Gemeente Venray Nieuwe voorzitter cliëntenraad Wwb Bijeenkomst werkgroep energie en klimaat Openbare bekendmakingen Collectes Grote opkomst bij presentatie wijkontwikkelingsplan In één klap zeven horecavergunningen Vacatures Kijk ook op www.venray.nl Deze week Evenementen PEEL EN MAAS 0478-52 33 33 Wat leidt tot bewustwording en het nemen van energiebesparende maatregelen in de gemeente Venray? Zijn het de energiescans bij bedrijven of een warmte verlies foto van de gemeente? En zit er toekomst in mestvergassing of het rijden op aardgas en biodiesel? Op 30 juni is door de werkgroep energie en klimaat geïnventariseerd hoe bewoners, bedrijven en de gemeente in Venray zuiniger met energie om kunnen springen. Het resultaat is het concept "beleidskader energie en klimaat met uitvoeringsprogramma". Op maandag 15 september staat dit concept centraal in een workshop. Aan de orde komen het uitvoeringsprogramma, de prioriteiten en hoe we samen met u vorm kunnen geven aan de uitvoering. De bijeenkomst is op maandag 15 september van 19.00 tot 22.00 uur in het gemeentehuis. Wij horen graag vooraf of u aanwezig bent. Aanmelden kan per mail via gemeente@venray.nl onder vermelding van 'werkgroep energie en klimaat', of telefonisch op Gemeentehuis Openingstijden Week 37 Nieuw raadslid Bouwplannen Wet geluidhinder Wet milieubeheer Donderdag 11 september 2008 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 "Met enthousiasme aanvaard ik de functie waartoe ik ben benoemd door het college" aldus de heer Van Jaarsveld. "Vanwege mijn werk heb ik vroeger onder andere hulp geboden aan personen en gezinnen die in materiële nood verkeerden. Vandaar mijn bijzondere belangstelling". De cliëntenraad is een onafhankelijk adviesorgaan van de gemeente Venray. De gemeente betrekt de raad bij de Wet werk en bijstand en het gemeentelijk minimabeleid. Gevraagd en ongevraagd geeft de raad advies aan Burgemeester en Wethouders, de gemeenteraad en de raadscommissies. Inspraak De cliëntenraad Wet werk en bijstand is een belangrijk inspraak orgaan van de gemeente. Inspraak is een wezenlijk element van deze wet en van deze tijd. De heer Van Jaarsveld: "Deze raad moet zo zijn samengesteld, dat hij een gedegen oordeel kan vellen over de problemen van degenen die qua inkomen zijn aangewezen op deze wet. De raad moet blijven zoeken naar een zo breed mogelijk draagvlak. Daarnaast dient de participatiegedachte, in de wet genoemd, concreet vorm te krijgen: gezinnen en vooral kinderen moeten zo veel mogelijk kansen krijgen om deel te nemen aan het maatschappelijk verkeer, aan sport en cultuur. Ze moeten mee kunnen doen en niet buiten de boot vallen. De raad zal participeren in initiatieven die daartoe ontwikkeld worden." Professionele ondersteuning De raad zal uitdrukkelijk bij de gemeente aandringen op secretariële en andere professionele ondersteuning, waardoor hij een serieuze gesprekspartner wordt bij de ontwikkeling van beleid. "Voor deze plannen wil ik me met mijn collega's daadwerkelijk inzetten", aldus Van Jaarsveld. Op 27 augustus heeft het gebiedspanel Landweert het concept wijkontwikkelingsplan gepresenteerd aan de bewoners van de wijk. Het gebiedspanel is een samenwerkingsverband van Wonen Venray, Synthese, Politie, de gemeente en een vertegenwoordiging van het wijkplatform Landweert. Ruim 120 bewoners waren bij de presentatie aanwezig. Vragenronde Tijdens de uitgebreide vragenronde werd door veel bewoners aandacht gevraagd voor verkeersproblemen en zwerfvuil in de wijk. De verkeers problemen worden in 2009 en 2010 aangepakt. Volgens wethouder Patrick van der Broeck is zwerfvuil een bron van ergernis op vele plaatsen in Venray. Wethouder Elly van Dijck vroeg in haar reactie aandacht voor de betrokkenheid van de bewoners bij de wijk. Nadrukke lijk gaf zij aan dat die betrokkenheid allereerst iets is van, voor en door de bewoners van Landweert zelf. Besluitvorming Indien nodig worden nog andere punten in het plan opgenomen. Nu start het besluitvormingstraject. Eind september wordt het wijk ontwikkelingsplan ter vaststelling aangeboden aan het college van B en W. Daarna zal de commissie Stedelijk Beheer advies uitbrengen. Op 4 november wordt het WOP- Landweert ter vaststelling aange boden aan de gemeenteraad. Daarna gaat het gebiedspanel met behulp van partners werken aan de realisatie van de projecten. Met ingang van januari 2009 gaat de gemeente Venray werken met een integrale horecavergunning; het horecamodel. Venray is daarmee, met de gemeenten Gulpen-Wittem en Valkenburg aan de Geul, één van de drie gemeenten in Limburg die gaan werken met dit model. Het college van Venray heeft verbetering van de dienstverlening aan burgers en bedrijven hoog in het vaandel staan. Daarbij speelt digitalisering een steeds belangrijkere rol. Het horecamodel is een nieuwe online procedure waardoor de ondernemer om meerdere vergunningen tegelijk aan te vragen nog maar eenmaal zijn gegevens hoeft te verstrekken. "Horecaondernemers hebben te maken met complexe wet- en regelgeving. Dit leidt tot veel administratief werk", aldus burgemeester Waals. "Aanschaf van het horecamodel maakt het voor horecaondernemers in Venray veel eenvoudiger om alle benodigde vergunningen aan te vragen. En dat scheelt tijd en energie." Voorbereidingen en invoering In september starten de drie gemeenten, GovUnited (een organisatie gespecialiseerd in electronische dienstverlening) en Koninklijk Horeca Nederland de voorbereidingen voor de invoering en wordt het horecamodel ingebouwd in de computersystemen van de gemeenten. Bij de voorberei dingen en ingebruikname worden lokale horecaondernemers betrokken, zodat rekening gehouden kan worden met hun wensen. Eind dit jaar is alles gereed zodat er vanaf januari 2009 mee gewerkt kan worden. Kosten De Limburgse gemeenten kunnen dit horecamodel invoeren omdat de Provincie Limburg lid is geworden van GovUnited. Om gemeenten te stimuleren deel te nemen neemt de Provincie de helft van de invoerings kosten van het model voor haar rekening. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: Commandant Brandweer Venray en Meerlo-Wanssum Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures. Het wijkontwikkelingsplan (WOP) bestaat uit drie onderdelen. Aller eerst is er een analyse van de hui dige wijk. Vervolgens is in een visie op de wijk beschreven hoe Land weert er over ongeveer tien jaar uit zou moeten zien. Tenslotte is een uitvoeringsprogramma opgenomen om deze visie te realiseren. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. De voorzitter van het centraal stembureau, voor de verkiezing van de leden van de gemeente raad, maakt ingevolge artikel W7 van de Kieswet zijn besluit bekend van dinsdag 2 september 2008 waarbij: De heer A.C.L.M. (Tom) van den Hoek, wonend te Venray is benoemd tot lid van de gemeenteraad van Venray, ter opvolging van de heer, G.A.J. (Gerrit) Lemmens wonende te Venray, die in de nacht van 25 op 26 augustus jl geheel onverwacht is overleden. Het betreffende besluit is ter inzage gelegd in het gemeentehuis. Aangevraagd Bouwvergunningen - Patersstraat 15 - plaatsen van twee dakkapellen (nr. ba080385) - Turfpad ongenummerd - plaatsen van een tussenlid en luchtwassers (nr. ba080386) - Pottevenweg 10a - 12 - bouwen van een zeugenstal (nr. ba080387) - Annie Romeinstraat 38 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080388) - Joke Smitstraat 76 - vergroten van de woning (nr. ba080389) - Dopheide 33 - vergroten van de woning (nr. ba080390). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Spurkt 12 - bouwen van een luchtkanaal (nr. ba080235) - Mgr. Nolensstraat 16 - bouwen van een woning (nr. ba080284). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 september 2008 t/m 23 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse of tijdelijke ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3,6 lid c, 3.22 of 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Buizerdlaan 15 - bouwen van een woning (nr. ba080374) - Buizerdlaan 19 - bouwen van een woning (nr. ba080376). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 september 2008 t/m 25 september 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: - Langeweg 90 - vernieuwen van de garage (nr. ba080381, verzenddatum 05/09) - Maasheseweg 51 - vergroten van de woning (nr. ba080380, verzenddatum 05/09) - Deken Thielenstraat 14 - bouwen van een tuinmuur (nr. ba080382, verzenddatum 05/09) - Stationsweg 134 - veranderen van de erker (nr. ba080363, verzenddatum 05/09) - Rector Nabbenstraat 2 - bouwen van een garage en berging (nr. ba080283, verzend datum 05/09) - De Zomp 4 - bouwen van een eierenopslagloods (vijfjaar) (nr. ba080107, verzenddatum 05/09) - Molenhoek 16 - plaatsen van een mestsilo (nr. ba080308, verzenddatum 05/09) - Scheiweg 15 - bouwen van een pluimveestal (nr. ba070398, verzenddatum 05/09) - Molenhoek 16 - bouwen van een varkensstal (fase 1) (nr. ba080293, verzenddatum 05/09) - Boddenbroek 9 - vervangen en verhogen van de tuinbouwkas (nr. ba070512, verzend datum 02/09) - Pottevenweg 10a - 12 - bouwen van een zeugenstal (nr. ba080387, verzenddatum 05/09) - Lollebeekweg 36 - bouwen van een rundveestal (nr. ba080263, verzenddatum 05/09). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Rectificatie In Peel en Maas van 4 september 2008 stond abusievelijk vermeld dat onderstaande sloop vergunning verleend was voor inpandige sloopwerkzaamheden, hieronder treft u de juiste omschrijving hiervan aan: - Grotestraat 68, Schouwburgplein 2, 3 en 3a - gehele sloop panden (nr. slp080047, verzenddatum 29/08). Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan hogere grenswaarden vast te stellen voor: - Houbenweg ongenummerd te Veulen - bouwen woning (Ink0804161). U kunt de desbetreffende stukken van 12 september 2008 t/m 25 september inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een -op verzoek- te houden openbare zitting. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Puttenweg 134 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M. Derks, Puttenweg 134 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij (Mm080009) - Rouwkuilenweg 14 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Janssen-Jansen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor een legkippenhouderij (Miia080020) - Pottevenweg 10a-12 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W.G.A. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor een vleesvarkens- en rundveehouderij en biogasinstallatie met een WKK (Mila080024) - Pottevenweg 10a-12 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.G.A. Gellings, Grootdorp 8 te Merselo voor een varkensfokkerij, varkensmesterij, rundveehouderij en biogasinstallatie met een WKK (verzoek vergunninghouder) (Miiin08004). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 september 2008 t/m 23 oktober 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Melding Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Ysselsteynseweg 86a Ysselsteyn - Zalmbedrijf De Viking BV, Ysselsteynseweg 86a te Ysselsteyn, in verband met het veranderen van een slachterij naar een zalmrokerij. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 12 september 2008 t/m 25 september 2008 inzien. 13 sep. - Speelgoed- en kledingbeurs, Leunen 13 sep. - Bonsai show, St. Annaterrein 13 sep. - Dag van de Wijk, Kiosk Brukske 13 en 14 sep. - Ysselsteyn Leeft, Ysselsteyn 13 en 14 sep. - Open Monumenten dagen 13 t/m 16 sep. - Kermis Oostrum 7 t/m 13 sep. - Prinses Beatrix Fonds 14 t/m 20 sep. - Nierstichting Nederland 11 september 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 20