"Concurrentie is enorm, dat maakt het spannend i Op termijn naar de hoofd- of topklasse" 3 Wat goed is komt snel "Enthousiasme maakt enthousiast seizoen ff ff ff PEEL EN MAAS Korfbalsters De Peelkorf zetten in op kampioenschap en promotie GELOOF VEEL TALENT Yvonne Classens optimistisch over toekomst SVOC01 Kim Hendrix, talent van Oranje Wit Voorzitter korfbalafdeling Oostrum ziet toekomst zonnig in Paspoort hoofdklasse B Paspoort hoofdklasse A Paspoort overgangsklasse A Donderdag 4 september 2008 - Pagina 29 Korfbalvereniging De Peelkorf is een bloeiende vereniging uit Ysselsteijn. Met zes senioren teams en een hele reeks jeugd- teams doet de vereniging het goed. Ieder jaar stromen weer nieuwe talenten binnen. Dames 1 blaakt van het zelfvertrouwen en ambitie: zij strijden dit jaar voor het kampioenschap. Mayke van Ass (28), al twintig jaar lid van De Peelkorf, licht de ambities van haar team toe. "De selectie van de eerste twee teams is dit jaar redelijk nieuw en bestaat uit 21 personen. Een mooi aantal. We trainen altijd samen, twee keer per week. Dit jaar wordt het bik kelen, want de trainer heeft de selec tie van 21 personen nog niet verdeeld over senioren 1 en senioren 2. Het zou kunnen dat de trainer binnenkort de namen bekendmaakt, maar waar schijnlijk horen we per wedstrijd of je in senioren 1 of senioren 2 mag uit komen. De concurrentie is dus enorm, en dat maakt het wel spannend. Vorig jaar is er tevens veel jeugd uit de Al overgekomen. Daardoor is er veel nieuw talent bij de selectie gekomen. Door deze jeugdige aanwas varieert de leeftijd van 15 tot 32 jaar. Een mooie gemengde groep dus. Door het aanwezige talent en de stevige con currentie in het team verwacht ik dat een top drie klassering absoluut haal baar is. En uiteraard streven we naar het kampioenschap en promotie naar de topklasse." De Peelkorf is een dameskorfbalver eniging. Mayke van Ass: "Van oudsher zie je in Gelderland, Brabant en Lim burg vooral dameskorfbal. Ik vermoed dat dit vroeger iets met het geloof te maken had. Ik ben in ieder geval niet anders gewend dan dat we een damesvereniging zijn. In de rest van Nederland is het korfbal overigens wel gemengd." De dames van senioren 1 spelen hun wedstrijden voornamelijk in het zuiden van het land. "Meestal spe len we tegen Brabantse teams. In de directe omgeving kun je echter ook al volop korfballen. In Velden, Leunen en Oirlo bijvoorbeeld. Sinds tientallen jaren heeft eigenlijk ieder dorp hier wel een korfbalvereniging." Mayke van Ass korfbalt zelf al ruim twintig jaar bij De Peelkorf. "Ik begon samen met enkele vriendinnen, maar van dat groepje ben alleen ik nog over. In senioren 1 speel ik al veertien jaar. De vorige twee seizoenen ben ik daar naast ook trainster van de Al geweest. Dat was heel leuk, maar helaas ook erg druk. Bij de jeugd zit enorm veel talent. Sinds ongeveer drie, vier jaar pakt de vereniging alles heel goed aan wat de jeugdteams betreft. Er bestaat Mayke van Ass; "Er veel nieuw talent bij de selectie gekomen" nu een tweedeling tussen wedstrijd teams en breedteteams. Vanaf de C'tjes wordt hierin een keuze gemaakt. Ga je voor de wedstrijdsport, dan speel je voornamelijk op regionaal niveau. De breedteteams zijn recreatiever van aard. Zij spelen wel gewoon competi tie, maar dan vooral tegen plaatselijke teams." Met de aanwas van jeugd gaat het prima bij De Peelkorf. En waar andere verenigingen vaak moeite heb ben met het vinden van vrijwilligers, verloopt dit bij De Peelkorf redelijk soepel. "Je merkt dat ook onze vrijwil ligers het steeds drukker krijgen, ter wijl de taken bij de club alleen maar tijdrovender worden. Toch verloopt het tot nog toe eigenlijk prima. Ook tijdens uitwedstrijden vormt het rou- latieschema voor het rijden nooit een probleem." De korfbalsters van SVOC'Ol maken de laatste jaren een gigan tische sprong naar de hoogste regionen. Vanuit de kelder van de korfbalsport is de fusieclub uit Oirlo en Castenray hard op weg een gevestigde orde te worden. Speelster Yvonne Classens maak te de opmars van nabij mee. En het einde is nog niet in zicht, als we de 22-jarige Classens mogen geloven. "Het streven van de ver eniging is om op termijn in de hoofd- of topklasse uit te komen." Yvonne Classens was een jaar of zes toen ze net als haar vriendinne tjes besloot om te gaan korfballen. Al op zeventienjarige leeftijd maakte ze deel uit van het eerste team. Samen met talentvolle leeftijdsgenoten als Kim Dircks en Debbie Wismans kwam ze de gelederen van de vaan deldrager versterken die destijds nog een bescheiden rol speelde. "De club was toen net begonnen om de zaken professioneler aan te pakken. Zo ging Henk Dinghs conditietraining verzorgen, een aanpak die meteen z'n vruchten afwierp. Trainer Loek Flentge werd adviserend ondersteund door Henk Degens en Joop Ouder- land. Het niveau ging meteen een stuk omhoog." In de daaropvolgende jaren werden de kampioenschappen aan elkaar geregen. Afgelopen sei zoen kwamen de tricolores zowel in de zaal als op het veld uit in de over gangsklasse. Met wisselend succes. De buitencompetitie werd afgesloten met een knappe vierde plaats, terwijl in de zaal maar net het vege lijf werd gered. Na twee jaar waarin alles crescendo verliep, kreeg SVOC'Ol voor het eerst te maken met tegenslag. Classens: "In de zaal liep het niet zo. We hebben het uiteindelijk wel gered. Mentaal hebben we afgelopen seizoen veel geleerd, zijn we wel stukken sterker geworden." De studente aan Pabo De Kempel in Helmond zegt veel op te steken van de huidige trainer-coach Joop Ouderland: "Technisch en tactisch leren we enorm veel van hem. Hij kan echt het verschil maken in het streven om hogerop te komen." De gedreven heid en het fanatisme van Ouderland worden daarbij op de koop toegeno men. "Ach, hij kan als trainer wel eens te ver gaan", lacht Classens, "Maar hij neemt ook de tijd voor een praatje. Gezelligheid en het plezier in korfbal len staan bij hem ook voorop." Met een gemiddelde leeftijd van een jaar of twintig heeft SVOC'Ol een heel jonge groep. Met haar 22 jaar behoort Yvonne Classens zelfs bij de 'senioren' van het team. Joop Ouderland houdt daarom het groepsproces nadrukke lijk in de gaten. Classens: "We moe ten het samen als groep doen. Samen resultaten neerzetten. Ook al hebben we een heel jong team, de gedreven heid om iets te presteren is er." Wat SVOC'Ol komend seizoen staat te wachten, is volgens Yvonne Clas sens koffiedik kijken. Het verlies van Joan Willemssen en Ellen Geerets, die beiden bij de midwekers gaan spelen, is volgens Classens beslist op te van gen. "We hebben lengte en rebound kracht genoeg, Daar zal het niet aan liggen. In de veldcompetitie spelen we tegen veel teams uit Brabant en de richting Nijmegen. Ploegen die vooral ook fysiek enorm sterk zijn. Als ploeg laten we ons echter niet meer aan de kant zetten, ook fysiek zijn we als team de laatste jaren enorm gegroeid." In het streven om in de toekomst Yvonne Classens (links) en sus Astrid staan aan de vooravond van een nieuw korfbalseizoen. uit te groeien tot een hoofd- of top- klasser schakelt SVOC'Ol de selec tiespelers in om de korfbaljeugd van de vereniging op te leiden. Zo heeft Yvonne Classens de BI onder haar hoede. En met succes, want het afge lopen seizoen nam ze met dit team twee keer deel aan de Nederlandse kampioenschappen. "Het is superleuk om de jeugd te coachen en te trainen. Om iets met een groep te bereiken. We hebben nu weer een talentvolle lichting met speelsters die in de toe komst de aansluiting met het eerste team moet kunnen bewerkstelligen." Met haar jongere zusje Astrid speelt Yvonne in het eerste team. Vader Joos is als scheidsrechter actief in de korf balsport. Aan de eettafel is korfbal dus de voertaal? "Ja, vooral op zondag avond wordt er over korfbal gepraat. Maar ook voor het weekend. Of mijn vader een beetje kan fluiten? Ja, hij kan er wel wat van", lacht de sympa thieke SVOC-speelster veelbeteke nend. RT m, Wat goed is komt snel. Dat geldt zeker voor de 16-jarige Kim Hendrix van korfbalclub Oranje Wit uit Leunen. Het korfbaltalent maakte afgelopen seizoen indruk bij haar club en werd uitgenodigd voor het Nederlands korfbalteam tot 16 jaar. "Korfbal is dan ook een belangrijk deel van mijn leven", aldus de Havo 4-schoHere aan het Raayland College in Venray. De selectie voor het Nederlands jeugdteam was voor Kim Hendrix het absolute hoogtepunt in het afgelopen seizoen. Ze werd geselecteerd na een toernooi waaraan vier clusters uit Limburg en Brabant deelnamen. Tot haar eigen verbazing. "Ik speelde voor mezelf niet eens zo'n sterk toernooi, maar werd wel geselecteerd voor de nationale selectie. Ik had het echt niet verwacht." Uiteraard genoot ze wel van haar uitverkiezing. Samen met Noortje Philipsen van SVOC'Ol mocht ze deelnemen aan de selectietrainin gen van het jeugdige Oranje-team. Een prachtige ervaring. Een jaar lang, tot aan het einde van dit jaar, blijft ze deel uitmaken van de nationale selec tie. Trots kijkt ze vooral terug op het uitstapje in juli naar Zwitserland waar Oranje aantrad tegen leeftijdsgenoten. "Vrijdagochtend zijn we met een bus vertrokken en op zondagavond waren we weer thuis. Het was een mooie belevenis. Alles was perfect geregeld, de kleding en trainingsspullen, alles lag klaar. Spelen tegen de Zwitserse meiden was een mooie belevenis. Ik heb ook heel veel reacties gehad, zeker nadat in Peel en Maas een arti kel had gestaan." Het niveau van de trainingen en wedstrijden met de nationale selectie vielen bij de 16-jarige korfbalster in de smaak. "Het niveau lag heel hoog. In de selectie zaten veel speelsters van topklasseclubs. Dan merk je toch dat die meiden net iets verder zijn. Ik leer telkens opnieuw ontzettend veel. Technisch en tactisch." Tot aan het einde van dit jaar blijft ze genieten van haar uitverkiezing. Dan is het voorlopig over met een selectie voor een nationaal jeugdteam. "De volgende nationale selectie is tot 19 jaar. Ik verwacht niet dat ik daar zo maar bij kom. Het gat met die meiden is nog heel groot. Ik kan niet meer doen dan me opnieuw waarmaken en hopen dat ik weer opnieuw wordt geselecteerd. Maar voorlopig is dat niet aan de orde." Nu ze geroken heeft aan korfbal op topniveau is ze niet het type om met de neus in de wind te gaan lopen. Daar is ze veel te nuchter voor. Een vertrek bij Oranje Wit ten faveure van bijvoorbeeld een topklasseclub is ook niet aan de orde. "Ik zie me niet drie of vier keer per week naar bijvoor beeld SPES gaan. Mijn ouders zouden daar ook niet aan meewerken. Boven dien heb ik het bij Oranje Wit enorm naar mijn zin. Het is een hele gezellige en leuke club." Haar moeder Conny korfbalde bij Erica, haar oudere zus Joyce speelt in de A-junioren van Oranje Wit. Korf bal is dan ook een belangrijk onder deel binnen het gezin Hendrix. "Het is een wezenlijk stuk van mijn leven. Op zaterdag voor de wedstrijd ga ik ook nergens heen. Bovendien, voor de jeugd van mijn leeftijd is in Ven ray niks te doen. We komen met wat vriendinnen bij elkaar. Dan drink ik een mixdrankje. Dat is het." Aan het einde van het afgelopen seizoen maakte Kim Hendrix een uniek hoogtepunt mee in het bestaan van korfbalvereniging Oranje Wit: pro motie naar de hoofdklasse korfbal.Aan de vooravond van het nieuwe seizoen weet de youngster niet wat haar team te wachten staat. "De hoofdklasse is helemaal nieuw voor ons. We weten absoluut niet wat ons te wachten staat. Het wordt in ieder geval heel moeilijk. We gaan er in ieder geval helemaal voor. Ik heb er enorm veel zin in. Waar we uiteindelijk eindigen blijft een vraag. Ik hoop dat we in de middenmoot kunnen meedraaien." De indeling is in ieder geval niet in het voordeel van de Leunse korf balsters. Uitwedstrijden gaan in de Het gaat goed met de korfba lafdeling van SV Oostrum. In het afgelopen jaar steeg het leden aantal van 87 naar 109. Voorzitter Tom van der Heijden geniet van de opmars, maar wil meer. Een interview over de nieuwe weg die SV Oostrum is ingeslagen: met uit dagende ambities die inmiddels in een plan zijn vastgelegd en in de praktijk moeten leiden tot con crete resultaten. De afgelopen vijf jaar is Tom van der Heijden, woonachtig in Venray, actief als leider bij Oostrum. Op dit moment begeleidt hij het D-pupillenteam. Een artikel in het plaatselijke dorps- krantje maakte zijn dochter en een vriendin enthousiast om het korfbal in Oostrum te gaan ontdekken. Snel daarna raakte ook Tom betrokken bij de vereniging en de korfbalsport. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk en zo kreeg hij ook zijn vrouw zover om leidster te worden van een jeugdteam. Allebei hadden ze geen korfbalachter grond, maar zijn enthousiasme voor korfbal laat hij zeker blijken: "Had ik 30 jaar geleden maar kennis gemaakt met korfbal, dan had ik het wel gewe ten." Sinds een jaar is hij voorzitter van de korfbalafdeling van SV Oostrum en is hij ook als scheidsrechter actief. Per jaar heeft hij als doelstelling ieder team minimaal één keer te fluiten. Korfbal in Oostrum is begonnen als een initiatief van een aantal vriendin nen in 1984 die graag wilden gaan korfballen in hun eigen dorp. Een aantal jaar geleden is het korfbal met de voetbalvereniging in Oostrum gefuseerd tot SV Oostrum. Volgens Tom van der Heijden is deze fusie erg belangrijk voor de doorgroei van korf bal in Oostrum. "Het is moeilijk om als kleine, zelfstandige vereniging op een goede manier korfbal aan te kunnen blijven bieden. Door de fusie ontstaan er nieuwe en meer mogelijkheden om korfbal in Oostrum verder uit te breiden." Twee jaar geleden besloot Tom samen met de toenmalige voorzitter TrudyTönnissen dat het tijd werd voor de korfbalafdeling van SV Oostrum om een nieuwe weg in te slaan. Het was tijd om beleidsmatig aan de slag te gaan zonder het informele, onge dwongen karakter van de vereniging te verliezen. Een belangrijke aanlei ding was dat het de vereniging sinds haar oprichting nog nooit gelukt was om een juniorenteam op de been te krijgen. Noodzakelijk om de doorstro ming naar de senioren makkelijker te maken en te bevorderen. Er werd een zeer ervaren betaalde trainer aangesteld voor het eerste seniorenteam, Henri Brugmans. Samen met hem hebben Trudy en Tom het jeugdbeleidsplan opgesteld. Onlangs heeft Henri zijn contract bij Oostrum met twee jaar verlengd. Van der Heijden: "Eén belangrijk uitgangspunt van het jeugdbeleidsplan is dat speel sters van het eerste seniorenteam de training van de jeugdteams verzorgen. De jeugd wordt zo op jonge leeftijd stapsgewijs voorbereid op het eerste team, zodat een goede en kwalitatieve doorstroming gerealiseerd kan wor den. Een ander belangrijk uitgangs punt is dat ouders van jeugdleden als leiders van de jeugdteams aan de slag gaan. Zij krijgen de nodige begeleiding en er worden bijscholingen voor hen georganiseerd. De teams worden zo niet alleen voorzien van leiding, maar ook de betrokkenheid van de ouders stijgt ontzettend." Naast het jeugdbeleidsplan dat voornamelijk is gericht op ledenbe- houd, zit Oostrum ook absoluut niet stil als het gaat om ledenwerving. In "Het is moeilijk om als kleine, zelfstandige vereniging op een goede manier korfbal aan te kunnen blij ven bieden. Door de fusie ontstaan er nieuwe en meer mogelijkheden om korfbal in Oostrum verder uit te breiden." samenwerking met Fedde Boersma (sportconsulent KNKV) hebben zij schoolkorfballessen verzorgd op basisscholen in Oostrum en Venray. Met als resultaat veel nieuwe jeugd leden. Naast de schoolkorfballessen, staat het korfbal in Oostrum ook altijd vermeld in het Sportkrantje van Ven ray en Oostrum. Daarin biedt Oostrum kinderen de mogelijkheid aan om twee keer gratis mee te trainen. Op dit moment heeft de korfbalafdeling negen jeugdleden uit Venray. Voor het nieuwe seizoen komt Oostrum uit met een welpenteam, twee F-pupil- lenteams, een E-pupillenteam, een D- pupillenteam, twee C-aspirantenteams en twee seniorenteams, waarvan het eerste in de tweede klasse speelt. "Naast de activiteiten gericht op ledenwinst en -behoud denk ik dat het succes van de afgelopen jaren ook zeker te danken is aan het enthou siasme, waarmee binnen de korf balafdeling te werk gegaan wordt. Enthousiasme maakt enthousiast, een belangrijke sleutel voor succes", ver klaart Van der Heijden de opmars van zijn korfbalclub. Kim Hendrix houdt de bal vast. richting van Tilburg en Den Bosch, de gehoopte derby tegen De Peelkorf staat niet op het programma. Kim: "Onze doelstelling blijft onveranderd, handhaven. Het zou jammer zijn als we meteen weer zouden degraderen." Naam: De Peelkorf Naam sportzaal: Tijdens de wintercompetitie spelen we de thuiswedstrijden in de sporthal De Wetteling of De Weert, in Venray. Tijdens de zomercompetitie spelen we de thuiswedstrijden op ons eigen sportveld in Ysselsteijn, sportpark De Vlies. Club opgericht op: 17 januari 1965 Klassering vorig seizoen: Tweede plaats in hoofdklasse Naam trainer: Erwin Dijkstra Nieuwe spelers dit seizoen: Chantal Tilleman, Vera Claessens, Sharon Wismans, Rian Litjens, Stefanie Romme, Linda Verlijsdonk, Lisa Ver- lijsdonk, Paula van Vegchel en Rozan Verstegen. Vertrokken: Tineke Vergeldt. Selectie: Kim Kusters, Nicole Tielen, Marianne Potten, Sandra Smits, Ellen Smits, Loes Eibers, Loes Gommers, Moniek Peters, Inge Claessens, Laurie de Wit, Chantal Tilleman, Vera Claessens, Sharon Wis mans, Rian Litjens, Stefonie Romme, Linda Verlijsdonk, Lisa Verlijsdonk, Paula van Vegchel, Rozan Verstegen, MarloesWilmsen en Mayke van Ass. Verwachting team: top twee Titelfavorieten hoofdklasse: De Peelkorf Naam Oranje Wit Sportpark 't Klaverblad Opgericht 1973 Klassering vorig seizoen kampioen in de overgangsklasse Trainer Meine Jonker (3e seizoen) Nieuwe spelers Kim Hendrix Vertrokken Annelie Reintjes (midweek SVOC'Ol) Selectie Kristie Ambrosius, Linda van Deurzen, Loes Kateman, Petra van der Haghen, Linda Houben, Caroline Michels, Inge Smits, Kim Hendrix en Rian Derikx. Verwachting Als nieuwkomer handhaven Titelfavorieten Kim Hendrix: Geen idee, de meeste ploegen zijn onbekend voor ons. Naam SVOC'Ol Sportpark: De Heesakker Opgericht: 2001 Klassering vorig seizoen: Vierde Trainer Joop Ouderland (3e seizoen) Nieuwe spelers Kelly Wismans Vertrokken Joan Willemssen en Ellen Geerets (midweek SVOC'Ol) Selectie Kim Dircks, Loes Hellegers, Klaartje Philipsen, Anke Wennekers, Yvonne Classens, Astrid Classens, Debbie Wis mans, Linda Claessens en Kelly Wis mans. Verwachting Yvonne Classens:"Een plaats in de top drie" Titelfavorieten Yvonne Classens: "Ik heb geen idee, er zijn veel nieuwe ploegen en het is moeilijk in te schatten hoe sterk die zijn."

Peel en Maas | 2008 | | pagina 29