Veiling schilderijen groot succes Jeremy's op Zomaarpop Nissenproject krijgt vervolg Reünie in danscentrum Janssen Sporen op de Grote Markt Thema Sporen Sporen in het gemeentehuis Kunstencentrum biedt ruim aanbod cursussen r 1 inith Vena Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 11 september 2008 - Pagina 15 Tweede Prominentenkunst Gala Lions Club Venray Dertien schilderen zijn zaterdagavond onder grote belangstelling geveild tijdens het tweede Rabobank Promi nentenkunst Gala in muziek theater Zenith in Venray. De opbrengst is bestemd voor kinderen die lijden aan spier dystrofie. De Stichting Evenementen Lions Venray heeft voor dit pro ject dertien zeer prominente Nederlanders benaderd met de vraag of zij zich gedurende twee uurtjes vrij wilden maken voor dit project. Al deze mensen schilder den de afgelopen twee jaar onder professionele begeleiding en het goede doel stond hierbij voorop!. Op deze wijze vond de Lions Club de volgende prominenten bereid, om een schilderij te maken dat voor dit goede doel geveild zou worden: Cor Bakker, Frank de Boer, Hans Böhm, Minke Booij, Jan des Bou- vrie, Daphne Deckers, Louis van Gaal, Dolf Jansen, Richard Kraji- cek, Dirk Marcellis, Fatima Moreira de Melo, Ronald Plasterk en last but not least: de gehele band Rowwen Hèze o.l.v. Jac Poels. De dertien schilderijen zijn zaterdag geveild voor bedragen die schom melden tussen de 800 euro en de 11.200 euro Uitschieters waren de schilderijen van Rowwen Heze, Hans Böhm en Cor Bakker. Deze laatste, zelf ook aanwezig op het gala, bracht het publiek met een aangrijpend verhaal over zijn erva ring met kinderen die lijden aan spierdystrofie in de juiste stem ming om goed te bieden. In een samenspel met de veilingmeester werd voor zijn schilderij uiteinde lijk 5000 euro geboden. Minke Booij (rechts op de foto), die met de hockeyploeg de gouden medaille won op de Olympische Spelen in Pekingprees haar schilde rij en dat van haar collega-hockeyster Fatima Moreira de Melo zater dagavond aan tijdens het galafeest van Lions Club Venray in Zenith. En niet zonder resultaatwant beide schilderijen werden voor 3600 euro per stuk geveild. Heel sympathiek was ook de aanwezige aanvoerster van het Nationaal Hockey Dames team Minke Booij, die met haar gou den medaille van de afgelopen Olympische Spelen op zak haar schilderij kwam aanprijzen en dat tevens deed voor haar teamgenote Fatima Moreira de Melo. Het schil derij van Minke bracht uiteinde lijk 3600 euro op en het schilderij van Fatima, dat ze zelf "Liefde" had gedoopt, ging uiteindelijk voor het zelfde mooie bedrag onder de hamer. Cor Bakker was niet alleen aanwezig om voortreffelijk piano- werk af te leveren en de werkelijk briljante violiste Emmy Verhey te begeleiden. De aimabele Cor had ook een schilderij gemaakt en wist dat tussen zijn muzikale werk door toch heel pakkend onder de aandacht van het publiek te bren gen. Hij memoreerde het recente lijk overlijden van zijn vader die ook aan een spierziekte leed en vertelde zijn publiek over de die pere gedachten achter zijn schil derij. "Aan het einde van elke tun nel blijkt toch steeds weer licht te zijn en vooral ook muziek te klinken". Deze zin had hij met zijn schilderij echt prachtig in beeld gebracht. Het bedrijf Michiels Wijnhoven BV dat zijn schilderij uiteindelijk voor 5000 euro kocht, was er erg blij mee. Natuurlijk staat Jan des Bou- vrie ook altijd garant voor artis tieke kwaliteit. Alhoewel hij zelf beweerde dat hij wel goed tekent maar eigenlijk nooit schildert, was zijn schilderij helemaal in de stijl die we van Jan des Bouvrie kennen. Een grote vaas met bloe men waarbij hij uitsluitend de kleuren rood en groen gebruikte op een achtergrond in duidelijk perspectief, met veel wit en wat zwart. Zijn schilderij was ook iets groter dan de standaardmaat van 80x80 en dus sprong het er in dat opzicht ook iets uit. Frank van Gooi van Otto Workforce BV mag zich na zaterdagavond de geluk kige eigenaar noemen. Financieel klapstuk van de vei ling was het schilderij van de band Rowwen Heze. Alle bandle den hadden een begin gemaakt aan een groot schilderij van 1.40 x 1.40. De afwerking lieten ze uit eindelijk over aan bandvoorman Jac Poels, die het schilderij enkele middagen in het atelier van schil deres Anne Haeyen kwam afma ken. Het was het laatste schilde rij van de veiling en de snelheid waarmee de prijs omhoog schoot maakte onmiddellijk duidelijk hoe populair de band in deze regio is. Bij een bedrag van 11.200 euro viel de hamer en mocht Otto Workforce zich ook de gelukkige eigenaar noemen van dit unieke schilderij. Hoofdsponsor Rabo bank Venray deed nog een extra duit in het zakje voor de Duchen- ne-kinderen, door op een aantal schilderijen een extra bijdrage aan het doel te beloven ter stimule ring van de bieders. Dit genereus gebaar bleek aan het einde van de veiling het mooie extra bedrag van 12.500 euro waard te zijn. Het galafeest, waarvoor ruim 220 kaar ten waren verkocht aan tal van bedrijven en particulieren, werd naast Cor Bakker ook nog opge luisterd door topmusici als violiste Emmy Verhey en het orkest Son- nekai o.l.v.Watty Rosenberg. Bij de ontvangst was er een spectaculair optreden van zangeres Annette Dellegno. De gasten genoten van een prachtig viergangendiner, dat door vijftien leerlingen van Gilde Opleidingen en de Lionsleden en hun partners werd geserveerd. Tijdens de nazit in De Motion van Zenith, bleek de Lions Club nog een verrassing te hebben voor zijn gasten.Twee dames waren die middag in zes uur tijd beschilderd door de kunstenaars Gert Leeftink en Ferry Zeeman. De bodypainters lieten de schilderijen van de pro minenten zodoende nog een keer terugkomen. De totaalopbrengst van de veiling bedraagt ruim 61.100 euro en is bestemd voor de financiering van research via de Stichting Spieren voor Spieren, de ondersteuning van de Stichting On Wheels, die zich bezighoudt met verbetering van de mobiliteit van patiënten met spierdystrofie, en het aanbieden van een jaarlijk se vakantie in hetTesselhuus voor kinderen die lijden aan spierdys trofie. Van de kunstwerken zijn ook fraaie ansichtkaarten gedrukt die via de website www.promi- nentenkunst.nl besteld kunnen worden. Bij OJC Watjang?!? in Oirlo wordt in het weekeinde van 11 en 12 oktober het jaarlijks terugkerend festival Zomaar- pop gehouden. Dit tweedaags festival wordt dit jaar voor de 23ste keer gehouden. Dit jaar is er een optreden door de Jeremy's. Deze punkrockfor matie uit Kampen werd bekend via de TMF -kweekvijver met de single 'Saturday'. In januari van dit jaar werd de cd Oh YeahAha O! uitgebracht in Nederland, Bel gië en Luxemburg. De laatste tijd maken de Jeremy's veel furore met de single Take You All The Way, die ook vaak op 3FM wordt gedraaid. Mede dankzij deze plaat wisten ze de Serious Talent Award van 3FM op hun naam te schrijven: deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan de meest talentvolle Neder landse band. De single kwam vooral in de publiciteit, omdat dit de titelsong is van de populaire Nederlandse film Hoe overleef ik mezelf? Daarnaast mocht de band in het kader van Uruzgan FM een optreden geven aan alle militairen in Uruzgan in Afghani stan. Op 17 augustus speelde de band op Lowlands 2008. Naast de Jeremy's gaat nog een succesvolle band het podium van Zomaarpop betreden, namelijk SATD. SAT2D staat voor Snowwhites and the two darfs. SAT2D won de band wedstrijd Nu of Nooit.Verder is er nog een optreden door de band Kensington. Kensington staat voor een frisse combinatie van opzwe pende ritmes, melodieuze twee stemmige zang en puntige hooks. De vier bandleden weten precies wat ze willen en dat is te horen. Op Zomaarpop 2008 gaan in totaal maar liefst 15 acts optreden. Zie voor meer informatie www. zomaarpop.nl. Kunstenaarsinitiatief stich ting Het Raam gaat het project De Nis voortzetten. De komen de drie jaar mogen negen tot twaalf (interjnationale kunste naars een werk maken vanuit hun visie op Venlo en dit werk ook plaatsen in de nissen aan de buitenkant van het gereno veerde stadhuis van Venlo. Stichting het Raam heeft het initiatief genomen om een tweede project rondom de Nis te starten. Dit keer samen met Museum van Bommel van Dam, Odapark Ven ray en HKLimburg. Met deze drie instituten wil Het Raam expertise in huis halen om nieuwe nationa le en internationale kunstenaars bij het project te betrekken. De gemeente Venlo zal een subsidie verlenen voor 25.000 euro per jaar. Afgelopen vrijdag was het een gezellige boel in Dans party centrum Janssen in Venray. .Velen kwamen een kijkje nemen in het danscentrum en de oude sfeer proeven. Onder het genot van een drankje en een hapje werden veel sterke verhalen naar bovenge haald. Zoals de eerste les, 20 jaar geleden, toen de heren allemaal netjes in de kleren, naar de dames toe stapten om ze ten dans te vra gen. Voor sommigen was er ook een hunkering naar de tijd dat men nog de tijd kon vinden om op dansles te gaan. Ook werden er afspraken gemaakt om elkaar vaker te zien. De avond werd opgeluisterd met demonstraties van de wereldkampioenen Argen tijnse tango en de Europees kam pioen streetdance en breakdance. De muziek werd verzorgd door het muzikale duo 'Idem Dito'. Zaterdag 13 september zal de Archeologische Werkgroep Venray laten zien wat men tot nu toe zoal in de Venrayse bodem gevonden heeft en hoe men daarbij te werk is gegaan. Ook bestaat de mogelijkheid voor het publiek om de wer king van een metaaldetector te testen. Deze activiteit vindt plaats in het kader van de Open Monumentendag die dit jaar als thema Sporen heeft. Nederland telt circa 3034 beschermde archeologische monumenten, waarbij het cultu reel erfgoed dat zich in de bodem bevindt, beschermd wordt en betrokken moet worden bij de ruimtelijke ontwikkelingen. Ook Venray heeft op industrieterrein de Hulst een gebied dat onder bescherming van de rijksmonu mentenzorg valt met daarin een grafveld uit de Romeinse tijd en restanten van vroeg- en laat mid deleeuwse bewoning. Aanvankelijk was gepland dat in het kader van Venray Centrum op de schop, de Grotestraat nabij het Henseniusplein open zou lig gen. Het project heeft echter wat vertraging opgelopen, zodat de presentatie van de Archeologische Werkgroep Venray zaterdag 13 september verplaatst is naar de Grote Markt van 11.00-16.00 uur. Koos Swinkels, historicus, archeoloog en groot kenner van de geschiedenis van Venray, staat garant voor een boeiende presen tatie in het kader van 'Venray Cen trum op de schop'. Hij zal laten zien welke sporen uit Venrays verleden nu aan de oppervlakte kunnen komen en/of reeds bij eerdere (op)graafwerkzaamheden te voorschijn zijn gekomen. De presentatie vindt plaats in de bur gerzaal van het gemeentehuis van Venray op zaterdag 13 september. Aanvang 12.30 uur. Aansluitend zal wethouder R van der Broeck de prijzen uit reiken aan de leerlingen van het Raayland College die het beste werkstuk hebben gemaakt in het kader van hun project Sporen en daarna de officiële openingshan deling verrichten van het Open Monumentendat-weekend in Ven ray. Zaterdag 13 en zondag 14 sep tember zijn van 14.00 - 17.00 uur ook diverse activiteiten in muse um 't Freulekeshuus, de Petrus' Bandenkerk en rondom Molen Nooitgedacht in Merselo. Alles is gratis toegankelijk tijdens deze dagen. Verder heeft de Stichting Nooit Gedacht, in samenwerking met Kruisen en Kapellen, nog een wandel- (5 km) en fietstocht (circa 30 km) uitgezet langs 'monumen ten van devotie' in het kader van het jaar van het Religieus Erfgoed. Deze tochten zijn verkrijgbaar bij de molen in Merselo, de VW en museum 't Freulekeshuus. Voor de unieke rondleidingen naar de gewelven en kelders in de Grote Kerk is aanmelding gewenst. In verband met de veiligheid wordt er een limiet gesteld aan de groepsgrootte. U kunt bellen met VW kantoor Venray - Hensche- niusplein 13, telefoon 510505 e- mail: venray@vwnoordlimburg.nl om te zien of er nog plaats is. Open Monumentendag in het Koningskerkje Het Koningskerkje doet ook dit jaar mee met de Open Monumentendagen op 13 en 14 september en haakt met 'Beks Werk' in op het lande lijke thema 'Sporen'. Sporen is een breed thema met veel aanknopingspunten. Sporen zijn resten die herinneren aan wat ooit was. Sporen zijn te vinden in de natuur, in oude bebouwing, tij dens opgravingen enz. Als rijksmonument is het Koningskerkje zelf natuurlijk een Cijfers van de psalmborden. prachtig spoor waar heel wat geschiedenis inzit. Maar er zijn meer sporen. Vierlingsbeekse (amateur)kunstenaars kijken met Beks Werk terug op het verleden. Een foto van de originele acte uit 1308 (700 jaar Vierlingsbeek) is ook dit weekend nog even te bewonderen. Verder hangen er nog enkele landkaarten, waaron der ook de Peutinger kaart (kopie van kopie van kopie). Deze kaart is ooit getekend door de Romeinen, eind van de middeleeuwen nage tekend, overgetrokken en gedrukt in Antwerpen en geeft een bijzon der beeld van de wereld uit die tijd. Cuijk en Blerick staan erop en daartussen kwamen de Romei nen beslist door Vierlingsbeek dat natuurlijk al veel langer dan 700 jaar een bewoonde plek is. Sporen met Beks Werk: 13 en 14 september: 11.00 - 17.00 uur, Koningskerkje, Spoorstraat 17 Vierlingsbeek. 85 brugklassers van het Raay land College zijn het afgelopen schooljaar druk bezig geweest met het project Sporen; het thema van Open Monumentendag 2008. Het project werd opgepakt in de vakken Nederlands, tekenen en handvaardigheid. In de opdracht verplaatsen de leerlingen zich naar 2058 later en kijken dan terug naar het leven van nu. Hoe ziet het leven er dan uit en hoe kijken ze terug op het leven van nu. Hoe wonen en werken ze als ze 65 jaar zijn; wat is dan hun reactie op het leven als jonge brugklasser. Een selectie van de werkstukken is van 8 t/m 19 september tentoon gesteld in de hal van het gemeen tehuis en te bezichtigen tijdens de openingsuren. Op zaterdag 13 september zal wethouder Patrick van der Broeck tijdens de officiële opening van het monumenten- dag-weekend prijzen uitreiken voor de beste en meest originele inzendingen. Iedereen is van harte welkom om 12.30 uur in de hal van het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Onthulling monument WO II De 7e Amerikaanse Pantser Divi sie was van 30 september 1944 tot 5 oktober 1944 betrokken bij de slag om Overloon. Bij deze hevig ste tankslag op Nederlands grond gebied tijdens de Tweede Wereld oorlog verloor de 7e Amerikaanse Pantser Divisie 450 manschappen, van wie er ruim 200 sneuvelden. Als gebaar naar de veteranen, de nabestaanden van de slachtof fers en om ook in de toekomst betrokkenheid te houden bij deze gebeurtenis, heeft het Comité Monument Overloon het initiatief genomen een monument op te richten. Dit monument wordt op zaterdag 27 september om 15.15 uur onthuld.Tijdens de onthulling zal een aantal genodigden een toe spraak houden. Vervolgens wordt het monument gezegend door pastoor H. Tolboom en vindt er een kranslegging plaats. Na afloop is er een informeel samenzijn in restaurant Museumzicht. Bob Dylan centraal in Cambrinus Zondag 14 september staat het Cambrinus Muziekpodium in het teken van Bob Dylan, een van de belangrijkste musici en compo nisten in de geschiedenis van de popmuziek. De Nijmeegse band Hard Rain trekt momenteel met een serie Bob Dylan Specials door het land en doet daarbij Cambri nus aan. De naam Hard Rain is afgeleid van één van de bekendste Dylan- songs. Vijf door de wolgeverfde muzikanten, met Philippe Poffé als aanjager, spelen de Dylannum- mers puur en authentiek, met een vleugje eigen jus erover. Poffé was bassist in de band van blueswon- der Julian Sas (maakte diverse cd's met hem en drummer Pierre de Haard) maar speelt nu, in het Dylanproject, gitaar naast Hans Jacobs, drummer Pierre van Hal en bassist Jan van Rijn. Zanger en mondharmonicaspeler Rob Kui tenbrouwer maakt van de won dermooie en tegendraadse poëzie fijne juwelen. Hard Rain is geen coverband en speelt de Dylan- nummers puur en authentiek op hun eigen manier. "Dat mag van Dylan. Hij brengt zijn nummers zelf immers ook steeds weer iets anders als hij live speelt", aldus Rob Kuitenbrouwer,. Dit concert begint om 16.00 uur Opleidingen voor jong en oud Tentoonstellingen van werk van kinderen voor kinderen, schilderij van de week, pro jecten, excursies naar spraak makende exposities, vakman schap en kwaliteit en dat alles begeleid door gekwalificeerde docenten in de professionele ateliers. De beeldende docen ten die Kunstencentrum Jerusalem in staat stellen een kwalitatief aanbod te verzor gen, hebben allen hun sporen verdiend als onafhankelijk kunstenaar. Komend seizoen is er weer een gevarieerd aan bod voor volwassenen, jonge ren en kinderen. Voor volwassenen zijn er cur sussen tekenen en schilderen, keramiek, beeldhouwen, edelsme den en digitale fotografie, zowel voor beginners als voor de meer gevorderden. Beeldhouwen in hardsteen, hout en ruimtelijk in arbeidsintensieve technieken die steeds zeldzamer worden, is bin nen het aanbod van het Kunsten centrum allemaal terug te vinden. Een eigen stijl wordt ook ontwik keld binnen de cursus edelsme den in combinatie met een ver fijnd vakmanschap. Sculpturale keramiek, grote beelden die in de ovens gebakken kunnen worden, maar ook alle vormen van decoratietechnieken en draaien. Tekenen en schilderen, tech nieken maar ook het ontwikkelen van een eigen handschrift en wer ken aan gezamenlijke projecten heeft de afdeling Beeldende Kunst in het aanbod zitten. Met name is er op dit moment heel veel vraag naar de cursussen digitale fotografie; het aantal cur sussen is dan ook komend seizoen fors uitgebreid. Volwassenen die nog geen keuze willen of kunnen maken in welke techniek of vorm ze actief willen zijn in de beeldende kunst, kunnen een introductiecursus volgen. Een heel seizoen bestaat er dan de mogelijkheid op een aantrekkelijke manier kennis te maken een veelheid aan technie ken in blokken van 5 lessen. Inte ressant zijn zeker ook de korte cursussen model tekenen, schil deren en boetseren en portrette kenen. In de loop van het nieuwe seizoen zal het programma voor workshops en korte cursussen regelmatig aangekondigd worden. Informatie daarover is te vinden op de website. Volledig nieuw het komend seizoen is de het inloop atelier op de zaterdagochtend. Amateurkunstenaars kunnen dan onder begeleiding van één van de professionals van het Kunsten centrum hun werk met elkaar en met de docent bespreken. Men kan tips krijgen over het werk, over materialen en technieken. Zie daarvoor de website. Voor jon geren is er de jongerenwerkplaats waarin op een voor jongeren aanstekelijke manier gewerkt kan worden aan de ontwikkeling van de creativiteit en tegelijk kunnen ze veel leren over materialen en technieken. Voor jongeren vanaf 16 jaar die de ambitie hebben om bijvoorbeeld naar de kunstaca demie te gaan, is de ABK cursus, in samenwerking met de kunst academie van Maastricht, waarin de jongeren op een intensieve manier begeleid worden door een team van docenten. Ook voor de jeugd is er een rijk geschakeerd aanbod van cursus sen. Van tekenen en schilderen tot de meer vrije kinderkunstwerk- plaats. Alle cursussen voor vol wassenen worden gegeven in de uitstekend ingerichte ateliers van het kunstencentrum, Heuvelstraat 4 te Venray. De kindercursussen worden niet alleen in het kun stencentrum in Venray gegeven, maar ook in 't Gasthoes te Horst. Voor meer informatie en opgeven kan men terecht op de website www.kunstencentrumjerusalem. nlMen kan ook rechtstreeks con tact opnemen met de coördinator Beeldende Kunst, Jeanny van Lies hout via e-mail jeanny@kunsten- centrumjerusalem.nl of bellen, telefoon 0478-585320. van den munckhoff bv www.vandenmunckhof.nl evenementenlocatie Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15