Kermisattracties in de prijzen Een visje voor Ben Fietsen voor het goede doel De Artiest beste kermisterras Man na Ploegwedstrijden in Ysselsteyn Woonevent krijgt steeds meer vorm achtervolging aangehouden Samenwerking gebiedsontwi kkel ing Ooijen-Wanssum cuÜKairb theater BEZORGEN? PEEL EN MAAS De Breakdance (Power Dancer) van kermis 2008 in Venray uitge- mini zweefmolen van de familie kers beoordeeld als beste verkoop van VOF Witte is door het kermis- roepen. Eeringa. zaak. De prijzen werden uitgereikt publiek bij de grote vermaaksza- Bij de kinderzaken werd de De Candy World van Rens Ree- tijdens de evaluatie van de kermis ken tot beste en mooiste attractie publieksprijs gewonnen door de mer werd door de kermisbezoe- in het gemeentehuis. Hij is een bekend gezicht op alle sen om bij de vishandel van'D'n van zijn kinderen. De 86-jarige kermissen in Venray en de kerk- Bels' een visje te halen. Bonants werd woensdagmiddag dorpen. Ben Bonants uit Smakt Tot vorig jaar op de flets met aangenaam verrast door Huub'd'n gaat al dertig jaar naar alle kermis- zijn overleden vriend, nu met een Bels', ook al dertig jaar present op Peter Winnen op pleinfeest Ysselsteyn Carnavalsvereniging De Piëlreus in Ysselsteyn houdt op zaterdag 16 augustus het jaarlijks plein- feest. Een jaarlijks terugkomend evenement aan het eind van de vakantie. Voor het normale leven weer begint nog even een avond gezellig uit gaan en genieten van mooie muziek onder het genot van een hapje en een drankje. Dit jaar echter geeft de organisatie van het pleinfeest een vervolg op de door de toerclub georganiseerde Peter Winnen Classic. Een classic met als doel geld op te halen voor het goede doel in Ethiopië. Om als carnavalsvereniging hier ook een financiële bijdrage aan te geven, organiseert De Piëlreus een wie lerspektakel op het dorpspodium aan het Lovinckplein, waarbij de helft van de opbrengst naar het goede doel gaat. Vanaf 20.00 uur zal er op fietsen gestreden worden om te kijken wie de race tegen de klok zal winnen. In koppels van twee zal er gestreden worden voor het eremetaal met als extra inzet een Pielreuzen verwenpak ket. Ook zal er rond de klok van 21.00 uur een prominentenronde plaatsvinden waarin ook de oud plaatsgenoot Peter Winnen de fiets zal bestijgen. In deze ronde zal hij het opnemen tegen politi cus Hans Teunissen, voorzitter van de dorpsraad Ysselsteyn Sieb Nijs- sen en jubileumprins 2008 Willie Koonings. Zij zullen in deze pro minentenronde uitmaken wie van hen de beste benen heeft. Naast de bestaande inschrijvingen is er ook ruimte voor gastrijders. De entree is gratis en vanuit de ver warmde tenten heeft u een goed zicht op het wielerspektakel. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray de Venrayse kermis, die hem thuis verraste met een heerlijke vis. Luikse markt in Brukske In de Venrayse wijk Brukske vindt op zondag 17 augustus vanaf 9-00 uur een grootse Luikse markt plaats. Miranda Parsoe is een bezoekster aan rommelmark ten en braderieën. Ze staat er ook regelmatig met een eigen kraam. Op 17 augustus gaat haar grote wens in vervulling: een Luikse markt organiseren in Brukske. Op de Luikse markt verkopen men sen hun tweedehands spullen en nieuwe artikelen. Ook zijn er acti viteiten voor kinderen, muziek en terrasjes met eten en drinken. Met de Luikse markt wil Parsoe veel bewoners uit Brukske trekken, maar zeker ook mensen van bui ten de wijk. "Ik vind het belang rijk dat mensen met eigen ogen zien hoe leuk Brukske is", zegt ze enthousiast. "Het is een fijne wijk om te wonen, er is veel groen en Brukske is ook nog eens heel ruim opgezet." De Luikse markt wordt ondersteund door het leef baarheidsproject Kan wél! van Wonen Venray en de gemeente Venray en wordt gehouden op het Zwarte Pad, vanaf de Bachflat en Mozartflat tot aan de Kiosk. Ruim vijftig kraamhouders verkopen nieuwe en tweedehands spul len langs deze route. Er zijn ook diverse optredens en organisaties uit Brukske presenteren zich op deze dag. Bruce Dance Factory treedt op en er zijn demonstra ties capoeira, een Braziliaanse vecht- en dansspel. Ook de nieu we school Estafette staat er met een kraam en ouders verkopen de spullen die na het samengaan van de basisscholen De Flierefluit en De Foekepot overbodig zijn geworden. PEEL EN MAAS Verboden boksbeugels Bij een attractie op de kermis in Venray heeft de politie in de nacht van woensdag op donderdag ver boden boksbeugels, in de vorm van een riemgesp, aangetroffen. De politie maakt eventuele winnaars van zo'n beugel er op alert dat ze in het bezit zijn van een verboden wapen. Zij worden verzocht om de beugel naar het politiebureau te brengen. Men krijgt dan geen proces-verbaal. In de kraam waren nog vier exemplaren aanwezig die in beslag zijn genomen. De politie maakt proces-verbaal op tegen de 25-jarige exploitant uit Groningen. De verboden boksbeu gels kwamen bij agenten aan het licht, nadat ze op de kermis aan gesproken werden over iemand die in het bezit zou zijn van zo'n beugel. Het ging om een 19-jarige man uit Venray die hem bij de attractie had gewonnen. Ook deze man krijgt proces-verbaal. Enkele dagen na afloop van de kermis kwam een 13-jarige jongen uit Venray vrijwillig een boksbeugel inleveren die hij had gewonnen op de kermis. De ouders hadden het eerdere bericht over de boks beugels gelezen en dus ook dat zij het wapen zonder proces-verbaal in konden leveren bij het bureau. Dit kwamen zij dan ook vrijwillig doen. De politie is blij dat deze jongen en zijn ouders het wapen hebben ingeleverd en roept ande re ouders, kinderen en jongeren op hetzelfde te doen. Café Centrum gesloten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray hebben Café Centrum aan de Hensenius- straat 9 in Venray nog voor de ker misdagen gesloten omdat het café niet voldeed aan de veiligheidsei sen. Uit onderzoek bleek dat met name de brandveiligheidsvoorzie ningen zoals de vluchtwegaandui ding en de verlichte vluchtweg niet in orde waren. Spookrit Venraynaar Op zoek naar zijn, vermeend, verloren fiets, heeft een 24-jarige man uit Venray zondagochtend op de Al 2 zes kilometer tegen het verkeer in gereden. Dat heeft de politie gemeld. De man was op weg van Utrecht richting Den Haag. Omdat hij zijn fiets niet meer achterop zijn auto zag zit ten, keerde hij de auto en reed hij over de vluchtstrook terug in de richting van Utrecht. Toen hij na zes kilometer zijn fiets nog niet had gevonden zette hij zijn auto stil in de buurt van knooppunt Oudenrijn. Daar bleek dat hij de fiets niet was verloren, maar de hele spookrit achter zijn auto over het wegdek had gesleept. De gemeenteraad vanMeerlo- Wanssum en de gemeenteraad van Venray worden op respec tievelijk 22 en 23 september gevraagd om in te stemmen met de ondertekening van de intentieverklaring. Daarin wordt de samenwerking voor de gebiedsontwikkeling Ooij- en-Wanssum tussen Provincie, Rijkswaterstaat, Waterschap en de drie gemeenten, Meerlo- Wanssum, Horst aan de Maas en Venray vastgelegd. Doel is om binnen twee jaar een concreet uitvoeringsplan te hebben waardoor er ruimte voor de rivier ontstaat en er een vitaal en leefbaar gebied ontstaat tussen Ooijen en Wanssum. In de gebiedsontwikkeling zijn de plannen uit het masterplan het nieuwe Wanssum integraal opge nomen. De samenwerking zal een belangrijke economische impuls aan het gebied geven. De Pro vincie Limburg is in het gebied Ooijen-Wanssum samen met Rijkswaterrstaat, het Waterschap en betrokken gemeenten bezig De eerste kwaliteitsprijs voor het beste kermisterras in Venray is uitgereikt aan Thea tercafé de Artiest. Sinds tien jaar gaat de 'terras commissie' persoonlijk pools hoogte nemen van de gesteldheid van de kermisterrassen in Venray. Traditioneel gebeurt dit op vrij dagmiddag tijdens de Venrayse Het Fraay Venray Woon Event krijgt steeds meer vorm. De hele maand oktober staat Venray in het teken staan van wonen en alles wat erbij komt kijken zoals woningbouw, ver bouwingen, keukens, badka mers, nieuwbouwprojecten, inrichting, tuininrichting, decoratie en kunst. De vier zaterdagen in deze maand zullen de hoogtepunten worden van het Fraay Venray Woon Event. Aan het woonevent wordt bovendien een loterij ver bonden met als hoofdprijs een woonmetamorfose ter waarde van 5000 euro. Het initiatief wordt financieel ondersteund door het met een plan om bij hoogwater de Maas via een oude maasarm voldoende water op een veilige manier af te kunnen laten voeren. Bij hoogwater in de Maas stroomt er dan water vanaf Ooijen door deze oude maasarm en komt via de Groote Molenbeek uit in de haven van Wanssum. De bruggen die nu aanwezig zijn in de Groote Molenbeek moeten daarvoor worden vervangen. Een van deze bruggen is de brug in de N270 tussen de recreatiehaven in Wans- kermis. De commissie, bestaande uit Jac Janssen en Arno Sanders, laat zich adviseren door diverse mensen uit het publiek en neemt deze meningen graag mee in haar eindoordeel. De commissie trekt de hele vrijdag van terras naar ter ras genietend van hetgeen horeca Venray te bieden heeft. De strenge criteria waaraan het kermisterras Innovatiefonds van de gemeente Venray, Venray Centraal en het Gebiedspanel Centrum. "Momen teel zijn we druk bezig om de vier zaterdagen in te vullen. Op 4 oktober staat de dag in het teken van de bestaande bouw en houden de makelaars hun 'Rondje Venray'", vertelt Huub Janssen, een van de initiatiefne mers. "Op 11 oktober houden de woninginrichters open huis en staat tuinaanleg extra in de schijn werpers met de trailer van televi sietuinman Rob Verlinden op het Schouwburgplein. Een week later volgt de nieuwbouwmarkt in en om de schouwburg. In de laatste week komen kunst en decoratie sum en de Groote Molenbeek. Dezelfde brug moet ook vervan gen worden als er gekozen wordt voor een noordelijke rondweg in Wanssum. De gemeente Meerlo- Wanssum en de gemeente Venray werken in hetzelfde gebied al enkele jaren samen aan het Mas terplan Het nieuwe Wanssum. Het gaat daarbij om het vergroten van de bedrijfshaven en een waterge bonden bedrijventerrein, de aan leg van een noordelijke rondweg ter vervanging van de N270 die moet voldoen is na rijp beraad tot stand gekomen. Inmiddels is er een wisseltrofee ter beschikking gesteld door Octet-Nog. De bijbe horende oorkonde werd onder het toeziend oog van Octet-Nog en de gelukkige winnaar Wilbert van Waayenburg van het theater café ondertekend door de terras commissie. aan de orde en op 25 oktober wordt Fraay Venray Woon Event afgesloten met een groot prijzen- spektakel." Momenteel is de organisatie volop bezig met de detaillering van het programma.Tal van onder nemers hebben al positief gerea geerd en willen op een of andere manier meedoen. Maar ook iedere andere ondernemer kan in de komende weken instappen. Aanmelden kan bij een van de leden van de organisatie: Stan Reijnders (stan@corpaint.nl), Huub Janssen (huubjanssen@peel- rand.com) of Francis Lemmers (fdlemmers@home.nl) nu door het dorp loopt en het rea liseren van een vitale woonkern door inpassing van woningen. Door deze maatregelen ontstaat een autoluwe en vitale woonkern en kan tegelijkertijd de haven en het watergebonden bedrij venterrein worden vergroot. Het vrachtverkeer afkomstig van de haven en het bedrijventerrein kan direct afgewikkeld worden via de rondweg en komt dan niet meer in de woonkern van Wanssum. Beide plannen, het Masterplan het nieuwe Wanssum en de gebieds ontwikkeling Ooijen-Wanssum liggen in hetzelfde gebied en heb ben veel raakvlakken met elkaar. Er kan door nauwe samenwerking bij het realiseren van beide plan nen, veel tijd en geld bespaard worden omdat er werk met werk gemaakt kan worden, zoals bij voorbeeld bij de vervanging van de brug. Dit is een extra reden om akkoord te gaan met de onderte kening van de intentieverklaring en het masterplan integraal onder deel te laten uitmaken van de veel erotere aebiedsontwikkelinu. Het Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) afdeling Noord-Limburg houdt op zondag 17 augustus voor de tweede keer op rij een ploeg- en trek- kerbehendigheidswedstrijd. Het AJK Noord-Limburg is een vereniging voor jonge agrariërs. De eerste activiteit van het nieuwe seizoen is deze wedstrijd. De jonge agrariërs gaan bij de ploegwedstrijden strij den om een ticket voor de Limburgse ploegkampioenschappen die op 31 augustus worden gehouden. Bij de behendigheid zijn er vier proe ven af te leggen waarbij onder andere achteruitrijden en het stapelen met een verreiker op het programma staan. Dealers van landbouwma chines uit de omgeving hebben hiervoor enkele zo goed als nieuwe demonstratiemachines beschikbaar gesteld. Naast deze wedstrijd zijn er de ploegwedstrijden, hierbij komt elke deelnemer met een eigen tractor en ploeg in actie. Iedere deelnemer krijgt een eigen veldje aangewezen en een deskundige jury beoordeelt de manier van ploegen en het uiteindelijke resultaat. De beste ploegers van deze dag mogen verder naar de provinciale kampioenschappen in Guttecoven. Bij zowel het ploegen als de behendigheid zijn er mensen van de organisatie aanwezig die de deelnemers van advies voorzien. De wed strijden vinden plaats nabij de rotonde Deurneseweg/Midden Peelweg in Ysselsteyn. Borden wijzen de weg. De eerste tractors gaan om 10.00 uur van start. José Kunen loopt voor Hospice Venray José Kunen medewerkster van locatie Venray van VieCuri Medisch Centrum loopt in het weekeinde van 16 en 17 augustus de 80 kilo meter lange Kennedymars van Melderslo. Kunen loopt voor een goed doel, namelijk Hospice Zenit. In het hospice kunnen terminale men sen uit de regio hun laatste levensfase doorbrengen in een huiselijke omgeving en sfeer. Het hospice is grotendeels afhankelijk van giften en sponsors. Voor de afdeling van Kunen vormt dit voldoende reden om een bedrag uit het afdelingspotje, geld van tevreden patiënten, te doneren voor dit doel. Wie Kunen wil sponsoren, kan dit doen door geld over te maken op rekeningnummer 128175133 van de Stichting Hospice Zenit, onder vermelding van MKM. Ondernemers kunnen zich aanmelden In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de politie na een achtervolging een 27-jarige man uit Rotterdam aangehouden die een auto had gestolen. Daarbij nam de verdachte de nodige risi co's. De gestolen auto werd uitein delijk door de politie van de weg gedrukt om erger te voorkomen. Een alerte getuige meldde even na half vijf een verdachte situatie op een parkeerplaats aan de Hoge Beek in Venray. Agenten hadden contact met de melder toen de man in een gestolen auto weg reed. Op de Noordsingel kwamen ze de auto tegen waarna hij er met hoge snelheid vandoor ging. De politie zette de achtervolging in. Daarbij nam de verdachte veel risico's. Toen hij op Peelweg in Ysselsteyn afremde besloot de politiepatrouille hem in de berm te drukken, om zo erger te voorko men. De auto kwam tot stilstand waarna de man werd gearresteerd. Hij werd overgebracht naar het bureau voor verder onderzoek. De politie-auto en de gestolen auto raakten beschadigd. Wordt u gevonden door uw doelgroep? Donderdag 14 augustus 2008 - Pagina 7 een abonnement waard Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7