fJ~ Positie Emonts lijkt onhoudbaar Swingen met Ch!pz! A.S. ZONDAG mode centrum TUfiUcdlciii de graaf BRADERIE Centrum Horst op 14 September Anderhalf jaar cel geëist AutoArena mrapmi kortings actie 'Stankoverlast Walkro niet te harden' FffKÜllfl# 12.00 uur tot 17.00 uur AutoArena Venray Vanaf 22 september op Keizersveld. SPECTA CULAIRE VENRAY sandwich MËÜIlL 11/lien 13 september Bandoetere www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Slj&ït I igen dé specialist voor tegels,, sanitair en tegelwerken! Jubileum parochie En verder: SVOC'01 klopt Gemeentelijke mededelingen 19-20 BVV'27 Kerkelijke diensten 30 Geslaagde veiling Lionsclub DINNERSHOW Modezondag Koopzondag van Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13-15 Sport 21-28 55,- p.p. www.asteria.nl "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY Hotel Asteria venray Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 PvdA-wethouder verspeelt al zijn krediet bij CDA, Samenwerking en VVD Mathieu Emonts had don derdag een zware pijp te roken in de commissie Maatschap pelijke Diensten. Als de voor tekenen niet bedriegen, dan kan de bom wel eens barsten in de raadsvergadering van 23 september. Met een motie van afkeuring zou de geplaagde wethouder nog goed wegko men. Gezien de toon in de commissievergadering lijkt wel eens het zwaarste middel uit de kast te komen: de motie van wantrouwen. Dat gebeurde in november 2005 ook al eens. Toen overleefde Emonts de rode kaart nog gemak kelijk. Drie jaar later staat het er heel anders voor. Dat Samenwer king absoluut geen vertrouwen meer heeft in de PvdA-wethouder, is niet nieuw. De oppositiepartij kreeg donderdag op alle fronten steun van CDA en WD. Gerard Thijssen (inVENtief) hield zich nog op de vlakte, maar ook deze partij pruimt Emonts niet. Waar door er een ruime raadsmeerder- heid is om de wethouder naar huis te sturen. De rol van het CDA is cruciaal. De grootste coalitiepartij zit in de 'strijd' tegen Emonts volkomen op één lijn met Samenwerking. John Michels uitte donderdag al drei gende woorden. De CDA'er vroeg zich af of Emonts wel besefte wat de consequenties van zijn falende optreden kunnen zijn. De vraag is of het CDA de innige band met de PvdA op het spel wil zetten. Al sinds 1982 zitten de twee samen in de coalitie. De derde regerings partij, Lokaal Aktief, was afgelopen week niet present vanwege het overlijden van voorman Gerrit Lemmens. In 2004 deed zich een verge lijkbare situatie voor. Ook toen had het CDA het helemaal gehad met Emonts en diende een motie van afkeuring in. Met steun van Samenwerking en WD werd de motie aangenomen. Dit leidde tot groot politiek tumult, de PvdA was verbolgen en de coalitie stond op springen. Uiteindelijk zijn de scherven weer gelijmd. De onvrede over de wethou der blijft de kop opsteken. Over de jongerensoos, de sporthal, de regiotaxi, het multifunctioneel centrum, accommodaties, Synthe se en nu Match en het Moedercen trum. Afgelopen donderdag was het helemaal raak. De drieënhalf uur durende vergadering was een en al klaagzang. "Wat moeten we hier toch mee? Wat bezielt deze wethouder", vroeg John Michels zich vertwijfeld af. "Onbegrijpe lijk. Bedroevend. De wethouder doet weer niet wat hem wordt gevraagd", verzuchtte Martin Leenders (Samenwerking). Ook Ingeborg de Barbanson (WD) uitte herhaaldelijk haar teleurstel ling en ergernis over het optreden van Emonts. Het is bij Match en het Moe dercentrum hetzelfde liedje. Beide instellingen kregen van de gemeenteraad slechts een halfjaar subsidie voor 2008. Omdat er te veel onduidelijkheid was en de aangeleverde informatie ontoerei kend. Emonts beloofde het direct na het zomerreces goed te maken. Maar CDA, Samenwerking en WD waren er absoluut niet over te spreken. Bij zowel Match als het Moe dercentrum hebben PvdA en Synthese een flinke vinger in de pap. Verreweg de grootste post op beide begrotingen is de pro fessionele ondersteuning door Synthese voor 72,50 euro per uur. De ambtenaar die beide nota's schreef is Twan Jansen, ex-raadslid en fractievoorzitter van de PvdA. Voorzitter van Match is prominent PvdA-lid Piet Kroft, die jarenlang partijvoorzitter was. Bij het Moe dercentrum was dit tot voor kort Elly van Dijck. Bij haar benoeming in juni tot wethouder heeft ze het voorzitterschap neergelegd. Van Dijck en Kroft maakten ook vele jaren deel uit van de commissie Maatschappelijke Diensten. De Partij van de Arbeid zat er donderdag dan ook ongemakke lijk bij. Bert Linskens hield zich in en Tarcicia Voigt probeerde af en toe tegengas te geven. Ze riep alleen maar nog meer toorn op en kreeg de bal van drie kanten teruggekaatst. Lees verder op p. 3 Kop van Mathieu Natuurlijk, in Venray hebben wel vaker wethouders onder vuur gelegen. Het hoort ook een beetje bij de job, want eigenlijk doe je het als wethouder nooit goed. De politiek bekijkt je werk met argusogen, het 'volk' vind je al snel een hooghartige en over- betaalde hotemetoot en ook in de media ben je als rechter- of linkerhand van de burgemeester als snel de kop van Jut. Wethou der Jut kennen we in Venray niet, wethouder Mathieu wel. De kop van Mathieu, om het zo maar even oneerbiedig uit te drukken, lijkt nu in gevaar. Want afgelopen donderdag kreeg de besnorde wethouder van de PvdA de ene na de andere oorveeg te verwer ken. CDA, Samenwerking en WD hebben geen enkel vertrouwen meer in Mathieu, die het tijdens de raadsvergadering van 23 sep tember zwaar te verduren zal krijgen. Een motie om hem naar huis te sturen, kan zelfs rekenen op een raadsmeerderheid. En dat zou betekenen dat het hommeles is in het Venrayse politieke land. De mogelijke val van Emonts zou zelfs een politieke crisis inleiden. De bom staat op scherp, het is alleen nog de vraag welke partij het lont durft aan te steken. Wanneer is voor het laatst eigenlijk een wethouder wegge stuurd? Ik kan het me niet heu gen. Hassan Najja en Frits Ruyten stapten zelf op, net als Marlies de Loo enJoosTruijen, die elders tot burgemeester werden gekroond. De een ging als gevierde man of vrouw, de ander met de staart tussen de benen. Nee, het leven van een wethouder gaat lang niet altijd over rozen. Daar kan Mathieu inmiddels over meepra ten, want ook in november 2005 kreeg hij al een motie van wan trouwen aan zijn broek. Wat het wordt met Mathieu? Dat is de grote vraag, waarop we tijdens de raadsvergadering van 23 septem ber een antwoord krijgen. Zijn positie lijkt onhoudbaar gewor den, maar ja: politiek is net zo veranderlijk als het weer. En dan weet u het wel na de afgelopen zomer. Na regen komt zonne schijn, maar geldt dat ook voor Mathieu?.... Hannes De formatie Chlpz kwam maandag naar Venray. De Ven rayse school De Toverbal was in de provincie Limburg de gelukkige uitverkorene voor een optreden van deze popu laire groep. Maandagmiddag kwam er een Ch.'pz verzorgde maandagmiddag een optreden in Venray. grote trailer naar deze school, waarna de leerlingen verrast wer den met een optreden. Het bezoek was onderdeel van een campagne om kinderen te stimuleren meer te bewegen. Het tv-programma 'Chlpz Dance Xperlenz' laat zien dat overgewicht bij kinderen een maatschappelijk probleem is en hoe belangrijk het is dat daar wat aan gedaan wordt. Door te dansen en te bewegen krijgt overgewicht (obesitas) minder kans en blij ven de kinderen beter in condi tie. Wereldwijd lijden maar liefst 1.1 miljard mensen aan obesitas. Nederland heeft als welvaartstaat 1,6 miljoen ernstig zwaarlijvigen. Uit onderzoek is gebleken dat vooral overgewicht onder kinde ren de laatste jaren enorm is toe genomen. Chlpz bestaat uit Rachel van den Hoogen, Cilla Niekoop, Peter Rost en Kevin Hellenbrand. In de Nederlandse Top 40 scoor den ze vier nummer één hits. 12.00 tot Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is |j|P jt leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. >j4\u»36K.„ Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 I iviviv. rongen vof. n l Het Openbaar Ministerie (OM) heeft dinsdag voor de rechtbank in Roermond acht tien maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf geëist tegen de 36-jarige Ali D. De Venraynaar van Marokkaanse afkomst wordt beschuldigd van diefstal met geweld. Hij zou op 30 maart dit jaar een plaatsgenoot hebben bedreigd en geslagen met een pistool, en zo een geldbedrag en een mobiele telefoon hebben buitgemaakt. De verdachte is geen onbekende voor justitie. Hij heeft nog een voorwaardelijke gevan genisstraf van twaalf maanden uitstaan. Het OM vroeg de recht bank om deze straf tot uitvoer te brengen. Dat betekent dat D. een gevangenisstraf van dertig maan den boven het hoofd hangt. Het OM eiste ook dat de man afstand moet doen zijn gasdrukpistool. Meer informatie zie www.autoarena.nl In goede handen. TAPIJTCENTRUM Gescheurde silokap veroorzaakt penetrante geur in Blitterswijck Blitterswijck ligt de laatste tijd onder een waas van stank, veroorzaakt door het bedrijf Walkro. Omwonenden van het champignonteeltbedrijf kla gen al jaren over stankover last. Momenteel is de lucht echter niet te harden. Directeur Thed Vestjens geeft aan dat de stank is ontstaan door een gescheurde silokap. Tevens is er een storing in de beluchters van de silo. Vestjens belooft dat de mankementen eind september zijn opgelost. Voor de omwonen den is de maat echter vol. Herman Loonen: "Een dergelijk bedrijf hoort niet in de directe omgeving van een dorp." Walkro ligt aan de Veerweg in Blitterswijck, midden tussen ver schillende dorpskernen. In het verleden heeft het bedrijf grote investeringen gedaan in het kader van milieueisen omtrent geur- en ammoniakemissies. Ook beschikt het over verschillende water- en zuurwassers, een biobed en een schoorsteen. Dit alles met het doel te produceren in harmonie met de omgeving. Toch hebben de omwonenden al tientallen jaren last van stank. De laatste weken is de stankoverlast echter enorm toegenomen. De geur is afkomstig uit de silo. Hierin wordt het proceswater opgeslagen. Dit water wordt gedurende 24 uur belucht, om stankoverlast te voor komen. Zo n vier weken geleden is de overkapping van deze silo gescheurd. Daarnaast werken de beluchters van de silo niet meer optimaal. KLACHTEN Thed Vestjens, bedrijfsdirecteur van Walkro in Blitterwijck, geeft aan dat eind september een nieu we kap wordt geleverd. Daarnaast blijkt de eerste beluchter afgelo pen vrijdag te zijn gerepareerd, en de tweede dinsdag. "De overlast zal nu dan ook minder zijn dan de afgelopen week." Lees verder op p. 3 Honderdnegenentwintigste jaargang - week 37 - donderdag 11 september 2008 EL EN MAAS DINNERSHOW Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN Data Nieuwe show: 13 en 20 sept., \fÓL S/OL Kerstshow: 13 en 21 december i. Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 Bij uw aankoop op alle afdelingen een leuke attentie, "live" ontdekken van nieuwe trends door levende paspoppen en veel meer gezelligheid.. berden CD 5 17.00 uur mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen 4 Julianasingel 7

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1