seizoen AMATEURVOETBALLERS TRAPPEN AF Programma hoofdklasse B "Wij kregen 25 gulden voor een punt" Voorop in de strijd Venray kent bewogen hoofdklassehistorie PEEL EN MAAS "Ooit terug naar Ysselsteyn" Wout Gommers al acht seizoenen vaste waarde in Venrayse hoofdmacht Theo Philipsen: "Venray moet hoofdklasse niet onderschatten" Theo Philipsen scoorde het vaakst, meeste duels Wim Vievermans Paspoort Hoofdklasse B Colofon Donderdag 4 september 2008 - Pagina 21 De redactie van Nieuwsblad Peel en Maas blikt net als vorig jaar in een aparte voetbalspecial vooruit naar de aftrap in het amateurvoetbal. Na weken waarin trainen, oefenen en bekeren centraal stonden, gaat komend weekend het echte competitiewerk voor de heren amateurvoetballers beginnen. In deze uitgebreide voetbalspecial vindt de voetballiefhebber uit de regio veel informatie over de ploegen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wans- sum, SSS' 18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek.Verder komen verschillende spelers, trainers en andere voetballiefhebbers in deze krant aan het woord. Ook is er de nodige aandacht voor zaal- en damesvoetbal, korfbal, volleybal en basketbal. Naast de rubriek 'De Schijnwerper op....' kan de lezer van Peel en Maas ook dit seizoen weer genieten van een topschuttersrubriek, die in samenwerking met Summa uit Oirlo en Hel derman Sport op touw is gezet. De winnaars van de rubrieken krijgen aan het eind van het seizoen weer een aantal prachtige prijzen overhandigd. De redactie wenst u veel leesplezier!!! voetballer al heeft bereikt. "Ik leer nog ieder jaar bij. Dat zal ook dit seizoen in de hoofdklasse zo zijn." Het interview vindt midden in de voorbereiding plaats. Het is niet zijn favoriete periode. "Nee, gelukkig spe len we veel oefenduels. Maar de voor bereiding mag voor mij snel afgelopen zijn. Het liefst begon ik meteen met de competitie." Afgelopen seizoen speel de hij ieder duel van de eerste tot de laatste minuut mee. Geblesseerd is hij vrijwel nooit en als hij eens een duel mist, dan is het vanwege een schor sing. "Ja, ik pak per seizoen vier, vijf gele kaarten. Maar dat worden er min der. Ik ben wat slimmer geworden." Net als zijn medespelers denkt Gommers met veel genoegen terug aan donderdag 1 mei 2008. Op die dag klopt Venray met tien man con current Groene Ster met 2-1 en wordt kampioen. Aanvoerder Gommers scoort beide treffers, "'s Ochtends toen ik wakker werd, had ik niet dur ven dromen dat het zo'n mooie dag zou worden. Net voor rust was het 1-1 geworden. We wisten dat een heel las tige tweede helft zou volgen. Maar in het kleedlokaal hebben we afgespro ken dat dit onze dag was. En dat wij die titel gingen pakken. Dat hebben we ook wel uitgestraald. We hebben een hechte groep die mentaal sterker is geworden. We zijn open en eerlijk naar elkaar toe en zeggen waar het op staat." Het kampioensfeest werd nog dagenlang gevierd en met een week eindje naar Noordwijk werd de vakan tie ingeluid. Wout Gommers heeft de zomerperiode vooral gebruikt om uit te rusten. "Ja, dat heb ik ook nodig. Na zo'n druk jaar vind ik het fijn om een paar maanden helemaal niets te doen. Ik heb één keer een rondje van vier kilometer gerend. Dat was een paar Wout Gommers maakt al acht jaar deel uit van de Venrayse selectie. dagen voor de eerste training. Ik wist toen direct dat het met de conditie goed zat." Wout Gommers sluit zijn voetbal carrière af bij de club in zijn woon plaats Ysselsteyn, waar hij als zesja rige begon. "Ja, ik keer ooit terug naar Ysselsteyn. Maar eerst wil ik nog een paar jaar met Venray in de hoofdklas se voetballen. Dat is altijd een doel van mij geweest. Maar over een jaar of vier wil ik inYsselsteyn mijn loop baan afbouwen. Dat is toch mijn club en daar zitten mijn vrienden." Theo Phillipsen was de expo nent van een sterke lichting die begin jaren tachtig Venray opstuwde naar de voetbaltop. Hij was een veel scorende spits die volop in de belangstelling stond. NEC, VW, Roda JC, Panningen en De Treffers slaagden er niet hem los te weken van De Wieën. Op zijn achtentwintigste waagde hij toch de stap en koos voor het Duitse Straelen. Waardoor hij uitgerekend de enige Venrayse hoofdklassetitel miste. Ook negentien jaar later kan hij er niet mee zitten. "Het is jammer dat ik het kampioenschap niet heb meege maakt. Maar ik heb alleen maar gewel dige herinneringen aan mijn voet- baltijd in Venray. We hebben zoveel hoogtepunten beleefd. Niet alleen de kampioenschappen en de promoties naar de hoofdklasse, maar ook de bekerduels tegen de profclubs waren onvergetelijk. Nee, ik ben echt niet gefrustreerd door het missen van het kampioensjaar. Alhoewel ik moet toe geven dat ik er graag bij geweest was. De echte bekroning ontbreekt toch." Theo Philipsen was van huis uit geen echte centrumspits. Hij was meer een vleugelaanvaller. Hij debuteerde als rechtsbuiten, toen HuubThuijls de midvoor was. Hans Arts speelde links op de vleugel. Na het wegvallen van Thuijls zette trainer Leo Beerendonk hem in de spits. "Dat kwam vooral vanwege mijn lengte." Het scoren is hem altijd goed afgegaan.Al op jonge leeftijd had hij de profclubs voor het uitkiezen. "Achteraf vraag ik me wel eens af waarom ik toen die stap niet heb gemaakt. Ik was veel te veel gebonden aan Venray. De club had mij een baan bezorgd en ervoor gezorgd dat ik niet in militaire dienst hoefde. En natuurlijk had ik het in Venray hartstikke goed naar mijn zin. In 1988 ben ik dan toch weggegaan. Ook daar heb ik geen spijt van. Ik heb een mooi jaar gehad in Straelen. De beleving in Duitsland was toch heel anders." Na het eenjarige Duitse avontuur keerde hij terug op De Wieën. "De ver wachtingen waren hooggespannen. Na de titel valt een zesde plaats dan tegen. Dat zie je vaker in het voetbal. Tegenstanders willen toch graag van de regerend kampioen winnen." In 1990 hield Theo Philipsen het voor gezien. "Ik heb toen voor een baan in het verzekeringswezen gekozen. Dan moet je ook vaak 's avonds werken, waardoor ik niet meer drie keer per week kon trainen. Ik heb toen nog een jaar of vijf in een lager elftal gespeeld. Graag had ik net als mijn vader twin tig jaar in Venray 1 gespeeld, maar dat zat er niet in." Op De Wieën kwam hij daarna niet meer zo vaak. Nu zijn werkgever Van de Mortel Assurantie Advies lid van de businessclub is geworden, laat hij zich meer zien. Zijn zoontjes voetballen in de C6 en D5. Hij speelt zelf op vrijdag avond nog in de zaal in een lager team van Gallus/Café de Tijd. "Het is bij Venray veel professione ler geworden. In mijn tijd kregen we 25 gulden voor een punt. Daarvoor halen de voetballers tegenwoordig de fiets niet eens meer uit de schuur. Mijn vader ging bij Karei Janssen,Toon Poels en bij andere ondernemers langs om de winstpremies op te halen. Daar is hij nooit voor gevraagd, maar dat deed hij gewoon. Sjef Keijzers en Frank Eibers weten nu veel beter hoe ze het met een businessclub moeten aanpakken." Net als in zijn tijd meent hij dat het verschil tussen de eerste en de hoofd klasse groot is. "Dat verschil moet je niet onderschatten. In de eerste klasse is het meer fysiek. In de hoofdklasse ligt het baltempo een stuk hoger. Veel hoofdklassers hebben ex-profs in de gelederen die het klappen van de zweep kennen. Ze zijn geniepig, zijn tactisch sterk en hebben vooral geduld.Wij als jonge honden zijn in de hoofdklasse ook vaker tegen de lamp gelopen. In ons enthousiasme wilden we steeds maar aanvallen en dan ver loren we door één lullige counter. Ik ben daarom benieuwd hoe Venray zich nu aanpast. Een goede start is van belang. Als je in het begin de punten niet pakt, dan krijg je het moeilijk." velder geworden." Wout Gommers maakt de magere jaren onder Hutting, Vercoulen en Koolhof in de tweede klasse mee. Met de komst van Jan Pruijn in 2004 wordt de weg omhoog ingeslagen. Na de titel in 2005 bereikt Venray als nieuwkomer in 2006 de nacompetitie. In het tweede jaar onder Pruijn is Gommers clubtopscorer met elf treffers. "Dat was inderdaad een van mijn beste seizoenen. Ik speelde centraal op een driemans middenveld en kon veel opkomen, want de organi satie stond heel goed. Ik heb ook veel gescoord met afstandschoten." Inmiddels heeft hij er al acht seizoe nen opzitten, waarvan vijf in de twee de klasse. Van verzadiging is nog lang geen sprake. "Venray heeft veel te lang in de tweede klasse gezeten. En ook de eerste klasse hebben we onderhand wel gezien." Gommers doelt vooral op de Zuid-Limburgse clubs. In het zuiden van de provincie heeft Venray altijd veel punten verspeeld. "Het is daar niet fijn voetballen. Een slecht veld, geen entourage en een tegenstander die met tien man voor de pot hangt. Nee, ik kijkt daarom echt uit naar de hoofdklasse. Ik ben heel benieuwd hoe het hogere niveau ons gaat beval len. Het spel gaat sneller en veel clubs beschikken over gelouterde ex-profs. We krijgen nu meer tegenstanders die echt willen voetballen. Dan zullen wij ook beter tot ons recht komen. Ik reken erop dat we tussen de zesde en negende plaats kunnen eindigen." Vorig jaar toonde Deurne belang stelling. Maar Gommers heeft het te goed naar zijn zin in Venray om te verkassen. Hij doorliep de HAS in Den Bosch en is sinds anderhalf jaar werk zaam bij Rabobank Peelland in Deur ne. Als intern accountmanager houdt hij zich bezig met agrarische onderne mers. Hij weet niet of hij zijn top als Indeling Baronie (Breda) DESK (Kaatsheuvel) Deurne Dijkse Boys (Helmond) EW (Echt) Gemert JVC Cuijk Longa (Tilburg) Meerssen OJC Rosmalen Papendrecht Schijndel UNA (Veldhoven) Venray Zondag 7 september Deurne-JVC Cuijk EW-Dijkse Boys Gemert-Meerssen DESK-Schijndel UNA-Baronie OJC Rosmalen-Venray Longa-Papendrecht Zondag 14 september Schijndel-Longa Meerssen-OJC Rosmalen Dijkse Boys-UNA JVC Cuijk-DESK Papendrecht-Gemert Venray-EW Baronie-Deurne Zondag 21 september Deurne-Dijkse Boys EW-Meerssen Gemert-Schijndel Baronie-JVC Cuijk UNA-Venray OJC Rosmalen-Papendrecht Longa-DESK Zondag 28 september DESK-Gemert Papendrecht-EW Venray-Deurne JVC Cuijk-Longa Schijndel-OJC Rosmalen Meerssen-UNA Dijkse Boys-Baronie Zondag 5 oktober Deurne-Meerssen EW-Schijndel Gemert-Longa Baronie-Venray UNA-Papendrecht OJC Rosmalen-DESK Dijkse Boys-JVC Cuijk Zondag 12 oktober Longa-OJC Rosmalen Schijndel-UNA Meerssen-Baronie JVC Cuijk-Gemert DESK-EW Papendrecht-Deurne Venray-Dijkse Boys Zondag 19 oktober beker/inhaal Zondag 26 oktober Deurne-Schijndel EW-Longa Venray-JVC Cuijk Baronie-Papendrecht UNA-DESK OJC Rosmalen-Gemert Dijkse Boys-Meerssen Zondag 2 november Gemert-EW DESK-Deurne Papendrecht-Dijkse Boys .JVC Cuijk-OJC Rosmalen Longa-UNA Schij ndel-Baronie Meerssen-Venray Zondag 9 november Deurne-Longa EW-OJC Rosmalen Venray-Papendrecht Baronie-DESK UNA-Gemert Meerssen-JVC Cuijk Dijkse Boys-Schijndel Zondag 16 november OJC Rosmalen-UNA Longa-Baronie Schijndel-Venray JVC Cuijk-EW Gemert-Deurne DESK-Dijkse Boys Papendrecht-Meerssen Zondag 23 november beker/inhaal Zondag 30 november Deurne-OJC Rosmalen Papendrecht-JVC Cuijk Venray-DESK Baronie-Gemert UNA-EW Meerssen-Schijndel Dijkse Boys-Longa Zondag 7 december UNA-JVC Cuijk OJC Rosmalen-Baronie Longa-Venray Schijndek-Papendrecht EW-Deurne Gemert-Dijkse Boys DESK-Meerssen Zondag 14 december Deurne-UNA Meerssen-Longa Dijkse Boys-OJC Rosmalen JVC Cuijk-Schijndel Papendrecht-DESK Venray-Gemert Baronie-EW Wout Gommers (26) is niet meer weg te denken uit het Ven rayse vaandelteam. Al acht seizoe nen is de Ysselsteyner een vaste waarde. Met 161 competitieduels is hij zelfs de speler met de mees te 'caps' in Venray 1. Gommers is geen verfijnde technicus maar een karaktervoetballer waarop iedere trainer blindelings kan ver trouwen. "Ik wil altijd winnen en ga voorop in de strijd." Met het bereiken van de hoofd klasse gaat een lang gekoesterde wens in vervulling. In tegenstelling tot veel hoofdklassespelers heeft Gommers nooit bij een profclub gezeten.Vreemd genoeg hebben scouts hem altijd over het hoofd gezien. De Ysselsteyner is ook een laatbloeier die op veel posi ties inzetbaar is. In de eerste helft van het afgelopen seizoen speelde hij centraal achterin. Toen Rob Scholten terugkeerde van zijn blessure, schoof Gommers automatisch een linie op. "Op het middenveld speel ik toch het liefst. Daar kan ik met mijn loop vermogen het best uit de voeten. Ais de trainer mij achterin opstelt, vind ik het ook goed. Alleen kan ik dan niet zoveel mee opkomen, en dat mis ik dan wel." Thuis op de boerderij inYsselsteyn trapt Wout Gommers van kleins af aan al tegen een bal. "Altijd voetballen met vriendjes. Er zijn thuis al heel wat rui ten gesneuveld." Zodra hij zes is kan hij in clubverband gaan voetballen. Bij de F'jes van Ysselsteyn. Aanvankelijk is hij een veel scorende spits. In de BI komt hij trainer Ron Verhaag uit Horst tegen. "Hij heeft mij gestimuleerd om het hogerop te zoeken. Hij vond dat ik onder te weinig weerstand voetbalde, en dat ik naar Venray moest gaan." Zijn iets oudere plaatsgenoot Daniël Wijnands had al eerder die overstap gemaakt. "Ik heb het er met Daniël over gehad en ik heb me aangemeld bij Venray." Daar wordt hij in de BI meteen tot laatste man gebombar deerd. In het voorjaar van 2000 maakt hij als tweedejaarsA-speler zijn debuut in Venray 1, dat onder leiding van trai ner Hans Vergeer tegen de degradatie vecht in de eerste klasse. Op 26 maart maakt hij uit tegen Mheerder Boys als invaller zijn debuut. Venray eindigt samen met Heerlen op de tiende plek. Er volgt in Panningen een extra degra datieduel. Wout Gommers valt halver wege in. Hij staat nog geen drie minu ten in het veld als Hugo Lenkens een hoge voorzet aflevert die de 18-jarige A-junior binnenkopt: 1-0. Zijn allereer ste treffer in de hoofdmacht en direct een heel belangrijke. Heerlen degra deert en Venray moet nacompetitie spelen. Daarin gaat het volledig mis tegen RIOS. De nieuwe trainer Rob Hutting moet in de tweede klasse helemaal opnieuw beginnen na een groot spe lersverloop. "Ik ben toen gestart als linksachter. Later werd ik linkshalf. Vanaf toen ben ik een echte midden- Venray is terug in de hoofd klasse. De voetbaltrots heeft er dertien jaar over gedaan om terug te keren op het hoogste platform. Elf seizoenen, verdeeld over twee periodes, duurde het verblijf in de hoofdklasse. Terugblikkend springen twee voetballers eruit. Wim Vievermans (46) is de enige die alle elf seizoenen meemaakte. Theo Philipsen (48) was slechts vijf jaar van de partij, maar toch is hij met 51 treffers de onbetwis te Venrayse topscorer. Het hoofdklassedebuut was op 12 september 1982 toen Limburgia in eigen huis met 0-1 werd versla gen. Wim Cuppen tekende voor de allereerste én winnende treffer. Het afscheid voltrok zich op zaterdag 20 mei 1995 op De Dèl in Panningen. Het inmiddels gedegradeerde Venray ging met een 5-1 nederlaag roemloos af. Tussen beide wedstrijden in gaat een lange en bewogen voetbalhistorie schuil. Ook in 1984 moest Venray een stap terug doen na het 1-0 verlies in de dramatische beslissingswedstrijd tegen Roodwit in St.Willibrord.Toen deed de talentvolle Venrayse formatie er twee jaar over om terug te komen. Met trainer Ruud Wouters van den Oudenweijer werd de weg omhoog ingezet, met als het absolute hoogte punt de hoofdklassetitel in 1989. Terugkijkend naar al die jaren, pas- VENRAY Sportpark De Wieën (Venray). Opgericht 26 maart 1945. Klassering vorig seizoen Kampioen in eerste klasse D. Trainer Jan Poels (Venray) 3e seizoen; assi stent Noud Janssen (Venray) le sei zoen. Nieuwe spelers Bas Joosten (SSS'18), Bas Kusters (Milsbeek),Angelo van Mil (Helmond Sport), Niels Nielen (JVC Cuijk) en Gary Roumimper (Panningen). Vertrokken Rob Scholten (lager) en Marcel Seijkens (Deurne). Selectie Tom van Bergen, Bob Crooij, Hans Custers, Daan Geenen, Wout Gom mers, Dave Hendrikx, Khalid Hlimi, Farid Idrissi, Bas Joosten, Ales Jurcik (keeper), Ruud Keijzers, Bas Kusters, Gregory Mardjani, Angelo van Mil, Peter Nabbe (keeper), Niels Nielen (keeper) Koen Ooms, Gary Roumim per, Luuk Snijders, Freek Thoone, Eric Troisfontaine en Ivo van der Weer den. Verwachting Voorzitter Sjef Keijzers: "Een plek boven de middenmoot." Titelfavorieten Keijzers: "Geen. Er waren zoveel spe lersmutaties, ik kan er niets over zeg gen." seren veel voetballers de revue. Toch wel opvallend dat Wim Vievermans de enige is die alle hoofdklassejaren meemaakte. Hij wordt gevolgd door Jan Poels en John Beerkens, die bei den negen jaargangen haalden. Jan Poels, de huidige trainer, moest in het voorjaar van 1993 abrupt stoppen vanwege een slepende knieblessure. Hij was toen pas 28 jaar en had wel licht Wim Vievermans kunnen eve naren. John Beerkens was de gehele tweede hoofdklasseperiode, van 1986 tot 1995, van de partij.Alhoewel zowel Vievermans als Beerkens door een blessure eens een flink stuk van het seizoen moest missen. John Beer kens stond daardoor niet op het veld bij de kampioenswedstrijd op 7 mei 1989 tegen Vlissingen (3-0). Wim Vie vermans miste door een beenbreuk een groot deel van het degradatiejaar 1983/84. Jan Poels maakt als zeven tienjarige het debuutjaar 1982/83 als jeugdspeler mee. Op vier en vijf staan Jack Lenssen en Leon Vievermans met acht hoofdklassejaren. Norbert van Haren en Peter Philipsen hebben er zeven op hun naam staan. Gevolgd door René van Dijck, Wim Jacobs en John Logtens met zes jaar. Naast Theo Philipsen tellen ook Wim Cuppen, Geert Litjens, Stef Vievermans en Step- han Sijbers vijf seizoenen. Wim Vievermans keerde medio 1981 terug bij Venray na een tweejarig verblijf bij VVV In De Koel bereikte hij het tweede elftal, maar een doorbraak zat er net niet in. Zijn oudere broer John slaagde er bij NEC in die periode wel in om profvoetballer te worden. Venray kende begin jaren tachtig een gouden lichting voetballers met wie trainer Henk Rayer de eerste grote successen haalde. De Blerickenaar debuteerde met het kampioenschap in de eerste klasse in 1982. Het eerste jaar in de hoofdklasse werd met een keurige zevende plaats afgesloten. Een seizoen later ging het mis. Rayer werd ontslagen en zijn opvolger Guus de Graaf slaagde er niet in Venray te behouden voor de hoofdklasse. Wim Vievermans, die in Heerlen fysiothe rapie studeerde, verliet zijn club en bleef met Caesar in de hoofdklasse voetballen. In 1985 keerde de mid denvelder terug en opnieuw pakte Venray, net als bij zijn comeback na de WV-periode, de titel in de eerste klasse. Theo Philipsen speelde tien jaar in de hoofdmacht. Hij debuteerde in het seizoen 1979/80, toen Venray nog een tweedeklasser was. De spits maakte veel hoogtepunten mee en bleef ook na de degradatie in 1984 zijn club trouw. Er was altijd veel belangstel ling voor de veel scorende aanvaller, zoals van de profclubs NEC en Roda JC. Clubtrouw hield hem heel lang op De Wieën. In 1988 besloot Theo Phi lipsen eindelijk de stap te maken en hij koos voor het Duitse Straelen. Hij had zojuist wellicht zijn beste seizoen achter de rug, waarin hij veertien keer doel trof. Venray eindigde in 1987/88 als derde met 37 punten. Dat waren er vreemd genoeg drie meer dan waar mee in 1988/89 de titel werd gepakt. Kenners beschouwen niet het kampi oensjaar maar het seizoen daarvoor als de beste jaargang ooit. Het kampioenschap smaakte naar meer. Libero Noud Janssen was welis waar gestopt, maar met de terugkeer van Theo Philipsen, Wim Cuppen (Panningen) en Bert Spee (Willem II) dacht Venray opnieuw een gooi naar de titel te doen. Het liep uit op deceptie. De 'spirit' was verdwenen en wat restte was een teleurstellende zesde plaats. Het seizoen 1990/91, het laatste onder Ruud Wouters, leverde nog een derde plaats op. Daarna ging het steeds verder bergafwaarts Theo Philipsen hield het een jaar na zijn terugkeer voor gezien en stopte al op dertigjarige leeftijd. Toch is hij de Venrayse topscorer aller tijden. In tien jaar scoorde hij 96 competitietreffers, waarvan 51 in de hoofdklasse. Alleen de kroon, in de vorm van het kampioenschap, ont breekt op zijn prachtige erelijst. In totaal scoorde Venray 376 doel punten in elf jaar hoofdklasse. Zondag 7 mei 1989: hoofdklasse- kampioen Venray viert feest op De Wieën. Met de huidige technische staf vooraan: links Jan Poels (met fles aan mond), midden Rob Meiilen- dijks en rechts Noud Janssen. De topscorerslijst Ï.Theo Philipsen 51 2.Wim Cuppen 34 3. René van Dijck 26 4. Leon Vievermans 24 5. Peter Philipsen 23 6. Jack Lenssen 21 7. GerVerheijen 15 8. Wim Vievermans 15 9. Hèrald Heidens 14 10. Reinold Wiedemeijer 13 11Guido Berkvens 11 12. Jan Poels 11 13. Bert Spee 11 14.AroldWillems 10 15. Stephan Sijbers 8 16. John Beerkens 17. Gerrie Delauw 18. Noud Janssen 19-John Vievermans 20. John Houben 6 21. Geert Litjens 6 22. Rob Meulendijks 6 23. Stefan Verstegen 6 24. Stef Vievermans 5 25. Niels de Klerk 4 26. Norbert van Haren 3 27. Roel Hendriks 3 28. Misja Nabben 3 29- Hugo Lenkens 2 30. negen spelers 1 Tegenstander in eigen doel 8 Redactie sportkrant: Henk Lammen Henk Willemssen Ron Koenen Ambaum Media Jan Leijsten Ying-Fu Li Foto's: Henk Lammen Henk Willemssen Ron Koenen Peter Maas Bert Smits Henk Zanders Archief Peel en Maas

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21