Programma vierde klasse G Paspoorten vierde klasse G Summa Topschutters] Klassement Sufhma PEEL EN MAAS Goalgetter Tom Hendriks (Leunen) loopt één op één Sander Thijssen (Swolgense Boys) rekent op handhaving in vierde klasse Bas Camps wil degradatie uit vierde klasse rechtzetten VERTROUWEN Donderdag 4 september 2008 - Pagina 23 "Er zat afgelopen seizoen meer in" Tom Hendriks prijkte afgelopen seizoen met 23 treffers heel hoog op de topscorerslijst. De van Ven- ray overgekomen goalgetter blikt met een dubbel gevoel terug op zijn eerste jaar bij Leunen. Hij is tevreden over het aantal gescoor de treffers waarop een spits toch wordt afgerekend. Minder con tent is hij met de tweede plaats en het mislopen van de promotie naar de derde klasse. "Er heeft meer ingezeten voor Leu nen. Juist in de belangrijke wedstrij den hebben we het laten afweten", vindt Hendriks. Hij doelt op de twee verloren topduels tegen kampioen HW Helmond en de eerste drie duels na de winterstop. Toen de oranjewit- ten slechts twee puntjes pakten tegen MVCT9, SVEB en Lierop. Ook in de nacompetitie tegen Kessel kende Leu nen geen succes. "We begonnen met die dramatische uitwedstrijd. Thuis konden we het niet meer rechtzetten. Het zat niet meer goed in de koppies." Na een lange zomerstop maakt Leu nen zich op voor de nieuwe competi tie in een andere omgeving. In plaats van Helmondse clubs treft Leunen nu meer opponenten uit de kop van Noord-Limburg. Trainer Paul Cuppen, die met zijn vorige vereniging De Zwaluw in deze klasse uitkwam, weet dat er enkele sterke ploegen instaan. Ook Tom Hendriks denkt dat de inde ling zwaarder is. "Maar er zitten leuke duels bij." De oranjewitten kijken al uit naar de confrontaties met Olym- pia'18, Stormvogels en Vitesse'08. Tom Hendriks (24) verliet al op zijn twaalfde de voetbalclub uit zijn woon plaats Ysselsteyn. Hij werd gevraagd doorVenray, waar hij begon in de Cl. Halverwege het tweede jaar in de BI ging hij vervroegd over naar de Al. Daar werd hij gescout door Mart Ver- lijsdonk namens Helmond Sport. Bij de Helmondse profclub belandde hij in de BI die getraind werd door Jür- gen Streppel, de huidige hoofdtrainer. Daarna speelde hij nog twee jaar in de Al, waar Mario Captein en Mark de Brok zijn trainers waren. Na drie jaar kwam er een einde aan het Helmondse avontuur. De Yssel- steyner besloot terug te keren naar Venray, dat toen onder leiding van André Koolhof uitkwam in de tweede klasse. In het eerste seizoen 2003/04 kwam hij nog regelmatig uit in de hoofdmacht. Onder het bewind van Jan Pruijn raakte de aanvaller op het tweede plan. Mede door een aaneen schakeling van blessures bleef zijn doorbraak uit. Een jaar geleden stap ten vijf spelers van Venray 2 over naar Leunen, onder wie Tom Hendriks. Alhoewel Ysselsteyn wel ieder jaar belde, besloot hij voor een nieuwe start bij de Leunse vierdeklasser.Yssel- steyn was inmiddels weggezakt naar de zesde klasse. Maar dat is niet het enige. "Ik ben er al twaalf jaar weg en er voetballen geen vrienden meer van mij. Ik heb meer binding met Koen Gielens en Ruud en Rob van Ooi die ik bij Venray heb leren kennen. Van daar de overstap naar Leunen. We hebben een goede groep en dan is het ook makkelijk scoren. Ik had vooraf gezegd dat ik één op één wilde lopen, en dat is gelukt. Dat is ook mijn doel voor komend seizoen. Ook heb ik ein delijk een keer geen blessures gekend Tom Hendriks: "Juist in de belang rijke wedstrijden hebben we het laten afweten." en heb alle 22 wedstrijden kunnen spelen." De afgelopen vijf jaar was hij jeugdtrainer van de BI in Ysselsteyn. Daarmee is hij nu gestopt. "Want ik wil meer tijd voor mezelf hebben", aldus Hendriks, die zich helemaal wil richten op Leunen. Na afloop van de competitie bleef vreemd genoeg de belangstelling van andere clubs uit. Scorende spitsen zijn in de regel zeer gewild. Maar alleen Volharding toonde vage interesse. "Ik heb ook geen enke le reden om weg te gaan. Leunen is een goede vereniging en we hebben een leuke groep." Ook de trainers wissel Jack Maas-Paul Cuppen bevalt Hendriks wel. "Er wordt nu scherper en feller getraind. Vorig jaar kregen we ook te veel doelpunten tegen. Defensief staat het nu beter. In de oefenduels hebben we weinig treffers tegen gehad. Ik heb er veel zin, laat de competitie maar snel beginnen." Indeling Boekei Sport Constantia (Wanroy) Hapse Boys (Haps) Leunen Montagnards (Bergen) Olympia'18 (Boxmeer) Sparta'18 (Sevenum) Stormvogels (Siebengewald) SVEB (Broekhuizenvorst) Swolgense Boys Venhorst Vitesse'08 (Gennep) Zondag 7 september Vitesse08-Sparta'l 8 SVEB-Hapse Boys Leunen-Venhorst Constantia-Stormvogels Olympia' 18-Montagnards Boekei Sport-Swolgense Boys Zondag 14 september Swolgense Boys-Leunen Montagnards-SVEB Stormvogels-Vitesse'08 Venhorst-O lympia' 18 Hapse Boys-Constantia Sparta'18-Boekel Sport Zondag 21 september Vitesse'08-Hapse Boys SVEB-Venhorst Leunen-Boekel Sport Constantia-Montagnards Olympiad 8-Swolgense Boys Stormvogels-Sparta' 18 Zondag 28 september Boekei Sport-Olympia'18 Venhorst-Constantia Hapse Boys-Stormvogels Swolgense Boys-SVEB Montagnards-Vitesse08 Sparta'l 8-Leunen Zondag 5 oktober Vitesse08-Venhorst SVEB-Boekel Sport Hapse Boys-Sparta'18 Constantia-Swolgense Boys Olympia' 18-Leunen Stormvogels-Montagnards Zondag 12 oktober Leunen-SVEB Swolgense Boys-Vitesse'08 Montagnards-Hapse Boys Boekei Sport-Constantia Venhorst-Stormvogels Sparta'18-O lympia' 18 Zondag 19 oktober beker/inhaal Zondag 26 oktober Vitesse'08-Boekel Sport SVEB-Olympia' 18 Hapse Boys-Venhorst Constantia-Leunen Montagnards-Sparta' 18 Stormvogels-Swolgense Boys Zondag 2 november Olympia' 18-Constantia Boekei Sport-Stormvogels Venhorst-Montagnards Leunen-Vitesse08 Swolgense Boys-Hapse Boys Sparta'18-SVEB Zondag 9 november Vitesse' 08-Olympia' 18 Venhorst-Sparta' 18 Hapse Boys-Boekei Sport Constantia-SVEB Montagnards-Swolgense Boys Stormvogels-Leunen Zondag 16 november Constantia-Sparta' 18 Olympia' 18-Stormvogels Boekei Sport-Montagnards SVEB-Venhorst Leunen-Hapse Boys Swolgense Boys-Venhorst Zondag 23 november beker/inhaal Zondag 30 november Vitesse' 08-Constantia Montagnards-Leunen Stormvogels-SVEB Venhorst-Boekei Sport Hapse Boys-Olympia'18 Sparta'18-Swolgense Boys Zondag 7 december Sparta'18-Vitesse08 Hapse Boys-SVEB Venhorst-Leunen Stormvogels-Constantia Montagnards-Olympia'18 Swolgense Boys-Boekei Sport Zondag 14 december Leunen-Swolgense Boys SVEB-Montagnards Vitesse' 08-Stormvogels Olympia' 18-Venhorst Constantia-Hapse Boys Boekei Sport-Sparta'18 Zondag 21 december Hapse Boys-Vitesse'08 Venhorst-SVEB Boekei Sport-Leunen Montagnards-Constantia Swolgense Boys-Olympia'18 Sparta'18-Stormvogels LEUNEN Sportpark 't Klaverblad (Leunen). Opgericht 7 december 1962. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in vierde klasse F. Trainer Paul Cuppen (Boekei) le seizoen. Nieuwe spelers Roel Custers (Montagnards) en Wout Smits (Venray). Vertrokken Frank Brands en Nick van Hoek (gestopt) en Gijs Jeuken (tweede elftal). Selectie Roel Biezenaar, Roel Custers (kee per), Guus Gielens, Koen Gielens, Roel Gielens, Luuk Goumans (kee per), Tom Hendriks, Juul Janssen, Roy Keijsers, Joris van Lierop, Tho mas Litjens, Frits Lucassen, Martin Michels (keeper), Rob van Ooi, Ruud van Ooi en Wout Smits. Verwachting Trainer Paul Cuppen: "Een plaats in het linkerrijtje en wellicht kunnen we voor een verrassing zorgen." Titelfavorieten Vitesse'08 en Stormvogels. SWOLGENSE BOYS Sportpark Kerkebos (Swolgen). Opgericht 1 mei 1920. Klassering vorig seizoen Kampioen in vijfde klasse F. Trainer Henk de Bijl (Venlo) 2e seizoen. Nieuwe spelers Bas van Aken en Mike Rutten (eigen jeugd). Vertrokken Niemand. Selectie Bas van Aken, Martijn Christians, Gert Custers (keeper), Marcel Cus ters (keeper), Bas Heijnen, Niels Heijnen, Sjoerd Kerstjens, Michel Kleven, Paul Kursten, Niek Lem- men, Joop Martens,Thijs van Mierlo, Ramon Rutten, John Thijssen, Sander Thijssen, Kevin Tissen, Robin Tissen en Mike Rutten. Verwachting Trainer Henk de Bijl: "Handhaven is het belangrijkste. Als de selectie fit blijft, kunnen we in de middenmoot meedraaien." Titelfavorieten Vitesse'08, Stormvogels en Olym pia'18. Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2008-2009. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2008-2009. U wordt verzocht de namen van de topscorers doorgeven via het email adres manuelc@summa.nl. "Oostrum heeft wat goed te maken" "Olympia'18 favoriet" Ze zijn er nog, de stille werkers, de anonieme waterdragers die zelden of nooit opvallen. Omdat ze hun, voor het oog, sobere taak vol overgave vervullen. 'Je man uitschakelen en verder geen poes pas'. De Oostrumse rechtsachter Bas Camps is een ware exponent van deze categorie. Afgelopen seizoen manifesteerde hij zich meer en meer in de Oostrum se hoofdmacht. Een reden te meer om de buiten zijn rossige haardos nog ietwat kleurloze verdediger eens aan het woord te laten. En wat blijkt? De 23-jarige machinaal houtbewerker in de meubelindustrie heeft een verhaal. Waarin degelijkheid, maar zeker ook gedrevenheid, vechten om voorrang. Toch is niet altijd voetbal zijn passie geweest. Na een korte periode bij de F'jes van Oostrum ging Bas twee jaar tennissen om in de Dl definitief voor de voetbalkicksen te kiezen. Ietwat aarzelend uit de jeugdafde ling komend, kwam hij via het derde en tweede elftal in het vizier bij het eerste. Met drie gespeelde duels had hij in het seizoen 2005/06 toch zijn aandeel in het kampioenschap in de zesde klasse.Toen Bart Direks het jaar erop al vrij snel geblesseerd afhaakte, toonde Camps zich een meer dan waardige vervanger. Hij greep ander maal de kampioensbloemen met zijn ploegmaats, waarna de 'grote' vierde klasse lonkte. Het werd een seizoen van pieken en dalen, met de nadruk op het laatste. Na het hosanna van het binnenhalen van de tweede periodetitel volgde uit eindelijk toch de aftocht. Na een jaar is Oostrum weer terug in de vijfde klasse. Een realistische Bas Camps:"Na die allerbelabberde start met twee punten uit acht wedstrijden, een doel saldo van drie voor en 21 tegen, met als dieptepunt de 0-7 tegen IVO, ging het plotseling beter."Wat heet? Jullie veroverden pardoes de periodetitel! "Ja, dit ook tot verbazing van onszelf. We kenden ook wat meevallers. Iets wat juist op het einde van de rit eraan ontbrak. Jammer, maar het komende seizoen met veel tegenstanders uit de Venlose hoek, plus de derby's tegen TOP, United en EWC, lijkt me interes sant. Alhoewel het mij niet veel uit maakt in welke klasse ik speel. Ook in Brabant voetbalde ik graag." Camps vindt dat zijn team nog iets heeft recht te zetten. "We hebben inderdaad wat goed te maken. Zeker bij onze supporters, die altijd pal ach ter ons staan. Ook als het minder gaat. Een vierde, vijfde plaats met nacom petitie moet haalbaar zijn met ons jonge team." De aangeschoven voorzitter Sjef Arts kan het beamen. "We hebben inderdaad een jeugdig elftal. Doelman Ralph Kessels, Roy Willems en Bram Broeren zorgen voor de routine nu Bas Kessels is gestopt en Jan Verhe- ijen zijn geluk hogerop beproeft bij SSS' 18. Maar geen nood. Liefst zeven spelers uit de Aldie nog voor Blerick kampioen werd, komen over naar de senioren. Chris Wilschut was ze al voorgegaan." De vereniging maakt nog steeds een groei door, vooral bij de jeugdafdeling. Zes heren-, een dames-, een vetera- nenelftal plus 21 jeugdteams verschij nen onder de vlag van SV Oostrum aan de start. Vorig jaar november verlengde Ruud Vermeer al zijn con tract voor komend seizoen. De trainer begint aan zijn tweede seizoen als technische baas op De Spar. Voorzitter Arts: "Ons streven blijft een degelijke vierdeklasser te worden. Namens het bestuur heb ik deze wens ook bij de selectie neergelegd. En om te begin nen graag alvast een periodetitel."Arts ziet in FCy Quick Boys en Belfeldia de titelkandidaten. "Oostrum zal zich niet verschuilen. Die verplichting hebben we ook naar onze aanhang toe. Trou wens over publieke belangstelling hoeven we, ook bij uitwedstrijden, niet te klagen." Terug naar Bas Camps. Zo gedre ven in het veld, zo gelaten erbuiten. De voetbalverslagen leest hij nog wel, echter wie de komende tegenstander is "dat hoor ik op de bespreking wel." Met het vertrek van Kessels en Ver- heijen zullen de jongeren aan de bak moeten. Voor de aanstormende jeugd Bas Camps: "Een vierde, vijfde plaats met nacompetitie moet haal baar zijn met ons jonge team." kan de aanpassing op een niveau lager iets makkelijker zijn. "Wij willen de nacompetitie bereiken. Maar komend vanuit de vierde klasse zal van onder schatting bij de tegenstanders geen sprake zijn. Wij beginnen direct pittig met AC VVV uit en dan FCV thuis. Dan weten we al gauw genoeg waar we staan", zegt Camps. In het weekeinde van 9 en 10 augustus hield de selectiegroep een trainingsweekend op het eigen sport complex, met een ontbijtbuffet en een barbecue. Het sportpark, een van de mooiste uit de omtrek, is inmiddels verrijkt met een derde lichtinstallatie. Oostrum lijkt helemaal klaar voor de nieuwe voetbaljaargang. Hij is geboren en getogen in Swolgen en maakt al jaren deel uit van de selectie van de plaat selijke voetbaltrots, die in het afgelopen voetbalseizoen met een straatlengte voorsprong tot kam pioen werd gekroond in de vijfde klasse F. Sander Thijssen, de altijd hardwerkende rechtermiddenvel der van Swolgense Boys, stuit dit voetbalseizoen in de vierde klasse G echter op ploegen van een heel ander kaliber. "Olympia'18 is dé favoriet. Maar als wij compleet blijven, moeten we ons zeker kunnen handhaven. Ik wil niet weer meteen uit de vierde klasse degraderen." Het verhaal achter Swolgense Boys is bekend.Al jaren beschikt de vereni ging over een uitermate talentvolle selectie, die vanuit de zesde klasse in sneltreinvaart wist op te klimmen naar de vierde klasse. Het avontuur als vierdeklasser duurde echter maar kort. Al na twee seizoenen vielen de rood-zwarten terug naar de vijfde klasse, om een voetbaljaargang later weer kampioen te worden. Drie pro moties en een degradatie maakte de 23-jarige student bedrijfseconomie dus al mee. Is de rechtermiddenvelder niet bang voor een nieuw voetbaljaar in de kelder van de vierde klasse? "Nee, zeker niet. Natuurlijk spelen we tegen sterke tegenstanders uit grote plaatsen als Boxmeer, Gennep, Bergen en Sevenum, maar als we over een fitte selectie beschikken en er niet te veel mensen geblesseerd afha ken, moeten we in de middenmoot kunnen eindigen. Handhaving moet sowieso lukken. Het probleem is ech ter al jaren onze smalle selectie.Als er drie of vier vaste basisspelers afhaken, dan verliezen we te veel kwaliteit. Dat gebeurde twee jaar geleden ook in de vierde klasse." Onder leiding van trainer Henk de Bijl promoveerde Swolgense Boys in het afgelopen seizoen met glans naar de vierde klasse. Sander Thijssen kijkt dan ook vol vertrouwen uit naar de start van het nieuwe seizoen, waarin Swolgense Boys regelmatig de degens moet kruisen met voor hem onbeken de tegenstanders. "We beginnen bij voorbeeld uit tegen Boekei Sport. Die ploeg ken ik helemaal niet. Maar het is algemeen bekend dat het niveau in Noord-Brabant hoger ligt. Maar ik kijk vooral uit naar de derby tegen SVEB. Die ploeg speelt net als Swolgense Boys altijd technisch verzorgd voetbal. Ja, ik ken heel wat jongens van SVEB. Dat worden twee leuke wedstrijden." In de Swolgense selectie is niet veel veranderd. "Bijna iedereen gaat door. Wé hebben nog altijd een jonge groep, die de laatste jaren natuurlijk wel een stuk ervarener is geworden. We hebben een echte vriendenploeg, dat is ook de kracht van Swolgense Boys. Iedereen kent elkaar al jaren en het blijft gezellig om in Swolgen te voetballen. Het is alleen jammer dat we Robin Tissen lang moeten missen. Hij is zeker een halljaar uitgeschakeld vanwege zijn knieproblemen, maar daar staat tegenover dat we er twee talenten vanuit de A-jeugd bij hebben gekregen: Bas van Aken en Mike Rut ten. Die hebben het in de voorberei ding goed gedaan." Sander Thijssen, die aan het laatste jaar van zijn studie in Tilburg begint, is zeker van plan om nog jaren door te gaan als voetballer. "Ik woon op kamers en train twee keer in de week mee bij Olympus, een vierdeklasser in Tilburg. Nee, dat is niet ideaal, maar het kost me te veel tijd om voor het Sander Thijssen: "Handhaving moet sowieso lukken." trainen twee keer in de week op en neer te reizen met de trein. Het ligt er natuurlijk aan waar ik een baan krijg, maar in principe wil ik nog jaren blij ven voetballen in het eerste elftal van Swolgense Boys." Lachend: "Ik heb ook nog nooit een telefoontje van een andere vereniging gehad." Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23