'Op jacht naar de schat van Aquatopia' f Advocaat Boone: 'OM niet ontvankelijk in hennepzaak Meerlo' Muziekshoppen start weer Installatie pastoor Van Horne Tijd is Het... €20,40 ELEKTROFIETS SPECIALIST Oude foto Service rubriek Gunhoek Drukwerk? Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 9 DoeMa middelpunt van grootse jeugdactie Utopia in Meerlo Inhoudelijke behandeling op dinsdag 9 september voor rechtbank in Roermond Tijd voor een boek? r t 1 hofstraat 6 venray www.vandenmunckhof.nl TV Reindonk nieuwe stijl start Sfeermarkt in Blitterswijck Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. ook voor üw tuin De Hoveniers 0478-571808 Wie in Meerlo DoeMa zegt, weet dat het gaat om de eigen tijdse jeugdvereniging DoeMa voor jongens en meisje van 5 tot 18 jaar. Komend weekend is DoeMa het middelpunt van een grote en spectaculaire dis trictsactiviteit, die in Meerlo wordt gehouden door de over koepelende organisatie Uto pia. Niet minder dan twaalf afdelin gen van Jong Nederland uit heel Noord-Limburg doen mee met zo'n vijfhonderd kinderen. Doel is om samen een geweldige happe ning te beleven onder het motto van 'Op jacht naar de schat van Aquatopia' en tegelijk aandacht te vragen voor de Meerlose vereni ging die graag meer leden heeft en ook nog wel nieuwe leiders en leidsters kan gebruiken. "Als dat allemaal lukt zijn wij erg tevre den", zegt Marleen Voesten van Doema, een van de motoren ach ter deze jeugdclub. Jong Nederland DoeMa Meerlo was ook actief tijdens het straat- theaterfestival in Blitterswijck. Omdat Jong Nederland overal in Limburg afdelingen heeft, tref fen de kinderen uit de verschillen de plaatsen elkaar regelmatig. Zo worden er spelendagen en toer nooien georganiseerd, zoals ook zondag tussen 10.00 en 16.30 uur in Meerlo. Het belooft een gewel dige happening te worden, aldus Marco Hesp, voorzitter van Uto pia. Hij vertelt: "Wat we precies gaan doen, is nog geheim, maar de titel van deze dag helpt de kinde ren al een beetje op gang. En denk bijvoorbeeld ook aan zand, speu ren, flessen, graven, (onder)water, televisie, vuur maken, helpen, actie, zoektocht, banden, spanning sensatie en nog veel meer. Leuk wordt het zeker!" Voor de Meerlose jeugd hebben DoeMa en Utopia nog iets heel bijzonders: ook kinderen tussen de 5 en 18 jaar, die geen lid zijn van DoeMa, mogen zondag mee doen. Die moeten zich wel even opgeven bij Marleen Voesten. NIEUW LEVEN Jong Nederland Meerlo is opge richt in maart 1967 onder de naam Jong Meerlo. Sinds 1972 heeft Jong Meerlo onderdak in het onderkomen van sport- en jeugd aan de Bergsboslaan bij sportpark Bergsbos. De vereniging heeft alle jaren heel goed gedraaid met ongeveer 100 leden als gemiddel de. Rond de jaren negentig werd het allemaal wat minder. Reden: er kwamen meer verenigingen in het dorp waar de jeugd ook naartoe kon. Het ledental daalde enorm, op een gegeven moment telde de club nog maar vijftien leden. Met behulp van Synthese is toen nieuwe energie in de vereni ging geblazen en werd met succes een herstart gemaakt onder de naam Open Jeugd Werk Doema. Een heel nieuw programma werd opgezet, waaraan alle kinderen van de basisschool mee konden doen. Met deze nieuwe opzet en pro grammering steeg het ledenaantal weer tot ongeveer 40 kinderen. Op dit niveau draaide Doema tot 2007, daarna liep het ledenaantal weer wat terug. Met de steun van het district Utopia hoopt DoeMa ook nu weer nieuwe leden te werven en leiders aan te trekken. Tijdens het SOS Wereldfestival presenteerde DoeMa zich suc cesvol. Er hebben zich toen weer verschillende kinderen opgege ven als lid. Ook is er een website geopend, www.doema-actief.nl, waarop alle verenigingsinformatie staat. Kinderen die lid willen worden en ouderen die graag mee de lei ding van deze energieke club wil len vormen, kunnen zich via de website opgeven of Marleen Voes ten bellen, telefoon 0478-692583, of mail: doemameerlo@gmail.com De rechtbank in Roermond buigt zich dinsdag 9 september over het dossier van de ver meende eigenaar van een hen nepkwekerij in Meerlo. Of de zaak na ruim 4.5 jaar eindelijk inhoudelijk behandeld gaat worden, is de vraag. Advocaat Jan Boone van de 46-jarige verdachte W. gaat ervan uit dat het Openbaar Ministerie niet ontvankelijk wordt verklaard door de rechtbank, omdat de politie gebruik heeft gemaakt van een vervalste machtiging om in februari 2004 bij de man binnen te vallen. "Er is gesjoemeld met het huis zoekingsbevel, dat is nu wel dui delijk geworden uit alle verhoren. Een politieagent heeft thuis op zijn eigen pc een bevel tot aan houding geproduceerd. En daarna heeft hij tijdens de verhoren mein eed gepleegd." In februari 2004 valt de poli tie bij W. in Meerlo binnen. Bij de inval wordt een hennepkwekerij ontdekt en twee plastic zakken met grote hoeveelheden geld gevonden. W. wordt aangehouden en het Openbaar Ministerie begint een strafzaak tegen hem. Maar dan ontdekt advocaat Jan Boone dat er twee aparte bevelen in het strafdossier zitten. "Het document dat bij de inval is gebruikt, is niet ondertekend door een officier van justitie. Het blijkt ook niet terug te vinden in de computer. Het document is boven dien met het tekstverwerkings programma Word vervaardigd. De politie gebruikt dat programma niet. Dat sterkt mijn vermoeden dat een politieman zelf het huis zoekingsbevel heeft opgesteld en in het dossier heeft gestopt.Als dat zo is, dan is de inval van de poli tie in de woning van mijn cliënt niet rechtmatig geweest en moet de zaak geseponeerd worden. En daar ziet het wel naar uit. Boven dien heeft de rechtbank in Roer mond het OM in andere zaken niet ontvankelijk verklaard, omdat was gesjoemeld met de bewijzen. Ik kan me niets anders voorstellen dan dat dit nu ook gebeurt. Het zal wel een 'juridisch gedoe' worden, want de zaak is heel complex." EEN BRON Het voorbije jaar is op last van de rechter-commissaris onder zoek gedaan om antwoord te krij gen op vragen als 'wie heeft de machtiging gemaakt?', 'waarom zit het document niet in het poli tiesysteem?', en 'wie heeft het in het dossier gestopt?' Boone: "Wat al die verhoren en verklaringen duidelijk hebben gemaakt, is dat er nog maar één bron voor het produceren van het vervalste huiszoekingsbevel overblijft: een bepaalde politieagent die bij de zaak is betrokken.Als alle anderen de waarheid spreken, dan lijkt het erop dat hij het document en het procesverbaal heeft vervalst. Het kan niet anders. Bovendien heeft deze politieman zich in een ande re hennepzaak ook heel merk waardig gedragen en zich niet aan de regels en voorschriften gehouden. Ik hoop dat dit dinsdag 9 september duidelijk wordt voor de rechtbank." W zelf ontkent iets met de hen nepkwekerij te maken te hebben. Hij beweert de ruimte te hebben verhuurd aan Polen. "Mijn cliënt zegt niets met de hennepkwekerij van doen te hebben. Hij wil dat er nu eindelijk een streep onder de zaak wordt getrokken en hij wordt ontslagen van rechtsvervolging." Na het optreden tijdens het Wereldfestival in Meerlo op 29 juni gaat op 17 september het muziekshoppen weer van start. Dit keer staat het project in het teken van de kerst. Er worden geen alledaagse kerstliederen ingestudeerd, maar wel een aantal kerstgospels en wereldlijke kerstliederen, aan gevuld met een of twee ballads. Natuurlijk wordt het project weer afgesloten met een of enkele optredens. Uitgangspunt is weder om dat de deelnemers met elkaar een gezellige muzikale avond heb ben (je hoeft niet per se noten te kunnen lezen). Er wordt met elkaar meerstemmig gezongen en de repetities zijn gedurende circa twaalf weken wekelijks onder des kundige leiding van Marco Mariën. De repetities vinden plaats in de muziekzaal de Speulplats in Meer lo op woensdagavond. De kosten bedragen 50 euro.Opgeven kan nog tot 10 september bij Jan Joore, tel: 692437, e-mail: jjoore@orange. nl, Ellen Cornelissen, tel: 691941, e-mail: cornelissen@mybb4you. nl of Lucy Vervoort, tel: 692003, e-mail: lodewijk.vervoort@orange. nl. van den munckhof bv Op zondag 7 september kun nen de inwoners van de gemeen ten Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum en Sevenum kijken naar de eerste uitzending van TV Reindonk nieuwe stijl. De afge lopen weken is er hard gewerkt aan de inrichting van een televi siestudio. De televisiegroep wil een boeiende regio laten zien die voortdurend in beweging is. Vooral de mensen, jong en oud zijn daarbij heel belangrijk. Daar om zullen ook elke week gasten in de studio worden uitgenodigd. De komende tijd wordt een nieuwsprogramma gepresenteerd. Daarna wordt de uitzending uitge breid met andere programma" s. Naast eigen producties zijn er ook mogelijkheden om opnames van derden uit te zenden. Gemengde zangvereniging Erato houdt op zondag 31 augustus een dorpsbrunch met aansluitend een sfeermarkt in Blitterswijck. Het evenement staat in het teken van het thema 'Terug in den aide tied". De brunch duurt van 11.30 uur tot ongeveer 13.00 uur. Na de brunch kan iedereen de sfeermarkt bezoeken. Op het dorpsplein worden onder meer verschillende oude ambachten gedemonstreerd. Ook draait het rad van avontuur en kunnen de bezoekers deelnemen aan diverse spellen. De kinderen zich uitleven op een springkussen. Het dorps feest wordt omlijst door muziek van troubadour Peter van de Water en het Seniorenorkest uit Venray. Ook de volksdansgroep ver zorgt enkele optredens. De sfeer markt start om 13.00 uur. Meerlo-Wanssum Tijdens een plechtige dienst op zaterdag 30 augustus in de Blitterswijckse parochie kerk wordt pastoor Huub van Horne officieel geïnstalleerd als pastoor van de parochies Blitterswijck en Wanssum en als administrator van de paro chie Castenray. Pastoor Van Horne wordt geïn stalleerd door deken Smeets van ook voor onderhoud en reparatie Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 het dekenaat Venray. De dienst begint om 14.00 uur.Aansluitend is er tot 17.30 uur in het nabij de kerk gelegen parochiehuis voor alle parochianen van de drie paro chies gelegenheid om met pastoor Van Horne kennis te maken en hem te feliciteren met zijn benoe ming en installatie. Voorafgaand aan de dienst wordt de pastoor door het Blitterswijckse gilde aan de naast de kerk gelegen pastorie, waar hij zijn intrek heeft geno men, afgehaald en naar de kerk begeleid. Na de dienst zal het gilde voor de pastoor vendelen. De 51-jarige Van Horne werd in Panningen geboren en ging vijfentwintig jaar geleden als dia kenassistent aan de slag in Gen nep, waar hij negen maanden later kapelaan werd. Vanuit die functie werd hij in 1987 benoemd als pastoor in Grevenbricht, om ruim vijf jaar later voor een periode van negen jaar pastoor te worden in Weiten, een stadswijk in Heerlen. De laatste jaren voor zijn benoe ming tot pastoor in Blitterswijck, Wanssum en Castenray was pas toor Van Horne werkzaam in de Zuid-Limburgse parochies Epen en Mechelen. In de hem toege wezen drie parochies is Huub van Horne reeds in functie sinds 1 juli 2008. De officiële installatie is destijds echter over de vakantie periode heen getild.Van Horne is de opvolger van pastoor Hans te Boekhorstdie begin februari ver trok naar het Midden-Limburgse Heythuysen. bezoek onze site: www.gunlioek.nl Venray Onder grote belangstelling is zondag 24 augustus de jubileum tentoonstelling van de Nederland se Kring van Beeldhouwers in de Haagse Pulchri Studio feestelijk afgesloten met de boekpresentatie van Tijd is Het. Bijna twee duizend mensen bezochten de afgelopen maand de tentoonstelling met een rijke diversiteit aan ruimte lijk werk. Vanwege het negentig jarig bestaan van de NKvB werd kunstrecensent Anne Berk als curator gevraagd een selectie te maken van werken van leden. Onder het motto Tijd is Het is er een tentoonstelling ontstaan die een goede indruk geeft van waar de ruimtelijke beeldende kunst op dit moment staat. De gelijk namige publicatie beschrijft de rijke en waardevolle voorgeschie denis vanaf de oprichting van de NKvB en legt het moment van de tentoonstelling vast. Aan het eind van haar betoog hield Anne Berk een bevlogen pleidooi voor de kunstenaar in een tijd waarin een verschraling van het kunstklimaat in Nederland dreigt. Het is onre delijk dat er veel geld in de bouw Anne Berk overhandigt de Tienrayse kunstenaar Erik van Maar- schalkerwaard het 27e exemplaar van Tijd is Het. van musea wordt gestoken als er vervolgens geen geld meer is om de kunstenaars die er inhoud aan moeten geven een boterham te laten verdienen. De politiek moet ervan overtuigd zijn dat er zon der kunstenaars geen kunst kan bestaan! Het was feest in Meerlo en iedereen was zo blij. Jong en oud was erbij. Wie weet bij welke gelegenheid deze prachtige oude foto is gemaakt? Dat moet zijn gebeurd rond 1935. Mensen die meer weten over deze foto, wordt gevraagd contact op te nemen met Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Contactpersonen: A. Snellen, tel: 692196, of A.Jacobs, tel: 692526. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9