Fietstocht levert bijna 6600 euro Nieuwe workshop 'Stijl' bij Stijlvol Herinnering aan barre oorlogstijd Buitengewone dag in Overloon op maat Voor zorg aan huis Ingezonden Hoe haalt het beste uit uw personeel? PEEL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 7 Persoonlijk kleur- en stijladvies voor kleding, haar en make-up. - Kleuradvies - Stijladvies - Make-up advies - Make-up producten - Workshops J Meer dan duizend school kinderen van de hoogste groe pen van de basisscholen uit Noord-Limburg en oostelijk Noord-Brabant krijgen in de laatste week van september een uniek educatief program ma voorgeschoteld over de 'vergeten slag' tijdens de Twee de Wereldoorlog. De kinderen bezoeken dan in Venray aan de Brabantse grens de zogeheten living historiekampen die zijn ingericht door de werkgroep Lucky Seventh, de organisatie van Lest We Forget. De vrijwilligers achter dit kamp, dat voor de derde keer plaats vindt, proberen de herinnering levend te houden aan deze barre tijd, teneinde de vele burger en jonge militaire slachtoffers te blijven eren. Maar ook om het verhaal van toen door te vertel len nu er steeds minder getuigen van toen het zelf niet meer kun nen overdragen. Alles draait om de 'vergeten slag' rond Venray en Vrijkaarten Carjump Luister zaterdag 30 augustus naar het programma Wie-kent... Nico Niet tussen 10.00 en 12.00 uur bij Omroep Venray en maak kans op vrijkaarten voor de Car jump op zondag 7 september in Veulen. Dit jaar kan men op de Carjump genieten van sensatione le stunts zoals de freestyle motor cross met backflip, het carbit rooi- kanon, de Dakar dessert warrior en een speciaal voertuig van de landmacht. Tijd voor een boek! r i hofstraat 6 venray KWF Kankerbestrijding De gouden medaille van Maarten van der Weijden, de langeafstands- zwemmer, is mede te danken aan het werk van KWF kankerbestrij ding. Van der Weijden is dankzij stamceltransplantatie van leuke mie genezen. Deze methode is het resultaat van onderzoek dat moge lijk is gemaakt door steun van KWF Kankerbestrijding. Steun die mogelijk is doordat elk jaar weer vele collectanten van KWF Kan kerbestrijding in de eerste week van september weer en wind trot seren om huis aan huis te collecte ren voor KWF. Vele mensen hebben in de col lecteweek hun zakje klaarliggen zodat zij hun gift snel in de beken de collectebus kunnen doen. Maar de afdeling Venray van KWF vreest dat een aantal mensen in de week van maandag 1 tot en met zaterdag 6 september tever geefs op een collectant wachten. Het blijkt de laatste jaren moeilij ker te worden nieuwe collectan ten te vinden. Vele vrijwilligers die zich jarenlang als collectant ingezet hebben moeten vanwege hun hoge leeftijd hun medewer king beëindigen. Daarom is de afdeling Venray op zoek naar men sen die niet alleen met een gelde lijke gift maar ook door inzet van enkele uren het werk van KWF willen steunen. Collectanten kun nen zich aanmelden bij mevrouw Stoks via telefoon (0478)586659- Mocht men geen collectant aan de deur krijgen dan kan men een bij drage storten op RABO-rekening 173924522, ten name van KWF Afdelina Venrav. Haalt u voldoende business uit uw site? Wij verhogen de response via uw website. Flyers Internet Communicatie Overloon stond afgelopen zondag op z'n kop. Het eve nement Overloon Buitenge woon heeft zijn naam eer aan gedaan. Duizenden bezoekers bezochten het toeristische dorp waar de Overloners een grandioze dag hadden georga niseerd. Bezoekers kwamen ogen te kort, want maar liefst achttien ondernemers hielden open dag. Huifkarren en bussen reden rond om alle bezoekers van de ene naar de andere verrassing te bren gen. Het centrum van Overloon bruiste van muziek, gezelligheid en entertainment. Hoogtepunt van deze dag was de aankomst van elf wielrenners en hun bege leiders vanuit Lourdes.Als helden werden zij toegejuicht tijdens de ereronde langs alle bedrijven en in het centrum. Moe, maar vol daan genoten zij van het buitenge woon groots onthaal en lieten de champagne rijkelijk vloeien. Velen hebben genoten van een dagje uit in Overloon dat mede mogelijk is gemaakt dankzij de inzet van ruim 400 vrijwilligers. Tijdens een warme ontvangst afgelopen zondag overhandigden de fietsers vanToerklub Overloon een cheque van 6583,04 euro aan de vrijwilligers van de Stichting Overloonse Bedevaarten, die belangeloos bedevaartgangers naar Lourdes begeleiden. De fietsers zamelden geld in via sponsoring van hun wielertenue dat ze droegen tijdens een acht daagse tocht van Lourdes naar Overloon over ruim 1400 km en ruim 10.000 hoogtemeters. Het was een ware beproeving met veel regen en zelfs een temperatuur van 8 graden! Gelukkig werden zij bijgestaan door een begeleidingsteam. De vakantie is weer voorbij en de herfst komt er weer aan, de winkels hangen al weer vol met de najaarscol lectie in allerhande kleuren en stijlen. Maar welke stijl heb jij nu eigenlijk? Of heb je van alles wat in de kast hangen en vind je het moei lijk om te combineren, misschien weet je niet waarom je een bepaald kledingstuk niet draagt! Voor al deze vragen heeft Stijlvol een workshop ontwikkeld. Gedu rende tweeëneenhalf uur krijg je adviezen, onder andere over verhoudingen, lengtes, accessoi res, vormen en dessins, je krijgt inzicht in de verschillende stijlen en aan de hand van jouw natuur lijke lichaamslijnen kijken we welke vormen kleding het beste bij je passen. Na deze workshop kun je effectiever kleding kopen, zo bespaar je tijd, geld en misko pen horen tot het verleden. De workshop wordt in groepjes gegeven van minimaal 2 en maxi maal 6 personen, je kunt je indi vidueel opgeven of met een hele groep. De workshops zijn gepland op woensdag 10 september om 19-30 uur, zaterdag 13 september om 10.00 uur en vrijdag 19 sep tember om 10.00 uur. Mocht je een andere datum willen en ben je met minimaal twee personen, dan is dit natuurlijk ook mogelijk. Verder doet Stijlvol nog veel meer zoals kleurenanalyse, make-upad- vies, persoonlijk stijlboek, vrien- dinnendag en workshops. Heb je interesse geef je dan op via 0478-503724 of info@Stijlvol- advies.nl. Voor meer informatie www. sti jlvol-adviesnl Lokaal Centraal Lokaal Centraal is het nieuws- en actualiteitenprogramma van Omroep Venray. Het wordt elke werkdag uitgezonden op 90.2 in de ether en op 87.5 op de kabel. Om de luisteraars steeds van dienst te kunnen zijn met de meest actuele informatie is uitbreiding van het team nodig. Als redacteur/nieuwslezer werkt men samen met een team, schrijft men nieuwsberichten en worden er interviews afgeno men. Ook het presenteren van het nieuws bestaat tot de mogelijkhe den. De inzet is op vrijwillige basis en kan in een of meerdere dagdelen plaatsvinden. Het werk vindt hoofdzakelijk plaats in de ochtenduren. Neem voor meer informatie contact op met Omroep Venray via tele foonnummer (0478)512362 of via e-mail info@omroepvenray.nl. Vraag naar Ad van Zwol of Piet Wienen. Lest We Forget in Venray ZONDAG 31 AUGUSTUS OPEN DAG 'DE SPRANK' Kijk voor meer informatie en de nieuwe workshop "STIJL" op www.stijlvol-advies.nl www.stijlvol-advies.nl info@stijlvol-advies.nl 047 Overloon. Op 29 september 1944 werd operatie Market Garden met het terugtrekken van de laatste Britse parachutisten vanuit Arn hem als een gedeeltelijk succes afgesloten. Oost Brabant en Noord Limburg daartegen, staan aan de vooravond van wat de geschiede nis in gaat als de 'vergeten slag'. In de bijna tweeënhalve maand durende strijd die volgt, verandert het gebied in een uitgestrekte puinhoop waar de bevolking werd verjaagd en huis en goed vernield. Een strijd in modder en regen, uitgevochten door Engelse, Amerikaanse en Duitse eenheden, laatst genoemde met de rug tegen de Maas, met zeer veel slachtof fers tot gevolg. Lest We Forget laat in zijn derde uitvoering de meer dan duizend aangemelde leerlingen van de groepen 7 en 8 van de diverse regio scholen zien, hoe en waarmee deze strijd werd gevoerd. Doel: het in herinnering houden van dit stuk belangrijke streek geschiedenis, en dit blijven herdenken. De kinderen kunnen Peter en Corine Deenen zijn de initiatiefnemers van Flex- zorg Noord-Limburg. Flex- Zorg Noord-Limburg is een advies- en bemiddelingsorga nisatie met een zorgprogram- ma, gericht op het geven van persoonlijke ondersteuning. "Het idee om te starten in Ven ray ontstond nadat we in overleg met B.A.P. zorgverleningsgroep Boxmeer begrepen dat er steeds meer vraag is naar goede zorg op maat aan huis. B.A.P. is al vijf jaar succesvol in de regio Land van Cuijk en heeft in 2007 de starten de ondernemingsprijs gewonnen", aldus Peter Deenen "Wij volgen dit initiatief en starten Flex-Zorg Noord-Limburg op 1 september 2008. Daarbij maken wij gebruik van de kennis en ervaring van Mondial Uitzendburo. Ons speci alisme is het leveren van zorg op maat aan huis." Peter en Corine hebben een heel duidelijke visie. "De beste manier om je leven verder in te vullen is het heft in eigen hand houden, zolang dat kan. Zelf bepa len hoe uw leven eruitziet, hoe u graag wilt wonen, wat u graag zou willen ondernemen met andere mensen, hoe u uw eigen tijd wilt besteden. Gewoon uzelf zijn, ook als u een handicap hebt, een chro nische ziekte, of beperkingen door ouderdom, of even niet voor uzelf kunt zorgen als u uit het zieken huis komt", vertelt Corine. "Dan wilt u toch zelf kunnen bepalen wie u hulp geeft, waar die hulp wordt gegeven, wat die hulp pre cies doet, op welke dagen in de Workshop bij EVA In Moedercentrum EVA in Ven ray wordt op donderdag 4 sep tember door Marie-José van der Linden de workshop Chinese Voetreflexologie verzorgd. Van der Linden heeft een praktijk voor natuurgeneeskunde in Ven ray. Deelnemers dienen tijdens de workshop kleding te dragen die tot over de knie omhoog gescho ven kan worden. Verder is een grote handdoek en een klein kus sentje nodig. De workshop duurt van 20.00 tot 22.00 uur. met eigen ogen zien, en op een educatieve manier met de han den zelf ervaren wat er aan het front rond Venray en Overloon zoal gebeurde. De geschiedenis wordt verteld door vrijwilligers en gidsen, zoals niet te vinden is in de boeken en musea. Displays in een unieke omgeving, originele stellingen, uniformen met alle uitrustingen, veel verschillende oorlogsvoertuigen, (zowel wiel als rups) een hospitaal, verbin- dingsposten en niet te vergeten het logistieke deel, wat tevens het transport van en naar school met originele voertuigen is. Op maandag 29 september worden de eerste schoolgroepen ontvan gen en op vrijdagmiddag 3 okto ber sluiten de laatste kinderen de rij. Het weekend daarna, zaterdag en zondag 4 en 5 oktober, zijn bestemd voor het publiek waarbij het demonstreren van de diverse displays in samenwerking met de diverse reenactment verenigingen hoog in het vaandel zullen staan. Deze verenigingen hebben zich week en op welk uur van de dag." Het lijkt allemaal zo vanzelf sprekend, maar volgens Peter is dat is het lang niet voor iedereen. "Wij willen dit veranderen, want Flex-Zorg Noord-Limburg werkt niet met zorgaanvragen in natura, maar vanuit het aanvragen van een persoonsgebonden budget (P.G.B Nog steeds zijn er veel mensen die hun leven aanpassen aan de mogelijkheden, en helaas vaak juist de onmogelijkheden, van hulp en van dienstverleners. Wij vinden dat u niet afhankelijk mag zijn van enkele grote thuis zorgaanbieders. Het is een omge draaide wereld en wat ons betreft kan dat ook anders." Flex-Zorg Noord-Limburg weet precies wat er bij mensen speelt op het moment dat er zich din gen voordoen waardoor het leven anders wordt. "Als u bijvoorbeeld hulp nodig heeft om uw zelfstan digheid te behouden, kan dit soms moeilijk te accepteren zijn. Daar om vinden wij het belangrijk dat het contact tussen u en ons pret tig verloopt. Daarom luisteren wij naar u en spelen we in op uw uit gesproken wensen", aldus Corine. Flex-zorg Noord-Limburg is een kleinschalige organisatie, waar iedereen elkaar kent. De organisatie staat voor vertrouwd, betrouwbaar en zorgzaam. Per soonlijk contact en flexibiliteit zijn belangrijke onderdelen van Flex-Zorg Noord-Limburg. Uw wensen staan altijd voorop. Indien u een persoonsgebonden budget (PGB) ontvangt, dan vraagt dat er in gespecialiseerd onder meer gevechtseenheden in originele uniformen te kunnen uitbeelden, zodat de demonstraties een rea listisch beeld krijgen. Landelijke, evenals buitenlandse reenactment verenigingen gaan de organiseren de stichting Consolidation onder steunen om dit op een educatieve wijze te realiseren. De werkgroep Lucky Seventh staat garant, samen met de meer dan zestig vrijwilli gers voor een interessant program ma voor zowel de schoolkinderen als tijdens de publieksdagen. Met name tijdens de publieksdagen wordt de geschiedenis rond de vergeten slag verder toegelicht, en de demonstraties van onder meer uitrustingen, wapens en diverse voertuigen uitgebreid. Gidsen vertellen over deze vergeten slag, met als doelstelling, Lest We For get (opdat wij niet vergeten). Wie meer informatie wenst of mee wil werken aan dit evene ment, kan kijken op www.lest- weforget.nl. of op www.luckyse- venth.nl. De gehele PGB-administratie ver zorgt Flex-zorg Noord-Limburg graag voor u zodat u daar geen omkijken naar heeft. "Geen mens of situatie is gelijk, dus kijken wij samen met u naar uw individuele behoeftes en stemmen wij graag onze mogelijkheden af op uw per soonlijke situatie, zodat de zorg in uw leven wordt gegeven op een manier waarbij u zich prettig voelt", aldus Peter. Flex-zorg Noord-Limburg kan voor u iets betekenen als het gaat om huishoudelijke hulp, persoon lijke verzorging, verpleging, acti verende en/of ondersteunende begeleiding, zorg in de laatste levensfase, gezelschap of tijdelijke verzorging na bijvoorbeeld zie kenhuisopname. "Om al die rede nen is het een prettige gedachte om te weten dat Flex-Zorg Noord- Limburg een onderneming is waarop je kunt terugvallen. Een onderneming die mogelijkheden biedt om uw leven in te vullen op een manier die bij u past. Heeft u al zorgverlening en wilt u weten of er meer of andere mogelijkhe den zijn dan kunt u vrijblijvend contact met ons opnemen", aldus Peter Deenen. "Daarnaast zijn we doorlopend op zoek naar flexibele zorgverle ners zoals helpenden, verzorgen den en verpleegkundigen. Belang stelling? Kijk naar onze vacatures in deze krant", besluit Corine Voor meer informatie kunt u bellen met 0478-531434 of 06- 10802964 (24 uur bereikbaar) of mail naar info@flexzorgnoordlim- hnro nl Flex-zorg Noord-Limburg In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Willems Het debacle van Jan Willems sleept zich voort. Tot zo'n tien jaar terug was Jan een gelukkig mens. Zijn steenhandel aan de Smakterweg was geen goudmijn tje, maar hij kon er zijn boterham mee verdienen. In 1999 keerde het tij. De gemeente claimde zijn terrein voor de aanleg van een ontsluitingsweg voor industrieter rein Smakterheide. Eigenaar en verhuurder van Jans terrein Mebin was bereid om aan de gemeente te verkopen. Jan zou dan echter met lege handen achterblijven, want een vergelijkbaar terrein werd hem door de gemeente niet gegund.Ten einde raad en om zijn positie veilig te stellen, kocht Jan de grond van Mebin. Wat Jan niet wist was, dat de gemeente vóór de aankoop en zonder hem hierover te informeren, inmiddels besloten had om af te zien van een ontslui tingsweg over zijn perceel. Vanaf dat moment betaalt hij voor het terrein, wat hij via wederdiensten steeds gratis had kunnen gebrui ken, al jaren de hoofdprijs voor rente en aflossing. Terugkijkend moeten we constateren dat Jan vanaf die tijd zijn kostbare uren en geld verloren heeft aan de strijd tegen een gemeente, die de belangen van Harry Maessen en een handvol projectontwik kelaars keer op keer laat prevale ren boven die van (in hun ogen) welke onnozele Jan met de korte achternaam dan ook. De CDA- normen en -waarden uitdragende wethouder Lei Heidens en bur gemeester Jos Waals laten in dit verband geen moment onbenut om aan te tonen dat de tijd van farizeeërs en tollenaars nog steeds niet voorbij is. Lei en Jos, ik daag jullie uit om hierover openlijk met mij en anderen in debat te komen! Maar misschien was het beter, dat jullie ook voor Jan een (dorps)referendum houden of hem gratis assistentie geven van een van jullie te dure adviesbu reaus. Hopende op een spoedige en positieve reactie verblijft, Leo Reintjes, Leunen. Hoe haalt u als werkgever het beste uit uw personeel? Het vinden, maar vooral het behouden van getalenteerde en gemotiveerde krachten, kost tegenwoordig veel tijd. 'Tijd die je als ondernemer ongetwijfeld liever in inno vatie of acquisitie investeert', zegt Jacqueline Alders. Zij en haar zus Mariëlle richten zich met hun bedrijf M/V Support op mkb-bedrijven. "Grote ondernemingen beschik ken over hun eigen P&O-afdeling of personeelsmanager", zegt Mari- elle, "binnen het mkb is daar vaak geen ruimte voor." Toch hebben ook hier medewerkers aandacht nodig, want medewerkers die zich 'happy' voelen en met plezier werken, leveren meer rendement op. En zeker nu er krapte heerst op de arbeidsmarkt, is tevreden personeel goud waard. M/V Support helpt werkgevers bij het voeren van een helder per soneelsbeleid dat mensen moti veert. "Wat doe je als werkgever wanneer iemand vaak ziek is, te laat komt, niet goed functioneert? Wij geven tips en adviezen. Maar we geven ook eerlijke feedback: staat die deur wel echt open voor medewerkers?" Behalve adviezen biedt M/V Support ook concrete 'tools' om medewerkers te behou den. "Denk bijvoorbeeld aan een mede werkers tevredenheids- onderzoek. Dat geeft inzicht in het welzijn en de wensen van je medewerkers", aldus Mariëlle. M/V Support zorgt niet alleen voor een motiverend personeels beleid, maar ontzorgt werkgevers ook als het gaat om de dagelijkse personeelszaken: van functieom schrijvingen tot sollicitatieproce dures, van opleidingsbeleid tot beoordelingsgesprekken, van ver zuimbegeleiding tot ontslagzaken. "We ondersteunen de werkgever volledig, nemen werk uit handen, geven personeelszaken de aan dacht die het verdient", vertelt Jacqueline enthousiast. "We zijn een allround personeelsmanager voor het mkb."" Doordat M/V Sup port personeelszaken professio neel regelt, kan de werkgever zich richten op zijn 'core business'. "Een ondernemer heeft al genoeg aan zijn hoofd", weet Mariëlle. Wilt u ook ontzorgd worden én het beste uit uw personeel halen? Bel 0478-514079 of kijk op www. mvsupport.nl. Mondial NIEUW! 06-40461736 503724, van dei m^m?TrrvTl v Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Laco sportcentrum DE SPRANK Kom deze week naar onze OPEN DAG! Profiteer van onze voordeelacties! Laco sportcentrum De Sprank Kempweg 70 5801 W Venray (0478) 51 28 88 www.laco.eusportief genieten nm een ynrtn 11LIiadministratie

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7