Twee keer verlies Merselo Venray sluit oefenperiode af Emile Cox tweede Motorcross in Wanssum Driekwarttennis Van Bergen naar Bergen uwnu.acfvenfure renf.nl Drukwerk PEEL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 23 Programma zaalvoetbal ATV Venray www.vandenmunckhof.nl Overloonse Bridgeclub MGC Venray BC Harten Drie Wintercircuit TC Rodhe SV Merselo korfbal DC De Piëlhaas Het Alvertje De Peelrunners Jeugdbowlen PDV Suizende Vleugels PDV De Zwaluw Oranje Wit Merselo-SV United 1-2 (0-2). Doelpunten: 2. Paul Koppes (eigen doel) 0-1; 29. Klaas van Arensbergen 0-2; 67. Mark Maas- sen 1-2. Scheidsrechter: Grens (Gennep). Toeschouwers: 80. Gele kaart: Bas Litjens (Merselo). Merselo: Wilms; Koppes, Maas- sen, Swinkels en Numan (62. Cornelissen); Coen van Tilburg, Litjens en Van Rooy; Van Els (46. Beerkens), Wim van Tilburg en De Brouwer. SV United: Vissers; Lensen, Jen- neskens, Reijntjes en Peters; Van den Munckhof (82. Coenders), Theeuwen en Engelbregt (54. Van Rijt); Thiesen, Clevers en Van Arensbergen. Door Henk Willemssen Twee ongewilde doelpunten van Merselo kenmerkten zaterdag het bekerduel tegen SV United (1- 2). Al in de tweede minuut scoor de rechtsachter Paul Koppes in eigen doel. De treffer halverwege de tweede helft van Mark Maassen was veel curieuzer. Na een blessu rebehandeling bij SV United werd de bal buiten de lijnen gespeeld. Merselo mocht ingooien en libero Maassen ontving rond de mid dellijn de baL Hij wilde sportief 'terugspelen' op United-keeper Jasper Vissers die echter finaal over de bal heen maaide: 1-2. Tussen beide Merselose treffers in scoorde Klaas van Arensbergen de enige normale treffer. Met een strak schot zag de Meerlose linkerspits de bal via de binnenkant paal in het net verdwijnen: 0-2. Doelman Stefan Wilms was kansloos. Zesdeklasser Merselo legde een aanstekelijk enthousiasme op de sop- pige grasmat. Op het achterste, nieu we gedeelte van het hoofdveld loopt het water niet zo vlot weg. Grote plas sen waren de overblijfselen van de regenbuien eerder die dag. SV United, dat een klasse hoger speelt, kon al vroeg juichen. Een uit haal van Willem Reijntjes werd bij de tweede paal door verdediger Paul Koppes ongelukkig in zijn eigen doel gewerkt: 0-1. Het eerste halfuur was voor de bezoekers alhoewel Merselo vanaf de aftrap felle tegenstand bood. De thuisclub trad aan met een sterk verjongd team waar het enthousias me vanaf straalde. De nieuwe trainer Bonny Refwutu is ook een fanatiek baasje. Driftig coachend zorgt hij er wel voor dat zijn pupillen niet ver slappen. Het laatste kwartier voor rust kwam Merselo steeds sterker opzetten. Uit een hoekschop van Bas Litjens kopte Mark Maassen knap in maar de redding van goalie Jasper Vissers mocht er eveneens zijn. Dirk de Brouwer bestookte met zijn linker voet het vijandelijke doel. Maar het doelpunt viel uit de tegenaanval waar Klaas van Arensbergen de trekker overhaalde: 0-2. Ondanks de achterstand bleef Mer selo ook na de hervatting strijdbaar. Opvallend was dat de A-jeugdspelers Coen van Tilburg en Kevin van Rooy moeiteloos meedraaiden. Van Rooy was met zijn snelheid vaak een plaag voor de United-defensie. De 1-2 was weliswaar niet de bedoeling maar toch dik verdiend. United-trainer Peter van Osch was echter niet zo te spreken over de spelhervatting van Merselo. Hij vond dat Maassen de bal nooit zo had mogen terug spelen. "Trap de bal dan gewoon buiten of naast het doel", zei Van Osch die ook toegaf dat zijn doelman niet vrijuit ging. Jasper Vis sers mocht als excuus aanvoeren dat hij recht in de laagstaande zon keek. Na afloop heerste er ondanks de nederlaag een tevreden gevoel bij de geel-zwarten. Trainer Refwutu: "De jongens hebben mij aangenaam ver rast. Ze waren gedreven en hebben laten zien kwaliteit te hebben. Het verraste mij vooral dat ze het steeds voetballend probeerden op te lossen. De motivatie is goed. Er kan nog iets moois groeien in Merselo." Zijn collega Peter van Osch had minder reden om tevreden te zijn. "In de eerste helft ging het nog wel. Maar na rust was het niet best. Het spel verliep moeizaam en onrustig", aldus Van Osch die inTomTheeuwen (terug van Volharding) een belangrijke rol als spelverdeler ziet weggelegd. "Maar dan moet hij wel worden aangespeeld. Tom liep steeds goed vrij alleen kreeg hij de bal niet. Er werd vaak een te moeilijke oplossing gezocht." De voor bereiding van SV United verliep ook niet op rolletjes. Twee van de drie oefenduels gingen niet door omdat de tegenstander afbelde. Van Osch: "We hebben vandaag in ieder geval gewon nen. Dat geeft toch moed." SVOC'Ol-Merselo 4-0 (3-0). Doelpunten: 25. Dirk van de Ven (strafschop) 1-0; 36. Arjan Tijssen 2-0 39. Stefan Dielissen (eigen doel) 3-0; 89. Niek Wilms 4- 0. Scheidsrechter: Gielens (Meer- lo). Toeschouwers: 100. SVOC'01: Verstappen; Steeghs, Jenneskens, Classens en Emonts; Van de Ven (46. Hellegers), Strij- bos en Büddiger; Dinghs, Tijssen (59. Bas Maas) en Luc Maas (54. Wilms). Merselo: Loonen; Koppes, Maas sen, Dielissen (46. Swinkels) en Cornelissen (46. Numan); Coen van Tilburg, Wim van Tilburg en Keijsers (46. Van Els); Beerkens, Van Rooy en De Brouwer. Door Henk Willemssen SVOC'01 was dinsdag in de bekerderby te sterk voor Merselo: 4-0. Voor rust kwamen de zwak spelende bezoekers en nauwelijks aan te pas. Waardoor de thuis ploeg met een veilige 3-0 voor sprong aan de thee kon gaan. Arjan Tijssen (27) was een opval lende nieuwkomer bij de tricolores. De voormalige topschutter maakte na vier jaar zijn rentree bij SVOC'01. Met een fraai afstandschot zette hij de 2-0 op het scorebord. Zaterdag tegen SVEB lukte het scoren nog niet. Tijssen werd door assistent-trainer Maikel Wennekers gepolst voor een comeback. "Ik ken Maikel vanuit het zaalvoetbal bij Venrode waar hij coach is. Ja, ik wil het op het veld weer eens gaan proberen." Na het seizoen 2003/04 hing hij plotseling zijn voet balschoenen aan de wilgen. Ook in de zaal heeft hij de laatste jaren weinig meer gespeeld. "Vanaf de jeugd heb ik al last van mijn enkels. In heb aan alle bei gescheurde enkelbanden gehad. Dat is ook een reden geweest dat ik ben gestopt. Daarnaast beviel het trai nen me niet meer." Arjan Tijssen gold jaren geleden als een groot talent. Zelfs scouts van VW kwamen ooit op De Heesakker naar hem kijken. Hij heeft zich de afgelo pen jaren weinig meer op het voet balveld laten zien. "Ik ben wel altijd steunend lid gebleven. Ik woon inmid dels in Helmond waar ik ook werk. We hebben afgesproken dat ik een keer week kom trainen. En dan zien we wel hoe het gaat. Ik ben er toch lang uitgeweest. Zaterdag tegen SVEB heb ik de hele wedstrijd gespeeld en dat was best zwaar", aldus Tijssen die zegt helemaal fit te zijn. "Maar ik moet de enkels wel stevig inpakken." Bij SVOC'01 ontbraken de gebles seerde aanvallers Gijs Dinghs en Maikel Wismans. Merselo-aanvoerder Bas Litjens liep op krukken. Hij had zaterdag tegen SV United een voet blessure opgelopen. Carst Numan en Roy Swinkels kwamen pas na rust in actie omdat ze te laat terugkwamen van hun werk. SVOC'01 trok al snel het spel naar zich toe. Merselo moest zich noodge dwongen beperken tot verdedigen. Trainer Refwutu stelde vier jeugdspe lers op waarvan twee in de defensie. Stefan Dielissen had de ondankbare taak om de soms ongrijpbare Arjan Tijssen af te stoppen. Het eerste gevaar kwam van Sander Dinghs maar doelman Johan Loonen redde. Een minuut later ging de bal op de stip toen linksachter Joost Cornelissen zijn opponent Luc Maas wegzette. Dirk van de Ven brak vanaf elf meter de score open: 1-0. Een mooie uithaal vanArjanTijssen betekende even later de 2-0. Drie minuten daarna wilde Tijssen in kansrijke positie afleggen op Luc Maas. Maar via de ongelukkige Stefan Dielissen verdween de bal in het eigen doel: 3-0. Merselo kon voor rust geen vuist maken. Met drie verse krachten boden de geel-zwarten in het tweede bedrijf veel beter partij. SVOC'01 consoli deerde de voorsprong en gaf achterin weinig weg. De thuisclub wist zelf ook amper nog gevaar te stichten. In de voorlaatste minuut besloot invaller Niek Wilms zijn fraaie actie met de 4- 0. De zaalvoetballers van SV Ven ray hebben maandag in Wijehen de oefenperiode afgesloten. Tegen het tweede team van viee-lands- kampioen ZSW/Oriënt Plaza werd met 6-4 verloren. Venray had erop gerekend tegen de hoofdmacht te spelen. Het was dan ook een tegenvaller dat de Wijchense club met een veredeld jeugdteam aan trad. Bovendien werd er niet gespeeld volgens de Fifa-regels. Die gelden voor de eredivisie waarin Venray dit sei zoen zijn debuut maakt. Ruud Brands (vakantie), Coen Linskens (ziek) en Eric Troisfontaine (blessure) ontbra ken maandagavond. Door Freek Thoo- ne en Frits Lucassen namen de bezoe kers een 0-2 voorsprong. Halverwege leidde de thuisclub met 3-2. Appie Benrida en Freek Thoone zetten het Venrayse team na rust opnieuw op voorsprong: 3-4. Wederom slaagde ZSW/Oriënt Plaza erin de achterstand volledig ongedaan te maken: 6-4. Op vrijdag 29 augustus treedt Venray in de poulefase van het bekertoernooi aan voor een pittige klus. In Veldho ven is regerend bekerhouder KW/ J&M de tegenstander. De Brabanders gelden als een van de titelfavorieten in de nieuwe topdivisie. Vorige week maandag won Venray in Eindhoven knap met 2-3 van CFE/VDL Groep dat uitkomt in de topdivisie. De Venray- naren treffen in de competitie in de eredivisie B het tweede team van de Eindhovense fusieclub. Halverwege leidde Venray met 0-1 door een treffer van Freek Thoone. Na de pauze leek CFE/VDL Groep de wedstrijd naar zijn hand te zetten. De thuisploeg boog de achterstand om in een 2-1 voorsprong. Maar de Venrayse zaalvoetballers toon den veerkracht. Nadat Frits Lucassen de stand eerst in evenwicht bracht (2- 2) bezorgde de Leunenaar zijn team even later de overwinning: 2-3. Afgelopen vrijdag trad Venray in sporthal De Wetteling aan tegen eer ste divisionist MMS United uit Roosen daal. De thuisclub kende een slechte start en werd door de Brabanders op een 0-3 achterstand gezet. Frank Brands scoorde nog voor rust de 1- 3. Na de hervatting verkleinde Freek Thoone de marge tot 2-3. MMS United wist opnieuw verder uit te lopen: 2-4. Door twee treffers van Freek Thoone sleepte de Venrayse eredivionist nog een remise uit het vuur: 4-4. Maandag 1 september Sporthal De Wetteling 20.30 Lake Valley 2-Kroenekraan 21.30 SV United-FSG/B.Mesters 2 22.30 Lake Valley 6-Wittenhorst 2 Sporthal De Weert 20.30 Venrode 4-Wittenhorst 3 21.30 SV Venray 5-ZVV Leunen 2 Sporthal Overloon 20.00 ZVCO 2-SV United 3 Wat ontstond als een spontaan idee groeide afgelopen zaterdag uit tot een heuse toerwielertoeht van Bergen Noord-Holland, naar Bergen Limburg. En als het aan Wim Graat, voorzitter van de toerafdeling van TWC Noord-Lim burg, ligt wordt deze tocht een jaarlijks festijn, waarbij de ren ners voortaan fietsen voor het goede doeL Twintig Noord Limburgse ren ners reisden zaterdagmorgen in alle vroegte met de auto van Bergen in Limburg naar Bergen aan Zee in Noord-Holland. Bij het botenhuis van de Vrijwillige Reddingsbrigade Bergen aan Zee werden ze opgewacht. Nadat de wethouders Sport Jan Mesu (NH) en Frans Pekema (Limburg) de groep hadden, startten de renners om 8.45 uur hun tocht naar het zuiden. TWC Noord Limburg kent diverse leden uit de gemeente Venray. In de regio is TWC Noord Limburg de enige club met zowel een recreatieve als wed strijdafdeling, zowel voor op de weg als Tourclub Alcmaria Victrix heeft de Limburgers geholpen met de fietsrou te uit te zetten. Enthousiast geworden door het idee, besloot de Alkmaarse club met een aantal fietsers tot Enk huizen mee te rijden. De Limburgse renners reden vanaf dat punt verder over de Dijk richting Lelystad. Door het gunstige weer en rugwind wer den daar snelheden bereikt van bijna 40 kilometer per uur. Vanaf Putten werden zij wederom begeleid door een toerclub uit Harderwijk, die de fanatiekelingen tot aan Voorst brach ten. Het laatste stuk legden de ren ners vervolgens alleen af. Om 19.45 uur werd de eindbestemming in Ber gen Noord Limburg bereikt, met een heuse ontvangst en huldiging door de wethouder. Atletiek De uitslagen van deATV-ers tijdens de 15e kermisloop in Siebengewald. 6000 meter: Mart van Rooy 22.38. Jan Poels 23.17. Joop Wijnhoven 24.18. JohnWeijs 24.50. SjorsThielen 26.27. Andre Janssen 29.23. De papiercontainer geplaatst aan de Weg in den Berg en is iedere zater dag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. De trainingen: Pupillen: woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 19.00-20.30 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00- 12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30- 17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag 18.30-1930uur.Lopersgroep /alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baan- trainingen worden op de kunststofat letiekbaan gehouden van Sportpark De Wieën. Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Informatie bij de trai ners of via telefoon (0478)588217. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Ledenad ministratietelefoon (0478)582842. triatlon Uitslagen NK Aalsmeer. Aspiranten: 250 m zwemmen, 10 km fietsen, 5 km lopen. D08Tessa Jerzykowski le 00:43:22. D10. Vera Wismans 2e 00:41:49. D12 Imke van de Munckhof 4e 00:36:31. Mieke Reintjes 6e 00:38:37. H10 Finn Timmermans le 00:36:27. Jeugd en Junioren: 750 m zwem men, 20 km fietsen, 5 km lopen. D14 Mirthe Nelissen 2e 01:15:20. Pim Scheres 5e 01:19:48. Rinske Becks 8e 01:22:50. D16 Neiske Becks le 01:06:02 2e over all. H14 Stan Gor- ree 7e 01:09:29. Maikel Wismans 9e 01:12:23 1/8 Triatlon Aalsmeer. Peter Scheres 500-20-5,01:00:02 2e H40,5e totaal Het jaarlijkse clubkampioenschap Triathlon vindt plaats op 7 septem ber met daarna de afsluiting van het seizoen en de bekendmaking van de clubkampioenen tijdens de Tri-BBQ. Start 13.00 uur bij de Kasteelse Bos sen. Deelname staat natuurlijk open voor alle ATV leden, ook voor degene die normaal geen tri-/duathlon doen, maar er best wel eens aan willen proeven. Minimaal een combinatie van twee onderdelen. Ook deelname mogelijk voor niet leden. Opgeven voor deelname aan het kampioen schap BBQ bij Franchie Reintjes, Marcel Martens of Frank Timmermans. Programma: 30/31 WK lange afstandstriathlon inAlmere. 30 augustus Zwemloop Tilburg 7 september Clubkampioenschap pen Triathlon en de gebruikelijke TRI- BBQ. 20 september Weeze Duitsland Staffellauf, teams maken en opgeven bij GerdaTop, s.reekers@hetnet.nl. 28 september Talentendag NTB voor jeugd en junioren van 13 t/m 19 jaar. Info bij Peter Scheres. Nieuws doorgeven via info@passi- on4sport.nl. of telefoon (077)3985235 of 06-54283879. Informatie over ATV Venray via e-mail info@twenray.nl of telefoon (0478)511545, info@atletiek- venray.nl. www.twenray.nl. www. atletiekvenray.nl. Het sterkste paar in deA lijn bestond uit Riet en Harry Willems met 65.83 procent. Tweede waren Mia Koop man en Ton van Jaarsveld met 57.08 procent, gevolgd door Piet Willems en Jac van de Voort met 56.67 procent. In de B lijn scoorden Hans Aerts en Jac Huijs het hoogst met 61.98 procent, gevolgd door Nelly en Bert Vloet met 60.94 procent. Met 56.25 bezetten Mieke en Jos van Osch de derde plek. In de C lijn waren de winnaars Annie en Theo Louwers met 61.11 procent. Maria Cuppen en Lenie Jenniskens bezetten de tweede plaats met 59.72 procent. Derde waren Ria en Kees van Son met 54.86 procent. Op de zeventiende speeldag van de onderlinge competitie bleek Jan Engels met 73 slagen de beste speler. Zijn score van 73 slagen was tevens een verbetering van zijn beste score van dit seizoen op de eigen baan en bovendien bleek zijn rondje van 21 in de tweede ronde een evenaring van het baanrecord, al door vijf clubleden was gerealiseerd. In een goede wed strijd wist hij de opnieuw impone rende Jan Litjens met 4 - 2 te verslaan, die met 24 77 eveneens zijn beste seizoenprestaties evenaarde. Miet Cle vers (92) zorgde voor een verrassing door de als derde geklasseerde Ton Hendriks (93) met een 4-3 neder laag naar huis te sturen. In de partij tussen Huub Straatman (81) en Ger- rit Vermeulen (76) begon Huub sterk met een rondje 23, maar gaandeweg kon de koploper aansluiting vinden en won de laatste twee ronden, waar door Gerrit Vermeulen alsnog met 4 - 2 aan het langste eind trok. Jan van Dijk (83) had in zijn wedstrijd tegen Karei van Ham een stroeve start, waar van Karei gretig profiteerde. Maar daarna verzette Jan van Dijk de bakens en won de beide resterende ronden zeer overtuigend en won daarom ver diend met 4-2. Leo Wilms (87) had qua spel weliswaar een mindere dag, maar zijn tegenstreefster Annie Litjens kon ook al geen potten breken. In de eerste ronde bleef het gelijkopgaand, maar won Leo met één slag en bleef de laatste twee ronden gemakkelijk overeind: 6-0. Theo Litjens (82) gaf in zijn wedstrijd tegen Gerrit Janssen (81) goed partij. Na verlies van drie slagen in de eerste ronde won hij de tweede met zelfs vijf slagen. De laat ste ronde was echter weer voor Jans sen, zodat hij de wedstrijd met 4-2 uitserveerde. Fieke van Ham speelde tegen Henk van Leeuwen (80), maar kreeg geen been aan de grond een gedegen spelende Henk, die de wed strijd gemakkelijk met 6-0 naar zijn hand wist te zetten. Een sterk spe lende Piet van der Eist (83) won met 6-0 tegen Bets Wilms, die alleen in de eerste ronde goed tegenspel bood, maar daarna kansloos was. Tenslotte de wedstrijd tussen Harrie Lenssen (83) en Pierre Dean (84). Ook hier ging het er spannend aan toe en net als vorige week tegen Jan Engels werd het opnieuw een 4-3 resultaat, zij het dat Lenssen nu aan de winnende hand bleef. Na winst van zes slagen in de eerste ronde, pakte Dean de tweede met vijf slagen terug. De laatste tour eindigde gelijk: 29 - 29, waardoor de winst naar Lenssen ging. In de stand rukte Jan Engels op naar de tweede plaats met 7 punten achter de nog steeds leidende Gerrit Vermeulen met 5 punten. Jan Litjens wist een plaats je op te schuiven en staat nu vierde met 9 punten en Huub Straatman (10 punten) zakte van twee naar vijf. Ton Hendriks handhaafde zich met 8 pun ten op de derde plek. Bij de dames veranderde er niets en bleefTruus van Dijk (9,03) Annie Litjens met 9,88 op basis van gemiddeldeverbetering net voor, want beiden hebben 26 punten. Op een druk bezet toernooi in Mep- pel heeft Jan Engels met 100 slagen beslag weten te leggen op de zevende plaats. Het winnende trio Wilbert van Helmond (87), Mees Bouwman (88) en Nico Suselbeek (89) bleek opper machtig. Op een internationaal toer nooi in Eindhoven is Harrie Lenssen als negende geëindigd met 113 sla gen. Oud-Venraynaar Gerrit Voermans (98), Jack Hugers (99) en de voor het Belgische Zigo uitkomende Maarten Berwers (101) zorgden voor het win nende podium bij de heren, waarbij de Belgische Denise Peeters van 't Kapelleke met 97 slagen verrassend algeheel toernooiwinnares werd. Het nieuwe seizoen is weer begon nen met een vrije bridgeavond. In geel waren Theo Jakobs en Henk Penninx de beste met 62.50 procent. Tweede waren Nelly en Pierre Wien- tjens met 62.08 procent,gevolgd door Aike van Glabbeek en Jacqueline van de Slik met 60 procent. In rood waren met 58.85 procent de winnaars Peter Kooien en Jeu Steeghs.Tweede waren Hans Aerts en Jac Huijs met 58.33 pro cent en Franciene Haegens en Door van Kempen bezetten de derde plaats met 58.13 procent. Volgende week is er een algemene ledenvergadering met aansluitend vrij bridgen. Sportnieuws -info Op het weiland gelegen op het Amer industrieterrein werd afge lopen weekeinde voor de tweede keer het Vudel Vol gas evenement gehouden. Onder de le manche van de 65 ver snellingen grote wielen viel de regen korte tijd met bakken uit de hemel waardoor het nog meer glibberig werd. Na de le manches kwamen er verschillende ouders naar de jurybus om te zeggen dat hun kinderen niet meer reden; De toestand van het cir cuit was inmiddels niet veel verbe terd en in overleg met de club en de wedstrijdleider werd er besloten om de 50 mini automaten, Quads 50cc, 80cc, special B en de 65 automaten en versnellingen kleine wielen geen 2e manche te laten rijden. Ook het aan tal rijders van de OffThe Road rijders was meer dan de helft minder en er werd besloten om deze 1 finale man che te laten rijden. Het was eerst dat OffThe Road rijders 1 manche reden en de beste 15 rijders van elke man che reden in groep 1 en de overige rij ders kwamen in groep 2 te rijden. En werden de 85 kleine wielen samenge voegd. Verder verliep alles op rolletjes en niets werd aan het toeval overge laten, al had de werkploeg het hart stikke druk om het circuit op orde te houden. Bij de 65 versnellingen kleine wielen wist Tino Broere nog net bin nen de top tien te eindigen, hij schreef een 9e en een 11e plek op zijn naam na het rijden van de manches. Een 8e plek bij de 85 kleine wielen was voor Jeremy de Vink weggelegd, hij reed een prachtige wedstrijd wat hem een 6e en een 9e plaats opleverde en was de 10e plek voor Bart Pijpers weggelegd. Hij eiste een 17e en een 8e plaats op in de manches, terwijl Jules Deenen in de le manche de 15e man en in de 2e manche vroeg tijdig de strijd moest opgeven. Ook Lynn Hubers kreeg te kampen met problemen bij de 85 grote wielen, in de le manche eiste ze een 22e plek op en in de 2e manche moest ze ver stek laten gaan. Bryan Kersten die zijn eerste wedstrijd bij de MX 2 jeugd reed schreef na het rijden van de le manche een 23e plek op zijn naam en in de 2e manche moest hij na een ronde het rennerskwartier opzoeken. Ook op de zondag was alles perfect georganiseerd op het Vudel Gas eve nement waarbij ook de nationale Emile Cox werd afgelopen weekend tweede rijders voor de tweede keer te gast waren. Er waren twee circuits aange legd, een voor de motorcrosswedstrij den en een circuit voor onder meer de bromfietsen, hobby Off The Road, autocross en waren er demonstraties van de Dakar mannen en trailmotoren voor groot en klein. Het publiek dat aanwezig was kan genieten van alles wat hun werd aangeboden daar de toegang gratis was. De baan lag, mede doordat het droog was gebleven, er goed bij en zover als het mogelijk was werd er fel gestreden om de puntjes. Na een verbeten strijd kwam bij de MX 3 Inters de tweede beker in han den van Emile Cox, in de le manche wist hij de zege veilig te stellen en in de 2e manche moest hij na een fel gevecht zijn meerdere erkennen in Paul Spierings. Een 12e plek kwam in handen van Maarten van der Aa, door de manches op een 15e en een 10e plaats te doen afsluiten en pas seerde Peter Versteegen op een 18e en een 20e stek de streep wat hem een 19e plaats in het dagklassement opleverde. Bij de MX 1 Nationaal reed Bernie Kuenen voor wat hij waard was en door beide manches beslag te leggen op een 5e stek mocht hij de 4e beker in ontvangst nemen. Een 6e stek in de klasse MX 3 Senioren werd veilig gesteld door Edwin Logtens, na een verbeten strijd werd hij op een 5e en een 9e plek afgevlagd. Ook in Oss werd een wedstrijd verreden. Op cir cuit de Witte Ruysheuvel werd afgelo pen zondag een motorcrosswedstrijd verreden. De baan met hoogteverschil lag er perfect bij en ook de club had alles tot in de puntjes verzorgd. Er hadden zich voor deze wedstrijd 265 rijders aangemeld en ook de zijspan rijders waren in grote getale aanwezig zodat er besloten werd om ze apart te laten rijden. Alles verliep volgens een strak programma maar toch kon met niet verhinderen dat de laatste rijder om 19.00 uur onder de finishvlag door reed. Er waren verschillende val partijen en enkele rijders werden naar het ziekenhuis vervoerd. Bij de MX 1 Inters sloot Marc Josephs de manches af met een 17e en een 22e stek wat hem een 19e plek opleverde in het dagklassement. In de le manche bij de MX 3 Nationaal kwam de 28e stek in handen van Werner Kuenen en in de 2e manche eindigde hij op een 17e plaats om een 23e plaats voor zich veilig te kunnen stellen. De dagzege bij de MX 1 Senioren was weggelegd voor Rick Simons door beide manches winnend af te sluiten en schreef Paul Eickmans een 7e plaats op zijn naam door beide keren beslag te leggen op een 7e positie. Ook Marcel Ruyten reed een sterke manche, hij werd de 8e man in het dagklassement door de manches op een 12e en een 8e plek af te sluiten. De 13e plaats was voor Koen Heidens, hij werd op een 15e en een 10e plaats afgevlagd, terwijl Dennis Kuenen de 15e man werd. In de le manche kreeg hij problemen waardoor hij terug viel naar een 27e plek en de 2e manche sloot hij op een 7e plek af. Een 34e plek bij de MX 1 Junioren kwam op naam te staan van Luuk Simons, hij eindige op een 25e stek in de le manche en in de 2e manche moest hij verstek laten gaan. Rob Jaconds die zijn eerste wedstrijd mee reed wist zijn eerste punten bij elkaar te scharen en eindigde op een 40e en een 35e plek wat voldoende was voor een 39e plek,terwijl Koen Pijpers beslag legde op een 36e plaats door in de le manche ook op een 36e positie te worden afgevlagd en ook in de 2e manche moest afhaken. Met een 6e en een 9e plaats bij de Quads Nati onaal eiste Piet de Bruyn een 8e plek in het dagklassement voor zich veilig. Komende zaterdag is er een jeugd wedstrijd inWanssum waar zondag de nationale rijders aan de start verschij nen en er is een nationale wedstrijd in Emmen. Het brullen van de motoren op Mac Wanssum is pas zaterdagmorgen te horen, maar het circuit begint vaste vormen aan te nemen. Het circuit is uniek gelegen in de kern van het dorp Wanssum en uitgezet over het sportpark en enkele aangrenzende weilanden, die bereikt worden via een dijk. Het geheel doet stadionach tig aan en vraagt om discipline van zowel de rijders als ook het publiek ten aanzien van de voetbalvelden en de dijken. Vrijdag voorafgaande aan het motorische geweld wordt een fietscross verreden waarbij deelname openstaat voor iedereen in het bezit van fiets. Inmiddels zijn er al vele inschrijvingen binnen. Inschrijven is nog mogelijk bij Twan v.d. Ven via tele foon (0478)531810. Zaterdag is men weer gastheer voor de jeugdrijders van Motorsport Organisatie Neder land. De kleine mannen en vrouwen strijden dan om de punten en de bokalen. De leeftijd van deze coureur varieert van zes tot achttien jaar. Ook de veteranen gaan hun kunsten verto nen. De leden Tino Broere en Cas van der Heijden zetten bij de 65cc hun beste beentje voor. Bij de 85 cc wil len Bart Pijpers, Max van der Heijden en Jules Deenen voor eigen publiek vlammen. Zondag komen de nationale klassen aan de start.Aan alle klassen is door de overkoepelende organisatie ook dit jaar weer de kampioensta- tus toegekend. Dat wil zeggen dat er ongemeen hard voor de kampioen- Peter Versteegen gaat de lokale eer hooghouden in de interklasse. schappunten gestreden gaat worden. De leden Luuk Simons en Koen Pij pers gaan bij de junioren hun beste beentje voorzetten om in de top te eindigen. Rick Simons gaat proberen zijn koppositie in het kampioenschap bij de senioren te behouden. Peter Versteegen en Emile Cox gaan de eer van Wanssum verdedigen in de hoog ste klasse van het amateurniveau, de interklasse. Beide dagen, zaterdag 30 en zondag 31 augustus, beginnen de wedstrijden om 12.00 uur. Wie ook de trainingen wil volgen, dient om 9.00 uur aanwezig te zijn. Circuit De Broekberg is gelegen in het centrum van het dorp Wanssum. Op de buitenbanen van het nieuwe tennispark van TC Rodhe start op 1 november het wintercircuit. Dit is een mixed competitie voor teams (twee dames en twee heren) en wordt gedurende zeven zaterdagavonden gespeeld op zes verlichte 'smashcourt' banen. Het nieuwe park is gelegen aan de Paul Burgmanstraat in Venray. Het wintercircuit is terug na een nood gedwongen onderbreking van twee jaar. De ballonhal waarin deze com petitie werd gespeeld was niet langer bruikbaar. Per team worden 2 mixed dubbels, een dames- en herendubbel gespeeld, de partijen duren 45 minu ten. Uiteraard is de nieuwe sportkan tine vanTC Rodhe geopend tijdens de wedstrijden. Het wintercircuit staat open voor deelnemers van alle tennisvereni gingen uit de regio. Voor opgave zie www.tcrodhe.nl. of neem contact op met Lou Gilissen via telefoon (0478)589141. Uitslagen Oranje Wit Bl-Odio BI 0-6 Oranje WitA2-OdioAl 7-1 Programma zaterdag 30 augustus Toernooi Beesel F en D v 08.30 Toernooi Milsbeek v. 08.15 Maandag 1 september Informatieavond leiders 19.30. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 30 augustus een toernooi gehou den. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. Uitslag zomeravondcompetitie: win naarsronde 1. Dennie Plum. 2. Frank Coumans 3. Gerard de Bruijn; verlie zersronde 1. Marco Jacobs 2. Dennis Smits 3. Mat Janssen. Er werd 180 gegooid door Dennis Smits, Marco Jacobs en Dennie Plum. De hoogste finish was met 158 pun ten voor Tom Hendriks. peLekker^ 'tAnxJt* Mwntisj partycentrum Op het park van Tennisclub Venray aan de Kempweg vinden in het weekeinde van 6 en 7 sep tember de Limburgse kampioen schappen driekwarttennis plaats. Dit evenement werd de voorbije jaren in Zuid-Limburg gehouden. Dit jaar heeft Venrays grootste ten nisvereniging zich beschikbaar gesteld voor de organisatie. Driekwartten nis wordt beoefend met een lichtere bal dan een normale tennisbal, en de baan is de helft zo groot als een nor male baan. Tevens is de lengte van de baan ingekort. Het is een ideale tus senvorm van het miniveld naar het grote veld. Kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 11 jaar nemen deel aan deze vorm van tennis. De afgelopen maanden zijn er al diverse driekwart tennistoernooien geweest, waarvan de poulewinnaars nu deel mogen nemen aan de Limburgse kampioenschap pen. De wedstrijden vinden zaterdag plaats tussen 11.00 en 14.30 uur en op zondag tussen 10.30 en 15.30 uur. Om 16.00 uur wordt de prijsuitrei king verricht door wethouder Patrick van der Broeck. Zie ook www.tennis- clubvenray.nl. De zesde wedstrijd van de 50 competitie is gespeeld. Uitslag: 1. Antoon Sanders. 2. Lambert van den Hoogenhof. 3. Will Berden. 4. Piet Beijersbergen. 5. Harrie Theeuwen. Op woensdag 3 september is de achtste wedstrijd van de 50 pluscompetitie. Loting om 11.00 uur bij de visvijver waar dan wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Opgeven kan tot uiterlijk de donderdag voorafgaande aan de wedstrijden tot 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Op vrijdag 29 augustus is de bestuurs- dag. Er wordt dan gevist van 12.00 tot 16.00 uur. Van vrijdagavond 5 tot zon dagavond 7 september is de tweede karperwedstrijd. Voor andere kar pervissers zijn er dan geen plaatsen beschikbaar rond het Wanssums Ven. Vissers met de vaste stok kunnen wel op enkele plekken terecht. De jeugd- koningstitel voor beginners werd gewonnen door Kay Janssen. Nummer twee was Tim Maessen. Bij de gevor derden ging de koningstitel naar Tim Weijs. Sill Cremers werd tweede. Tijdens de wedstrijd om het Lim burgs kampioenschap voor de jeugd in Horst behaalde Tim Weijs een twee de plaats. Sill Cremers werd zesde. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag avondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Agenda 6 september Essent Avondloop Her ten 5-10 km., aanvang 19.00 uur 20 september 5x5 staffellauf Weeze 5 km.,aanvang 14.30 uur 26 september clubkampioenschap pen Peelrunners Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. Het bowlingseizoen 2008/2009 is afgelopen woensdag van start gegaan met de eerste training. Zaterdag 30 augustus begint de huisleague. De bijeenkomst is om 11.15 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Belang stellenden zijn welkom op de woens dagen of op zaterdagen of maak een afsoraak met een van de ieuadleiders. Uitslag wedvlucht Orleans; zes deelnemers, 28 duiven: 1,3,4,5 Comb Reynders-Cuijpers. 2 P Waals. 6 Th. Kleeven. 7 M. van Boekel. Uitslag wedvlucht Lessines jong; acht deelnemers, 83 duiven: 1,5,7,13 C. de Hoog. 2, 3, 4, 10, 11, 20 M. van Boekel. 6 comb. Deenen-Hendriks. 8, 14, 17, 18 Th. Kleeven. 9 P Waals. 12, 15, 16, 19 Comb Reynders-Cuijpers. 21 E. Deenen. Uitslag wedvlucht Lessines oud; acht deelnemers, 83 duiven. 1, 13, 21 W Jilisen. 2, 3, 4, 5, 11, 14, 23 M. van Boekel. 6, 9, 17, 18, 19, 20, 24, 25 P Waals. 7, 10, 12, 22 A. Janssen. 8, 16 Comb Reynders-Cuijpers. 15 E. Dee nen. Uitslag wedvlucht Orleans Saran (Derby der Junioren); zes deelnemers, 54 duiven. 1, 4 L. Snijders. 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14 van Haren-Stiphout. 11 W Bouten. 12 Chr. Gerrits. 13 C. van Vught. Uitslag wedvlucht Lessines (jonge duiven); 24 deelnemers, 480 duiven. 1, 6, 7,10 W Bouten. 2, 4, 9,15 M. Voes- ten en dochter. 3,14,16,21,22 N. van Hoof. 5, 13 C. van Vught. 8, 23 L. Snij ders. 11, 12, 18 P van Zwamen. 17 P Smits. 19 Chr. Gerrits. 20 J. Voesten. 24 van Haren-Stiphout. 25 P. Loonen. Uitslag wedvlucht Lessines (oude duiven); achttien deelnemers, 236 duiven. 1 M. Voesten en dochter. 2 A. Sijbers. 3, 5 P Janssen K. 4,6,13,17 N. van Hoof. 7,9,11,15 H. Peeters. 8,18, 21,24 W Bouten. 10,25 P Smits. 12,16 Chr. Gerrits. 14, 20, 22, 23 P Loonen. 19 M. Basten. Uitslagen Senioren 3-SVOC 2 Spes 2-Senioren 2 Spes 1-Senioren 1 Pupillen Dl-SVOC Dl Aspiranten Bl-Odio BI Junioren A2-Odio A1 Junioren A1 -Odio A1 3-2 12-6 10-4 1-1 0-6 7-1 4-2 Programma donderdag 28 augus tus SVSH 2-Senioren 2 19.00 SVSH 1-Senioren 1 20.30 Programma zaterdag 30 augustus Training teamdag voor senioren 1 en 2 10.30 Jeugdteams toernooi Milsbeek v.8.15 Programma dinsdag 2 september Merels 1-Senioren 1 20.30 Programma woensdag 3 septem ber SVOC01 -Recreanten 20.00 IVe/fcom In 4<

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23