Venraynaar moet cel in Wonen Venray koopt terrein biologische school GD '£je Rechtbank houdt zaak Meerlo aan de graaf 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk Dinnershow Hypotheek? Rongji dié specialist voor tegels, smtlak en tegelwerken Dubbel feest Gouden bruidspaar Van Houdt Volharding en Venray in evenwicht En verder: Bandoetere '^SSaat?^ www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 17-19 Kunst Cultuur 33-35 Kerkelijke diensten 38 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Dorp vermoedt komst veertig buitenlandse werknemers De voormalige dorpswinkel Fleurkens-van Gassel aan de Veulenseweg in Veulen wordt momenteel verbouwd. De gemeente Venray heeft op 25 juli een vergunning verleend om het leegstaande pand te verbouwen tot logiesgebouw. In Veulen is onrust ontstaan over de komst van mogelijk veertig buitenlandse werkne mers. De dorpsraad heeft daarom vori ge week woensdag een informa tieavond gehouden waarbij zo'n dertig dorpsbewoners aanwezig waren. "We weten niet precies wat we kunnen verwachten", zegt dorpsraadvoorzitter Henk Helle gers. "We hebben op het gemeen tehuis de plannen bekeken en we hebben contact gezocht met de eigenaar, een onroerendgoed- makelaar. Maar die kan ons ook niet veel wijzer maken. Hij wil het straks verkopen of verhuren. Hij weet niet wie erin gehuisvest wordt." De voormalige kruidenierswin kel staat al jarenlang leeg en is al vaker van eigenaar gewisseld. Er is ooit een hennepkwekerij in aangetroffen en er hebben al eens buitenlandse werknemers onder dak in gevonden. Een paar jaar geleden is er brand uitgebroken en sindsdien staat het pand - pal naast café-zaal 't Veiile - leeg. De dorpsraad is enerzijds blij dat het verloederde gebouw nu wordt opgeknapt. "Zoals het er de laatste tijd bij lag, was het iedereen een doorn in het oog. De naastliggen de café kreeg ook steeds meer last van vocht en ongedierte", aldus Hellegers. VERBOUWING In de voormalige winkel komen dertien logieseenheden waarin 26 mensen kunnen verblijven. In de bijbehorende woning worden nog eens zes slaapkamers inge richt. De verbouwing is in volle gang. De dorpsraad heeft nog een paar dagen de tijd om bezwaar te maken tegen de verleende ver gunning. Hellegers kan nog niet zeggen of er daadwerkelijk een bezwaarschrift wordt ingediend. "Het pand heeft een horecabe- stemming en er mogen mensen verblijven. Op zich hebben we ook helemaal geen moeite met de verbouwing. Alleen zijn we onge rust over de mogelijke overlast van veertig bewoners middenin het dorp. Dat is toch een groot aantal. We vragen ons af of er toezicht is en hoe het zit met het beheer. Er mag bijvoorbeeld bin nen niet gerookt worden." Ook de buurtbewoners zijn ongerust. Hellegers: "Iedereen wil weten wat er staat te gebeu ren. Dat zal pas duidelijk worden zodra het pand klaar is. We zullen in ieder geval de vinger aan de pols houden." Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) denkt vooralsnog dat het logiesgebouw een toeristische bestemming krijgt. Alhoewel hij zich de ongerustheid in het dorp kan voorstellen. "Het is aange vraagd als bed breakfast. Als er Polen of andere buitenlandse werknemers inkomen, dan moet er een gebruiksvergunning door de burgemeester worden ver strekt. Die gebruiksvergunning is tot op heden niet aangevraagd. Dus ik ga ervan uit dat het logies gebouw bestemd is voor toeristen of dagjesmensen. We hebben de bouwvergunning verleend omdat het past binnen het bestemmings plan en het voldoet aan de bouw- regels." De rechtbank in Roermond heeft dinsdag de 38-jarige Roger J. uit Venray veroor deeld tot een gevangenisstraf van achttien maanden, waar van vijftien maanden en 26 dagen voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Verder moet hij zich houden aan de voorwaarden van de justiti ële verslavingszorg, 240 uur werkstraf verrichten en is zijn rijbevoegdheid voor de duur van vijf jaar ingetrokken. De man is op 8 mei dit jaar in Blerick ingereden op een aspirant van politie tijdens een verkeers controle. Hij negeerde het stop teken van de politie en reed met volle snelheid in op een agente, die op tijd kon wegspringen. De verdachte vluchtte en werd later ingerekend, toen hij tegen een afzetting was gebotst. Hij gaf ver volgens een valse naam op. Uit onderzoek bleek dat hij ruim vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Bovendien was hem op dat moment al de rijbevoegdheid tij delijk ontzegd, vanwege een eer dere overtreding. Hoop Ik hou van het begin van het sportseizoen. Iedereen is vol goede moed, bestuurders en trainers zijn overtuigd van de kwaliteiten van hun selectie, supporters juichen hun'sterren' hard toe. Nog wel, want zijn we een wedstrijdje of tien verder, dan is het vaak alweer hommeles. De eerste trainers hebben hun biezen al gepakt, bestuursleden rollebollen ruziënd over straat en het zelfvertrouwen van veel sporters heeft na dik twee maan den op het veld of in de hal al een aardige deuk opgelopen. Ben ik te cynisch? Misschien wel, maar misschien ook niet. Ik zou me eerder een realist willen noemen, want in alle sporten kan er maar één de beste zijn! Natuurlijk, je hebt nog periode- titels, nacompetities en beslis singswedstrijden die het seizoen supergoed kunnen maken, maar het merendeel van de sport ploegen en individuele sporters kan ervan uitgaan dat het weer een weinig succesvol seizoen wordt. Maar daar denken ze nu nog zelf heel anders over. Ieder een begint vol ambities aan het nieuwe sportjaar. Iedereen wil kampioen worden, het liefst zo snel mogelijk, of minimaal een periodetitel pakken. Ook in Venray en omgeving is het momenteel, aan de voor avond van het nieuwe seizoen, hosanna in sportland, zoals u in deze Peel en Maas kunt lezen. Alle sporters die in deze krant aan het woord komen, zijn posi tief. Als ik de verhaalkoppen even tussen de aardappelen en de soep bekijk, het is dinsdag avond, de deadlineavond, dan kan ik maar een ding conclude ren: in het sportland van Peel en Maas degradeert niemand! Nee, echt niet! Alle ploegen worden kampioen, eindigen in de top vijf of handhaven zich minimaal in de middenmoot. En 'we' wor den erg vaak kampioen, dat kan ik u wel vertellen, en nog vaker kunnen we genieten van spette rend, goed spel. Want alle teams zijn in topvorm en kijken uit naar het begin van de sportcom petitie. Net zoals wij, want ook wij zijn weer (bijna) overal bij De drukte op de redactie gaat weer beginnen.Pffffff. Hannes Het college van B W van de gemeente Venray bracht dinsdag een bezoek aan Pare de Witte Vennen in Oostrum om de trotse eigenaren Henk en Lidy Verberk te feliciteren met het behalen van de ANWB titel 'Beste zwemlocatie van Nederland'. Vorig jaar zijn twee ANWB-inspecteurs op bezoek geweest in Oostrum. Zij hebben het strandbad op verschillende punten beoordeeld, zoals parkeervoorzieningen, sani tair, horeca, kleedruimtes, speel- voorzieningen, ligweide, veiligheid en natuurlijk de zwemwaterkwali teit. Het strandbad is een onder deel van het ruim opgezette recre atiepark, dat verder nog bestaat uit huur- en koopwoningen en een camping. DE LINDE Na het bezoek aan Pare de Witte Vennen gingen burgemeester en wethouders ook nog op de koffie Henk en Lidy Verberkeigena ren van Pare de Witte Vennen in Oostrumgeven burgemeester en wethouders een rondleiding over het terrein- bij minicamping De Linde in Mer- selo. Minicamping De Linde aan de Haag 41 in Merselo is namelijk genomineerd voor de uitverkie zing van de beste VeKaBo-cam- ping van 2008. Zes campings uit heel Neder land dingen mee naar de prijs, die op 16 oktober voor de tweede keer wordt uitgereikt tijdens de Kampeer en Caravan Jaarbeurs in Utrecht. De Linde, eigendom van Anja en Martien Versteegen, mag zich in ieder geval al de beste VeKaBo-camping van Limburg noemen. Het gemeentebestuur is verheugd dat Venray nu ook op recreatief gebied nadrukkelijk op de kaart is gezet en wenste de eigenaren dinsdag alvast veel suc ces toe voor de toekomst. Wonen Venray heeft het terrein van de voormalige biologische school gekocht. In de driehoek tussen Eikenlaan, Lindenstraat en Oostsingel ligt een bouwlo catie van 3250 vierkante meter. Wonen Venray heeft het terrein verworven van Mertens Bouwbe drijf uit Weert. De vorige eigenaar had sinds 1995 bouwplannen die nooit van de grond zijn gekomen. De grondverwerving past in de 'taskforce' van de gemeente en de woningcorporatie. Het doel is allerlei vastgelopen bouwpro jecten in Venray weer vlot te trekken. "Dit is er een mooi voor beeld van", zegt Marcel Meiden, directeur van Wonen Venray. "De vorige eigenaar had het terrein alleen in bezit en deed er verder weinig mee. Wij hebben Mertens benaderd en we zijn onlangs tot overeenstemming gekomen. We hopen hier woningbouw snel van de grond te krijgen." Vorig jaar zijn de stedenbouw kundige uitgangspunten voor ter rein vastgesteld. Er was sprake van tachtig tot negentig woningen. Het college heeft zelfs nog over wogen de Oostsingel te verleg gen zodat het terrein nog groter zou worden. Er kwam dan zelfs ruimte voor 140 woningen. Maar dit is later weer van tafel gehaald. Meiden kan niet zeggen hoeveel woningen en zullen komen. "Maar het worden er minder dan tachtig. Door de komst van de rotonde bij de Henri Dunantstraat is het gebied wat kleiner geworden." Omdat het een belangrijke entree van Venray is, mag er een markant, hoger gebouw of herkennings punt komen. Directeur Meiden hoopt snel met de bouwplannen aan de slag te gaan. Hij verzekert dat de doel groep van Wonen Venray ruim aan bod komt. Er komt sociale woningbouw maar ook middeldu- re en duurdere huur- en koopwo ningen. "Als het kan willen we ook sociale koopwoningen realiseren", zegt Meiden. "En er komt zorgge relateerde woningbouw volgens het principe wonen, welzijn en zorg. Wat ons betreft heeft dit pro ject de hoogste prioriteit. Maar we zijn ook afhankelijke van anderen, zoals de gemeente." 559~ p.p. "Theater op bezoek" IN ASTERIA VENRAY www.asteria.nl HOTEL ASTERIA VENRAY KORTINGEN OP ZONNEBRILLEN VAN 15% TOT 50% De rechtbank in Roermond heeft dinsdag de zaak tegen de 38- jarige Frank L. uit Eindhoven voor onbepaalde tijd aangehouden. De man wordt ervan verdacht op 2 februari dit jaar in Meerlo zijn vrouw zwaar te hebben mishandeld. Hij zou haar hebben geslagen en haar keel hebben dichtgeknepen. Daarnaast wordt hij ervan beschuldigd zijn echtgenote verbaal te hebben bedreigd. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man er ook van dat hij in 2007 in Helmond zijn stiefkind heeft mishandeld. Omdat er nog stukken moeten worden toegevoegd aan het dossier, heeft de rechtbank de zaak niet inhoudelijk behandeld. Het is nog niet bekend wanneer de behandeling gaat plaatsvinden. Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Venray I Br i Honderdnegenentwintigste jaargang - week 36 - donderdag 4 september 2008 MAAS berden 0 Veulen bezorgd over bouwplannen winkel HOTÉl. RESTAURANT Dinnershow Entertainment en 4 gangen diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) Ook leuk voor GROTE GROEPEN DATA^fl NIEUWE show: 13 en 20 sept., VÓk, S/OL Kerstshow: 13 en 27 december Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E Hoog bezoek UVA' www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl _cPs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1