Stenen tot de verbeelding laten spreken Verdachte hennepkwekerij Meerio gaat vrijuit Mathieu Breuer presenteert Wannes r -r Mijlpaal voet veer Blitterswijck 'Snel locatiekeuze sportpark Noord' Manifestatie voor kerkramenactie Dag van de Ouderen Gouden bruiloft Oude foto Service rubriek Tijd voor een boek? PEEL EN MAAS Donderdag 11 september 2008 - Pagina 11 Jan Hanckmann uit Meerio krijgt veel reacties op zijn beeldhouwwerken Liefst vijfendertig jaar heeft Jan Hanckmann (64) uit Meer io voor de klas gestaan als docent elektrotechniek. Drie jaar geleden ging hij met pre pensioen en zocht naar een zinvolle tijdsbesteding. Het werd beeldhouwen, een pas sie die nu bijna niet meer uit zijn leven valt te denken. "Het begon allemaal bij de fra ters van Tilburg. Ik heb daar een stukje speksteen bewerkt en kreeg een paar stukjes speksteen mee. Ik ging hiermee aan de slag en ik bleek over talent te beschik ken. Na workshops bij Hans Reijn- ders in Venlo en World Art House in Well ben ik van het speksteen overgestapt naar de middelharde en harde steensoorten. Deze ste nen kunnen tegen weer en wind en kunnen dus het hele jaar bui ten staan." Je kan volgens Hanck mann op twee manieren een beeld maken. "Soms zie ik ergens iets moois. Ik zag laatst een zwaan met haar kop tussen haar vleugels. Ik dacht direct 'dat wil ik een keer maken'. Met dat beeld in mijn hoofd ging ik op zoek naar een geschikte steen. Die heb ik inmid dels gevonden en momenteel ben ik bezig om die zwaan ook in het echt te maken. Dat is natuurlijk hartstikke mooi, maar meestal gaat het andersom. Je hebt een steen en bedenkt dan wat je daar goed van kan maken. Dit noemen we in gesprek gaan met de steen. Soms bekijk ik de steen wel een «33 Beeldho uwer Jan Hanckman n aan het werk tijdens het Wereldfes tival in Meerio. uur lang voor ik ermee aan de slag ga. Vervolgens ga ik net zo lang zagen, kappen, boren, raspen en polijsten totdat het beeld af is." Het beeldhouwen doet hij altijd buiten. "Het moet dus wel goed weer zijn. Met een groot beeld, van 40 a 50 centimeter, ben ik wel een maand bezig. Deze win ter heb ik al dertig kleinere beel den gemaakt. Ik kreeg veel reac ties op mijn beeldhouwwerk en ben daarom uitgenodigd op een kunstmarkt in Velden. Ook heb ik samen met iemand uit Zimbabwe een demonstratie gegeven op het SOS Wereldfestival in Meerio. Het was heel leuk om dit te doen. Hij maakte een olifant en ik twee dan sers." WORKSHOP Vorig jaar volgde de Meerlonaar ook een workshop bij het World Art House in Well. "Ook dat ging erg goed en aan de hand hiervan heb ik een baan gekregen als vrij williger bij World Art House. Ik knap beschadigde beelden op. Vaak zit er een diepe kras in of is het op een andere manier bescha digd. Het is vrijwilligerswerk en voor mij een goede leerschool. Ik heb ook één keer een beeld in opdracht gemaakt, dit zou ik vaker willen doen." "Ik beschouw het beeldhouwen vooral als een zinnige tijdsbeste ding en misschien als een uit de hand gelopen hobby. Samen met mijn vrouw - zij schildert al jaren als hobby - willen we nog een expositie houden in Meerio. World Art House is gratis te bezoeken van woensdag t/m zon dag van 11.00 tot 17.00 uur. Rechtbank Roermond: Openbaar Ministerie niet ontvankelijk De rechtbank in Roermond heeft dinsdag 9 september het Openbaar Ministerie (OM) niet ontvankelijk verklaard in de hennepzaak Meerio. Na een slepende procedure werden de 46-jarige verdachte W. en zijn advocaat Jan Boone in het gelijk gesteld. De recht bank oordeelde dat de rechten van de verdachte zodanig zijn geschaad, dat niet anders kan worden besloten dan het OM niet ontvankelijk te verklaren. Met dit oordeel is een einde gekomen aan deze slepende straf zaak. In februari 2004 viel de poli tie de woning van W. in Meerio binnen. Er werd een hennepkwe kerij ontdekt, evenals twee plastic zakken met grote hoeveelheden geld. Daarnaast bleek W. ook ille gaal stroom te hebben afgetapt. Hij werd, evenals drie Polen, aan gehouden en het OM startte een strafzaak. Advocaat Jan Boone ont dekte vervolgens dat het officiële document niet was ondertekend door de Officier van Justitie. "Het blijkt ook niet terug te vinden in de computer. Het document is bovendien met het tekstver werkingsprogramma Word ver vaardigd. De politie gebruikt dat programma niet. Dat sterkt mijn vermoeden dat een politieman zelf het huiszoekingsbevel heeft opgesteld en in het dossier heeft gestopt. Als dat zo is, dan is de inval van de politie in de woning van mijn cliënt niet rechtmatig geweest en moet het OM niet ont vankelijk worden verklaard." Dit verzoek werd dinsdag door de rechtbank in Roermond inge willigd. NIEUWE STUKKEN Aan het begin van de zitting wilde het OM de tenlastelegging inhoudelijk wijzigen. Ze wilde slechts een oordeel vellen over de periode 1 september 2003 tot 3 februari 2004, een duidelijke bekorting van de periode. Advo caat Boone stemde daar niet mee in en verzocht de rechtbank het verzoek af te wijzen. Hij gaf aan de gevolgen voor de verdediging niet te kunnen overzien en vond het onbegrijpelijk dat dit verzoek niet eerder aan hem kenbaar was gemaakt. De rechtbank besloot echter om de wijziging te accep teren, omdat de tenlastelegging namelijk dezelfde feiten bevatte. Het OM zorgde voor meer ver rassingen. Net voor de zitting ont ving de rechtbank een nieuw stuk. De officier van justitie gaf aan dit stuk maandagmiddag ongevraagd te hebben ontvangen. Zij liet de rechtbank weten om dit stuk niet in behandeling te nemen, omdat het alleen maar voor meer vertra ging zou zorgen. Daarom werd de rechtbank verzocht zich te con centreren op de strafbare feiten en het proces te laten wat het is. Advocaat Boone bleef pleiten voor het niet ontvankelijk verkla ren van het OM. Na een schor sing kreeg de raadsheer zijn zin. Gezien alle omstandigheden oor deelde de rechter dat de rechten van de verdachte waren geschaad. De rechtbank wijdde de lange tijdsduur van dit proces aan de onduidelijke verklaringen van ver balisanten, die herhaaldelijk terug kwamen op hun verklaring. Dit riep steeds opnieuw vragen op. Ook het nieuwe stuk dat door het OM werd ingediend, zorgde weer voor verwarring. Een nieuwe aan houding van de zaak zag de recht bank niet zitten. En zo werd W na ruim 4.5 jaar ontslagen van rechts vervolging. Met de roman Wannes ver schijnt alweer de vijfde roman bij uitgeverij Kok ten Have te Kampen van auteur Mathieu Breuer. Na zijn debuutroman De boer van Diadomo en het vervolg Zorgen op Diadomo, de Vreemde Snoeshaan en de Fratsen van schilder Wie- gersma, is dit de vijfde roman binnen enkele jaren van de Meerlonaar. De eigenzinnige Wannes houdt er zo zijn eigen normen en waar den op na.Al stropend en smokke lend komt hij de oorlog door. Maar het hart heeft hij op de juiste plek. Hij deelt met de armen en leert de blinde dochter van weduwe Nabben vioolspelen en stort zich met hart en ziel in het verzet. Dan blijkt er verraad in het spel. Wannes' onderduikers worden ontdekt, zijn huis wordt verbrand en hijzelf wordt als aangeschoten wild door de Duitsers opgejaagd met zijn trouwe viervoeter Max. Motorrijder ernstig gewond Een 36-jarige man uit Siebenge- wald is vrijdagmorgen omstreeks 07:25 uur ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Geijsterseweg in Wanssum. Het ongeval is vermoedelijk ontstaan toen de man, rijdende met zijn motor over de Geijsterseweg, een bocht om kwam waar een vracht wagen, bestuurd door een 52-jari- ge man uit Hoesselt, bezig was de weg op te draaien. De motorrijder kon een aanrijding met de vracht wagen niet meer voorkomen en kwam ten val. Hij is met ernstig rugletsel met de traumahelikopter overgebracht naar het ziekenhuis. Auteur Mathieu Breuer uit Meerio. Als zijn einde lijkt te naderen, komt er redding uit onverwachte hoek. Wannes is weer een authen tieke Brabantse streekroman van auteur Mathieu Breuer, met daarin karakters die je nog lang bijblij ven. Verkrijgbaar bij de boekhan del vanaf eind september. ISBN: 978 90 205 2886 2, omvang: 224 bladzijden, prijs: 13,95 euro. van den munckhof bv hofstraat 6 venray Deze week verwacht de Stich ting voet- en fietsveer Blitterswij- ck-Wellerlooi de 250.000ste passa gier op de veerboot. Uiteraard wordt het behalen van deze mijlpaal op passende wijze gevierd. Het voetveer is in april 2002 in de vaart gegaan na een afwe zigheid van bijna 50 jaar. In 2001 liet de Stichting voet- en fiets veer Blitterswijck-Wellerlooi bij scheepswef Woudenberg in Beneden-Leeuwen een nieuwe veerboot bouwen. De ramingen waren dusdanig dat 12 000 over zettingen op jaarbasis te halen moest zijn. In 2002 werden echter al 35000 passagiers overgezet en nu, in september 2008, wordt de 250 000ste passagier al begroet. De veerboot wordt bemand door een team van vijftien vrijwilligers, die naast het varen ook de boot technisch onderhouden. Zo hou den de schippers een gastenboek bij waarin de varende gasten hun groet kunnen achterlaten. De veerboot is in de jaren uit gegroeid tot een belangrijke scha kel in het toerisme van Noord- Limburg. Aan beide zijden van de Maas is het fletstoerisme hierdoor enorm gegroeid. Men noemt de veerboot ook wel 'de poort tus sen Peel en Maasduinen.. College Meerlo-Wanssum reageert op onvrede Het college van Meerlo- Wanssum heeft deze week in een brief gereageerd op de groeiende onvrede die bij verenigingen en vrijwil ligers is ontstaan. Het college wordt besluiteloosheid verwe ten omdat er nog steeds geen beslissing is genomen over het nieuwe sportpark van Meerio en Wanssum. De gebruikers zetten allemaal in op een nieuw sportpark aan De Helling. De werkgroep De Helling heeft zich tot het college en de gemeen teraad gewend. In een brief uiten J. Lensen, voorzitter stichting De Broekberg, H.Janssen, voorzitter stichting Bergsbos en J. Huren kamp hun grote ongerustheid. Het drietal is vooral teleurgesteld in de passieve houding van wethou der Minken (PvdA). Omdat het college pas eind augustus weer voltallig was, komt er nu pas een reactie. "De problematiek van de bui tensportaccommodaties heeft de hoogste prioriteit voor ons college en voor de gemeenteraad", schrijft burgemeester Hahn namens het college in een brief aan de stich tingen De Broekberg en Bergsbos. Het college ontkent dat wethou der Minken gezegd zou hebben: "Er is geen geld, dus kan ik niets doen". De noodkreet is inmiddels duidelijk doorgedrongen in het gemeentehuis van Meerio. Het college zegt dat snel een locatie keuze voor sportpark Noord moet worden gemaakt. Maar hier wringt nu juist de schoen. Want de rand voorwaarden om zo n beslissing te nemen, ontbreken nog. "Wij zijn het met u eens dat niet langer gewacht kan worden", aldus B en W. "Als de locatie voor sportpark Noord vast staat, dan kunnen de gebruikers van de hui dige sportparken hun plan trek ken en in overleg met de gemeen te tot afspraken komen." In de werkgroep Noord is een impasse ontstaan doordat de voet balclubs BW'27 en SV United niet op een lijn zitten. Draagvlak is vol gens het college een belangrijke factor, maar zeker ook de ruimtelij ke situatie. Wat dat betreft springt De Helling er minder goed uit. De beoogde locatie ligt pal tegen de EHS (ecologische hoofdstruc tuur) aan. Het ruimtelijk onder zoek wees destijds in de richting van het Blitterwijckse sportpark Hoogakker dat vrij eenvoudig uit gebreid kan worden. Planologisch zijn er daar veel minder belem meringen dan aan De Helling, dat op Wanssums grondgebied ligt. Beide locatie vallen straks onder de gemeente Venray. "Een nog heikelere kwestie is de financiering van de twee sport parken", vinden B en W. Voor de nieuwe sportparken Noord en Zuid (Swolgen) is nu totaal 1,2 miljoen euro beschikbaar. De sportparken waren het belangrijkste speerpunt bij de fusies tussen de gemeenten. Nu hierover duidelijkheid is, kunnen er ook afspraken gemaakt worden om de sportparken snel te reali seren. "Wij begrijpen dat het om een taai proces gaat. We beseffen dat iedereen snelheid wil. Maar uit het feit dat nu nog geen duide lijkheid bestaat, mag niet afgeleid worden dat de gemeente stil geze ten heeft", aldus het college. Het comité kerkramen Glas in Nood Meerio houdt zondag 14 september een grote nazo mermanifestatie ten behoeve van de nieuwe glas-in-lood- ramen voor de Joannes de Doperkerk in Meerio. Met een programma voor ieder wat wils: vijf wandelingen, expo sitie kunstwerken Meerlose amateurs, torenklimmen, kerk bezichtigen met rondleidin gen en een muziekprogram ma in de kerk met de AMC- zangers uit Horst, Angelique Hesen, het Gemengd Koor van Meerio en Razzle Dazzle met Martje Smedts uit Horst en de uit Meerio afkomstige Lizzy Dinghs. Het programma start om 11.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Vanaf 11.00 tot 13.00 uur kun nen sportievelingen zich in café Oud Meerio inschrijven voor drie wandelingen in en rondom het dorp Meerio. Er zijn drie routes uitgezet van elk vijf kilometer, die apart of in combinatie gelopen kunnen worden. De routes gaan langs oude boerderijen, histori sche panden, kapellen en door de buurtschappen. Omdat de wande lingen in het teken staan voor de kerkramenactie, wordt aan volwas sen een bijdrage gevraagd van vijl euro en aan kinderen twee euro. In de Joannes de Doperkerk te Meerio worden die dag prachtige kunstwerken geëxposeerd, die Meerlose amateurkunstenaars hebben geschonken en/of speci aal gemaakt voor de kerkramen actie. De afgelopen maanden zijn diverse biedingen gedaan op de werken. Zondag is de laatste moge lijkheid en krijgt de bieder van het hoogste bod het kunstwerk mee naar huis. Het comité is van plan om in het najaar een speciale verjaardagskalender te maken, een kalender waarop de afbeeldingen komen van deze kunstwerken. In de kerk is zondagmiddag een bijzonder muziekprogramma met onder andere de AMC Zangers uit Horst (13-30 uur) en zangeres Angelique Hesen (14.15 uur). Ver volgens treedt het Gemengd Koor van Meerio op onder leiding van dirigent Marco Marien, die grote bekendheid geniet vanwege zijn succesvol zangproject tijdens het SOS WereldfestivalOm 15.45 uur treedt het duo Razzle Daz zle op. Twee jonge meiden die het Venlose Prix Dominique heb ben gewonnen en op het presti gieuze Prinses Christinaconcours de aanmoedigingsprijs kregen. De Horster pianiste/fluitiste Maartje Smedts en de Meerlose zangeres/ gitariste Lizzy Dinghs verheugen zich op dit optreden. De entree in de kerk is gratis. In de Joannes de Doperkerk worden verder rondleidingen verzorgd door leden van het kerk bestuur en vrijwilligers, en er is tussen 13-30 en 16.30 uur tegen betaling van twee euro de moge lijkheid om de toren te beklim men. Ook is er weer informatie van de werkgroep Glas in Nood en wordt in het portaal van de kerk de voortreffelijke speciale kerkramenwijn verkocht ten bate van de actie Glas in Nood. Het comité verwacht veel publiek zodat het kwik van de mammoet thermometer, die aan de toren van de kerk hangt, weer een duw in de goede richting krijgt. De acties in het dorp moeten aan het eind van het jaar 50.000 euro hebben opge leverd. Vorig week passeerde het kwik van de actie thermometer de 31-000 euro. Het comité staat onder voorzitterschap van oud wethouder Arnold Holl en wordt verder bemenst door Marlies Jans sen, Bart Derksen, Jan Peters,Jan Rutten, Piet Timmermans, Reinier Thiesen (namens het kerkbestuur) en René Poels. In 2006eii In 200(Ten 2007 hebben de KBO-afdelingen van de gemeen te Meerlo-Wanssum met groot succes de Dag van de Ouderen georganiseerd. Ook dit jaar wordt een dergelijke bijeenkomst op touw gezet en wel op woensdag 1 oktober in de Meerlose sporthal 't Brugeind. Er is weer voor een aantrekkelijk programma gezorgd. Vanaf 13-30 uur is de sporthal open. Na het openingswoord zal burgemeester J. Hahn de deelnemers toespreken. Verder is er een bijdrage van Heem- kundevereniging Meerlo-Wanssum. Buuttereedner Pierre Cnoops en de zanggroep de Balkers uit Sevenum luisteren de bijeenkomst op. De middag duurt tot circa 17.00 uur. De bijdrage bedraagt 6 euro per persoon, te voldoen bij aanmelding. Wie geen lid is van de KBO of en seniorenvereniging en ouder is dan 55 jaar, is ook welkom op deze seniorenmiddag. Aanmelden uiterlijk tot 20 september en tegelijkertijd de bijdrage voldoen bij één van de bestuursleden van de eigen plaatselijke afde ling. Een oud plaatje van de vijftig jarige bruiloft van A. Bergmans- Franssen in Geijsteren. Op 6 janu ari 1935 werd dit gouden feest gevierd in alle Dracht en oraal met familie, pastoor en gilde. Ook de feestkrans ontbrak niet. De foto is afkomstig uit archief van Heem- kundevereniging Meerlo-Wans sum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerio, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerio, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerio, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerio, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerio. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerio, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerio Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11