Programma zesde klasse E Paspoorten zesde klasse E •küni'sser PEEL EN MAAS Donderdag 4 september 2008 - Pagina 25 Linkerspits Phil Versteegen wil eindelijk doorbreken Bart Jenneskens na jaar blessureleed weer terug AANNEMERSBEDRIJF Het is de laatste jaren snel berg afwaarts gegaan met de Yssel- steynse voetbaltrots. Na twee degradaties op rij belandde de club in de kelder, die de zesde klasse heet. Phil Versteegen (22) is een van de jonge talenten op wie Ysselsteyn zijn hoop voor de toe komst heeft gevestigd. Versteegen begint aan zijn vijfde seizoen in de hoofdmacht, maar heeft tot nu toe maar weinig voetbalgeluk gekend. Het valt voor een zeventienjarige jeugdspeler ook niet mee om te debu teren in een elftal dat constant tegen degradatie vecht. Phil Versteegen is bij Ysselsteyn bijna niet anders gewend. "Ja, het is best frustrerend om steeds zo onder druk te voetballen en dan vaak te verliezen. Er zijn echt momen ten geweest dat ik ermee wilde stop pen. Maar ik kan het toch niet laten, want ik voetbal veel te graag. Toch hoop ik dat de goede tijden nu eens aanbreken. Vorig seizoen hebben we de eerste stap gezet. Vanaf nu kan het alleen maar beter gaan." Afgelopen seizoen finishte Yssel steyn op een bescheiden zevende plek. Alhoewel met drie zeges op rij de start flitsend was. Thuis tegen Hol- thees kwam de eerste nederlaag: 2-5. En een week later bij AC VW was de klap nog groter (6-0).Ysselsteyn stond weer met twee benen op de grond. "We hebben veel jonge spelers en zijn nog te wisselvallig. Thuis wonnen we bijvoorbeeld met 3-0 van AC VW Door die degradaties is het zelfver trouwen niet echt groot. Maar dat mag niet steeds een excuus zijn. Dit jaar zijn we verplicht bij de bovenste vijf te eindigen." Phil Versteegen was in de jeugd een snelle en doelgerichte puur linksbe nige spits. Hij scoorde aan de lopende band zoals hij nu nog in de zaal doet, bij het tweede team van Herberg de Peel. "In de zaal scoor ik er twintig tot dertig per seizoen. Daar voel ik me veel vrijer dan op het veld. Voor de wedstrijd drinken we nog een pilsje en dan gaan we lekker voetballen. Het gaat allemaal heel ontspannen." In de vierde en vijfde klasse was Ysselsteyn jarenlang de onderliggen de partij. De voorwaartsen kwamen weinig in het stuk voor. Phil Verstee gen kwam nooit verder dan vijf tref fers per seizoen. "Dat is inderdaad veel te weinig. We stonden vaak onder druk en als ik dan eens een kans kreeg dan moest het wel raak zijn. Als je dan miste, dan was het erg frustrerend. Ook voor het publiek. Jaren geleden stonden hier twee- tot driehonderd mensen langs de kant. Dat zijn er nu veel minder. Maar ze zijn wel kritisch. En dat mag ook. Ik weet zelf ook dat ik het niet goed doe." Zijn mooiste voetbaljaar beleefde hij bij de Cl vanVenray. Hij nam deel aan selectietrainingen en maakte de overstap. Hij speelde samen met Luuk Snijders en Ruud Keijzers, die nu een vaste waarde zijn in Venray 1. En met Thijs Hendriks wordt hij binnenkort weer herenigd. De Venrayse midden velder komt over van Merselo. "Met Venray Cl kwamen we uit in de lan delijke jeugdcompetitie. Ik heb tegen PSV, WV en Roda JC gespeeld. En op het Top C-toernooi mochten we tegen Ajax en Engelse clubs voetballen. Dat vond ik echt geweldig."Toch bleef zijn verblijf in Venray slechts tot een jaar beperkt. Versteegen zou overgaan naar de B's, maar er kwam een kink in de kabel. "Ik kreeg ruzie met de trainer. Phil Versteegen is een van de talen ten van Ysselsteyn. Bij Venray was het ook allemaal niet zo goed geregeld. Al moet ik zeggen dat ik vroeger ook best een moeilijke was." Hij wilde terugkeren naar Yssel steyn, maar de overschrijvingstermijn was al verstreken. "Ik heb toen een jaar helemaal niet kunnen voetballen. Dat was echt balen. Nee, terug naar Venray wilde ik per se niet. Ik heb in dat seizoen alleen maar getraind." In de jeugd is hij een keer of vier kampioen geworden. De laatste keer met Ysselsteyn Al. Hij hoopt binnen niet al te lange tijd weer een succesje te kunnen meemaken. Al is het maar een periodetitel. "We hebben met David Wijnands een fijne trainer die verstand heeft van het spel. De sfeer is hier altijd goed geweest. We trainen hard om dadelijk topflt aan de com petitiestart te verschijnen. Ik hoop dit seizoen eindelijk eens los te komen. Als aanvaller moet je toch tien tot vijf tien doelpunten kunnen maken. Maar ja, het 'moeten' speelt op veld altijd zo'n rol. Daar wil ik heel graag eens vanaf komen." "Degradatie SVOC'01 zat eraan te komen" Bart Jenneskens gold in de jeugd als een van de grootste talenten van fusieclub SVOC'01. Bij de senioren is de 22-jarige linkspoot nog niet echt doorge broken. Uitgerekend in het voor bije degradatiejaar sloeg het bles- surespook toe op sportpark De Heesakker. Voor Bart Jenneskens was na drie competitieduels het seizoen alweer voorbij. Langs de kant moest hij lijdzaam toezien hoe zijn teamgenoten een vrijwel kansloze strijd tegen de degrada tie voerden. "Ja, het was ook voor mij een ver velend seizoen. Het is heel frustrerend om langs de lijn te moeten toekijken, terwijl we al zoveel blessures hadden. Ik had zo graag mijn steentje bijgedra gen, maar het ging helaas niet", ver telt de Oirlonaar. Niet alleen hij maar ook Gijs Dinghs, Thijs Kuijpers, Ralf Steeghs en Roy van de Ven, die zelfs helemaal niet in actie kwam, waren lang uit de roulatie. De ziekenboeg telde wel eens zeven, acht voetballers. Bart Jenneskens liep zijn blessure op in september. Hij was op zaterdag middag met zijn jeugdelftal, de BI, met de fiets op weg naar Melderslo. "Onderweg waren we wat aan het kuiten op de fiets. Ik ben toen met mijn knie ongelukkig gevallen op het fietspad." Hij onderging een kijkope ratie en op het eerste gezicht leek het niets ernstigs. Er zaten wat losse stukjes kraakbeen die voor irritatie zorgden. Toch duurde het herstel veel langer dan gedacht. "Ik was al eerder begonnen met trainen maar ik kreeg telkens opnieuw last van steken in de knie. Nu ben ik eindelijk weer fit en heb er geen last meer van. Alleen conditioneel moet ik nog sterker wor den." Na zeven jaar in de vijfde klasse degradeerde SVOC'01 roemloos. Van de 22 duels werd er slechts eentje gewonnen. De laatste zege dateert van 16 september 2007, toen VCH thuis met 2-1 werd geklopt. Het was uitge rekend ook het laatste optreden van Bart Jenneskens. "De degradatie zat er al langer aan de komen. Het seizoen daarvoor wisten we ons pas op de laatste wedstrijddag veilig te spelen. Toch is het niet verkeerd om een keer een stap terug te doen." Coach Marcel Lenssen voelt zich vooral een opbouwtrainer. De degra datie zag iedereen aankomen en vol gens Lenssen leverde het geen enkele wanklank binnen de vereniging op. In 2001 ging DIS en Castenray samen om een grote, stabiele vereniging te vor men die de vierde klasse zou kunnen halen. In de praktijk blijkt de selectie, vooral door alle blessureperikelen, veel te smal te zijn. Niemand die op sportpark De Heesakker het woord 'kampioen schap' in de mond durft te nemen. Lenssen praat vooral over 'verder bouwen'. "Daarbij is een goede com petitiestart bepalend voor het verdere verloop." Bart Jenneskens 'ik ben puur links, op rechts kan ik alleen maar staan') Bart Jenneskens: "Komend seizoen mag er nog niet te veel van ons ver wacht worden." wil de lat ook niet de hoog leggen. "Natuurlijk willen we ooit uit die zesde klasse. Als we allemaal fit zijn, dan hebben we best een goed team. Maar komend seizoen mag er nog niet te veel van ons verwacht worden. Na de degradatie moeten we eerst het vertrouwen weer zien terug te krij gen. Aan een titel moeten we absoluut niet denken. We moeten weer lekker aan het voetballen komen. Want twee jaar strijden tegen degradatie was voor niemand leuk." SVOC'01 moet het dit jaar stellen zonder Ivan Maes, die de afgelopen zeven jaar toch een gezichtsbepa lende speler was van de fusieclub. Opvallend is dat Arjan Tijssen zich weer gemeld heeft. De veel scorende aanvaller stopte in 2004 abrupt met veldvoetbal. Tijssen is een onbereken bare spits, voor wie VW destijds zelfs belangstelling toonde. Indeling America BW'27 (Blitterswijck) GFC'33 (Grubbenvorst) Griendtsveen Hegelsom Kronenberg Lottum Meterik Resia (Wellerlooi) RKDSO (Lomm) SVOC'01 Oirlo-Castenray) Ysselsteyn. Zondag 7 september Griendtsveen-Kronenberg RKDSO-Lottum Hegelsom-America SVOC'Ol-BW'27 Meterik-GFC'33 Ysselsteyn-Resia Zondag 14 september Resia-Hegelsom GFC'33-RKDSO BW' 27-Griendtsveen America-Meterik Lottum-SVOC'Ol Kronenberg-Y sselsteyn Zondag 21 september Griendtsveen-Lottum RKDSO-America Hegelsom-Y sselsteyn SVOC'Ol-GFC'33 Meterik-Resia BW' 27-Kronenberg Zondag 28 september Y sselsteyn-Meterik America-SVOC'Ol Lottum-BW'27 Resia-RKDSO GFC3 3-Griendtsveen Kronenberg-Hegelsom Zondag 5 oktober Griendtsveen-America RKDSO-Ysselsteyn Lottum-Kronenberg SVOC'Ol-Resia Meterik-Hegelsom BW'27-GFC'33 Zondag 12 oktober Hegelsom-RKDSO Resia-Griendtsveen GFC'33-Lottum Y sselsteyn-S VOC01 America-BW'27 Kronenberg-Meterik Zondag 19 oktober beker/inhaal Zondag 26 oktober Griendtsveen-Y sselsteyn RKDSO-Meterik Lottum-America SVOC01 -Hegelsom GFC3 3-Kronenberg BW'27-Resia Zondag 2 november Meterik-SVOC'Ol Ysselsteyn-BW' 27 America-GFC'33 Hegelsom-Griendtsveen Resia-Lottum Kronenberg-RKDSO Zondag 9 november Griendtsveen-Meterik America-Kronenberg Lottum-Ysselsteyn SVOC'Ol-RKDSO GFC'33-Resia BW' 27-Hegelsom Zondag 16 november SVOC01 -Kronenberg Meterik-BW'27 Ysselsteyn-GFC'33 RKDSO-Griendtsveen Hegelsom-Lottum Resia-America Zondag 23 november beker/inhaal Zondag 30 november Griendtsveen-SVOC'Ol GFC'33-Hegelsom BW'27-RKDSO America-Y sselsteyn Lottum-Meterik Kronenberg-Resia Zondag 7 december Kronenberg-Griendtsveen Lottum-RKDSO America-Hegelsom BW'27-SVOC'Ol GFC'33-Meterik Resia-Ysselsteyn Zondag 14 december Hegelsom-Resia RKDSO-GFC'33 Griendtsveen-BW' 27 Meterik-America SVOC'Ol-Lottum Ysselsteyn-Kronenberg Zondag 21 december Lottum-Griendtsveen America-RKDSO Ysselsteyn-Hegelsom GFC'33-SVOC'Ol Resia-Meterik Kronenberg-BW' 27 BW27 Sportpark 't Hoogveld (Blitterswijck). Opgericht 19 september 1927. Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in zesde klasse E. Trainer Math Denissen (Heide) le sei zoen. Nieuwe spelers Joris Speijcken (weer begon nen). Vertrokken Hans Tax (gestopt). Selectie Jean Aerts, Mike Franssen, Hans Hendrickx, Stijn Hendriks, Niels Hendrix, Pascal Hendrix, Ralf Hendrix, Ronny Holtackers, Con- stantijn Jeuken, Marco Linskens, Sander Lomme, Marco Rutten (keeper), Joris Speijcken, René Tissen, Paul Wilmer, Joost Wolters en Ralph Wolters. Verwachting Math Denissen: "Wegkomen van de laatste plaats. Hopelijk kun nen we aanhaken bij de midden moot." Titelfavorieten Ysselsteyn en Griendtsveen. SVOC'01 Sportpark De Heesakker (Oirlo). Opgericht 1 juli 2001 (fusie Castenray en DIS). Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in vijfde klasse F en degradatie. Trainer Marcel Lenssen (Geijsteren) 2e Nieuwe spelers Stefon de Klerk (Venray) enArjan Tijssen (weer begonnen). Vertrokken Pim Fleurkens (Tilburg), Bas Geerets (gestopt) en Ivan Maes (lager). Selectie Paul Büddiger, Roel Classens, Gijs Dinghs, Sander Dinghs, Bart Emonts, Stef Hellegers, Bart Jen neskens, Stefan de Klerk, Thijs Kuijpers, Bas Maas, Luc Maas, Ruud de Mulder (keeper), Erwin Steeghs, Freek Steeghs (keeper), Tom Strijbos, Arjan Tijssen, Dirk van de Ven, Roy van de Ven, Vin cent Verstappen (keeper), Niek Wilms en Maikel Wismans. Verwachting Trainer Marcel Lenssen: "We gaan voor een periodetitel." Titelfavorieten Hegelsom en Kronenberg. YSSELSTEYN Sportpark De Vlies (Ysselsteyn). Opgericht 1 augustus 1929. Klassering vorig seizoen Zevende plaats in zesde klasse E. Trainer David Wijnands (Venray) 2e sei zoen. Nieuwe spelers Thijs Berkers (terug van Mexico) en Thijs Hendriks (Merselo). Vertrokken Erwin Brouwer (gestopt). Selectie Rob Berkers (keeper), Thijs Ber kers, Ronnie Bovee, Mark Chris- tiaens, Richard Classens, Stan van Dijck, Boy Geerets, Thijs Hen driks, Paul Jeurissen, René van de Pas, Sander Peeters, Martijn Plum (keeper), Maurice Pouwels, Jeroen Sanders, Ruud Sanders, Jeffrey Versteegen en Phil Ver steegen. Verwachting Trainer David Wijnands: "Een klassering in de top vijf." Titelfavorieten Hegelsom en Meterik. "Zo snel mogelijk weg van de laatste plaats" Math Denissen (59) koos met BW27 voor een nieuwe omge ving. Na talloze jaren als leider en trainer bij 'zijn' Merselo te hebben doorgebracht. De verschillen tus sen beide clubs lijken op het oog klein. Merselo en Blitterswijck zijn dorpen van zo'n 1.100 inwo ners, ze spelen beide in het geel zwart en ze streden vorig seizoen om de rode lantaarn in de zesde klasse E. Die 'eer' viel uiteindelijk te beurt aan BW'27. Als het aan Denissen ligt, dan komt daar deze voetbaljaargang verandering in. De geboren en getogen Vierlings beker loopt al heel wat jaren mee in de voetballerij. Als oud-trainer van Merselo, Castenray en SVS kent hij de beperkingen van een kleine dorpsclub. Toch viel hem bij BW'27 al direct op dat hij, voor zesde klasse begrippen weliswaar, over enkele aardige voetballers beschikt. Ralph Wolters (ex-VW en Volharding) moet de spelbepaler worden. "Ralph is een fantastische voetballer met een gewel dige trap. Hij krijgt centraal op het middenveld een vrije rol. Daaromheen staan drie jongens die veel loopwerk verrichten. Zodat Ralph het beste kan renderen", zegt Denissen, die ook aan genaam verrast is door vleugelaanval ler Constantijn Jeuken (ex-Venray), die de laatste jaren wat in de vergetel heid is geraakt. "Constantijn is snel en passeert gemakkelijk. Alleen moet hij nog veel doelgerichter zijn. Hij voert zijn acties te ver door, soms tot op de doellijn toe." Met laatste man René Tis sen en keeper Marco Rutten beschikt BW'27 over een goede as. Toch legt Denissen de lat niet zo hoog. De laatste jaren zijn de Blitters- wijckers steeds verder afgegleden. Oudere voetballers haakten af en aan vulling was er nauwelijks. Alhoewel er nu wel een sterke lichting zit aan te komen. "We moeten zo snel moge lijk van de laatste plaats zien weg te komen. Als we derde of vierde van onder worden, dan hebben we het goed gedaan. Het zou helemaal mooi zijn als we in de middenmoot eindi gen." Een paar jaar geleden zag het er niet naar uit dat Denissen nog ooit het trainersvak zou oppakken. De voetbal liefhebber schikte zich in zijn rol als elftalleider. Totdat trainer Ger Delauw twee jaar geleden plotseling opstapte bij Merselo. Dat gebeurde eind juli,pal voor de start van de voorbereiding. Denissen nam het roer over. "Op mijn werk bij Xerox kon ik destijds gebruik maken van een eenmalige vervroegde uittreding. Dat heb ik gedaan. Veertig jaar heb ik bij Xerox in het magazijn gewerkt. Ik moest wel blijven sollici teren, maar na zestig brieven weet je wel dat ze niet meer op je zitten te wachten." Om zijn inkomsten veilig te stellen, moet hij tot zijn 62e jaar vrij willigerswerk doen. Dat doet hij met alle plezier bij verpleeghuis Beuken rode en de maaltijdservice van Syn these. En daarnaast heeft hij natuurlijk de voetballerij."Het trainen is voor mij vooral een hobby. Ik doe het absoluut niet voor het geld." Zijn eerste jaar bij Merselo startte slecht. Na de winterstop begon het te draaien en haalde Merselo nog de nacompetitie. Denissen wilde graag blijven, maar de club zocht heel lang naar een gediplomeerde opvolger. Die werd uiteindelijk niet gevonden. Pas in juni kreeg hij van het bestuur te horen dat hij mocht doorgaan. "Ze hebben me inderdaad heel lang aan het lijntje gehouden. Ik hoorde al die tijd niets. Ik moest maar afwachten." Math Denissen: "Als we derde of vierde van onder worden, dan heb ben we het goed gedaan. Met de terugkeer van Bas Litjens en de komst van Thijs Hendriks waren een jaar geleden de verwachtingen hooggespannen op sportpark De Vloet. Na een welhaast traditioneel slecht begin werd de weg omhoog nooit meer gevonden. Merselo finishte zeer teleurstellend als voorlaatste. "Ik begrijp het nog niet. Want we hadden best een aardig elftal, maar het leek wel of we bang waren om te voetbal len. De resultaten bleven slecht en de trainingsopkomst werd alsmaar min der. Jammer, dat tekent ook de min dere mentaliteit." Voordat er over contractverlen ging kon worden gepraat, had hij in BW'27 al een nieuwe club gevonden. "Ja, ik wilde ze ditmaal voor zijn. Bij Merselo werd het na al die jaren toch te eigen. De jongens vinden het voort aan wel goed. Ik heb er aan gedacht om helemaal te stoppen. Maar mijn vrouw heeft mij gestimuleerd om door te gaan, want zij moet zondags toch vaak werken. Ik merk nu dat het beter is om in een andere omgeving eens opnieuw te beginnen." Math Denissen praat graag over zijn voetbalcarrière, die door een zware knieblessure een vroegtijdig einde kendeBij Volharding speelde hij afwis selend in het tweede en eerste elftal. Hij herinnert zich de beladen derby's met Venray maar al te goed. En ook de duels tegen het roemruchte Venlo met namen als Janssen, Driessen, Bur- henne, Roulaux en Xhofleer vergeet hij niet snel meer. "Die wedstrijden vond ik het allermooiste. Prachtig om tegen die mannen te voetballen. Tegen Venray ging het er ook altijd fel aan toe. Dan was ik op mijn best. Ik heb een keer Joop de Klerk helemaal uit de wedstrijd gespeeld." Plotseling besloot hij Volharding in te ruilen voor Merselo, waar zijn echtgenote vandaan komt. "Ik kreeg bij Vierlingsbeek problemen met de familie Verhoeven. Zij bepaalden vaak wat er moest gebeuren. Daar had ik moeite mee. Het bestuur is nog bij mij aan huis geweest, maar mijn besluit stond vast. Joep Arts uit Venray was destijds trainer bij Merselo. Ik kende hem goed, want ik had jaren tegen hem gevoetbald. Ik heb in Merselo nog een paar leuke jaren gehad." Totdat de knieblessure hem noopte te stoppen. Twee meniscusoperaties mochten niet baten. De knie is versle ten. Het speelde al in zijn Volharding- tijd."Toch moest ik zondag voetballen. Dan kwam Jan Nabuurs op vrijdag middag met een auto vol Vierlings- beekse voetballers mij ophalen op het werk. Wé reden dan door naar Kerkra- de naar verbandmeester Coumans. Hij tapete ons in zodat we zondag weer de wei in konden." Het gezin Denissen was inmiddels verhuisd naar Merselo. Sinds twintig jaar wonen ze in Heide. Ook zoon Jeroen is door een blessure voortijdig moeten stoppen. Hij traint nu zesde- klasserVIOS uit Beugen. Math doorliep destijds de trainerscursus, maar kreeg geen diploma. "Als afsluiting moesten we een training geven. Ik liep toen op krukken. Ze zeiden eerst dat het geen probleem was. Maar later kreeg ik te horen dat ik tijdens de oefeningen niets had kunnen voordoen. En dat ik daarom geen diploma kreeg. Er klopte niets van. Die knieblessure heeft me lang achtervolgd. Daar heb ik moeite genoeg mee gehad." s v VJTW Ysselsteyn hoopt op betere tijden

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25