P s»™™1100"' {17'95 ïïksïïïïsss--**- VENRAY Busstation op de schop de graaf Rongen dé specialist r tegels, sanitair en En verder: Bandoetere «8 www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Venray haalt uit tegen Achates 3333331 Silvie wint publieksprijs fotowedstrijd Honderdnegenentwintigste jaargang - week 35 - donderdag 28 augustus 2008 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19 Sport 21-23 Kerkelijke diensten 26 m Nog dit jaar overal 60 km-borden in buitengebied Nog dit jaar worden op alle wegen in het buitengebied - zonder vrijliggend fietspad - 60 km-borden geplaatst. Door het verlagen van de maxi mumsnelheid moet het aantal ongevallen drastisch afne men. Het sluipverkeer en te hoge snelheden zijn de grote boosdoeners. In de afgelopen vijf jaar vonden op de wegen in het buitengebied 256 onge vallen plaats, waarvan acht met een dodelijke afloop. Er is al sprake van een afname: van zestig ongevallen in 2003 naar vijfenveertig in 2007. De Beekweg blijkt de gevaarlijkste weg te zijn met 25 ongevallen, gevolgd door de Maasheseweg (18) en de Overloonseweg (11). De meest voorkomende onge vallen (30 procent) zijn flankbot singen met auto's. Dit komt door dat geen voorrang wordt verleend op kruispunten. Voorwerpen (meestal een boom) zijn in 20 procent van de gevallen de oor zaak, gevolgd door een aanrijding met een dier (14 procent). Naast het plaatsen van 60 km- borden komt op alle kruisingen van gelijke wegen de voorrangs regeling te vervallen. Dit wordt in 2009 aangepakt zodat voort aan overal het verkeer van rechts voorrang heeft. Door het terugbrengen van de maximumsnelheid zal de veilig heid van de fietsers verbeteren. Veel wegen maken onderdeel uit van recreatieve knooppuntrou tes in het Land van Peel en Maas. Een knelpunt zijn de plattegrond borden die vaak ongelukkig zijn geplaatst. Fietsers die stoppen om de borden te bekijken, staan vaak aan de rand of zelfs op de weg. Enkele plattegronden moet verplaatst worden zodat ze veilig bekeken kunnen worden. Daar naast komt er bij elk knooppunt een zitbank, evenals een fietsvoor- ziening. De meeste wegen in het buiten gebied zijn ingericht op het lokale verkeer en fietsers, en niet op het doorgaande sluipverkeer dat geen directe bestemming heeft in het gebied. Ook het landbouwverkeer kan voor gevaarlijke situaties zor gen. In de gevaarlijke top drie staan straten met veel verkeer van en naarVenray. De Beekweg is als ver lengstuk van de Noordsingel de uitvalsbasis in westelijke richting (Merselo-Vredepeel). De slinge rende Overloonseweg staat van oudsher als gevaarlijk bekend. De gemeente wil deze weg straks afsluiten voor het autoverkeer, na de komst van de Nieuwe Over loonseweg door nieuwbouwwijk Brabander. De Maasheseweg is de directe verbinding vanVenray naar de A73- Op de vierde plaats staat de Horsterweg (tussen Leunen en Castenray) met negen ongevallen. Net als de Maasheseweg is de Hor sterweg een voormalige provincia le weg. Door de komst van de A73 zijn beide wegen in gemeentelijke handen gekomen. Op vijf staat de Hoogriebroeksweg tussen Leunen en Oirlo. Hier vonden acht onge vallen plaats. In tegenstelling tot de eerste vier wegen, is dit geen directe verbindingsweg met Ven- ray. De gemeente is dit jaar bij alle dorpsraden op bezoek geweest om de knelpunten en maatregelen te bespreken. Op 27 maart 2007 is door de gemeenteraad het Ven- rayse Verkeers- en VervoersPlan (VWP) vastgesteld. Hierin staat dat in 2008 alle verkeersborden geplaatst moeten zijn, en dat in de volgende jaren de noodzakelijke maatregelen worden getroffen. LEESVERDER OP PAGINA 3- Gerrit "Dag mannen. Hoe is het met jullie? Is er nog nieuws onder de zon." Het is maandagmiddag, 12.45 uur. Gerrit begroet ons vriendelijk op het terras van De Uitmarkt. Terwijl ik samen met een collega-persmuskiet een nieuwe slok cappuccino naar binnen slurp, zet Gerrit zijn tocht door het centrum voort. Met een brede lach op zijn gezicht, fel trappend op de pedalen van zijn fiets. Gekleed in een vale spijker broek en een eenvoudige blouse. Zoals zo vaak, want Gerrit hield niet van poespas en was de een voud zelve.... Het beeld van die fietsende en vriendelijk groetende Gerrit staat me meteen op het netvlies, amper twintig uur later, als we het bericht krijgen dat Gerrit is overleden. Aan een hartstilstand, op 64-jarige leeftijd. Het wordt even stil op de redactie, iedereen kijkt elkaar vol verbazing aan. Hoe kan dat nou? Gisteren was hij nog vol energie en lachte hij nog volop? Hoe betrekkelijk kan het leven zijn? Tja, Gerrit, wie kent hem niet? Je kwam hem overal tegen in Venray. Bij de pomp op de week markt, op de kermis, in wijken en dorpen. Want Gerrit was een rasechte lokale politicus, iemand die Venray op z'n duimpje kende en wilde weten wat er leeft in de hoofden en harten van de men sen op straat. Hij stond tussen de mensen in, had oog voor de menselijke maat, en probeerde als politicus altijd in goede har monie en zonder veel blabla de belangen van de gemeente Ven ray te behartigen. Vanaf 1986 tot nu, eerst voor de fractie Van de Vorle en sinds 2004, na een conflict met zijn oude maat Joost van de Vorle, als fractievoorzit ter van Lokaal Aktief. Gerrit was een aimabel mens, geen harde politicus. Hij hield helemaal niet van conflicten, maar probeerde in goede harmonie met collega raadsleden de belangen van Ven ray te behartigen. Hij kwam op voor Jan met de pet en pleitte altijd voor een betere verdeling van welzijn en welvaart. 22 jaar lang zette hij zich in voor ons Venray, en dat verdient respect. Bedankt Gerrit, we zullen je missen. Hannes Dronken Pool Een 23-jarige Poolse bewoner van de camping aan de Zeilberg- seweg in Ysselsteyn werd zater dagavond aangehouden nadat hij in dronken toestand met zijn auto nabij de camping in een sloot terecht was gekomen. Oog getuigen verklaarden dat de twee inzittenden van de auto waren gevlucht. Onderzoek in de omge ving bracht de agenten op het spoor van de verdachte. De man werd meegenomen naar het poli tiebureau. Daar bleek dat hij te veel alcohol had gedronken. Lokale politicus met grote sociale betrokkenheid In de nacht van 25 op 26 augustus is Gerrit Lem mens (64) plotseling over leden. Sinds 1986 zat hij in de gemeenteraad. Eerst voor fractie Van de Vorle en sinds 2003 voor Lokaal Aktief. Met 22 dienstjaren is Lemmens het langstzittende raadslid in Ven ray. Hij maakte als enige nog zijn politieke debuut bij burge meester Defesche. Het overlijden van fractievoor zitter Lemmens is opnieuw een grote klap voor Lokaal Aktief. Onlangs, op 4 juli, overleed pen ningmeester en commissielid Hennie Olde Daalhuis (66) al plot seling. De aimabele Gerrit Lemmens was een rasechte lokale politicus, die letterlijk tussen de mensen in stond. Hij kwam op voor de 'gewo ne man'. Lage woonlasten, meer goedkope huurwoningen en een eerlijkere verdeling van welzijn en welvaart waren zijn stokpaardjes. Hij werd geboren op 29 juli 1944 aan de Kempkensberg in Ysselsteyn. Als negende in een groot boerengezin van zestien kinderen. Drie jaar geleden ging hij met vervroegd pensioen, na 31 jaar als conciërge werkzaam te zijn geweest op basisschool Coninxhof in Veltum. In de jaren zeventig was hij lid van de werkgroep woonlasten en sloot zich aan bij de PvdA. Hij leer de Joost van de Vorle kennen en het klikte al snel. In 1984 brak Van de Vorle met de PvdA en richtte een eigen partij op. Lemmens stapte mee over en kwam in 1986 als nummer twee op de lijst in de gemeenteraad. Hij noemde Van de Vorle ooit een politicus in hart en nieren. "Ik ben meer actiegericht en van nature zachtmoediger." Vooral in de beginjaren voerde de lokale partij felle en soms onbehouwen oppositie. Rond de verkiezingen in 1990 escaleerde het toen enkele partijen een 'dis criminerende en ondemocrati sche ondertoon' bespeurden. Frac tie Van de Vorle werd zelfs in een adem genoemd met de Centrum- Democraten van Janmaat, destijds de verfoeide extreemrechtse par tij in Nederland. Omdat de andere fracties weigerden hun uitlatingen terug te nemen, verliet Lemmens boos en demonstratief de raads vergadering. In de loop der jaren sleten de scherpe kanten. In 1998 werd Lemmens fractie voorzitter van fractie Van de Vorle en de partij bereikte bij de ver kiezingen van 2002 zijn top met vijf raadszetels. Na jaren opposi tie gevoerd te hebben, kwam de lokale partij voor het eerst in het college. Samen met CDA en PvdA. Frits Ruyten werd wethouder. Daarna ging het snel mis. Joost van de Vorle zag het al snel niet meer zitten in Ruyten. Lemmens en de drie andere raadsleden Victorine Derks, Richard de la Roy en Tiny Grebenjak behielden echter het vertrouwen in hun wethouder. De zaak werd op de spits gedreven en in het voorjaar van 2003 kwam de onvermijdelijke breuk. Lem mens en zijn drie partijgenoten bleven de coalitie trouw en richt ten Lokaal Aktief op. Terwijl Van de Vorle als eenmansfractie terug ging naar de oppositiebanken. De ruzie en de breuk met zijn politieke vriend heeft Lemmens veel pijn gedaan. Dertig jaar stre den hij en Van de Vorle zij aan zij voor dezelfde idealen. De week markt op maandagmiddag was hun uitvalsbasis. Daar werd iedere week spreekuur gehouden. "De markt is praktisch gezien een ide ale plaats. Want daar komen veel mensen en het is geheel vrijblij vend." Gerrit Lemmens heeft later nog geprobeerd de ruzie uit te praten en bij te leggen. Hij scha kelde provinciaal politicus Frans Timmermans uit Maasbree in, die beiden goed kennen van de PNL, de provinciale overkoepeling van lokale, sociale partijen. Maar het is nooit meer goed gekomen tussen de twee, wat Lemmens ten zeerste betreurde. Bij de verkiezingen van maart 2006 was hij voor het eerst in zijn carrière lijsttrekker. Lokaal Aktief viel terug naar twee zetels, maar bleef in de coalitie met Hans Teunissen als wethouder. Fractiegenoot Tiny Grebenjak Gerrit Lemmens is op 64-jarige leeftijd overleden (foto archief Peel en Maas). vernam dinsdagochtend het slech te nieuws op haar vakantieadres in Griekenland. Ze is er helemaal stuk van. "Verschrikkelijk. Het is niet te bevatten", stamelt ze. "Ik heb laat vakantie genomen omdat mijn man een operatie heeft ondergaan. We konden nog net twee weken weg voordat de poli tiek weer begint. En dan gebeurt zoiets vreselijks. Ik heb er geen woorden voor. Maandagavond nam Lemmens nog met andere raadsleden deel aan een excursie in de bossen. Een paar dagen eerder diende hij zijn allerlaatste vraag in bij het college. Hij stelde de topsalarissen van directeuren van thuiszorgin stellingen aan de kaak. Hij wordt als raadslid zeer waar schijnlijk opgevolgd door Tom van den Hoek, die derde op de verkie zingslijst staat. De uitvaartdienst is op zaterdag 30 augustus om 10.30 uur in de Grote Kerk. Wij serveren weer mosselen. HOTEL ASTERIA VENRAY www.asteria.nl HAIRKAPPERS, 00KV00R KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 De gemeente Venray voert eind augustus diverse werk zaamheden uit aan het bus station in Oostrum. Voorna melijk door de toename van bussen van Veolia ontstaan er regelmatig verkeersopstop pingen op het stationsplein. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd vooruitlopend op de definitieve inrichting van de gehele stationsomgeving. Een van de veranderingen is het verkleinen van het huidige mid deneiland. Aan de kant van het busstation komt een bushalte met twee nieuwe busperrons en een bushokje. Deze busperrons komen iets hoger te liggen waardoor de bussen beter toegankelijk zijn voor minder valide mensen. Aan de straatkant van dit middeneiland komen de taxistandplaatsen, maar ook de zogenaamde Kiss Ride- strook voor het halen en brengen van reizigers. Het voorterrein van het station is na deze werkzaam heden alleen nog toegankelijk voor de bussen van Veolia en de regiotaxi. "Ik ben blij dat we hier mee gehoor kunnen geven aan de wens van de omwonenden van het stationsplein en de dorpsraad van Oostrum om iets aan de situ atie te doen", aldus verantwoor delijk wethouder Patrick van der Broeck. "Hun ergernis begrijp ik erg goed. Ik fiets bijna dagelijks langs het station en erger me ook vaak aan de situatie."Voor de reizi ger betekent de wijziging dat men de eerste tijd goed moet kijken van welk perron de bus vertrekt. Vooruitlopend op deze werk zaamheden zijn reeds de beplan ting en bomen die op het midden terrein staan gerooid. Het totale werk duurt ongeveer tot vrijdag 29 augustus. De komende jaren wordt de verkeersstroom van de stationsomgeving verder in goede banen geleid. Dit gaat de verkeers veiligheid van het stationsplein aanzienlijk verbeteren. Dronken bestuurder Een 67-jarige man uit Venray is in de nacht van maandag op dins dag aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding. Agenten zagen hem op de Hoen derstraat rijden, terwijl de auto zwaar beschadigd was aan de voorkant. Op de kruising Deken Thielenstraat/Hoenderstraat had hij twee verkeersborden omver gereden. De bestuurder reageerde niet op een stopteken en de zwaai lichten van de politieauto. Op de Pastoor v.d. Gaetstraat stopte de man. Hij kon amper op zijn benen staan en werd aangehouden. De politie maakt proces-verbaal op. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl EN MAAS GROTESTRAAT 33 VENRAY Meeste ongevallen op Beekweg Raadslid Gerrit Lemmens plotseling overleden (iedere vrijdag, zaterdag en zondag)_ Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1