Boer Martijn en Marlies presenteren kinderkledinglijn Uniek dagje uit in Overloon Prachtig uitstapje Zonnebloem Twaalfde Rabobank Venray Open CD-presentatie The Sparks Cambrinus opent concertseizoen uwHU.dcfvenfure renf.nl Gunhoek =i PEEL EN MAAS GEREEDSCHAP - TUIN - ELECTRA LEO HENDRIKS ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 14 augustus 2008 - Pagina 24 werden de prijzen verdeeld door TC Rodhe,TC Venray,TV LVH en TVYsselsteyn. Het laatste nieuws over dit toer nooi staat op www.venrayopen.nl of op www.tennisclubvenray.nl. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Bewegen voor ouderen Vanwege het succes in 2007 stelt Senioren Sport Synthese ouderen vanaf vijftig jaar weder om in de gelegenheid om in sep tember de hele maand lang vrij blijvend kennis te maken met de activiteiten van Senioren Sport Synthese. Landelijk wordt het meer bewegen gestimuleerd door de campagne 30 Minuten bewe gen. Er wordt onder meer gesteld dat iedereen eigenlijk vijf dagen in de week 30 minuten (matig inten sief) zou moeten bewegen. Door dagelijks te bewegen vermindert men de kans op hart- en vaatziek ten, verschillende soorten van kanker, chronische aandoeningen en diabetes. Het merendeel van het aanbod bestaat uit activiteiten in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO). Een aantal activiteiten is ech ter meer gericht op de jongere senioren, met onder meer fitness, countryline, stijldansen, Beweeg Bewust en sommige zwemgroe- pen. Zie voor verdere informatie de dag- en weekbladen of www. svnthese.nl. RAADHUISSTRAAT 36A VENRAY TEL. 0478-581069 Op zondag 24 augustus vindt het evenement Overloon Bui tengewoon plaats. Op deze dag is er in het toeristische dorp Overloon van alles te zien en te beleven voor jong en oud. Het centrum staat op zijn kop en in het buitengebied houden maar liefst achttien onderne mers een open dag. Eén van die ondernemers is Boer Mar tijn, bekend van het KRO-pro- gramma Boer Zoekt Vrouw. Samen met zijn vriendin Mar lies houdt Martijn op 24 augustus een open dag in de wei, tussen zijn koeien. Het BZV-koppel orga niseert allerlei activiteiten in het kader van het platteland. Kinderen kunnen lekker buiten spelen en zich uitleven in de speel- en knuf felhoek op de skippybal, op de koeien-luchtkussens, rondscheu ren op de traptractor, knuffelen met kalfjes en konijnen en verven op de schildermuur. Naast de koei en staat er ook een grote catwalk in de wei van de melkveehouder, waar een hippe modeshow wordt gehouden. Rond 12.30 uur pre senteren Martijn en Marlies op de catwalk een nieuwe stoere kinder kledinglijn met een toepasselijke naam. De kleding heeft Marlies in samenwerking met kledingont werpster Carola van Benthum uit Boxmeer ontworpen. Behalve Martijn zetten zeven tien ondernemers uit Overloon van 11.00 tot 17.00 uur hun deuren wagenwijd open. Op alle bedrijven zijn leuke activiteiten georganiseerd en is van alles te bezichtigen. De schaapsherder van Overloon demonstreert scha pen drijven, er is live djembé muziek te beluisteren, er staat een draaimolen voor de kinderen en bezoekers kunnen zelf een mini- graver bedienen. Naast schapen en koeien zijn geitjes te bewon deren op de zorgboerderij, koi- karpers in het vijvercentrum en ander natuurlijk schoon in Zoo Pare Overloon. Men kan een friet je eten bij de aardappelteler, een ijsje likken bij de koeienboer en proeven van andere Overloonse specialiteiten. Verder is van alles te zien, zoals Harley Davidsons, kunst, luxe vakantiewoningen en een Patriot-afweersysteem bij het Liberty Park. Van 11.00 tot 17.00 uur rijdt een pendeldienst van en naar de bedrijven, het centrum en de speciale parkeerplaatsen. Kijk voor meer informatie op www.overloon-buitengewoon.nl. Overloon Buitengewoon houdt op zondag 24 augustus een feestdag in het gemoede lijke en toeristische Overloon. Er is deze dag van alles te zien en te beleven voor jong en oud! Maar liefst achttien onderne mers in het buitengebied van Overloon zetten vanaf 11.00 uur hun deuren open en bedrijven houden allerlei activiteiten. Zo wordt er midden in de wei van boer Martijn een hippe modeshow met plattelands tintje gehouden en de schapenherder van Over loon demonstreert het schapen drijven met zijn bordercollie. Op verschillende melkveebedrijven worden de staldeuren open gezet. Naast koeien en schapen, kan men geitjes bewonderen op de zorgboerderij, koikarpers in het vijvercentrum en ander natuur lijk schoon in Zoo Pare Overloon. Men kan een frietje eten bij de aardappelboer, een ijsje bij de koeienboer en proeven van ande re Overloonse specialiteiten. En er is van alles te bezichtigen, zoals machines, vakantiewoningen en een patriot-afweersysteem bij het Liberty Park. Kijk voor een com pleet overzicht van de bedrijven en de extra activiteiten op www. overloon-buitengewoon.nl. Het centrum van Overloon staat in het teken van muziek en gezelligheid. Jaren zestig, zeventig en tachtig muziek klinkt uit jukeboxen op het 14 oktoberplein. Dit plein wordt omgetoverd tot een groot terras. Desdemona Dance maakt het plaatje compleet met dans- shows. Rond 15-30 uur worden twaalf wielrenners verwelkomt die een 1400 kilometer lange sponsortocht hebben gemaakt van Lourdes naar Overloon. De wiel renners worden op een feestelijke manier binnengehaald door een club oorlogsveteranen op Harley Davidsons en de Overloonse Joekskapel. De opbrengst van de tocht is voor Stichting Overloonse Bedevaart, 's Avonds is er tot 21.00 uur live muziek in het centrum. Van 11.00 tot 17.00 uur rijdt een gratis pendeldienst, bestaande uit huifkarren en busjes, om alle bezoekers van en naar speciale parkeerplaatsen, de bedrijven of het centrum te vervoeren. Uiter aard is alles ook prima bereikbaar op de fiets. Kijk voor meer infor matie op www.overloon-buitenge- woon.nl. Cheerleaders zoeken versterking De Sensation Cheerleaders uit Boxmeer worden steeds suc cesvoller. Het afgelopen seizoen kende een aantal hoogtepunten zoals de samenwerking met PSV Waterpolo, de Youth Friendship Games Holland, de tour met DJ Laidback Luke en een vernieu wend project ter promotie van de sport cheerleading. Nu gaan de cheersleaders optreden op Lowlands, worden er een aan tal opdrachten gedaan voor de Nederlandse Basketball Bond, verschijnen ze in het televisiepro gramma De Wereld Draait Door en zijn ze binnenkort te bewonderen in The Zenith. Wegens het succes zijn de cheerleaders nu op zoek naar meiden die het team willen komen versterken. Coach/mana ger Anne-Marie Olcay-Jansen: "De weg naar professionaliteit staat bij ons hoog in het vaandel. We zitten nu op een behoorlijk level vol ont wikkelingen. Daarom is het essen tieel dat het team nu aangevuld wordt door enthousiaste meiden." Op zondag 12 oktober is in Jonge rencentrum de Box in Boxmeer een Try Out. Meiden mogen zich inschrijven. Ze moeten minimaal zestien jaar oud zijn, geen week endbaantje hebben, ritmisch zijn aangelegd en redelijk lenig te zijn. Er wordt opgetreden bij grote eve nementen en discotheken, voor tv/radio en tijdens video- en fotos- hoots. Stuur voor meer informatie een e-mail naar info@sensation- cheerleaders.nl. Zie ook www. sensationcheerleaders.nl. Ballonwedstrijd Beukenrode Verpleeghuis Beukenrode heeft afgelopen Koninginnedag een bal lonnenwedstrijd gehouden. Aan vankelijk konden er geen prijs winnaars worden aangewezen om de eenvoudige reden dat er geen kaartjes werden teruggestuurd. Mogelijk hebben veel ballonnen de wind die dag niet overleefd. Maar inmiddels hebben de kin deren toch kaarten retour mogen ontvangen. De vijf prijswinnaars hebben bericht gekregen. Dat zijn: Eerste plaats Job Koopmans. Zijn ballon werd gevonden in Blije, Friesland (afstand 252,8 km). Tweede plaats Esther Lap. Haar ballon is gevonden tussen Heeren veen en Steenwijk (afstand 190,4 km). Derde plaats Mira Bierens met 138,2 km in Zwolle, vierde plaats Babet Hendrix met 136,6 km in Wij he en vijfde plaats Micah Stevens met 111,8 km in Empe. Veulen International Airport Er stijgen weer talloze vliegtui gen op op zaterdag 30 en zondag 31 augustus in Nederland, Duits land en België. Doel is kerkdorp Veulen. Een deel van het door gaans landelijke gebied is voor dit weekend kort gemaaid, vlak gemaakt en volledig omgedoopt tot Veulen International Airport. Alle typen microlight's zijn wel kom en piloten kunnen vanaf vrijdagavond kamperen onder de vleugels van hun eigen toestel, in een meegenomen tentje, of in de feesttent. Uiteraard is er sanitair, is er eten en drinken, met zater dagavond de barbecue rond het kampvuur. Dit is de gelegenheid om alle plekjes van het landschap tussen Peel en Maas van bovenaf te bewonderen. Dit betekent voor toeschouwers veel actie op en rond het veld.Voor zover het weer het toelaat en er ruimte is, bestaat er de mogelijkheid om een proef les te boeken. Na een briefing gaat men met een instructeur mee de lucht in om zelf te ervaren hoe het is om piloot te zijn. Meer infor matie staat op www.vmvl.nl. Scheiding In het najaar start Synthese weer met een groep voor mannen en vrouwen die gescheiden zijn van diegene met wie ze gehuwd waren of met wie ze geruime tijd hebben samengeleefd. Bij een scheiding komen allerlei vragen en problemen tegelijkertijd op je af. Tegenstrijdige gevoelens kun nen een rol spelen zoals: verdriet en opluchting, duidelijkheid maar ook onzekerheid, berusting en boosheid. Enkele zaken die tijdens de bijeenkomst aan bod zullen komen zijn: "Wat betekent het om afscheid te moeten nemen van je ex-partner? Hoe verwerk je pijn, boosheid en verdriet? Hoe gaan de kinderen om met de schei ding? Hoe nu alleen verder?" De groep biedt de mogelijkheid om met andere gescheiden mensen in contact te komen, die een zelfde ervaring hebben. Het doel van deelname aan de groep is om mensen te helpen de schei dingsproblemen te verwerken en bij te dragen aan het vinden van een nieuw levensperspectief. De groep van ongeveer tien personen komt acht keer bij elkaar, eenmaal per twee weken. De bijeenkom sten vinden op donderdag plaats van 19-00 tot 21.00 uur bij Syn these Venray. Dit gebeurt onder begeleiding van twee maatschap pelijk werkers. Voor aanmelden of meer informatie kan men contact opnemen met het maatschappe lijk werk van Synthese Venray via telefoon (0478)517317. Prostaatkanker Het Toon Hermans Huis Venlo geniet bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlo pen voor een moment van rust of voor een goed gesprek. Het huis biedt een scala aan activiteiten waaraan men kan deelnemen. De Stichting Contactkring Prostaat kanker (SCP) houdt binnen het Toon Hermans Huis Venlo op iede re derde donderdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloop momenten voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belangstellenden welke mogelijk in enigerlei vorm met prostaatkanker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ontmoeten en ervarin gen uit te wisselen. De volgende bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 21 augustus. Aanmel ding voor deze inloopmomenten is niet nodig. Loop gerust vrijblij vend binnen. Het Toon Hermans Huis Venlo is te vinden aan de Nieuwstraat 4la in Venlo. Nadere informatie is verkrijgbaar via tele foon (077)3211433 of kijk op www.toonhermanshuisvenlo.nl. Zonnebloemafdeling Bruuk- velt bracht afgelopen maandag een bezoek aan de Rozenfees ten in Lottum. Eerst maakte het gezelschap een rondrit over het Floriadeterrein om vervolgens in restaurant de Koel in Venlo te genieten van een heerlijke lunch. Via een mooie route werden daar na de Rozenfeesten bezocht. Een heerlijk zonnetje vergezelde hen op hun tocht door Lottum. In de mooi versierde kerk luisterden ze naar een concert, daarna was er nog even tijd voor een terrasje. Een prachtige dag De sixtiesband The Sparks treedt op zondag 17 augustus op tijdens de harmoniefeesten op het Wilhelminaplein in Horst. Tevens gaat de band daar hun inmiddels vierde cd getiteld Fortunate Sons presenteren. De cd is opgedragen aan de in 2005 overleden Ven- rayse zanger van The Sparks, Ben Hermsen. Verschillende nummers op deze nieuwe cd behoorden tot de favorieten van Hermsen. Deze nummers worden gezongen door John en Ben, zonen van Hermsen. Zij maken sinds 2006 deel uit van The Sparks. In 2007 werd er veel opgetreden, en de wens om een cd op te nemen werd steeds seri euzer. Begin april is de cd in de studio van Hennie Korsten in Ros malen opgenomen. Voor de twaalfde opeen volgende keer wordt in de gemeente Venray tot en met zaterdag 16 augustus het Rabo bank Venray Open Tennistoer nooi gespeeld. Venray Open is een toernooi, niet alleen voor ervaren spelers, maar zeker ook voor leden, die slechts enkele jaren lid zijn van een tennisvereniging en graag eens in teamverband hun krach ten willen meten in een toernooi. Aan het toernooi wordt deelge nomen door alle zeven verenigin gen uit de Gemeente Venray: TV Oostrum, TV Oirlo/Castenray, TV Merselo,TC Rodhe,TV Leunen/ Veulen/Heide, TV Ysselsteyn en TC Venray, dit jaar aangevuld met gastverenigingTC Loonse Duinen uit Overloon. De organisatie van het toernooi is wederom in handen van TC Rodhe,TV Leunen/Veulen/ Heide enTV Ysselsteyn. Evenals vorig jaar worden de poulewedstrijden voor de senioren gespeeld op woens dag-, donderdag- en vrijdagavond: De Open klasse( 5-6) speelt op de oude banen van TC Rodhe, de klasse 7 (Dl) speelt in Ysselsteyn en de klasse 8/9 (D2/E) speelt in Leunen. De teams bij de senioren bestaan in de klasse 7,8-9 uit mini- naai 4 dames en 4 heren, terwijl in de klasse 5-6 min. 2 dames en 2 heren uitkomen. Zij spelen een dames enkel, een heren enkel, een dames dubbel, een heren dubbel en een mix dubbel. De wedstrijden in de 50+- klasse worden gespeeld op het tennispark van TV Oostrum. Een 50+-team bestaat uit minimaal 2 dames en 2 heren. Zij spelen per onderlinge wedstrijd een Dames- Dubbel, een HerenDubbel en 2 MixDubbels. Naast het seniorentoernooi wordt er ook weer een Venray Open voor de jeugd gehouden. Er wordt gespeeld in twee leef tijdscategorieën: jongens/meisjes 9-13 jaar en 13-16 jaar. Een team bij de jeugd bestaat in principe uit 4 junioren, jongens en/of meisjes. Beide categorieën spelen 2 enkels en 2 dubbels. De wedstrijden voor de jeugd vinden allen plaats op het park van TC Venray, de pou lewedstrijden op woensdag en donderdag, de finalewedstrijden worden op vrijdag gespeeld. De finales van de senioren en de wedstrijden om de derde tot en met de zesde plaats worden op zaterdag gespeeld op de banen van TC Venray. De prijsuitreiking vindt na afloop plaats om onge veer 18.00 uur. Afgelopen jaar Cambrinus Muziekpodium in Horst opent eind augustus met twee bijzondere concer ten haar najaarsseizoen. Op woensdag 27 augustus staat de Canadese Nathalie Matteau op het podium en zondag 31 augustus zorgt het Noord-Lim burgse Derix VandeVen Pro ject voor een première. Nathalie Matteau en haar band voeren de luisteraar terug naar de tijdgeest van het Parijs en Berlijn van Edith Piaf en Mariene Dietrich. Frêle, charmant en wuft en bovenal gepassioneerd zingt Matteau afwisselend in het Frans, Engels en Duits haar liederen over het leven, de liefde, de pijn en het verlies. Meer eigentijds doet ze daarbij denken aan Mari anne Faithful en Tom Waits. Pianist Egbert Derix uit Horst en fluitist Georges van de Ven uit Broekhui zen zorgen voor een gloedvolle première, waarin jazz en klassiek worden samengesmolten tot een nieuwe gewaagde fusion. Naast enkele klassieke stukken worden eigen werken van Derix bewerkt naar piano en fluit, waaronder de compositie Exit Ego, waarmee de Horster pianist als enige Europe aan een Honor Award won tijdens bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 047s-s7tm Nathalie Matteau opent het concertseizoen in Cambrinus de Songwriters Network Competi tion in New York. Uitdagend, span nend, intiem en lef zijn volgens beide musici sleutelwoorden voor hun nieuwe muziek die op het scherpst van de snede gespeeld zal worden. Tot het einde van dit jaar passeren vele andere muziek stijlen meer elkaar op het Horster Muziekpodium. Enige herhalingen op verzoek zijn de Pine Box Boys uit het Amerikaanse Arkansas met hun bezielende rockabilly en de voormalige Faithless-gitarist Nemo Jones die tijden een vorig concert met een volstrekt unieke perfor mance vele harten stal. Een bijzon der project is het dubbelconcert met Arno Adams en Martin Kort- huis, waarin het Limburgs en Gro nings dialect bij elkaar komen en afstanden beslecht worden. Over taal gesproken is ook het concert van de Engelsman Pete Morton spraakmakend. Deze krachtige performer met een talenknobbel stelt er zijn cd 10 Countries, 10 Tongues voor. De Palestijn Hay- tham Safia is niet allen een virtu oos speler op de Ud, de Arabische luit, maar ook een indrukwekken de muzikale bruggenbouwer. Hij weet Arabische kamermuziek een Westerse twist mee te geven en onderwijl te stoeien met flamen co- en klezmerinvloeden. Met zijn quartet, Ud, cello, hobo en percus sie, blijft een klassiek ondertoon blijft aanwezig en de aanpak van zijn muziek is zondermeer jazzy te noemen. In december staat deze Ud-virtuoos op het Cambrinus- podium. Naast heel veel andere optredens mag het definitief laat ste concert van Magna Carta, die werldfaam vergaarden met hun muziek, niet onvermeld blijven en is The Spirit of Jazz, een Cambri- nusfestival op zondag 16 novem ber in De Tiendschuur een muzi kaal hoofdstuk apart. Meer informatie staat op www. cambrinusconcerten.nl. pc Lekkernij V) 'tAnkP' catering UITVERKOOP Kunst Cultuur porlycenlfuifl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 24