 20 september wordt de jaarlijkse damesvlucht gehouden. Inzetten kan op vrijdag 19 september van 19.00 tot 20.00 uur bijA. Sijbers. En van de eerste mountainbike- tochten van dit seizoen is verre den. Een groep van achttien Mud- hunters vertrok naar Swalmen om daar een tocht te rijden van 35 of 50 kilometer. De omstandigheden waren goed en daardoor kon er goed doorgere den worden. Een veel kleiner groepje vertrok iets later voor een training omgeving Venray. Verder vertrok een groep jeugdigen voor hun tweewe kelijkse training, met daarin aandacht voor techniek en dat op een speelse manier. De jeugd is in de leeftijd van 9 tot 13 jaar en het is voor jongens en meisjes. Er zijn altijd twee begeleiders aanwezig. Met het weer sneller donker worden zijn de trainingen op dinsdag avond al weer minder lang, 20.30 uur wordt al niet meer gehaald. Hierdoor zijn er ook al mensen die een uur eer der vertrekken. Over drie weken gaan de Mudhunters al weer de zaal in op dinsdag om te gaan spinnen. Belang stellenden kunnen het mountainbiken gratis uitproberen. Alles wat je nodig hebt is een sterke fiets, een helm en een paar sterke benen. Tijdens de trai ningen wordt er vaak in niveau groe pen gesplitst waardoor iedereen mee kan doen. Zo is aan het einde van de training vaak iedereen voldaan en ook moe. Wie een keer mee wil doen is van harte welkom. Ga voor informatie naar www.mudhunters.nl. Planning: Zondag 14 september, vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 per auto voor een tocht in St. Antohonis afstanden 35 en 45 km. Dinsdagavondtraining, vertrek 19.00 uur. Nog tot 24 september. Start eventueel een uur eerder. De schaakvereniging van Venray start het nieuwe seizoen op dinsdag 16 september vanaf 20.00 uur met een algemene ledenvergadering in 't Stekske in de wijk Landweert in Ven ray. Deze vergadering is ook toeganke lijk voor personen die het komende jaar in competitieverband willen spelen. Er wordt elke dinsdagavond puur voor het plezier geschaakt. Het wedstrijdelement komt op de tweede plaats. Wanneer men belangstelling heeft voor schaken, kan men zich melden op 16 september. Voor meer informatie: Toon Berkers via telefoon (0478)531627. Dartclub De Buren uit Wanssum houdt ook dit seizoen weer een ran- kingtoernooi.Acht maanden lang is er een keer per maand op vrijdagavond een toernooi met kleine prijzen. De beste zestien deelnemers gaan, mits zes keer meegedaan, naar de finale avond. Het eerste toernooi is op vrij dag 19 september. Inschrijven kan tot 19.45 uur en de aanvang is om 20.00 uur. Café De Buren is gelegen aan de Venrayseweg in Wanssum. Atletiek De papiercontainer aan de Weg in den Berg is iedere zaterdag open van 09.00 tot 12.00 uur. De trainingen: Pupillen: Woensdag baan 18.00 - 19.00 uur Zaterdag baan 11.00- 12.15 uur C/D junioren: Maandag baan 19.00 - 20.30 uur Donderdag baan 19.00 - 20.30 uur A/B en senioren: Dinsdag 19.00 - 20.30 uur Donderdag 19.00 - 20.30 uur Zondag 10.00 - 12.00 uur Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30 - 20.00 uur Donderdag 18.30 - 20.00 uur Zaterdag baan 15.30 - 17.00 uur NSG-atleten: Donderdag 18.30 - 19.30 uur Lopersgroep alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00 - 20.30 uur Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 - 20.30 uur Informatie bij de trainers of via tele foon 0478-588217 Zie ook: www. atletiekvenray.nl Triatlon Wegens een evenement bij de Kas- teelse Bossen in Horst zijn de club kampioenschappen een week later en wel op zondag 14 september. Indien je niet kunt geef dit dan door, anders blijft de aanmelding staan. Start om 13.00 uur. Programma: 14 september clubkampioenschap pen triathlon 20 september Weeze Duitsland Staf- fellauf 28 september talentendag NTB voor jeugd en junioren van 13 t/m 19 jaar. 5 oktober ATB-tocht 5 oktober NK Duatlon Informatie ATV Venray: e-mail info@ twenray.nl of via telefoon 0478- 511545. De finalewedstrijd van het ING Midden-Limburgs Avondloop Crite rium 2008 is in Herten gehouden. De eindstand is nog niet geheel bekend. Het is wel zeker dat verschillende Peelrunners op het podium gestaan hebben in hun of haar klassen. Uitslagen: MREC, 5000M; Joris Hou- ben, Horst, 22:23. Jeroen Houben, Horst, 24:00. los Tliielen, Wanssum, 24:37. V40, 5000M; Petra van Rens, Oirlo, 23:19.Anita Hoeijmakers, Horst, 23:37. Jacqueline Verkoelen, Horst, 27:48. M45, 10000M; Hein Hoeymakers, Horst, 36:07. Frits Gösgens, Oostrum, 51:21. M50,10000M;Arno Jeurissen, Grub- benvorst, 40:19. Wiel Dinghs, Casten- ray, 44:30. M60, 10000M; Gé Stappers, Grub- benvorst, 50:50. VREC, 10000M; Irmgard Gijsen, Horst, 50:08. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Zaterdag 13 september wordt in café De Piëlhaas een toernooi gehou den. Aan deze wedstrijd kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur, telefoonnummer 582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslag zomeravondfinale: 1) Den nis Smits, 2) Frank Coumans, 3) Edwin Schattevoet. Dennis Smits en Pascal Janssen gooiden 180 en de hoogste finaish was voor Mat Janssen met 120 punten. Uitslag whiskydarten: Winnaarsron de 1) Marco Jacobs, 2) Geert van Hoof, 3) Crit van Hoof. Verliezersronde: 1) Mart Boelaars, 2) Johnny Smits, 3) Lou Janssen. Marco Jacobs gooide 180 en de hoogste finish was voor Ruud Tijs- sen met 90 punten. In de regionale tripletten kampioenschap eerste klasse zone D is triplet Venray 1 bestaande uit Jos Janssen, Ruben Pex en Eef Zeelen gisteren in Oss als vierde geëindigd. Na vier spannende competitiedagen, wist dit triplet tij dens de laatste competitiedag zondag 7 september, ondanks matig spel van de vijfde naar de vierde plaats op te klimmen. Voor het triplet, dat vorig jaar nog net degradatie wist te ontlopen, is dit een uitstekend resultaat. Jammer genoeg levert de vierde plaats net geen promotie op (de eerste drie tripletten promo veren naar de landelijke hoofdklasse). Het triplet speelt volgend jaar weer in de eerste klasse van zone D. Zone D is een van de vier zones waarin de NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond) de nationale triplettencompetitie heeft ver deeld en omvat Limburg, Brabant en Gelderland. Sportnieuws -info Afgelopen vrijdag ging de eer ste groep van 48 jonge voetbal lertjes en voetbalsters van start op de Voetbalaeademy. De voetba- laeademy, een initiatief van Leon Vievermans en John Verkuijlen. Beide initiatiefnemers zijn zeer Ook jonge keeperstalenten krijgen een eigen training op de Venrayse voet balaeademy tevreden. De spelertjes komen uit een grote regio en krijgen elke vrijdag avond anderhalf uur extra training om hun voetbalvaardigheden verder bij te schaven. Daarbij staan de spelers onder leiding van een aantal gerenno- meerde trainers en enkele spelers van SV Venray. Het initiatief staat overigens los van SV Venray, maar de academy maakt wel gebruik van de velden van de Venrayse hoofdklasser. Gezien het succes staat nu al vast dat in februari een nieuwe groep zal starten. Meer informatie hierover op www.voetbalacademy.nl Bijna 220 mensen deden dit jaar mee aan de jaarlijkse VZO- fietspuzzeltoeht, die dit jaar onder meer bestond uit een bezoek aan de timmerfabriek van Peter van Duijnhoven aan de Maeroweg in Venray. Daar werd een demonstratie gege ven van het vol automatisch verwer ken van hardhout tot kozijnen. De deelnemers fietsen daarna verder naar het Odapark, waar een tentoonstelling was ingericht met als titel 'What's on a Man's Mind'. Onderweg en op de rustplaatsen werd veel gepuzzeld. Er werd onderling druk gespeculeerd - en een hoop onzin verkocht - over wat de antwoorden op de vragen kon den zijn. Niemand slaagde er echter in om alle vragen foutloos te beantwoor den. Slechts een persoon had 39 van de 40 vragen goed: Bert Claessens uit Ysselsteyn. Hij is de gelukkige win- nar van de helikoptervlucht tijdens Ysselsteyn leeft. Dit evenement wordt gehouden op 13 en 14 september. Winnaar Bert Claessens uit Yssel steyn mag een helikoptervlucht maken tijdens het evenement 'Yssel steyn leeft'. De fietspuzzeltocht werd door de horecagroep van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers Heide-Leu- nen-Merselo-Veulen-Vredepeel-Yssel- steyn georganiseerd, met name door café-restaurant Herberg de Peel te Ysselsteyn, café-restaurant- zalencen trum Roelanzia in Ysselsteyn, café-zaal Martens te Leunen, café Den Tommes in Merselo en camping De Berkhorst in Ysselsteyn. De opbrengst van de fietspuzzeltocht gaat naar een goed doel. Dit keer naar het project van Marjo Jenniskens uit Ysselsteyn: Child Welfare Scheme in Nepal. De 500 euro die bij elkaar gefietst is, wordt besteed aan de aanschaf van fietsen. Fietsen voor projecten in het vlakke zuiden van Nepal. In dit gebied support Marjo met haar organisatie vijftien centra voor dagopvang van kinderen tot zes jaar. Deze jonge kinderen worden vaak met hun ouders meegenomen naar de akkers, verblijven alleen thuis of onder de zorg van hun broertje of zusje. Door deze kinderen op te van gen hebben hun ouders de handen vrij om hun werk te doen. De kinde ren verblijven in een veilige omgeving en hun broertje en/of zusje hebben de mogelijkheid om naar school te gaan. In deze dagopvang centra leren de kinderen dmv creatieve speel metho des. Hygiëne, gezondheid en goed eten zijn deel van het leerprogramma. Voor de staf is het moeilijk om van de ene dagopvang naar de andere te reizen, het hoofdvervoermiddel is de ossenkar. Daarom wordt er gespaard voor fietsen die ideaal zijn voor het vlakke zuiden van Nepal Kijk voor foto's van de fietspuzzel tocht en de juiste antwoorden op de puzzelvragen op de website van de VZO: www.vzoysselsteyn.nl en klik op het kopje 'Fotoalbum' en 'Activitei ten Evenementen'. La Vuelta (Ronde van Spanje) zal in de zomer van 2009 Venlo aandoen. Op 31 augustus 2009 is Venlo de finishplaats voor de wielrenners, die een dag later ook weer vanuit Venlo vertrekken. Dit wordt op woensdag 10 september formeel bezegeld tijdens de kick- off in Assen. De proloog van de Ronde van Span je wordt verreden op het TT-circuit van Assen, het is de eerste keer dat de Vuelta buiten Spanje start. Daarna gaat de eerste etappe van Assen naar Emmen. De tweede etappe gaat van start in Zutphen en finisht in Venlo. Op 1 september is Venlo startplaats voor de derde etappe, de renners ver laten die dag Nederland via Luik. De belangrijkste reden om Venlo als etap peplaats aan te wijzen is de inpassing van de Vuelta in de Floriadecampagne. "De komst van de Vuelta naar Venlo levert een belangrijke bijdrage aan de uitstraling en bekendheid van Venlo"," zegt wethouder Mark Verheijen (Eco nomische Zaken, Floriade). "Dit soort evenementen kunnen daarnaast een aanleiding zijn voor allerlei leuke en zinvolle initiatieven eromheen." Wet houder Ramon Testroote (Sport) vult aan: "De Vuelta draagt bij aan de pro filering van Venlo als sportgemeente. Het sluit aan bij evenementen als de jaarlijkse Venloop en de Special Olym pics in 2010."Woensdag 10 september wordt op het TT-circuit in Assen het officiële startsein gegeven voor de organisatie van de Nederlandse etap pes van 'La Vuelta a Espana 2009'. Wethouder Verheijen zal namens de gemeente Venlo aanwezig zijn bij deze kick-off. Het Toon Hermans Huis Venlo, houdt op woensdag 3 september onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Hermans Huis Venlo een wan deling naar het Landschapspad 't Ham in Horst. Omdat het gebied nat kan zijn is het raadzaam om goede schoe nen aan de doen. Er is gelegenheid tot het drinken van een kop koffie of thee. Bijeenkomst en vertrek is om 13.30 uur bij het Toon Hermans Huis Venlo of om 14.00 uur bij de parkeerplaats aan de Hesselenweg. Opgeven kan via tele foonnummer (0478)3211433 of via e-mail info@toonhermanshuisvenlo. nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. van den munckhof bv Bewegen is de essentie van leven. Alles wat leeft is in beweging. Als je niet zou bewegen zou je niet kunnen groeien en ontwikkelen. Zowel licha melijk als psychisch, sociaal, emotio neel, spiritueel is het van belang om in beweging te blijven.Meestal bewe gen we als vanzelfsprekend door het leven. Zolang alles gesmeerd loopt is er niets aan de hand. Wanneer dat niet meer zo is, om wat voor reden dan ook, dan zou je letterlijk eens stil kunnen staan bij wat er aan de hand is. Dat is een goed moment om aan den lijve te ervaren wat bewegen en in beweging komen met je doet. In een kleine groep (maximaal zeven personen) willen wil I.ia I.ucas- sen je graag bewust laten ervaren wat bewegen met je doet en hoe je er zelf invloed op kunt hebben. We starten op donderdagavond 18 september met tien wekelijkse bijeenkomsten van 20.00-22.00 uur. De bijeenkom sten vinden plaats in Venray. De nadruk ligt op ervaren, ontspan nen, tijd voor jezelf nemen, tot je zelf komen. De werkwijze: ontvangst met koffie, thee, water, naar muziek luiste ren, uitleg van een chakra, bio-energe- tische oefeningen, ontspannings- en ademhalingsoefeninge, meditatie, visualisatie, mantra zingen, een tarot- kaartje leggen, uitwisseling van erva ringen. Voor meer informatie en aan melden: lia.kring@home.nl of tel. 06 28675653 Bij PLUS staat de klant altijd voorop. Daarom gaat er binnenkort bij PLUS Verbeeten in Vierlingsbeek en Over- loon weer een spectaculaire actie van start, waarbij de klant kan sparen voor een gratis PLUS boodschappen- pakket ter waarde van maar liefst 40 euro. Deze actie is gestart op maan dag 1 september. De klant ontvangt bij iedere 10 euro aan boodschappen een zegel. Tegen inlevering van een volle spaarkaart (50 zegels) ontvangt de klant een tegoedbon. Drie weken na afloop van de pakkettenactie kan deze tegoedbon bij PLUS Verbeeten worden ingeleverd en ontvangt de klant een PLUS boodschappenpakket. Dit is op zaterdag 22 november. Het pakket zit boordevol producten met een totale waarde van 40 euro. Klan ten die niet mee willen doen kun nen de zegels in een speciale goede doelenton doen. De zegels die daarin gaan worden op spaarkaarten geplakt worden en daarna aan een goed doel beschikbaar gesteld. De spaaractie duurt maar liefst negen weken (tot en met zaterdag 1 november). Er is dus volop gelegenheid om één of meerde re PLUS boodschappenpakketten bij elkaar te sparen. Kijk ook op www. plus.nl. In Venray start eind september een cursus Aanpakken van stress: voorko men van burnout. Deze cursus wordt verzorgd door afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Inmiddels hebben ruim vierhonderd mensen in Noord- Limburg aan deze training deelge nomen. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten die plaatsvinden in de avonduren. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Infor matiecentrum Geestelijke Gezond heid via telefoon (0478)527066. Men kan hier ook een informatiefolder van de cursus onvraaen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28