Arbiter onderbreekt zaalvoetbalduel voor ramadan Nipt verlies Oranje Wit Hockeyheren weer van start Limburgse Driekwart- tennis geslaagd KBO koersbaltoernooi geslaagd Bridge in Venray e.o Koersbalclub De ronde bal Luca Nederlands kampioen \j Eerste plek Rick Janssen ELEKTR0FIETS SPECIALIST Tijd voor een boek? Drukwerk offerte? PEEL EN MAAS SV United kansloos onderuit in Geleen r y hofstraat 6 venray MGC Venray Jeu de boules toernooi in Venray Biljarten VOP/DWH Bowlingvereniging Venray Bowlingvereniging afdeling jeugd BV Halfweg MHCV www.vandenmunckhof.nl Het Alvertje BC Common Sense NRBC BC Doublet BC Harten Drie BC Harten Drie Klavertje Vier Overloonse Bridgeclub BC Venray Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. Donderdag 11 september 2008 - Pagina 27 FC Geleen Z-SV United 11-2(6-1). Doelpunten: Esam Doudouh en Senid Kukuljac. Het zaalvoetbalduel FC Geleen Zuid-SV United werd maandagavond tijdens de eerste helft stilgelegd door arbiter Franscoise. Op het moment dat de zon onderging, laste de leidsman een drink- en eetpauze in. Het team van SV United bestaat, op Gregrory Mardjani na, geheel uit moslims. "Het was wel fijn dat de scheidsrechter dat deed", zegt coach Hicham Hlimi. "De wedstrijd begon om acht uur en even later was het zonsondergang. Zo kregen we even de kans om water te drinken en dadels te eten." Debutant SV United verloor ook zijn tweede duel in de hoofdklasse E. FC Geleen Zuid was maandag dui delijk een maat te groot: 11-2. Het Venrayse team moest het stellen zon der de geblesseerde Khalid Hlimi en Huseyin Tokat die vanwege een sterf geval ontbrak. SV United keek al snel tegen een achterstand aan. "We begonnen veel te slap. Dat had wellicht ook met de ramadan te maken", aldus de coach, die het niveau in de hoofdklasse lager had ingeschat. "De kwaliteit is echt omhooggegaan nu ik twee tegenstan ders aan het werk heb gezien. Het is een wereld van verschil met de eerste klasse." SV United werd bij vlagen helemaal weggetikt. Hlimi: "Bij hen was het drie, vier raken en dan schieten.Terwijl wij veel te lang treuzelen voordat we uit halen. We werden gewoon overklast. We moeten acclimatiseren en kijken hoe we dit oppakken." Hicham Hlimi denkt er nog niet aan om zelf weer te gaan voetballen. Wellicht dat maandag Khalid Hlimi en Tokat weer inzetbaar zijn. "Dit was een harde les, maar hier worden wij volwassen van. Pluspunt is dat het team positief blijft. Als dadelijk de ramadan voorbij is, dan gaan we ook vaker trainen." Maandag 15 september speelt SV United thuis tegen Schaesberg, een van de titelfavorieten. De aftrap is om 21.30 uur in DeWetteling. Stand Hoofdklasse E FC Geleen Zuid FSG/Ben Mesters 2 Schaesberg Haelen FCTumudo FVW2 SVVenray 2 Amicitia 2 De Kilo De Gastronoom ZW Vaals Fermonia Boys 2 FCH SV United 2-6 2-6 2-4 2-4 2-4 2-4 2-3 2-3 2-2 2-1 2-1 2-0 2-0 2-0 Oranje wit 1 - Avanti 18-9 (4- 3). Doelpunten Oranje Wit: Linda Houben (4), Loes Kateman (2), Petra van der Haghen en Linda van Deurzen. Het debuut van Oranje Wit in de hoofdklasse A is in mineur geëin digd. Op sportpark Het Klaverblad wist Avanti 1 uit Schijndel nipt met 8-9 te winnen. Oranje Wit begon de wedstrijd erg sterk en al snel stond er 2-0 op het scorebord door treffers van Linda van Deurzen en Petra van der Haghen. Daarna werd er van functie gewisseld en scoorde Loes Kateman met een strafworp. Deze snelle voor sprong van Oranje Wit liet Avanti ech ter niet over zich heenkomen. Oranje Wit werd uit het spelletje gehaald en Avanti scoorde ook drie keer snel ach ter elkaar. Het spel liep een tijd gelijk op tot Loes Kateman net voor rust met een afstandschot de 4-3 scoorde. Na de pauze werd de voorsprong door Oranje Wit verder uitgebouwd. Linda Houben scoorde met een mooie wegtrekbal achter de korf. Maar weer wist Avanti te scoren en het werd weer gelijk. Oranje Wit kreeg een vrije worp die goed werd benut door Linda Houben. Er ontstond wat irritatie bij de speelsters van Avanti, wat uitliep op het wegsturen van een speelster van Avanti door de scheidsrechter. Maar zoals de regels bij het korfbal- spel dan aangeven, mocht deze speel ster gewisseld worden met een speel ster op de bank. Oranje Wit maakte goed gebruik van deze situatie en wist de voor sprong te vergroten naar 7-5 door een kleine kans wederom van Linda Houben. Avanti kwam toch weer terug in de wedstrijd en scoorde in een korte tijd weer twee keer, waar door de stand wederom gelijk was. Na een verdedigingsfout van een dame van Avanti kon Linda Houben weer scoren, maar Avanti reageerde met een met een tegendoelpunt. Met nog een minuut op de klok wist Avanti met een afstandschot de eindstand te bepalen op 8-9. Ondanks een goede wedstrijd kon Oranje Wit de winst niet binnenhalen tegen het uit de top klasse gedegradeerde Avanti. Volgende week speelt Oranje Wit een uitwed strijd in Veldhoven tegen BIO. Het is weer zover. Met vrijdagavond nog een vriendschappelijke wedstrijd, begint zondag dan echt het nieuwe seizoen voor Venray Hl. Om 13.00 uur zal de thuiswedstrijd tegen Tege- len 4 van start gaan. De nieuwe selectie van Venray kent een flinke verjonging ten opzichte van vorig seizoen. Met voormalig jeugdspelers Fons van Sundert, Chris- tiaan Gootzen en Lars Blacquire is het vertrek van routeniers Björn van Rijn, Bernd Röttgering en Roel Cree- mers aardig opgevangen. De laatstge noemde spelers zijn doorgestroomd naar het veteranenelftal, dat afgelo pen zondag met 3-6 een onderling oefenduel wist te winnen. Door het verlies van enkele ervaren spelers en de komst van enkele junioren zijn nog twee hockeyers teruggehaald naar Venray. Jan-Willem Bruysten en Roel Waals zijn als vrij ervaren spelers toe gevoegd aan de 18-koppige selectie, die onder leiding is komen te staan van nieuwe aanvoerder Jeroen Wijn hoven. Net zoals voorgaand seizoen blijft Wim Palmen de coach en zullen de trainingen door Wim Staal verzorgd worden.Afgelopen seizoen werden de hockeyheren kampioen in de 4e klas se reserve, waardoor er eindelijk een stijgende lijn is ingezet. Dit seizoen hopen de Venraynaren zich in ieder geval te handhaven, maar ze proberen ook mee te gaan draaien in de top van het klassement. De laatste krachtme ting is vrijdagavond, waar de heren een oude bekende tegenkomen. Vorig seizoen stonden Venray 1 en Tegelen 3 tweemaal tegenover elkaar, waar Venray met moeite beide wedstrijden wist te winnen.Twee dagen later staat clubgenoot Tegelen 4 op het hoofd- veld, waarmee het nieuwe seizoen gestart is. Afgelopen weekeinde vonden op het tennispark van TCV in Venray de Limburgse kampioen schappen driekwarttennis plaats. Driekwarttennis wordt beoefend door kinderen in de leeftijd van 8 t/ mil jaar en is een ideale tussenvorm van het miniveld naar het grote veld. Het was twee dagen lang een druk te van jewelste op het Venrayse ten nispark. Op een enkele bui na op de zondagmiddag zat ook het weer mee. De jonge talenten uit heel Limburg schotelden de vele belangstellenden mooie en spannende wedstrijden voor. Er was ook nog een klein Ven- rays succesje, Peter van Beek behaal de in zijn categorie een keurige vierde plaats. De organisatie mag terugkijken op een zeer geslaagd evenement. van den munckhof bv In de onderlinge competitie zorgde Theo Litjens voor een verrassing door met 74 slagen de dagzege voor zich op te eisen. Hij moest deze prijs welis waar delen met lijstaanvoerder Gerrit Vermeulen, die ook 74 liet noteren, maar zijn prestatie was er niet minder om. Het betekende tevens zijn beste seizoenprestatie, evenals zijn laagste ronde van 23 slagen.Ton Hendriks zorgde ook voor twee beste seizoen prestaties met een score van 23 over één ronde en 76 slagen over drie ron den. Huub Straatman kreeg klop van een ontketende Ton Hendriks met 0 - 6. Jo Litjens boekte een 6-0 over winning op Karei van Ham. Het duel tussen de beide koplopers eindigde in een 6-0 winst voor Gerrit Vermeulen in zijn match tegenAnnie Litjens. Fieke van Ham wist in haar tweede ronde (28) Leo Wilms een punt afhandig te maken, maar kon een 1-5 nederlaag tegen een goed spelende Wilms (78) echter niet voorkomen. Harrie Lens- sen, minder op dreef, boekte toch een 6-0 overwinning op Bets Wilms. Miet Clevers had tegen de uitblinken de Theo Litjens helemaal niets in te brengen en verloor met 0 - 6. Jan Lit jens en Henk van Leeuwen speelden een paradoxale wedstrijd. Jan Litjens startte overdonderend (25) en won de eerste twee games, maar verloor de laatste zo hoog, dat de eindstand 4-2 86 - 83 was. De winst was voor Jan, maar de score voor Henk. Als laatste spelde Jan Engels tegen Pierre Dean. Nadat Jan Engels de eerste ronde won, liet hij Pierre in de tweede ronde ont snappen (26 - 25), waardoor de laat ste ronde nog spannend werd, nadat hij halverwege nog met twee slagen achter stond, maar uiteindelijk met 25 - 27 te winnen, waardoor de uitslag 4-2 werd. De laagste ronde bij de heren (23) werd gescoord door Ton Hendriks,Theo Litjens, Gerrit Vermeu len en Leo Wilms. Bij de dames was de laagste ronde (25) voor Jo Litjens. Annie Litjens en Jo Litjens zorgden beide voor de laagste score bij de dames, namelijk 94 slagen. In de stand blijft Gerrit Vermeulen met 5 punten uit 17 wedstrijden aan de leiding. Jan Litjens klom naar de tweede plaats met 7 punten uit 18 wedstrijden, evenveel als de al uitgespeelde Ton Hendriks, die alle negentien wedstrij den heeft gespeeld. Bij de dames liep Annie Litjens uit op haar concurren ten en voert nu het klassement aan met 25,5 punten uit 18, gevolgd door Bets Wilms met 29 uit 18 enTruus van Dijk met 30 punten uit 16 wedstrij den. Jeu-de-boulesvereniging JBC Venray 80 houdt op zondag 14 september het traditionele open Venrays kampioenschap voor doubletten. Het open Venrays kampioenschap is een zogenaamd promotingtoernooi, dit wil zeg gen dat alle boulers, ongeacht of ze wel of niet bij de NJBB (Neder landse Jeu de Boules Bond) zijn aangesloten, kunnen deelnemen. In de loop der jaren is dit toernooi uitgegroeid tot een gezellige sportieve krachtmeting waaraan ieder jaar meer teams meedoen. Titelverdediger, dou blet Fred Bisschop en Henk Nijssen uit Venlo, moet een uiterste krachtin spanning leveren om de wisselbeker, die twee jaar op rij door hun werd gewonnen, te verdedigen. De finale om de wisselbeker levert dus naar ver wachting ook dit jaar een spannende strijd. Het toernooi begint om 10.30 uur. Men dient zich te melden aan de inschrijftafel in De Perdsstal aan de Kempweg 164. voor 10.00 uur. Het toernooi bestaat uit vijf voorgelote wedstrijden tot 13 punten. Er wordt in twee poules gespeeld. Het eindklasse ment wordt per poule opgemaakt. De poulewinnaars spelen vervolgens een finalewedstrijd met als inzet de wissel beker en de titel Open Venrays kampi oen. Het toernooi wordt gehouden op het speelterrein van JBC Venray 80 in het Vlakwatergebied. Men dient zich voor 13 september telefonisch in te schrijven bij Frans van Erp via tele foon (0478)581962, Jos Janssen via telefoon (077)3984869 of bij Marian Zeelen via telefoon (0478)584380. KNBB 3banden BI VOP/DWH tegen De Peel werd 0-7. Een slechte start op de eerste speeldag, geen van de spe lers wist te winnen. KNBB 3banden B2 VOP/DWH verloor van SW met 2-5. Er waren twee punten voor H. Hendriks, 60 beurten gem. 0.417 HS 2. BBHVA Klasse VOP/DWH verloor van RLZ met 2-6. Jan Zanders zorgde voor de twee punten gem. 8.909 HS 51 Het nieuwe seizoen is weer begon nen en in de eerste klasse van de Huisleague begon het gepromoveer de Pinhuntersteam geweldig door medepromovendus met liefst 26 v- 2 te kloppen. De kampioen van vorig seizoen, Sigma's/Cornelco, had geen goede start, want de ploeg werd door de eeuwige concurrent Nuva Keukens met 19-9 verslagen. Close Encoun ters liet weinig heel van de scores, getuige de 25 - 3 uitslag in hun voor deel. Het Hoeijmakersteam boekte de kleinst mogelijke overwinning op Wit- lox-v.d. Boomen; het werd 14,5 - 13,5. Joke van Rens scoorde bij de dames met 172 de hoogste game en Nicole Peters met 473 de hoogste serie. Bij de heren waren Henk Hoeijmakers met zijn 277-game en Chris Koreman met zijn 683-serie de besten. In de 2e klasse van de Huisleague begon het Nitwitskwartet overdonderend door Verrijdt met liefst 27-1 terug te wij zen. Ook B.T. Noxon kende een zeer goede start door Close Encounters met grote cijfers te kloppen; het werd 25- 3. La Mousse scoorde ook al hoog en dat ondervond Plus van Dijck, dat met 24-4 het hoofd moest buigen. De strijd tussen de gedegradeerde teams, Catering de Buren en GGZ, werd met 20 - 8 in het voordeel van GGZ beslist. Rosita Jansen scoorde bij de dames zowel de hoogste game als serie met respectievelijk 187 en 505. Bij de Heren was de 235-game van Bert Tax de hoogste en zette Huub Op den Camp met 559 de hoogste serie neer. In de trioleague, waarin 13 teams uitkomen, is na de tweede speeldag het VIP-trio lijstaanvoerder dankzij een 19-2 zege op de Joepies. Ook Crash deed goede zaken door het Menhirstrio met 20-1 van de baan te spelen. Bokual/Mijling handhaafde zich in de top en won met 14-7 van Nutrivisie. De Pinhunters, samen met Bokual op plaats drie, hadden, getuige de 12 - 9 uitslag, moeite met Proshop RBVenray.B.T. Noxon bleef ruim schoots de baas over B.T. Jamin want het werd daar 15-6. Fien Jenniskens was met haar 233-game en 632-serie de beste dame. Bij de heren scoorde Micha Bessems met 264 de hoogste game en Ben van Rens met 655 de hoogste serie. Sigma's/Cornelco kende in de Dubbelleague een flitsende start door de maximale score van 18 - 0 te behalen tegen het Pinpointsduo. Ook Klussers 2 deed goede zaken door EMS met een 13-5 nederlaag naar huis te sturen. Het gloednieuwe duo Dutch-Thai Combination begon het seizoen met een 10.5- 7.5 overwin ning op D.O.K.. Kuijten was maar net de meerdere van de kampioen van vorig seizoen Strikezone met als uit slag 10-8. Carien Donders zette met 203 en 699 de hoogste game en serie bij de dames neer, terwijl René Geurts dat deed bij de heren met respectie velijk 236 en 855. In de Harrie Claessens League wist Jelle van Duuren, net als vorige week, zijn persoonlijk record opnieuw aan te scherpen. Met negen pins meer klokte hij nu 140 pins. Richard Addae was de sterkste speler met een gemid delde van 161,57. Hij scoorde met 206 pins tevens de hoogste game van de dag. In de stand heeft Jelle van Duuren door zijn goede prestaties de leiding genomen met 83 punten, gevolgd door Quincy Vermeulen met 73 pun ten en Bram Tromp met 53 punten. In verband met het 50+ toernooi is er zaterdag geen bowlen. De training op woensdag gaat wel gewoon door. Het BI team is de nieuwe compe titie begonnen met een kansloze 7-0 nederlaag tegen Coba. Programma: 15 september Kader Halfweg-VOP 17 september BI Tegelen 2-Halfweg 18 september C2 Inaborg-Halfweg Programma zaterdag ber MBl-Venlo MB1 MC2-Blerick MC2 JBl-Horst JB1 MCI-Horst MCI JA 1-Helmond JA2 MAl-Bakel MA1 Deurne MD1-MD1 Venlo MB2-MB2 Civicum JD1-JD1 Geldrop JC1-JC1 Horst MA1-MA2 Deurne JC1-JC2 Programma zondag 14 Venray HA-Gemert HA Venray Hl-Tegelen H4 13 septem- 11.30 11.30 13.00 13.00 14.30 14.30 10.30 11.00 11.30 13.00 14.00 15.00 september 11.00 13.00 De achtste wedstrijd van de 50 competitie is gewonnen door Antoon Sanders. 2. Harrie Theeuwen. 3. Will Berden. 4. Peter Gerrats. 5. Lambert van den Hoogenhof. De tweede kar perwedstrijd is gewonnen door Wer ner Terlinden. 2. Coen van Grunsven. 3. Huub van Houdt. 4. Eric Wong. 5. Jill Janssen. Na twee wedstrijden is Coen van Grunsven karperkampioen 2008. 2. Eric Wong. 3. Werner Terlinden. 4. Jill Janssen. 5. Huub van Houdt. Op zaterdag 13 september starten de korte hengels met hun wedstrijdse rie om de herfstkoning. Op zondag 14 september is de vierde en laatste wedstrijd uit de 5-dorpenserie. Deze wedstrijd wordt gevist in het Leuker- meer in Well. Bijeenkomst 7.00 uur en vissen van 8.00 tot 11.30 uur. Op woensdag 17 september is de tiende en tevens laatste wedstrijd van de 50 pluscompetitie. Loting om 11.00 uur bij de visvijver waar dan wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur in vijver 2. Opgeven kan tot uiterlijk de donder dag voorafgaande aan de wedstrijden tot 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men zich in ver binding stellen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Zie ook www. hsvhetalvertje.nl. Sportnieuws -info Het KBO koersbaltoernooi voor mixteam in tennishal De Schaapskooi is gewonnen door Mia van Lierop en Thei Clephas met 38 punten. Aan het toernooi, dat wordt gesponsord door de Rabobank en de De winnaars, Mia van Lierop en Thei Clephas. gemeente Venray, deden dit jaar 65 deelnemers mee, van wie de oudste 84 jaar was. De opening werd verricht door de heer Peeters van de Rabo bank, voorzitter Charles de Vilder van de Seniorenraad reikte de prijzen uit. De winnaars: mat 1 Annie van der Zanden en Corrie Goudemans met 33 punten, mat 2 Herman Jansssen en Frie Pijnenburg met 37 punten, mat 3 Mientje van den Boom en Sef Claassens met 30 punten, mat 4 Mia van Lierop en Thei Clephas met 38 punten, mat 5 Miet Swinkels en Harry Michels met 31 punten en mat 6 Riek Claassens en Sjaak Jansen met 37 pun ten. Er is vrij bridgen gehouden en in geel waren de winnaars met 65,10 procent Wil Tacken en Martien Ver- heijen, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 61,98 pro cent. De derde plaats was met 58,33 procent voor Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. In rood waren Diny Steegs en Huub Linders de beste met 54,68 procent. De tweede plaats was met 25,77 procent voor de paren Sari Hordijk met IlseTummers en Bets Bis- tervels met Nel Lagarde. Deze week is er eerst de jaarvergadering en daarna is er vrij bridgen. Na een drukbezochte algemene ledenvergadering werd er gespeeld om fruitmanden. Deze fruitdrive werd gespeeld in twee lijnen. DeA-lijn werd aangevoerd door Corrie Hartong en Jan Heinekamp. Zij behaalden 66.67 procent. Tweede waren Rob en Trees v.d. Beele met een score van 63.54 procent. De derde plaats was voor Henk Penninx en Theo Jakobs: 54.76 procent. In de B-lijn was er maar liefst 70.83 procent voor de dames Mariet Volleberg en Nelly Jenneskens. De tweede plaats ging naar de dames Els Hendriks enThea Biessels met 65.28 procent, gevolgd door de dames Ine Thielen en Nel Camps. Zij scoorden 58.33 procent. De eerste ronde van het eerste competitieblok is gespeeld. In geel waren de winnaars Sjef Fiers en Wim Manders met 70.33 procent, gevolgd door Trees v.d. Beele en Wim Teunis- sen met 58.13 procent. Derde waren Theo Jakobs en Henk Penninx met 55.73 procent. In rood waren Mia en Rinus Nollen de beste met 62.17 pro cent. Francien Haegens en Door van Kempen bezetten de tweede plaats met 56.20 procent en Nell en Pierre Wientjens waren derde met 56.18 procent. Vandaag wordt de tweede ronde van het eerste competitieblok gespeeld. De gele lijn werd met voorsprong gewonnen door het paar Fiers en Man ders met 70.83 procent, gevolgd door het paar v.d. Beele en Teunissen met 58.13 procent. Derde waren de heren Jakobs en Penninx. In de rode lijn was de eerste plaats voor het echtpaar Nollen met 62,67 procent. De dames Haegens en Van Kempen bezetten de tweede plaats met 56,70 procent, gevolgd door het echtpaar Wientjens met 55.83 procent. Vanavond is de tweede clubcompetitieavond. De eerst clubavond, vrij spelen in twee lijnen. Groep geel: de eerste plaats was voor Nelly Vloet en Yorgo Canli met 63.18 procent. De tweede plaats was voor Marijke van de Boom enAike van Glabbeek met 56.50 pro cent en de derde plaats voor Francien Hagens en Jeu Steeghs met 55.58 pro cent. Groep groen: de eerste plaats was voor Ria en Kees van Son met 66.20 procent. Tweede werden Lot Bijers- bergen en Mia van den Munckhof met 61.80 procent en derde Leny Jen niskens en Jeanne Korsmit met 54.70 procent. Volgende week weer vrij bridae. Er is een vrije drive gehouden. Gezien de opkomst kon er in drie lij nen gespeeld worden. In de gele lijn was de eerste plaats voor Jos Manders en Jac Meeuwis met de hoogste zaal score van 67,71 procent. De tweede plaats werd in beslag genomen door Siem Leijen en Annet Timmer met 64,58 procent. Als derde eindigden Diny en Teun Heetkamp met 57,29 procent. In de rode lijn waren Antoi nette Coppus en Riet Willems de beste met 59,17 procent, gevolgd doorWies Appels en Marga Steemers met 58,92 procent. Derde waren Marion Heet kamp en Jo Fleurkens met 54,25 pro cent. In de groene lijn waren Jacque line van der Slik en Doke Verheijen de winnaars met 64,06 procent, gevolgd door Toon den Brok en Justin Gom- mans met 59,38 procent. De derde plaats was met 57,29 procent voor Trees van Ham enAnnie Siroen. Het nieuwe seizoen is gestart met een vrije avond. De winnaars in de gele lijn waren Thera en Jan van Gaal met 55.21 procent, gevolgd door Riet Aarts en Frieda Kalkman met 54.17 procent. Derde waren Riet Dobbe en Mien Kuenen met 53.65 procent. In de gele lijn was het hoogst scorende paar Nelly en Bert Vloet met 62.34 procent. De tweede plaats was voor Karei enAnn Peetjens met 59.38 pro cent. Derde met 59.22 procent waren Marijke v.d. Boom en Aike van Glab beek. In de groene lijn was de eerste plaats voor Nellie Jeuken en Piet Wil lems met 60.63 procent, gevolgd door Jac Spreeuwenberg en Jan van Sleeu- wen met 60.42 procent. Koos Bongers en Ton Melis bezetten de derde plaats met 59.38 procent. Als opzet voor de eerste ladder competitie speelde iedereen in zijn eigen lijn. In de groene lijn waren de ereplaatsen voor Wies Appels met Charlotte Olislagers, het echtpaar Van Pelt en Rieneke de Weert met Joop Corzilius. In de rode lijn was de eerste plaats voor Klazien Baak met Ton van Jaars veld. Herbert Janssen met Willem Wil lems werden hier tweede en Doke Verheijen met Lou Gillissen maakten de top drie vol. In de gele lijn ten slotte werd de top drie gevormd door Annie Boekholt met Jaqueline van der Slik.Ans van Hooft met Janny Jungsla- ger en Jacky Coenen met Riet Muer- mans. In de komende laddercompe titie gaat men in een aantal weken uitmaken wie er in de drie lijnen inge deeld gaan worden. ook voor onderhoud en reparatie FlET: W RELd"^ Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 Het koersbaljaar 2007-2008 Zanden,gemiddeld 23.7, beker heren: is afgesloten met het volgende Har Bosch, gemiddeld 24.8. Soepbal- resultaat: lentrofee: Ad Verzeilberg, 331, gemid- Beker dames: Mia v.d. deld.9.1 Hoogste score: Har Bosch 42. Er was een gouden medaille en de titel Nederlands Kampioen met bijbehorende sjerp en deken voor de twaalfjarige Luca de Rijck uit Oostrum. Met pony Hollanda S. werd De Rijck kampioen op het NK in Ermelo. De hoogste score behaalde ze in de dressuurklasse C Midden-1 en 2 waarbij de sterkste ponyruiters en amazones in deze klasse uit heel Nederland meededen. Met een score van 67,30 procent had De Rijck bijna 1 procent voorsprong op Sanne Vos. Klinte de Rijck reed ook op het NK in Ermelo in de klasse DE-zwaar-2 met pony Omira waarmee ze in de eerste ronde tweede werd en in de finale vijfde. Marloes van Rattingen heeft met haar paard deelgenomen aan een dressuurwedstrijd in De Mortel. Ze behaalde hier een derde prijs met 192 punten. Ester van Dongen is met haar paard Wiona naar Boxmeer geweest. Daar reed ze twee nette proeven. In haar eerste proef behaalde ze een vierde prijs met 194 punten. In haar tweede proef behaalde ze 195 punten. Helaas voor Van Dongen was ze ex auquo 1 waardoor ze de tweede prijs te pakken had. Ook Karin Winnen met Winter is naar Boxmeer geweest. Zij startte voor het eerst Ml. Ze werd derde met 187 punten. Rick en Verne Janssen zijn naar Ber- licum geweest. Beiden reden in de klasse M springen. Rick Janssen reed zijn paard Time Out. Met een snelle barragerit mocht hij zich als eerste opstellen. Verne Janssen deed het ook niet verkeerd. Met een redelijk snelle rit mocht zij zich als derde opstellen met Litlle Mistery.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27