'Een onverkwikkelijke affaire' Jan Koenen 25 jaar slijper I Brand legt kwekerij in as Einde verhaal nog niet in zicht 90 nieuwe woningen in Merselo VERKEERSONGEVAL? "1 Kurstjens Advocaten VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 14 augustus 2008 - Pagina 3 Gemeenteraad veroordeelt gang van zaken schadeclaim Willems De gemeenteraad veroor deelt de al sinds 1999 voort slepende schadekwestie met bestratingsbedrijf Willems. Na negen jaar juridisch gebakke lei heeft de ondernemer bij de Raad van State toch zijn gelijk gehaald. Al valt de schadevergoeding van 17.722 euro wel erg mager uit, vindt de ondernemer. Inclusief 5-312 euro rente en een vergoe ding voor rechtsbijstand van 644 euro heeft Jan Willems inmiddels 23.678 euro bijgeschreven gekre gen van de gemeente. Daarmee neemt hij geen genoegen. De ondernemer zegt veel schade te hebben geleden door toedoen van de gemeente en hij claimt alvast een voorschot van 667.000 euro. Voor de raadsvergadering drong Willems aan op een gedegen onderzoek naar de exacte hoogte van de planschade. Dit heeft vol gens hem nog nooit plaats gevon den. De oppositiepartijen haalden in felle bewoordingen uit naar de gang van zaken."Een schandvlek", vindt Gerard Thijssen (inVENtief). "Een onverkwikkelijke affaire", aldus Frans van der Kruijf (WD). Met steun van de coalitiepartijen CDA en PvdA haalde het raads voorstel, om Willems een scha devergoeding van 23.678 euro te betalen, toch een meerderheid. Dat kon ook niet anders want het bedrag was eind juli al over gemaakt. Toch zijn CDA en PvdA absoluut niet te spreken over hoe een en ander is gelopen. Daar willen ze in het presidium, de vergadering van de fractievoor zitters, het nog eens goed over hebben. Gerda van Stelten (CDA) wil inhoudelijk niet op de zaak ingaan. Ze meent dat de gemeente niet onrechtmatig heeft gehan deld. Het CDA hekelt wel de com municatie met burgers in heikele kwesties. "Het gaat erom dat een slechte boodschap met gevoel en begrip wordt gebracht. Daar moe ten college en ambtenaren eens goed over nadenken", zei Van Stel ten die ook doelde op de uitspra ken van griffier Koos van Eekeren tijdens de zitting. "De toon maakt de muziek. In zo'n langslepende kwesties nemen emoties de overhand", meent Bert Linskens (PvdA) die eveneens de rol van Van Eekeren als woordvoerder bij de rechtbank bekritiseert. "Dit zijn rollen die niet bij elkaar passen." De griffier opperde dat voor deze kwestie op 4 augustus een speciale raadsver gadering was belegd.Terwijl die al eerder gepland was vanwege de herindeling. Theo Mulders (Samenwerking) vindt zo'n uitspraak schadelijk voor de gemeente. Hij vindt het ook vreemd dat opnieuw het bureau Van Montfoort in de arm is genomen. "De onafhankelijkheid kan ter discussie staan", aldus Mul ders. Terwijl het rapport dat Wil lems heeft laten opstellen door Snijders en De Werdt, die eens is meegenomen. Frans van der Kruijf spreekt van een Don Quichotte die vecht tegen gemeentelijke molens. "Het sleept al negen jaar en het pro bleem lijkt bijna onoverbrugbaar. De hakken worden steeds dieper in het zand gezet", aldus WD'er die erop wijst dat Willems het veertigvoudige vraagt van de toe gekende schadevergoeding Van der Kruijf meent dat de gemeente imagoschade lijdt. "Terwijl de gemeente juist zegt een focus op mensen te hebben. De sympathie gaat toch uit naar de zwakste partij. We zijn er niet trots op en willen het snel uit de wereld hebben. Maar dit voorstel is te mager. Er moet een commis sie komen die voor eind dit jaar uitspraak doet." Nieuwkomer Jolanda Dijkema (SP) kent niet de hele voorgeschie denis. "Het is triest dat dit zolang duurt. We moeten ervan leren dat zoiets niet meer voorkomt." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vindt dat de gemeente destijds de afspraken over de aan te leggen weg niet is nagekomen. "Dit is niet netjes", aldus Lemmens die vindt dat er nu geen planschade kan worden vastgesteld. "Er moet een redelijke schikking komen met Willems zonder ingewikkelde procedures." Ook Gerard Thijssen (inVEN tief) is voorstander van een 'com missie van wijze mannen'. "Dit is een schoolvoorbeeld van hoe het niet moet", zegt Thijssen. "Uit alles blijkt onvermogen om tot een oplossing te komen, die er in 2001 al had kunnen zijn." Volgens Thijs sen zijn er al tonnen opgegaan aan advies en gerechtelijke pro cedures. "Er moet snel een oplos sing komen voor dit onzalige dos sier. We hebben de indruk dat het college niet in oplossingen heeft gedacht. Het is benauwend en je krijgt er koude rillingen van hoe veel geld dit al gekost heeft." Wethouder Heidens (CDA) voelt er niets voor een extra commissie in het leven te roepen. Hij twijfelt niet aan de onafhankelijkheid van het 'gerenommeerde' bureau Van Montfoort en aan de berekende planschade. Heidens zegt ook snel van de zaak af te willen. "Maar als twee partijen het niet eens wor den, dan kan het door procedures en allerlei beroepsmogelijkheden inderdaad lang duren." Theo Mulders vindt niet dat er nog eens drie, vier jaar overheen mogen gaan. Volgens burgemees ter Waals voldeed het door Wil lems ingediende taxatierapport niet aan de eisen. Waardoor het niet behandeld is. Gerard Thijs sen is teleurgesteld in het CDA en Heidens. "Het CDA draait om de hoofdzaak heen. En de wet houder laat de andere partij maar wat aansudderen." Thijssen vindt dat de gemeente een taak heeft om burgers te begeleiden in dit soort kwesties ."Maar het gaat als vanouds. Zoek het maar uit en als je het er niet mee eens bent, maak maar bezwaar. Als we de wethou der zijn gang laten gaan, dan zijn we er over drie jaar nog niet van af." Heidens verdedigde zich door te zeggen dat de gemeente geen invloed heeft op de procesgang. "Rechtbanken en de Raad van State bepalen het tempo, niet wij", aldus Heidens die zich distantieer de van de 'suggestieve' uitlatingen van Thijssen. "Ik werp het ver van me dat de gemeente zaken trai neert of naar haar hand zet. Ook wij hechten aan een objectieve en onafhankelijke procedure." Vanuit de garage van zijn woning in Heide startte Jan Koenen 25 jaar geleden een gereedschapslijperij. Slijp- techniek Koenen groeide uit tot een hooggekwalificeerde onderneming met een gezon de visie. Op zaterdag 23 augus tus viert Koenen zijn 25-jarig jubileum. "Na ongeveer vijftien jaar het timmermansvak met veel plezier te hebben uitgeoefend, besloot ik een handzaagmachine aan te schaffen. De handzagen waarmee ik werkte, konden nog scherper zodat er een beter eindproduct afgeleverd kon worden. Uit de interesse voor het scherp maken van hand- en cirkelzagen ont wikkelde zich mijn belangstel ling voor het slijptechnisch vak. Iedere twee maanden werd er een machine aangeschaft. Nu, 25 jaar later, zijn er in 200 machines geïnvesteerd",kijkt Koenen in een notendop terug op de 25 jaar. Toen de slijperij uit zijn voegen begon te barsten in Heide is de hele onderneming verhuisd naar de 'oude melkfabriek' in Leunen waar Slijptechniek Koenen nog steeds is gevestigd. Door de groei en het inspelen op de markt is er in drie nieuwe, computerge stuurde machines geïnvesteerd die 24 uur per dag werk kunnen leveren. Het oude logo werd ver vangen door een nieuw. "Mijn ondernemingsdrift gaat nogal ver. Het slijptechnisch bedrijf staat bij gekwalificeerde bedrijven in de kunststof-, hout- en metaalbran che bekend als een bedrijf waar vakmanschap en kwaliteit wordt afgeleverd. Van de a van een aard appelmesje tot de z van de zaag, waaronder cirkelzagen van ander halve meter worden er compu tergestuurd geslepen. Er worden gerenommeerde merken zagen en andere artikelen verkocht. De prijs/kwaliteitverhouding wordt scherp in de gaten gehouden." Jan Koenen is alert op de ont wikkelingen in zijn branche. Voor het continu streven naar hoge kwaliteit staan de beursbezoeken bovenaan de lijst. "Dat zijn mijn 'vakantie-uitstapjes", lacht hij. "Op zo'n beurs leggen we kilome ters af. Aan het einde van de dag kunnen de schoenen bijna in de prullenbak. Maar het is noodza kelijk om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen." Eigen kennis combineert hij met de knowhow in de branche. "Het laatste apparaat dat ik heb aange schaft, van Italiaanse makelij, was het bijvoorbeeld net niet. Het ligt nu op de tekentafel van één van mijn zonen voor een verbeterde versie." De markt groeit, Koenen is op de hoogte van de laatste tech niek en stemt af op de vraag en de :'.v'aa productie. "We zijn een gezonde onderneming met een goede visie. Er is soms durf nodig om een stap naar links of rechts te zetten. Dat kan door een jarenlange ervaring en de wens om continu te verbe teren." MISSIE Grote bedrijven zijn al jaren lang trouwe klant bij Slijptechniek Koenen. "En daar ben ik trots op", zegt Jan, "Want die zijn mijn baro meters, waardoor er na al die jaren een betrouwbare samenwerking is ontstaan. Over en weer wordt er gefilosofeerd, als er een vraag Bij een brand in een loods aan de Vredeweg in Vredepeel zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ruim 450.000 meer vallen om het leven gekomen. In de loods waren twee bedrij ven gevestigd, een viskwekerij waar meerval werd gekweekt en een visverwerkingsbedrijf. De loods is volledig verloren gegaan. Om 3.45 uur is het sein brand meester gegeven. Daarna is de brandweer nog enige tijd bezig geweest met nablussen. Er zijn geen verontrustende concentra ties van gevaarlijke stoffen geme ten. Er waren geen mensen in het pand aanwezig toen de brand uit brak, er hebben zich dus geen per soonlijke ongevallen voorgedaan. De brandweer van verschillende korpsen in de regio heeft assisten tie verleend bij de brand. Er waren mensen en materiaal aanwezig uit Venray, Horst aan de Maas, Meerlo, Venlo, Helden en de Rips. wordt gesteld, wordt er meer dan alleen maar een antwoord gege ven. Het luisteren naar de klanten tussen de regels door, daar kan je op in spelen. Vooral het contact met de klanten is belangrijk, des kundigheid en advisering staan hoog in het vaandel. Iedere week worden de klanten bezocht, de artikelen worden opgehaald en weer terugbezorgd. Buiten de post om zijn juist de persoonlijke bezoeken belangrijk. Weten wat de klant bezig houdt, en vooral kijken met telescoopogen is belangrijk, dat is de sport waar ik van hou. Service staat bij ons met hoofdletter S geschreven. Groeien is prima maar het allergrootste genoegen is een tevreden klant, daar doen we het toch voor." Jan Koenen ziet zijn medewerkers dan ook als collega's. "Door de grote inzet en betrokkenheid van mensen als Patric en Harm is het gelukt om een hoogwaardig slijp technisch bedrijf neer te zetten. Zij hebben een extra steentje bij gedragen, werken met grote pre cisie. Het duurt een paar jaar om een zaag zuiver te slijpen, daar om heb je vakmensen nodig om een goed product af te leveren." Op zijn kantoor hangt een foto van de drie zonen aan de muur. De oudste zoon Chiel volgt een architectenopleiding aan de TU in Delft, de tweede René studeert elektriciteit op de HTS, terwijl de jongste, Stef, net de MTS heeft afgemaakt en is aangenomen bij de Gemeente Eindhoven. "Ja, ik ben trots op mijn zonen. Zij heb ben de mooie en ook moeilijkere periodes meegemaakt. Zij waren er als er extra werk verzet moest worden, kennen het bedrijf als geen ander. Toch gaan ze liever hun eigen weg. Al is het wel mooi dat ze alle drie betrokken zijn in de bouwwereld." Zonder missie geen bedrijf, een warm bedrijfshart klopt er al die jaren achter ijzer en staal. Zo nu en dan krijgt de missie een steun tje in de rug. Jan: "Twee jaar gele den zijn er machines in Ghana afgegeven, een paar containers vol. Naar vriend Abraham om een slijperij op te zetten in West-Afrika. Het is mooi om iets extra's voor de medemens te mogen doen, meedenken aan een verbeterde wereld, niet alleen aan jezelf den ken. Dat geeft weinig voldoening, zo schijnt er een dubbele zon, dit is één van die dingen in het leven die het waardevol maken." Een jaar geleden is er boven het slijp- bedrijf een yogaruimte ingericht. "Er hangt een serene sfeer en het straalt rust uit.Als het soms te hec tisch wordt, kan ik even uitrusten op de mat om weer in balans te komen." Als Jan Koenen niet te vinden is op de zaak dan bouwt hij aan zijn nieuwe woning aan de Mer- seloseweg in Venray. "Bouwen zal altijd in het bloed blijven. Daar Jan Koenen uit Heide voor zijn slijperij in de voormalige melkfa briek in Leunen. kan ik mij ook ontspannen, vooral als ik zaag met de handzaag die geslepen is met de eigen machi nes. Dan kan ik met een glimlach terugkijken op de 25 jaar die mij gevormd hebben tot de man die ik nu ben." Vrouw gewond Bij een verkeersongeval op de Deurneseweg bij Heide raakte donderdag een 4l-jarige vrouw uit Helmond gewond. Bij een kopstaart botsing met een andere auto, bestuurd door een 22-jarige Venraynaar, sloeg de vrouw met haar hoofd tegen de voorruit van haar voertuig. Met een hoofdletsel werd het slachtof fer per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Helmond, maar daar werd geen letsel gecon stateerd. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M.ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax:0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Dronken chauffeur Een 6l-jarige man uit Venray is zondag aan het einde van de middag betrapt op rijden onder invloed. Hij stapte bij een hore cagelegenheid aan de Leunseweg in de auto, terwijl hij teveel had gedronken. Bij een controle van agenten liep hij tegen de lamp. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Man slaat vrouw van fiets Een 40-jarige man uit Venray is in de nacht van woensdag op don derdag aangehouden op verden king van mishandeling. De man sloeg op de Dempseystraat een vrouw van haar fiets af. Onder weg naar bureau gedroeg de man, die teveel gedronken had, zich opstandig. Auto gestolen Bij een inbraak in een woning aan deAdelbertweg is dinsdag tus sen omstreeks 01.00 uur en 07.30 uur is een lichtkleurige Citroen C5 gestolen. Naast de auto werden enkele persoonlijke documenten en bank-passen uit de woning ont vreemd. De inbrekers hebben ver moedelijk toegang tot de woning gekregen door een schuifpui te forceren. De politie onderzoekt de zaak en vraagt getuigen die mogelijk iets gezien of gehoord hebben contact op te nemen via 0900-8844. Er is politieke consternatie ontstaan over de voortslepen de strijd tussen de gemeente en ondernemer Jan Willems. Aanvankelijk is de gemeente aan de winnende hand maar in oktober 2006 keren plots de kansen bij de Raad van State. Willems wordt in het gelijk gesteld en hij krijgt nu alsnog een schadevergoeding van 23.678 euro. Daarmee is de zaak nog lang niet de wereld uit want hij eist een voorschot van 667.000 euro. Wat is er aan de hand? Jan Wil lems runt sinds 1984 een steen- handel/bestratingsbedrijf op bedrijventerrein Smakterheide. In 1997 wil de gemeente een weg aanleggen over het terrein dat op dat moment nog eigendom is van Mebin. In het bestemmingsplan wordt de bedrijfsbestemming van het perceel veranderd in 'verkeers- doeleinden'. In maart 2000 koopt Willems het terrein van Mebin voor 750.000 gulden. Hij betaalt, naar eigen zeggen, een ongunstige prijs maar dit zal later wel gecom penseerd worden door het bedrag dat de gemeente voor het terrein betaalt om de bewuste weg aan te leggen. Bij de bank moet hij een lening met een hoge rente afslui ten. In september 1999 laat de gemeente echter in een brief aan de provincie weten dat de ont- sluitingsweg niet over het perceel wordt aangelegd. Er is voor een ander tracé van de Nieuwhuisweg gekozen. Toch blijft de gemeente in onderhandeling over aankoop van het perceel. In januari 2001 wijst Willems een aanbod af. Hij weet dan nog niet dat de gemeen te allang andere plannen heeft. Pas in november 2001 volgt het collegebesluit over de planwijzi ging waarvan de ondernemer op de hoogte wordt gesteld. Willems voelt zich benadeeld en misleid omdat hij ervan uitging dat die weg er wél zou komen. Waardoor hij geen showtuin heeft aangelegd en andere investeringen achterwe ge heeft gelaten. Ondermeer door het uitblijven van deze investerin gen claimt de ondernemer forse schade te hebben geleden. Niet alleen planschade maar ook winst derving en exploitatieschade. De gemeente oppert dat Willems, ten tijde van de bestemmingswijzi ging in 1997, geen eigenaar maar huurder was van het terrein. Bij de latere aankoop had hij van alles op de hoogte kunnen zijn. Jan Willems krijgt zijn volledige dossier maar niet boven tafel en hij gaat zelf op onderzoek uit in het gemeentehuis. Daar ontdekt hij tot zijn ontsteltenis de brief van september 1999-"De gemeen te heeft mij en Mebin al die tijd voor de gek gehouden." Dan treedt de juridische carrou sel in werking. In mei 2002 dient Willems het verzoek om plan schade in. Dit wijst de gemeen teraad in september 2003 af. Een planologische wijziging betekent immers niet de verplichting de weg ook daadwerkelijk aan te leggen. Bovendien had Willems, volgens de gemeente, voor 1997 volop de tijd de showtuin aan te leggen. Het ingediende bezwaarschrift wordt in december 2004 onge grond verklaard. Daarna komt de rechtbank van Roermond er aan te pas. Het beroep van Willems, die vindt dat er geen deugdelijk planschadeonderzoek is geweest, Modulus Merselo bv, een onderdeel van Modulus Vast goedondernemingen in Rijs wijk wil in Merselo circa 90 woningen gaan bouwen. De projectontwikkelaar heeft inmiddels een aantal kavels in Merselo verworven om haar plannen te realiseren. De nieuwbouw zou in de drie hoek Kleindorp, de Steeg, Groot dorp moeten plaatsvinden. Modu lus is inmiddels eigenaar van een aantal kavels in dit gebied. De projectontwikkelaar heeft inmid dels verkennende gesprekken gevoerd met de dorpsraad en met de gemeente Venray. "Die zijn posi tief verlopen",laat Rob Koene van Modulus weten. "We zijn de plan nen nu verder aan het uitwerken en komen daar in het najaar mee naar buiten." Wat voor woningen Modulus wil realiseren kon Rob Koenen nog niet aangeven. Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat wethou der Teunissen bij een presentatie aanwezig is geweest. Daarbij zou die zijn zorg hebben uitgesproken over het grote aantal woningen en het feit dat de locatie die niet bin nen de gemeentelijke zoekloca- ties voor woningbouw in Merselo valt. Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl wordt in oktober 2005 eveneens ongegrond verklaard. De verbol gen ondernemer laat zich niet uit veld slaan en zoekt het nog hogerop. Bij de Raad van State, het hoogste gerechtsorgaan. Daar boekt hij in hoger beroep op 11 oktober 2006 zijn eerste succes, de eerdere besluiten worden ver nietigd en hij wordt in het gelijk gesteld. Adviesbureau Van Montfoort wordt door de gemeente opnieuw ingeschakeld om een rapport met een planschadevergoeding op te stellen. Dit wordt op 21 januari 2008 behandeld door de commis sie bezwaarschriften. Het geno men besluit wordt herroepen en de schadeclaim van 23.678 euro wordt toegewezen. Het college neemt het advies over waarna de gemeenteraad op kermismaandag 4 augustus hetzelfde doet. Deze ongebruikelijke vergaderdag was al eerder gepland vanwege de her indeling. Jan Willems zat op de publieke tribune. Enerzijds is hij blij dat enkele raadsleden het voor hem opnamen. "Maar ze weten lang niet alles wat ambtenaren mij als kleine ondernemer allemaal heb ben geflikt." Hij heeft ook geen goed woord over voor griffier Van Eekeren ('een jokker') en wethou der Heidens die verklaart steeds constructief met Willems te heb ben onderhandeld. "Er klopt niets van. Het waren slechts eenzijdige gesprekken met als enig doel mij uit te roken." De gedupeerde ondernemer zegt dat de schade al oploopt naar de 1 miljoen euro. De kosten van juridische bijstand bedragen al anderhalve ton. Hij begrijpt niet waarom het door Snijders en De Werdt opgesteld taxatierapport, met een verzoek om een voor schot van 667.000 euro, niet is meegenomen. "Terwijl Van Eeke ren dit tijdens de zitting nog heeft toegezegd." Willems wil dan ook zo snel mogelijk terug naar de rechtbank in Roermond. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) II III

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3