Open dag Volksuniversiteit Henk de Klein wint wederom de dubbel 'Betaalbare woningen voor starters' DE GOUDEN LEEUW L CUPPEN Woninginrichting M« V. M00RSEL Raadhuisstraat 26 Venray, Tel. 0478-510835 TAPIJTEN - GORDIJNEN - LAMINAAT - ZONWERING - BADMATTEN - DOUCHEGORDIJNEN AB Limburg JOURNAAL NIEUWE Info dag 6 september PEEL EN MAAS Dorpsraad Oostrum De Stichting Dorpsraad Oostrum houdt op dinsdag 9 september vanaf 20.00 uur een openbare vergadering in D'n Oes terham. Op de agenda staat onder meer het afscheid van dorpsraad lid Van Soest, informatie over de inrichting buitengebied en een rapportage over klankbordgroep De Blakt. Dorpsraad Ysselsteyn De dorpsraad van Ysselsteyn vergadert op maandag 8 septem ber vanaf 20.00 uur bij Roelanzia. Er wordt onder meer gesproken over het onderzoek naar de leef baarheid in de dorpen,'Ysselsteyn Leeft' en het subsidiebeleid van de gemeente Venray. Energiesubsidie De gemeente Venray werkt samen met de provincie Lim burg en een groot aantal andere Limburgse gemeenten om ener giebesparing en duurzame ener gieopwekking te stimuleren. Op maandag 1 september is de Lim burgse Energie Subsidie van start gegaan. Daarvoor kunnen subsidie aanvragen worden ingediend bij de provincie. De Limburgse Ener gie Subsidie (LES) is bedoeld voor energiemaatregelen in bestaande woningen, basisscholen en accom modaties van bijvoorbeeld sport verenigingen. De subsidie op ener giebesparende maatregelen is te verkrijgen tot 1 oktober 2009- Dus wie meer leefcomfort, een lagere energierekening én een bijdrage leveren aan het terugdringen van het broeikaseffect? Dan is nu een goed moment om in actie te komen. Een uitgebreide uitleg van de regeling, de subsidiebedragen en het aanvraagformulier staat op www.limburgseenergiesubsidie. nl. Men kan ook een folder aan vragen bij de helpdesk van LES via telefoonnummer (043)3897639- Vrijwilligersprijzen Het heeft de jury veel hoofdbre kens gekost om uit de 31 kandida ten voor de vrijwilligersprijs 2008 er zeven te selecteren voor de vol gende ronde. Dat betekent in dit geval met zoveel kwaliteit in Ven ray dat veel uitstekend werkende verenigingen af moesten vallen. De zeven die volgens de jury over moeten blijven, komen allen in aanmerking voor de publieksprijs, een cheque ter waarde van 250 euro beschikbaar gesteld door de Ronde Tafel 160 Venray-Horst. Op 25 oktober, tijdens de dag van de vrijwilliger, kunnen de aanwezi gen op een van deze zeven hun stem uitbrengen. De weg naar de winnaar van de cheque van 500 euro verloopt nog in twee etap pes. Eerst gaat de jury zich de komende weken verdiepen via extern onderzoek om te komen tot drie genomineerden. De stap naar de keuze van de winnaar verloopt dan via interviews met de kandidaten. De zeven kandida ten voor de volgende ronde zijn: Stichting Avondvierdaagse Ven ray, Jeugdsoos Vredepeel, Stich ting Kruisen en Kapellen Venray, Nederlandse Rode Kruis afdeling Venray, Platform Lage Inkomens Venray, Wereldwinkel Venray en Zonnebloem regio Venray. Controles De politie heeft vrijdagmor gen een bromfiets- en technische controle gehouden op diverse locaties in Venray. Hierbij zijn in totaal negentien bekeuringen uit geschreven. Er werden bestuur ders bekeurd voor onder andere het rijden zonder rijbewijs met een auto en met een bromfiets, vervallen APK en verkeerde kente kenplaat. Daarnaast werden zeven automobilisten bekeurd voor te hoge snelheid. Een bestuurder kreeg een proces-verbaal voor het te zwaar beladen van zijn aanhangwagen. De man had zijn aanhangwagen beladen met bijna 1700 kilo, terwijl 750 kilo is toe gestaan. De lading werd ter plekke gelost. De Volksuniversiteit Venray e.o. heeft zaterdag letterlijk en figuur lijk een zonnige open dag mogen houden. Deze open dag stond in het kader van het twintigjarig jubi leum. Elke twintigste cursist werd verrast met een usb- stick. Tevens dingt iedereen die zich voor 20 september heeft ingeschreven voor een activiteit mee naar een ballonvaart voor twee personen. Een kleine tweehonderd men sen wisten de weg naar de Cloc- kert te vinden en 120 mensen hebben zich daadwerkelijk voor één van de 150 activiteiten die voor komend seizoen op de rol staan, laten inschrijven. In de afge lopen twintig jaar kende de Volks universiteit ups en downs. Na een start met 800 cursisten groeide het aantal cursisten gestaag naar 2300. Toen er in de jaren 90 een hausse aan ICT ontstond, werd zelfs de grens van meer dan 3000 cursisten bereikt. Aan het begin van het nieuwe millennium werd er een dependance in de gemeente Gennep e.o. opgericht waardoor, ondanks de economi sche recessie en gemeentelijke bezuinigingen, het cursistenaan tal op ongeveer 2500 is blijven staan. In deze twintig jaar is het aanbod ook vernieuwd en geactu aliseerd. In de jaren 90 waren er vooral activiteiten op het gebied van algemene ontwikkeling en talen. Het aanbod werd uitgebreid met informatica-activiteiten van beginners tot specifieke thema's op dit gebied. Het talen aanbod is uitgebreid met meer exotische talen zoals Chinees. Daarbij is er de afgelopen jaren een ruimer aanbod met betrekking tot bezin- ningsactiviteiten,gezondheidszorg en ook hobby en creativiteit, waar onder digitale film en fotobewer king. Ook is het aanbod gericht op beroep en vrije tijd, w.o. acti viteiten om tot een goede keuze te komen om vrijwilligerswerk te doen en afscheid van arbeid opgenomen in het totale activi teitenaanbod. De Volksuniversiteit is er voor iedereen vanaf 17 jaar. Het nieuwe programma is gratis af te halen bij gemeentehuizen, bibliotheken en andere instellin gen in de regio. Geprobeerd is om evenals voorgaande jaren weer in te spelen op de wensen van cursisten en nieuwe trends. Ieder een kan wel iets naar zijn of haar gading vinden in een grote keuze aan activiteiten op het gebied van talen, algemene ontwikkeling, gezondheid en beweging, informa tica, kunst, cultuur en creativiteit. Breakdance voor jongens Speciaal voor jongens vanaf 10 jaar houdt Kunstencentrum Jerusa lem een gratis kennismakings workshop breakdance. Break dance is in. Wil jij ook die stoere moves leren, die op tv zo vaak en spetterend langskomen?! Grijp nu je kans en schrijf je in voor deze workshop breakdance. Vanaf vrij dag 12 september zal de cursus van tien lessen breakdance star ten. Je maakt kennis met de stro mingen in de breakdance zoals hiphop, robotmoves en streetdan- ce. Je leert freezes en breaks. Door breakdance krijg je een betere lichaamscoördinatie en lichaams- beheersing. Docent is Jacob Witte. De gratis workshop vindt plaats op vrijdag 5 september van 19-30 tot 20.30 uur in Kunstencentrum Jerusalem, Heuvelstraat 4 Venray. Inschrijvingen via email: Myrna@ kunstencentrumjerusalem.nl Tijdens het persoonlijk kam pioenschap van de schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Ven ray heeft Henk de Klein voor het tweede jaar in successie beslag weten te leggen op het persoon lijk kampioenschap van de schut terij en de Piet Lenssen Memorial- beker. In een spannende eindstrijd waren er zes schutters die het lange tijd volhielden, maar tegen het einde van de middag sloeg waarschijnlijk toch de vermoeid heid toe. Allereerst miste Annemie van Lierop-Nooijen, gevolgd door Bernie van Lierop enToos Linders- Verhaeg. Er bleven drie personen over, die ook het vorig jaar in de finale stonden. Henk de Klein ver sloeg uiteindelijk Peter Henssen en Sjaak van Rhee. Ook werd er deze dag gestre den om de Piet Lenssen Memorial- beker, die in het leven is geroepen voor die schutter die gedurende een schuttersseizoen het beste presteert. Voor de tweede maal in successie ging de eindzege naar Henk de Klein. In totaal schoten 23 schutters mee. Starters op de woningmarkt eenvoudiger aan een huur- of koopwoningen helpen. Daar voor wil Meerlo-Wanssum zich de komende jaren gaan inzetten. Bijvoorbeeld door het zogeheten 'bouwen in eigen beheer' te bevorderen en duidelijke afspraken te maken met projectontwikkelaars. Dat staat in de beleidsnotitie 'Starters op de woningmarkt', waarover de gemeenteraad zich op maandag 22 septem ber buigt. De doelstelling van het beleid is om een hoger percentage star ters uit Meerlo-Wanssum aan een koop- of huurwoning te helpen. Starters op de woningmarkt heb ben de laatste jaren moeite om een koopwoning te verwerven. Dit wordt veroorzaakt door de stijging van de prijzen, maar ook door het kleine aanbod aan betaal bare woningen. Er is veel con currentie in dit segment van de woningmarkt.Tijdens de algemene beschouwingen diende het CDA een motie in, waarin de partij het college aanspoorde beleid te ont wikkelen voor goedkope starters- woningen, waarbij zelfbouw tot de mogelijkheden behoort. In navolging van de gemeen ten Venray en Horst aan de Maas wil nu ook Meerlo-Wanssum bij voorbeeld het 'bouwen in eigen beheer', bouwen zonder tussen komst van een projectontwikke laar maar wel onder begeleiding van een expert, mogelijk gaan maken. De nieuwe Wet ruimtelijke ordening en de grondexploitatie- wet bieden volgens de gemeente Meerlo-Wanssum tevens de moge lijkheid om met projectontwik- Koersbaltoernooi geslaagd Het KBO koersbaltoernooi voor mixteam in tennishal De Schaaps kooi is donderdag gewonnen door Mia van Lierop en Thei Clephas met 38 punten. Aan het toernooi, dat wordt gesponsord door de Rabobank en de gemeente Venray, deden dit jaar 65 deelnemers mee, van wie de oudste 84 jaar was. De winnaars: mat 1 Annie van der Zan den en Corrie Goudemans met 33 punten, mat 2 Herman Jansssen en Frie Pijnenburg met 37 punten, mat 3 Mientje van den Boom en Sef Claassens met 30 punten, mat 4 Mia van Lierop en Thei Clephas met 38 punten, mat 5 Miet Swin- kels en Harry Michels met 31 pun ten en mat 6 Riek Claassens en Sjaak Jansen met 37 punten. keiaars afspraken te maken over het aantal en het type te bouwen koop- en/of huurwoningen in een bouwplan. Met woningstichting Wonen Venray zijn verder afspra ken gemaakt over de toewijzing van huurwoningen met voor rang aan de bewoners van een dorp. Circa 50 tot 60 procent van de vrijkomende huurwoningen wordt met voorrang toegewezen aan eigen dorpsbewoners. Op dit moment wordt er in regionaal verband al samengewerkt op het gebied van volkshuisvesting. Ook is in 2005 de regionale woonvi- sie 2005 vastgesteld. Volgens de gemeente Meerlo-Wanssum sluit de beleidsnota 'Starters op de woningmarkt' goed aan bij het beleid van de fusiepartners Ven ray en Horst aan de Maas, die star ters de mogelijkheid bieden om een zogeheten VROM startersle- ning te verkrijgen. Collecte Prinses Beatrix Fonds De collecte van het Prinses Beatrix Fonds vindt plaats van 7 t/ m 14 september. Ook dit jaar doen de collectanten weer een beroep op uw goedgeefsheid. Met de opbrengst worden verschillende jongerencentra gefinancierd, waardoor jonge patiënten een eigen thuis kunnen krijgen. Maar er is meer nodig. De onderzoekers prof. Jan Smeitink in Nijmegen en prof. Chris de Zeeuw in Rotter dam werken met hun teams kei hard aan het oplossen van spier ziekten en bewegingsstoornissen, zodat kinderen en jongeren ook een toekomst krijgen. Het gaat om onderzoek naar weesziekten, waarvoor de industrie weinig belangstelling heeft. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich hiervoor in. Met de opbrengst van de collecte wil het fonds extra wetenschap pelijk onderzoek mogelijk maken en jonge patiënten aan aange paste woonruimte helpen. Gene zen of een beter leven, daarvoor werkt het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds vraagt iedereen van harte dit doel te hel pen realiseren. 'Geef jonge patiën ten kans op een eigen leven'. Plaatselijk contactpersoon: Lies van Bavel-van Nieuwenhoven, Albionstraat 9 Leunen, tel: 582193 Kies voor een zorgeloze toekomst 11.00- 13.00 uur Locatie: Langeweg (op de bouwlocatie) BESCHIKBAARHEIDOVERZICHT r t i hofstraat 6 - venray drukken en printen? ook voor groot formaat posters! autobedrijf Onderhoud, reparatie en APK van alie merken auto's. Voorzien van de modernste apparatuur, voor perfect onderhoud tegen een scherpe prijs. FM BOVAG Zuivelweg 2d - 5809 EA Leunen lel. (0478) 51 40 53 iax.(0478) 51 49 93 e-mail: autobedrijfcuppen@planet.nl Medewerker pluimveehouderij (Heide - Venray) VERDER HEBBEN WIJ EEN RUIME SORTERING IN: V0UWG0RDIJNEN - PLISSEGORDIJNEN - ROLGORDIJNEN - JALOUZIEËN - OVERGORDIJNEN - VITRAGE - TAPIJT - VINYL - KARPETTEN - DEURMATTEN - LAMELLEN KOM VRIJBLIJVEND KIJKEN IN ONZE NIEUWE SHOWROOM. Donderdag 4 september 2008 - Pagina 14 De Gouden Leeuw Langzaam verrijst bovenop de parkeergarage de woontoren, waar zich in de herfst van 2009 29 nieuwe eigenaren zullen gaan huisvesten. Appartementen met een prachtig panorama over Venray en omstreken! De vleugel die aan deze markante woontoren wordt gebouwd, biedt ruimte aan nog eens 12 luxe appartementen. Het De Gouden Leeuw journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen. U staat midden in het leven.Toch is het belangrijk om na te denken over uw toekomstige woonwensen. Wilt u bijvoorbeeld niet liever gelijkvloers gaan wonen, of geen zorgen meer hebben over de mogelijke gezond heid van uw partner en het steeds grotere (tuin)on- derhoud van uw woning? U komt dan voorde keuze te staan om uw huidige woning aan te passen, te verkopen en een andere woning te kopen of te gaan huren. De toekomst voorspellen kan niemand. U kunt wel zelf invloed uitoefenen op uw wooncomfort en de hoogte van uw maandelijkse woonlasten in combinatie met uw mogelijke vermogensgroei.Welke keuze sluit het beste bij uw situatie en wensen aan? Vergelijk de voorbeelden die hiernaast staan afgebeeld. Ziet u deze graag uitgewerkt in uw eigen situatie? Dat kan! Neem dan vrijblijvend contact op met de makelaar of uw bank. 350.000 300.000 250.000 200.000 150.000 100.000 50.000 Indicatie vermogenspositie na 15 jaar vermogen ind. cash cash om te genieten Huidige woning aanpassen Verkopen en nieuwbouw kopen Verkopen en 1000,- 900,- 800,- 700,- 600,- 500,- 400,- 300,- 200,- 100,- Indicatie bruto maandlasten Huidige woning Verkopen en nieuwbouw kopen Verkopen en BOUWSTATUS - Drie bouwlagen reeds gereed Maquette De Gouden Leeuw 29 woontorenappartementen en 12 vleugelappartementen Status per 25 augustus 2008 27% verkocht 22% onder optie 51% nog beschikbaar De huidige bouwstatus biedt u reeds inzicht in de keuze van de bakstenen, de verdiepingshoge houten raampartijen en het ruime De Gouden Leeuw Plein, waar straks platanen de scheiding vormen tussen het begin van het centrum en de overgang naar woongebied de Gouden Leeuw. Tijd voor een boek? r y Keizersveld 19 HENK HOEIJMAKERS uw tegel- en badkamerspecialist Al bijna 25 jaar is Henk Hoeijmakers uw specialist op het gebied van badkamers, tegels, tegelwerken, sanitair en infrarood sauna's. Neem voor meer informatie contact met ons op of kom eens vrijblijvend langs in onze showroom en laat u verassen door het groot aantal verschillende mogelijkheden en de aantrekkelijke aanbiedingen. Badkamers compleet geïnstalleerd van A tot Z door eigen vakmensen. Ruime keuze in wandtegels, vloertegels en sanitair voor ieder budget. Vele modellen infrarood sauna's. Interessante kortingen voor doe het zeivers en gratis advies aan huis. Voordelige restpartijen tegels. Henri Dunantstraat 25a I 5807 ES Venray I tel: 0478 514 027 I www.henkhoeijmakers.nl AB Limburg is gespecia liseerd in het aanne men, uitzenden en de tacheren van arbeidskrachten. Met de wortels in de agrarische sector is AB Limburg een no-nonsense orga nisatie die weet van aanpakken. Een organi satie met bijna veertig jaar ervaring in het aanbieden van flexibele hulp. Naast het agrari sche werkvlak zijn wij ook actief in de hove niersbranche, grond- weg- en waterbouw, verwerking van agrari sche produkten, over heid en logistiek. Wij zijn op zoek naar een kandidaat voor de vacature van: voor het nieuwe leghennenbedrijf van de fam. Claessens Het betreft een nieuw gebouwde 2 etage scharrelstal. De stal is voorzien van de nieuwste technieken om de werkzaamheden zo goed mogelijk te optimaliseren. Je werkzaamheden zullen bestaan uit het verzorgen van de leghennen en alle daarbij voorkomende werkzaamheden. We zoeken een medewerker die: enthousiast, gemotiveerd en gedreven is affiniteit en ervaring heeft met de pluimveehouderij en aspiratie heeft tot verdere ontwikkeling in deze sector die op korte termijn inzetbaar is voor het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden in de pluimveehouderij bereid is om in overleg ook weekenddiensten te werken We bieden: Onze medewerkers zijn ondergebracht in de verschillende geledin gen van AB Limburg: Agrarische Bedrijfsver- zorging, AB-Detach en AB-Service. Door actief personeelsbeleid be schikt AB Limburg over een team medewerkers die goed scoren bij le den en klanten. een gevarieerde en zelfstandige functie-inhoud een fulltime dienstverband voor onbepaalde tijd bij gebleken geschiktheid prima beloning en arbeidsvoorwaarden conform de CAO Dierhouderij Voor meer informatie m.b.t. deze vacature kunt u contact opnemen met de heer J. Claessens, T. 06-50492327, of Roel Simons T. 06-20968539. Reacties op deze vacature kunt u richten aan: AB Limburg T.a.v. Roel Simons Postbus 1013 6040 KA Herten-Roermond Tel: 0475-352030 Fax:0475-352040 e-mail: rsimons@ablimburg.nl Kijk ook op onze internetsite www.ablimburg.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 14