Ellen Poels Limburgs kampioen Rijdt met beleid Limburgs kampioen ATV Venray hervat baantraining Jeu de boules- toernooi geslaagd Klinte en Luca Limburgs kampioen Aniek Litjens tweede P3Vansfer PEEL EN MAAS Donderdag 14 augustus 2008 - Pagina 21 PC Nobel PC St. Jan Ons Genot derde Paardensport vereniging Ysselsteyn Zomer bridgedrive Eerste grote succes in Spaanse koers Overloonse Bridgeclub De Roerdomp IpATAVI/S DIPUTACION DE LEÓN In Reuver zijn de Limburgse kam pioenschappen gehouden. Bij de ponyruiters werden de zusjes Van Rijck kampioen. Klinte de Rijck werd DZ2 kampioen met haar pony Omira en zus Luca werd kampioen met Hollanda S in de klasse CM1. Berna- dette Verstegen sprong met haar pony Royal de eerste ronde foutloos. In de barrage nam ze op de laatste hinder nis een balkje mee waardoor ze net buiten de prijzen viel. Kim Muijsers reed met haar pony Hali's Volumia in de klasse DB en behaalde hier op de zesde plaats. Bij de paarden behaalde Loes Reijnders na het rijden van een nette proef een vijfde prijs in de klasse B dressuur. Bianca Enders haalde een zesde plaats met haar paard Zolena. Bianca Enders heeft goed gepres teerd met haar paard Zolena in de klasse B dressuur. Ze reed een wed strijd in Well en behaalde een derde prijs met 194 punten. Verder startte ze de combinatie in Horst en behaalde hier een tweede prijs met 196 pun ten. Op de Regiokampioenschappen in Reuver reed Rick Janssen met zijn paard Pointer in de klasse ZZ. Na een foutloze le en 2e manche mocht hij barrage rijden. Met een snelle tijd leek hij al snel niet meer te verbeteren, toch lukte dit. Hiermee werd Janssen reservekampioen. Janssen startte ook zijn paard Time Out in de klasse M. en hij behaalde een achtste plaats. Ook Petra van Dijck mocht met Santa Lucia meedoen aan de kampioenschappen. Met een goeie barragerit werd ze derde. Beide combinaties mogen naar de Nederlandse Kampioenschappen. Bij de pony's behaalde het 4-tal een derde plaats. Saskia Beerkens behaal de met haar pony een vierde plaats. Petra van Dijck heeft deelgenomen aan een wedstrijd in Heibloem. Met Unbelivia werd ze eerste in de klasse L en met Webster werd zij vierde. Ver der werd ze met Santa Lucia negende in de klasse M. Ellen van Dijck is met Weldlady naar een dressuur in Horst geweest. Met 199 punten mocht zij in klasse B de eerste prijs mee naar huis nemen. Ook Inge Hermans ging naar Horst en behaalde met Zariel in de klasse B met 190 punten een vijfde plaats. Eva van Ooi heeft met haar paard de Z1 ring op zijn kop gezet. Met Rebel werd ze tweede met 213 en 222 punten. Petra van Dijck heeft in Horst deelgenomen aan het sprin gen. Zij behaalde met Webster een negende prijs in de klasse L. Met Santa Lucia startte ze in de klasse M. en hier behaalde ze een zevende prijs. Ook deed ze mee aan het jachtspringen, en werd met Une de May vierde. PC Ons Genot uit Leunen, Veu len en Heide heeft een derde plaats behaald in Horst bij de regiokampi oenschappen voor verenigingen. Eer ste was Maasbree en de tweede plaats was voor Horst. Voor ponyclub Leu nen kwamen in actie: Dressuur: Aniek Litjens met Orlan do v.h. Casterhof, Maud verstappen met Full Mountain's Alton, Jessie itou- ben met Sterhoeve's Donja en Mandy Pelzer met Full Mountain's Manou. Springen: Babette Kuipers met Fly ing Arrow, Ruth Battels met Volta, Ste- fanie Baltissen met Moonlight en Luca Naus met Full Mountain's Melissa. Deze derde plaats geeft recht om op zaterdag 30 augustus in Ermelo deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschappen, oftewel de Hip- piade. Tijdens een springwedstrijd in Well behaalde Natascha Mennen met haar paard Unymphet een tweede plaats in de klasse B. In Reuver zijn de regiokampioenschappen verre den. Jessie Derkx wist met haar pony Tommy een vierde plaats te behalen in de klasse AB dressuur. Het viertal van de Welshruiters werd eerste en daarmee zijn ze Limburgs Kampioen. Ze hebben zich geselecteerd voor de Nederlandse kampioenschappen op 30 augustus in Ermelo. De laatste speelavond van de zomer avonddrive 2008 werd georganiseerd door Bridgeclub Doublet. Dertig paren speelden om de eer en de prijzen van deze avond. Er werd ingedeeld naar binnenkomst, waardoor in sterkte vergelijkbare twee lijnen werden samengesteld. In de eerste lijn was de hoogste score voor Edith Ottenheym en Ron van Gaal met een score van 63.19 procent. Tweede waren Ingrid en Sjef de Vocht, zij behaalden 62.50 procent. De derde score was voor Jacq. v.d. Slik en Doke Verheyen met 58.68 procent. De tweede lijn was top voor Nel Camps en Jos van Osch met een percentage van 61.40. Tweede score waren Bella Huisman en Wim van Schoonhoven met 60.51 procent, op korte afstand gevolgd door Mariet Volleberg en Nelly Jenneskens met 60.33 procent. Daarmee zit het zomerbridge in Venray er weer op. Tijdens de zes avonden werd gespeeld door 145 personen, oftewel 88 paren in ver schillende samenstellingen. De beste paren aanwezig op minimaal vier avonden waren Ron van Gaal en Edith Ottenheym met gemiddeld 61.76 pro cent, tweede waren Clazien Baak en Truus Buyssen met gemiddeld 60.43 procent. De derde plaats was voor Trees v.d. Beele en WimTeunissen met gemiddeld 59.75 procent. De beste van drie avonden waren Herma Darmstadt en Carolina Wik- kers met gemiddeld 55.90 procent. Tweede waren Adri de Klerk en Ilona Oroz met gemiddeld 47.79 procent. De beste van twee avonden was het echtpaar Visschers met gemiddeld 62.91 procent, gevolgd door echt paar De Vocht met gemiddeld 62.04 procent. Derde waren Annie Boek- holt en Jacq. v.d. Slik met gemiddeld 59.14 procent. Het beste paar aanwe zig op een avond bestond uit Ton van Jaarsveld en Ger Keizers met 61.88 procent. Tweede waren Nel Camps en Jos van Osch met 61.40 procent. Derde score was voor (wederom) Nel Camps, nu met Ria Liebrand met 60.60 procent. Ellen Poels (23) uit Heide is met haar paard Camila Z Limburgs kampioen geworden in de klasse M springen. Tijdens de Limburgse kampioenschappen in Reuver zette deze amazone de snelste tijd neer in de barrage. Bijna zestig combinaties hadden zich in de klasse springen Midden geselecteerd voor de Limburgse kam pioenschappen. Na twee manches waren er nog dertien combinaties foutloos. Poels zette met de tienjarige Camila Z (Catango x Libero H) in de barrage een snelle foutloze tijd neer van 36,46 seconden. Hiermee was ze bijna twee seconden sneller danVero- nique Schmitz uit Kessel en Petra van Dijck uit Merselo, de nummers twee en drie. Poels brengt momenteel vier paarden uit op wedstrijden en heeft al verschillende prijzen gewonnen, waaronder diverse tweede prijzen op de Limburgs kampioenschappen. Naast Poels waren er nog meer ruiters van de Leunse rijvereniging succesvol op de Limburgse kampioenschappen in Reuver. Bij de pony's startte Aniek Litjens in de dressuur klasse DL1 met Orlando v/h Calsterhof. Zij behaalde de tweede prijs in haar ring en mocht daarom meedoen aan de finale om het kampioenschap in deze klasse. Tij dens de finale behaalde zij de vierde plaats. In de paardendressuur klasse M2 schreef Loes Geelen met Umiro de eerste proef op haar naam, waar mee zij zich plaatste voor de finale. In de finale behaalde ze de tweede prijs en werd daarmee reservekam pioen. Poels en Geelen hebben zich met deze prestaties weten te plaatsen voor de Nederlandse kampioenschap pen, oftewel de Hippiade in Ermelo op 12 en 13 september. Het zestal van Rijdt met beleid uit Meerlo heeft afgelopen week end de Limburgse titel veroverd. De zes met reserve bestaan uit Suzanne Hendrikx, Kim van Leuven, Geeske Veldman, Monique van Leen- dert, Natasja Poels, Lotte van Gerven en Alexandra Delemarre en worden geleid door commandant Jan Custers. Door deze prachtige prestatie mag het zestal op zaterdag 30 augustus deelnemen aan de Nederlandse kam pioenschappen in Ermelo. Wout Poels poseert trots tussen de witte en gele trui Wielrenner Wout Poels (20) heeft zijn visitekaartje in het wielerpeloton afgelopen week afgegeven. Met een formidabele eindzege in de Vuelta Cielista a León boekte de Blitterswijekse coureur zaterdag de belangrijkste zege in zijn loopbaan. Hij was niet alleen de beste jongeren in het klassement waardoor hij de witte trui kreeg, maar ook de beste van alle renners in het algemeen klassement. "Die witte truien ken ik wel. De gele trui is mijn trots. Daar gaat het uiteindelijk om. Ik ben er geweldig blij mee. Het is een bevestiging van mijn groei als wielrenner", aldus Wout Poels. De jonge renner die onlangs een profcontract tekende - dat 1 januari 2008 ingaat - bij Vacansoleil pakte de leiderstrui in de vijfdaagse rittenkoers op de vierde dag. Daarvoor fietste hij zeer verdienstelijk met de besten mee. Maar op de vierde dag, tijdens de zes kilometer lange klim in de koningin- nenrit, sloeg de klimgeit uit het Meer- lo-Wanssumse kerkdorp toe. Alleen een Italiaan en een Spanjaard konden Wout Poels volgen. Het lukte Poels door flink aan te zetten om ook die twee van zich af te schudden waar door hij genoeg minuten pakte om de leiderstrui om te kunnen hangen. In die etappe werd overigens Lars Boom van de Rabobankploeg winnaar, maar die had al zoveel minuten verloren in de eerdere etappes dat hij geen con current meer was voor Wout. Zater dag, tijdens de vijfde en laatste etappe, wist Poels zijn positie te handhaven, Hij werd gehuldigd, kreeg de witte en gele trui en werd gekust door de rondmissen. 'Het zijn ongelooflijk mooie momenten. Daar droom je over als beginnen wielrenner", aldus Poels. Op de vraag of dit de definitieve doorbraak is, antwoordt Wout Poels bescheiden. "Ik denk dat deze over winning wel bevestigt dat ik niet zomaar een coureur ben en ook echt wat kan. Dat heb ik voorgaande jaren ook wel laten zien. Uitslagen zeggen immers niet altijd alles. Maar de over winning van León helpt natuurlijk wel met een doorbraak." Zijn ploeggenoten reageerden ook erg gelukkig op deze grootste over winning tot nog toe. Poels relativeert het succes door te melden dat zijn maatjes geweldig hebben geholpen tijdens de koers: 'Het is natuurlijk prachtig als renners als Reinier Hong en Jonas Ljungblad de slotklim voor je op kop rijden en tempo blijven maken. Maar zonder de andere ren ners Wouter Mol, Ger Soepenberg Timothy Vangheel en Luc Hagenaars was dit ook niet gelukt! Mijn vader en moeder waren ook nog een paar dagen komen kijken. Dat stimuleert. Ze vonden het natuurlijk super dat ik dan ook het eindklassement had gewonnen. Ook mijn vrienden von den het geweldig dat ik had gewon nen. Ik kreeg gelijk allemaal sms-jes en mailtjes en journalisten beginnen te bellen." Het is bekend van Wout Poels dat hij goed bergop fietst. Maar het suc ces in Spanje onderstreept dat nog eens. "Mijn sterkste punt is inderdaad het bergop rijden. En dan vooral de wat langere klimmen tussen de 6 en 20 kilometers liggen mij het beste. Maar het kortere klimwerk kan ik ook goed aan, als het maar bergop gaat. Ook heb ik een goede tijdrit in de benen wat voor een ronderenner erg belangrijk is. Mijn sprint daarentegen is wat minder goed. Maar dat kan wor den geleerd." En dan gaat 1 januari je droom in vervulling: profwielrenner. "Helemaal te gek om als prof aan de slag te gaan bij Vacansoleil. Het is mijn huidige ploeg die dan een andere sponsor krijgt. Ik heb het er goed naar mijn zin en ik weet wat ik aan ze heb. En zij weten natuurlijk ook wat ze aan mij hebben. Ik heb altijd een goed programma kunnen rijden en mijn ding kunnen doen. Ik heb ook erg zin in volgend seizoen om dan echt alleen maar tussen de profs te rijden. Het is niet voor velen weggelegd om van je hobby je beroep te maken. Ik hoop dat ik dit jaar nog het wereld kampioenschap in Italië mag rijden. Althans dat hoop ik.. Daarover beslist de bondscoach, Egon van Kessel. Dat lijkt mij echt een geweldige erva ring. Dat zou tevens ook een mooie afsluiting zijn van de belofteperiode. Daarna hoop ik als beroepsrenner de stijgende lijn vast te kunnen houden zoals ik dat nog elk jaar heb gedaan. In de wedstrijden bergop wil ik mij dan ook weer tonen al zal het eerste jaar vooral aanpassen worden bij al die grote namen. Maar je weet nooit!" Tenslotte. Wie is je idool? "Ik heb niet echt een idool. Al keek ik enkele jaren terug wel op tegen mijn oudere broer Norbert, die bij de Rabobank jongeren heeft gereden en bij mijn huidige ploeg. Hij reed toen echt als een raket maar is afgelopen jaar helaas gestopt met koersen. Ook heb ik geweldig veel waardering voor Peter Winnen. Hij was een geweldige renner. Hij woont bij mij in de buurt. Het is toch geweldig om twee keer Alp D'Huez te winnen. Wie droomt daar nou niet van!" Atletiek De baantrainingen voor de pupillen en de c/d junioren worden hervat op maandag 18 augustus. De papiercon tainer geplaatst aan de Weg in den Berg en is iedere zaterdag geopend van 9.00 tot 12.00 uur. De trainingen: Pupillen: Maandag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 11.00-12.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 19.00-20.30 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00- 12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donder dag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten:Vanaf 21 augustus: Donderdag 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Tele foon tijdens trainingen (0478)585522. Informatie bij de trainers of via tele foon (0478)588217 Zie ook www. atletiekvenray. nlLedenadministratie telefoon (0478)582842. Triatlon Het jaarlijkse clubkampioenschap Triatlon vindt plaats op 7 septem ber met daarna de afsluiting van het seizoen en de bekendmaking van de De sterkste in de A lijn waren Joke van Bree en Ilona Orosz met 71.30 procent, gevolgd door Jan van den Heuvel en Tonny Voordewind met 68.67 procent. De derde plaats was voor Truus en Lily Cremers met 63.90 procent. In de B lijn scoorden Nelly Jenneskens en Jan Kleeven het hoogst met 60.83 procent. Tweede waren Hans Aerts en Jac Huijs met 58.33 procent. Er was een gedeelde derde plek met 54.17 procent voor Joke en Gerrit Janssen en Gerda en Mathieu Crooijmans. clubkampioenen tijdens de Tri-BBQ. Nieuw parcours, nieuwe barbecue locatie en waarschijnlijk een nieuw tijdstip. Deelname staat natuurlijk open voor alle ATV leden, ook voor degene die normaal geen tri-/duatlon doen, maar er best wel eens aan wil len proeven. Minimaal een combinatie van twee onderdelen. Ook deelname mogelijk voor niet leden. De geplande finale op 14 sep tember in Deventer van de Vereni- gingscompititie gaat niet door omdat de sponsor van het evenement failliet is gegaan. De finale is nu verplaatst naar 7 september in Enschede de dag dat het Clubkampioenschap gepland staat. Omdat het clubkampioenschap belangrijker is en enkele wedstrijdat leten de 7e september niet kunnen starten is er besloten af te zien van deelname. De zwemtrainingen zijn vanaf 19 augustus weer de normale tijd van 19.15 uur. De jeugd die thuis is in de vakantie heeft de mogelijkheid om op donderdagavond om 19.00 uur toch mee te doen met de baan training. Henk van der Horst stelt op woensdagavonden om 19.30 uur zijn zwemvijver en zijn trainingservaring ter beschikking aan de jeugd. Programma: 16 augustus MTB streetrace Melder- slo www.MTBstreetrace.nl. 23/24 augustus NK-triatlon in Aalsmeer voor jeugd en junioren 30/31 augustus WK lange afstand striatlon inAlmere. 28 augustus Zwemloop Tilburg 7 september Clubkampioenschap pen Triatlon en afsluiting van het sei zoen. Opgeven bij Bart Schilders via bschilders@home.nl 20 septemberWeeze Duitsland Staf- fellauf, teams maken en opgeven bij Gerda Top, s.reekers@hetnet.nl. Nieuws doorgeven info@pas- sion4sport.nl. of via telefoon (077)3985235 of 06-54283879. Informatie over ATV Venray via e-mail info@twenray.nl., telefoon (0478)511545, info@atletiekvenray. nl. Zie ook www.twenray.nl. of www. atletiekvenray.nl. Het jaarlijks kermistoernooi van jeu de boulesvereniging JBC Venray 80 is opnieuw een groot succes geworden. Ook dit jaar was gekozen voor een promotietoer- nooi, zodat de verenigingen die niet bij de NJBB (Nederlandse Jeu de Boules Bond) zijn aangesloten, deel konden nemen. De belangstelling was zelfs zo groot dat de organisatie een aantal doubletten moest teleurstellen. Met 72 doubletten (144 deelnemers) was het maximale aantal bereikt. Onder de deelnemers waren, naast teams uit Limburg, Brabant en Gelderland een aantal Duitse teams. De grote belang stelling voor deze happening is mede te danken aan de unieke locatie Vlak water waar JBC Venray 80 haar sport beoefend. De wedstrijden werden gespeeld op de banen en bospaden. Gelegen aan de rand van dit recre atiegebied werd opnieuw duidelijk dat natuur en recreatie op een per fecte manier hand in hand kunnen Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secretaris H. Hendriks, Pastoor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Hier kan men ook terecht voor inlichtingen via telefoonnum mer (0478)582994,06-23140989 of e- mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. De laatste onderlinge wedstrijd werd gewonnen door de heer de Klein en goede twee de was de heer J. v.d. Heuvel. Agenda: 16-8 gescheiden koppelwedstrijd 't Alvertje Oostrum; 17-8 derde 5 dor pen wedstrijd in Horst, bijeenkomst 7.00 uur; 20-8 tweede 50 plus wed strijd, bijeenkomst 13.00 uur vissen van 14.00 tot 17.00 uur. Voor inlichtingen over wedstrijden kan men contact opnemen met de heer A. de Klein van de wedstrijdcom missie via telefoon (0478)581066, 06- 13617597 of toondeklein@home.nl. gaan. Door veel van de deelnemers en belangstellende bezoekers werd dit opnieuw bevestigd en werd het advies gegeven alles in het werk te stellen om deze unieke accommodatie voor de jeu de boulessport te blijven handhaven. De wedstrijdorganisatie had de deelnemers in drie poules van 24 teams ingedeeld. Onder stralende weersomstandigheden werden boei ende en vooral sportieve wedstrij den gespeeld. Favorieten werden in de eerste wedstrijdronden verslagen en zo bleef het toernooi tot aan het einde spannend. Na vijf wedstrijden kon rond 18.00 uur de eindstand wor den opgemaakt en konden de prijzen (maar liefst negen per poule) worden uitgereikt. De eerste vijf prijswinnaars in elke poule zijn: Poule A: 1ste prijs doublet Ange- lique v/d Linden en Harry v/d Zanden uit Merselo 5 winst +36.2de prijs dou blet Grad Willems en Maria v/d Boog aard uit Oostrum 4 winst +32. 3de prijs doublet Jos Nelissen en Ank Coladiti uit Venlo 4 winst +28. 4de prijs doublet Piet en Truus Minten uit Cuijk 4 winst +23. 5de prijs doublet Petra en Lammy uit Deurne 3 winst +13. Poule B: 1ste prijs doublet Wim Dols en M. Vigliaroni uit Munstergeleen 5 winst +42. 2de prijs doublet Leo en Max uit Deurne 4 winst +213de prijs doublet Ger Pelzer en Henk Jansen uit Venray 4 winst +14.4de prijs doublet Thea v/d Heijden en André Franssen uit Nistelrode 3 winst +31. 5de prijs doublet Hans en Coby Dol uit Uden 3 winst +21. Poule C: 1ste prijs doublet Fred Bis schop en Henk Nijssen 5 winst +45. 2de prijs doublet Raymond en Ruben Pex uit Venray 4 winst +28. 3de prijs doublet Henk en Marian Bruinen uit Venlo 4 winst +27. 4de prijs doublet Diny Janssen en Mien Verstappen uit Ysselsteyn 4 winst +26. 5de prijs doublet Ernst Kemkens en Ferdie Zei horst uit Duitsland 4 winst +18. De aanmoedigingsprijs ging naar Ineke Janssen en Joop Kuijpers uit Nijme- pen 0 winst -is Aniek Litjens van Ons Genot Leu nen heeft tijdens de Limburgse kam pioenschappen voor pony's in Reu ver met haar pony Orlando van het Calsterhof de tweede prijs in de ring klasse DL1 behaald.Tijdens het afkam- pen voor Limburgse kampioen werd ze vierde van Limburg. Sportnieuws info Tijdens de Limburgse kampi oenschappen in Reuver heeft Klinte de Rijck van PC Nobel de titel in de wacht gesleept. Met haar schimmel Omira behaalde Klinte in de klasse DE-Z2 een pun- tenaantal van 749 en een score van 65,7%, waarmee het koppel zich selecteerde voor de tweede proef. Daarin kwam de combinatie uit op 813 punten en een score van 67,8%. Met een totaalscore 133,45% werd de Limburgse titel veroverd. Zus Luca de Rijck startte op haar pony Demp- sey Daimond Star in de klasse D-Ml. Zij behaalden met een totaal van 389 punten een mooie zesde plaats. Op haar zwarte pony Hollanda S wist Luca in de C-Ml met 387 punten en een score van 65% de titel Limburgs kampioen in de wacht te slepen. Op 30 augustus mogen Klinte en Luca de Rijck deelnemen aan het Nederlands kampioenschap in Ermelo. Op de foto links Klinte de Rijck met haar pony Omira, in het midden train- ster Inge Coenen, vooraan groom Celeste Hermans en rechts Luca de Rijck met haar pony Hollanda S. iXW&ÜCJai'iiLK» Wout Poels wint witte en gele trui e c tut

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21